www.warhouse.pl

WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Informacje ze światowych trybun
dziuraweportki
Posty: 107
Rejestracja: 14.03.2016, 15:49

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: dziuraweportki » 28.08.2022, 09:24

plemplem81 pisze:
28.08.2022, 08:03
Salernitana, obok Napoli, jest najlepiej opisaną sceną kibicowską w tym albumie.
No i bardzo cieszy mnie to.
plemplem81 pisze:
28.08.2022, 08:03
Dopiero ten album uświadomił mi, jak bardzo włoskie ekipy są w sobie zamknięte, nie wchodzą do internetu i to, co tworzą zostawiają dla siebie i ludzi ze swoich terenów. Polacy przy nich to celebryci ze swoimi wszystkimi profilami na fejsie, insta, tłiterze i wszelkich innych gównach, które jego są.
Pełna zgoda.



yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 28.08.2022, 19:43

plemplem81 - i jak tam z tą aktywnością wojowników MMA z Milanu? Bo coś urwałeś dyskusję w połowie.

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 29.08.2022, 13:18

plemplem81 pisze:
28.08.2022, 08:03
Dopiero ten album uświadomił mi, jak bardzo włoskie ekipy są w sobie zamknięte, nie wchodzą do internetu i to, co tworzą zostawiają dla siebie i ludzi ze swoich terenów. Polacy przy nich to celebryci ze swoimi wszystkimi profilami na fejsie, insta, tłiterze i wszelkich innych gównach, które jego są.
Bzdura. Instagramy są pełne kont ważnych osób z top ekip, codziennie relacje, reelsy czy jak to się pisze, oficjalnie witryny, apki na smartfony (!)... po raz kolejny coś Ci się wydaje plemplem, ale nie jest zgodne z rzeczywistością.

plemplem81
Posty: 711
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 29.08.2022, 14:53

yalla pisze:
28.08.2022, 19:43
plemplem81 - i jak tam z tą aktywnością wojowników MMA z Milanu? Bo coś urwałeś dyskusję w połowie.
Ale o czym ty chcesz dyskutować? Jeśli siedzisz we włoskiej scenie, to powinieneś doskonale wiedzieć, jak to dziś wszystko wygląda, więc nasza dyskusja byłaby jałowa. Byłaby - bo ja w nią nie wchodzę. Nie mój świat. Nie jestem żadnym przedstawicielem ekipy Milanu, by się w takich tematach wypowiadać. Mam tam kontakt z paroma osobami, czasem mi załatwią bilet na wyjazdowy mecz, czasem polecę sobie na ich mecz domowy, czasem napiszą co tam u nich słychać. I tyle. Taka moja styczność z ich aktywnością. Co wiem, to moje. Nie będę tego upubliczniał.
yalla pisze:
29.08.2022, 13:18
Bzdura. Instagramy są pełne kont ważnych osób z top ekip, codziennie relacje, reelsy czy jak to się pisze, oficjalnie witryny, apki na smartfony (!)... po raz kolejny coś Ci się wydaje plemplem, ale nie jest zgodne z rzeczywistością.
Być może kilka kont widziałeś, kilka oficjalnych witryn, kilka aplikacji - wszystko jednak ekip medialnych, które z tego zwyczajnie żyją. Prawdziwe kibicowskie Włochy to nie Intery, Milany i Juventusy. Nie będę się kopał z koniem. Wiesz więcej, widziałeś więcej - i bardzo dobrze. To przecież tylko na twój plus.
Obrazek

Cyklon
Posty: 124
Rejestracja: 18.01.2013, 19:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Cyklon » 30.08.2022, 15:30

Swoją drogą - polecicie jakieś książki kibicowskie traktujące o Ameryce Południowej / Bałkanach?
Człowiek by się trochę douczył :)
Biały front

RSD
Posty: 215
Rejestracja: 25.11.2009, 23:28
Lokalizacja: Piaseczno

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: RSD » 31.08.2022, 15:38

Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.

Bronek777
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 12:04

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Bronek777 » 16.10.2022, 12:27

Siema, ulubiona liga Serie A, oczywiście nie licząc naszego podwórka, Szukałem info o grupach Lazio, mało tego, tym bardziej co się dzieje tam teraz, kto rządzi, czy są tam nadal naziole? Czy jest tam tak bardzo prawicowo jak było jeszcze z 10 lat temu, może ma ktoś więcej info niż tylko jakieś ogólne od wujka Google jak ja..
:twisted:

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 18.10.2022, 10:36

RSD pisze:
31.08.2022, 15:38
Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.
Samo miasto jest świetne i warte zwiedzenia - od bogatej dzielnicy (okolice Boccadasse) z hotelami i plażami, do masy ciasnych uliczek, w okolicach portu, gdzie czuć włoski przestępczy klimat i można się spodziewać różnych wydarzeń :) Nie mówię, że jest to Neapol, ale są takie miejsca, które mają swój "urok".

Co do samych ekip, to na pewno największą wiedzę w tym temacie ma plemplem81 i pewnie jak będzie miał ochotę to Ci powie więcej. Ja akurat genueńskimi ekipami nie interesowałem się zbyt mocno. Na mieście zdecydowanie bardziej widać Genoę, od vlepek po napisach na murze, czy ludzi w barwach poza dniem meczowym. Mam wrażenie, że Sampa jest w mniejszości. O tym też świadczyć mogłaby frekwencja na meczach obu ekip. W Genui swoje FC/oficjalne kluby kibica mają też topowe włoskie ekipy. Na mieście spotykałem też np. barwy Interu u pikników, którzy nie byli przez nikogo niepokojeni, ale nie wiem jak by to wyglądało na innych ulicach i dzielnicach niżeli te bardziej turystyczne.
Bronek777 pisze:
16.10.2022, 12:27
Siema, ulubiona liga Serie A, oczywiście nie licząc naszego podwórka, Szukałem info o grupach Lazio, mało tego, tym bardziej co się dzieje tam teraz, kto rządzi, czy są tam nadal naziole? Czy jest tam tak bardzo prawicowo jak było jeszcze z 10 lat temu, może ma ktoś więcej info niż tylko jakieś ogólne od wujka Google jak ja..
Rządzi Ultras Lazio... i tyle w temacie.

olek765
Posty: 404
Rejestracja: 11.05.2007, 15:02

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: olek765 » 18.10.2022, 10:37

Cyklon pisze:
30.08.2022, 15:30
Swoją drogą - polecicie jakieś książki kibicowskie traktujące o Ameryce Południowej / Bałkanach?
Człowiek by się trochę douczył :)
1312. Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie
Książka autorstwa: James Montagu

Tam są opisy z tych terenów.

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 26.10.2022, 14:03

Dinamo Zagrzeb - AC Milan (25.10) - Milan w jakieś 1300 osób, oczywiście groźni i niebezpieczni "Banditi" z Curva Sud nie pokazali kompletnie nic, cały wyjazd pod bezpieczną eskortą policji i to w dniu meczu, bez jakichkolwiek prób pojawienia się dzień wcześniej itd ;)

Bronek777
Posty: 33
Rejestracja: 02.10.2013, 12:04

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Bronek777 » 04.11.2022, 14:41

W jaki sposób najprościej kupić bilety na Lazio? Trzeba się gdzieś rejestrować lub zakładać jakieś śmieszne karty? Nie mówię tu o pośrednikach, wolę z innych źródeł, jest plan żeby lecieć.
:twisted:

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 05.11.2022, 14:57

Bronek777 pisze:
04.11.2022, 14:41
W jaki sposób najprościej kupić bilety na Lazio? Trzeba się gdzieś rejestrować lub zakładać jakieś śmieszne karty? Nie mówię tu o pośrednikach, wolę z innych źródeł, jest plan żeby lecieć.
A gdzie kupujesz biletu na mecz swojego klubu? :) Bilety na Lazio kupisz... na stronie Lazio - [link]

Bardak
Posty: 23
Rejestracja: 07.12.2017, 03:53

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Bardak » 08.01.2023, 14:47

Moglby mi ktos pomoc i dac cyne gdzie na stadionie Atalanty jest usytuowany sektor ultrasow? Wybieram sie niedlugo i nie wiem na jaki sektor bilet kupic? Z gory wielkie dzieki

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 11.01.2023, 20:15

Bardak pisze:
08.01.2023, 14:47
Moglby mi ktos pomoc i dac cyne gdzie na stadionie Atalanty jest usytuowany sektor ultrasow? Wybieram sie niedlugo i nie wiem na jaki sektor bilet kupic? Z gory wielkie dzieki
Curva Nord Bergamo (Curva Nord Pisani oficjalnie) - po prostu trybuna północna. To nowa trybuna z dachem, przed przebudową Stadio Atleti był tam klasyczny łuk. Zresztą, po przeciwnej stronie, gdzie jest sektor gości - ale też i obok jeden z sektorów gospodarzy gdzie wisi często flaga "Forever Atalanta" - nadal masz oldschool, więc na ten moment estadio w Bergamo to fajny mix włoskiej klasyki i nowoczesności.

Wszystko masz po ang. tutaj - [link] . Nie kupuj na żadnych Viagogo itd. bo możesz się nieźle przejechać.

1925
Posty: 1095
Rejestracja: 21.06.2007, 09:01
Lokalizacja: New Jersey

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 1925 » 29.01.2023, 21:52

Czemu nie ma Romy w Neapolu ??
:arrow:

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 30.01.2023, 11:26

1925 pisze:
29.01.2023, 21:52
Czemu nie ma Romy w Neapolu ??
Dwumiesięczny zakaz wyjazdowy dla Napoli i Romy za starcie na trasie w tym miesiącu.

plemplem81
Posty: 711
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 05.02.2023, 22:55

Co za kompromitujące oświadczenie Interu. Brak słów.
https://www.ultras-tifo.net/news/7062-c ... elije.html
Dodatkowo ekipa mająca zgodę z Lazio bierze w obronę paczkę Fedayn z Romy, pięknie zrobioną przez Delije. Takie oświadczenie jakiejkolwiek poważnej ekipy w Polsce to byłby jej koniec.
Obrazek

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 06.02.2023, 01:11

Ból d*** Milanisto, po kolejnych przegranych derbach? ;)

plemplem81
Posty: 711
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 06.02.2023, 11:25

Bardzo przyjemne derby na trybunach w cieniu kompromitacji Curva Nord Milano (Inter):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 06.02.2023, 23:03

Co prawda plemplem81 jednoznacznie zdyskredytował Inter, nawet uznając iż powinni zakończyć działalność, to jednak Inter żyje i ma się dobrze. Plemplem81 - nie przeżywaj tak kolejnej porażki Milanistów na murawie, wiem że to ciężko oglądać dwie porażki w tak krótkim czasie, ale to tylko piłka nożna, może kiedyś tam uda Wam się wygrać :)

Co do oświadczenia Interu - patrząc na nie z perspektywy polskiego kibica ciężko to ogarnąć, ale Włosi mają swój świat, swoje kredki, swoje zabawki. Uznali że akcja skrojenia Romy przez Delije była niezbyt zgodna z "kodem ultras" bo do zdobycia barw nie doszło w trakcie starcia Crvenej z Romanistami. Tak uznali, i co ciekawsze i pewnie szokujące dla Ciebie plemplem81, generalnie większość włoskich tifosich zgodziła się z tokiem myślenia Interistów i Romanistów, w tym też i Milaniści.

Dla nas to chore że można to negować, dla nich to chore że można robić takie akcje jak zasadzki itd. Inna kultura, choć stwierdzenie "pilnuj flag 24h" jest najbardziej prawdziwe i niewiele tłumaczy Romę.

Byłem obecny wczoraj na derbach i uważam, że naprawdę fajne kibicowsko. Inter prezentuje gigantyczną kartoniadę z wężem (symbol Interu i Mediolanu), po drugiej stronie Milan z kartoniadą "Forza Diabolo" (Forza Diabeł - symbol Milanu). Przed meczem Milan prezentuje spory trans "Mistrzowie Włoch pozdrawiają Mistrzów Arabii", nawiązujący do zdobycia przez Inter Supercoppa Italiana w Rijadzie (Arabia Saudyjska). Po chwili Inter odpowiada transem "udowodniliśmy to nawet w Rijadzie, diabeł nigdy nie pokona węża". ... ładnie się to składa na po prostu rozkminienie transu Milanu przez Inter, nieprawdaż? ;)

Obrazek

plemplem - kompromitacją to jest wywieszanie przez Milan flag ekip które zakończyły działalność czy lansowanie się na "banditich", którzy robią wszystko od wielu lat by tylko unikać starć :)

plemplem81
Posty: 711
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 07.02.2023, 10:43

yalla pisze:
06.02.2023, 23:03
Co prawda plemplem81 jednoznacznie zdyskredytował Inter, nawet uznając iż powinni zakończyć działalność, to jednak Inter żyje i ma się dobrze.[…]Co do oświadczenia Interu - patrząc na nie z perspektywy polskiego kibica ciężko to ogarnąć, ale Włosi mają swój świat, swoje kredki, swoje zabawki. Uznali że akcja skrojenia Romy przez Delije była niezbyt zgodna z "kodem ultras" bo do zdobycia barw nie doszło w trakcie starcia Crvenej z Romanistami.
Kodeks. Dobre sobie. Inter w kwestii zasad powinien się odzywać w tym samym szeregu, co i Milan. Na kompletnie samym końcu całej stawki. Ekipy, które w mieście derbowym niemalże 40 lat temu wprowadziły wzajemny pakt o nieagresji będą komukolwiek wytykać cokolwiek. Oksymoron. Jedynie stać ich na tyle, by pomachać, pokrzyczeć i zrobić choreografię „merda”. Mediolan to w kwestii derbowej rywalizacji obraz wypaczenia ruchu kibicowskiego. Większego niż klimat krakowski, bo tam nienawiść jest szczera, a w stolicy włoskiej mody – udawana i utrzymywana na potrzeby atrapy ruchu ultras, choćby po to, by było coś do prezentowania na oprawach, które są prześmieszne, gdy ktoś ma pełną świadomość wyglądu ichniejszego braku podstawowych zasad rywalizacji kibicowskiej w mieście kosy. Milan vs Inter:

https://www.youtube.com/watch?v=tJ8eTb6xr_k

Btw – w kwestii kodeksu. Magic Fans stracili dużą część swojej flagi w 2013 roku na rzecz chuliganów Lyonu (do skrojenia jednak nie przyznała się grupa Bad Gones):

Obrazek

Tak początkowo wyglądał młyn na trybunie, gdzie zasiadają Magic Fans:

Obrazek

oraz wyjazdy z ewidentnym pustym miejscem dla flagi MF’91:

Obrazek

Dziś ktoś jeszcze o tym na trybunach Saint-Etienne pamięta?
Rok 2019 (zwracam szczególną uwagę, jakie ekipy stoją po obu stronach MF'91...)

Obrazek

Rok 2020

Obrazek

Wszystko gra i jest si. Tyle warte są te zasady i kodeksy za granicą. Przykłady Mediolanu i z Francji dotyczą absolutnego topu ekip tych krajów. No i jakby nie patrzeć stojący obok Francuzów ludzie z Commando Canstatt (VfB Stuttgart) oraz Torcidy (Hajduk Split) to, jakby to powiedzieć, też nie przypadki :D. A mimo to im ten fakt w niczym nie przeszkadza. Niby ten sam ruch kibicowski, a jednak jakże inny świat.
yalla pisze:
06.02.2023, 23:03
Tak uznali, i co ciekawsze i pewnie szokujące dla Ciebie plemplem81, generalnie większość włoskich tifosich zgodziła się z tokiem myślenia Interistów i Romanistów, w tym też i Milaniści.
Bądź tak wspaniałomyślny i pokaż mi jakiekolwiek oficjalne stanowisko CSM w tej kwestii. Stwierdzasz, że poparli Milaniści – daj dowód – jestem otwarty na wszelkie nowości, bo to buduje świadomość człowieka. Ale, tak jak wspomniałem – operujmy faktami w dyskusji, skoro padają osądy. „Większość włoskich tifosich” – wskaż ekipy, które oficjalnie odniosły się do tych wydarzeń tak, jak CN'69. „Większość”, więc mniemam, że liczba ekip idąca w setki lekką ręką takie stanowisko wystosowała. Ale ja już nie setek się domagam – wskaż 5. Wystarczy mi w zupełności. Mogą być profile na fejsie, tłiterze czy insta. Wejdę i przeczytam. Mam w tej kwestii zgoła odmienny odbiór po rozmowach z ludźmi z różnych ekip z wszelakich zakątków Włoch, ale skoro masz tak dobitne info – podaj je. Ciekawi mnie to bardzo.
yalla pisze:
06.02.2023, 23:03
plemplem - kompromitacją to jest wywieszanie przez Milan flag ekip które zakończyły działalność
Oczywiście, że masz tutaj rację. Że tam na Milanie wierchuszka zgodziła się na taki ruch, to jest dla mnie coś niebywałego. Ale to ma dużo głębsze podłoże. Wyklarowałem to dobitnie w jednym z numerów „TMK+”. Niemałą rolę w tym wszystkim odegrała wojna na linii CSM-Commandos Tigre na przełomie 2015 i 2016 roku.
yalla pisze:
06.02.2023, 23:03
lansowanie się na "banditich"
Już zamknijmy ten temat raz na zawsze, bo powtarzasz się i robi się to nudnawe. Tak, to uderza w podstawowe wartości ruchu kibicowskiego kreowane we Włoszech od dziesięcioleci. Tak wygląda obecnie Milan za rządów CSM:

Obrazek

Tak trochę po polsku.
yalla pisze:
06.02.2023, 23:03
lansowanie się na "banditich", którzy robią wszystko od wielu lat by tylko unikać starć :)
Rozumiem, że nie jesteś za krótki, by ferować wyroki o wartości bojowej takiej ekipy, jak Milan. Domyślam się, że siedzisz w bandzie CN'69, podejmujesz decyzje, znasz życie kibicowskie na ulicach w Mediolanie i okolicach na co dzień. Inaczej nie wyobrażam sobie, by o kimkolwiek się wypowiadać w tonie bagatelizującym. Każdorazowo mnie rozbawiasz pisząc to, a robisz to już po raz bodajże trzeci. Rozczula mnie twoja skrajna niewiedza i prześlizgiwanie się w temacie włoskiej sceny kibicowskiej. Bardzo chcesz, starasz się, ale na końcu i tak wychodzi obskurantyzm. Odpisuję ci, by cię uświadamiać, nie mam w tym żadnej radości ani chęci udowodnienia czegokolwiek. Zwyczajnie nie lubię nieprawdy. Milan nie unika starć, bo nie ma żadnych walk w Italii. Ekipy, które są dojechane przez psy wyłapują zakazy stadionowe po kilka lat minimum. Już to pisałem, ale przypomnę. To są takie zakazy, że w czasie meczu musisz każdorazowo meldować się na miejscowej komendzie. Nie możesz, jak w PL jechać sobie z kolegami na wyjazd i siedzieć w autokarze przed stadionem. Dla przykładu ekipa Como ma niemalże w całości nałożone zakazy, stąd nie śmigają na mecze( dom i wyjazd). Przekłada się to chociażby na relacje na linii Como-KKS Kalisz, bo kaliszanie przez to nie mają nawet, jak tam jechać, bo i po co? Wejść samemu na mecz? Melfi podobnie – po ich słynnej walce z ekipą Vultur Rionero na początku 2020 roku i w efekcie brutalnego dymu śmierci jednego z rywali, cała ekipa jadąca na wyjazd poszła do sprawy. Wyroki dla 25 osób, ekipy Nessuna Ressa i Brigada Normanna cudem w ogóle przetrwały ten kryzys. I tak, jak kiedyś młyn Melfi wyglądał tak:

Obrazek

dziś prezentuje się następująco:

Obrazek

Oba zdjęcia pochodzą z meczów o tym samym ciężarze gatunkowym, czyli równym zero (bez kibiców rywala, walka piłkarska o środek tabeli). Tyle, że jakby liczba ludzi w młynie inna... Warto też dodać, że przez prawie 2 lata Melfi nie wystawiało młyna w ogóle, wyjazdy też zostały odpuszczone. To drugie foto pochodzi sprzed paru miesięcy. Tak tam we Włoszech wygląda obecnie krajobraz po awanturach. Zostało to ukrócone niemalże do spodu. To, co działo się we Włoszech przed 2007 rokiem nigdy już nie wróci. Po co ten temat wałkować milion razy przywołując jakieś frazesy o braku gotowości bojowej którejkolwiek z ekip? Jeśli masz kontakty, rozmawiasz z ludźmi, to musisz wiedzieć, jak prezentuje się rzeczywistość. Ale nie nawijaj z typami z Interu, Milanu czy Juventusu. Wejdź w relacje z ekipami mniejszymi - Sora, Tolentino, Ravenna, Brindisi, Chieti... One powiedzą ci prawdę.
yalla pisze:
06.02.2023, 23:03
Plemplem81 - nie przeżywaj tak kolejnej porażki Milanistów na murawie, wiem że to ciężko oglądać dwie porażki w tak krótkim czasie, ale to tylko piłka nożna, może kiedyś tam uda Wam się wygrać :)
Wrażenia na mnie wyniki nie robią żadnego. Gwoli ścisłości – ligowa trzecia porażka z rzędu, z Superpucharem Włoch nawet i czwarta. Ale doprawdy, jakie to ma znaczenie? :)
PS Mogę prowadzić dyskusję, znajdę na to chwilę czasu, jednakże na poziomie i z adekwatnymi argumentami. Populizm i wbijanie szpil bez konkretów mnie nie interesuje. Szkoda mi na to życia. Więc, jeśli mówisz (piszesz), to do rzeczy, a nie od.
Obrazek

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 07.02.2023, 13:11

Kodeks. Dobre sobie. Inter w kwestii zasad powinien się odzywać w tym samym szeregu, co i Milan. Na kompletnie samym końcu całej stawki. Ekipy, które w mieście derbowym niemalże 40 lat temu wprowadziły wzajemny pakt o nieagresji będą komukolwiek wytykać cokolwiek (...)
Zgodzę się z tym z Tobą w pełni, że wygląda to zwyczajnie słabo i kiepsko, a filmik który wkleiłeś dobrze to podsumowuje. Ale tak już jest i niczego nie zmienimy. Inter pospieszył się z tym oświadczeniem i napisał je naprędce, bez sensu. Natomiast temat był powszechnie wałkowany i sporo osób popiera myślenie Romanistów/Interistów i takie rozmowy prowadziłem nie na insta/fejsie czy innym social media, więc nie zamierzam Ci publikować moich prywatnych rozmów. Tak samo jak i były osoby uważające że Roma pierdzieli głupoty. Oficjalnych oświadczeń nie było i pewnie nie będzie, Inter zrobił tutaj głupotę, ale mówienie o jakiejś kompromitacji to za daleko idące wnioski.
Btw – w kwestii kodeksu. Magic Fans stracili dużą część swojej flagi w 2013 roku na rzecz chuliganów Lyonu (do skrojenia jednak nie przyznała się grupa Bad Gones)(...)
Wg mnie Fedayn powinni zakończyć działalność, zgodnie z zasadami i nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast wiadomo jak jest, nie każdy do końca trzyma się honorowych postaw, w ITA były już przypadki że grupa dalej istniała mimo straty flagi, pierwszy przykład z brzegu to chociażby Ascoli.
Rozumiem, że nie jesteś za krótki, by ferować wyroki o wartości bojowej takiej ekipy, jak Milan. Domyślam się, że siedzisz w bandzie CN'69, podejmujesz decyzje(...)
To trzeba należeć do jakiejś bandy by wyrażać swoją opinię o jakiejś ekipie? Wolne żarty.

Tak jak Ciebie mogą bawić moje wpisy, tak mnie bawią niektóre Twoje (z naciskiem na słowo "niektóre", bo wiedzę masz ogromną i to nie podlega dyskusji). Ciągłe gadanie "włoski ruch ultras umarł..."/"nie ma już awantur..."/"spójrz na bandę Milanu...".

Tak, Milan wizualnie wygląda ciekawie, czarne ubiory, groźne miny i napisy, wow. Tylko co z tego? Jak jakaś banda, niezależnie od kraju, poubiera się w czarne koszulki i napnie bicepsy to jest groźna? To niech to udowodni w scontri ;)

We Włoszech nie ma awantur? Są, tyle że w mniejszej ilości niż kiedyś. Miałeś przed chwilą starcie Napoli vs Roma, po którym MSW włoskie wydało zakazy wyjazdowe na 2 miesiące obu ekipom. MSW, nie żadna komisja ligi etc. Niedawno Bari vs Lecce. Trochę tego jest ;)

Inter dymi w przeciągu ostatnich 3-4 lat z Napoli u siebie pod stadionem (umiera przejechany kibic zgody Interu z Varese), na wyjeździe z Fiorentiną i Hellas Verona. To tak na szybko, filmiki znajdziesz w sieci.

A co robi Milan? Nie wychodzi do Napoli które pojawia się pod Curva Sud chociażby...

Inter ich dobrze podsumował jak zdobyli ostatnio scudetto "2011 - 2021 - więcej mistrzostw niż awantur". Nieprzypadkowo 3/4 piosenek Interu na Milan wyśmiewa ich brak chęci do starcia z kimkolwiek, mimo kreowania się na groźnych bandytów.
Dla przykładu ekipa Como ma niemalże w całości nałożone zakazy, stąd nie śmigają na mecze( dom i wyjazd)
Como wystawia młyn, a że duża część ekipy ma daspo? Wszyscy się z tym borykają w ITA.

krzycho_ASR
Posty: 691
Rejestracja: 24.09.2009, 16:47

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: krzycho_ASR » 24.02.2023, 18:53

Chciałem się odnieść do posta plemplem81, który napisał że Inter to nie prawicowa ekipa, bo celtyków już nie wywieszają.

Wszystkie zorganizowane grupy kibicowskie na Interze (obecnie zjednoczone pod wspólnym szyldem CN'69) to zawsze była prawica albo skrajna prawica, nigdy w historii nie wykształciła się tam żadna lewicowa frakcja. Jak na tak duże miasto i specyfikę włoską jest to fenomen, z którym jedne Lazio może się równać. Werona to nie ten kaliber, poza tym beka z tych wielkich faszystów, co kumają się z lewarami z Fiorentiny i Sampdorii (zgodnie z trendem oficjalnie apolityczni, ale wiadomo jak jest).

CelticBhoy
Posty: 97
Rejestracja: 19.03.2007, 13:46

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: CelticBhoy » 24.02.2023, 22:59

krzycho_ASR pisze:
24.02.2023, 18:53
Chciałem się odnieść do posta plemplem81, który napisał że Inter to nie prawicowa ekipa, bo celtyków już nie wywieszają.

Wszystkie zorganizowane grupy kibicowskie na Interze (obecnie zjednoczone pod wspólnym szyldem CN'69) to zawsze była prawica albo skrajna prawica, nigdy w historii nie wykształciła się tam żadna lewicowa frakcja. Jak na tak duże miasto i specyfikę włoską jest to fenomen, z którym jedne Lazio może się równać. Werona to nie ten kaliber, poza tym beka z tych wielkich faszystów, co kumają się z lewarami z Fiorentiny i Sampdorii (zgodnie z trendem oficjalnie apolityczni, ale wiadomo jak jest).
Trybuny Lazio faszystowskie zrobiły się nie wcześniej niż pod koniec lat osiemdziesiątych. Do tego czasu nie było tam ani jednej liczącej się skrajnie prawicowej grupy kibicowskiej.
A Veronie to "ideowi" narko-boys z Interu mogą buty czyścić...
This is CELTIC - my religion.
"What a fuckin shame. It used to be a Paradise, now it's a Little Palestine"

krzycho_ASR
Posty: 691
Rejestracja: 24.09.2009, 16:47

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: krzycho_ASR » 25.02.2023, 07:53

Nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale zarówno ekipy Interu, jak i Lazio były na prawo od zawsze. Zresztą chcąc zdyskredytować kibiców Interu nie sięgałbym akurat po argumenty historyczne.

Werona to przy Mediolanie czy Rzymie wioska, mniejsza zresztą od Białegostoku, więc o wiele łatwiej utrzymać ideologiczną jednolitość - o to mi chodziło. Tak czy siak zgody tych "turbofaszystów" z lewackimi ekipami wyglądają śmiesznie, bo to trochę jakby "naród śląski" z Chorzowa przybił zgodę z gorolami z Sosnowca.

kibol32
Posty: 179
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibol32 » 25.02.2023, 19:38

RSD pisze:
31.08.2022, 15:38
Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.
Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.

bez-napinki
Posty: 1573
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: bez-napinki » 26.02.2023, 01:44

krzycho_ASR pisze:
25.02.2023, 07:53
Nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale zarówno ekipy Interu, jak i Lazio były na prawo od zawsze. Zresztą chcąc zdyskredytować kibiców Interu nie sięgałbym akurat po argumenty historyczne.

Werona to przy Mediolanie czy Rzymie wioska, mniejsza zresztą od Białegostoku, więc o wiele łatwiej utrzymać ideologiczną jednolitość - o to mi chodziło. Tak czy siak zgody tych "turbofaszystów" z lewackimi ekipami wyglądają śmiesznie, bo to trochę jakby "naród śląski" z Chorzowa przybił zgodę z gorolami z Sosnowca.
Od "Śląskiego Narodu" to Ty się odpierdol. ;)

Kaleoa.02
Posty: 217
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Kaleoa.02 » 26.02.2023, 13:03

kibol32 pisze:
25.02.2023, 19:38
RSD pisze:
31.08.2022, 15:38
Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.
Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.
Dzieki fajne wyjasnienie, a mozesz cos powiedziec o ekipach Boloni i Atalanty bo chlopy z Juve mowili ze ostre koty. Dzieki za odp

Kepi
Posty: 190
Rejestracja: 26.01.2017, 17:40

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Kepi » 26.02.2023, 13:45

[link]
Krakowia konfidenci

1910&1920&1968&1906

kibol32
Posty: 179
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibol32 » 26.02.2023, 15:37

Kaleoa.02 pisze:
26.02.2023, 13:03
kibol32 pisze:
25.02.2023, 19:38
RSD pisze:
31.08.2022, 15:38
Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.
Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.
Dzieki fajne wyjasnienie, a mozesz cos powiedziec o ekipach Boloni i Atalanty bo chlopy z Juve mowili ze ostre koty. Dzieki za odp
Co do Genui nalezy dodać, że znajduje się tam również grupa ultras Juventusu, nazwy której nie pamiętam (plemplem...?)

Bergamo w złotych latach ultraski było wraz z Veroną najniebezpieczniejszym kibicowsko miastem we Włoszech. Działały wtedy na Atalancie dwie grupy: lewicowa Brigate Neroazzure i mniejsza, ale szalenie agresywna, Wild Kaos (ewoluująca w stronę prawicy). Konflikt między nimi pogłębiał się coraz bardziej aż pierwsi wyeliminowali drugich, a niedługo potem BN zniknęli z trybun na rzecz nowej, apolitycznej generacji kibiców Atalanty. Zgody to Ternana i Ultras Eintrach Franfurt. Zaatakowali kiedyś spotkanie polityczne Ligi Północnej w zemście za wprowadzenie kart tessera, co zaowocowało dużą liczbą zakazów stadionowych. Świetne regionalne derby z Brescią, ich największą kosą.

Bolonia to również lewicowe miasto. W 1980 roku miał tu miejsce zamach na dworcu kolejowym (80 zabitych, <200 rannych) przeprowadzony przez faszystowskich ekstremistów lub, jak przekonują niektórzy, amerykańskie służby. W mieście popularna jest również koszykówka, a Fortitudo i Virtus mają swoje grupy. Działa na Bolonii lewicowa grupa Forever Ultras, choć w przeszłości była też silna prawicowa grupa Mods - coś mniej więcej jak na Torino, gdzie oprócz Ultras Granata działała fajna, charyzmatyczna i prawicowa Granata Korps. Zgody Forever Ultras: Ravenna, Freak Boys Bochum, ex-Mods, czyli Beata Gioventu: Siena, Nocerina. Największa kosa to Fiorentina, która kiedyś omal nie zabiła mołotowem ich 14-letniego kibica.

Kaleoa.02
Posty: 217
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Kaleoa.02 » 26.02.2023, 19:32

kibol32 pisze:
26.02.2023, 15:37
Kaleoa.02 pisze:
26.02.2023, 13:03
kibol32 pisze:
25.02.2023, 19:38


Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.
Dzieki fajne wyjasnienie, a mozesz cos powiedziec o ekipach Boloni i Atalanty bo chlopy z Juve mowili ze ostre koty. Dzieki za odp
Co do Genui nalezy dodać, że znajduje się tam również grupa ultras Juventusu, nazwy której nie pamiętam (plemplem...?)

Bergamo w złotych latach ultraski było wraz z Veroną najniebezpieczniejszym kibicowsko miastem we Włoszech. Działały wtedy na Atalancie dwie grupy: lewicowa Brigate Neroazzure i mniejsza, ale szalenie agresywna, Wild Kaos (ewoluująca w stronę prawicy). Konflikt między nimi pogłębiał się coraz bardziej aż pierwsi wyeliminowali drugich, a niedługo potem BN zniknęli z trybun na rzecz nowej, apolitycznej generacji kibiców Atalanty. Zgody to Ternana i Ultras Eintrach Franfurt. Zaatakowali kiedyś spotkanie polityczne Ligi Północnej w zemście za wprowadzenie kart tessera, co zaowocowało dużą liczbą zakazów stadionowych. Świetne regionalne derby z Brescią, ich największą kosą.

Bolonia to również lewicowe miasto. W 1980 roku miał tu miejsce zamach na dworcu kolejowym (80 zabitych, <200 rannych) przeprowadzony przez faszystowskich ekstremistów lub, jak przekonują niektórzy, amerykańskie służby. W mieście popularna jest również koszykówka, a Fortitudo i Virtus mają swoje grupy. Działa na Bolonii lewicowa grupa Forever Ultras, choć w przeszłości była też silna prawicowa grupa Mods - coś mniej więcej jak na Torino, gdzie oprócz Ultras Granata działała fajna, charyzmatyczna i prawicowa Granata Korps. Zgody Forever Ultras: Ravenna, Freak Boys Bochum, ex-Mods, czyli Beata Gioventu: Siena, Nocerina. Największa kosa to Fiorentina, która kiedyś omal nie zabiła mołotowem ich 14-letniego kibica.
Dziekuje pozdrawiam

WRK_h
Posty: 53
Rejestracja: 25.07.2007, 20:26

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: WRK_h » 26.02.2023, 21:58

Napisze ktoś jak wygląda obecnie sytuacja w Catania,działają nadal czy odpuścili po degradacji do Serie D. Pamiętam ich dobre dymy z przed kilkunastu lat w derbach z Messina czy Palermo.

kibol32
Posty: 179
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibol32 » 27.02.2023, 12:18

WRK_h pisze:
26.02.2023, 21:58
Napisze ktoś jak wygląda obecnie sytuacja w Catania,działają nadal czy odpuścili po degradacji do Serie D. Pamiętam ich dobre dymy z przed kilkunastu lat w derbach z Messina czy Palermo.
Jak widać mają się dobrze
https://www.facebook.com/photo/?fbid=56 ... 4856287666

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 07.03.2023, 12:42

Z cyklu "w Italii już nie ma awantur/Como nie chodzi na mecze" by plemplem81 - w miniony weekend starcie Como i Modeny na ulicach Como, Como z pełnym młynem. Do tego Spezia obrzuca w swoim mieście busy z Hellas Verona (Spezia - Hellas).

RSD
Posty: 215
Rejestracja: 25.11.2009, 23:28
Lokalizacja: Piaseczno

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: RSD » 15.03.2023, 11:13

kibol32 pisze:
25.02.2023, 19:38
RSD pisze:
31.08.2022, 15:38
Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.
Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.
Zaglądam. Wielkie dzięki za rzeczowe i konkretne opisanie tego miasta. Może pokusisz się o krótki opis Turynu ?

Z góry dzięki.

kibol32
Posty: 179
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibol32 » 16.03.2023, 12:25

RSD pisze:
15.03.2023, 11:13
kibol32 pisze:
25.02.2023, 19:38
RSD pisze:
31.08.2022, 15:38
Czy ktoś ze znawców włoskiej sceny może opisać miasto Genua i dwie ekipy stamtąd pochodzące Sampdorię i Genuę ? Jak to wygląda ilościowo w mieście, jakościowo, zgody i czy obie ekipy działają na wszystkich frontach (ultras i sprawy chuligańskie).
Z góry dzięki.
Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.
Zaglądam. Wielkie dzięki za rzeczowe i konkretne opisanie tego miasta. Może pokusisz się o krótki opis Turynu ?

Z góry dzięki.
Zacznę od tego, że kilkanaście lat temu dziennik La Reppublica przeprowadził sondę na temat zainteresowania piłką nożną i wyszł im, że 60% Włochów ma ulubioną drużynę, 20% kibicuje tylko reprezentacji, a reszt nie interesuje się piłką nożną.

Torino ma chyba trochę więcej fanów w Turynie. W latach 40. masowo wygrywali mistrzostwa Włoch, a ich piłkarze stanowili trzon drużyny narodowej i gdyby nie katastrofa samolotu z piłkarzami historia włoskiej piłki i sceny kibicowskiej wyglądałaby zupełnie inaczej. Ich najlepsza grupa Ultras Granta została założona w 1969 roku i ma inklinacje lewicowe. Są jeszcze prawicowi Granata Korps i kilka innych grup. Silna zgoda z Fiorentiną, dobre kontakty z Genoą. I niewarte większej uwagi sympatie z różnymi klubami na całym świecie (River Plate, Corinthians, Benifica, Manchester City.

Juventus to narodowy klub Italii, kibicuje im ponad 30% Włochów. Zgoda z Hagą, dobre kontakty Siracusą, Pescarą, Latiną, Notts County z Nottingham. Specyfiką tego klubu jest to, ze kibice z różnych miejsc zakładają różne grupy, np. Drughi są z Turynu, bardzo silna grupa Viking z Mediolanu, Nuclei Armati Bianconeri z Genui itp. Pozwalało im to dobrze kroić flagi. Tendencje prawicowe.

RSD
Posty: 215
Rejestracja: 25.11.2009, 23:28
Lokalizacja: Piaseczno

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: RSD » 16.03.2023, 12:41

kibol32 pisze:
16.03.2023, 12:25
RSD pisze:
15.03.2023, 11:13
kibol32 pisze:
25.02.2023, 19:38


Odpowiem Ci, może jeszcze tu zaglądasz.
Genoa to najstarszy włoski klub i ten bardziej agresywny w Genui. Zgody to Ancona i do niedawna Napoli, dobre stosunki z Torino. Największa kosa to Milan zz zabójstwo kibica. Raczej lewicowi (jak większość społeczności miasta), oprócz jednej, szanowanej, prawicowej grupy Brigata Speloncia (od nazwiska słynnego prawicowego kibica). Największa grupa to Via armenia 5r. Jako ciekawostkę dodam, że Buffon mówił, że chciałby tam kiedyś grać ze względu na atmosferę.

Sampdoria. Powstali w 1946 roku z połączenia dwóch klubów, klub stał się bardzo popularny na przełomie lat 80. i 90. ze względu na wielkie sukcesy i nie odbiega widocznie ilością fanów od Genui. Dwie największe grupy apolityczne Fedelissimi i Ultra Tito Cucchiaroni (na cześć ich argentyńskiego zawodnika), ale są też niewielkie lewicowe. Ich domeną są oprawy (fajnie wyszła na finale pucharu Włoch w Rzymie - peleryny w barwach założone przez około 16 tysięcy kibiców). Mniej agresywni, ale potrafili kiedyś dymić. Zgody to Bari, Ternana (lewicowa), Parma, Hellas Verona (prawicowcy), Commando Ultras Marsylia. Kontakty/wzajemny szacunek z wieloma innymi klubami.

W mieście obie ekipy ustaliły, że nie będą ze sobą walczyć i tylko dogryzają sobie.
Zaglądam. Wielkie dzięki za rzeczowe i konkretne opisanie tego miasta. Może pokusisz się o krótki opis Turynu ?

Z góry dzięki.
Zacznę od tego, że kilkanaście lat temu dziennik La Reppublica przeprowadził sondę na temat zainteresowania piłką nożną i wyszł im, że 60% Włochów ma ulubioną drużynę, 20% kibicuje tylko reprezentacji, a reszt nie interesuje się piłką nożną.

Torino ma chyba trochę więcej fanów w Turynie. W latach 40. masowo wygrywali mistrzostwa Włoch, a ich piłkarze stanowili trzon drużyny narodowej i gdyby nie katastrofa samolotu z piłkarzami historia włoskiej piłki i sceny kibicowskiej wyglądałaby zupełnie inaczej. Ich najlepsza grupa Ultras Granta została założona w 1969 roku i ma inklinacje lewicowe. Są jeszcze prawicowi Granata Korps i kilka innych grup. Silna zgoda z Fiorentiną, dobre kontakty z Genoą. I niewarte większej uwagi sympatie z różnymi klubami na całym świecie (River Plate, Corinthians, Benifica, Manchester City.

Juventus to narodowy klub Italii, kibicuje im ponad 30% Włochów. Zgoda z Hagą, dobre kontakty Siracusą, Pescarą, Latiną, Notts County z Nottingham. Specyfiką tego klubu jest to, ze kibice z różnych miejsc zakładają różne grupy, np. Drughi są z Turynu, bardzo silna grupa Viking z Mediolanu, Nuclei Armati Bianconeri z Genui itp. Pozwalało im to dobrze kroić flagi. Tendencje prawicowe.
I po raz kolejny dzięki za rzeczową odpowiedź. Czy w Turynie obie ekipy walczą ze sobą czy raczej panuje neutralny stosunek ?

kibol32
Posty: 179
Rejestracja: 31.07.2011, 12:18

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: kibol32 » 16.03.2023, 13:33

Neutralny na pewno nie, a czy walczą nie wiem.

yalla
Posty: 103
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: yalla » 14.04.2023, 14:05

plemplem, jak to jest, że tutaj mocno piętnujesz "modern ultras", a na profilu TMK wklejasz filmiki z opraw Milanu, gdzie dobrze wiesz że poza Curva Sud, wszystkie inne trybuny podnoszą oprawy przygotowane przez firmy, które dostały materiały zakupione przez klub?

plemplem81
Posty: 711
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 14.04.2023, 15:12

To ciekawe dlaczego zakładasz, że ja wklejam coś na ten profil? Ba, że mam z nim cokolwiek wspólnego?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości