Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Piotruś Zawisza » 11.06.2022, 19:30

Witam.
Absolutnie nie widzę powodów, dla których miałbym tutaj występować nieoficjalnie, więc odnoszę się do wywiadu kibiców Polonii bez zbędnych zasiek.
Musiałem się zalogować ponowne na tym odmóżdżonym ostatnimi laty forum, ale przejść nad pewnymi rzeczami do porządku dziennego się nie da.
Zacznę od początku.
Nie przedstawiliście się w wywiadzie - osoba opisująca lata 90-te totalnie błądzi w faktach.
Nasza porażka, którą opisaliście nie zdarzyła się na Pałacu Bydgoszcz (z czego mieliśmy niby tam skakać?) tylko na Astorii Bydgoszcz. Była to jedna z najdotkliwszych naszych porażek tamtych czasów, pomimo tego, że podjęliśmy Was młodym składem w proporcji około 10 do 40-50. Nikt Wam tego zwycięstwa nie zabierze. Nikt nawet tego nie kwestionuje, czy próbuje odebrać.
Piszecie, że byliście zmuszeni do działania konspiracyjnego.
Ja się z tym nie zgodzę. Dla mnie to była walka otwarta, w której do pewnego momentu dawaliście radę. Po prostu zabrakło Wam chyba obycia i zwykłych jaj. Co z tego, że wyglądaliście jak ekipa ze Strongman, skoro nie potrafiliście się najzwyczajniej w świecie bić?! Albo teksty, że my nie znaliśmy osób od Was i nie wiedzieliśmy kto nas atakuje na mieście? Litości ku***... My do Was pod chaty podjeżdżaliśmy, a Wy z takimi tekstami? Derby w roku 2000 na Waszym obiekcie. To od Was się dowiedzieliśmy, że był z Wami Stomil. Na nasze pytania kim byli ludzie, którzy najpierw wyszli z naszą skromną grupą pod pubem 12 nas na Was 80 i później na koronie stadionu, nas 450 Was 80 (od nas brało udział 100 osób).
Dalej. Na Waszym powrocie z Polska - Luksemburg zostaliście zmasakrowani do tego stopnia, że baliśmy się, że były trupy. Ale to tylko wynikało właśnie z braku Waszej chęci do konfrontacji otwartych.
Piszecie, że kąsaliście nas bezustannie. Zgoda. Tylko przypomnijcie sobie jak to się odbywało. Ja Wam przypomnę. Akcja pod Jean't - ja sam atakujący Was 12. Podać ksywy? Dostałem ciężki w*******. Za tydzień kwiczeliście cieniutko na Wilczaku jak zrobiliśmy Wam stereo, a byliście w takiej samej liczbie. Rozumiem - widok bandy z Fordonu działał w tamtych czasach na psychikę nie tylko Waszą.
Dalej, akcja na Waszej hali. Od nas 5 osób atakujących Waszą łączoną ze Stomilem ekipę (80). Po pierwszej porażce atak drugi raz! Skutek ten sam.
Nasz w******* na żużlu. Panowie... Atakowaliśmy rozproszeni w 70 osób na stadionie pełnym 20 tysięcy ludzi... Zanim główna ekipa tam dobiegła to mieliście grube wsparcie tych zza płotu na Poniatowskiego. Wycofaliśmy się pod ich naporem a nie Waszym! Krojąc po drodze i lejąc wszystkich w odpowiednim wieku.
Nie wspomogliście Odry Opole w kwietniu 1998 na meczu na naszym stadionie. Taka była decyzja starych? Umówmy się, Panowie, przecież to nie wstyd przyznać dlaczego. Odra przez Was została prawie zlinczowana, chociaż do nich tak naprawdę to nie mieliśmy żadnego problemu.
Nawet początków Waszej zgody ze Stomilem nie opisaliście dokładnie...
Słowem o wspomnianym w wywiadzie zinie Bronsia.
Ogólnie jako osoba jest (wypowiadam się tylko za siebie) przeze mnie szanowany bardzo. Jego zin mógłby być nawet (a może szczególnie) w dzisiejszych czasach wzorem do naśladowania. Najlepszy zin jaki kiedykolwiek pojawił się na scenie kibicowskiej. Szkoda, że nie pokusił się o napisanie książki.
Jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę.
Reasumując. Panowie, znamy się jak łyse konie :)
Teksty o tym, że nie wiemy kim jesteście zostawcie dla dzieci.
Mieliście swoje dobre 5 lat (nie 10) Przyznam, że zdrowia nam napsuliście. Ale takiej ekipy jak w drugiej połowie lat 90-tych nie będziecie mieć już nigdy. Podejrzewam, że gdybyście wtedy byli ekipą piłkarską i bylibyście bardziej obyci, to mogłoby być różnie. Historii się nie cofnie ani nie zakłamamie, chociaż za chwilę pojawi się Wasz adwokat z Olsztyna (S) i odwoła moje słowa, bo przecież wie lepiej :)
Na normalne posty odpowiem. Na wyzwiska, zaczepki itd nie reaguję.
P. S. Mój post nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem kibiców Zawiszy. Jest to tylko i wyłącznie moje prywatne zdanie.
Pozdrawiam cały ruch kibicowski z przed 2003 roku.



(S)
Posty: 310
Rejestracja: 29.03.2013, 20:22

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: (S) » 11.06.2022, 20:54

Dzięki i pozdrawiam. Twój wpis kozak. W zasadzie potwierdziłeś wszystko co i jak. Co jednak przez lata tu próbowaliście udowadniać że Poloni nie ma i nie było. I to obalałem.

A Ty piszesz że jednak była, że jednak biła, że jednak krew psuła, że latami ich atakowaliscie, że pod domy wpadaliscie. Wojna otwarta. Zawisza vs Polonia.

Tam na derbach nas nie było. Polonię przepraszamy ! Nikt nigdy nie negował Waszej przewagi w Bydgoszczy i ja na tym w zasadzie zakończę.

Lepszego adwokata Polonia niż Ty nie mogła mieć, dzięki. Myślę że zacheciłes wiele osób do przeczytania wywiadu i popatrzenia na Waszą wspólna historię trochę inaczej. A i na koniec pozdrawiam cały ruch chuligański do 11.06.2022 ! Czyli wszystkich aktywnych ;)

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Piotruś Zawisza » 11.06.2022, 21:38

Na Ciebie zawsze można liczyć. Lepszego adwokata niż Ty Polonia mieć nie mogła. Ja chłopaków z Polonii reklamować nie muszę. Mieli kupę lat na to, żeby sami zadecydowali w jakim świetle będą przedstawiani. Nie wykorzystali swojej szansy i to tyle.
Najśmieszniejsze jest to, że nawet Polonia nie będzie miała problemu do mojego wpisu, tylko zawsze na linii (P) - (Z) pojawiasz się Ty. Trochę to śmieszne.
Podaj chociaż jeden akapit z mojej książki, w którym napisem nieprawdę, albo jeden wpis z tego forum.
Twoich dyrdymałów można znaleźć na pęczki. Nawet kibic Widzewa swego czasu Cię tu ośmieszył jeśli chodzi o prawdomówność, więc gdzie Ty się nadajesz?

sochan
Posty: 4
Rejestracja: 08.06.2022, 22:50

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: sochan » 12.06.2022, 09:49

Ciekawy wątek. Faktycznie przeczytam ten wywiad. Zastanawiało jak to wygląda w Waszym mieście. Polonia jest jeszcze aktywna? Jesteście bardziej rozporoszeni na mieście czy jedna dzielnica to Zetka a druga to Polonia? Pozdro

NowyNowy
Posty: 313
Rejestracja: 03.07.2016, 16:23

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: NowyNowy » 12.06.2022, 10:58

sochan pisze:
12.06.2022, 09:49
Ciekawy wątek. Faktycznie przeczytam ten wywiad. Zastanawiało jak to wygląda w Waszym mieście. Polonia jest jeszcze aktywna? Jesteście bardziej rozporoszeni na mieście czy jedna dzielnica to Zetka a druga to Polonia? Pozdro
Wygląda tak jak napisał Piotruś, mieli swoje 5 minut, obecnie nie mają żadnej dzielnicy, czasem pojawiają się na Stomilu i GKM w ilości kilkunastu osób, w Bydgoszczy praktycznie nie do spotkania.

trzydwajeden
Posty: 11
Rejestracja: 29.04.2019, 18:35

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: trzydwajeden » 12.06.2022, 12:01

Piotruś Zawisza opisal stare czasy mniej więcej tak jak to wyglądało. Jednak to co piszecie o obecnej sytuacji troszke mija się z prawdą. Oczywiście Polonii jest zdecydowanie mniej i chyba każdy tam zna miejsce w szeregu ale poprzez kryzys jaki jest u Was niejednokrotnie juz widzialem osoby bujające się w fantach Polonii. Wiem tez z rozmów z osobą z BCH ze wcale tak nie macie wyjebane na Polonie bo sami przyznajecie ze mają paru kocurów. Streszczając jednym zdaniem sytuacje w Bydzi to wiadomo kto rządzi ale wróg nie śpi i pewnie w formie w jakiej jet Zetka może być groźny

MW10
Posty: 707
Rejestracja: 02.05.2015, 15:26
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: MW10 » 12.06.2022, 12:15

trzydwajeden pisze:
12.06.2022, 12:01
Piotruś Zawisza opisal stare czasy mniej więcej tak jak to wyglądało. Jednak to co piszecie o obecnej sytuacji troszke mija się z prawdą. Oczywiście Polonii jest zdecydowanie mniej i chyba każdy tam zna miejsce w szeregu ale poprzez kryzys jaki jest u Was niejednokrotnie juz widzialem osoby bujające się w fantach Polonii. Wiem tez z rozmów z osobą z BCH ze wcale tak nie macie wyjebane na Polonie bo sami przyznajecie ze mają paru kocurów. Streszczając jednym zdaniem sytuacje w Bydzi to wiadomo kto rządzi ale wróg nie śpi i pewnie w formie w jakiej jet Zetka może być groźny
To masz bardzo nieaktualne informacje bo Zawisza ostatnio jest w dużo lepszej formie niż jeszcze kilka lat temu. Jeżeli piszesz takie rzeczy to popytaj na kogo się ostatnio ustawili.
HISTORIA NIE KŁAMIE, RODOWICI ŁODZIANIE!

sochan
Posty: 4
Rejestracja: 08.06.2022, 22:50

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: sochan » 12.06.2022, 13:56

NowyNowy pisze:
12.06.2022, 10:58
sochan pisze:
12.06.2022, 09:49
Ciekawy wątek. Faktycznie przeczytam ten wywiad. Zastanawiało jak to wygląda w Waszym mieście. Polonia jest jeszcze aktywna? Jesteście bardziej rozporoszeni na mieście czy jedna dzielnica to Zetka a druga to Polonia? Pozdro
Wygląda tak jak napisał Piotruś, mieli swoje 5 minut, obecnie nie mają żadnej dzielnicy, czasem pojawiają się na Stomilu i GKM w ilości kilkunastu osób, w Bydgoszczy praktycznie nie do spotkania.
Dzięki wielkie za odpowiedź. Sorry za offtop, ale może jak już jesteśmy na Kujawach, to napiszecie coś o Olimpii Grudziądz? Działają? I kto jest najmocniejszy w województwie? Zetka czy jednak Elana?

Banita_1982
Posty: 107
Rejestracja: 27.06.2021, 08:25

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Banita_1982 » 12.06.2022, 18:49

Proszę tylko nie piszcie o jakiś barwach poloni na mieście. Wstyd wam nie jest przed żużlem przebierać się pod stadionem, czy koło bazyliki? 😉

Karmaaa
Posty: 362
Rejestracja: 11.05.2019, 11:05

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Karmaaa » 13.06.2022, 00:10

Przecież pare lat wstecz dosłownie paru chłopaków z Zetki na legalu po meczu Polonii pod ich stadionem kosiło czerwono białe szaliki i to niejednokrotnie, więc to dużo daje do myślenia o całej sytuacji. Ci którzy jezdzili wtedy do Płocka z flagą to byli przy okazji swoich meczów pochowani po domach... Druga analogiczna taka absurdalna akcja, która mi się nasuwa to sytuacja we Włocławku kiedy był Kujawiak, i równiez mimo że chodziło ich niby parę tysiecy na mecze to chłopaki z Włocławii w sile 2/3 aut - byli w stanie po meczu robić im szpaler na wyjściu...

Warchlak1920/1945
Posty: 30
Rejestracja: 10.06.2018, 23:12

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Warchlak1920/1945 » 13.06.2022, 01:26

O ja p*******, ale wy już popłynęliście. Tak was boli ta nie istniejąca ekipa widmo czy trzyma was jeszcze po weekendzie. Żal mi patrzeć, mi jako kibolowi, na to co wy sami zrobiliście ze swojej ekipy. Dajcie jeszcze jakieś opisy, historie. Fajnie się to czyta. Jedna z moich ulubionych to ta, jak jeden z waszych młynowych ( 60 kg wagi wtedy) ​sam jeden ganiał po dyskotece połowę ekipy z znanego zdjęcia z lasu. Oczywiście przed linczem uratowała ich milicja :)

Panie (S), z nimi nie ma sensu dyskutować, skoro oni uwierzyli w swoją propagandę i kłamstwa. Byliście wtedy na derbach i c***, ja nawet wierze, że oni Was tam widzieli. Tak samo jak rok temu pneumatykę, katapulty i c*** wie co jeszcze. No i oczywiście oficjalnie byli całą pierwszą połowę meczu. Byli i c***, koniec kropka!
grubsonet pisze:
06.05.2022, 09:56
Warchlak1920/1945 pisze:
06.05.2022, 01:09
Warchlak1920/1945 pisze:
04.05.2022, 23:11


Super!!!
Jak byś mógł powiedzieć ile czasu, ile minut ekipa Git Zawiszy była na stadionie, byłbym bardzo wdzięczny. Skoro pamiętasz tyle szczegółów, to taką drobnostkę chyba też, co ?
Halo @grubsonet, mógłbyś odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie? Było by mi bardzo miło :)
Przyjechali w trakcie pierwszej połowy,byli kilkanaście minut,nie wiem co to ma za znaczenie generalnie skoro to był Wasz mecz a nie ich,to Wy powinniście na nim być.Zobaczyli że pusto i zawinęli na swój wyjazd.
Obiektywny87 pisze: ↑wczoraj, 19:29
Prawda jest taka że tylko dzięki Oliwierowi PB jest zgoda ze Stomilem :)

:shock: :P :lol:

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Piotruś Zawisza » 13.06.2022, 06:18

Kolego, ale to Wy sami tak nam powiedzieliście.
Na pytanie kim byli ludzie, których wtedy nikt od nas nie znał, odpowiedzieliście, że to Stomil. Czyli rozumiem, że wzięliście na derby kogoś nie związanego z ruchem kibicowskim i powiedzieliście, że to Stomil?
Pewnie nikt z Was nie myślał, że po latach sprawa się rypnie. Tak czy inaczej niewiele Wam to dało. Zostaliście wygonieni z własnego stadionu razem z milicją i ochroną.
Także propaganda to jednak chyba Wam wychodzi najlepiej.
Nie znajdziesz choćby jednego zdania napisanego przeze mnie, gdzie nagiąłem fakty. Z tej prostej przyczyny, że takiego nie ma.
Bronhol potrafił pisać prawdę. Jakakolwiek by ona nie była. Macie z czego czerpać wzorce.

zwykły_janusz
Posty: 29
Rejestracja: 31.03.2011, 15:25

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: zwykły_janusz » 13.06.2022, 19:00

Aż musiałem to sobie wypisać.
10 vs 40-50
12 vs 80
1 vs 12
5 vs 80
70 vs 20000
Nie myśleliście o tym żeby się zebrać w 150 osób i obalić w pizdu ten rząd? Mógłbyś premierem zostać, ewentualnie ministrem obrony narodowej z takimi sukcesami w boju.
Zamiast o 300 Spartan to powinien powstać film o 70 Zawiszakach.
Sory za ten prześmiewczy post, ale nie mogłem się powstrzymać.

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: Polonia Bydgoszcz - Zawisza Bydgoszcz (wywiad TMK)

Post autor: Piotruś Zawisza » 13.06.2022, 19:30

Rozumiem, że jesteś kibicem Polonii, który przeżył czynnie lata 90-te skoro zabierasz tutaj głos i próbujesz ośmieszać mój poprzednich wpis?
Akurat wyśmiane przez Ciebie liczby są autentyczne. Popytaj kogokolwiek z której strony barykady chcesz. Zresztą było tych przykładów dużo więcej.
Polonia właśnie tak nas "kąsała". W kilkukrotnej przewadze liczebnej, bo jeśli przewaga była dwukrotna lub mniejsza to już łapali się na smary. Przykładem może być mecz P.P w Szubinie czy nasz słynny wjazd na ich mecz piłkarski w prawie podwójnej niedowadze, gdzie oprócz łomotu pozbyli się flagi.
Strata dwóch bardzo dużych flag na własnym stadionie podczas swojego meczu (za pierwszym razem kroi trzech kibiców z Osiedla Bartodzieje, za drugim dwie osoby z Fordonu w tym moja skromna osoba). Po drugiej akcji ofiary poskarżyły się na milicji i flaga wróciła do właścicieli. Dalej mam wymieniać?
A już szczytem bezczelności było napisanie, że na Zawiszy nie działają już osoby z lat 90-tych, a Polonia dalej skupia tych samych ludzi. Na trybunach Zawiszy to i osoby z lat 70-tych moglibyście spotkać. Tylko jak się nie chodzi na mecze swojego własnego klubu to ciężko spotkać kogokolwiek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Berto R, bez-napinki, ft., KsGWlkp., telewizor z toshiby, warczka, Wnuk Edwarda, zgredos i 139 gości