Europa Zachodnia (bez UK)

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 24.09.2009, 13:53

Zdjęcia, filmy, opisy, liczby itd.



MW LKS
Posty: 416
Rejestracja: 02.03.2007, 22:55
Lokalizacja: LKS Czarnylas - Biała Siła!

Re: Francja

Post autor: MW LKS » 24.09.2009, 14:45

Saint-Etienne - Auxerre

Bardzo fajna akcja miejscowych
[link]

Transparent również w języku Polskim
[link]

Przyjezdni
[link]
[link]

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Francja

Post autor: kiwa jako tako » 24.09.2009, 18:03

Liczby wyjazdowe we Francji

[link]

Np: najezdzamy na zakładke LIGUE 1 ->Attendances ->By day

np; ostatnia kolejka LIGUE 1
[link]

pzdr

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Francja

Post autor: neo12 » 24.09.2009, 18:15

czołowa 3 ekip ekip pod wzgędem h zapraszam i pozdrawiam moje typy : OM, PSG, St.Etienne
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: kiwa jako tako » 26.09.2009, 22:56

Dzis wielkie derby Zagłębie Ruhry, a kibice Borussi siedzieli praktycznie razem z kibicami Schalke nie oddzieleni niczym. Na wschodzie Niemiec też tak jest ??? Jestem ciekawy czy np: żeby w Bundeslidze grał zespół typu Dynamo Berlin czy tez siedzieli by wśród gospodarzy.

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 27.09.2009, 01:40

SV Mattersburg - Austria Wien
Widzów około 7000,

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Z zeszłego tygodnia:
Rapid Wien - Hamburger SV
Widzów 49.000 ( mecz był na Ernst - Happel Stadion ). Dawno kibice Rapidu nie pamiętają takiej atmosfery na stadionie, a trzeba przyznać, że czasami aż ciarki po plecach przechodziły. Szczególnie 15 ostatnich minut, tzw, "Rapid Viertelstunde".
Z Rapidem dużo osób z Aten i Budapesztu.

Kilka zdjęć:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


HSV:
[link]
[link]
[link]
[link]

mzs1904
Posty: 10
Rejestracja: 27.09.2009, 09:39

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: mzs1904 » 27.09.2009, 10:44

kiwa jako tako pisze:Dzis wielkie derby Zagłębie Ruhry, a kibice Borussi siedzieli praktycznie razem z kibicami Schalke nie oddzieleni niczym. Na wschodzie Niemiec też tak jest ??? Jestem ciekawy czy np: żeby w Bundeslidze grał zespół typu Dynamo Berlin czy tez siedzieli by wśród gospodarzy.
witaj! ponieważ byłem na 6 derbach Bvb -Schalke chętnie odpowiem...na wschodzie Niemiec tak nie jest! przede wszystkim jest 20 razy więcej policji....Dynamo Berlin na pewno nie siedzieliby zorganizawana grupą wśród Gospodarzy , ale jeśli sam usiadłbyś w szaliku Dynama na trybunie Bvb i nie napinałbys się zbytnio to włos z głowy by Tobie nie spadł!!!!!!!!!!!

Ins
Posty: 350
Rejestracja: 22.09.2009, 20:02

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Ins » 27.09.2009, 11:35

Jaka jest najlepsza chuliganka w Niemczech? Dynamo Drezden?

A jak jest w Monachium?

Samo
Posty: 60
Rejestracja: 18.06.2007, 18:59

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Samo » 27.09.2009, 16:00

[link]
Pogoń Szczecin

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: kiwa jako tako » 27.09.2009, 20:22

a na meczu siedzieli razem 8), tzn nie było zbytniego kordonu policji a duzo osob w koszulkach Schalke siedziało na trybunach gospodarzy, ale z drugiej strony ja np: to rozumiem, że zwykłych oglądaczy piłki nie powinno się ruszać jesli zachowują się przyzwoicie.

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 28.09.2009, 21:18

Derby Oberosterreich:
SV Ried - LASK Linz
Widzów 6.500, LASK około 800, z czego większa część w klatce. Reszta rozsiana po stadionie.

[link]
[link]
[link]
Gospodarze:
[link]

Z LASKu praktycznie sami kumaci. SV Ried zapowiadał wielkie "polowanie" :lol: . Dużo osób z tego powodu zrezygnowało z wyjazdu ( mowa o zwykłych piknikach ). Ried zaprezentował się dużo gorzej, niż rywal.


PS:
Do dnia dzisiejszego zostało sprzedanych 2800 biletów na mecz Celtic Glasgow - Rapid Wien. Rano było jeszcze 50 wejściówek. Jako ciekawostkę mogę podać, że duża część biletów, które zostały przydzielone dla VIPów i ich rodzin została zamieniona na zwykłe miejsca i sprzedana kibicom. Moim zdaniem bardzo miły gest ze strony zarządu.

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 28.09.2009, 21:33

Rapid Wien - SC Wiener Neustadt

Na ten mecz sprzedano 17.500 biletów. W "młynie" około 2000 ludzi z bardzo dobrym dopingiem. Wywieszają około 10 flag, ale część z nich później zdejmują. Gości około 30 z 3 flagami :mrgreen: . Siedzą i pierdzą w krzesła.
Rapid:
[link]
[link]
[link]

SC WN:
[link]

PS: Przepraszam za post pod postem, ale nie ma edycji.

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: hdg » 28.09.2009, 22:41

Ins pisze:Jaka jest najlepsza chuliganka w Niemczech? Dynamo Drezden?


A jak jest w Monachium?



Drezno jest w Niemczech bardzo dobre ogólnie lubią Polski styl(pare lat temu jako wzor z naszych klimatów lat 90-tych)pojechali nawet we flekach obroconych pomaranczowa stroną na jakis wyjazd ,ekipa wizualnie jest dosyc konkretna

najlepsze jest chyba Dynamo Berlin ekipa dosyć skinheadowska z tego co sie orientuję.


a co do Monachium to tamtejsci chuligani TSV i Bayernu trzymają się razem podczas gdy zwykli fani za sobą nie przepadają,dziwna sytuacja ogólnie w niemczech jest wiele dziwnych spraw jak chodzi io kibicowanie szczególnie po zachodniej stronie.

Pozdrawiam

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: fluor » 28.09.2009, 22:56

Mam pytanie jak jest z pirotechniką w Szwajcarii i Austrii bo Euro tam było a z tego co widze to ma się dobrze.

Ciekawe mecze w Niemczech. Fajne oprawy, szczególnie FC Koeln.

[link]

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 28.09.2009, 23:22

Ogólnie pirotechnika jest zabroniona przez Fifa, ale nikt tego nie przestrzega. W Austrii jak i Szwajcarii jest to tolerowane i żadnych kar finansowych nie ma. Takowe są nakładane tylko w przypadku rzucenia racy na boisko lub na jakiś inny sektor. W Austrii od 2010 mają wprowadzić całkowity zakaz pirotechniki ( przepis z Fify), ale wszyscy kombinują jak obejść ten przepis. Nawet w OFV ( Osterreichiche Fussbal Verband, taki Pzpn ) zapowiadają, że coś trzeba zrobić bo "Ernst - Happel Stadion bez pirotechniki to nie stadion ".

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: fluor » 29.09.2009, 12:28

A nie UEFA? Mniejsza z tym, chyba podobnie jest w skandynawii, tam też lekko do tego podchodzą, ba nawet w Niemczech są mniejsze kary niż u nas.

Malmö-Hammarby

[link]
[link]

Djurgarden - Malmö

[link]
[link]
[link]

Valerenga - Lyn
[link]#

Belgia: STVV-Genk

gospodarze:
[link]
[link]
goście:
[link]
[link]


Francja: PSG - Ol. Lyon
[link]

Lens - Lille
[link]

I jeszcze zachaczając o europejskie puchary, gdzie dzięi reformie jest coraz ciekawiej, fajny efekt Ol. Marsylia:
[link]
[link]

ZKeSiak
Posty: 14
Rejestracja: 19.01.2009, 15:45
Lokalizacja: Żywiec

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: ZKeSiak » 29.09.2009, 17:36

To ja może napiszę coś o Szwecji. Najlepszą sekcję gimnastyczną posiada IFK Göteborg (Wisemen). Styl podobny do Anglików, koneksję z Anglikami widać także poprzez to że np. Djurgarden posiada dobre kontakty z West Ham. Od czasu do czasu odwiedzając się wzajemnie. Czołowe ekipy to mniej więcej:

AIK- Firman Boys/Young Boys, Baby Boys/YYY Sthlm
DIF- DFG/DMG, DY Sthlm
Hammarby IF- KGB/BBS, BY Sthlm
IFK Göteborg - Wisemen/GYD
Helsingborg IF- Frontline/Hbg Yngre
Gais- GM/GY Gothenburg
Malmoe IF- True Rockers
Västerås- VSK Casuals (Division B or C)
IFK Norrköping- Peking Casuals

Największa umówiona walka w Szwecji odbyła między IFK(140) a AIK Sztokholm(120).

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: nisc » 29.09.2009, 18:41

ZKeSiak pisze:To ja może napiszę coś o Szwecji. Najlepszą sekcję gimnastyczną posiada IFK Göteborg (Wisemen). Styl podobny do Anglików, koneksję z Anglikami widać także poprzez to że np. Djurgarden posiada dobre kontakty z West Ham. Od czasu do czasu odwiedzając się wzajemnie. Czołowe ekipy to mniej więcej:

AIK- Firman Boys/Young Boys, Baby Boys/YYY Sthlm
DIF- DFG/DMG, DY Sthlm
Hammarby IF- KGB/BBS, BY Sthlm
IFK Göteborg - Wisemen/GYD
Helsingborg IF- Frontline/Hbg Yngre
Gais- GM/GY Gothenburg
Malmoe IF- True Rockers
Västerås- VSK Casuals (Division B or C)
IFK Norrköping- Peking Casuals

Największa umówiona walka w Szwecji odbyła między IFK(140) a AIK Sztokholm(120).
IFK umiescilbym na 3-4 pozycji za Djurgaarden i Aik i na rowni z Helsingborgiem,pozdro
TYBET JEST SERBSKI

ZKeSiak
Posty: 14
Rejestracja: 19.01.2009, 15:45
Lokalizacja: Żywiec

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: ZKeSiak » 29.09.2009, 23:24

nisc pisze:
ZKeSiak pisze:To ja może napiszę coś o Szwecji. Najlepszą sekcję gimnastyczną posiada IFK Göteborg (Wisemen). Styl podobny do Anglików, koneksję z Anglikami widać także poprzez to że np. Djurgarden posiada dobre kontakty z West Ham. Od czasu do czasu odwiedzając się wzajemnie. Czołowe ekipy to mniej więcej:

AIK- Firman Boys/Young Boys, Baby Boys/YYY Sthlm
DIF- DFG/DMG, DY Sthlm
Hammarby IF- KGB/BBS, BY Sthlm
IFK Göteborg - Wisemen/GYD
Helsingborg IF- Frontline/Hbg Yngre
Gais- GM/GY Gothenburg
Malmoe IF- True Rockers
Västerås- VSK Casuals (Division B or C)
IFK Norrköping- Peking Casuals

Największa umówiona walka w Szwecji odbyła między IFK(140) a AIK Sztokholm(120).
IFK umiescilbym na 3-4 pozycji za Djurgaarden i Aik i na rowni z Helsingborgiem,pozdro
Ja tylko powiem że moim źródłem informacji był Gość z Firman Boys AIKu. :roll:
Jak coś to pw.

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: kiwa jako tako » 30.09.2009, 15:40

fluor pisze:Mam pytanie jak jest z pirotechniką w Szwajcarii i Austrii bo Euro tam było a z tego co widze to ma się dobrze.

Ciekawe mecze w Niemczech. Fajne oprawy, szczególnie FC Koeln.

[link]
W Niemczech co kolejke są takie efektowne oprawy, chyba na kazdym meczu są jakies elementry Ultras ( przynajmniej flagi na kijach ), moze na wschodzie jest inaczej.

B.RTS
Posty: 11
Rejestracja: 27.09.2009, 13:28

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: B.RTS » 30.09.2009, 17:42

Nie widzę informacji więc napisze : jeden z najciekawiej zapowiadających się meczy weekendu Roma - Napoli odbędzie się bez kibiców gości którzy dostali zakaz gdyż władze włoskiej piłki bały się powtórki z zeszłego roku :shock: myślałem że taki jaja tylko w Polsce, zaraz mi się przypomina sytuacja z meczami ŁKS - Ruch.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: fluor » 30.09.2009, 19:14

B.RTS pisze:Nie widzę informacji więc napisze : jeden z najciekawiej zapowiadających się meczy weekendu Roma - Napoli odbędzie się bez kibiców gości którzy dostali zakaz gdyż władze włoskiej piłki bały się powtórki z zeszłego roku :shock: myślałem że taki jaja tylko w Polsce, zaraz mi się przypomina sytuacja z meczami ŁKS - Ruch.
We Włoszech mają poważną sytuację jak u nas. Kibice walczą z nowymi regulacjami i organizują protesty. Frekwencja spada i niektóre kluby zaczynają krytykować zapędy władz. Chociaż nie jestem do końca w temacie. Widziałem jakiś protes Romy na youtube. Jak ktoś wie coś więcej na temat to niech napisze.

Jan_Kowalski
Posty: 189
Rejestracja: 08.09.2007, 09:35
Lokalizacja: it's doesn't matter

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Jan_Kowalski » 30.09.2009, 20:05

Nie wiem czy wiem duzo wiecej ale napisze to co wiem. Otoz tak jak napisal kolega powyzej makarony maja tak jak my spore protesty na stadionach ale z nieco innych powodow. Chodzi o ceny biletow. Protestuja nawet same kluby. Wladze ligi postanowily ze narzuca klubom by te podrozyly bilety na mecz w celu wyeliminowania "niepozadanego elementu". Od dawna wiadomo ze Calcio zapatrzona jest w Premiership i probuja sie wzorowac na nich (marketing). Tyle tylko ze kultura, styl etc wloski to nie to samo co na wyspach wiec chytry plan decydentow nie za bardzo sie powiodl, skoro samym klubom nie pasuje taki nakaz. Podejrzewam ze to tez moze miec jakis zwiazek z meczem Romy z Napoli.

Miki18
Posty: 273
Rejestracja: 26.02.2007, 22:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Miki18 » 30.09.2009, 21:26

Mógłby ktoś opisać XAMAX Neuchatel jakie poglądy itp?

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: neo12 » 30.09.2009, 21:42

Neuchatel to reczaj lewaki o czym może świadczyć flaga z che :arrow: [link]
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: fluor » 01.10.2009, 12:30

I chodzi też o wprowadzenie kart na wyjazdy.

http://ultras-tifo.net/index.php/Latest ... Cards.html

Zanim pójdą po rozum do głowy upłynie troche czasu. :roll:

Przy okazji z meczów LM:
Porto:
[link]
APOEL Nikozja:
[link]

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Stary14 » 01.10.2009, 13:30

Jak sie prezentuje Austra Wiedeń na tle Rapidu? I jak wygląda w ogóle podział sił w Wiedniu?
GOOD NIGHT left SIDE!

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 01.10.2009, 19:15

Jeśli chodzi o chuliganów to o Austrii Wien nie ma co pisać. W 2007 mieli plany, żeby coś stworzyć, ale główny chłopak odpowiedzialny za to zrezygnował i chodzi do tej pory na Rapid ( na dodatek fani Rapidu go akceptują i wiedzą o nim wszystko ). Rapid tępi ich często, szczególnie jak wracają z meczów podróżując pociągami. Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale było dość głośno o tym jak 60 gości z Rapidu przepędziło 180 ( fani Austrii mówią o 120-150, a fani Rapidu o 200, mój znajomy mówił, że liczba 180 jest najbardziej prawdopodobna) kibiców z Austrii Wiedeń na Westbahnhof ( dworzec zachodni - tereny Rapidu ). Część z nich została dość mocno obita i przekopana. Ogólnie mówiąc Rapid > Austria jeśli chodzi o bójki na mieście.
Nie wiem czy to często się zdarza, ale od jednego z kibiców wiem, że część fanów Rapidu idąc się bić przeplata sznurówki ciężarkami wielkości koralów. Jak ktoś leży i dostanie z takiego buta to głowa zmasakrowana.


Ultras.
Moim zdanie Rapid prezentuje się lepiej, ale Austria niewiele od nich odstaje. W roku 2007 jak Rapid prawie spadał, miał lekki zastój w tych sprawach, a Austria to wykorzystała i zrobiła wielki krok do przodu. Przez pewien moment prezentowali podobny poziom, ale kibice Austrii osiedli na laurach i jakoś nie szlo im później. Wyjazdy Rapidu dużo lepsze, chociaż nie są to liczby rewelacyjne. Maksymalny wyjazd w kraju to "zaledwie" 850 kibiców.


Tutaj mapa dzielnic Wiednia:
[link]

1, czyli centrum przewaga Rapidu, ale fani Austrii też się znajdą. Tutaj nie ma takiego zwyczaju jak w Polsce by wytępić wroga. Są to niech sobie będą, a dostaną w d*** dopiero na derbach - tak można to opisać.
2, Austria, praktycznie 75%
3, 4, 5 Austria. W 5 można spotkać Rapid, ale niewiele.
6, 7, 8, 9 Rapid. Praktycznie całość za Rapidem. Dodać też można północną część 5, bo tam też przewaga Rapidu.
10,11 Austria i pojedyncze przypadki Rapidu.
12-13 podzielone 50-50, chociaż w 13 jest dość mocna grupa FC Austrii.
14-20 Rapid, można mówić o potężnej przewadze w tych rejonach. 14 jest ciekawy, bo to Bezirk ze stadionem Rapidu, ale obok nich występuje drugi co do jakości FCAustrii ( obok Favoriten ) .
21 można powiedzieć, że nic
22 - północ - Rapid, południe Austria
23 - niewielka ilość Austrii.

Co do FC z innych miast, to Austria ma kilka wiosek na wschód i południe, a Rapid na północ, Zachód.

Podział mi mówił kolega z Rapidu, ale myślę że w miarę to obiektywnie zrobił.

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Stary14 » 01.10.2009, 19:23

Dzieki :)
GOOD NIGHT left SIDE!

khaled
Posty: 43
Rejestracja: 18.01.2009, 13:04

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: khaled » 01.10.2009, 20:29

Mógłby ktoś przybliżyć jak jest na Realu Madryt (zgody,grupy itd.)

Najlepiej jak ktoś wrzuci jakieś artykuły po Polsku.

blacha
Posty: 32
Rejestracja: 19.09.2009, 17:48

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: blacha » 01.10.2009, 21:07

a jak wygląda sytuacja w Austrii pod względem H i ultras? Jak ekipy Austrii i Rapidu?

Chino XL
Posty: 296
Rejestracja: 03.08.2007, 19:01

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Chino XL » 01.10.2009, 21:13

Masz napisane wszystko, raptem trzy posty wcześniej...
No Pasaran, krzyczeli komuniści
No Pasaran a jednak my przeszliśmy

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: neo12 » 01.10.2009, 21:41

A jak ekipy tj.: Sturm Graz, Austria Salzburg, Tirol Innsbruck i inne liczące się ekipy w Austrii wygladają na tle ekip z Wiednia ( Rapid i Austria)?
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 01.10.2009, 22:59

Rapid Wien. Dla mnie numer jeden. Jeśli chodzi o choreo, doping i wyjazdy zdecydowany numer 1. Chuliganka u nich póki co też na wysokim poziomie ( jak na Austrię ). Jeżdżą wszędzie, nieważne gdzie i wspierają w dobrych liczbach swoje zagraniczne zgody.

Austria Wiedeń, Sturm Graz. Oba kluby to czołówka jeśli chodzi o pokazy ultras i doping. Wyjazdy, troszkę lepiej ( systematyczniej ) jeździ Graz u Austrii to trochę kuleje. Plus dla Austrii dlatego, bo więcej działają pod względem chuliganki. Nie mają nie wiadomo jakiej bandy, ale są młodą ekipą i patrząc na sytuację Rapidu za kilka lat to oni mogą rządzić na mieście. Na dzień dzisiejszy mają małe szanse, tzn działają, ale w walce ze "Altegarde Rapid" ( stara gwardia ) nie mają wiele do powiedzenia.


Później jest lekka przepaść. W sumie ciężko ustanowić jakąś kolejność, ale....

Wacker Insbruck, Austria Salzburg
Wacker, w większości meczów ma prezentacje. Radzą sobie całkiem nieźle i są bardzo pomysłowi. Jeżdżą prawie wszędzie, czasami w mniejszych liczbach ale są. Grając w drugiej lidze też im się nie znudziło, i nadal bawili się w kibicowanie ( na dobrym poziomie ). O chuliganach nie mogę nic powiedzieć, bo nie wiem. Kilka lat temu byli bardzo dobrze zorganizowani i prezentowali się dość dobrze i aktywnie.
Austria Salzburg ( nie mylić z Red Bull ), kilka lat temu była koło Rapidu i Sturmu ( wtedy Austria prezentowała się dużo gorzej ). Teraz po przejęciu klubu przez Mateschitza ( Red Bull ) grają w 1. Landesliga Salzburg. Nie wiem jaki to odpowiednik polskiej ligi, ale to coś o poziomie 4 ligi w Polsce. Nie utożsamiają się w klubem Red Bull i nie uznają jego kibiców. Nie są dla nich szkodliwi, bo to są pionki i zwykłe leszcze. Na wyjazdy jeżdżą i prezentują się na meczach dużo lepiej niż koledzy zza miedzy. Chuligani prezentują podobny poziom co Sturm Graz, tylko że są teraz mniej aktywni.

LASK Linz, GAK, SV Ried niewiele można powiedzieć o nich. Działają i się starają. LASK ma w sumie lekką przewagę jeśli chodzi o ultras, SV Ried i GAK jeśli chodzi o chuligankę. Problem Ried polega na tym, że chuligani często wypinają się dupą na klub i olewają mecze, zarówno u siebie jak i wyjazdowe.

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: neo12 » 01.10.2009, 23:03

Dzieki justK pozdro
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 02.10.2009, 07:33

Rapid w Glasgow:
[link]


justK
Posty: 2051
Rejestracja: 02.03.2007, 10:18

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: justK » 03.10.2009, 04:18

Grupa The Unity, działająca na Borussi Dortmund zawiesiła działalność po tym jak wszystkie ich flagi i materiały do opraw zostały ukradzione z magazynu klubowego przez kibiców Schalke.

http://www.youtube.com/watch?v=LaWKmuUy ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=C-iuGEBb ... re=related

KibicowskaPolska
Posty: 27
Rejestracja: 26.09.2009, 19:23

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: KibicowskaPolska » 04.10.2009, 18:47

DannyVinyard pisze:Szukam informacji o włoskiej ekipie Sambenedettese Calcio (Ultras Samb)
Dobra ekipa wyjazdowa.Miasto ok 50.tys mieszkancow - wiec na trybunach zawsze duzo ludzi.Ruch ultras pozostawia wiele do zyczenia,

Wyjazd Samb do Ancony
http://www.youtube.com/watch?v=vAK7xVbGpD4 (ponad 1000 glow)


Tutaj masz strone Ultrasow :

[link]

Ogolnie to przecietna ekipa. Sa mniejsze kluby typu : Foggia,Gelbison, ktore maja dobry ruch ultras.

Gelbison - Foggia (4 liga...)
http://www.youtube.com/watch?v=d2OWUtrhMBE

Baron_MBKS
Posty: 8
Rejestracja: 12.09.2009, 19:16

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Baron_MBKS » 05.10.2009, 09:05

Ten ostatni link to kibice Noceriny a nie Foggi jak pisałeś. A Foggia to duża ekipa, spokojnie daliby sobie radę w Serie B, a i w Serie A by nie zginęli. Zresztą mieli już okazję być w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Foggia dymi z policją na wyjeździe, jak dobrze słyszę to w Taranto(Tarynt):
http://www.youtube.com/watch?v=c2goi-d0WC8

Składak o Ultras Foggia:
http://www.youtube.com/watch?v=4RXUQefOL8Y&feature=fvw

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości