Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
LatającyHolender
Posty: 55
Rejestracja: 12.08.2017, 17:29

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: LatającyHolender » 25.07.2019, 09:12

don alfonso pisze:
23.07.2019, 21:42
przypalowiec z forum pisze:
23.07.2019, 21:29
Ku*wa panowie na tym marszu LGBT w Kato już widze jak tęczowi sobie idą a po drugiej stronie się Ruch z GKSem napierdala, dramat że w takiej ważnej sprawie nie można się zjednoczyć
Przecież WRWE mają zakaz na wszystko to skąd tam ma Ruch się wziąć?
Tylko, że to prawda... Będzie jak na kadrze z Widzewem... Żaden chorzowski, wiślacki sprzedawczyk nie ma życia na polskich imprezach masowych...
Ja nigdy nie będę potrafił zrozumieć "przytulanek" (już chyba coś podobnego ktoś, kiedyś powiedział) Niemca (spotkałem w swoim życiu "Ruchistę", który po meczu Polska-Niemcy zapytany jak grała Polska odpowiedział: "nie wiem, jo na Niemców patrzyłem i im kibicowałem...")z Żydem i do tego doszły Kacapy - parodia sceny kibicowskiej. Hitler, Stalin w grobie się przewracają...
"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"



bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 25.07.2019, 10:40

Straszne rzeczy.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 221
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 25.07.2019, 11:20

ktoś tam pisał że nie widzi teg aby Gieksa i Ruch byli razem na kontrze przeciwko lgbt, przypomne ze jak był marsz przeciwko emigrantom to byly na tym marszu obie strony i kwasow to nie tworzylo. Z drugiej strony takie postreganie, Ci maja zakaz, ci nie moge przyjsc jest ku*** smieszne i groteskowe, o ile mecze na kadrze to zrozumiale bo to strikte kibicowski temat, o tyle co musi miec w glowie typ co pisze o jakims zakazie na kontre przeciwko pedalom?! ku*** panowie to co normalnym ludziom tez zabrnimy przyjsc? bo pikniki czy spoleczniaki?, normalni ludzie ktorym sie nie podoba ten caly teczowy syf proste. Rozumiem ze srodowisko kibicow jest jednym z motorow napedowych takich akcji ale nie przywlaszczajmy sobie prawa do tego aby decydowac kto moze a kto nie moze (patrz przyklad powyzej) patrz bialystok, potrafili? potrafili.

aaa i jeszcze jedno, mozecie nazwac mnie spoleczniakiem, cykorem itp ale mam jedno przemyslenie, oby jak najmniej przypalowego dzialania i nastawiania sie na przypal, bardziej kreatywnie i z pomyslem, sama liczba uczestnikow kontry powinna byc najbardziej donioslym pokazaniem ze nie ma zgody na teczowych pajacy. tyle.

Fakoff
Posty: 4
Rejestracja: 27.11.2017, 13:38

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Fakoff » 25.07.2019, 12:01

Kuzyn Burmistrza pisze:
25.07.2019, 11:20
ktoś tam pisał że nie widzi teg aby Gieksa i Ruch byli razem na kontrze przeciwko lgbt, przypomne ze jak był marsz przeciwko emigrantom to byly na tym marszu obie strony i kwasow to nie tworzylo. Z drugiej strony takie postreganie, Ci maja zakaz, ci nie moge przyjsc jest ku*** smieszne i groteskowe, o ile mecze na kadrze to zrozumiale bo to strikte kibicowski temat, o tyle co musi miec w glowie typ co pisze o jakims zakazie na kontre przeciwko pedalom?! ku*** panowie to co normalnym ludziom tez zabrnimy przyjsc? bo pikniki czy spoleczniaki?, normalni ludzie ktorym sie nie podoba ten caly teczowy syf proste. Rozumiem ze srodowisko kibicow jest jednym z motorow napedowych takich akcji ale nie przywlaszczajmy sobie prawa do tego aby decydowac kto moze a kto nie moze (patrz przyklad powyzej) patrz bialystok, potrafili? potrafili.

aaa i jeszcze jedno, mozecie nazwac mnie spoleczniakiem, cykorem itp ale mam jedno przemyslenie, oby jak najmniej przypalowego dzialania i nastawiania sie na przypal, bardziej kreatywnie i z pomyslem, sama liczba uczestnikow kontry powinna byc najbardziej donioslym pokazaniem ze nie ma zgody na teczowych pajacy. tyle.
Dobrze prawisz mordeczko. Polać mu!

mateusznow
Posty: 206
Rejestracja: 07.06.2018, 19:29

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: mateusznow » 25.07.2019, 12:20

Mają zakazy, bo te całe marsze itp. dla większości, to nic innego, jak tylko pokazanie się i myślą, że w ten sposób ukarzą innych.

Wtaszka
Posty: 165
Rejestracja: 24.05.2018, 16:02

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Wtaszka » 25.07.2019, 13:24

Wiecie co jest najśmieszniejsze, że w Białymstoku środowiska PISowskie podpuściły kiboli, a teraz rząd PISowski zamyka tych kiboli pokazując jak to walczy z agresją i jaki to jest praworządny. Tak samo może się skończyć w Katowicach tylko dobre chłopaki pójdą siedzieć za pederastów.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 221
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 25.07.2019, 13:30

Wtaszka pisze:
25.07.2019, 13:24
Wiecie co jest najśmieszniejsze, że w Białymstoku środowiska PISowskie podpuściły kiboli, a teraz rząd PISowski zamyka tych kiboli pokazując jak to walczy z agresją i jaki to jest praworządny. Tak samo może się skończyć w Katowicach tylko dobre chłopaki pójdą siedzieć za pederastów.
Dlatego tak jak pisalem jak najmniej przypalow, albo coz z "jajem" wykrecic aby nie bylo opcji na przypal, bo inaczej poza zawinieciami bedzie woda na mlyn dla lewactwa jaka to agresja i nieakceptacja.

Stary Kibol
Posty: 141
Rejestracja: 04.04.2019, 05:03

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Stary Kibol » 25.07.2019, 14:47

przypalowiec z forum pisze:
23.07.2019, 21:29
Ku*wa panowie na tym marszu LGBT w Kato już widze jak tęczowi sobie idą a po drugiej stronie się Ruch z GKSem napierdala, dramat że w takiej ważnej sprawie nie można się zjednoczyć
Gieksa ma wyjazd na Stał Rzeszów

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 25.07.2019, 15:41

Na Marszach Ruchu Autonomii Śląska też potrafi być pokojowa atmosfera między sympatykami Ruchu i GKSy.

Naród Slonski
Posty: 147
Rejestracja: 11.06.2018, 11:20

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Naród Slonski » 25.07.2019, 17:10

Dokładnie ,choć mam takie wrażenie że tych kibiców Gieksy w tym roku było najwiecej w historii Marszów.

Prawilnyy
Posty: 480
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Prawilnyy » 25.07.2019, 18:25

Nie rozumiem jak ktos uwazajacy sie za patriote moze popierac tych folksdojczy z Raś.

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 25.07.2019, 18:29

Volksdeutsch cie dupił.

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slavia_ZSC » 25.07.2019, 18:48

Szlezjer z definicji jest antypolski.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

Prawilnyy
Posty: 480
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Prawilnyy » 25.07.2019, 18:56

bez-napinki pisze:
25.07.2019, 18:29
Volksdeutsch cie dupił.
Przeciez raś jest jawnie antypolski i ma ciagoty pro szwabskie.

bez-napinki
Posty: 1570
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 25.07.2019, 19:39

A tyś jest jawnie z******.

supertorca
Posty: 68
Rejestracja: 16.09.2008, 09:39

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: supertorca » 25.07.2019, 19:50

Slavia_ZSC pisze:
25.07.2019, 18:48
Szlezjer z definicji jest antypolski.
Ale masz zryty beret.
Pokaż mi taki drugi region w Polskie gdzie ludzie zostali sprzedani ze swoją małą ojczyzną 500 lat temu. Pomimo germanizacji przez setki lat, pomimo wywózki na Syberie i innych polskich, komunistycznych obozów zagłady. Ludzie dalej są przychylni Polsce, ba nawet w gwarze śląskiej są archaizmy polskie, które przetrwały do dzisiaj jedynie u nas.
Ślonzok jest antypolski, ku*** sorry ale po tylu latach upodleń i okradanie regionu to ludzie mają poprostu dość.
Możesz mnie nazwać jeszcze volksdojczem bo moja rodzina pochodzi od śląskich Niemców ale mimo tego
postanowili pozostać w swojej kochanej ojczyźnie.
Gůrny Ślůnzek, rostomjyuy Hajmatland!

matador88
Posty: 200
Rejestracja: 07.05.2017, 18:11

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: matador88 » 25.07.2019, 19:58

Wtaszka pisze:
25.07.2019, 13:24
Wiecie co jest najśmieszniejsze, że w Białymstoku środowiska PISowskie podpuściły kiboli, a teraz rząd PISowski zamyka tych kiboli pokazując jak to walczy z agresją i jaki to jest praworządny. Tak samo może się skończyć w Katowicach tylko dobre chłopaki pójdą siedzieć za pederastów.
1) To się zastanów czy to, że ktoś daję się tak "podpuścić" to wina podpuszczających czy może tych mało sprytnych biedactw. Jednym wpisem zrównałeś tych (jak mówisz) "dobrych chłopaków" z jakimiś gamoniami co to teraz skamlą, że ich pis oszukał. Kwiatów się spodziewałeś? Skończcie kompromitować środowisko kibicowskie w Polsce tym pierdoleniem.
2) Dyskusja o Raś jest kompletnie od czapy. Wszelkie organizacje i stowarzyszenia kultywujące tradycje, historię, zwyczaje itd poszczególnych regionów są bardzo potrzebne. Natomiast z tego co wiem Raś jest jest quasi politycznym tworem (uprawia polityke), który ma swojej nazwie słowo "autonomia". Taki twór nie ma ŻADNEGO prawa bytu w nacjonalistycznej wizji Polski.

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slavia_ZSC » 25.07.2019, 20:30

supertorca pisze:
25.07.2019, 19:50
Slavia_ZSC pisze:
25.07.2019, 18:48
Szlezjer z definicji jest antypolski.
Ale masz zryty beret.
Pokaż mi taki drugi region w Polskie gdzie ludzie zostali sprzedani ze swoją małą ojczyzną 500 lat temu. Pomimo germanizacji przez setki lat, pomimo wywózki na Syberie i innych polskich, komunistycznych obozów zagłady. Ludzie dalej są przychylni Polsce, ba nawet w gwarze śląskiej są archaizmy polskie, które przetrwały do dzisiaj jedynie u nas.
Ślonzok jest antypolski, ku*** sorry ale po tylu latach upodleń i okradanie regionu to ludzie mają poprostu dość.
Możesz mnie nazwać jeszcze volksdojczem bo moja rodzina pochodzi od śląskich Niemców ale mimo tego
postanowili pozostać w swojej kochanej ojczyźnie.
Albo jesteś niedouczony, albo udajesz głupiego. Nie myl pojęć ślązak = ślonzok ale nie slezjer.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

don alfonso
Posty: 167
Rejestracja: 03.05.2019, 14:54

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: don alfonso » 25.07.2019, 20:55

johny walkeR pisze:
23.07.2019, 23:11
don alfonso pisze:
23.07.2019, 21:42
przypalowiec z forum pisze:
23.07.2019, 21:29
Ku*wa panowie na tym marszu LGBT w Kato już widze jak tęczowi sobie idą a po drugiej stronie się Ruch z GKSem napierdala, dramat że w takiej ważnej sprawie nie można się zjednoczyć
Przecież WRWE mają zakaz na wszystko to skąd tam ma Ruch się wziąć?
Se pado zakaz na wszystko, j*****:-) któż to taki mistrzu wydaje owe zakazy?
To była ironia.

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 19__kattowitz__20 » 26.07.2019, 09:27

co do RAŚ-u to stRacilech do nich sympatia bo sie skumali z tęczowymi...wrrr

Prawilnyy
Posty: 480
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Prawilnyy » 26.07.2019, 20:08

19__kattowitz__20 pisze:
26.07.2019, 09:27
co do RAŚ-u to stRacilech do nich sympatia bo sie skumali z tęczowymi...wrrr
A kolega bez-napinki z jednej strony bedzie cisnal po pedalach z lgbt a z drugiej popieral z raś i chodzil na ich smieszne wiece pomimo tego ze z tymi pedalami sie kumaja.

kokacola
Posty: 257
Rejestracja: 22.06.2016, 18:16

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: kokacola » 26.07.2019, 23:31

Zamiast tu pierdolić, lepiej jeden z drugim przemyślał by sposób na zatrzymanie tej sodomii.

Znalezione na fejsie :

Pytanie czy chcecie porzucać kamieniami, czy zrobić coś z głową ?
...blokada przemarszu lgbt ?
To trzeba zrobić z głową. Inaczej skończy się jak w Białymstoku. Wyroki, mandaty, wielki szum i na koniec znowu nas Kiboli wystawią na stracenie jak to miało za czasów PO. Wszystko zawiera się w słowach SITTING czyli zbicie się w dużą grupę, siadanie, leżenie na ulicy. Psy nie wiedzą co mają robić! NIE mają w tej sytuacji prawa rzucać w nas pirotechnicznymi środkami hukowymi, nie mogą pałować, przeganiać, itd !!!! Jedyne co mogą zrobić to nas ściągać z tej ulicy jednego za drugim, bez użycia agresji, a to spowoduje całkowity paraliż ich pracy. Wyobraźcie sobie jakim cudem mają ściągnąć z ulicy w sposób pokojowy 500 czy 1000 ludzi? Niewykonalne.
W ten sposób możemy zatrzymać przemarsz lgbt z praktycznie zerowa stratą dla nas i świata kibicowskiego w Polsce !!!

Od 19sekundy.
[link]

Ortalion
Posty: 82
Rejestracja: 03.05.2013, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Ortalion » 27.07.2019, 00:24

Najwięcej do gadania o Białym mają osoby które tam nie były
Twardzi i dzicy chuligani z ulicy...

Arkan
Posty: 300
Rejestracja: 15.05.2018, 01:14

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Arkan » 27.07.2019, 01:01

czy kolejna 60-tka na slasku?tym raz po przeciwnej stronie barykady?pytam normalnie zeby zaraz gownoburzy nie bylo.

Stary Kibol
Posty: 141
Rejestracja: 04.04.2019, 05:03

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Stary Kibol » 27.07.2019, 04:04

bez-napinki pisze:
25.07.2019, 18:29
Volksdeutsch cie dupił.
Przecież Gorzelik to czysty gorol z Poznańskiego jaki on ku*** Ślązak??

rick.k
Posty: 165
Rejestracja: 16.08.2016, 14:11

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: rick.k » 27.07.2019, 04:40

Koronnych będzie coraz więcej poniważ działalność grup się skierowała na przestrzeni lat z wybryków typowo chuligańskich na przestępczość zorganizowaną. Co za tym idzie potencjalna długość odsiadki wydłużyła się kilkukrotnie. Korelacja jest tu oczywista. Im grożący wyrok wyższy, tym większe prawdopodobieństwo pójścia na współpracę. Statystyka.
Po prostu rzucanie kamieniami, wybijanie sobie zębów czy kradzież piwa ze sklepu zamieniły się na handel dragami, stręczycielstwo, napady z bronią, karuzele vat i inne grubsze przestępstwa gdzie kara jest kilkukrotnie wyższa.

Khan
Posty: 465
Rejestracja: 03.07.2010, 11:56

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Khan » 27.07.2019, 11:02

supertorca pisze:
25.07.2019, 19:50
Slavia_ZSC pisze:
25.07.2019, 18:48
Szlezjer z definicji jest antypolski.
Ale masz zryty beret.
Pokaż mi taki drugi region w Polskie gdzie ludzie zostali sprzedani ze swoją małą ojczyzną 500 lat temu. Pomimo germanizacji przez setki lat, pomimo wywózki na Syberie i innych polskich, komunistycznych obozów zagłady. Ludzie dalej są przychylni Polsce, ba nawet w gwarze śląskiej są archaizmy polskie, które przetrwały do dzisiaj jedynie u nas.
Ślonzok jest antypolski, ku*** sorry ale po tylu latach upodleń i okradanie regionu to ludzie mają poprostu dość.
Możesz mnie nazwać jeszcze volksdojczem bo moja rodzina pochodzi od śląskich Niemców ale mimo tego
postanowili pozostać w swojej kochanej ojczyźnie.
nie zostali sprzedani przede wszystkim to raz a dwa drugi rejon w Polsce?? przedwojenna wielkopolska, dolny śląsk,mazury, pomorze, tam też 500 lat poza granicami i też zachowała się Polska a obecnie ?? kresy poza granicami kraju szykowani przez zydokomune a mieszkaja tam i nie chcieli wrocic do polski mimo iz mieli mozliwosc a teraz na jakich biednych i dupnych bohaterow sa kreowani ... takze mieszkańcy śląska nie są wyjątkiem i nie sa taki bohiaterami za jakimi chca by ich uważano ... chyba masz 15 lat i przesiakniety jestes wykletymi i koszulkami z takim tematem. a tłumaczenie że upodlenia i okradanie to zadne nie wytlumaczenie gdyż w kazdym rejonie Polski byly fabryki huty zakłady rolnictwo i też byl taki sam efekt i np. mieszkancy świętokrzyskiego scyzory nie maja takich poglądów proste!

Resistance
Posty: 275
Rejestracja: 13.01.2010, 14:47

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Resistance » 27.07.2019, 11:53

kokacola pisze:
26.07.2019, 23:31
Zamiast tu pierdolić, lepiej jeden z drugim przemyślał by sposób na zatrzymanie tej sodomii.

Znalezione na fejsie :

Pytanie czy chcecie porzucać kamieniami, czy zrobić coś z głową ?
...blokada przemarszu lgbt ?
To trzeba zrobić z głową. Inaczej skończy się jak w Białymstoku. Wyroki, mandaty, wielki szum i na koniec znowu nas Kiboli wystawią na stracenie jak to miało za czasów PO. Wszystko zawiera się w słowach SITTING czyli zbicie się w dużą grupę, siadanie, leżenie na ulicy. Psy nie wiedzą co mają robić! NIE mają w tej sytuacji prawa rzucać w nas pirotechnicznymi środkami hukowymi, nie mogą pałować, przeganiać, itd !!!! Jedyne co mogą zrobić to nas ściągać z tej ulicy jednego za drugim, bez użycia agresji, a to spowoduje całkowity paraliż ich pracy. Wyobraźcie sobie jakim cudem mają ściągnąć z ulicy w sposób pokojowy 500 czy 1000 ludzi? Niewykonalne.
W ten sposób możemy zatrzymać przemarsz lgbt z praktycznie zerowa stratą dla nas i świata kibicowskiego w Polsce !!!

Od 19sekundy.
[link]
Taaa chyba nie byłeś na takich imprezach. Tak by to było -> rozkaz żeby się rozejść-> nie wykonanie polecenia -> petardy, gaz, pałowanie... Nie mogą? Kogo to obchodzi? Mało razy robił coś bezprawnie? Zresztą dyskusja o tym jest w innym temacie.

uciekający qrczak
Posty: 87
Rejestracja: 07.11.2010, 21:41

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: uciekający qrczak » 27.07.2019, 14:26

Stary Kibol pisze:
27.07.2019, 04:04
bez-napinki pisze:
25.07.2019, 18:29
Volksdeutsch cie dupił.
Przecież Gorzelik to czysty gorol z Poznańskiego jaki on ku*** Ślązak??
Miałem wątpliwą przyjemność chodzić z nim do tej samej podstawówki oraz byliśmi członkami tej samej drużyny harcerskiej(notabene bardzo pro- AK, żołnierzy wyklętych, Polski podziemnej itp co w tamtych czasach koniec lat `80 było nie do pomyślenia, mieliśmy na chustach znak PW). Zmierzam do tego że wtedy Polska mu nie śmierdziała, a pamiętam go jako inteligentną osobę która już jako nastolatek interesowała się i była nastawiano na karierę polityczną nieważne gdzie i jak.Padło na RAŚ, taka nisza wtedy i wybrał tą drogę ale tak jak kolego powyżej pisze po śląsku nie potrafił sklecić zdania, przypuszczam że dalej nie potrafi. Wątpię również czy on ma jakieś śląskie korzenie.

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 19__kattowitz__20 » 27.07.2019, 14:41

Jerzy Gorzelik - życie prywatne
Dziadek Jerzego Gorzelika od strony matki, Zdzisław Hierowski, pochodził z Przemyśla i był polskim pisarzem, krytykiem literackim. Matka urodziła się na Górnym Śląsku. Ojciec Andrzej Gorzelik miał śląskie korzenie: jeden z jego dziadków był powstańcem śląskim, drugi natomiast komisarzem plebiscytowym. Obaj w czasie plebiscytu opowiadali się za przyłączeniem tych ziem do państwa polskiego. Dziadek (ze strony ojca) był oficerem w Wojsku Polskim, członkiem Związku Walki Zbrojnej, więźniem Auschwitz i Dachau. Po II wojnie światowej został osadzony w zakładzie karnym na 2 lata za szkalowanie władz PRL[16].

Jerzy Gorzelik jest żonaty, ma trzy córki[2]. Mieszka w Katowicach.

supertorca
Posty: 68
Rejestracja: 16.09.2008, 09:39

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: supertorca » 27.07.2019, 16:49

Khan pisze:
27.07.2019, 11:02
supertorca pisze:
25.07.2019, 19:50
Slavia_ZSC pisze:
25.07.2019, 18:48
Szlezjer z definicji jest antypolski.
Ale masz zryty beret.
Pokaż mi taki drugi region w Polskie gdzie ludzie zostali sprzedani ze swoją małą ojczyzną 500 lat temu. Pomimo germanizacji przez setki lat, pomimo wywózki na Syberie i innych polskich, komunistycznych obozów zagłady. Ludzie dalej są przychylni Polsce, ba nawet w gwarze śląskiej są archaizmy polskie, które przetrwały do dzisiaj jedynie u nas.
Ślonzok jest antypolski, ku*** sorry ale po tylu latach upodleń i okradanie regionu to ludzie mają poprostu dość.
Możesz mnie nazwać jeszcze volksdojczem bo moja rodzina pochodzi od śląskich Niemców ale mimo tego
postanowili pozostać w swojej kochanej ojczyźnie.
nie zostali sprzedani przede wszystkim to raz a dwa drugi rejon w Polsce?? przedwojenna wielkopolska, dolny śląsk,mazury, pomorze, tam też 500 lat poza granicami i też zachowała się Polska a obecnie ?? kresy poza granicami kraju szykowani przez zydokomune a mieszkaja tam i nie chcieli wrocic do polski mimo iz mieli mozliwosc a teraz na jakich biednych i dupnych bohaterow sa kreowani ... takze mieszkańcy śląska nie są wyjątkiem i nie sa taki bohiaterami za jakimi chca by ich uważano ... chyba masz 15 lat i przesiakniety jestes wykletymi i koszulkami z takim tematem. a tłumaczenie że upodlenia i okradanie to zadne nie wytlumaczenie gdyż w kazdym rejonie Polski byly fabryki huty zakłady rolnictwo i też byl taki sam efekt i np. mieszkancy świętokrzyskiego scyzory nie maja takich poglądów proste!
Dla mnie i mojej rodziny ojczyzną jest Śląsk a na te patriotyczne hasła mam wyjebane.
Dolny Śląsk już grubo przed wojną został całkowicie wymieniony ludnością niemiecką z małymi wyjątkami na styku z Górnym Śląskiem. Możesz rozwinąć myśl o tych pozostałych regionach, bo chyba nie powiesz o Warmiakach i Mazurach gdzie przed wojną deklarowało narodowość polską po 6 tyś. ludzi i język polski był tylko w kościołach katolickich.
Najwięcej do powiedzenia na temat Ślonzoków mają ludzie z Zagłębia a wiedzę czerpią z komunistycznych książek.
Gůrny Ślůnzek, rostomjyuy Hajmatland!

Khan
Posty: 465
Rejestracja: 03.07.2010, 11:56

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Khan » 27.07.2019, 21:23

supertorca pisze:
27.07.2019, 16:49
Khan pisze:
27.07.2019, 11:02
supertorca pisze:
25.07.2019, 19:50


Ale masz zryty beret.
Pokaż mi taki drugi region w Polskie gdzie ludzie zostali sprzedani ze swoją małą ojczyzną 500 lat temu. Pomimo germanizacji przez setki lat, pomimo wywózki na Syberie i innych polskich, komunistycznych obozów zagłady. Ludzie dalej są przychylni Polsce, ba nawet w gwarze śląskiej są archaizmy polskie, które przetrwały do dzisiaj jedynie u nas.
Ślonzok jest antypolski, ku*** sorry ale po tylu latach upodleń i okradanie regionu to ludzie mają poprostu dość.
Możesz mnie nazwać jeszcze volksdojczem bo moja rodzina pochodzi od śląskich Niemców ale mimo tego
postanowili pozostać w swojej kochanej ojczyźnie.
nie zostali sprzedani przede wszystkim to raz a dwa drugi rejon w Polsce?? przedwojenna wielkopolska, dolny śląsk,mazury, pomorze, tam też 500 lat poza granicami i też zachowała się Polska a obecnie ?? kresy poza granicami kraju szykowani przez zydokomune a mieszkaja tam i nie chcieli wrocic do polski mimo iz mieli mozliwosc a teraz na jakich biednych i dupnych bohaterow sa kreowani ... takze mieszkańcy śląska nie są wyjątkiem i nie sa taki bohiaterami za jakimi chca by ich uważano ... chyba masz 15 lat i przesiakniety jestes wykletymi i koszulkami z takim tematem. a tłumaczenie że upodlenia i okradanie to zadne nie wytlumaczenie gdyż w kazdym rejonie Polski byly fabryki huty zakłady rolnictwo i też byl taki sam efekt i np. mieszkancy świętokrzyskiego scyzory nie maja takich poglądów proste!
Dla mnie i mojej rodziny ojczyzną jest Śląsk a na te patriotyczne hasła mam wyjebane.
Dolny Śląsk już grubo przed wojną został całkowicie wymieniony ludnością niemiecką z małymi wyjątkami na styku z Górnym Śląskiem. Możesz rozwinąć myśl o tych pozostałych regionach, bo chyba nie powiesz o Warmiakach i Mazurach gdzie przed wojną deklarowało narodowość polską po 6 tyś. ludzi i język polski był tylko w kościołach katolickich.
Najwięcej do powiedzenia na temat Ślonzoków mają ludzie z Zagłębia a wiedzę czerpią z komunistycznych książek.
racja zagalopowałem sie troche z dolnym śląskiem, ale ogolnie mi chodzilo o rejony granic I RP tam gdzie rówież byli Polacy wiecej czasu beda miec to rozwine mysl. nie trzeba mieszkac w zaglebiu by tak myslec rowniez dobrze mozna by powiedzec ze trzeba byc za PO by tak mowic ... minelo czasu troche od lat PRL i publikacje wychodza nowe a myslenie takie bylo przed wojna rowniez ze spora czesc Polakow za Gornoslazakow i Poznaniakow mialo za niemcow.

WileKKS
Posty: 204
Rejestracja: 03.04.2019, 18:51
Lokalizacja: Września

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: WileKKS » 27.07.2019, 22:10

Khan pisze:
27.07.2019, 21:23
supertorca pisze:
27.07.2019, 16:49
Khan pisze:
27.07.2019, 11:02

nie zostali sprzedani przede wszystkim to raz a dwa drugi rejon w Polsce?? przedwojenna wielkopolska, dolny śląsk,mazury, pomorze, tam też 500 lat poza granicami i też zachowała się Polska a obecnie ?? kresy poza granicami kraju szykowani przez zydokomune a mieszkaja tam i nie chcieli wrocic do polski mimo iz mieli mozliwosc a teraz na jakich biednych i dupnych bohaterow sa kreowani ... takze mieszkańcy śląska nie są wyjątkiem i nie sa taki bohiaterami za jakimi chca by ich uważano ... chyba masz 15 lat i przesiakniety jestes wykletymi i koszulkami z takim tematem. a tłumaczenie że upodlenia i okradanie to zadne nie wytlumaczenie gdyż w kazdym rejonie Polski byly fabryki huty zakłady rolnictwo i też byl taki sam efekt i np. mieszkancy świętokrzyskiego scyzory nie maja takich poglądów proste!
Dla mnie i mojej rodziny ojczyzną jest Śląsk a na te patriotyczne hasła mam wyjebane.
Dolny Śląsk już grubo przed wojną został całkowicie wymieniony ludnością niemiecką z małymi wyjątkami na styku z Górnym Śląskiem. Możesz rozwinąć myśl o tych pozostałych regionach, bo chyba nie powiesz o Warmiakach i Mazurach gdzie przed wojną deklarowało narodowość polską po 6 tyś. ludzi i język polski był tylko w kościołach katolickich.
Najwięcej do powiedzenia na temat Ślonzoków mają ludzie z Zagłębia a wiedzę czerpią z komunistycznych książek.
takie bylo przed wojna rowniez ze spora czesc Polakow za Gornoslazakow i Poznaniakow mialo za niemcow.
Bzdura. Spłyciłeś to strasznie. Poczytaj sobie w tym linku m.in. o strajku dzieci we Wrześni w 1901 roku to zmienisz zdanie o uważaniu Wielkopolan (nie tylko poznaniaków!!!) za Helmutów przez „większą część Polaków i świat”.
[link]
Września 100% Lech Poznań!

Naród Slonski
Posty: 147
Rejestracja: 11.06.2018, 11:20

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Naród Slonski » 27.07.2019, 23:48

A teroz napisz wiela tych potomków wos Poznaniaków robi w Raichu.

StefanBatory
Posty: 153
Rejestracja: 22.08.2016, 18:29

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: StefanBatory » 28.07.2019, 05:21

FlorianT pisze:
27.07.2019, 23:25
Do zwolennikow bundeskalifatu z oberszajsen: od Poznaniakow/Wielkopolan 3 chuje w bok. Nie po to nasze ojce jebaly szkopow w zwycieskim Powstaniu Wielkopolskim, aby teraz jakies szwabskie pomioty sobie nimi brudne mordy wycieraly.
Jak się to ma do tego, że przed waszym meczem organizujecie przemarsz Północnych "Landòw"?

Khan
Posty: 465
Rejestracja: 03.07.2010, 11:56

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Khan » 28.07.2019, 09:12

FlorianT pisze:
27.07.2019, 23:25
Do zwolennikow bundeskalifatu z oberszajsen: od Poznaniakow/Wielkopolan 3 chuje w bok. Nie po to nasze ojce jebaly szkopow w zwycieskim Powstaniu Wielkopolskim, aby teraz jakies szwabskie pomioty sobie nimi brudne mordy wycieraly.
chyba masz 15 lat ... na logike to samo moga powiedziec Powstańcy Sląscy ....

Königshütte
Posty: 186
Rejestracja: 15.04.2019, 09:17

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Königshütte » 28.07.2019, 09:51

FlorianT pisze:
27.07.2019, 23:25
Do zwolennikow bundeskalifatu z oberszajsen: od Poznaniakow/Wielkopolan 3 chuje w bok. Nie po to nasze ojce jebaly szkopow w zwycieskim Powstaniu Wielkopolskim, aby teraz jakies szwabskie pomioty sobie nimi brudne mordy wycieraly.
''Ojce'' są znani z tego, że walczyli z Niemcem a synowie, że sprzedali się za licencję Amiki.

TO MY NARÓD ŚLONSKI!
Bandycki Batory

Na_lajcie

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Na_lajcie » 28.07.2019, 12:30

Skonczcie juz o tych slazakach co tak szwabow kochaja. Wystarczy pojechac do Tczewa i okolice zeby zobaczyc jak tam kochaja niemciw. Sa nimi zafascynowani do tego stopnia ze po sraniu sie w kolejke ustawiaja zeby dupsko im wytrzec. To nie jest moj wymysl. Ostatnio bywam tam czesti i dziwi mnie to, jak oni ich kochaja.

Khan
Posty: 465
Rejestracja: 03.07.2010, 11:56

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Khan » 28.07.2019, 20:15

wszedzie jest tak na ziemiach dawnego zaborcy jest , do tego jeszcze poszlo wyniszczanie gospodarki prywatyzacja po 1989r zastapienie polskiego produktu niemieckim i udana transformacja spoleczenstwa poslkiego na wywyzszanie niemcow i wszystko co niemieckie to lepsze.

Prawilnyy
Posty: 480
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Prawilnyy » 28.07.2019, 20:25

Prawda jest taka ze raś powinien zostac zdelegalizowany za szerzenie antypolskich nastrojow.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 220 V, 490, bandaPL, DuchTSW, krapol, Mikser84, sixth Sense i 239 gości