www.warhouse.pl

Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

osfp_
Posty: 1710
Rejestracja: 28.02.2010, 15:42

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: osfp_ » 10.07.2017, 14:16

Bez zsw teraz jaki % osób umie posługiwać się bronią? Ile jesteś sprawnych fizycznie. Mamy wysyp kalek które kilometra nie przebiegną a pistolet widziały w grze komputerowej i jak bedziesz kazał przeładować to będzie szukał przycisku r



ban82
Posty: 949
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: ban82 » 10.07.2017, 14:25

Jak matka do dziecka które bawi sie z kolegami mówi "nie biegaj bo sie spocisz" to czego sie można spodziewać. Górnolotnie to zabrzmi ale teraz są inne czasy ;) Dlatego ja zajebiscie sie ciesze że moje dzieciñstwo przypadło na czasy bez internetu a taki Atari czy Commodore bawił że hoho. Ale to tylko taka osobista wzmianka.

rozpierdol
Posty: 442
Rejestracja: 03.12.2015, 10:07

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: rozpierdol » 10.07.2017, 15:11

Kiedyś też takich kalek nie brakowało.Pamiętam,że u mnie w klasie w pedałówie było kilku kombinujących jak tu na WF nie chodzić.

Moja była swojemu synowi(8latek) nawet nie musi gadać by wyszedł z domu,raczej ma problem by go do domu ściągnąć.Z chłopaka będą ludzie.Czasami z nim wyjdę na rower czy boisko i z tego co patrzę to przychodzi pokopać całkiem spora grupka chłopaczków.Czyli tak jak kiedyś,część kopała w piłkę,część napierdalała na commodore.
1910

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: Averno » 11.07.2017, 09:38

Moim zdaniem wojsko bezsensu było, lepsze by było tak jak ktoś już tu napisał, intensywne ćwiczenia max miesiąc co roku przez powiedzmy 5 lat. Gdzie byłoby strzelanie codziennie, ćwiczenia sprawnościowe itp Wojsko trwało za długo, pamiętam że jak byłem to oszczędzali na wszystkim , strzelnica później coraz rzadziej, 2 naboje i tyle. Jeżdżenie czołgiem do 30min, więc nawet z nudów się piło, grało w piłkę itp siedzenie aż rok gdzie połowa była bezsensu taka prawda. No chyba że się trafiło do jakiejś dobrej jednostki, u mnie i u kolegów było podobnie.

Żakard
Posty: 97
Rejestracja: 10.07.2015, 09:41

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: Żakard » 14.07.2017, 13:17

Też mi się wydaje, że służba wojskowa w takim wydaniu jak miało to miejsce wcześniej nie ma większego sensu. Zamiast tego lepiej byłoby organizować jakieś kursy strzelania z broni, do tego testy sprawnościowe tak jak kolega wspomniał. Może kursy z podstawowej wiedzy na temat broni, w tym także biologicznej, jądrowej, żeby mieć jakiekolwiek informacje w razie "W". Pytanie tylko kogo miałyby dokładnie dotyczyć takie kursy. Dobrowolnie mało kto będzie na to chodził (choć podejrzewam, że postrzelałoby akurat sporo osób). Jedyne co mi przychodzi na myśl to organizować coś takiego w ramach zajęć szkolnych, przykładowo 2-3x w ciągu roku szkolnego. Zawsze to jakąś atrakcja dla uczniów, a przy okazji pożyteczna.

budegac
Posty: 10
Rejestracja: 20.11.2016, 17:29

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: budegac » 15.07.2017, 13:24

Jaki ta dyskusja ma związek z tematem wątku to ch wie. Ale skoro już jest.
Wszystko o czym piszecie, ogólnie podsumować można, że jest tu :
[link]
Natomiast życzenia ten chce to czy tamto jest śmieszne. Wojsko to nie koncert życzeń. Każdy kto czuje obowiązek może spróbować, ale są do tego odpowiednie ramy, zasady i przepisy.
I trzeba się dostosować. A nie że każdy chooj na swój strój. Miejsca są jeszcze bo gadających jest więcej niż chętnych.
To raz.

A dwa, wracając do torebek, mody itp.
Może torebki są wygodne ale dla mnie zniewieściałe i już. Zastanawiam się tylko skąd takie zainteresowanie.
I chyba wiem.
To co przyciągało na trybuny się skończyło.
Każdy ma jakieś potrzeby i każdego coś kręci. Tak było zawsze od początku świata.
I wielu z nas znalazło to coś na trybunach. Tak było kiedyś. Młodzi czerpali z doświadczeń starszych, którzy byli mentorami, stanowili jakiś autorytet w tematach kibicowskich.
A teraz? Zaczęła się "gangsterka", stare klimaty poszły w odstawkę. To jest widoczne na każdym kroku. I tak jak kiedyś, tak i teraz jest to naśladownictwo. Tylko naśladuje się coś innego. Złote kiety, bawarki, hilfilgery , lacosty, ben shermany i inne. Kto zliczy ile powstało marek ciuchów? To już poważny biznes. Każdy chce równać w górę, ale jaki to ma związek z kibicowaniem?
Inna rzecz jest taka, że jeśli młodzi widzą że trybuny się zmieniły. Że to już nie to samo, że nie ma autorytetów, że wielu z tych co są na górze, często nie są tymi, za których się ich uważa. A potrzeby pozostały więc żeby je rozładować to zaspokaja się tym co kręci najbardziej. Widać więc co teraz kręci "kibiców". Takie są teraz potrzeby. Nie ma potrzeby "ducha trybun" tylko ładny wygląd, szpan.
I tu wrócę do początku kwestii - wpływ naśladownictwa jest taki że podświadomie to wybierają.
A żeby nie było przypału to przypina się łatkę że torebka jest wygodna. Qrwa kiedyś nikt nie patrzył na wygody. Nieprawda?

zdrowa krowa
Posty: 134
Rejestracja: 22.04.2007, 16:32
Lokalizacja: z okolic

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: zdrowa krowa » 19.07.2017, 11:14

W przeciwieństwie do większości mądrali z tego forum, ja odbyłem zasadniczą służbę. Wojsko robi z dzieci mężczyzn HAHAHAHA. W dużym skrócie: chlanie, chlanie, d****, a po pewnym czasie lewe interesy "na mieniu". Z wielu dobrych chłopaków "wojsko" zrobiło patoli. O nabytych umiejętnościach i wiedzy nawet nie będę pisał bo szkoda klawiatury.....
Nie dla mnie przyjaźń Polsko-niemiecka, niemców nienawidzę od dziecka.


vixer
Posty: 78
Rejestracja: 09.12.2011, 21:57

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: vixer » 19.07.2017, 17:21

zdrowa krowa pisze:
19.07.2017, 11:14
W przeciwieństwie do większości mądrali z tego forum, ja odbyłem zasadniczą służbę. Wojsko robi z dzieci mężczyzn HAHAHAHA. W dużym skrócie: chlanie, chlanie, d****, a po pewnym czasie lewe interesy "na mieniu". Z wielu dobrych chłopaków "wojsko" zrobiło patoli. O nabytych umiejętnościach i wiedzy nawet nie będę pisał bo szkoda klawiatury.....
Chlałeś od początku służby? Na pewno nie. Najpierw trzeba było zapierdalać, a to młodym w rurkach by się przydało.
Kilka trudnych miesięcy z dala od mamusi robi swoje.

Browarski 1
Posty: 52
Rejestracja: 19.08.2015, 11:49

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: Browarski 1 » 20.07.2017, 12:36

vixer pisze:
19.07.2017, 17:21
zdrowa krowa pisze:
19.07.2017, 11:14
W przeciwieństwie do większości mądrali z tego forum, ja odbyłem zasadniczą służbę. Wojsko robi z dzieci mężczyzn HAHAHAHA. W dużym skrócie: chlanie, chlanie, d****, a po pewnym czasie lewe interesy "na mieniu". Z wielu dobrych chłopaków "wojsko" zrobiło patoli. O nabytych umiejętnościach i wiedzy nawet nie będę pisał bo szkoda klawiatury.....
Chlałeś od początku służby? Na pewno nie. Najpierw trzeba było zapierdalać, a to młodym w rurkach by się przydało.
Kilka trudnych miesięcy z dala od mamusi robi swoje.
Kilka trudnych miesięcy???? to kiedy ty byłeś w tym wojsku?? w latach 70/80 tych?? Unitarka, potem jakiś okres młodego wojska (tutaj stopień "trudności" zależał na jakich dziadków trafiłeś) a później to co napisał "zdrowa krowa" chlanie, chlanie, chlanie i samowolka... :)
Nieaktywny kibic, aktywny obserwator...

El General
Posty: 113
Rejestracja: 08.02.2012, 08:44

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: El General » 20.07.2017, 16:24

2 miesiące obowiązkowego przeszkolenia wojskowego po zakończeniu szkoły średniej dla kobiet i mężczyzn. Kobiety wiadomo, pierwsza pomoc za to faceci obsługa broni, strzelnica, manewry na poligonie.

vixer
Posty: 78
Rejestracja: 09.12.2011, 21:57

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: vixer » 20.07.2017, 16:44

Browarski 1 pisze:
20.07.2017, 12:36
Kilka trudnych miesięcy???? to kiedy ty byłeś w tym wojsku?? w latach 70/80 tych?? Unitarka, potem jakiś okres młodego wojska (tutaj stopień "trudności" zależał na jakich dziadków trafiłeś) a później to co napisał "zdrowa krowa" chlanie, chlanie, chlanie i samowolka... :)
W latach 90-tych kolego. Unitarka + 2 miesiące na szmacie. Potem za kociarstwa 3 miesiące. Po obcięciu kity też nie było luzu bo obowiązywała hierarchia fali. Tak naprawdę od momentu kiedy mój pobór był wice rezerwą można powiedzieć o luzie, a więc jakieś 5-6 miesięcy z 15 odpękanych.

Jaśnie Pan
Posty: 171
Rejestracja: 15.11.2016, 22:44

Re: Pogłębiające się zjawisko zniewieścienia polskich kiboli na przykładzie Resovi jako zaprzeczenie idei ruchu ultras.

Post autor: Jaśnie Pan » 21.07.2017, 16:41

To nie temat o wojsku tylko o pedalskich torebkach,więc jak chcecie sobie pogadać o WP to załóżcie sobie osobny temat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bernionee, Bzyku45, ELC, kamillok92, wG_86 i 516 gości