Stare Zgody ...

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
APISSIPA
Posty: 4
Rejestracja: 20.12.2008, 15:03

Re: Stare Zgody ...

Post autor: APISSIPA » 29.12.2008, 00:32

Chełmianki i Zagłębie Sosnowiec.... cos nie kojarze .Chyba że jakiieś koneksje przez lubbelski Motor.



mefm
Posty: 18
Rejestracja: 28.12.2008, 14:53

Re: Stare Zgody ...

Post autor: mefm » 29.12.2008, 10:05

Od dłuższego czasu mnie to trapiło... Będąc w Chełmie widziałem na jednym z murów, bodajrze stadionu Granicy Chełm napis "Łowcy Hanysów".

Czy mozna przedstawic jakieś większe okoliczności tej zgody oraz zgody z Legią??

smola
Posty: 723
Rejestracja: 19.10.2008, 15:45

Re: Stare Zgody ...

Post autor: smola » 29.12.2008, 13:46

mefm pisze:Od dłuższego czasu mnie to trapiło... Będąc w Chełmie widziałem na jednym z murów, bodajrze stadionu Granicy Chełm napis "Łowcy Hanysów".

Czy mozna przedstawic jakieś większe okoliczności tej zgody oraz zgody z Legią??
Na forum Chełmianki gość opisuje historie ruchu kibicowskiego na Chełmiance:

"... W tym czasie powstaje silna zgoda Motoru z Legią. Kibice z W-wy to była awangarda kibicowska. Wzorowała się na nich cała Polska. Powstaje układ Legia-Motor-Pogoń Szczecin i Zagłebie Sosnowiec. Ponadto Motor ma zgodę ze Śląskiem i ... Polonią Bytom. Przy zawieraniu zgody Motoru z Polonią uczestniczą kibice Chełmianki. Legia większość kibiców fascynowała i jeździliśmy na mecze do W-wy, siadaliśmy na "Żylecie". Na meczach Chełmianki zawsze wieszaliśmy obok naszych barw, flagi Motoru i Legii. "

leniwiec
Posty: 706
Rejestracja: 26.02.2007, 18:23
Lokalizacja: zachód

Re: Stare Zgody ...

Post autor: leniwiec » 29.12.2008, 14:18

Żadnego układu Legia-Motor-Pogoń nie było a i zgodę Legii z Chełmianką to po wpisach widzę że sobie również dorobili chłopaki wieszając flagę L koło swoich ;)
Legii po 30 latach widzę doszła nowa zgoda :D

vme
Posty: 18
Rejestracja: 30.12.2008, 21:09

Re: Stare Zgody ...

Post autor: vme » 30.12.2008, 22:40

jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
[link]

pcpro
Posty: 18
Rejestracja: 10.03.2007, 19:34
Lokalizacja: zewsząd

Re: Stare Zgody ...

Post autor: pcpro » 04.01.2009, 18:19

Jeśli pytanie już było to sorki!! nie chce mi sie przeglądać wszystkiego co sie pisze!!
Dlaczego zerwana została zgoda Stomil Olsztyn-Bałtyk Gdynia???
Pozdro!!!

Alfons Cytrynek
Posty: 154
Rejestracja: 25.10.2008, 09:43
Lokalizacja: Miedź Legnica

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Alfons Cytrynek » 04.01.2009, 21:50

vme pisze:jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
Miedź Legnica :wink:
Let them hate us, if only they are afraid of us...

z.t
Posty: 445
Rejestracja: 16.10.2008, 20:23
Lokalizacja: ze WSI

Re: Stare Zgody ...

Post autor: z.t » 04.01.2009, 23:25

vme pisze:jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
Awia Świdnik ??

pijzemna
Posty: 298
Rejestracja: 29.04.2007, 22:58

Re: Stare Zgody ...

Post autor: pijzemna » 05.01.2009, 00:01

pamietam, ze byl JKS JAroslaw i cos z warszawska Polonia chyba?? cos mi sie o uszy obilo ze jakos zgode/kontakty krotka mieli (przez co padla miedzy innymi zgoda KSP z KSG). jesli sie myle to prosze o wyrozumialosc i sprostowanie :wink:
https://imprezymasowe.eu - blog o prawnych aspektach imprez masowych

carlito
Posty: 56
Rejestracja: 16.12.2008, 22:54

Re: Stare Zgody ...

Post autor: carlito » 05.01.2009, 13:47

z tego co pamietam to byl tez Hutnik Krakow

smola
Posty: 723
Rejestracja: 19.10.2008, 15:45

Re: Stare Zgody ...

Post autor: smola » 05.01.2009, 16:24

z.t pisze:
vme pisze:jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
Awia Świdnik ??
Potwierdzam.

Alfons Cytrynek
Posty: 154
Rejestracja: 25.10.2008, 09:43
Lokalizacja: Miedź Legnica

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Alfons Cytrynek » 05.01.2009, 16:26

Jako, że nie można edytować... GKS Katowice miał także zgodę z GKS-em Jastrzębie(początek lat 90, końcówka 80 nie pamiętam dokładnie), a także ze Śląskiem Wrocław(padła chyba w 87 roku). Natomiast zgoda Miedź - GKS padła w 1992 roku na finale PP w Warszawie Miedź - Górnik Zabrze.
Let them hate us, if only they are afraid of us...

King_Artur_1908y
Posty: 214
Rejestracja: 19.12.2008, 22:20

Re: Stare Zgody ...

Post autor: King_Artur_1908y » 08.01.2009, 10:46

GKS w latach 80-tych miał jeszcze zgodę z nami. Pod koniec lat 80-tych na pewno miał ze Śląskiem. Zakończona jakoś po finale pucharu Polski w Opolu GKS-Śląsk (1987 ?). Zgoda GieKSy z Miedzią zakończyła się na finale pucharu w Warszawie Midź-Górnik w 1992 roku. Akurat byłem na tym meczu. GKS pojawił się w trakcie 1 połowy w 8-10 osób. W przerwie na sektor weszła grupa kilku osób z Legii/Lechii (?) (Legia z Lechią miała wtedy dobre układy, a Lechia kręciła się między sektorem Miedzi a Legii) i flaga została zerwana z płotu i zabrana, a GKS został wyproszony z sektora.

PędzącaParówa
Posty: 62
Rejestracja: 08.01.2009, 18:44

Re: Stare Zgody ...

Post autor: PędzącaParówa » 08.01.2009, 18:45

A GKS Katowice łączyło coś w dawnych czasach z Avią Świdnik?

S(M)
Posty: 480
Rejestracja: 19.03.2007, 16:18
Lokalizacja: mławski i gdański stadion

Re: Stare Zgody ...

Post autor: S(M) » 08.01.2009, 18:54

PędzącaParówa pisze:A GKS Katowice łączyło coś w dawnych czasach z Avią Świdnik?
Przeczytaj pare ostatnich stron, a bedziesz wiedzial.

mlody_kibic
Posty: 2349
Rejestracja: 05.03.2007, 14:30

Re: Stare Zgody ...

Post autor: mlody_kibic » 08.01.2009, 21:08

S(M) pisze:
PędzącaParówa pisze:A GKS Katowice łączyło coś w dawnych czasach z Avią Świdnik?
Przeczytaj pare ostatnich stron, a bedziesz wiedzial.
Jest tylko odpowiedź, że tak. Mógłby ktoś coś więcej napsiać? Jakieś liczby, mecze na których się wspomagali o ile owe były?
SEX, ALKOHOL, MORDOBICIE

skandynaff26
Posty: 56
Rejestracja: 26.02.2007, 23:29

Re: Stare Zgody ...

Post autor: skandynaff26 » 08.01.2009, 22:25

panowie ja tak nietypo czy ktoś z Wisły może potwierdzć że na lini Siarka -Wisła była zgoda bo spieram sie o to z jednym młodszym odemnie Wiślakiem...ja wiem że była on jednak mi niedowierz ....z góry dzieki za pomoc

S.J.
Posty: 1048
Rejestracja: 26.02.2007, 18:01

Re: Stare Zgody ...

Post autor: S.J. » 08.01.2009, 22:53

skandynaff26 pisze:panowie ja tak nietypo czy ktoś z Wisły może potwierdzć że na lini Siarka -Wisła była zgoda bo spieram sie o to z jednym młodszym odemnie Wiślakiem...ja wiem że była on jednak mi niedowierz ....z góry dzieki za pomoc
Była na 100% Tu możesz przeczytać więcej na ten temat :wink:

[link]" target="_blank

skandynaff26
Posty: 56
Rejestracja: 26.02.2007, 23:29

Re: Stare Zgody ...

Post autor: skandynaff26 » 08.01.2009, 22:57

S.J. pisze:
skandynaff26 pisze:panowie ja tak nietypo czy ktoś z Wisły może potwierdzć że na lini Siarka -Wisła była zgoda bo spieram sie o to z jednym młodszym odemnie Wiślakiem...ja wiem że była on jednak mi niedowierz ....z góry dzieki za pomoc
Była na 100% Tu możesz przeczytać więcej na ten temat :wink:

[link]" target="_blank" target="_blank
ja to o tym doskonale wiem bo pamiętam :) ale on nie za bardzo ...dzięki ziomek

Shaggy_AG
Posty: 2
Rejestracja: 09.01.2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Shaggy_AG » 09.01.2009, 11:18

ARKA GDYNIA
Zgody: Polonia Bytom, Lech Poznań, Cracovia Kraków, KSZO Ostrowiec, Gwardia Koszalin, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Lubin.
Układy: BRAK.
Kosy: Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok, Bałtyk Gdynia.
Stare zgody: Polonia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź, Olimpique de Marseille (Commando Ultra 84).
Stare układy: Widzew Łódź
NA OKSYWIU ARKA JEST BOGIEM

tyminho
Posty: 119
Rejestracja: 01.03.2007, 21:59

Re: Stare Zgody ...

Post autor: tyminho » 09.01.2009, 11:31

Shaggy_AG zmień podpis, bo się wkradła pewna literówka ;)
A co do zgody z Commando Ultra to nie był to układ czasami, a nie zgoda?

rowerzysta85
Posty: 146
Rejestracja: 22.10.2008, 13:02

Re: Stare Zgody ...

Post autor: rowerzysta85 » 09.01.2009, 13:44

"W latach 90 fani KKS-u byli aktywnym fan clubem Widzewa Łódź. Przyjazne stosunki zostały zerwane po meczu Chrobry Głogów - Górnik Wałbrzych. Poniżej relacja z zaistniałej sytuacji.

Wiedzieliśmy, że do Głogowa tym samym pociągiem co my wybiera się grupa Destroyersów z Widzewa. Postanowiliśmy, że nie będziemy pierwsi zaczynać, bo może to wywołać głupią sytuację w samym Głogowie. Po drodze wszystko wskazywało, że nic się nie wydarzy, bo część widzewiaków przyszła do nas poć. Także w Głogowie było jeszcze spokojnie. Po meczu doszło nawet do sytuacji, że kibole Widzewa zapraszali nas do Łodzi na picie, przepraszali za wcześniejsze nieporozumienia. Po jakimś czasie zaczęli coś buczeć i doszło do pierwszych starć. Najpierw za obrażanie dziewczyny jednego z Rycerzy, oberwał od naszego widzewiak, potem właściwie ciągle coś się działo. Raz trzech naszych pod kiblami zaatakowali prawie wszyscy Destroyersi i choć miały być solówki nasi oberwali po głowach butelkami.... Innym razem za żydkami do sklepu wpadł śmietnik. Niestety w starciach ucierpiał jeden z naszych przyjaciół z Głogowa, którzy jak mogli starali się opanować sytuację,. Kibic Chrobrego w zamieszaniu został kopnięty w twarz przez któregoś z Widzewa, padł nieprzytomny i ze złamaną szczęką wylądował w szpitalu... Przed odjazdem na dworcu nie wytrzymało też kilku fanów z Głogowa, którzy otwarcie powiedzieli Widzewowi, co o nich myślą. Jak się okazało Destroyersi do pociągu wnieśli za sobą sporo sprzętu, więc dym był nieunikniony. Kilka kilometrów za Głogowem doszło do starcia. Widzewiacy ruszyli korytarzem ze sprzętem i jarzeniówkami, ale ich okrzyki „Destroyers" nikogo nie przestraszyły. Towarzystwo zareagowało błyskawicznie - najpierw poleciały w drugą stronę świetlówki, potem jeden z nas zaciągnął hamulec, co wyraźnie ostudziło zapędy Widzewa. Po kilku minutach walki w korytarzu Destroyersi uciekli z pociągu, ale z chuliganów zmienili się w ... kamieniarzy. Obrzucili pociąg ostro kamieniami, uniemożliwiając nam wyjazd za nimi. Potem się ulotnili. Jak się okazało dwa wagony nie nadawały się do jazdy, w trakcie zadymy wyleciały prawie wszystkie okna, a kamienie latały nawet na wylot. Po jakimś czasie ruszyliśmy dalej sami, widzewiacy zrezygnowali z dalszej podróży. Niestety podczas burdy z pociągu uciekło jakieś dziecko, którego matka zapłakana wysiadła w Lesznie. W Lesznie zgodnie z oczekiwaniami czekało sporo policji i sokistów ale zdecydowana postawa kanara, który powiedział że to nie my rzucaliśmy kamieniami [link] nas od przykrych konsekwencji. Za komentarz niech posłuży wypowiedź jednego z policji, który widząc rozwalony pociąg stwierdził, „co tu... tornado przeszło, czy co?". Tak więc pociągowi mieli sporo szczęścia. Dalsza droga minęła spokojnie, większość obudziła się w Kaliszu. Podsumowując całe zajście w pociągu na pewno wypadliśmy z bardzo dobrej strony, mimo że Widzewa było więcej i wydawało się, że mieli lepszy skład to jednak uciekli w pola z pociągu. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że pociągiem wracało tylko kilku starszych, a do tego prawie wszyscy mocno pijani (w odróżnieniu od przeciwników). Szkoda tylko, że Widzewiacy nie rozpoczęli burdy gdy wszyscy byliśmy w Głogowie, bo byłoby jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o straty, to dwóch naszych, którzy chcieli wybiec za Widzewem z pociągu dostało kamieniami (jeden miał rozerwane ucho), ale fakt, że żydki rzucały z 1-2 metrów zamiast walczyć mówi samo za siebie. Wiemy natomiast, że jeden z łodzian dostał w łeb siekierą, a kilku też pewnie odniosło obrażenia. W pociągu jechał też z nami do Kalisza jeden z fanów Chrobrego, ale nie brał udziału w dymie. Niestety jak się okazuje wielcy Destroyersi nie potrafią się pogodzić z porażką z ekipą IV ligową, co więcej ze swojej ucieczki zrobili na Widzewie zwycięstwo, ale przecież wracając do Łodzi naokoło (przez Wrocław, Częstochowę) mieli mnóstwo czasu, aby wymyślić odpowiednią dla nich wersję wydarzeń. Szkoda, że słowo honor dla nich nic nie znaczy..."

Mógłby ktoś z Widzewa i Chrobrego napisać coś na temat tych wydarzeń ?

Shaggy_AG
Posty: 2
Rejestracja: 09.01.2009, 10:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Shaggy_AG » 09.01.2009, 14:39

tyminho pisze:Shaggy_AG zmień podpis, bo się wkradła pewna literówka ;)
A co do zgody z Commando Ultra to nie był to układ czasami, a nie zgoda?
Na kilku meczach w Marsyli wisialy flagi Arki i na oficjalnej stronie Commando Ultra 84 do dziś mozna znależć linki do oficjalnej strony Arki ;p Zgoda była potem przerodziła sie tylko w układ i dziś malo kto w gdyni wie ze kiedykolwiek były jakieś powiazania z OM wiec i ty i ja mamy racje
NA OKSYWIU ARKA JEST BOGIEM

Pener
Posty: 140
Rejestracja: 01.01.2009, 20:14

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Pener » 11.01.2009, 15:13

Czy mógłby ktoś napisać o tym jak się skończyły przyjazne stosunki między Koroną Kielce a Stalówką ?? Widziałem nawet szalik łączony i info w starym zinie. No i jak w to wszystko była wmieszana Stal Mielec z którą obecnie trzyma Korona. Pozdrawiam wymienione ekipy i proszę o odpowiedź.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Zupełnie Zielony. » 11.01.2009, 17:24

Shaggy_AG pisze:ARKA GDYNIAStare zgody: Polonia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź, Olimpique de Marseille (Commando Ultra 84).
Stare układy: Widzew Łódź
:roll: Arka miała także zgode z Wisłoką Dębica.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

krzychRTS
Posty: 2
Rejestracja: 11.01.2009, 19:00

Re: Stare Zgody ...

Post autor: krzychRTS » 11.01.2009, 19:42

chciałbym się dowiedzieć jak było kiedyś pomiędzy Widzewem a Elaną Toruń i jak jest dziś?

19Klachowiec20
Posty: 26
Rejestracja: 23.10.2008, 16:48

Re: Stare Zgody ...

Post autor: 19Klachowiec20 » 11.01.2009, 22:04

na dzien dzisiejszy Elana ma ulkad z WfcG czyli fan clubem RTS z Grudziadza

Żołnierz Południa
Posty: 96
Rejestracja: 11.01.2009, 07:55
Lokalizacja: Białe Południe

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Żołnierz Południa » 13.01.2009, 08:02

Zgoda Górnika Wałbrzych z Bohemians-em Praga dotyczyła wszystkich grup udzielających się tam czy tylko z Tornado Boys ?
Obrazek

Orzegów - KSG
Posty: 2
Rejestracja: 24.07.2007, 10:52
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Orzegów - KSG » 13.01.2009, 11:57

Witam!!!
Stare zgody i układy Górnika Zabrze:
- Lech Poznań, Arka Gdynia, Polonia Bytom, Cracovia Kraków, ŁKS Łódź, Zagłębie Lubin, GKS Tychy, Zawisza Bydgoszcz, Stal Mielec, Górnik Wałbrzych, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów,


co do zgody Rucha i Legii to znam o wiele starszych niebieskich, którzy potwierdzają iż takowa zgoda miała miejsce.
RUDA ŚLĄSKA NA ZAWSZE Z GÓRNIKIEM!!!!

Orzegów - KSG
Posty: 2
Rejestracja: 24.07.2007, 10:52
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Orzegów - KSG » 13.01.2009, 12:01

Sorki ale zapomniałem o zgodzie KSG, która także miała miejsce
Odra Opole
RUDA ŚLĄSKA NA ZAWSZE Z GÓRNIKIEM!!!!

FilledWithHate
Posty: 38
Rejestracja: 08.01.2009, 10:51

Re: Stare Zgody ...

Post autor: FilledWithHate » 13.01.2009, 17:56

Shaggy_AG zapomniałeś o Odrze Opole.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Zupełnie Zielony. » 13.01.2009, 18:56

FilledWithHate pisze:Shaggy_AG zapomniałeś o Odrze Opole.
Shaggy, temat brzmi "Stare zgody", a nie "powiedz ile znasz starych zgód swojego klubu" :wink: To już druga była zgoda którą nie wymieniłeś a sprostowali cię userzy!
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

true
Posty: 183
Rejestracja: 09.01.2009, 13:01

Re: Stare Zgody ...

Post autor: true » 13.01.2009, 19:19

Ja mam pytanie do Zupelnie Zielonego.

Jak to było z Wisłoką ,a Cracovią ? Na forum pasów pisze, że jeden cracoviak został opluty i obity przez was przy próbie rozmowy pod waszym mlynem, a wy uznajecie, że sam się wyjebał bo był pijany.

Wtedy może nie dowiedziały się o tym KSC i Wisloka bo kontakt był średni, ale w tych czasach można chyba to wyjaśnić.
Obrazek

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Zupełnie Zielony. » 13.01.2009, 20:41

:roll: Spróbuje ci nieco naświetlić tą sytuacje. Jednakże nie jest ona w dalszym ciągu jasna, tzn. co dokładnie spowodowało o tym że doszło do pogorszenia stosunków na linii Wisłoka - Cracovia.

Zaczne może od wydarzeń które wydarzyły się po meczu (świetej wojnie) Krakowa. Nie znam daty i liczb ale był to koniec lat 80tych. Wisłoka wracała pociągiem wraz ze swoją inną zgodą (a zarazem zgoda Cracovii) Stalą Mielec. Po drodze wsiadła nieco wieksza grupa Unii Tarnów (zgoda Wisły, a i trzeba dodać że w tamtych czasach Unia miała dobrą ekipe). Zaatakowali oni grupe Wisłoka + Stal Mielec. Jednak mielczanie nie podjęli walki a część z nich ukryła się w kiblach. Po zażartej walce Wisłoka ulega Unii która wygrywa w tej awanturze (kroi pare {?} szali i flagę). Po chwili sytuacja się uspopokaja i Unia gada normalnie z Wisłoką po czym niektórzy zaczynają razem pić. Burzy sie oto Stal Mielec (że pijemy sobie z nimi, a oni są olewani) ktos od nich zalicza strzały (z rąk Unii). Po tym fakcie (niejaki Ś.) żali sie Cracovii że Wisłoka.. piła z Unią i że mają pomiedzy sobą jakieś dziwne układy :lol: (dla przypomnienia Unia to zgoda Wisły). Wiadomo jakie to były czas (zero telefonów itd). Podobno gdy Cracovia grała niedługo później na Unii, wywieszają oni flagę Wisłoki i spiewają Wisłoka (?). Cracovia całkiem głupieje i nie wie co o tym mysleć. Nastepnie Unia pokazuje że to żart i niszczy flagę.

:roll: To info mam zasłyszane od starszych osób z Wisłoki i Unii.

Nie wiem czy ten mecz był później czy wcześniej ad. zdarzeń opisanych wyżej ale w
1989 IX 30 na meczu Wisłoka - Cracovia, jeden z kibiców przyjezdnych trafia kamieniem piłkarza Wisłoki i sytuacja staje sie troche napięta. Wkoncu dochodzi do meczu na którym nie tylko została zerwana zgoda, co doszło do totalnej zadymy bradzo głośnej w owych czasach (1990 IX 1). Zanim ją opiszę, dodam że często wspominany jest też wątek tego, jakoby Cracovii nie podobało sie to, że trzymamy z Górnikiem (gdy ich zgoda z nimi przeszła do historii) który to w owych czasach identyfikował się z niemcami (na meczach wieszano niemiecka flagę). Tak jak zresztą GKS i najbardziej Ruch. Mysle jednak że mozna włozyć tą wersje miedzy bajki, bo relacje w tamtych czasach (zgody itd) przebiegały zupełnie inaczej niz obecnie, a i my mielismy wiele innych zgód (nie kontaktowanych lub bardzo słabo) Arka, Zawisza, GKS Tychy, Polonia Bytom, Górnik Wałbrzych {tu niemam dokładnych danych o tym kiedy ustała- prawdopodobnie z braku kontaktu sama zgasła?

1990 IX 1 Wisłoka - Cracovia
Przyjechali pociągiem w około 60-70u. Poszli na miasto wraz z milicją, po czym domagali się widzenia z… burmistrzem! Oczywiście nic takiego się nie zdarzyło, więc zaprowadzono ich główną ulicą w okolice parku miejskiego (przy stadionie). Było to na jakieś 1,5 godziny przed meczem. Następnie ponieważ mieli ze sobą różnego rodzaju napoje (w butelkach- wtedy nie było plastikowych) pozwolono im usiąść na chwilę w parku i wypić to co mieli zakupione. Zachowywali sie nieco dziwnie (w stosunku do przechodniów) bo wynikało z niego że chyba nie za bardzo juz lubią Wisłokę. Tuż przed meczem weszli oni bramą od parku wraz z milicją na duże trybuny. Jak pisałem nie było wtedy jeszcze klatki, więc zajęli trybuny właśnie w jej okolicach (czy końcowe rejony trybun od strony drogi do klubu). Siedzieli jakieś 50-60 metrów od naszego sektora, na którym powoli się zbieraliśmy (oni weszli jeszcze przed pierwszymi ludzmi na stadionie). Dzielił nas tylko mały szpaler milicji oraz ochrony klubowej. Składała się ona z naszych starszych kibiców i to jest właśnie główny zwrot akcji! Wisłoka jako kilkunasto krotny Mistrz Polski w zapasach, miała ogromną bazę zapaśniczą. Wielu naszych kiboli ćwiczyło tą dyscyplinę, a ci (niektórzy) starsi stali jako porządkowi. Cracovia jak pisałem (zapewne) knuła coś wcześniej, bo na początku meczu prawie wszyscy poubierali czarne koszulki (był to początek września) a cały ten fakt był mocno podejżany. Nasz młyn liczył w okolicach tylu samo osób, co ich. W 16-tej minucie meczu dwóch od nich, przeszło przez szpaler i przyszło do naszego młyna celem ugadania, co będzie ze zgodą. Choć mi się bardziej wydaje, że po prostu szukali jakiejś (?) zaczepki. W każdym razie, gdy byli pod naszym młynem i gadali jeden z nich (pijany) się przewrócił (na Wisłoce trybuny są na konstrukcji- więc łatwo wpaść w szczeliny), co Cracovia potraktowała że został uderzony! Ruszyli oni na nas i rzecz jasna, my na nich. Doszło do walk na trybunach na gołe ręce, pasy i to co było akurat w okolicy (ławki, butelki). Oczywiście mecz przerwano, a po chwili go wznowiono, ponieważ milicja zaprowadziła porządek (tzn. uspokoiła) obie nasze grupy. Jednak nie trwało to długo, bo dwie minuty później doszło do totalnej bijatyki w trakcie której przerwano mecz i już nie wznowiono. Było to jak na tamte czasy dosyć rzadkie zjawisko (w każdym razie na nieco wyższym szczeblu, czyli III liga). Walki odbywały się na trybunach i bieżni, na gołe ręce, połamane ławki, pasy i butelki. Wprawdzie jestem za Wisłoką, jednak to co sam widziałem i mówili inni. To Cracovia wtedy po prostu dostała od nas. Oczywiście nie była to jednostronna walka, ponieważ nieźle się bronili i u nas także byli ranni. Poza tym jak pisałem, my jako porządkowych mieliśmy kibiców (zapaśników), którzy widząc że przyjezdni wszczęli awantury stali się kibicami którzy dołączyli do naszych (oczywiscie było to tylko pare osób). Tak więc bili się nie jako porządkowi, ale jako Wisłoka, zresztą sama Cracovia przyznała że za bardzo nie chcieli ryzykować walk ręcznych z zapaśnikami. Oczywiście milicja próbowała rozdzielić nasze grupy. Poza tym odseparować Cracovie, toteż ładowano ich do nysek (które jeździły po bierzni). Trudno mi w tej chwili powiedzieć ile trwały te zajścia, ale jakieś 20 minut? Meczu już nie wznowiono. Bilans całych tych zajść to ok. 8-10u? rannych przyjezdnych którzy korzystali z pomocy lekarza i nieco mniejsza liczba naszych. Jednak co oczywiste nasi- nie zgłaszali się z tym do szpitala. Choć jakieś małe zadrapania miało wiele osób. Także ucierpiało kilku milicjantów oraz zwykłych ludzi. Zatrzymano także kilku z Cracovii. Po całym tym zdarzeni nasi się ulotnili, a Cracovie zawieziono na PKP, gdzie odjechali pociągiem. Kilku naszych z tego co mi wiadomo jeszcze robiło jakąś obrzutę, jednak był to nic nie znaczący akt. Co do barw, to nie wiem dokładnie jak to wyglądało. Pewne jest to, że Cracovia nie wychylała się z nimi (zresztą niewielu ich miało-lub wogóle?). Nasze i ich straty to być może dwa szale?, jednak tego nie jestem pewny. Zresztą tu nie chodziło o barwy, a oto aby wyjaśnić sobie conieco w innej formie niz słowa...
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

true
Posty: 183
Rejestracja: 09.01.2009, 13:01

Re: Stare Zgody ...

Post autor: true » 14.01.2009, 15:52

Stwierdzasz, że Cracovia przyznała, że nie bardzo chciała walczyć z wami tzn z zapaśnikami wtedy więc czemu nie wyjaśniono najważniejszego. :?:
To pytanie traktuj z przymrużeniem oka.
Obrazek

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Zupełnie Zielony. » 14.01.2009, 20:27

:roll: Spróbuj zadać pytanie jeszcze raz, ale tym razem napisz po polsku bo nie rozumiem.
To o tych zapaśnikach przeczytałem z opisu Cracovii (swego czasu). Natomiast co do wyjasnienia najważniejszej kwestii (co ze zgodą) :) -to sama sie wyjaśniła.
Tyle z mojej strony - dziekuję 8)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Andrzej Farmazon
Posty: 209
Rejestracja: 14.01.2009, 09:27

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Andrzej Farmazon » 17.01.2009, 10:25

vme pisze:jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
Śląsk Wrocław,Górnik Zabrze,GKS Jastrzębie,Hutnik Kraków,GKS Tychy,Avia Świdnik,JKS Jarosław,Miedż Legnica,Zagłębie Lubin,ŁKS Łódz,Spartak Trnava.

Można się kłócić czy to zgody czy układy.Starsi fani musieliby się wypowiedzieć.

S.G.
Posty: 220
Rejestracja: 20.12.2008, 11:23

Re: Stare Zgody ...

Post autor: S.G. » 17.01.2009, 14:35

Andrzej Farmazon pisze:
vme pisze:jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
Śląsk Wrocław,Górnik Zabrze,GKS Jastrzębie,Hutnik Kraków,GKS Tychy,Avia Świdnik,JKS Jarosław,Miedż Legnica,Zagłębie Lubin,ŁKS Łódz,Spartak Trnava.

Można się kłócić czy to zgody czy [link].Starsi fani musieliby się wypowiedzieć.
z Górnikiem niemieliście nigdy sztamy kolego!
NAJLEPSZE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE!

Andrzej Farmazon
Posty: 209
Rejestracja: 14.01.2009, 09:27

Re: Stare Zgody ...

Post autor: Andrzej Farmazon » 17.01.2009, 14:48

S.G. pisze:
Andrzej Farmazon pisze:
vme pisze:jakie byly stare zgody GKS KATOWICE
Śląsk Wrocław,Górnik Zabrze,GKS Jastrzębie,Hutnik Kraków,GKS Tychy,Avia Świdnik,JKS Jarosław,Miedż Legnica,Zagłębie Lubin,ŁKS Łódz,Spartak Trnava.

Można się kłócić czy to zgody czy układy.Starsi fani musieliby się wypowiedzieć.
z Górnikiem niemieliście nigdy sztamy kolego!
1986 rok.Pozdrawiam.

S.G.
Posty: 220
Rejestracja: 20.12.2008, 11:23

Re: Stare Zgody ...

Post autor: S.G. » 17.01.2009, 15:02

1986 rok.Pozdrawiam.[/quote]
zaczynasz ciekawy temat oficjalnej sztamy niebyło chyba że mam słabą pamięć większość kibiców Górnika z Katowic zaczeło kibicować GKS dlatego niebyło kosy i lużne znajomośći ale sztama to zaduże słowo w owych czasach GKS sie dopiero rodziła większość kibicowała Górnikowi lub Ruchowi i to kibice Górnika rozkręcili kibicowanie GKS-owi też pozdrawiam.
NAJLEPSZE LATA DZIEWIĘĆDZIESIĄTE!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bs, Kolor83, MiłySc i 144 gości