www.warhouse.pl

- Kibice w mediach (temat zbiorczy)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

tt.
Posty: 54
Rejestracja: 13.09.2012, 19:37

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: tt. » 22.09.2014, 16:26

[link]
W lipcu 2010 roku pod Szprotawą doszło do ustawki między kibicami Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Wczoraj 23 oskarżonych usłyszało wyroki.

Wszyscy mają 6 letni zakaz wstępu na mecze Pogoni, Piasta i reprezentacji Polski.

19 osób dostało po roku więzienia w zawieszeniu. Czterech dostało wyroki bez zawieszenia, bo dodatkowo mieli na koncie handel narkotykami i wyroki za podobne ustawki.

- To nie było żądne honorowe spotkanie, a chuligańska bójka - nie pozostawił złudzeń sędzia Waldemar Jędrzejewski.



Śmiechu BeczKa
Posty: 36
Rejestracja: 22.03.2013, 13:52
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Śmiechu BeczKa » 24.09.2014, 00:18

[link]

.'.
Posty: 177
Rejestracja: 29.05.2014, 16:13

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: .'. » 24.09.2014, 15:20

"Kibole" są ostatnią formą zorganizowanej polskości - Grzegorz Braun
https://www.youtube.com/watch?v=H8KhKF23lSs

otto.magico
Posty: 124
Rejestracja: 03.07.2011, 12:49
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: otto.magico » 29.09.2014, 22:04

Grubego można lubić , lub nie ,ale czasami potrafi nawet skopiować coś ciekawego :)
To wycinek z jego dzisiejszego "Jak co Poniedziałek Paweł Zarzeczny " .
Zaczeło się od jego spostrzeżeń Legia-Lech ,a to ciąg dalszy :

Bo jak patrzę z podziwem na boisko (z podziwem, ja bym tak nie umiał), otóż jest to balansowanie po cienkiej, niewidzialnej linii. Po linii… spalonego. Wiem, z dośrodkowań jest więcej goli (były trzy), ale to otwieranie sytuacji najlepsze jest do oglądania. Tylko jeden problem – ktoś musi dograć. Na punkt, na nos, w tempo.
Akurat słabo to wychodziło, jak zawsze na meczu zresztą, no a co wtedy?
A wtedy ogląda się… kibiców!
Jest to coś niezwykłego, co widzę za każdym razem, i jest tak w setkach miejsc na świecie. I staram się jak mogę przekazywać, że „Żylety” to coś, bez czego nie przetrwają loże. I będę się posiłkował nie swoimi obserwacjami (bo ja znam smak i urok każdego z tych miejsc), tylko Nicka Hornby’ego, fana Arsenalu i najlepszego brytyjskiego pisarza (buty mógłbym mu czyścić, no ale mnie cała reszta). Otóż ten młokos daje swą wykładnię stadionu, tak jak lubię bo sportową ale i ekonomiczną. Sorry, że zrzynam, ale jak ktoś ukradnie, a ładnie, to jak z nieba spadnie!

„Wielkie kluby chyba się zmęczyły dotychczasową bazą kibiców i trudno je za to winić. Młodzi mężczyźni wywodzący się z niższych sfer klasy średniej oraz ze środowisk robotniczych powodują skomplikowane i niejednokrotnie przygnębiające problemy. Członkowie zarządu oraz prezesi mogą twierdzić, że taka publiczność miała swoją szansę i ją zaprzepaściła, rodziny z klasy średniej zaś – nowa, docelowa publiczność – nie tylko będą potrafiły lepiej się zachować, lecz także są gotowi więcej zapłacić za wejście na stadion.
Taki argument wiąże się z pominięciem zasadniczych pytań o odpowiedzialność i uczciwość. Nie wyjaśniona pozostaje także kwestia, czy kluby piłkarskie mają do odegrania określoną rolę w społeczności lokalnej. Nawet pomijając te zagadnienia, wydaje mi się że w rozumowaniu dyrekcji klubów pojawił się pewien błąd. Przyjemność związana ze śledzeniem meczów na dużych stadionach jest po części zastępcza, a po części pasożytnicza, gdyż jeśli nie ogląda się spotkania z North End, z Kop, albo ze Stretford End, wówczas atmosferę tworzą inni, a atmosfera jest jednym z zasadniczych elementów piłkarskiego widowiska. Liczna i gorzej uposażona publiczność jest równie ważna dla klubów jak piłkarze, nie tylko dlatego, że tacy kibice bardzo głośno wspierają drużynę, i nie tylko dlatego, że zapewniają klubom pokaźne pieniądze (choć te czynniki również należy brać pod uwagę), lecz przede wszystkim dlatego, że bez nich nikomu nie chciałoby się przychodzić na stadion.
Arsenal, Manchester United, a także cała reszta klubów odnosi wrażenie, że ludzie płacą za możliwość obejrzenia Paula Mersona i Ryana Giggsa. To, rzecz jasna, prawda – niemniej wielu z nich – ludzi płacących za bilety po dwadzieścia funtów i goście w lożach dla vipów – płaci także za możliwość obejrzenia ludzi oglądających Paula Mersona (albo za możliwość posłuchania, jak kibice na niego wrzeszczą). Kto by wykupił miejsca w lożach dla vipów, gdyby na stadionie siedziały same vipy? Nabywcy najdroższych miejsc wychodzili z założenia, że atmosferę otrzymają gratis. Dlatego właśnie North Bank zapewniał klubowi równie wysokie dochody jak najlepsi zawodnicy. Kto teraz będzie hałasował? Czy wywodzący się z klasy średniej rodzice z dziećmi będą mieli ochotę przychodzić, jeśli spocznie na nich odpowiedzialność za tworzenie oprawy dźwiękowej? Może poczują, że zostali oszukani? Prawda jest taka, że kluby sprzedadzą im bilety na widowisko, z którego usunięto największą atrakcję, aby zrobić dla nich miejsce”.
*
Fani, gdyby nie wy, nie chciałoby mi się ruszyć d*** na żaden stadion świata.
PAWEŁ ZARZECZNY


PanAdolf
Posty: 83
Rejestracja: 01.10.2014, 15:43

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: PanAdolf » 01.10.2014, 18:36

Obrazek

kosacki
Posty: 671
Rejestracja: 05.04.2007, 13:37

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: kosacki » 02.10.2014, 12:23

szkoła sztuk walki kibicow Wisly
https://www.youtube.com/watch?v=tJFVjecdvVc
siłownia kibiców Wisły
http://www.youtube.com/watch?v=TvgbRyfuP04

dintre
Posty: 312
Rejestracja: 13.12.2012, 12:10

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: dintre » 04.10.2014, 13:14

Fragment książki "Futbol w cieniu Holokaustu" Simona Kupera .....

Obrazek
Tbm

dintre
Posty: 312
Rejestracja: 13.12.2012, 12:10

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: dintre » 05.10.2014, 23:27

Strona pts:


Przepraszam, czy tu biją?


Scenariusz zawsze jest ten sam. Wyjazdowy mecz ŁKS-u ma się zakończyć spaleniem miasta, poćwiartowaniem jego mieszkańców, w najlepszym razie demolką stadionu. Policja radzi wszystkim spieprzać byle dalej, przeparkować samochody do sąsiedniego powiatu, iść do spowiedzi i czekać na koniec świata.
Wyobraźnia policjantów nie zna granic. Przed meczem GKP Targówek z Polonią spodziewano się tłumu siedmiuset rozwścieczonych polonistów i liczonych w tysiącach kiboli Legii i Targówka. Dozorca przystadionowego parkingu, na którym zostawiliśmy samochód zrobił najpierw wielkie oczy a potem zapytał: - Serio, zostawiacie tu samochód? Przecież wam spalą!

W Sieradzu przegoniono naszych operatorów z trybuny, na której rozstawiliśmy swoje kamery. - Tu będzie oko cyklonu. Po lewej od was będą kibole ŁKS-u, a po prawej Widzewa. Bo Widzew to Warta - poinstruował nas miejscowy generał. - To chyba nic nam się nie stanie, jedni z Łodzi, drudzy z Łodzi, jakoś się dogadają - odpowiedziałem, na co usłyszałem tylko: - Co?! Też jesteście z Łodzi? A za kim?

Na meczu oczywiście nic się nie działo. Na trybunie po lewej stronie siedzieli spokojnie kibice ŁKS-u pilnowani przez armię robocopów, po prawej... z pięćdziesiąt osób. Jedni i drudzy w ogóle nie zwracali na siebie uwagi. Z przeciwległej strony mecz obserwowali inni kibice z Sieradza. Nikomu włos z głowy nie spadł.

Teraz blady strach padł na Tomaszów Mazowiecki. W Tomaszowie kibicuje się Widzewowi, więc jak nic będzie mordobicie. Trzeba coś wymyślić. No i wymyślono. Komendant stwierdził, że mecz obejrzy dwieście osób, nikt kibicujący ŁKS-owi nie zostanie wpuszczony, przy okazji nakaże się klubowi podwoić ochronę i będzie gitara. To, że Lechia ma prawo przeprowadzić imprezę niemasową do tysiąca uczestników nikogo nie obchodzi. To, że straci finansowo też każdy ma gdzieś. Wyobrażacie sobie sytuację, że do prezydenta Realu Madryt przychodzi komendant policji i pyta:

- Gracie z Barceloną?
- Gramy.
- A ilu kibiców przewidujecie?
- Komplet.
- A to nie ma takiej opcji. Zgadzamy się na półtora tysiąca kibiców, do tego dwa razy tyle ochrony i nie sprzedajecie żadnych biletów dla gości.

Na każdy mecz obok zastępów mundurowych przyjeżdża obligatoryjnie polewaczka. Może rzeczywiście strumień zimnej wody komuś się przyda na głowę. (AD)
Tbm

PanAdolf
Posty: 83
Rejestracja: 01.10.2014, 15:43

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: PanAdolf » 06.10.2014, 18:52

WOJNY STADIONOWE
[link]


.'.
Posty: 177
Rejestracja: 29.05.2014, 16:13

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: .'. » 16.10.2014, 12:27

Obrazek

PanAdolf
Posty: 83
Rejestracja: 01.10.2014, 15:43

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: PanAdolf » 20.10.2014, 10:11

Bednarz: Półświatek próbuje mieć wpływ na Wisłę
[link]

Przejście tego karierowicza do Ruchu oznacza szybki konflikt z kibicami.

zl88
Posty: 505
Rejestracja: 29.09.2009, 03:09
Lokalizacja: Iskra Kochlice

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: zl88 » 21.10.2014, 12:25

CBŚP: zatrzymano 11 członków gangu pseudokibiców

11 osób - człon­ków gangu pseu­do­ki­bi­ców i skin­he­adów za­trzy­ma­li funk­cjo­na­riu­sze z Cen­tral­ne­go Biura Śled­cze­go Po­li­cji. Grupa spe­cja­li­zo­wa­ła się w han­dlu nar­ko­ty­ka­mi, wy­ko­rzy­sty­wa­niu ko­biet do pro­sty­tu­cji oraz w roz­bo­jach. To ko­lej­ne za­trzy­ma­nia w tej spra­wie. W akcji brało udział w sumie ponad 160 funk­cjo­na­riu­szy z CBPŚ Ko­men­dy Wo­je­wódz­kiej i Miej­skiej w Bia­łym­sto­ku

- To nie pierw­sze ude­rze­nia w grupę, która dzia­ła­ła głów­nie na te­re­nie Bia­łe­go­sto­ku. Wcze­śniej m.​in. w lipcu za­trzy­ma­li­śmy 18 osób - po­wie­dział Karol Ja­ku­bow­ski z ze­spo­łu pra­so­we­go CBŚP.

Wśród osób, które zo­sta­ły za­trzy­ma­ne teraz, są dwaj li­de­rzy grupy; od­po­wie­dzą za kie­row­nic­two. 10 spo­śród za­trzy­ma­nych zo­sta­ło aresz­to­wa­nych.

W akcji brało udział w sumie ponad 160 funk­cjo­na­riu­szy z CBŚP, Ko­men­dy Wo­je­wódz­kiej i Miej­skiej w Bia­łym­sto­ku oraz an­ty­ter­ro­ry­ści. - Ist­nia­ło praw­do­po­do­bień­stwo, że za­trzy­my­wa­ni męż­czyź­ni mogą być agre­syw­ni i uzbro­je­ni. Pod­czas wcze­śniej­szych za­trzy­mań na nie­któ­rych po­se­sjach znaj­do­wa­ły się psy szko­lo­ne do walk. Akcja zo­sta­ła jed­nak prze­pro­wa­dzo­na bar­dzo szyb­ko, za­trzy­my­wa­ni byli za­sko­cze­ni, nie sta­wia­li oporu - dodał Ja­ku­bow­ski.

Pod­czas prze­szu­kań po­li­cjan­ci zna­leź­li broń, nar­ko­ty­ki oraz ste­ry­dy ana­bo­licz­ne.

- Grupa zaj­mo­wa­ła się głów­nie ob­ro­tem nar­ko­ty­ka­mi oraz czer­pa­niem ko­rzy­ści z nie­rzą­du. Za­trzy­ma­ne osoby miały na swoim kon­cie także po­peł­nia­nie roz­bo­jów z uży­ciem nie­bez­piecz­ne­go na­rzę­dzia, udział w bój­kach i po­bi­ciach - tak zwa­nych ustaw­kach, po­zba­wia­nie wol­no­ści - dodał Ja­ku­bow­ski.

Jak po­wie­dział, trzon gangu sta­no­wi­li pseu­do­ki­bi­ce i osoby wy­wo­dzą­ce się ze śro­do­wisk sub­kul­tu­ry skin­he­ad. Grupa or­ga­ni­zo­wa­ła też m.​in. zloty na­cjo­na­li­stów i pro­pa­go­wa­ła tre­ści fa­szy­stow­skie.

Śledz­two pro­wa­dzo­ne jest pod nad­zo­rem Pro­ku­ra­tu­ry Ape­la­cyj­nej w Bia­łym­sto­ku. Jak wy­ni­ka z in­for­ma­cji uzy­ska­nych tam przez PAP, do tej pory za­rzu­ty po­sta­wio­no w sumie 37 oso­bom, z czego pięt­na­ście zo­sta­ło aresz­to­wa­nych.

Py­ta­ny o spra­wę ko­men­dant głów­ny po­li­cji gen. insp. Marek Dzia­ło­szyń­ski po­wie­dział PAP, że roz­pra­co­wa­nie gangu to "efekt kil­ku­mie­sięcz­nej pracy funk­cjo­na­riu­szy CBŚP (wcze­śniej CBŚ - red.) i po­li­cjan­tów z Pod­la­sia".

- Jest to kon­ty­nu­acja za­trzy­mań sprzed kilku mie­się­cy. Teraz do­tar­li­śmy do tych, któ­rzy w gru­pie od­gry­wa­li klu­czo­wą rolę. Za­cho­wa­nia na­cjo­na­li­stycz­ne, pro­pa­go­wa­nie tre­ści fa­szy­stow­skich są na na­szym ce­low­ni­ku. To ude­rze­nie - moim zda­niem - jest bar­dzo dużym cio­sem w śro­do­wi­sko pseu­do­ki­bi­ców i skin­he­adów na Pod­la­siu - za­zna­czył.

Hercules Poirot
Posty: 102
Rejestracja: 08.08.2014, 22:34

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Hercules Poirot » 25.10.2014, 00:20

Śmierć "Człowieka". Prokurator chce po 8 lat więzienia dla "Zibiego" i "Guzika"

[link]

.'.
Posty: 177
Rejestracja: 29.05.2014, 16:13

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: .'. » 29.10.2014, 21:49

Sąd nad książką lidera kibiców „Śląska Wrocław” - ZDJĘCIA, WIDEO
[link]

PanAdolf
Posty: 83
Rejestracja: 01.10.2014, 15:43

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: PanAdolf » 26.11.2014, 20:54

[link]

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: fluor » 29.11.2014, 23:05

Tak wygląda bojkot w Turcji:

Telewizja przestała pokazywać trybuny, bo w niższych rzędach jest całkiem pusto. Doszło do tego, że jedne z najwyższych widowni w kraju mają kluby z trzeciej ligi!

Protesty przeciwko systemowi Passolig w Turcji wciąż bardzo dotkliwie odbijają się na wizerunku ligi. W bezprecedensowym bojkocie meczów biorą udział kibice z całej Süper Lig i wywierają realną presję na organizatorach rozgrywek. Realną, ponieważ dziś coraz więcej dziennikarzy i publicystów narzeka, że liga umiera.

Statystyki po 9. kolejce rozgrywek są wręcz szokujące. W rosnącej szybko lidze tym razem większość klubów straciła od 40% do 60% widowni sprzed sezonu. Rekordową stratę ma jednak stołeczne Gençlerbirliği, którego mecze ogląda niespełna co dziesiąty widz (!) w porównaniu z rozgrywkami 2013/14. Poniżej można zobaczyć komplet liczb z aktualnego i minionego sezonu zebranych przez „Yeni Şafak”:
[link]

PanAdolf
Posty: 83
Rejestracja: 01.10.2014, 15:43

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: PanAdolf » 01.12.2014, 15:03

Oho! Pluszak Tuska, odznaczony orderem od prezydenta "Borata" Komorowskiego ogłasza, że już czas wypowiedzieć nam wojnę (dziwnę bo jego ulubiona partia ponoć już w 2011 roku to zapowiedziała)
Kibolstwu czas wypowiedzieć wojnę

Od półtora roku nie chodzę na mecze Legii, patrzę więc na to co się dzieje z tym klubem z pewnego dystansu. Nie chodzę nie dlatego, że tak wypadło, ale dlatego, iż tak postanowiłem. Panującej tam atmosfery stężonej nienawiści po prostu nie trawię.

Bandyci spod znaku Legii znowu narobili bydła. Tak jak wiele razy wcześniej. Tym razem w Lokeren, w Belgii. Ponieważ od lat UEFA i FIFA walczą z rasizmem, to troglodyci z Warszawy postanowili udowodnić, że guzik z tego rozumieją, dokładniej, że wszystko to mają w d....

Za chwilę Legia poniesie za to kary. Zapewne dotkliwe. I słusznie. Rozumiem, że klub ma umiarkowany wpływ na kiboli, ale też uważam, że klub Legia robi zdecydowanie za mało, by mieć wpływ większy.

Ewakuowałem się jakiś czas temu z Legii, bo mierzi mnie, gdy karki rżną patriotyczną awangardę, gdy lżą ludzi, którzy im się nie podobają, gdy tzw. doping często zamienia się jakiś totalny bluzg. To jest po prostu nie do wytrzymania.

Naprawdę rozumiem róznicę między stadionem piłkarskim a teatrem. Naprawdę nie jestem adwokatem puryzmu językowego wśród kibiców. Naprawdę wiem co to przekląć, przekląć szpetnie. Ale przekleństwa i bluzgi nie mogą być wywrzeszczanym chórem hymnem agresji, chamstwa i braku szacunku dla rywali i domniemanych wrogów.

A tak właśnie jest zbyt często na Legii. Nie jestem też w stanie znieść występów klubowego spikerzyny, którego wyrzuciliby z każdego porządnego stadionu w każdym porządnym europejskim klubie. Szczuje, prowokuje, upaja się swą rolą zapiewajły. Kto choć raz był na jakimś stadionie angielskim wie na czym powinna polegać rola spikera.

Przykro mi to pisać, bo mam wielki szacunek i wielką sympatię dla obecnych właścicieli Legii. Dariusz Mioduski i Maciej Wandzel są dokładnie tymi ludźmi, którzy mają ogromną szansę, by wprowadzić Legię i do Ligi Mistrzów i do ligi klubów w Europie szanowanych. Klubów, czyli nie tylko piłkarskich drużyn, ale właśnie klubów jako instytucji.

Właściciele Legii wydali właśnie oświadczenie w sprawie ekscesów kiboli. Każde zdanie jest w nim na miejscu. Ale niestety nie zrobiono w klubie dość, by takie oświadczenia po kolejnych ekscesach już nigdy nie były potrzebne.

Rozumiem dylemat właścicieli, także biznesowy. Przeraźliwie wyglądał ten stadion, gdy Legia grała mecze przy częściowo pustych trybunach. I trzeba oddać kibicom Legii, że potrafią stworzyć atmosferę, o której kluby w takiej lidze hiszpańskiej, nawet te najlepsze, mogłyby tylko pomarzyć. Ale cena za to jest chyba zbyt wysoka. Oczywiście dylemat właścicieli polega na tym, że rygorystyczna walka ze stadionowym chamstwem może mieć bardzo wysoki koszty dla właścicieli. Nie tylko finansowe. Mogą być lżeni przez kiboli tak jak ich poprzednicy.

Rozumiejąc dylematy, uważam jednak, że właściciele nie mają wyjścia. Muszą pójść na realną wojnę z kibolami. Mam nadzieję, że to uczynią. Wierzę, że to uczynią, bo za dobrze ich znam, by nie wiedzieć, że w ich przygodzie z piłką nie chodzi tylko o sukces sportowy. Chcą oni stać na czele instytucji cieszącej się szacunkiem, będącej wzorem. Chcą zanotować sukces taki jak Polska w Europie, a nie szefować klubowi, który w Europie jest traktowany jako reprezentant gorszego świata.

Ostatnie sukcesy Legii pokazują, że wielką pracę już wykonali. Ale jeśli nie rozpoczną poważnej batalii na froncie walki z kibolstwem, ich sukcesy czysto sportowe zostaną zaprzepaszczone. Nie wątpię, że mają tego pełną świadomość. Pytanie, czy wyciągną z tego odpowiednie wnioski.

Jeśli tak, czeka ich trudna walka. I naprawdę będą w niej potrzebowali prawdziwego wsparcia. Bo dość mamy przykładów, gdy ci, którzy z kibolami walczyli, na placu boju zostawali sami.

Na razie trzeba czekać na sankcje ze strony UEFA. Przykro mi to mówić, ale mam nadzieję, że będą bardzo surowe. Nie aż takie, by Legię wykluczyć z rozgrywek, ale takie, by wszyscy w końcu zdali sobie sprawę z tego, że przymykanie oczu na zło nie jest żadną opcją, a jedynie krokiem w stronę katastrofy. A Legii i jej właścicielom życzę nie katastrofy, lecz tryumfu, na który ich stać. W każdej wersji. Nie tylko boiskowej.
[link] (ale polecam nie wchodzić bo to lewacki portal Lisa)

maciekb1985
Posty: 27
Rejestracja: 01.12.2014, 21:00

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: maciekb1985 » 01.12.2014, 21:52

Telewizyjne felietony o kibicach przypominają zamieszki z państw objętych rewolucją... Sam nie wiem co o tym sądzić, statystyki zniszczeń samochodów czy witryn sklepowych po takich zamieszkach są zazwyczaj wysokie. Później ktoś musi za to zapłacić, z drugiej strony na przykład na Cracovię regularnie przychodzi po parę tysięcy ludzi i nikt o tym nie mówi.
Hej, hej, Cracovia...

Wells
Posty: 256
Rejestracja: 16.01.2010, 21:26

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Wells » 05.12.2014, 11:46

Trochę o kibolskich Mikołajkach:

[link]

PanAdolf
Posty: 83
Rejestracja: 01.10.2014, 15:43

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: PanAdolf » 08.12.2014, 17:18

[link]

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Barnet » 08.12.2014, 22:00

PanAdolf pisze:Oho! Pluszak Tuska, odznaczony orderem od prezydenta "Borata" Komorowskiego ogłasza, że już czas wypowiedzieć nam wojnę (dziwnę bo jego ulubiona partia ponoć już w 2011 roku to zapowiedziała)
Kibolstwu czas wypowiedzieć wojnę

Od półtora roku nie chodzę na mecze Legii, patrzę więc na to co się dzieje z tym klubem z pewnego dystansu. Nie chodzę nie dlatego, że tak wypadło, ale dlatego, iż tak postanowiłem. Panującej tam atmosfery stężonej nienawiści po prostu nie trawię.

Bandyci spod znaku Legii znowu narobili bydła. Tak jak wiele razy wcześniej. Tym razem w Lokeren, w Belgii. Ponieważ od lat UEFA i FIFA walczą z rasizmem, to troglodyci z Warszawy postanowili udowodnić, że guzik z tego rozumieją, dokładniej, że wszystko to mają w d....

Za chwilę Legia poniesie za to kary. Zapewne dotkliwe. I słusznie. Rozumiem, że klub ma umiarkowany wpływ na kiboli, ale też uważam, że klub Legia robi zdecydowanie za mało, by mieć wpływ większy.

Ewakuowałem się jakiś czas temu z Legii, bo mierzi mnie, gdy karki rżną patriotyczną awangardę, gdy lżą ludzi, którzy im się nie podobają, gdy tzw. doping często zamienia się jakiś totalny bluzg. To jest po prostu nie do wytrzymania.

Naprawdę rozumiem róznicę między stadionem piłkarskim a teatrem. Naprawdę nie jestem adwokatem puryzmu językowego wśród kibiców. Naprawdę wiem co to przekląć, przekląć szpetnie. Ale przekleństwa i bluzgi nie mogą być wywrzeszczanym chórem hymnem agresji, chamstwa i braku szacunku dla rywali i domniemanych wrogów.

A tak właśnie jest zbyt często na Legii. Nie jestem też w stanie znieść występów klubowego spikerzyny, którego wyrzuciliby z każdego porządnego stadionu w każdym porządnym europejskim klubie. Szczuje, prowokuje, upaja się swą rolą zapiewajły. Kto choć raz był na jakimś stadionie angielskim wie na czym powinna polegać rola spikera.

Przykro mi to pisać, bo mam wielki szacunek i wielką sympatię dla obecnych właścicieli Legii. Dariusz Mioduski i Maciej Wandzel są dokładnie tymi ludźmi, którzy mają ogromną szansę, by wprowadzić Legię i do Ligi Mistrzów i do ligi klubów w Europie szanowanych. Klubów, czyli nie tylko piłkarskich drużyn, ale właśnie klubów jako instytucji.

Właściciele Legii wydali właśnie oświadczenie w sprawie ekscesów kiboli. Każde zdanie jest w nim na miejscu. Ale niestety nie zrobiono w klubie dość, by takie oświadczenia po kolejnych ekscesach już nigdy nie były potrzebne.

Rozumiem dylemat właścicieli, także biznesowy. Przeraźliwie wyglądał ten stadion, gdy Legia grała mecze przy częściowo pustych trybunach. I trzeba oddać kibicom Legii, że potrafią stworzyć atmosferę, o której kluby w takiej lidze hiszpańskiej, nawet te najlepsze, mogłyby tylko pomarzyć. Ale cena za to jest chyba zbyt wysoka. Oczywiście dylemat właścicieli polega na tym, że rygorystyczna walka ze stadionowym chamstwem może mieć bardzo wysoki koszty dla właścicieli. Nie tylko finansowe. Mogą być lżeni przez kiboli tak jak ich poprzednicy.

Rozumiejąc dylematy, uważam jednak, że właściciele nie mają wyjścia. Muszą pójść na realną wojnę z kibolami. Mam nadzieję, że to uczynią. Wierzę, że to uczynią, bo za dobrze ich znam, by nie wiedzieć, że w ich przygodzie z piłką nie chodzi tylko o sukces sportowy. Chcą oni stać na czele instytucji cieszącej się szacunkiem, będącej wzorem. Chcą zanotować sukces taki jak Polska w Europie, a nie szefować klubowi, który w Europie jest traktowany jako reprezentant gorszego świata.

Ostatnie sukcesy Legii pokazują, że wielką pracę już wykonali. Ale jeśli nie rozpoczną poważnej batalii na froncie walki z kibolstwem, ich sukcesy czysto sportowe zostaną zaprzepaszczone. Nie wątpię, że mają tego pełną świadomość. Pytanie, czy wyciągną z tego odpowiednie wnioski.

Jeśli tak, czeka ich trudna walka. I naprawdę będą w niej potrzebowali prawdziwego wsparcia. Bo dość mamy przykładów, gdy ci, którzy z kibolami walczyli, na placu boju zostawali sami.
Szczuje, prowokuje upaja sie swa rola haha
szkoda ze jebane cwelisko nie widzi tego samego u siebie majac w swoim zenujacym programie np. Kogos z opozycji
Na razie trzeba czekać na sankcje ze strony UEFA. Przykro mi to mówić, ale mam nadzieję, że będą bardzo surowe. Nie aż takie, by Legię wykluczyć z rozgrywek, ale takie, by wszyscy w końcu zdali sobie sprawę z tego, że przymykanie oczu na zło nie jest żadną opcją, a jedynie krokiem w stronę katastrofy. A Legii i jej właścicielom życzę nie katastrofy, lecz tryumfu, na który ich stać. W każdej wersji. Nie tylko boiskowej.
[link] (ale polecam nie wchodzić bo to lewacki portal Lisa)
Obrazek

Wells
Posty: 256
Rejestracja: 16.01.2010, 21:26

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Wells » 11.12.2014, 14:33

Bazgroły nienawiści według Lisa:

[link]

s_b
Posty: 72
Rejestracja: 26.01.2009, 15:51

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: s_b » 11.12.2014, 18:59

Niewidomy wyjazdowicz Widzewa - Marcin Kaczorowski był gościem telewizyjnego show „Świat się kręci” w TVP1.

http://www.widzewtomy.net/aktualnosci/m ... w-jedynce/

--------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.widzewtomy.net/aktualnosci/m ... o-madrytu/
i chociaż wielu by chciało naszego końca my nie poddamy się !

Marcin Plichta
Posty: 98
Rejestracja: 07.11.2013, 17:13
Lokalizacja: Amber Gold

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Marcin Plichta » 07.01.2015, 13:03

Ktos nieobeznany zapyta,co ponizsze ma wspolnego z kibolami.
Ano ma


W Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpoczęła się pierwsza rozprawa gangu braci B. z Gdyni, którzy od połowy 2009 r. do 2013 r. mieli wzbogacić się o blisko 6 mln zł na sutenerstwie. Bracia "zasłynęli" m.in. tym, że kobiety, które dla nich pracowały, naznaczali specyficznymi tutuażami.
Według prokuratury szefem gangu był Aleksander B., z którym ściśle współdziałali jego bracia: Leszek B. i Paweł B.. Grupa działała głównie na Witominie, gdzie zamieszkiwała większość oskarżonych.
Na pierwszej rozprawie pojawiło się łącznie 21 oskarżonych i świadków. O wadze sprawy świadczy to, że same zarzuty zajmują blisko 50 stron.
To są zarzuty dotyczące przestępstwa, związane z udziałem w grupie zorganizowanej i uprawianiem prostytucji przez inne osoby oraz wykorzystywaniem tych osób. Gdyby dowody nie były mocne, prokurator nie zdecydowałby się na stawianie zarzutów i kierowanie aktu oskarżenia - zaznacza prokurator Elżbieta Knitter. - Akt oskarżenia liczy 326 stron, z czego na blisko 50 stronach przedstawiono zarzuty.
Zarzuty dotyczą nie tylko zmuszania do prostytucji i czerpania korzyści majątkowych z tego tytułu, ale też uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, posiadania bez zezwolenia materiałów wybuchowych i amunicji do broni palnej, paserstwa pojazdów oraz prania brudnych pieniędzy.
Według ustaleń śledczych gang braci B. składał się głównie z "fanatycznych kiboli" jednej z drużyn piłkarskich. W gangu panowała niemal wojskowa dyscyplina i ścisły podział ról.
Szefowie gangu mieli zarządzać czterema agencjami, w których pracowało jednorazowo po sześć, siedem kobiet. Oprócz tego bracia wymuszali pieniądze od innych prostytutek. Ich metoda działania była zwykle taka sama: jeden z braci umawiał się na usługę seksualną, a następnie jeden z "ochroniarzy" grupy proponował wykupienie "płatnej ochrony" za cenę 2 tys. zł miesięcznie za każdą prostytutkę. W przypadku odmowy kobiety były zmuszane do zakończenia działalności.
Jedną z charakterystycznych cech tej grupy przestępczej było uzależnianie pracujących dla nich kobiet np. poprzez tatuowanie na ich ciałach haseł typu "Niewolnica Pana Leszka" lub "Własność Olka".
Podczas środowej rozprawy na wniosek obrońców i samych oskarżonych sąd wyłączył jej jawność.
Za zarzucane przestępstwa oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek korzyści majątkowych osiągniętych z popełnienia przestępstw.



Obrazek

Obrazek

Tel
Posty: 535
Rejestracja: 09.01.2009, 13:02

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Tel » 17.01.2015, 08:14

Kulawa sytuacja. 4 Osoby sie rozpierdalają, 18 idzie w dpk potwierdzając zeznania czterech pedałów, jednocześnie pogrązając tym osoby poszukiwane.
[link]

[link]
metal
Wśród osób z dpk gniazdowy pasów, oraZ legenda ekipy
Obrazek

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: info z TMK » 19.01.2015, 14:12

[link]

kosacki
Posty: 671
Rejestracja: 05.04.2007, 13:37

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: kosacki » 25.01.2015, 00:30

Wiślacka siłownia powiększy się o profesjonalną salę do crossfitu
https://www.facebook.com/whitestarpower ... 3998052677

z_calej_epy
Posty: 19
Rejestracja: 28.03.2014, 10:23

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: z_calej_epy » 28.01.2015, 13:32

[link]

ABC1935

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: ABC1935 » 02.02.2015, 12:42

Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia.
Skoro byli tacy rozmowni...

.::noktowizor::.
Posty: 67
Rejestracja: 03.12.2012, 21:23

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: .::noktowizor::. » 02.02.2015, 14:42

Policjanci będą mogli strzelać bez rozkazu


Jak informuje niezalezna.pl - to możliwe, że spotkamy czołgi na ulicach podczas Marszu Niepodległości, a jeżeli w życie wejdzie rządowy projekt ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, zagrożeń będzie więcej. MSW przekonuje, że nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Opozycja bije na alarm.



Rządowy projekt ustawy reguluje również inne zapisy, w tym ustawy o policji i stanie wyjątkowym. Artykuł zmieniający ustawę o policji mówi, że gdy użycie oddziałów policji okaże się niewystarczające, do pomocy mogą wkroczyć oddziały i pododdziały sił zbrojnych. Wojsko pojawiłoby się na ulicach bez konieczności wprowadzania stanu wyjątkowego. Żołnierze zyskaliby uprawnienia policji i mogliby działać samodzielnie. Jeśli ustawa wejdzie w życie, decyzję o wyprowadzeniu wojska na ulicę będzie podejmował prezydent lub „w przypadkach niecierpiących zwłoki" minister obrony na wniosek MSW.

Kolejny przepis mówi o tym, że pododdział zwarty nie może używać broni palnej. Taki pododdział mogą tworzyć funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej lub Żandarmerii Wojskowej. Mogą oni wykorzystywać środki przymusu bezpośredniego, takie jak broń gładkolufowa i pałki.

Następujący po tym zapisie niejasny punkt mówi jednak, że użycie broni palnej możliwe jest „w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu uprawnionego lub innej osoby". W praktyce oznacza to, że będą do Nas mogli strzelać bez rozkazu.


ACAB!
Wracaja ub-eckie i milicyjne metody wyjete z PRL-u.Teraz wiecie kto nami rzadzi postUBecko-milicyjna i antypatriotyczna klika zdrajcow, ktora do tego stopnia jest wystraszona, ze siega po ostra amunicje i wojsko przeciwko spoleczenstwu jak w grudniu 1981 roku.
Na fotelu prezydenckim mamy drugiego slepca po Jaruzelskim, ktory bedzie wprowadzal czolgi na ulice przeciw narodowi.
Obrazek .::Chłopak i Dziewczyna - Normalna Rodzina::. Obrazek

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: info z TMK » 02.02.2015, 14:53

.::noktowizor::. pisze:
Policjanci będą mogli strzelać bez rozkazu


Jak informuje niezalezna.pl - to możliwe, że spotkamy czołgi na ulicach podczas Marszu Niepodległości, a jeżeli w życie wejdzie rządowy projekt ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, zagrożeń będzie więcej. MSW przekonuje, że nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Opozycja bije na alarm.



Rządowy projekt ustawy reguluje również inne zapisy, w tym ustawy o policji i stanie wyjątkowym. Artykuł zmieniający ustawę o policji mówi, że gdy użycie oddziałów policji okaże się niewystarczające, do pomocy mogą wkroczyć oddziały i pododdziały sił zbrojnych. Wojsko pojawiłoby się na ulicach bez konieczności wprowadzania stanu wyjątkowego. Żołnierze zyskaliby uprawnienia policji i mogliby działać samodzielnie. Jeśli ustawa wejdzie w życie, decyzję o wyprowadzeniu wojska na ulicę będzie podejmował prezydent lub „w przypadkach niecierpiących zwłoki" minister obrony na wniosek MSW.

Kolejny przepis mówi o tym, że pododdział zwarty nie może używać broni palnej. Taki pododdział mogą tworzyć funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej lub Żandarmerii Wojskowej. Mogą oni wykorzystywać środki przymusu bezpośredniego, takie jak broń gładkolufowa i pałki.

Następujący po tym zapisie niejasny punkt mówi jednak, że użycie broni palnej możliwe jest „w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu uprawnionego lub innej osoby". W praktyce oznacza to, że będą do Nas mogli strzelać bez rozkazu.


ACAB!
Wracaja ub-eckie i milicyjne metody wyjete z PRL-u.Teraz wiecie kto nami rzadzi postUBecko-milicyjna i antypatriotyczna klika zdrajcow, ktora do tego stopnia jest wystraszona, ze siega po ostra amunicje i wojsko przeciwko spoleczenstwu jak w grudniu 1981 roku.
Na fotelu prezydenckim mamy drugiego slepca po Jaruzelskim, ktory bedzie wprowadzal czolgi na ulice przeciw narodowi.
Chyba sobie nie zdaja sprawy z tego jakie konsekwencje beda gdy zaczna strzelac do ludzi, bo to oznacza zamieszki i koniec tych zdrajcow bo nie mam watpliwosci ze ludzie wyjda z furia na ulice. Jesli nie to znaczy ze Polacy nie maja juz jaj i odwagi..

puder1
Posty: 265
Rejestracja: 30.10.2010, 21:53

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: puder1 » 06.02.2015, 16:37

KIBOLSKIE KOMPENDIUM WIEDZY

Bezpieczeństwo na stadionach


Stadiony to najbezpieczniejsze miejsc na świecie, jeśli ktoś nie szuka guza to z pewnością go nie znajdzie. Ilość policji, ochrony czy kamer studzi zapał nawet tych najbardziej narwanych, jeśli jednak dochodzi do jakichś incydentów to biorą w nim udział tylko zainteresowane strony. W przeciągu ostatnich kilku lat nie przypominam sobie u nas w kraju jakiś spektakularnych historii z rozróbami na stadionie, co innego za granicą, w Hiszpanii pod koniec zeszłego roku zginął kibic podczas rozrób przed meczem Atletico Madryt vs Deportivo La Coruna ale „na zachodzie sobie poradzili”.

[link]

Peoes
Posty: 339
Rejestracja: 07.03.2011, 11:18
Lokalizacja: GB

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: Peoes » 24.02.2015, 16:02

Kurier Gdyński pozytywnie o kibicach Arki:

http://www.arkowcy.pl/artykul/8034/kuri ... -arke.html
Moje wypowiedzi są oficjalnym stanowiskiem tylko i wyłącznie mojej osoby.



fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: fluor » 03.03.2015, 17:25

Cztery i pół roku bezwzględnego więzienia grozi pseudokibiców Wisłoki, Igloopolu i Unii Tarnów, którzy brali udział w sobotniej "ustawce" w Straszęcinie. Policja zatrzymała wówczas czternastu mężczyzn w wieku od 18 do 31 lat.

Uznaliśmy, że to zachowanie miało charakter chuligański, stąd grozi im wyższa kara - tłumaczy Jacek Żak prokurator rejonowy w Dębicy. To oznacza, że zamiast trzech, pseudokibicom grozi cztery i pół roku więzienia. Dodatkowo sąd jest zobowiązany do wymierzenie bezwzględnej kary więzienia. I tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach może taką karę zawiesić.- dodaje Żak.

Zatrzymani mężczyźni odmówili wyjaśnień. Nie przyznają się też do winy. Jak się nieoficjalnie dowiedziało RDN Małopolska wśród zatrzymanych jest czołowy piłkarz Igloopolu. Póki co klub nie komentuje całej sprawy. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Dębicy, Tarnowa, Grabin, Gręboszowa i Koszyc Wielkich.

STOMILOWIEC
Posty: 917
Rejestracja: 26.02.2007, 19:45

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: STOMILOWIEC » 03.04.2015, 10:05

"Zakaz wyjazdowy dla kibiców Stomilu Olsztyn

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała kibiców Stomilu Olsztyn. Fani "Dumy Warmii" otrzymali zakaz wyjazdowy na dwa najbliższe wyjazdy. Powód? Zniszczone krzesełka w sektorze gości na stadionie miejskim w Gdyni.

Fanatycy Stomilu Olsztyn nie będą mogli wspierać więc swoich piłkarzy na wyjazdach do Legnicy oraz Niecieczy!

Autokarowy wyjazd do Legnicy, na który to trwają już zapisy zostaje więc odwołany...

Na mecz wyjazdowy kibice Stomilu wybiorą się dopiero do Świnoujścia (9 maja)!"

rzutkarny
Posty: 951
Rejestracja: 29.09.2013, 14:03

Re: - Kibice w mediach (temat zbiorczy)

Post autor: rzutkarny » 03.04.2015, 10:09

Ile tych krzesełek było zniszczonych?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aliens, klasa sama w sobie, max1, Tom07 i 221 gości