Pogoń Lwów - temat zbiorczy

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

lokopeda
Posty: 38
Rejestracja: 19.10.2008, 05:21

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: lokopeda » 16.10.2009, 15:22

Nie chce mi sie tego szukac w necie ale na szybko z wikipedii:
-W 1934 klub został ukarany grzywną za "prowokacyjne, antypolskie stanowisko"



tapicer
Posty: 379
Rejestracja: 28.09.2009, 15:34
Lokalizacja: tunel miłości

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: tapicer » 19.10.2009, 12:52

przecież to normalne że ci co dążą do podziałów państw na jakieś autonomie czy niezależne państewka to lewactwo
Baskijska ETA to marksistowska organizacja dążąca do niepodległości Kraju Basków

tak samo tyczy się RAŚ

Czyli w obecnym województwie śląskim to nie Zagłębie Sosnowiec jest najbardziej lewacką ekipą (flaga Czerwone Zagłębie) tylko Ruch Chorzów.
I nie opowiadajcie mi że na Ruchu również działają tendencje polskie bo obecnie flag z elementem polskiej flagi czy godła nie oświadczy. Nie mówiąc już o reprezentacyjnej fladze Ruch Chorzów Polska.
Obrazek
BĄDŹ POLKĄ = NIE RÓB TAK

Kibic PB
Posty: 97
Rejestracja: 01.04.2007, 12:13

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Kibic PB » 19.10.2009, 14:28

Al pisze:
nisc pisze:nie zebym sie czepial ale w zwiazku z ta reaktywacja jak liczna jest obecnie polska spolecznosc we Lwowie?
Wg Wikipedii obecnie we Lwowie mieszka 30 000 Polaków, co stanowi 4,1% ludności miasta.
Byłem we Lwowie w 2006 r. w trakcie Piłkarskich Mistrzostw Świata i jakoś naiwnie spodziewałem się spotkać jakieś polskie akcenty kibicowskie …. Ale niestety – NIC z tego.
To już jest ukraińskie miasto z 4-5 % mniejszością Polaków i to raczej starszych. To niesamowite jak polityka przez te lata to pozmieniała. Ludzie wyjechali / pouciekali i teraz tylko cmentarze są dowodem historii. / a propos cemntarzy to wizyta na Lwowskim cementarzu Łyczakowskim, Wileńskim cmentarzu na Rosie - to wyjątkowe i wzruszające przeżycie/

Rozmawiałem ze starszymi Polakami i oni nawet głosowali wówczas na Janukowycza a nie Juszczenkę bo nie lubią Ukraińców i już bardziej ruskich wolą. Miasto ładne ale wówczas było niesamowicie zaniedbane. Widać tam takie stare auta że nawet nie wiadomo jaka to marka jest. Babcie sprzedawały pierożki, na ulicach stały saturatory z wodą sodową a w mieście brakuje wody. tzn. nie leci z kranów. Pytałem ile u nich się zarabia: i dowiedziałem się że w zachodniej Ukrainie a jest to biedniejsza część to średnia pensja wynosił tam w przeliczeniu na Polskie ok. 400 – 600 zł czyli lekko nie mają. Dzisiaj w związku z tym kryzysem mają pewnie jeszcze gorzej.

Obawiam się ataków Ukraińców na tych ludzi z Pogoni Lwów, bo ta reaktywacja to jest cenna inicjatywa tej naszej mniejszości. / na początku myślałem że w Polsce ktoś ma ten Klub reaktywować/.

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: kkr » 22.10.2009, 14:39

lokopeda pisze:Nawet w niemieckich gazetach doczytalem sie ze wsrod ludzi chodzacych na mecze 1fc byli czlonkowie organizachi faszystkowskich....uff
To sie wszystko zgadza, tyle ze wskaz mi jakies srodowiska niemieckie w latach "okolotrzydziestych" w ktorych nie bylo ludzi popierajacych polityke narodowych socjalistow... Na fali porzadku powersalskiego faszysci wydawali sie wyjatkowo atrakcyjna opcja polityczna, gdyz mozna bylo smialo odniesc wrazenie, ze dzwigaja Niemcow ze swego rodzaju marazmu. A tak gwoli scislosci, to na Gornym Slasku akurat poparcie i tak mieli stosunkowo najmniejsze (oczywiscie mowie w domysle juz wsrod ludnosci uwazajacej sie za Niemcow).
Wiec o czym to ma swiadczyc? I czy w takim razie na zasadzie analogii o czyms ma swiadczyc rowniez fakt, ze ciezko znalezc by bylo w Polsce klub, na ktorego mecze kiedys nie chodzili komunisci i rozne inne mety esbecko-peerelowskie, a co wiecej, czy o czyms ma swiadczyc fakt ze jakby sie przyjrzec rodowodom polowy polskich klubow to okaze sie ze tego typu partyjne mety te kluby nawet zakladaly...?

lokopeda pisze:Nie chce mi sie tego szukac w necie ale na szybko z wikipedii:
-W 1934 klub został ukarany grzywną za "prowokacyjne, antypolskie stanowisko"
Do tego co napisalem powyzej dodaj sobie fakt, kto mial wladze w rekach w Polsce w 34 roku i masz odpowiedz na swoje watpliwosci. Rozumiem ze lider gornoslaskich Polakow - Korfanty, ktory w imie polskich interesow potrafil podsycic nacjonalizmy na Gornym Slasku i zburzyc odwieczna harmonie germansko-slowianska, zginal zamordowany przez sanacje dlatego ze tez prezentowal prowokacyjne, antypolskie stanowisko? :wink:
Prawda jest taka, ze przesladowania przez polskie wladze panstwowe w latach 30 to powod do dumy a nie do wstydu, podobnie jak za czasow 45-89.

tapicer pisze:przecież to normalne że ci co dążą do podziałów państw na jakieś autonomie czy niezależne państewka to lewactwo
Baskijska ETA to marksistowska organizacja dążąca do niepodległości Kraju Basków

tak samo tyczy się RAŚ
Cos tam uslyszales w telewizji o ETA, cos tam sobie dopowiedziaes i myslisz zes rozumy pojadl. Akurat ETA podobnie jak lewackie Batasuny i inne Komunistycne Partie Baskow to jest raczej folklor polityczny w skali calej Baskonii, a partia ktora ma rzeczywiste duze poparcie wsrod Baskow jest PNV (baskijska partia... chadecka).
Co do RAS to jest stowarzyszenie a nie partia, ale jesli faktycznie do czegos go porownywac w analogiach Gorny Slask - Baskonia, to wlasnie do PNV (choc oczywiscie sa dalekie roznice i jest to analogia naciagana - ale pod wzgledem przeciagnia liny prawica-lewica takie porownanie jest juz w miare OK).

tapicer pisze:Czyli w obecnym województwie śląskim to nie Zagłębie Sosnowiec jest najbardziej lewacką ekipą (flaga Czerwone Zagłębie) tylko Ruch Chorzów.
I nie opowiadajcie mi że na Ruchu również działają tendencje polskie bo obecnie flag z elementem polskiej flagi czy godła nie oświadczy. Nie mówiąc już o reprezentacyjnej fladze Ruch Chorzów Polska.
Spokojnie, nie zamierzam Cie przekonywac ze na Ruchu sa jakies "tendencje polskie", bo ani nie lezy to w moim interesie, ani tez takowych tendencji w twoim rozumieniu nie ma.
Ruch to klub z najwiekszym odsetkiem (oprocz 1. FC i moze AKS :) ) kibicow przywiazanych do gornoslaskosci i sklonnych ja manifestowac i podkreslac. A wiesz czym jest gornoslaskosc tak naprawde?
Istota gornoslaskosci jest pokojowe, symbiotyczne wspolzycie niemiecko-slowianskie w ramach jednego spoleczenstwa. Istota gornoslaskosci jest niechec do nacjonalizmow. Ale czy ty i tobie podobni w ogole jestescie w stanie to zrozumiec i pojac, to juz inna sprawa...

tapicer
Posty: 379
Rejestracja: 28.09.2009, 15:34
Lokalizacja: tunel miłości

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: tapicer » 22.10.2009, 16:54

Cos tam uslyszales w telewizji o ETA, cos tam sobie dopowiedziaes i myslisz zes rozumy pojadl. Akurat ETA podobnie jak lewackie Batasuny i inne Komunistycne Partie Baskow to jest raczej folklor polityczny w skali calej Baskonii, a partia ktora ma rzeczywiste duze poparcie wsrod Baskow jest PNV (baskijska partia... chadecka).
Co do RAS to jest stowarzyszenie a nie partia, ale jesli faktycznie do czegos go porownywac w analogiach Gorny Slask - Baskonia, to wlasnie do PNV (choc oczywiscie sa dalekie roznice i jest to analogia naciagana - ale pod wzgledem przeciagnia liny prawica-lewica takie porownanie jest juz w miare OK).
A gdzie ja w poprzednim poście piszę coś o tym jaki procent społeczeństwa Basków popiera marksistowską ETA ?
Gdzie ja piszę o tym że RAŚ to partia ?
Przecież upału nie ma. Wiedzy z telewizji nie wyciągam - bardziej z książek (godna polecenia pozycja "Sieci terroru" napisana przez pewną Panią)
Co do chrześcijańskich demokratów - nie myślisz że na stadionach takie partie mają swoich zwolenników w przeważających większościach. Na stadionach liczy się bardziej skrajność. To tak jakbyś stwierdził fakt że na Legii i Polonii w Warszawie na trybunach rządzi Platforma Obywatelska bo to ona właśnie wygrała ostatnie wybory

Każda partia/organizacja która chce się odnaleźć w danym momencie historycznym będzie głosiła hasła, slogany które zachęcą społeczność do popierania ją. W tym momencie chodzi o autonomię a idąc choćby śladem słów guru tej organizacji jakim jest G. (chyba nie muszę cytować o jakie słowa mi chodzi) można się spodziewać dalszych kroków idących w niepodległość.
W II połowie XX wieku we Włoszech nijaki G. Feltrinelli współpracujący z Czerwonymi Brygadami też miał chęć walczyć o niepodległość Sardynii.

Lewica to lewica :mrgreen:
Spokojnie, nie zamierzam Cie przekonywac ze na Ruchu sa jakies "tendencje polskie", bo ani nie lezy to w moim interesie, ani tez takowych tendencji w twoim rozumieniu nie ma.
Spokojnie - nawet jakbyś miał chęć mnie przekonać nie miałbyś nawet argumentu ku temu. Skoro na ich stronie www widnieje hasło "trzy narody - jeden klub" a na płotach nie oznajmisz flagi, godła polskiego to jest coś naprawdę nie tak.

ps. narodowość śląska - dobre :lol:
Obrazek
BĄDŹ POLKĄ = NIE RÓB TAK

tapicer
Posty: 379
Rejestracja: 28.09.2009, 15:34
Lokalizacja: tunel miłości

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: tapicer » 22.10.2009, 17:02

zamordowany przez sanacje dlatego ze tez prezentowal prowokacyjne, antypolskie stanowisko?
Prawda jest taka, ze przesladowania przez polskie wladze panstwowe w latach 30 to powod do dumy a nie do wstydu, podobnie jak za czasow 45-89.
Coś tam Ci się obiło o uszy ale co i jak to dalej nie wiesz...
Korfanty podobnie jak środowiska narodowe prowadziły działalność nie antypolską ale antysystemową.
E. Niewiadomski strzelając do Narutowicza w warszawskiej "Zachęcie" chciał zabić polskiego prezydenta czy wroga politycznego, ideowego ?
Obrazek
BĄDŹ POLKĄ = NIE RÓB TAK

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: kkr » 23.10.2009, 10:51

tapicer pisze:A gdzie ja w poprzednim poście piszę coś o tym jaki procent społeczeństwa Basków popiera marksistowską ETA ?
Gdzie ja piszę o tym że RAŚ to partia ?
Ze RAS to nie partia dopisalem sam z wlasnej woli.
A co do lewactwa ETA itp. to zasugerowales, ze to normalne, ze autonomisci to lewacy i tak nalezy ich przyporzadkowywac politycznie. Jako poparcie dla swoich racji podales przyklad Baskow i ETA. No wiec ja odpowiedzielm, ze owszem - wsrod Baskow zywe sa tendencje autonomiczne, ale nie ma to na skale masowa zwiazkow z zadnym lewactwem, a ze stronnictwami bardziej wywazonymi. Analogicznie jest z RAS, ktoremu do lewactwa bardo daleko (pewnie nawet nie wiesz jak daleko).

Jeszcze co do tego mam takie jedno, zwiazane w sumie scisle z tematem pytanie. Czy klub Pogon Lwow w czasach zaboru rosyjskiego, jako ze zrzeszal srodowiska polskie i zapewne w szeregach dzialaczy/sympatykow mial wielu zwolennikow niepodleglosci panstwa polskiego byl na zasadzie analogicznych porownan jak z ETA, RAS, 1. FC i Ruchem klubem lewackim? :lol:
Co wiecej, jako ze dzis rowniez w pewien sposob zrzesza mniejszosc polska na Ukrainie, to moze i dzis mozna powiedziec o nim jako o najbardziej lewackim klubie w tej czesci Ukrainy? :roll:

tapicer pisze:Co do chrześcijańskich demokratów - nie myślisz że na stadionach takie partie mają swoich zwolenników w przeważających większościach. Na stadionach liczy się bardziej skrajność. To tak jakbyś stwierdził fakt że na Legii i Polonii w Warszawie na trybunach rządzi Platforma Obywatelska bo to ona właśnie wygrała ostatnie wybory
Mysle ze na stadionach znajdziesz caly przekroj spoleczny. Wiadomo, ze mlodzi najglosniej krzycza, a bedac mlodym latwo przyjmowac postawy skrajne. Gdyby mialo to jednak jakies wieksze znacznie, to musielibysmy miec w wielu miejscach dzis ustroj faszystowski itp. :)

tapicer pisze:W tym momencie chodzi o autonomię a idąc choćby śladem słów guru tej organizacji jakim jest G. (chyba nie muszę cytować o jakie słowa mi chodzi) można się spodziewać dalszych kroków idących w niepodległość.
Zacytuj to zobaczymy. Wydaje mi sie ze stosunkowo dobrze znam temat, a nie slyszalem jeszcze zadnej wypowiedzi "Pana G." ktora moglaby swiadczyc, ze popiera on idee niepodleglosci.

tapicer pisze:Spokojnie - nawet jakbyś miał chęć mnie przekonać nie miałbyś nawet argumentu ku temu. Skoro na ich stronie www widnieje hasło "trzy narody - jeden klub" a na płotach nie oznajmisz flagi, godła polskiego to jest coś naprawdę nie tak.
No i tu wlasnie widac - zgodnie z tym co sie spodziewalem - ze nie potrafisz pojac tej istoty gornoslaskosci, ktora przytaczalem w swoim poprzednim poscie.

tapicer pisze:ps. narodowość śląska - dobre :lol:
Nie mniej "dobre" niz narodowosc polska.

tapicer pisze:Korfanty podobnie jak środowiska narodowe prowadziły działalność nie antypolską ale antysystemową.
No dobrze, i jaki z tego wniosek dla naszej dyskusji, bo nie widze? /btw - Korfanty to chadecja, nie endecja/

Baader 06
Posty: 121
Rejestracja: 13.07.2009, 23:47

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Baader 06 » 23.10.2009, 11:01

Temat jest o reaktywacji Pogoni Lwów, a nie o fc Katowice , narodowościach śląskich i tym podobnym pierdołom.

RHP
Posty: 363
Rejestracja: 22.06.2007, 23:09

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: RHP » 23.10.2009, 11:43

kkr pisze: Prawda jest taka, ze przesladowania przez polskie wladze panstwowe w latach 30 to powod do dumy a nie do wstydu, podobnie jak za czasow 45-89.
Bzdura roku. Nie jestem entuzjastą ówczesnych władców Polski, chociażby za prześladowanie Korfantego czy obozu narodowego, ale trzeba pamiętać że państwo zwalczało wówczas także zdradziecką agenturę z KPP-KPZU i nacjonalistów Ukraińskich. Czy dzisiejsze pomyje po komunistach i OUN też mogą się czuć dumne z powodu tamtych "prześladowań" ?? Jednak jest różnica między zwalczaniem polskiej patriotycznej opozycji, a zwalczaniem zdrajców i V kolumny.

Zresztą Niemcy także czasem mówią o "terrorze państwowym" i prześladowaniach w II RP mniejszości niemieckiej , która tylko pokojowo chciała się zrzeszać w nazistowskich organizacjach jakie tworzyła na terenie Polski. Dlatego miłujący pokój i mniejszości narodowe Adolf (sam żył w Niemczech nie będąc Niemcem) musiał najechać Polskę, żeby wyzwolić ciemiężonych Niemców.
A wiesz czym jest gornoslaskosc tak naprawde? Istota gornoslaskosci jest pokojowe, symbiotyczne wspolzycie niemiecko-slowianskie w ramach jednego spoleczenstwa. Istota gornoslaskosci jest niechec do nacjonalizmow. Ale czy ty i tobie podobni w ogole jestescie w stanie to zrozumiec i pojac, to juz inna sprawa...
Świadczy o tym łagodny ton wypowiedzi działaczy ZLNŚ a najbardziej vlepki Ruchu z w/w Austriakiem i symbolami czasów minionych :lol:


Co do tematu to reaktywacja 1. FC Katowice to jest coś innego niż reaktywacja Pogoni Lwów, bo 1. FCK grali przed wojną w lidze polskiej, a Pogoń w żadnej lidze ukraińskiej czy radzieckiej z tego co wiem nie grała...

pgn
Posty: 148
Rejestracja: 21.01.2009, 14:42

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: pgn » 23.10.2009, 13:19

RHP pisze:
kkr pisze: Prawda jest taka, ze przesladowania przez polskie wladze panstwowe w latach 30 to powod do dumy a nie do wstydu, podobnie jak za czasow 45-89.
Bzdura roku. Nie jestem entuzjastą ówczesnych władców Polski, chociażby za prześladowanie Korfantego czy obozu narodowego, ale trzeba pamiętać że państwo zwalczało wówczas także zdradziecką agenturę z KPP-KPZU i nacjonalistów Ukraińskich. Czy dzisiejsze pomyje po komunistach i OUN też mogą się czuć dumne z powodu tamtych "prześladowań" ?? Jednak jest różnica między zwalczaniem polskiej patriotycznej opozycji, a zwalczaniem zdrajców i V kolumny.

Zresztą Niemcy także czasem mówią o "terrorze państwowym" i prześladowaniach w II RP mniejszości niemieckiej , która tylko pokojowo chciała się zrzeszać w nazistowskich organizacjach jakie tworzyła na terenie Polski. Dlatego miłujący pokój i mniejszości narodowe Adolf (sam żył w Niemczech nie będąc Niemcem) musiał najechać Polskę, żeby wyzwolić ciemiężonych Niemców.
A wiesz czym jest gornoslaskosc tak naprawde? Istota gornoslaskosci jest pokojowe, symbiotyczne wspolzycie niemiecko-slowianskie w ramach jednego spoleczenstwa. Istota gornoslaskosci jest niechec do nacjonalizmow. Ale czy ty i tobie podobni w ogole jestescie w stanie to zrozumiec i pojac, to juz inna sprawa...
Świadczy o tym łagodny ton wypowiedzi działaczy ZLNŚ a najbardziej vlepki Ruchu z w/w Austriakiem i symbolami czasów minionych :lol:


Co do tematu to reaktywacja 1. FC Katowice to jest coś innego niż reaktywacja Pogoni Lwów, bo 1. FCK grali przed wojną w lidze polskiej, a Pogoń w żadnej lidze ukraińskiej czy radzieckiej z tego co wiem nie grała...
trochę odbiegnę od tematu? mógłbyś tą głupotę wyjaśnić mi na pw?
Pogoń Lwów ma tylko wtedy sens istnienia jak będzie sposobem na skupienie Polaków z Lwowa i jego okolic. to nie może być tylko piłka, to musi być centrum polskiej kultury w Lwowie. dlatego państwo Polskie powinno dotować takie projekty.
political correct polskich stadionów- wszyscy kochamy Legię

Sztygar
Posty: 1308
Rejestracja: 27.02.2007, 07:45

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Sztygar » 23.10.2009, 13:50

Pytanie dlaczego miała by takie projekty dotować ? Jeżeli celem naprawde jest np. promowanie lub pokazanie że w Lwowie kilka % ludności to Polacy to ok ale jeżeli to pstryczek w nos Ukraińców to lepiej sie dwa razy zastanowić.
Dlaczego miałaby grać w lidze Polskiej ? Przecież Lwów leży obecnie na Ukrainie i powinni tam grać bo inaczej cała inicjatywa mija sie z celem.

tapicer
Posty: 379
Rejestracja: 28.09.2009, 15:34
Lokalizacja: tunel miłości

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: tapicer » 23.10.2009, 15:17

Ze RAS to nie partia dopisalem sam z wlasnej woli.
A co do lewactwa ETA itp. to zasugerowales, ze to normalne, ze autonomisci to lewacy i tak nalezy ich przyporzadkowywac politycznie. Jako poparcie dla swoich racji podales przyklad Baskow i ETA. No wiec ja odpowiedzielm, ze owszem - wsrod Baskow zywe sa tendencje autonomiczne, ale nie ma to na skale masowa zwiazkow z zadnym lewactwem, a ze stronnictwami bardziej wywazonymi. Analogicznie jest z RAS, ktoremu do lewactwa bardo daleko (pewnie nawet nie wiesz jak daleko).
Obecna sytuacja w Hiszpanii skłania tamtejszą ludność do rozprężania państwa. Za rządów frankistowskich było to nie do pomyślenia, a wiadomo kto dziś rządzi zarówno Hiszpanią jak i UE. Co do skrajności to nie sądzisz iż starsi ludzie mieszkający w kraju Basków będą popierać zamachy bombowe w takich rejonach Hiszpanii jak np. Kastylia.
Idąc Twoim tokiem myślenia "moherowe" babcie popierałyby dziś krucjaty i święte inkwizycje :lol:
Nie chodzi mi o lewicowość RAŚu co do spraw gospodarczych. U polskiej skrajnej prawicy pomocy raczej nie znajdą 8)
I tak w gwoli ścisłości - myśl co piszesz bo później musisz się tłumaczyć.
Jeszcze co do tego mam takie jedno, zwiazane w sumie scisle z tematem pytanie. Czy klub Pogon Lwow w czasach zaboru rosyjskiego, jako ze zrzeszal srodowiska polskie i zapewne w szeregach dzialaczy/sympatykow mial wielu zwolennikow niepodleglosci panstwa polskiego byl na zasadzie analogicznych porownan jak z ETA, RAS, 1. FC i Ruchem klubem lewackim?
Lwów z tego co wiem od dawien dawna był w granicach Rzeczypospolitej, nawet w granicach tzw. Korony gdy nasze państwo składało się z dwóch członów (w/w Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego). W wyniku rozbiorów i utraty niepodległości Lwów dostał się pod kuratelę monarchii naddunajskiej a nie jak piszesz błędnie państwa ze stolicą w Sankt Petersburgu :lol: :lol:
Więc jak Pogoń Lwów może być "lewacka" skoro walczono w tym mieście o sprawę powrotu do Macierzy ? hehehe
Nie było i nie ma państwa śląskiego ponieważ nie było i nie ma narodu śląskiego.
Już same dokumenty jakie Mieszko I wysyłał do papieża (chodzi mi oczywiście o Dagome iudex) świadczą o pierwszych prowizorycznych granicach współczesnej Polski. A był to X wiek.
Mysle ze na stadionach znajdziesz caly przekroj spoleczny. Wiadomo, ze mlodzi najglosniej krzycza, a bedac mlodym latwo przyjmowac postawy skrajne. Gdyby mialo to jednak jakies wieksze znacznie, to musielibysmy miec w wielu miejscach dzis ustroj faszystowski itp.
Ile nad tym myślałeś ?
Co do ustroju faszystowskiego to wątpie żeby on panował obecnie w naszym kraju odzwierciedlając stadiony w Polsce. Rzeczpospolita Hip-hopowska to bardziej trafna odpowiedź :lol:
Zacytuj to zobaczymy. Wydaje mi sie ze stosunkowo dobrze znam temat, a nie slyszalem jeszcze zadnej wypowiedzi "Pana G." ktora moglaby swiadczyc, ze popiera on idee niepodleglosci.
"Jestem Ślązakiem, nie Polakiem. Moja ojczyzna to Górny Śląsk. Nic Polsce nie przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem. Państwo zwane Rzeczpospolita Polska, którego jestem obywatelem, odmówiło mi i moim kolegom prawa do samookreślenia i dlatego nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa" oraz wypowiedź nawiązująca do poglądu wyrażonego podczas obrad traktatu wersalskiego w 1919 roku przez brytyjskiego premiera Davida Lloyd George, że "przyłączyć Górny Śląsk do Polski to tak, jakby małpie dać zegarek", do której Gorzelik dodał w odniesieniu do Polski jako małpy i Śląska jako zegarka "Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła".

żal.pl :roll:
No i tu wlasnie widac - zgodnie z tym co sie spodziewalem - ze nie potrafisz pojac tej istoty gornoslaskosci, ktora przytaczalem w swoim poprzednim poscie.
Człowieku piszę już do Ciebie 3 (słownie: trzeci) post a Ty dalej nie możesz pojąć tego że na ich witrynie www oraz jak oni sami twierdzą że ich klub skupia trzy narody - na ich stadionie nie stwierdzono godła, flagi w barwach Polski. Pokaż mi jakieś aktualne bądź też sprzed dwóch, trzech lat foto na którym widać przynależność części widowni ze stadionu przy ulicy Cichej do Polski.
No dobrze, i jaki z tego wniosek dla naszej dyskusji, bo nie widze? /btw - Korfanty to chadecja, nie endecja/
Taki że piszesz że wszelakie inicjatywy wywrotowe w II RP choćby i zmierzające do negowania polskiego Górnego Śląska to takie samo dobro jak wysadzanie mostów i napady na Urzędy Bezpieczeństwa przez chłopców z lasu w latach po II wojnie światowej.

ps. nigdzie nie napisałem że Korfanty był eNDekiem :| :mrgreen:
Obrazek
BĄDŹ POLKĄ = NIE RÓB TAK

Sztygar
Posty: 1308
Rejestracja: 27.02.2007, 07:45

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Sztygar » 23.10.2009, 15:26

ku*** to nie jest temat o GŚ i o tym jak kogoś boli reaktywacja 1FC Katowice :roll:
Troche zejde z tematu , czy ktoś interesuje/interesował sie klubem Lechia Lwów ? Posiada ktoś jakieś inne materiały o tym klubie niż z wikipedia.pl ? :mrgreen:

Lodzermensch
Posty: 387
Rejestracja: 13.04.2008, 12:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Lodzermensch » 23.10.2009, 15:55

ku*** mać macie pełno tematów to tam sobie pierdolcie o Śląsku a nie każdy temat jest rozpierdalany i jeśli kogoś interesuje Pogoń Lwów to musi się przedzierać przez złogi pierdolenia.

Sztygar zapytaj na http://www.pogonlwow.fora.pl/ . Może ktoś odpisze. Chociaż temat Czarnych i Sparcie jest, a o Lechii nie ma.
RODOWICI ŁODZIANIE

turu
Posty: 4
Rejestracja: 11.09.2009, 11:59
Lokalizacja: Orneta

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: turu » 30.10.2009, 10:52

[link]

Kuba_AG
Posty: 35
Rejestracja: 27.02.2007, 11:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Kuba_AG » 30.10.2009, 13:40

Od 10 po 12 listopada piłkarze Pogoni Lwów będą przebywać w Świdniku. Na 10 Listopada zaplanowany jest mecz pomiędzy juniorskimi drużynami Pogoni Lwów i Avii Świdnik około godz. 18.00.

11 Listopada wezmą udział w obchodach 91 rocznicy odzyskania niepodległości.
Zaplanowane jest złożenie wieńca na Placu Konstytucji oraz udział w Biegu Niepodległości

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: kkr » 27.11.2009, 14:16

RHP pisze:
kkr pisze: Prawda jest taka, ze przesladowania przez polskie wladze panstwowe w latach 30 to powod do dumy a nie do wstydu, podobnie jak za czasow 45-89.
Bzdura roku. Nie jestem entuzjastą ówczesnych władców Polski, chociażby za prześladowanie Korfantego czy obozu narodowego, ale trzeba pamiętać że państwo zwalczało wówczas także zdradziecką agenturę z KPP-KPZU i nacjonalistów Ukraińskich. Czy dzisiejsze pomyje po komunistach i OUN też mogą się czuć dumne z powodu tamtych "prześladowań" ?? Jednak jest różnica między zwalczaniem polskiej patriotycznej opozycji, a zwalczaniem zdrajców i V kolumny.
OK, zle to ujalem. Niech bedzie tak: bycie przesladowanym w tamtych czasach przez wladze nie jest automatycznie ujma. To i tak broni w 100% moich tez. Myslisz ze sanacja traktowala Korfantego jak Polaka? Heheheh... :)

RHP pisze:Zresztą Niemcy także czasem mówią o "terrorze państwowym" i prześladowaniach w II RP mniejszości niemieckiej , która tylko pokojowo chciała się zrzeszać w nazistowskich organizacjach jakie tworzyła na terenie Polski. Dlatego miłujący pokój i mniejszości narodowe Adolf (sam żył w Niemczech nie będąc Niemcem) musiał najechać Polskę, żeby wyzwolić ciemiężonych Niemców.
Teze o szczegolnie grzesznym nacechowaniu mniejszosci niemieckiej w autonomicznym woj. slaskim obalilem juz w jednym z poprzednich postow, wiec sie nie bede powtarzal. Dodam do tego watku tylko (zeby ktos nie zapomnial czasem) ze cala ta gadka dotyczy jedynie lat 30, kiedy to juz ani Polska ani Niemcy nie byly panstwami demokratycznymi. Aha, polecam poczytac np. o Eduardzie Pancie.

Skoro jednak czepiamy sie wszystkich slowek i sformulowan, niezaleznie od tego czy wnosza one czy nie cokolwiek do dyskusji, to i ja sie doczepie - Hitler byl Niemcem, pudlo. Austriacy jako narod powstali dopiero po II wojnie swiatowej. A co wiecej, uzupelnie ta informacje jeszcze o to, ze pojecie Niemcy bylo bezspornie do II pol. XIX w. odnoszone tak do terenow dzisiejszych Niemiec, jak i do Austrii. Potem zaczelo to ewoluowac, jednak wyodrebnienie Austrii jako jako podmiotu zupelnie odrebnego od Niemiec nastapilo dopiero w ostatnich 60-65 latach.

RHP pisze:Świadczy o tym łagodny ton wypowiedzi działaczy ZLNŚ a najbardziej vlepki Ruchu z w/w Austriakiem i symbolami czasów minionych :lol:
ZLNS od czasu kiedy jest pod rzadami swojego obecnego wodza to plankton. Podobnie jak Slaski Ruch Separatystyczny, Slaski Ruch Narodowy itp.
Nawet jednak gdyby traktowac ZLNS powaznie, to chetnie sie dowiem w ktorym miejscu ktos od ZLNS powiedzial niby cos, co podwazaloby teze, ze i dla niego istota gornoslaskosci jest owe pokojowe wspolzycie slowiansko-germanskie w jednym spoleczenstwie.
Co do wlepek kibicowskich - gdzie takowe niby widziales? :)

RHP pisze: Co do tematu to reaktywacja 1. FC Katowice to jest coś innego niż reaktywacja Pogoni Lwów, bo 1. FCK grali przed wojną w lidze polskiej, a Pogoń w żadnej lidze ukraińskiej czy radzieckiej z tego o wiem nie grała...
Bo uwarunkowania byly inne, ligi inaczej skonstruowane itp. Tylko co to ma wspolnego z panstwowoscia, bo w tym rzecz...?
A druga sprawa - gdzie obecnie gra Pogon Lwow? W jakiej lidze? (ja to wiem, to pytanie retoryczne...)
No wiec jak - skoro EFC lewacki, Ruch lewacki, to Pogon Lwow tez musialaby byc jednak lewacka, prawda?


tapicer pisze:Obecna sytuacja w Hiszpanii skłania tamtejszą ludność do rozprężania państwa. Za rządów frankistowskich było to nie do pomyślenia, a wiadomo kto dziś rządzi zarówno Hiszpanią jak i UE. Co do skrajności to nie sądzisz iż starsi ludzie mieszkający w kraju Basków będą popierać zamachy bombowe w takich rejonach Hiszpanii jak np. Kastylia.
Idąc Twoim tokiem myślenia "moherowe" babcie popierałyby dziś krucjaty i święte inkwizycje :lol:
Nie chodzi mi o lewicowość RAŚu co do spraw gospodarczych. U polskiej skrajnej prawicy pomocy raczej nie znajdą 8)
I tak w gwoli ścisłości - myśl co piszesz bo później musisz się tłumaczyć.
No dobrze - pogadales sobie o sytuacji w panstwie hiszpanskim. I co z tego wszystkiego wynika? Rozumiem, ze wniosek ma byc taki, ze twoim zdaniem kazdy ruch regionalistyczny to lewica z definicji, nawet jesli glowny nurt tego ruchu ma tendencje chadeckie czy neoliberalne?
Ja mam myslec co pisze, bo potem sie musze tlumaczyc? Dobre sobie, przyganial kociol garnkowi.

tapicer pisze:W wyniku rozbiorów i utraty niepodległości Lwów dostał się pod kuratelę monarchii naddunajskiej a nie jak piszesz błędnie państwa ze stolicą w Sankt Petersburgu :lol: :lol:
Pardon, przyznaje, moj blad.

tapicer pisze:Więc jak Pogoń Lwów może być "lewacka" skoro walczono w tym mieście o sprawę powrotu do Macierzy ? hehehe
A jak EFC czy Ruch moga byc lewackie, skoro skupiaja srodowiska ludzi ktorym zalezy na manifestowaniu i propagowaniu gornoslaskosci, czyli tozsamosci macierzystej tej ziemi?:)

tapicer pisze:Nie było i nie ma państwa śląskiego ponieważ nie było i nie ma narodu śląskiego.
No tak, brak ci podstaw. Poza tym mylisz Slask z Gornym Slaskiem - typowe dla laika. Polecam ksiazke Tomasza Sadowskiego "Ksiazata opolscy i ich panstwo".

Ciekawy bardzo tez jest watek twojej wypowiedzi sugerujacy, ze istnienie panstwa zawsze wiaze sie z istnieniem narodu. :D

Aha, co do narodu - def. narodowosci wg GUS: "Narodowość jest deklaratywną (opartą na subiektywnym odczuciu) cechą indywidualną każdego człowieka, wyrażającą jego związek emocjonalny (uczuciowy), kulturowy lub genealogiczny (ze względu na pochodzenie rodziców) z określonym narodem".
No coz, dodam tylko, ze GUS to polski urzad, i to podlegly wladzom centralnym. :)

tapicer pisze:
Mysle ze na stadionach znajdziesz caly przekroj spoleczny. Wiadomo, ze mlodzi najglosniej krzycza, a bedac mlodym latwo przyjmowac postawy skrajne. Gdyby mialo to jednak jakies wieksze znacznie, to musielibysmy miec w wielu miejscach dzis ustroj faszystowski itp.
Ile nad tym myślałeś ?
Co do ustroju faszystowskiego to wątpie żeby on panował obecnie w naszym kraju odzwierciedlając stadiony w Polsce. Rzeczpospolita Hip-hopowska to bardziej trafna odpowiedź :lol:
Nie dlugo. Na tyle jednak skutecznie ze nie bardzo wiesz co sensownego odpowiedziec. ;)

tapicer pisze:
Zacytuj to zobaczymy. Wydaje mi sie ze stosunkowo dobrze znam temat, a nie slyszalem jeszcze zadnej wypowiedzi "Pana G." ktora moglaby swiadczyc, ze popiera on idee niepodleglosci.
"Jestem Ślązakiem, nie Polakiem. Moja ojczyzna to Górny Śląsk. Nic Polsce nie przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem. Państwo zwane Rzeczpospolita Polska, którego jestem obywatelem, odmówiło mi i moim kolegom prawa do samookreślenia i dlatego nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa" oraz wypowiedź nawiązująca do poglądu wyrażonego podczas obrad traktatu wersalskiego w 1919 roku przez brytyjskiego premiera Davida Lloyd George, że "przyłączyć Górny Śląsk do Polski to tak, jakby małpie dać zegarek", do której Gorzelik dodał w odniesieniu do Polski jako małpy i Śląska jako zegarka "Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła".

żal.pl :roll:
Przytaczanie w kolko dwoch tych samych wypowiedzi Gorzelika robi sie juz nudne. I tak nic na tym nie ugracie, chocbyscie sie nie wiem jak zaparli. Bo teraz prosze dokladniej pokazac mni fragment, w ktorym jest tam cos napisane o popieraniu idei niepodleglosci Gornego Slaska w dzisiejszych czasach.

tapicer pisze:
No i tu wlasnie widac - zgodnie z tym co sie spodziewalem - ze nie potrafisz pojac tej istoty gornoslaskosci, ktora przytaczalem w swoim poprzednim poscie.
Człowieku piszę już do Ciebie 3 (słownie: trzeci) post a Ty dalej nie możesz pojąć tego że na ich witrynie www oraz jak oni sami twierdzą że ich klub skupia trzy narody - na ich stadionie nie stwierdzono godła, flagi w barwach Polski. Pokaż mi jakieś aktualne bądź też sprzed dwóch, trzech lat foto na którym widać przynależność części widowni ze stadionu przy ulicy Cichej do Polski.
Ale po co, co to ma wspolnego z istota gornoslaskosci i czemu ja mam Ci udowadniac cos, co jak sam napisalem nie ma miejsca? :o
(BTW - nie znaczy to, ze nie ma wsrod kibicow Ruchu osob poczuwajacych sie do narodowosci polskiej - sa, w mniejszosci, i w dodatku mysle ze dla nich ta ich polskosc znaczy cos zgola innego niz dla osob z Polski)


tapicer pisze:
No dobrze, i jaki z tego wniosek dla naszej dyskusji, bo nie widze? /btw - Korfanty to chadecja, nie endecja/
Taki że piszesz że wszelakie inicjatywy wywrotowe w II RP choćby i zmierzające do negowania polskiego Górnego Śląska to takie samo dobro jak wysadzanie mostów i napady na Urzędy Bezpieczeństwa przez chłopców z lasu w latach po II wojnie światowej.
Nie takie samo dobro, ale tez nie z automatu zlo. Wyjasnilem to powyzej w tym poscie. I moze napisze tak - inicjatywy zapewne nie byly antypolskie, ale antysystemowe (jak sam napisales o dzialaniach Korfantego). Albo moglo w ogole ich nie byc, a sam fakt istnienia EFC dla kogos prosystemowego mogl byc dzialaniem antypolskim. :) Tak to juz jest, jesli dla kogos niepolski=antypolski.

miejski patriota
Posty: 78
Rejestracja: 21.11.2009, 13:18

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: miejski patriota » 10.12.2009, 15:36

Bravo.
Jest jakaś strona klubu?
Konto na wsparcie itd?

Kuba_AG
Posty: 35
Rejestracja: 27.02.2007, 11:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Kuba_AG » 10.12.2009, 16:16

Strona: [link]
Forum: http://www.pogonlwow.fora.pl

Strona aktualnie jest w przebudowie, lada chwila ma ruszyc.
Co do pomocy materialnej, zapraszam na forum.

Kazda zlotowka na dzialalnosc klubu jest cenna.

Pozdrawiam

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Kosa » 11.12.2009, 19:51

A ja mimo, że rzadko zgadzam się Nisc, tym razem mam w 100% takie same zdanie jak on.

Dla mnie jest to robione na siłę, a już wymysł zgłaszania się do polskiej ligi jest nie śmieszny, a żałosny.

Czemu robione na siłę?

Bo historii się nie niszczy. Był, upadł - niech pamięć po nim pozostanie. A te wszystkie reaktywacje - 1 FC Katowice oraz Pogoń Lwów uważam za niszczenie pięknej historii tych klubów. No i nie ma co ukrywać, że są to inicjatywy mniej lub bardziej polityczne.
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

Kuba_AG
Posty: 35
Rejestracja: 27.02.2007, 11:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Kuba_AG » 11.12.2009, 21:30

Ale nikt nie zglasza Pogoni to rozgrywej polskiej ligi. Co wiecej nikt nie ma takiego zamiaru.
Co do reaktywacji - dokonaly tego srodowiska polonijne we Lwowie. Dzieki temu Polacy mieszkajacy na Ukrainie maja cos, co ich jednoczy. Ja sie z tej decyzji ciesze.

kkr
Posty: 114
Rejestracja: 31.03.2007, 14:03

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: kkr » 14.12.2009, 12:48

Kosa pisze:1 FC Katowice
1. FC a nie "1 FC" czy "1FC" !!!

Lord of North
Posty: 148
Rejestracja: 17.04.2007, 14:11
Lokalizacja: z Gdyni

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Lord of North » 07.01.2010, 11:41

właśnie jestem po emisji programu o Pogoni Lwów na Polsat Sport.Powtórka:
Polsat Sport HD
Piątek, 8 stycznia 12:30
TAG!!!
Obrazek

Rycho
Posty: 142
Rejestracja: 27.02.2007, 18:55

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Rycho » 19.01.2010, 15:42

Pewnie już niektórzy wiedzą ... takie info na stronie SKKPB się ukazało:

"21 lutego na nowej hali w Szombierkach zostanie rozegrany turniej mistrzów.Jedną z drużyn które zostały zaproszone na turniej jest zespół Pogoni Lwów.Jak wszyscy wiedzą początki tego zespołu są trudne,dlatego postanowiliśmy jako kibice Polonii pomóc im w przyjeździe do Bytomia.By mogli na turniej dojechać potrzeba zebrać około 3 tysiecy złoty na autokar.I tu z pomocą przyszedł nam pan Marcin Mazurowski który zajmuje sie robieniem zdjęć Bytomia na kartki pocztowe.Z kazdej kartki mamy przeznaczoną bardzo fajną sume która pójdzie własnie na ten cel.Kartki można kupić w SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA KIBICÓW oraz w ksiegarni na rogu pl.Kosciuszki&dworcowa.Koszt jednej kartki to 2 zł.Mozna równiez kupić komplet takich kartek na których widnieją obrazy najładniejszych miejsc i budowli naszego Bytomia.Koszt kompletu to 34 lub 36 zł(zależy jak są pakowane).Serdecznie zapraszamy do SKK w celu zakupienia takiej kartki.Koszt niewielki a przyjazd drużyny którą w Polsce sie ceni za jej historie bezcenna!!!"

sagi2010
Posty: 20
Rejestracja: 08.03.2010, 12:58

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: sagi2010 » 24.04.2010, 23:04

Pogoń Lwów awansowała do drugiej fazy konkursu Drużyna Neosportu. Ale mimo prowadzenia Pogoni w swojej kategorii po 23 dniach trwania drugiej fazy nie zwalniamy i nastawiamy się na ostry finisz do końca miesiąca.

Dlatego zagłosuj na Pogoń Lwów - to nic nie kosztuje !!

Link do głosowania znajduje się tutaj

[link]

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do głosowania zobacz filmik

http://www.youtube.com/watch?v=g0E_vPpH ... re=related (autorstwa CrusaderaNR)

Drużyna Polaków we Lwowie może zyskać stroje piłkarskie !!



Dziękujemy za wszystkie głosy !!
[link]
[link]

omiec
Posty: 29
Rejestracja: 17.01.2010, 14:20

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: omiec » 25.04.2010, 14:26

Porady jak zagłosować:

1 Wchodzimy na stronę [link]
2 W prawym górnym roku klikamy rejestracja.
[link]
3 Wypełniamy dane oznaczone gwiazdką(Ważne! Podaj swój prawdziwy adres email!), akceptujemy regulamin i klikamy NOWY KLIENT.
[link]

4 Po rejestracji, logujemy się(chyba że zalogowało nas automatycznie), wracamy na główną stronę i klikamy w banner WYGRAJ
STROJE DLA SWOJEGO KLUBU!(na środku strony, po lewej).
[link]
5 Po kliknięciu ukaże nam się stronka, odnajdujemy na niej tabele z zespołami, w owej tabeli wyszukujemy Pogoń Lwów, wpisujemy swój adres email podany przy rejestracji i klikamy GŁOSUJ NA ZESPÓŁ!
[link]
6 Po oddaniu głosu organizator poprosi nas o potwierdzenie głosowania poprzez klikniecie w link weryfikacyjny który dostaniemy na naszą skrzynkę pocztową.
[link]
To wszystko, całość zajmuje ok 5 minut!
Wierze że jako kibic Pogoni, możesz poświęcić jej te 5 minut!
Przypominam że nagrodą główną jest zestaw strojów piłkarskich dla całej drużyny!
Z góry dzięki!
Semper fidelis!



Lwowiak_84
Posty: 1
Rejestracja: 13.09.2010, 13:33

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Lwowiak_84 » 13.09.2010, 14:52

jeden z nielicznych internetowych artykułów o zerwaniu flagi Lwowa w Łodzi.

[link]

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Viclav » 28.01.2011, 16:57

Jeżeli masz cokolwiek wspólnego z tym profilem na fejsie, to weźcie wyjebcie to "najstarszy polski klub piłkarski", bo aż bije po oczach. Pogoń nie jest najstarsza, więc nie ma sensu kogokolwiek wprowadzać w błąd.
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

Walker
Posty: 842
Rejestracja: 26.02.2007, 22:56
Lokalizacja: Texas

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Walker » 28.01.2011, 20:55

Viclav pisze:Jeżeli masz cokolwiek wspólnego z tym profilem na fejsie, to weźcie wyjebcie to "najstarszy polski klub piłkarski", bo aż bije po oczach. Pogoń nie jest najstarsza, więc nie ma sensu kogokolwiek wprowadzać w błąd.
bo.... uzasadnij swoją wypowiedź.
Chodzi ci o Lechie czy o Czarnych ?? Może Sława Lwów? szkoda tylko że ich już niema i raczej nie będzie ( wątpie żeby jakiś działacz jeszcze żył, Pogoni na szczęście się udało)

czy może uważasz że Pogoń nie powstała na ziemiach ojczystych ?? Choć widząc celtyki w podpisie mam nadzieje że tak nie uważasz.
Pogoń to polski klub mimo iż historia była okrutna to nie widze przeszkód by nie nazwać Pogoń najstarszym klubem w Polsce

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Viclav » 28.01.2011, 21:38

Spoko spoko, chodziło mi tylko o fakt, że najstarszym polskim klubem jest Lechia Lwów (przez lata błędnie sądzono, że Czarni) i nie odbierajmy im tego, bo i tak już mało kto o tym pamięta.
Ewentualnie można też dopisać, że Pogoń jest najstarszym z obecnie istniejących polskich klubów, wtedy też będzie miało sens i nie będzie wprowadzało nikogo w błąd.
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

Walker
Posty: 842
Rejestracja: 26.02.2007, 22:56
Lokalizacja: Texas

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Walker » 29.01.2011, 09:38

Cracovia również chwali się że jest najstarszym klubem w Polsce, i po części ma racje.
Pierwsze kluby w PL powstały już w 19 wieku ale żaden nie przetrwał długo więc na poważnie nie nikt ich nie bierze

Glubb
Posty: 76
Rejestracja: 29.04.2010, 12:41

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: Glubb » 29.01.2011, 09:53

ronnie79 pisze:Cracovia-najstarszy klub nieprzerwanie działający.
Wydawalo mi sie. ze Resovia..
??
H2O + kromka = wodzionka


FranekDolas
Posty: 25
Rejestracja: 29.01.2010, 21:00

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: FranekDolas » 29.01.2011, 18:56


K_89
Posty: 68
Rejestracja: 02.03.2007, 22:13

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: K_89 » 29.01.2011, 20:43

Obok swoich racji są jeszcze historyczne fakty, a te jasno wskazują że najstarszym klubem polskim jest Lechia Lwów i to że nie istnieje, nic w temacie nie zmienia. Uwielbiam te przepychanki Cracovii i Resovii, dla których widocznie kluby lwowskie nie były polskie. Takie jest moje zdanie.
Better Dead Than Red...

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 30.01.2011, 12:20

K_89 pisze:Obok swoich racji są jeszcze historyczne fakty, a te jasno wskazują że najstarszym klubem polskim jest Lechia Lwów i to że nie istnieje, nic w temacie nie zmienia. Uwielbiam te przepychanki Cracovii i Resovii, dla których widocznie kluby lwowskie nie były polskie. Takie jest moje zdanie.
Ale chyba wyraźnie jest powiedziane że Cracovia to najstarszy Polski klub NIEPRZERWANIE DZIAŁAJĄCY.

Co do tego klubu z Krzanowic, nie jest powiedziane że sekcja piłkarska powstała w 1905 roku, mogło to być np. jak w przypadku PTC Pabianice - 1906 ale sekcja piłkarska 1909. Trzeba by znaleźć na ten temat informacje.

Nie rozumiem skąd tu się wzięła Resovia, przecież jest mnóstwo starszych klubów które powstały przed 1910 rokiem

CH1920
Posty: 3
Rejestracja: 28.01.2011, 11:23

Re: Reaktywacja Pogoni Lwów?

Post autor: CH1920 » 30.01.2011, 12:56

ŚNIEŻNY WARAN pisze:
K_89 pisze:Obok swoich racji są jeszcze historyczne fakty, a te jasno wskazują że najstarszym klubem polskim jest Lechia Lwów i to że nie istnieje, nic w temacie nie zmienia. Uwielbiam te przepychanki Cracovii i Resovii, dla których widocznie kluby lwowskie nie były polskie. Takie jest moje zdanie.
Ale chyba wyraźnie jest powiedziane że Cracovia to najstarszy Polski klub NIEPRZERWANIE DZIAŁAJĄCY.

Co do tego klubu z Krzanowic, nie jest powiedziane że sekcja piłkarska powstała w 1905 roku, mogło to być np. jak w przypadku PTC Pabianice - 1906 ale sekcja piłkarska 1909. Trzeba by znaleźć na ten temat informacje.

Nie rozumiem skąd tu się wzięła Resovia, przecież jest mnóstwo starszych klubów które powstały przed 1910 rokiem
No nie sprawdzałem prędzej tego pamiętam że gdzieś obiła mi się ta nazwa dlatego wrzuciłem link, piłka w Krzanowicach dość późno wystartowała tu znalazłem trochę ich historii
[link]
sorry powinienem najpierw sprawdzić źródło pozdRo

Bofors
Posty: 207
Rejestracja: 03.10.2009, 22:35

Re: Pogoń Lwów - temat zbiorczy

Post autor: Bofors » 31.01.2011, 14:30

tez to podpisałem i myślę, że komu polskość nie jest obca to powinien to podpisać - wysiłek to nie jest żaden.
Na każde życzenie brygada się zrywa
Tu Krew w każdej chwili przelewać gotowa
Głos z serca się bowiem każdemu wyrywa
Powrócim niebawem, do Polski! Do Lwowa!

swoj czlowiek
Posty: 432
Rejestracja: 10.03.2007, 15:03

Re: Pogoń Lwów - temat zbiorczy

Post autor: swoj czlowiek » 02.02.2011, 13:47

Jak beda juz koszulki repliki w wiekszych ilosciach proponuje wrzucic je na portale typu allegro, ebay. Sam jestem chetny na replike a mysle ze bedzie nas wiecej...z drugiej strony nie kazdy chce sie rejestrowac na kolejnym forum.

Szacunek i podziekowania dla wszystkich zaangazowanych w reaktywacje lwowskiego klubu. Semper fidelis !
EUROPA DLA BIAŁYCH
POLSKA DLA POLAKÓW

[link] 14/88
Aborcja-prawdziwy holocaust

Walker
Posty: 842
Rejestracja: 26.02.2007, 22:56
Lokalizacja: Texas

Re: Pogoń Lwów - temat zbiorczy

Post autor: Walker » 02.02.2011, 19:29

swoj czlowiek ja rozumiem niechęć do rejestracji, ale jak już coś mnie interesuje to trace te 3 min i po sprawie. Jeśli nie chce mu sie to zapewnie jego zapał też jest znikomy. Co do większej ilości to napewno aż tyle ich nie wyjdzie bo to nie jest tani t-shirt i koszty są znaczne. Jak będą zapisy to napewno przeczytasz w tym temacie.
Jednak zapraszam na forum dużo ciekawych tematów

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ANTYpzpn, Berto R, Mahazel79, mieczem i 199 gości