prace o kibicach

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
dominiqs
Posty: 1
Rejestracja: 21.04.2012, 13:01

Re: prace o kibicach

Post autor: dominiqs » 21.04.2012, 13:05

Witajcie, ja piszę pracę mgr z socjologii dotyczącą portretu kibiców. Czy możecie polecić mi jakies teorie socjologiczne dotyczące portretu....zupełnie nie wiem jak się za to zabrać...



19kate16
Posty: 1
Rejestracja: 24.04.2012, 11:23

Re: prace o kibicach

Post autor: 19kate16 » 24.04.2012, 12:01

Witam
własnie jestem w trakcie wyboru tematu pracy licencjackiej. Chcę, aby dotyczyła ona tematu kibiców piłkarskich. Moj promotor zajmuje sie przedmiotem zarządzanie bezpieczeństwem. Moglby ktos z Was pomoc mi w doborze tematu? Bylabym bardzo wdzięczna.
Jezeli ktos z Was miałby jakieś książki w wersji elektronicznej, które były przydatne do tego tematu bardzo proszę o prv lub wysłanie na mail [email protected] z góry dziękuje

zglowki
Posty: 10
Rejestracja: 19.04.2012, 19:07

Re: prace o kibicach

Post autor: zglowki » 24.04.2012, 13:30

dominiqs pisze:Witajcie, ja piszę pracę mgr z socjologii dotyczącą portretu kibiców. Czy możecie polecić mi jakies teorie socjologiczne dotyczące portretu....zupełnie nie wiem jak się za to zabrać...
może ten tekst Ci się przyda, socjologicznie o zmianach na polskich trybunach:

[link]

ATU
Posty: 229
Rejestracja: 23.09.2009, 12:47

Re: prace o kibicach

Post autor: ATU » 24.04.2012, 22:40

Jeśli ktoś posiada książkę P. Chlebowicza "Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne" w pdf lub innym formacie bardzo proszę o kontakt, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Jak wszyscy za jednego, tak ja sam za wszystkich.

kbls
Posty: 136
Rejestracja: 20.06.2010, 19:21

Re: prace o kibicach

Post autor: kbls » 28.04.2012, 01:36

Panowie jest sprawa: piszę pracę o wartościach w subkulturze kibiców, generalnie publikacja pod hipotezę, że stadiony uczą patriotyzmu etc.

Potrzebuję ankiet od kumatych osób, które ze stadionami mają styczność częściej niż raz w tygodniu (grupa badawcza niewielka, 20 osób, ale warunkiem "zaliczenia" ankiety jest zadeklarowanie w niej przywiązania do tzw. "subkultury kibicowksiej". mam już 11 osób "pierwszego garnituru" ;).

Jest w stanie ktoś poratować i wypełnić mi taką krótką (14 pytań, większość a,b,c) ankietę?

Jak macie chwilę, by popisać o tym czego uczą stadiony to proszę o PW, podeślę ankietę.

Z góry dzięki!

AlcoTrip
Posty: 11
Rejestracja: 22.10.2011, 16:43
Lokalizacja: Beograd

Re: prace o kibicach

Post autor: AlcoTrip » 29.04.2012, 14:58

Potrzebuje do pracy dyplomowej wywiad z kims kto udziela się przy tworzeniu opraw, pytania dotyczą ściśle przygotowywania opraw, pomoze ktos?

Stadionowy Zegar
Posty: 109
Rejestracja: 20.12.2008, 16:13

Re: prace o kibicach

Post autor: Stadionowy Zegar » 29.04.2012, 17:46

Poszukuje osoby która posiada następujące pozycje:
"Fani futbolowi" - Tomasz Sahaj
Wydawnictwo: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
"Krew na stadionach" Michał Buczak
Wydawnictwo:Tifoso, Warszawa
"Rycerze w szalikach. Subkultura chuliganów piłkarskich w świetle koncepcji Ericha Fromma" - Tomek Milcarz
Wydawnictwo: My Book

a także innych pozycji dotyczących światka kibicowskiego...

W zamian mogę zaoferować m.in.
"Szalikowcy. Potomkowie Hooligana" - Radosław Kowalski
Wydawnictwo: Adam Marszałek
"Szalikowcy. O zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych" - Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Adam Marszałek
"Fani Chuligani" - Dudała Jerzy
Wydawnictwo: ŻAK Wydawnictwo Akademickie
"Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne" - Piotr Chlebowicz
Wydawnictwo: Wydawca: Wolters Kluwer Polska
"Ma być lepiej" - Paweł Ostaszewski
Artykuł: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych - sierpień 2009, Policja 997

Kontakt: PW

chris93pl
Posty: 1
Rejestracja: 29.04.2012, 22:35

Re: prace o kibicach

Post autor: chris93pl » 29.04.2012, 22:42

Mógłby ktoś podesłać książkę 'Pamiętnik Kibica. Ludzie z piętnem Heysel' Pana Zielińskiego? Nie mogę jej znaleźć. Wydaje mi się, że na serwisach typu chomikuj jest ona mylona z pozycją Liga Chuliganów tego samego autora. Udało mi się znaleźć Pamiętnik, ale jest to wersja okaleczona brakiem niektórych polskich znaków, co znacznie utrudnia czytanie. Z góry dzięki.

garavel

Re: prace o kibicach

Post autor: garavel » 01.05.2012, 10:52

Witam. Jestem w trakcie pisania licencjata Wizerunek kibica pilkarskiego w polskiej prasie. (na przykładzie). Czy ktoś mógłby podzielić się jakimiś materiałami, które pomogą w pisaniu? Interesują mnie książki, artykuły i wszystko inne. A może ktoś pisał coś podobnego i może dać kilka rad?

Pozdrawiam!

11.11.11
Posty: 201
Rejestracja: 19.11.2011, 15:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: prace o kibicach

Post autor: 11.11.11 » 01.05.2012, 14:18

wejdź sobie na gówno wybiórcze szechtera, tam jest kopalnia wiedzy w tym zakresie.
Obrazek

AlcoTrip
Posty: 11
Rejestracja: 22.10.2011, 16:43
Lokalizacja: Beograd

Re: prace o kibicach

Post autor: AlcoTrip » 03.05.2012, 10:46

PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Potrzebuje do pracy dyplomowej wywiad z kims kto udziela się przy tworzeniu opraw, pytania dotyczą ściśle przygotowywania opraw, pomoze ktos?

tomssson_6
Posty: 2
Rejestracja: 01.03.2012, 13:57

Re: prace o kibicach

Post autor: tomssson_6 » 11.05.2012, 13:45

Witam!
Jeżeli ktoś z was ma książkę albo skany książki "Biało-zielona Solidarność" " J. Wąsowicza, będę niesamowicie wdzięczny. Jest mi ona niezbędna do napisania mojej pracy licencjackiej, a to niestety "biały kruk" w księgarniach ;/

zglowki
Posty: 10
Rejestracja: 19.04.2012, 19:07

Re: prace o kibicach

Post autor: zglowki » 12.05.2012, 10:21

Panowie, ostatnio wznowiono w Polsce rewelacyjną Futbolową Gorączkę Nicka Hornbyego. Chyba pozycja obowiązkowa każdego kibica, szczególnie zainteresowanego dawną sceną kibicowską w Anglii. Omówienie książki tutaj...

[link]

krystianx
Posty: 1
Rejestracja: 25.06.2011, 18:37

Re: prace o kibicach

Post autor: krystianx » 18.05.2012, 13:53

Witam, wychodzę z takim zapytaniem - skąd tak naprawdę wziął się termin szalikowcy (wiadomo, co prawda, że od noszonych szalików, ale...) kto to zapoczątkował (Anglicy?) i kiedy? Przeglądałem dostępne publikacje (Chlebowicz, Dudała, Kowalski, Piotrowski), ale na wyjaśnienie tego terminu nie natrafiłem. Może ktoś ma informacje na ten temat, trafił na coś pisząc pracę? Będę wdzięczny za ewentualny odzew.

po szalu
Posty: 4
Rejestracja: 01.03.2012, 22:12

Re: prace o kibicach

Post autor: po szalu » 30.05.2012, 22:24

panowie, jak kolega wyżej potrzebuję P. Chlebowicza "Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne" w pdf czy innym wynalazku, dziekowka z gory
pozdrawiam

madllen9

Re: prace o kibicach

Post autor: madllen9 » 09.06.2012, 18:31

Witam wszystkich. Piszę pracę licencjacką pt.Język kibiców piłkarskich w internecie. Macie może jakieś materiały.Proszę o pomoc.

hardekern
Posty: 53
Rejestracja: 30.04.2012, 18:42

Re: prace o kibicach

Post autor: hardekern » 10.06.2012, 12:23

Chcesz w język?
Kur** wy głupie ch%je!
Je##ć żyd#w

1987
Posty: 18
Rejestracja: 13.09.2010, 23:55

Re: prace o kibicach

Post autor: 1987 » 28.06.2012, 12:15

Piszę prace licencjackie, magisterskie, zaliczeniowe, tematyka humanistyczna i ekonomiczna (finanse, bankowość, socjologia, pedagogika, historia, rachunkowość, politologia itp). [email protected]

Stadionowy Zegar
Posty: 109
Rejestracja: 20.12.2008, 16:13

Re: prace o kibicach

Post autor: Stadionowy Zegar » 28.06.2012, 15:40

Stadionowy Zegar pisze:Poszukuje osoby która posiada następujące pozycje:
"Fani futbolowi" - Tomasz Sahaj
Wydawnictwo: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
"Krew na stadionach" Michał Buczak
Wydawnictwo:Tifoso, Warszawa
"Rycerze w szalikach. Subkultura chuliganów piłkarskich w świetle koncepcji Ericha Fromma" - Tomek Milcarz
Wydawnictwo: My Book

a także innych pozycji dotyczących światka kibicowskiego...

W zamian mogę zaoferować m.in.
"Szalikowcy. Potomkowie Hooligana" - Radosław Kowalski
Wydawnictwo: Adam Marszałek
"Szalikowcy. O zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych" - Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Adam Marszałek
"Fani Chuligani" - Dudała Jerzy
Wydawnictwo: ŻAK Wydawnictwo Akademickie
"Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne" - Piotr Chlebowicz
Wydawnictwo: Wydawca: Wolters Kluwer Polska
"Ma być lepiej" - Paweł Ostaszewski
Artykuł: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych - sierpień 2009, Policja 997

Kontakt: PW

cefalotos
Posty: 262
Rejestracja: 29.12.2008, 19:41

Re: prace o kibicach

Post autor: cefalotos » 03.09.2012, 22:13

Piszę prace o wartościach kibiców piłkarskich. Jeśli ktoś mógłby podrzucić linki, albo tytuły książek.

Z góry dzięki.

AlcoTrip
Posty: 11
Rejestracja: 22.10.2011, 16:43
Lokalizacja: Beograd

Re: prace o kibicach

Post autor: AlcoTrip » 04.09.2012, 11:29

T. Sahaj, Fani sportowi jako kapitał społeczny, (Red.) T. Sahaj, „Od fana do chuligana. Kibicowanie w sporcie współczesnym.”, wyd. AWF, Poznań 2011

K. Brumm, „Fanoturystyka. Kibice w pozytywnym świetle”, wyd. K&A K.M.A. Karasiak, Poznań 2012

[link]
[link]

elokwencja90
Posty: 1
Rejestracja: 21.09.2012, 09:22

Re: prace o kibicach

Post autor: elokwencja90 » 21.09.2012, 09:28

Witam,
Mam do sprzedania prace licencjacka o kibicach pilkarskich, ktora liczy sobie 48 stron. Parca jest gotowa nie przechodziła przez program anty plagiatowy. Tematem pracy jest "Agresja wsrod kibicow pilkarskich".

AlcoTrip
Posty: 11
Rejestracja: 22.10.2011, 16:43
Lokalizacja: Beograd

Re: prace o kibicach

Post autor: AlcoTrip » 18.10.2012, 11:55

Jeśli ktoś chce, mogę udostępnić pracę licencjacką "Oprawy plastyczne na stadionach i ich przygotowanie, jako alternatywny sposób spędzania czasu przez młodzież", praca obroniona na 5

AlcoTrip
Posty: 11
Rejestracja: 22.10.2011, 16:43
Lokalizacja: Beograd

Re: prace o kibicach

Post autor: AlcoTrip » 18.10.2012, 11:56

Jeśli ktoś chce, mogę udostępnić pracę licencjacką "Oprawy plastyczne na stadionach i ich przygotowanie, jako alternatywny sposób spędzania czasu przez młodzież", praca obroniona na 5, może znajdziecie coś przydatnego. Info na prywatnym

havamal
Posty: 718
Rejestracja: 27.02.2007, 21:43

Re: prace o kibicach

Post autor: havamal » 18.10.2012, 13:25

sprzedam

"Wpływ Public Relations na kształtowanie wizerunku i pozyskiwanie sponsorów przez kluby piłkarskie w Polsce"

"Od działań dysfunkcyjnych do prospołecznych. Próby zarządzania emocjami grup młodzieżowych na przykładzie kibiców piłkarskich" - o wizerunku w mediach i relacjach klub-kibice.

obie obronione na 5.
biały honor, biała duma, biały miś, biały nos

gdyby interesowała mnie piłka to zostałbym piłką

arturborubar
Posty: 310
Rejestracja: 12.09.2009, 15:13

Re: prace o kibicach

Post autor: arturborubar » 18.10.2012, 23:19

AlcoTrip pisze:Jeśli ktoś chce, mogę udostępnić pracę licencjacką "Oprawy plastyczne na stadionach i ich przygotowanie, jako alternatywny sposób spędzania czasu przez młodzież", praca obroniona na 5, może znajdziecie coś przydatnego. Info na prywatnym
Jeśli ktoś ma jakieś prace nt kibiców lub materiały byłbym wdzięczny za link.

R_AN
Posty: 51
Rejestracja: 23.04.2011, 00:24

Re: prace o kibicach

Post autor: R_AN » 31.10.2012, 21:00

po szalu pisze:panowie, jak kolega wyżej potrzebuję P. Chlebowicza "Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne" w pdf czy innym wynalazku, dziekowka z gory
pozdrawiam
Dołączam się do prośby i z góry dziękuje :)
Powód - praca dyplomowa ;)

GangBang
Posty: 277
Rejestracja: 05.04.2010, 21:52

Re: prace o kibicach

Post autor: GangBang » 31.10.2012, 23:42

jak ktoś ma pojęcie jak usunąć z chronionego dokumentu w pdf jakąś stronę ?

bo "Rycerze w szalikach"-Tomek Milcarz może być dostępna ;)
1947

Kibic26
Posty: 323
Rejestracja: 30.08.2012, 16:42

Re: prace o kibicach

Post autor: Kibic26 » 31.10.2012, 23:47

GangBang pisze:jak ktoś ma pojęcie jak usunąć z chronionego dokumentu w pdf jakąś stronę ?

bo "Rycerze w szalikach"-Tomek Milcarz może być dostępna ;)
Wybierz polecenie Edycja > Preferencje. Po lewej stronie kliknij Ogólne i usuń zaznaczenie opcji Włączaj tryb chroniony podczas uruchamiania.

Następnie spróbuj usunąć stronę.

Pohybel
Posty: 28
Rejestracja: 19.11.2011, 21:53

Re: prace o kibicach

Post autor: Pohybel » 03.11.2012, 11:33

Siemka. Studiuje socjologie i musze zrobic prace zaliczeniowa na jeden przedmiot. Oczywiscie chce cos napisac o kibicach. Jednak mam wymog, ze musze miec w tej pracy zdefiniowany problem badawczy, pytanie badawcze, hipoteze i odwolac sie do jakiejs teorii socjologicznej. Np. najlatwiej tu chyba bedzie do teorii stereotypow. Jak ktos moze mi pomoc to najlepiej prosze o kontakt na prive.

Pozdrawiam.

MG18
Posty: 11
Rejestracja: 26.01.2009, 18:44

Re: prace o kibicach

Post autor: MG18 » 05.11.2012, 17:43

Ja mam trochę inny problem. Będę pisał pracę licencjacką o kibicach problem w tym że musi być to praca powiązana z finansami promotor doradził mi że może to być coś w stylu np. "finansowe aspekty przestępczości stadionowej" lub finansowe skutki przestępczości stadionowej... czy ktoś może doradzić na czym mogę się opierać i w której literaturze jest właśnie dokładnie zawarte jakie kluby muszą płacić kary, pokrywać koszty zabezpieczenia meczów itp.

Czekam na odpowiedź i z góry dziękówa!

Pohybel
Posty: 28
Rejestracja: 19.11.2011, 21:53

Re: prace o kibicach

Post autor: Pohybel » 13.11.2012, 09:39

Moglby ktos podpowiedziec jaka jest teoria socjologiczna zwiazana ze stereotypami? Nigdzie tego nie moge znalezc.

P.S. Widze ze duzo osob jest tu po politologii. Zastanawiam sie czy nie robic tego jako drugi kierunek. Jest po tym jakas praca?

biały miś
Posty: 197
Rejestracja: 13.09.2009, 18:13

Re: prace o kibicach

Post autor: biały miś » 16.11.2012, 16:53

Pohybel pisze: P.S. Widze ze duzo osob jest tu po politologii. Zastanawiam sie czy nie robic tego jako drugi kierunek. Jest po tym jakas praca?
Absolutnie NIE. Nawet w minimalny sposób nie zwiększy Ci to szans na rynku pracy.

GangBang
Posty: 277
Rejestracja: 05.04.2010, 21:52

Re: prace o kibicach

Post autor: GangBang » 16.11.2012, 17:05

biały miś pisze:
Pohybel pisze: P.S. Widze ze duzo osob jest tu po politologii. Zastanawiam sie czy nie robic tego jako drugi kierunek. Jest po tym jakas praca?
Absolutnie NIE. Nawet w minimalny sposób nie zwiększy Ci to szans na rynku pracy.

dokładnie, nie rób tego :) ja licencjat na politologii, teraz mgr na zarządzaniu, mam nadzieje, że to trochę polepszy sytuację ;)
1947

DuchTSW
Posty: 88
Rejestracja: 28.06.2007, 20:56
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: prace o kibicach

Post autor: DuchTSW » 23.11.2012, 11:24

potrzebował bym stare skany jakich zinów głownie chodzi mi o wyjazdy poniewaz pisze prace nt
"fanoturystyki czyli podróze kibiców za swoja drużyna po kraju i świecie" z góry dzieki
p.s. Wiślak 18 odbierz pw
"Przyjażn jest wszystkim to cos wiecej niz talent wiecej niz wladza nigdy o tym nie zapominaj "

Rybson
Posty: 3
Rejestracja: 02.01.2013, 00:38

Re: prace o kibicach

Post autor: Rybson » 02.01.2013, 01:02

Witam,
po raz kolejny odświeżam znany nam tutaj już temat prac licencjackich/magisterskich o ruchu kibicowskim. Chciałem tutaj zaczerpnąć Waszej rady, co do zawartości mojej otóż, tak... Mój temat brzmi: "Problem pseudokibiców w Polsce w latach 2010-12 w świetle prasy społeczno-politycznej, sportowej i w Internecie"

I rozdział - Historia ruchu kibicowskiego (świat, Polska)
II rozdział - Wizerunek kibiców w prasie (dzienniki, tygodniki, prasa sportowa, prasa zagraniczna)
III rozdział - Wizerunek kibiców w Internecie (strony klubowe, strony kibiców, itp.)

Teraz, co chce w niej zawrzeć. W I rozdziale chcę się skupić na historii, czyli od czego się to wszystko zaczęło, jako kraje będę przedstawiał Anglię, Niemcy oraz narody Bałkańskie, co tam się działo, dzieje, jak to się reformuje itd. W II będę omawiał kilka-kilkanaście artykułów umieszczanych w prasie na temat zachowania kibiców.. wiadomo tutaj to tylko jedna strona jest winna, trzeba ich gnoić itd. (w większości). Natomiast w III dobiorę takie wpisy, artykuły itd., które przedstawią te same wydarzenia z II rozdziału w innym świetle.

Całym celem mojej pracy będzie wykazanie przyczyn i skutków zachowań pseudokibiców na różnych płaszczyznach, przedstawienie modelu idealnego kibica - tutaj media w czasie EURO wykreowały sobie Irlandczyków. Dalej odznaczę grubą kreską pseudokibica od kibica, bo wiadomo, że jak się słyszy chuligańskie wybryki to się wszystko do jednego wora wrzuca. No to tak pokrótce...

Chciałem zasięgnąć Waszej rady czy mam czym jeszcze się zająć, coś odrzucić, może zmienić itd. Dodam, że praca jest pisana na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna - licencjat.

Dorzucam jeszcze wstępną bibliografię, w której jestem posiadaniu

1. Piotrowski Przemysław, Szalikowcy - o zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych, Wydawnictwo "Adam Marszałek", Toruń 2000.
2. Piotrowski Przemysław, Subkultury młodzieżowe aspekty psychospołeczne, Wydawnictwo Akademickie "Żak", Warszawa 2003.
3. Sahaj Tomasz, Kibice i pseudokibice - analiza zjawiska chuligaństwa stadionowego, Wydawnictwo Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Poznań 2007.
4. Sahaj Tomasz, Fani futbolowi. Historyczno-społeczne studium zjawiska kibicowania, "Sport Wyczynowy" 2002, nr 7-8, s. 71-81.
5. Le Bon Gustaw, Psychologia Tłumu, PWN, Warszawa 1986, str. 48-55.
6. Dudała Jerzy, Fani – chuligani. Rzecz o polskich kibolach. Studium socjologiczne, Wydawnictwo Akademickie „Żak”, Warszawa 2004.
7. Kowalski Radosław, Potomkowie Hooligana – szalikowcy: społeczno – kulturowe źródła agresji widowni sportowych, Wydawnictwo „Adam Marszałek”, Toruń 2000.
8. [link]
9. [link]
10. Nick Love, Football Factory, 2004 [FILM]
11. Lexi Alexander, Hooligans, 2005 [FILM]
12. Tadeusz Śmiarkowski, Kibol, 2011 [DOKUMENT]
stron internetowych różnych klubów, serwisów sportowych itp. nie wrzucam bo wiecie o co chodzi.

Rybson
Posty: 3
Rejestracja: 02.01.2013, 00:38

Re: prace o kibicach

Post autor: Rybson » 02.01.2013, 21:16

Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne dr. Piotr Chlebowicz
Jeśli ktoś z Was jest w posiadaniu tej książki to prosiłbym o kontakt - [email protected]

Stadionowy Zegar
Posty: 109
Rejestracja: 20.12.2008, 16:13

Re: prace o kibicach

Post autor: Stadionowy Zegar » 02.01.2013, 22:06

Stadionowy Zegar pisze:Poszukuje osoby która posiada następujące pozycje:
"Fani futbolowi" - Tomasz Sahaj
Wydawnictwo: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
"Krew na stadionach" Michał Buczak
Wydawnictwo:Tifoso, Warszawa
"Rycerze w szalikach. Subkultura chuliganów piłkarskich w świetle koncepcji Ericha Fromma" - Tomek Milcarz
Wydawnictwo: My Book

a także innych pozycji dotyczących światka kibicowskiego...

W zamian mogę zaoferować m.in.
"Szalikowcy. Potomkowie Hooligana" - Radosław Kowalski
Wydawnictwo: Adam Marszałek
"Szalikowcy. O zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych" - Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Adam Marszałek
"Fani Chuligani" - Dudała Jerzy
Wydawnictwo: ŻAK Wydawnictwo Akademickie
"Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne" - Piotr Chlebowicz
Wydawnictwo: Wydawca: Wolters Kluwer Polska
"Ma być lepiej" - Paweł Ostaszewski
Artykuł: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych - sierpień 2009, Policja 997

Kontakt: PW

Kopaczyna3
Posty: 2
Rejestracja: 08.01.2013, 21:22

Re: prace o kibicach

Post autor: Kopaczyna3 » 10.01.2013, 20:04

Stadionowy Zegar, wysłałem Ci wiadomość.

Ja pisze licencjata, temat: "Charakterystyka subkultury kibiców piłkarskich w Polsce",
jeżeli moge, to prosze o jakieś podpowiedzi, wskazówki dotyczace źródeł z jakich korzytac.

Rybson
Posty: 3
Rejestracja: 02.01.2013, 00:38

Re: prace o kibicach

Post autor: Rybson » 16.01.2013, 00:55

Ma ktoś w wersji z numerami stron "Ligę Chuliganów" Zielińskiego?

Lub ma ją w posiadaniu i poda mi skąd pochodzi dany cytat - "Pytanie, na ile osób jest przeznaczona klatka dla kibiców gości zostało skwitowane odpowiedzią, że dla trzystu. Wrocławian chcieli tam upchnąć półtora tysiąca i jeszcze mieli pretensje, że nie spotkało się to z ich uznaniem."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: StefanBatory, trąba i 253 gości