Legendarni kibole

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
jak.wodospady
Posty: 149
Rejestracja: 06.01.2016, 12:52

Re: Legendarni kibole

Post autor: jak.wodospady » 12.02.2017, 00:01

Czemu Łysy ostatnimi latami już się nie udzialał na Bałtyku?
ps. Lechia miała kiedyś zgodę z Bałtykiem ?



Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: Legendarni kibole

Post autor: Oldfreak » 12.02.2017, 13:43

Ponieważ doszło do tam do podziału.Jedni zostali na Bałtyku który niby tolerował konfidentów,inni odpuścili,a jeszcze inni założyli Kategorię C.

JP90%
Posty: 271
Rejestracja: 10.09.2016, 14:37

Re: Legendarni kibole

Post autor: JP90% » 20.02.2017, 17:54

Wywiad z chuliganem Śląska Wrocław. Mimo upływu lat cały czas aktywny na scenie hool's dlatego ukrywa przed kamerą twarz w przeciwieństwie do Uszola z Lecha.
https://www.youtube.com/watch?v=D5zTBjjcWsc

Bączyński
Posty: 841
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Legendarni kibole

Post autor: Bączyński » 20.02.2017, 18:04

Jaki ty jesteś pojebany JP90%

Carlsberg
Posty: 1284
Rejestracja: 03.03.2007, 11:00

Re: Legendarni kibole

Post autor: Carlsberg » 06.03.2017, 22:36

Pytanie nie tylko do kibiców Legii.
Juras z KSW. Legenda, fanatyk?

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: Legendarni kibole

Post autor: whiskey » 06.03.2017, 22:56

Żaden fanatyk a tym bardziej legenda

89piotrekski
Posty: 365
Rejestracja: 10.01.2013, 00:47

Re: Legendarni kibole

Post autor: 89piotrekski » 07.03.2017, 00:43

Chodzi na żyletę,śpiewa jeździ na wyjazdy ,w źródle też często można go spotkać.Nie gwiazdorzy.


Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Legendarni kibole

Post autor: Sylwester89 » 01.05.2017, 23:28

Postac przytaczana juz w temacie, ale pokrótce prosze o przedstawienie postaci Śp. Bambera z Bytomskiej Polonii. Często pisano o nim jako konrowersyjnej osobie dlaczego?

tt.
Posty: 54
Rejestracja: 13.09.2012, 19:37

Re: Legendarni kibole

Post autor: tt. » 21.07.2017, 16:24

ObrazekObrazek

Wywiad z fanatykiem Pogoni Szczecin lat 80. (niepełny, wybrane pytania) z 2001 roku.

"W tym numerze Pogoń fansa prezentujemy kolejnego zasłużonego przedstawiciela tzw. starej gwardii w latach 80 - czyli swietności kibiców Pogoni, jednego z przywódców szczecińskich fanów. Teraz na mecze w Szczecinie zabiera swoje dzieci, ale nie przestał uczestniczyć w wyjazdach."

Na Pogoń chodzisz juz ponad 20 lat, kiedy 1 raz wybrałeś sie na stadion?

Czaja: Miałem wtedy 8 lat, niestety nie pamiętam z kim graliśmy, troche czasu minęło zanim po raz pierwszy mogłem wejść na nasze szczecińskie piekiełko, to były zupełnie inne czasy, żeby w ogóle zdobyć barwy trzeba było nieźle kombinować, bo szalików nie można było kupić tak jak teraz w sklepie, a chcialeś uszyć flagę to musialeś jakoś załatwić materiał, najlepsza ku temu okazją było swięto 1 maja.

Od kilkunastu lat jeździsz z oryginalną flagą Pogoni:

Czaja: Takich flag było tylko kilka i postaraliśmy się je zdobyć. Moja flaga była już na wielu stadionach, zabieram ją wszędzie tam gdzie jadę, przez jakiś czas można było ją zobaczyć także na meczach Tsv1860 Monachium w czasach, gdy grali tam Piotr Nowak i Marek Leśniak.

Podczas pobytu w Niemczech jeździłeś na mecze Tsv, siadałeś w ich młynie, ale wcześniej przez wiele lat byłeś jednym z przywódców szczecińskich kibiców. Jak wyglądało kibicowanie w latach 80?

Czaja: Przede wszystkim kibice Pogoni stanowili siłę, choć to nieskromnie zabrzmi, ale w latach 80 naprawdę byliśmy potęgą, choć nie było takich możliwości organizacyjnych, nie można było zamieścić komunikatu w gazetach, nie było komórek, w ogóle mało kto miał telefon domowy, ale potrafiliśmy się zebrać i pojechać na wyjazd bardzo dużą grupą. Podczas meczu śpiewaliśmy, że jedziemy tam a tam i na dworcu zbierało się kilkaset osób i mogliśmy jechać do każdego miasta i zmierzyć się z tamtejszymi kibicami. W tamtych czasach o kibicach Pogoni było głośno, odpowiednia frekwencja i 'aktywność' nie tylko na stadionie. Pamiętam jak to się zaczęło.. na piekiełko nagle zaczęło przychodzić trzy razy więcej osób, na wyjazdy również organizowały się duże ekipy, nie trzeba było nikogo specjalnie zachęcać, bo uczestniczenie w tych eskapadach to był zaszczyt, sprawa prestiżowa. Jeśli jechaliśmy autokarami to małolaci przychodzili kilka godzin wcześniej, żeby się załapać, nieważne czy mieli kase czy nie, byliśmy solidarni i jechaliśmy wszyscy, pomagaliśmy sobie nawzajem, kibice Pogoni to była jedność i potęga.

takisobie
Posty: 34
Rejestracja: 28.08.2016, 01:16

Re: Legendarni kibole

Post autor: takisobie » 23.07.2017, 04:47

Zdjęcia bodajże z jakiejś kufloteki z Gliwic o ile dobrze pamiętam ten wyjazd , stary Czaja był kwintesencją tego co jest w tym krótkim opisie -= jechać na wyjazd pod koniec lat 80 to było coś - trzeba było mieć jaja ( o co wówczas przy takiej starej gwardii nie było czymś szczególnym ) bo kozaków u nas nie brakowało , takich od których można było się uczyć "życia" . Zresztą jak powiedział - wyjazd to był zaszczyt na który trzeba było sobie zasłużyć u starych ) .Pamiętam nasz wyjazd na Widzew w 87 , kiedy opanowaliśmy calą Łódż , zajęliśmy wtedy młyn Widzewa z którego przegnały nas dopiero psy - pamiętam jak zomowcy chcieli zgarnąć młodego R z Polic , stara gwardia z Czają na czele odbiła wtedy R z łap zomowców i postawiła przy okazji jakiegoś majora do porządku , który odpuścił ze względu na naszych agresywnych starych ... i pona tysięczną grupę :szybkiego" reagowania ;) . O ile zresztą dobrze pamiętam , to byl długo nie pobity rekord wyjazdowy w naszej lidze ( bez żadnych wycieczek zakladowych itp modnych w tamtych czasach )

Ukochane Miasto
Posty: 321
Rejestracja: 14.08.2014, 10:33

Re: Legendarni kibole

Post autor: Ukochane Miasto » 24.07.2017, 11:04

a mnie zawsze zastanawiało skąd u was w Szczecinie była taka zajawka na metali?
na Górnym Śląsku to w tamtych latach wiem że były konkretne brygady no ale tam dużo metalowych festiwali ,koncertów...a u Was?
może mnie coś ominęło z tamtych lat :-)

wiem że kiedyś byliście na Widzewie w kilkadziesiąt osób i praktycznie wszyscy długie włosy, pieszczochy ,glany , skóry z nazwami kapel metalowych, skończyło się wtedy mała kamionką na Kaliskim. A obiektywnie patrząc jakbyście na nas ruszyli to mieliśmy w******* murowany i pewnie na pamiątkę parę ćwieków od pasa w głowie ;-)
roku nie pamiętam ale końcowe lata 80-te

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Legendarni kibole

Post autor: hdg » 24.07.2017, 17:27

ma ktoś jakieś foto z wyjazdów Pogoni z tamtych lat zrobione z bliska? nie dane mi było nigdy widzieć bandy złozonej z metali heheh,a zawsze ciekawiła mnie ta kwestia ,słyszałem kiedys ,że jakaś zadyma z ich udziałem była na koncercie w spodku w na początku lat 90-tych

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Legendarni kibole

Post autor: hdg » 24.07.2017, 21:02

no dobra a te dymy były na tle kibicowskim ,czy poprostu podbijali do byle kogo na tych koncertach?

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Legendarni kibole

Post autor: hdg » 24.07.2017, 21:34

Poszukałem troche po necie i znalazłem dość ciekawą historię,coprawda nie o Pogoni,ale fajnie sie czyta :) [link]

merek13
Posty: 176
Rejestracja: 24.03.2013, 16:25

Re: Legendarni kibole

Post autor: merek13 » 24.07.2017, 22:26

na Metalmanii po prostu cała Polska się jednoczyła na Szczecin żeby wpierdolu nie dostać
Inny klient niż kibic terażniejszy-koks.mma,torebki.Raczej-mecze muzyka mordobicie hehe
Wariaty w c*** po obu stronach.Metale rządziły,słynna śmierć skina w spodku.
No ale ze Szczecina była banda pewnie w większości % z trybun ale to już sami napiszą.
STARE LATA ja pamiętam 85,87-90 tak jakoś ale raczej to już nie pamiętam więcej jak pamiętam.Pozdrawiam dziadków

rick.k
Posty: 165
Rejestracja: 16.08.2016, 14:11

Re: Legendarni kibole

Post autor: rick.k » 25.07.2017, 05:48

Pamietam, ze na przelomie lat 80/90 istniala taka kategoria jak Metal-Nazi i dotyczyła przede wszystkim chlopakow ze Szczecina. Takie czasy :D

kimbol
Posty: 102
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Legendarni kibole

Post autor: kimbol » 25.07.2017, 18:13

Metal-nazi ? Po dziś dzień są zespoły z orientacją skrajnie prawicową i również słuchacze takiej muzyki. Przykładem chociażby rodzimy Infernal War swego czasu z zakazem gry w kraju.

esyfloresy
Posty: 133
Rejestracja: 28.05.2016, 19:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Legendarni kibole

Post autor: esyfloresy » 25.07.2017, 18:40

A ten gatunek muzyki nie został nazwany przypadkiem NSBM?

rick.k
Posty: 165
Rejestracja: 16.08.2016, 14:11

Re: Legendarni kibole

Post autor: rick.k » 25.07.2017, 20:47

Nie wiem jak ta muzyka się nazywa :) Wiem jedynie, że istniala lokalna subkultura metali ze Szczecina, o której mówiło się metal-nazi. Były to czasy metalmanii przelomu 80/90.

Pastelowy
Posty: 73
Rejestracja: 17.11.2016, 08:55

Re: Legendarni kibole

Post autor: Pastelowy » 25.07.2017, 21:14

Pluto zyje ale nie mam pojecia czy chodzi nadal na mecze. Ostatni raz widzialem go w autobusie w zeszlym roku
Śląsk Wrocław

htsk4
Posty: 357
Rejestracja: 19.10.2011, 18:47

Re: Legendarni kibole

Post autor: htsk4 » 25.07.2017, 22:07

merek13 pisze:
24.07.2017, 22:26
na Metalmanii po prostu cała Polska się jednoczyła na Szczecin żeby wpierdolu nie dostać
Inny klient niż kibic terażniejszy-koks.mma,torebki.Raczej-mecze muzyka mordobicie hehe
Wariaty w c*** po obu stronach.Metale rządziły,słynna śmierć skina w spodku.
No ale ze Szczecina była banda pewnie w większości % z trybun ale to już sami napiszą.
STARE LATA ja pamiętam 85,87-90 tak jakoś ale raczej to już nie pamiętam więcej jak pamiętam.Pozdrawiam dziadków
Metal to nigdy nie był moja subkultura,ale mogę potwierdzić,że faktycznie metale ze Szczecina,na początku lat 90-tych byli ekipą,która na koncertach metalowych w Polsce robiła ,co chciała.I faktycznie ekipa z Jaworzna też wtedy była liczna i silna.Pamiętam koncert,za małolata, w Warszawie,na którym ekipa z Jaworzna pozamiatała wszystkich,Pamiętam to min.dlatego,że, wtedy w moim mieście(Gdańsk),jak i w całej Polsce panowała zupełnie inna subkultura.
Good Night Left Side

jebaka_
Posty: 95
Rejestracja: 01.03.2007, 15:32

Re: Legendarni kibole

Post autor: jebaka_ » 26.07.2017, 00:39

Jeśli chodzi o Pogoń i metali u nich to pamiętam jak przyjechali do Bydgoszczy chyba w roku 92 wrzesień, co 0:3 w czapkę dostaliśmy. Było ich sporo, parę setek i generalnie w długich włosach;-) u nas po meczu było zamieszanie z szefostwem klubu, że do wymiany są itd. No i ciekawostka taka, że na koronie stadionu już nie było właściwie nikogo poza Pogonią i my w kilkunastu małolatów daliśmy "Pogoń śledzie..." na co siedzący sektor Pogoni podniósł się i zaczął jechać na nas, ale co dawali to już nie pamiętam, bo niemal równocześnie wyskoczyły psy zza krzaków i spadaliśmy jak zające. I pałą, i pałą, i pałą przez łeb, tak nasza policja zarabia na chleb. Tak to wtedy szło;-)pzdr

Pastelowy
Posty: 73
Rejestracja: 17.11.2016, 08:55

Re: Legendarni kibole

Post autor: Pastelowy » 26.07.2017, 08:30

Jesli mnie pamiec nie myli to mial grubo ponad. Musialbys zapytac kogos kto jest aktywnym kibicem z Wrocka bo ja na emigracji to nie ogarniam juz Pluta. Z Markiem (Pluto) swego czasu jezdzil koles ze Szczecna lub okolic ktory rowniez mial sporo wyjazow, obaj smigali z flagami, Pluto mial "Maskotki" a ten drugi taka obszyta fredzelkami w okolo, cos jak sztandar.
Teraz najwiecej wyjazdow ze Slaska to ma chyba Roman Z.
Pozdro
Śląsk Wrocław

WileTheBest
Posty: 262
Rejestracja: 30.11.2012, 17:14
Lokalizacja: Września

Re: Legendarni kibole

Post autor: WileTheBest » 26.07.2017, 09:44

htsk4 pisze:
25.07.2017, 22:07
merek13 pisze:
24.07.2017, 22:26
na Metalmanii po prostu cała Polska się jednoczyła na Szczecin żeby wpierdolu nie dostać
Inny klient niż kibic terażniejszy-koks.mma,torebki.Raczej-mecze muzyka mordobicie hehe
Wariaty w c*** po obu stronach.Metale rządziły,słynna śmierć skina w spodku.
No ale ze Szczecina była banda pewnie w większości % z trybun ale to już sami napiszą.
STARE LATA ja pamiętam 85,87-90 tak jakoś ale raczej to już nie pamiętam więcej jak pamiętam.Pozdrawiam dziadków
Metal to nigdy nie był moja subkultura,ale mogę potwierdzić,że faktycznie metale ze Szczecina,na początku lat 90-tych byli ekipą,która na koncertach metalowych w Polsce robiła ,co chciała.I faktycznie ekipa z Jaworzna też wtedy była liczna i silna.Pamiętam koncert,za małolata, w Warszawie,na którym ekipa z Jaworzna pozamiatała wszystkich,Pamiętam to min.dlatego,że, wtedy w moim mieście(Gdańsk),jak i w całej Polsce panowała zupełnie inna subkultura.
Najsilniejsi skini byli u was w Gdańsku czy gdzieś indziej?
Września 100% Lech Poznań!

htsk4
Posty: 357
Rejestracja: 19.10.2011, 18:47

Re: Legendarni kibole

Post autor: htsk4 » 26.07.2017, 10:24

WileTheBest pisze:
26.07.2017, 09:44
htsk4 pisze:
25.07.2017, 22:07
merek13 pisze:
24.07.2017, 22:26
na Metalmanii po prostu cała Polska się jednoczyła na Szczecin żeby wpierdolu nie dostać
Inny klient niż kibic terażniejszy-koks.mma,torebki.Raczej-mecze muzyka mordobicie hehe
Wariaty w c*** po obu stronach.Metale rządziły,słynna śmierć skina w spodku.
No ale ze Szczecina była banda pewnie w większości % z trybun ale to już sami napiszą.
STARE LATA ja pamiętam 85,87-90 tak jakoś ale raczej to już nie pamiętam więcej jak pamiętam.Pozdrawiam dziadków
Metal to nigdy nie był moja subkultura,ale mogę potwierdzić,że faktycznie metale ze Szczecina,na początku lat 90-tych byli ekipą,która na koncertach metalowych w Polsce robiła ,co chciała.I faktycznie ekipa z Jaworzna też wtedy była liczna i silna.Pamiętam koncert,za małolata, w Warszawie,na którym ekipa z Jaworzna pozamiatała wszystkich,Pamiętam to min.dlatego,że, wtedy w moim mieście(Gdańsk),jak i w całej Polsce panowała zupełnie inna subkultura.
Najsilniejsi skini byli u was w Gdańsku czy gdzieś indziej?
Ciężko tak latach stwierdzić,czy byliśmy najsilniejsi,używając współczesnej nomenklatury,to na pewno byliśmy top 3.Silny też był Wrocław,Warszawa,Opole.W Gdańsku było o tyle specyficznie,że w tamtych latach jeżeli zaczynałeś karierę na trybunach, to musiałeś mieć poglądy prawicowe.Nawet ,jeśli nie zostawałeś skinem,to z nimi sympatyzowałeś.Bycie skinem było na topie i była na to moda.Zdecydowana większość łysych chodziła też na Lechię i wiele osób chodzi nadal,praktycznie większość naszej Starej Gwardii miało coś wspólnego z tym tematem.Bywały wjazdy na imprezy punkowe,metalowe,czy zwykłe rockowe,pamiętam np koncert w Medyku,gdzie wygoniliśmy całą publiczność łącznie z ochroną,przejęliśmy mikrofon od Kazika i zaintonowaliśmy White Power.Z biegiem czasu oczywiście wszystko się zmieniało,łysych ubywało,młodzi wybierali inne subkultury.
Good Night Left Side

takisobie
Posty: 34
Rejestracja: 28.08.2016, 01:16

Re: Legendarni kibole

Post autor: takisobie » 30.07.2017, 00:59

Ukochane Miasto pisze:
24.07.2017, 11:04
a mnie zawsze zastanawiało skąd u was w Szczecinie była taka zajawka na metali?
na Górnym Śląsku to w tamtych latach wiem że były konkretne brygady no ale tam dużo metalowych festiwali ,koncertów...a u Was?
może mnie coś ominęło z tamtych lat :-)

wiem że kiedyś byliście na Widzewie w kilkadziesiąt osób i praktycznie wszyscy długie włosy, pieszczochy ,glany , skóry z nazwami kapel metalowych, skończyło się wtedy mała kamionką na Kaliskim. A obiektywnie patrząc jakbyście na nas ruszyli to mieliśmy w******* murowany i pewnie na pamiątkę parę ćwieków od pasa w głowie ;-)
roku nie pamiętam ale końcowe lata 80-te
W sumie rzeczy nie wiem skąd ta zajawka na metal u nas , jak zacząłem śmigać na Pogoń w 84 to metale + ówcześni starzy już rządzili . Może to był efekt bliskości morza i dostępności związanej z tą muzyką dostarczana przez marynarzy , a może zasługa jedynego wówczas w kraju dostarczającego muzykę prosto z niekomunistycznego kraju sklepu na ul. Jagielońskej - kultowego zresztą - pozdro .Prawda jest taka , że odsetek metali w młynie wtedy nie był za duży , ale za to bardzo agresywny . Wszystko kumulowało się z naszą antykomunistyczną starzyzną . Wtedy skini kojarzyli się nam z ideologią faszyzmu ( oportunistów metali ) , dlatego byli dojeżdżani w Szczecinie . Pamiętam mecz z Lechią u nas pod koniec lat 80 tych ( w sumie wtedy bylo ich jakieś 50 - 60 osób ) w uj psów , po meczu jedziemy tramwajem do centrum i ktoś rzuca hasło że skini ze Szczecina bawią się ze skinami z Lechii na zamku , w ciągu 10 minut zorganizowała się ekipa mścicieli - pierwsza próba ataku nieudana - skini byli na remontowanym wówczas zamku pierwsi i zdążyli się dozbroić brechami przed nami . Po chwilowym odwrocie dozbrajamy się na tej samej budowie i atakujemy ponownie - skini nie wytrzymują ciśnienia i gonimy ich ( dobijając ) przez całe centrum , aż resztka zdołała uciec do Neptuna . Według mnie prawda była taka , że odsetek młyna Pogoni odnośnie metali to było wtedy jakieś 30 - 40 % - na wyjazdach natomiast kształtował się na poziomie 50 -60 % , ale dzielnice skąd pochodzili ( Niebuszewo - Żelechowo ,Parkowa , Centrum i pośrednie rejony ) kształtowały ówczesną siłę Pogoni . Zasady były proste jedziesz na mecz walczysz za ukochaną Pogoń , dasz d*** - jesteś przegranym w mieście , dlatego w tamtych czasach ciężko było pokonać Pogoń ) , jak w pewnym wywiadzie powiedział wtedy jeden z naszych " wolę dostać w******* po walce na wyjeżdzie niż uciec i mieć przejebane w Szczecinie . Banda metali ze Szczecina rządziła wówczas na metalmaniach - 200 -300 osobowa banda rządziła w całym spodku ( 2/3 to Pogoniarze ) , Łącznie z tą kiedy wpadli skini i skończyło się kozaczenie w momencie kiedy doszli do Szczecina . Czasy się zmieniły i jest jak jest :) .

PierszePierdolnięcie
Posty: 788
Rejestracja: 26.09.2010, 23:32

Re: Legendarni kibole

Post autor: PierszePierdolnięcie » 30.07.2017, 11:39

takisobie pisze:
30.07.2017, 00:59
Banda metali ze Szczecina rządziła wówczas na metalmaniach - 200 -300 osobowa banda rządziła w całym spodku ( 2/3 to Pogoniarze ) , Łącznie z tą kiedy wpadli skini i skończyło się kozaczenie w momencie kiedy doszli do Szczecina . Czasy się zmieniły i jest jak jest :) .


Ma ktos moze opisy zadym z festiwali muzycznych w tamtych czasach - Jarocin, Brodnica(a zadyma byla tam konkretna ponoć), Robregge, czy Metalmanie i inme metalowe festiwale na Śląsku? Fajnie bylo by poczytac o tamtych zlotych czasach, a nie kolejny raz ze "ekipa x pojechala w 700 osob, odpalila 3 race, a na powrocie moglo byc grubo ale tylko 35 osob bylo w pitbullach a reszta miala Jeansy i do nieczego niedoszlo przez niezdecydowanie" ;)
Obrazek

Sławol79
Posty: 156
Rejestracja: 30.07.2011, 22:17

Re: Legendarni kibole

Post autor: Sławol79 » 30.07.2017, 14:40

https://pl-pl.facebook.com/Metal-w-pols ... 521543754/
Książka jest w trakcie pisania ale w komentarzach trochę wspomnień można poczytać.
Jeden z ciekawszych komentarzy dotyczących Metali z Pogoni Szczecin:
" Tak jak piszesz. Sam nie raz zaliczylem to samo, jako malolat, z rak swoich "braci". Szczecin Glowny wsiadala stara gwardia niedopici - Szczecin Dabie wysiadala stara gwardia z wachlarzykiem banknotow 100.000 i szla na mete. Kibole jezdzili na koncerty, metale jezdzili na mecze. Wielu klasycznych zryciuchow- nalogowych alkoholikow ze Stoczni czy po wyrokach, zero uczuc tylko napierdalanie na wyjazdach innych do krwi wlasnych pozdzieranych kostek na rekach z usmiechem na ustach (autentyczny przypadek) gdzies w pietrusie na Slasku, krojenie ze wszystkiego lacznie z koszulkami, skorami czasami spodniami czy butami, napierdalanki uliczne ze skinheadami w Poznaniu, walki na polu przed Zamkiem Ksiazat Mazowieckich w Ciechanowie przed S'thrash'ydlem'91 z Warszawa, wygladaly jak zywcem wyciagniete ze sredniowiecza gdzie jedna dzika horda szturmowala druga i odwrotnie, gdzie na zapytanie "skad jestes?", musiales dobrze zastanowic sie nad odpowiedzia, Poznan'91 przed Sepultura w Arenie gdzie Szczecin kontra reszta Polski (polnocnej, bo 2 koncert grali tez na Slasku) pod hala oddzielony koordonem policji i teksty psow typu: "puscmy ich na tych chujow ze szczecina, niech ich zajebia"😉; i mnostwo mnostwo innych podobnych sytuacji😄.Nie pisze tego z jakas duma, ale tez nie oceniam. Czasami cie to hartowalo, czasami miales szanse doznac ulamka tego, co czul Zyd podczas okupacji. Lata 80/90 takie czasy."

Pająk Spajder
Posty: 116
Rejestracja: 27.05.2015, 14:53

Re: Legendarni kibole

Post autor: Pająk Spajder » 30.07.2017, 14:50

Apropo, skoro Legia to byli skinheadzi a Pogoń metale to jak to się stało, że powstała między nimi zgoda na początku lat 90tych?
Bo dzisiaj głośno o skurwieniu sceny, a taka zgoda w tamtych czasach to musiało być coś analogicznego do Ruch-wisła czy KSG-GKS

RoyberpakaOdrodzenie
Posty: 236
Rejestracja: 22.09.2012, 19:18

Re: Legendarni kibole

Post autor: RoyberpakaOdrodzenie » 30.07.2017, 15:35

Pająk Spajder pisze:
30.07.2017, 14:50
Apropo, skoro Legia to byli skinheadzi a Pogoń metale to jak to się stało, że powstała między nimi zgoda na początku lat 90tych?
Bo dzisiaj głośno o skurwieniu sceny, a taka zgoda w tamtych czasach to musiało być coś analogicznego do Ruch-wisła czy KSG-GKS
Jak powstawała zgoda Legii z Pogonią to o Skinheads w Polsce jeszcze nie słyszano..... A Metale wtedy byli hipisami
http://www.youtube.com/watch?v=BsUjr1qqdVw

OldKSP
Posty: 22
Rejestracja: 26.07.2014, 22:10

Re: Legendarni kibole

Post autor: OldKSP » 30.07.2017, 17:30

Pająk Spajder pisze:
30.07.2017, 14:50
Apropo, skoro Legia to byli skinheadzi a Pogoń metale to jak to się stało, że powstała między nimi zgoda na początku lat 90tych?
Bo dzisiaj głośno o skurwieniu sceny, a taka zgoda w tamtych czasach to musiało być coś analogicznego do Ruch-wisła czy KSG-GKS
Nie chce mi się teraz rozpisywać tu o scenie skinhead,metal,punk,depesz z początku lat 90-tych,bo to rozprawka na kilka ładnych wierszy. Zaraz mnie pewnie koleżanki z zielonej strony Warszawy zakrzyczą,ale odpowiem Ci bo byłem wtedy w środku tych zdarzeń. Po pierwsze,teraz metale są kojarzeni nie wiem czemu z totalnie lewą stroną i nazywani są przez jedynych prawilnych kibiców brudasami. Wtedy tak to nie działało..... w Warszawie na początku lat 90-tych metale,jeśli już musieli z kimś trzymać to byli to skinheadzi,przykład PFN czy PWN gdzie duży procent stanowili długowłosi.baaaaaaa
skinheadzi którzy się wtedy w to bawili to ....hmmmmm w dużej przewadze kibice Legii,ale sporo chłopaków biegających
na Polonię.....ale tak jak pisałem wyżej to bardzo skomplikowana sytuacja i można o tym napisać wiele. i nie jest to
teraz miejsce na to.......co do Legii i Pogoni to z tego co się orientuje to ta zgoda powstała,a raczej została odnowiona (choć tu się mogę mylić) przez wspólne interesy,nie do końca legalne(bliskość granicy ;-) ),ale ....jakby wiążące,do tego Pogoń była wtedy zacnym przeciwnikiem,a zarazem koolicjantem Legii,przeciw Lechowi który próbował swojej ekspansji w ich stronę. Jak dla mnie to tu na tej linii wtedy to zaczeły się akcje z nożami ,słynna akcja
z Piniem i pociętą twarzą,dopiero potem była akcja Cracovii z Faraonem.......Oczywiście tamte realia nijak się mają do dzisiejszych czasów i można je różnie odbierać,ale takie to były czasy,czas złodziei,przemycanej wódy,nieczystych interesów.........to tak w skrócie,o tych czasach i układach można napisać wiele!

OldKSP
Posty: 22
Rejestracja: 26.07.2014, 22:10

Re: Legendarni kibole

Post autor: OldKSP » 30.07.2017, 18:46

DoZo pisze:
30.07.2017, 17:59
OldKSP pisze:
30.07.2017, 17:30
Pająk Spajder pisze:
30.07.2017, 14:50
Apropo, skoro Legia to byli skinheadzi a Pogoń metale to jak to się stało, że powstała między nimi zgoda na początku lat 90tych?
Bo dzisiaj głośno o skurwieniu sceny, a taka zgoda w tamtych czasach to musiało być coś analogicznego do Ruch-wisła czy KSG-GKS
Nie chce mi się teraz rozpisywać tu o scenie skinhead,metal,punk,depesz z początku lat 90-tych,bo to rozprawka na kilka ładnych wierszy. Zaraz mnie pewnie koleżanki z zielonej strony Warszawy zakrzyczą,ale odpowiem Ci bo byłem wtedy w środku tych zdarzeń. Po pierwsze,teraz metale są kojarzeni nie wiem czemu z totalnie lewą stroną i nazywani są przez jedynych prawilnych kibiców brudasami. Wtedy tak to nie działało..... w Warszawie na początku lat 90-tych metale,jeśli już musieli z kimś trzymać to byli to skinheadzi,przykład PFN czy PWN gdzie duży procent stanowili długowłosi.baaaaaaa
skinheadzi którzy się wtedy w to bawili to ....hmmmmm w dużej przewadze kibice Legii,ale sporo chłopaków biegających
na Polonię.....ale tak jak pisałem wyżej to bardzo skomplikowana sytuacja i można o tym napisać wiele. i nie jest to
teraz miejsce na to.......co do Legii i Pogoni to z tego co się orientuje to ta zgoda powstała,a raczej została odnowiona (choć tu się mogę mylić) przez wspólne interesy,nie do końca legalne(bliskość granicy ;-) ),ale ....jakby wiążące,do tego Pogoń była wtedy zacnym przeciwnikiem,a zarazem koolicjantem Legii,przeciw Lechowi który próbował swojej ekspansji w ich stronę. Jak dla mnie to tu na tej linii wtedy to zaczeły się akcje z nożami ,słynna akcja
z Piniem i pociętą twarzą,dopiero potem była akcja Cracovii z Faraonem.......Oczywiście tamte realia nijak się mają do dzisiejszych czasów i można je różnie odbierać,ale takie to były czasy,czas złodziei,przemycanej wódy,nieczystych interesów.........to tak w skrócie,o tych czasach i układach można napisać wiele!
Nie wiem, jak tam twoje koleżanki, ale dlaczego napisałeś "sporo", skoro w czasach apogeum mody na 'skinownie' w całej W-wie można było policzyć was na palcach jednej ręki (drwala ;)?

Reszty nawet nie będę komentował.
Ot właśnie i to jest właśnie klasyczny przykład legijnego internetowego pseudopijaru .......człowieczku,w d**** byłeś i gówno widziałeś...mam Ci zacząć rzucać tu ksywami tak z jednej jak i drugiej strony??? Proszę bardzo od nas Miłosz,F.....l,Bratki,Ż..a,Pasior.,Bratki ..itd od Was choćby Kwiatki,Rychu,Wódka,Jolo,Dżelas,Ziber ś.p. Borówa....czyli zaczątek
TB...do tego Ponton ze Śląska Wrocław popytaj starszych kolegów ,to
może czachrany Ci się we łbie otworzą.
Jak napisałem większość to była Legia ,ale byliśmy tam w liczącej się liczbie!!! Proponuję się dopytać też starszych skinheadów na ł3 kto bronił PFN z okazji 1-szego maja,kto prowadził drużyny z okazji 11 listopada.....podpowiem ,nie byli to panowie spod zielonego sztandaru,ale cóż widzę ,ze czerpiesz wiedzę z typowo legijnej propagandy,więc chyba nie mamy o czym tu gadać!!!

Widzecie
Posty: 5
Rejestracja: 02.08.2017, 08:31

Re: Legendarni kibole

Post autor: Widzecie » 02.08.2017, 08:36

Może ktoś napisze czy działa legendarny butcher z k6?

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Legendarni kibole

Post autor: N'08 » 07.08.2017, 23:36

Widzecie pisze:
02.08.2017, 08:36
Może ktoś napisze czy działa legendarny butcher z k6?
Nigdy nie był legendarny i nigdy nie będzie.

extremalny_korbelis
Posty: 134
Rejestracja: 14.10.2011, 19:37

Re: Legendarni kibole

Post autor: extremalny_korbelis » 08.08.2017, 00:26

Jako, że ostatnio przewija się tu temat stolicy i jej subkultur, to przypomnieli mi się dwaj skini z Polonii- bracia N. Ich kariera była szybka i burzliwa. Zdaje się, że odpuścili tematy kibicowskie po jakimś ostrym dojeździe na sprzęcie, chyba, że jeszcze pojawiają się na K6?
Skarżyć nie wolno, kapować nie wolno, ODEGRAĆ SIĘ WOLNO!

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Legendarni kibole

Post autor: Averno » 09.08.2017, 02:06

Budol to był jeden z niewielu normalnch na Polonii, ale to wiadomo początek lat 90-tych. Jacy skini? hyba że sharpy albo tym podobni.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendarni kibole

Post autor: Foxx » 09.08.2017, 08:55

W każdym razie blisko. np. tu - pierwsza od lewej i druga od prawej
Obrazek

... chociaż lepsze było chyba "combo" "Punks & Skins United" na jednym płótnie. Wieszane dla odmiany w okolicach flagi Bielan z celtykami po bokach.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: Legendarni kibole

Post autor: Polish Power » 09.08.2017, 11:29

To zdjęcie z którego sezonu pochodzi ? Czyżby to Kowal w ataku na bramkę KSP ? :)

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendarni kibole

Post autor: Foxx » 09.08.2017, 11:42

Taaa.... 1997 ("płonące derby").
A co tam w komentarzach na Onecie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: __K__, george, KSGKSW, makarski, Radykał, telewizor z toshiby, zgredos i 259 gości