Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
1.9.4.6
Posty: 151
Rejestracja: 28.09.2012, 13:34

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 1.9.4.6 » 10.10.2022, 21:10

smacznejkawusi pisze:
10.10.2022, 16:19
Nie jestem z ROW-u, może mieli zupełnie inne powody ustalając liczbę. Jest to jedna z opcji. Fakt jest taki, że wyszli, sprawdzili się. Bijąc się na małe liczby łatwiej jest sprawić niespodziankę i tyle. Szkoda, że najwięcej do powiedzenia zawsze mają przeważnie osoby z niezainteresowanych ekip. Ci co się śmieją z ROW-u niech uderzą się w pierś czy ich ekipa nigdy nie kalkulowała, o ile w ogóle wiedzą co dzieje się w ich ekipach. Zamiast się cieszyć, że coś się dzieje, że ten ruch nie wymiera całkowicie to zawsze coś nie pasuje. Podoba mi się co kiedyś było w Rosji, a teraz zauważyłem podobną tendencję w Czechach. Walki może na małe liczby, ale częste, chęć do sprawdzenia się. Nie jest to wyznacznik siły całej bandy, ale po to obiera się dany kierunek życia, po to jest sie chuliganem, po to się trenuje, żeby w końcu sprawdzać się w walce z innymi. W naszych realiach walki na stadionach czy na trasie sa PRAWIE niemożliwe, więc niech nawet będą walki po 6, ale żeby coś się działo i zeby nie było to przed kamerami, bo ten ruch zawsze był w podziemiu i najgorsze co można zrobić to skomercjalizować to czym żyjemy. A jak już się rozwinąłem to dla mnie i tak zawsze najlepszeym wyznacznikiem formy danej ekipy będzie to czy jeżdżą na wyjazdy, czy nie notują zer wyjazdowych, bo zebrać kolegów ze sztuk walki to nie o to chodzi, lecz prawdziwy fanatyzm powinien stać na pierwszym miejscu.
Aż się uśmiech na twarzy pojawia że są jeszcze na tym forum mądrzy ludzie. Tekst trafiony w punkt. Pozdrawiam.
... Support Your Local Football Team ..



Bugi2017
Posty: 150
Rejestracja: 19.08.2017, 21:36

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Bugi2017 » 12.10.2022, 00:49

Niikodem pisze:
10.10.2022, 18:49
Ważne że wyszli do obecnie chyba najmocniejszej bandy w kraju i nie na śmieszniej gali tylko tam gdzie powinni...
po 10x10 wyszli, reszta z fotek się bała czy reszta nie jest do bicia tylko do pozowania jako "modele"?

z takim podejściem niedługo będzie podniecanie się "solówkami" jak w Bułgarii itd.

tRRex
Posty: 31
Rejestracja: 16.06.2015, 11:47
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: tRRex » 12.10.2022, 08:25

Tak to niestety wygląda w większości ekip,zdjęcia z treningów,siłowni,wrzucanie na insta groźnych fotek z kumplami a później ekipa która trenuje i jeździ po kilkadziesiąt osób sportowego w ich mniemaniu składu wystawia do walki 10 osób,niech każdy sam sobie odpowie i oceni.Nie mniej szacunek dla obydwu stron za walkę .
Kocham zwierzęta,na ryby chodzę często,czasami coś wypije, bo człowiek to nie wielbłąd.

maystero
Posty: 262
Rejestracja: 11.05.2013, 21:53

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: maystero » 13.10.2022, 11:58

Jacek Wiśniewski PDW :D

factoryproject
Posty: 306
Rejestracja: 23.09.2017, 12:58

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: factoryproject » 13.10.2022, 21:55

Niikodem pisze:
12.10.2022, 13:02
Obecnie do ZS nikt nie ma podjazdu atak na pociąg to potwierdził...Ale fajnie że coś się dzieje i dążenie GKSu i zgód do zwycięstwa.
Czemu nikt nie ma podjazdu ? Fakt Zagłębie jest teraz na mega fali, ale wszystko kiedyś się zaczyan i kończy. Był czas Legi, Lecha, Lechii, Ruchu. Na tej scenie co chwilkę są przetasowania ze względu na wymianę pokoleniową czy zatrzymania. Teraz Zagłębie ma swoje 5 minut które świetnie wykorzystuje, ale nie uwierzę w to że np walcząc np. 50v50 muszą wygrać z każdym w w Polsce.

exe
Posty: 112
Rejestracja: 14.05.2014, 22:52

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: exe » 13.10.2022, 22:13

kogo był czas ?? Lecha owszem teraz Sosnowiec owszem ale te Legie Ruchy sobie daruj

factoryproject
Posty: 306
Rejestracja: 23.09.2017, 12:58

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: factoryproject » 14.10.2022, 15:03

exe pisze:
13.10.2022, 22:13
kogo był czas ?? Lecha owszem teraz Sosnowiec owszem ale te Legie Ruchy sobie daruj
Nic sobie nie będę darował bo takie są fakty. Wymieniłem te ekipy, ale tam samo mogłem też wymienić ŁKS czy Arkę.
Zadyma w 2004 roku na Ruch- ŁKS pokazała swoje i mimo powinięć Ruch dalej był dobra bandą.
Wiem zaraz ktoś zacznie wymieniać kto z kim się nie bił itd. Dla mnie czołówka od 20-30 lat jest nie zmienna.
Napisz Ty kto był lepszy od Legii i Ruchu na przestrzeni powiedzmy 20 lat.

SWC
Posty: 110
Rejestracja: 14.04.2013, 15:42

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SWC » 14.10.2022, 23:54

W którym roku mogło dojść do ustawki Ruch vs Arka (obie ekipy już stały naprzeciw siebie ale na miejsce wpadły psy) pamięta ktoś może?

tRRex
Posty: 31
Rejestracja: 16.06.2015, 11:47
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: tRRex » 15.10.2022, 07:14

To było 2009 lub 2010 nie pamiętam dokładnie ale coś koło tego.
Kocham zwierzęta,na ryby chodzę często,czasami coś wypije, bo człowiek to nie wielbłąd.

SWC
Posty: 110
Rejestracja: 14.04.2013, 15:42

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SWC » 15.10.2022, 08:17

Dzięki za przybliżenie daty, bo pamięć już nie ta.
Do spotkania miało dojść przy okazji wyjazdu Arki na mecz zgodowy z PB w 2008 roku. Krótka relacja kibiców z Gdyni:
"W trakcie, gdy zaczynał się mecz, zacząć miało się też inne spotkanie, w którym przedstawiciele Arki odgrywać mieli główne role, a przeciwnikiem miał być chorzowski Ruch. Wydawało się, że wszystko jest znakomicie dograne, jednak trzecia ekipa, w której barwy niebieskie dominują, dowiedziała się zbyt wiele na owy temat i to oni odegrali główną rolę tego wieczoru."
Szkoda że w tamtych latach nie doszło do tego starcia tak jak w 2006 z gdańską Lechią.

Königshütte
Posty: 186
Rejestracja: 15.04.2019, 09:17

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Königshütte » 15.10.2022, 09:44

W 2009 to było. Niedługo po tym Arka grała u nas, ale pojawili się wtedy w góra 5 dych bo nie organizowali wyjazdu.
Bandycki Batory

Suczysko
Posty: 608
Rejestracja: 11.11.2010, 22:05

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Suczysko » 16.10.2022, 01:44

plamy opadowe pisze:
16.10.2022, 01:15
PeRkun pisze:
16.10.2022, 00:38
Ruch ma tak mocna ekipe ze sama Ruda Slaska dobrze by sobie poradzila w starciu z Zaglebiem.
Hehehe.
A ja uważam, że jakby zebrać najlepszych osiłków z kibice.net, to oni też by sobie dobrze poradzili z Zagłębiem :)
ale panie policjancie z gdańskiej komendy wasze zdanie sie nie liczy.

AbdiZS
Posty: 31
Rejestracja: 31.03.2022, 22:39

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: AbdiZS » 16.10.2022, 07:23

PeRkun pisze:
16.10.2022, 00:38
factoryproject pisze:
13.10.2022, 21:55
Niikodem pisze:
12.10.2022, 13:02
Obecnie do ZS nikt nie ma podjazdu atak na pociąg to potwierdził...Ale fajnie że coś się dzieje i dążenie GKSu i zgód do zwycięstwa.
Czemu nikt nie ma podjazdu ? Fakt Zagłębie jest teraz na mega fali, ale wszystko kiedyś się zaczyan i kończy. Był czas Legi, Lecha, Lechii, Ruchu. Na tej scenie co chwilkę są przetasowania ze względu na wymianę pokoleniową czy zatrzymania. Teraz Zagłębie ma swoje 5 minut które świetnie wykorzystuje, ale nie uwierzę w to że np walcząc np. 50v50 muszą wygrać z każdym w w Polsce.
Jak to nie ma podjazdu nikt do Zaglebia jak walczyli z Rowem 80 sekund to sporo sie natrudzili. Do tego atak na pociag w 150 na 400 to tez nie jest jakas dobra wygrana. Rozumie 150vs150 50vs50 . Ruch ma tak mocna ekipe ze sama Ruda Slaska dobrze by sobie poradzila w starciu z Zaglebiem ale jest jak jest ekipy nie da sie zebrac w calosc.
Ty to powaznie napisales czy jednak bylo jakies alko wczesniej i dzis to skasujesz?

North44
Posty: 9
Rejestracja: 24.07.2022, 12:50

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: North44 » 16.10.2022, 10:07

Perkun, tak od dłuższego już czasu ciągle mam nadzieję, że może czymś mnie zaskoczysz, w szczególności tym, co dotyczy ZS. Staram się zrozumieć Twą obsesyjną nienawiść do Zagłębia, bo jakieś trzydzieści lat temu byłem dokładnie taki sam, tyle, że dotyczyło to Ruchu. Dziś, z perspektywy tych wszystkich lat zupełnie inaczej postrzegam pewne rzeczy. Może i u Ciebie zajdzie kiedyś przemiana, która pozwoli Ci choć z minimalnym obiektywizmem podejść do tematu, bo póki co wspomniana nienawiść i zwyczajnie klapki na oczach powodują, iż takimi wpisami jak powyżej tylko się kompromitujesz. Otwórz oczy, a być może dostrzeżesz nieco więcej. I tego Ci życzę.

factoryproject
Posty: 306
Rejestracja: 23.09.2017, 12:58

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: factoryproject » 16.10.2022, 12:01

Niikodem pisze:
14.10.2022, 15:14
Trochę źle się wyraziłem...myślę że np.Lech,Lechia,ŁKS czy Ruch może i będący w delikatnym kryzysie chuliganskim widzew byłi by w stanie wygrać...osoby z ZS na pewno to dobrze wiedzą...nie pokonanych nie ma i każdy może się przeliczyć a u nas na scenie i niektore średnie ekipy mają silne bandy i spotkania z nimi też mogą się różnią skończyć.
Dokładnie to samo miałem na myśli. Teraz jest czas Zagłębia i wykorzystują go jak najlepiej. Co jakiś czas jest zmiana w ekipach czy to przez powinięcia, czy emigrację czy po prostu wymianę pokoleń. Barany które tego nie rozumieją oznaczają jedno, nigdy czy w chuliganke czy nawet ultraske się nie bawiły. Zwłaszcza na terenach derbowych...

exe
Posty: 112
Rejestracja: 14.05.2014, 22:52

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: exe » 16.10.2022, 12:19

Nie , Lech nie panował 1-2 lata tylko ponad dekade chyba nigdy tak nie było ... teraz czas swój ma Sosnowiec... zobaczymy jak długo ...

North44
Posty: 9
Rejestracja: 24.07.2022, 12:50

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: North44 » 17.10.2022, 00:36

PeRkun pisze:
16.10.2022, 23:42
North44 pisze:
16.10.2022, 10:07
Perkun, tak od dłuższego już czasu ciągle mam nadzieję, że może czymś mnie zaskoczysz, w szczególności tym, co dotyczy ZS. Staram się zrozumieć Twą obsesyjną nienawiść do Zagłębia, bo jakieś trzydzieści lat temu byłem dokładnie taki sam, tyle, że dotyczyło to Ruchu. Dziś, z perspektywy tych wszystkich lat zupełnie inaczej postrzegam pewne rzeczy. Może i u Ciebie zajdzie kiedyś przemiana, która pozwoli Ci choć z minimalnym obiektywizmem podejść do tematu, bo póki co wspomniana nienawiść i zwyczajnie klapki na oczach powodują, iż takimi wpisami jak powyżej tylko się kompromitujesz. Otwórz oczy, a być może dostrzeżesz nieco więcej. I tego Ci życzę.
Ja pisze zawsze obiektywnie Ruch ma najmocniejsze Fan Kluby i najmocniejsza ekipe to ze tam Zaglebie wygra 50na 50 nic nie znaczy nasza ekipa bojowa jest z 5 razy wieksza od Zaglebia bez BKSu i Legii bo to ich najwieksza sila pokażcie jakas wieksza walke Zaglebia 80vs80 albo 100-100 ale tylko samego Zaglebia nie ma i nie bedzie zawsze z BKSem i Legia Ruch moze wystawic nawet 300 osob dobrej ekipy . Dziwi mnie tez ze takie Tychy sie napinaja na Ruch a jeden fan klub na nich wystarczy to do tego Miastowy71. Nic tego nie zmieni jak przegramy kilka razy bo tyle ile dostalo i dostaje w pizde Zaglebie czy Ksgks to nic nie znaczy jedynie porażka nie dominacja na Ślasku dominuje Ruch i nikt tego nie zmieni.
Twój wpis tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że znajomość obecnych realiów rzeczywistej siły ZS jest przez Ciebie bardzo znikoma, by nie powiedzieć, że żadna. Najwyraźniej żyjesz czasem minionym, choć nie tak odległym.
Ponadto nikt, a już napewno nie ja, nie ujmuje Ruchowi potencjału, ale na tą chwilę rozkład sił jest inny i każdy trochę mniej zaślepiony od Ciebie to bez problemu przyzna. Także wśród Was samych.

North44
Posty: 9
Rejestracja: 24.07.2022, 12:50

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: North44 » 17.10.2022, 05:51

I jeszcze tytułem uzupełnienia...Wspominasz o fan clubach, gdzie w przypadku Ruchu czy Górnika odgrywają one bardzo ważną rolę, by nie powiedzieć fundamentalną. Natomiast na przykładzie Zagłębia Dąbrowskiego napewno nie są czynnikiem decydującym. Sam region należący do ZS liczy ok. 400 tys. mieszkańców i można to w zasadzie traktować jako jedność. I to jest ta zasadnicza różnica.
Piszesz ponadto, że główną siłą Zagłębia jest BKS i Legia...Przy całym szacunku do Bielszczan to obecnie główną siłę Zagłębia stanowi ono samo. Podkreślam - obecnie. I na koniec już Twoje stwierdzenie, że Zagłębie wyłapuje na p**** jest jedynie wytworem Twojej wyobraźni i tego, w co chcesz wierzyć. Inaczej tego skomentować nie sposób, bo fakty zaś są zupełnie inne.

Miastowy71
Posty: 32
Rejestracja: 31.08.2014, 20:24

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Miastowy71 » 17.10.2022, 09:14

PeRkun pisze:
16.10.2022, 23:42
North44 pisze:
16.10.2022, 10:07
Perkun, tak od dłuższego już czasu ciągle mam nadzieję, że może czymś mnie zaskoczysz, w szczególności tym, co dotyczy ZS. Staram się zrozumieć Twą obsesyjną nienawiść do Zagłębia, bo jakieś trzydzieści lat temu byłem dokładnie taki sam, tyle, że dotyczyło to Ruchu. Dziś, z perspektywy tych wszystkich lat zupełnie inaczej postrzegam pewne rzeczy. Może i u Ciebie zajdzie kiedyś przemiana, która pozwoli Ci choć z minimalnym obiektywizmem podejść do tematu, bo póki co wspomniana nienawiść i zwyczajnie klapki na oczach powodują, iż takimi wpisami jak powyżej tylko się kompromitujesz. Otwórz oczy, a być może dostrzeżesz nieco więcej. I tego Ci życzę.
Ja pisze zawsze obiektywnie Ruch ma najmocniejsze Fan Kluby i najmocniejsza ekipe to ze tam Zaglebie wygra 50na 50 nic nie znaczy nasza ekipa bojowa jest z 5 razy wieksza od Zaglebia bez BKSu i Legii bo to ich najwieksza sila pokażcie jakas wieksza walke Zaglebia 80vs80 albo 100-100 ale tylko samego Zaglebia nie ma i nie bedzie zawsze z BKSem i Legia Ruch moze wystawic nawet 300 osob dobrej ekipy . Dziwi mnie tez ze takie Tychy sie napinaja na Ruch a jeden fan klub na nich wystarczy to do tego Miastowy71. Nic tego nie zmieni jak przegramy kilka razy bo tyle ile dostalo i dostaje w pizde Zaglebie czy Ksgks to nic nie znaczy jedynie porażka nie dominacja na Ślasku dominuje Ruch i nikt tego nie zmieni.
Gdzie się ktoś z Tychów napina na Ruch ty farmazonie. Pokaż te posty.

Königshütte
Posty: 186
Rejestracja: 15.04.2019, 09:17

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Königshütte » 17.10.2022, 09:45

Po co dyskutujecie z tym internetowcem?
Bandycki Batory

Natiste
Posty: 437
Rejestracja: 10.06.2018, 18:23

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Natiste » 17.10.2022, 10:53

Świat się wali ciul z ksg będzie komuś sprzęt wypominał.

Königshütte
Posty: 186
Rejestracja: 15.04.2019, 09:17

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Königshütte » 17.10.2022, 13:33

aspirant noga pisze:
17.10.2022, 10:01
Ruch co może wystawić ??
Ruch może wystawić ale nigdzie nie wystawia, bo po prostu maja ważniejsze sprawy na głowie, jak na przykład rozpracowywanie siebie nawzajem na komendach na całym śląsku.
Ekipa Ruchu to najbardziej krzywa ekipa w historii Polskiej Piłki, konfidenci, celebryci, gangsterzy, wszystkiego po trochu, ekipa która uważała się za najlepsza ekipe H a przykładowo nie wytrzymywali ciśnienia wiele razy, wpadajac ze sprzetem np na trenujaca do umówionej ustawki koalicji KSG-GKS, każdy obiektywy wie że miało to na celu wyeliminowanie jak największej liczby przeciwnika przed ustawka a przypomnę że było wszystko dogadane i ekipy miały nie robić sobie akcji przed ustawka.
Kolejny brak jaj i ciśnienie na dojechanie za wszelka cena ekipy Ruchu to wjazd na Sośnice dzielnice Gliwic, która wiele razy wykazywała się w aspekcie H, a Ruch postanowił się sprawdzić wpadając z maczetami.
Zajeb se rakietnicą w łeb drucie.

Kto na przestrzeni lat nie wytrzymywał ciśnienia to akurat cała Polska doskonale wie. Tak samo jak o treningach waszego guru i jego przydupasów z psem.
Bandycki Batory

Pique
Posty: 736
Rejestracja: 31.01.2018, 20:20

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Pique » 17.10.2022, 16:16

North44 pisze:
17.10.2022, 05:51
I jeszcze tytułem uzupełnienia...Wspominasz o fan clubach, gdzie w przypadku Ruchu czy Górnika odgrywają one bardzo ważną rolę, by nie powiedzieć fundamentalną. Natomiast na przykładzie Zagłębia Dąbrowskiego napewno nie są czynnikiem decydującym. Sam region należący do ZS liczy ok. 400 tys. mieszkańców i można to w zasadzie traktować jako jedność. I to jest ta zasadnicza różnica.
Z czystej ciekawości do tego co napisałeś, czy Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź to fan cluby czy to wszystko jest traktowane jako jedna całość razem z Sosnowcem?

North44
Posty: 9
Rejestracja: 24.07.2022, 12:50

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: North44 » 17.10.2022, 17:20

Pique pisze:
17.10.2022, 16:16
North44 pisze:
17.10.2022, 05:51
I jeszcze tytułem uzupełnienia...Wspominasz o fan clubach, gdzie w przypadku Ruchu czy Górnika odgrywają one bardzo ważną rolę, by nie powiedzieć fundamentalną. Natomiast na przykładzie Zagłębia Dąbrowskiego napewno nie są czynnikiem decydującym. Sam region należący do ZS liczy ok. 400 tys. mieszkańców i można to w zasadzie traktować jako jedność. I to jest ta zasadnicza różnica.
Z czystej ciekawości do tego co napisałeś, czy Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź to fan cluby czy to wszystko jest traktowane jako jedna całość razem z Sosnowcem?
Te miasta nigdy nie będą traktowane jako fan cluby. Nie ma takiej opcji pi prostu. Jest to integralna i nierozerwalna część Zagłębia Dąbrowskiego.

CzeskaKorona
Posty: 110
Rejestracja: 27.09.2022, 20:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: CzeskaKorona » 17.10.2022, 21:50

North44 pisze:
17.10.2022, 17:20
Pique pisze:
17.10.2022, 16:16
North44 pisze:
17.10.2022, 05:51
I jeszcze tytułem uzupełnienia...Wspominasz o fan clubach, gdzie w przypadku Ruchu czy Górnika odgrywają one bardzo ważną rolę, by nie powiedzieć fundamentalną. Natomiast na przykładzie Zagłębia Dąbrowskiego napewno nie są czynnikiem decydującym. Sam region należący do ZS liczy ok. 400 tys. mieszkańców i można to w zasadzie traktować jako jedność. I to jest ta zasadnicza różnica.
Z czystej ciekawości do tego co napisałeś, czy Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź to fan cluby czy to wszystko jest traktowane jako jedna całość razem z Sosnowcem?
Te miasta nigdy nie będą traktowane jako fan cluby. Nie ma takiej opcji pi prostu. Jest to integralna i nierozerwalna część Zagłębia Dąbrowskiego.
a ktory z FC uważacie za nasilniejszy? skoro te miasta odpadaja?

Slavia_ZSC
Posty: 278
Rejestracja: 08.03.2011, 07:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slavia_ZSC » 17.10.2022, 22:13

Olkusz.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: hdg » 17.10.2022, 22:37

North44 pisze:
17.10.2022, 17:20
Pique pisze:
17.10.2022, 16:16
North44 pisze:
17.10.2022, 05:51
I jeszcze tytułem uzupełnienia...Wspominasz o fan clubach, gdzie w przypadku Ruchu czy Górnika odgrywają one bardzo ważną rolę, by nie powiedzieć fundamentalną. Natomiast na przykładzie Zagłębia Dąbrowskiego napewno nie są czynnikiem decydującym. Sam region należący do ZS liczy ok. 400 tys. mieszkańców i można to w zasadzie traktować jako jedność. I to jest ta zasadnicza różnica.
Z czystej ciekawości do tego co napisałeś, czy Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź to fan cluby czy to wszystko jest traktowane jako jedna całość razem z Sosnowcem?
Te miasta nigdy nie będą traktowane jako fan cluby. Nie ma takiej opcji pi prostu. Jest to integralna i nierozerwalna część Zagłębia Dąbrowskiego.
Nie ,żebym się czepiał ale zawsze mnie zastanawiało owe Sosnowieckie podejście do sprawy. Jasne ,że te miasta są integralną częścią ZD Podobnie jak np Ruda Śląska czy Mikołów to "integralne części" GŚ. Ale to jednak w obydwu przypadkach osobne miasta więc w moim rozumieniu Fan Cluby. Jest jakaś poważniejsza przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy nazywanie kibiców z tych miast FC sprawiło by im jakąś ujmę ?

Tichauer90
Posty: 43
Rejestracja: 17.07.2011, 18:47

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Tichauer90 » 17.10.2022, 22:56

Ja pisze zawsze obiektywnie Ruch ma najmocniejsze Fan Kluby i najmocniejsza ekipe to ze tam Zaglebie wygra 50na 50 nic nie znaczy nasza ekipa bojowa jest z 5 razy wieksza od Zaglebia bez BKSu i Legii bo to ich najwieksza sila pokażcie jakas wieksza walke Zaglebia 80vs80 albo 100-100 ale tylko samego Zaglebia nie ma i nie bedzie zawsze z BKSem i Legia Ruch moze wystawic nawet 300 osob dobrej ekipy . Dziwi mnie tez ze takie Tychy sie napinaja na Ruch a jeden fan klub na nich wystarczy to do tego Miastowy71. Nic tego nie zmieni jak przegramy kilka razy bo tyle ile dostalo i dostaje w pizde Zaglebie czy Ksgks to nic nie znaczy jedynie porażka nie dominacja na Ślasku dominuje Ruch i nikt tego nie zmieni.
[/quote]

Widać że jesteś pod wpływem starszych kolegów którzy sieją niezły zamęt w Twojej głowie i na prawdę niezłą propagandę.
Ale prawda jest taka że za chwilę któryś z waszych gwiazdorów znowu się rozjebie i połowa ekipy pójdzie siedzieć.
A z obecną ekipą Zagłębia Sosnowiec nie macie żadnych szans, no chyba że na kibice.net
Na dobre, Na złe, Na zawsze

Abrakadabra1410
Posty: 172
Rejestracja: 21.11.2017, 05:41

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Abrakadabra1410 » 17.10.2022, 23:13

North napisał że Dabrowa Będzin Czeladź i Sosnowiec należy traktować jako całość. Kibicowsko na pewno. W czasach gdy Zagłębie włóczyło się po c*** wie których ligach nie dali na ww terenach nikomu rozwinąć skrzydeł. Niektórzy próbowali robić to głośniej i kończyli fatalnie, a niektórzy po cichutko robili swoje. Koniec lat 90 na sto parę Żaboli w Grodzisku 2 auta były z Czeladzi

dino15124
Posty: 36
Rejestracja: 12.01.2022, 19:42

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: dino15124 » 18.10.2022, 13:16

PeRkun pisze:
16.10.2022, 23:42
North44 pisze:
16.10.2022, 10:07
Perkun, tak od dłuższego już czasu ciągle mam nadzieję, że może czymś mnie zaskoczysz, w szczególności tym, co dotyczy ZS. Staram się zrozumieć Twą obsesyjną nienawiść do Zagłębia, bo jakieś trzydzieści lat temu byłem dokładnie taki sam, tyle, że dotyczyło to Ruchu. Dziś, z perspektywy tych wszystkich lat zupełnie inaczej postrzegam pewne rzeczy. Może i u Ciebie zajdzie kiedyś przemiana, która pozwoli Ci choć z minimalnym obiektywizmem podejść do tematu, bo póki co wspomniana nienawiść i zwyczajnie klapki na oczach powodują, iż takimi wpisami jak powyżej tylko się kompromitujesz. Otwórz oczy, a być może dostrzeżesz nieco więcej. I tego Ci życzę.
Ja pisze zawsze obiektywnie Ruch ma najmocniejsze Fan Kluby i najmocniejsza ekipe to ze tam Zaglebie wygra 50na 50 nic nie znaczy nasza ekipa bojowa jest z 5 razy wieksza od Zaglebia bez BKSu i Legii bo to ich najwieksza sila pokażcie jakas wieksza walke Zaglebia 80vs80 albo 100-100 ale tylko samego Zaglebia nie ma i nie bedzie zawsze z BKSem i Legia Ruch moze wystawic nawet 300 osob dobrej ekipy . Dziwi mnie tez ze takie Tychy sie napinaja na Ruch a jeden fan klub na nich wystarczy to do tego Miastowy71. Nic tego nie zmieni jak przegramy kilka razy bo tyle ile dostalo i dostaje w pizde Zaglebie czy Ksgks to nic nie znaczy jedynie porażka nie dominacja na Ślasku dominuje Ruch i nikt tego nie zmieni.
Hahahahahahah żeś chłopie odleciał chyba z 10 lat do tyłu z tą potęgą Ruchu hahahahaha
19PB20

Natiste
Posty: 437
Rejestracja: 10.06.2018, 18:23

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Natiste » 18.10.2022, 18:34

ruchpolicja pisze:
18.10.2022, 11:01
Königshütte pisze:
17.10.2022, 13:33
aspirant noga pisze:
17.10.2022, 10:01
Ruch co może wystawić ??
Ruch może wystawić ale nigdzie nie wystawia, bo po prostu maja ważniejsze sprawy na głowie, jak na przykład rozpracowywanie siebie nawzajem na komendach na całym śląsku.
Ekipa Ruchu to najbardziej krzywa ekipa w historii Polskiej Piłki, konfidenci, celebryci, gangsterzy, wszystkiego po trochu, ekipa która uważała się za najlepsza ekipe H a przykładowo nie wytrzymywali ciśnienia wiele razy, wpadajac ze sprzetem np na trenujaca do umówionej ustawki koalicji KSG-GKS, każdy obiektywy wie że miało to na celu wyeliminowanie jak największej liczby przeciwnika przed ustawka a przypomnę że było wszystko dogadane i ekipy miały nie robić sobie akcji przed ustawka.
Kolejny brak jaj i ciśnienie na dojechanie za wszelka cena ekipy Ruchu to wjazd na Sośnice dzielnice Gliwic, która wiele razy wykazywała się w aspekcie H, a Ruch postanowił się sprawdzić wpadając z maczetami.
Zajeb se rakietnicą w łeb drucie.

Kto na przestrzeni lat nie wytrzymywał ciśnienia to akurat cała Polska doskonale wie. Tak samo jak o treningach waszego guru i jego przydupasów z psem.
Kto nie wytrzymał ciśnienia żabole ?? Przecież koalicja była z wami dogadana, mieliście sobie nie robić akcji do ustawki, i wjechaliście żabolom na trening ze sprzętem, Na Sośnice wjechaliście ze sprzętem, bo mniemam że strach był że Sosnica mogła jako jedna dzielnica pogonić cała PFke i byłby wstyd na Polske bo tacy charakterni zawsze jesteście, czekam na konkrety z ostatnich lat gdzie koalicja wyskoczyła na was ze sprzętem ??

Treningi z Policjantami ?? Kolejna manipulacja faktami, pokazywanie zdjęcia ekipy i drugiego zdjęcia jak mundurowi trenowali na tym samym obiekcie i liczenie ze każdy łyknie farmazon że trenowali razem w tym samym czasie ?? typowa socjotechnika
Czy trenowanie na obiektach na których zdarzało się że treningi miała Policja, jest jednoznaczne z treningami z policja ??
Pierdolnij się w łeb bo Ruch też trenował na obiektach których trenowała Policja i co ?? Ruch trenuje z Policja ??
Ano trenuje bo przecież zawodnicy zawodowi z PF trenowali z policjantem i byłym policjantem, ale u was to jest wyjątek i w końcu zawodowstwo to się nie liczy i można tak traktować a treningi M z T w zawodowstwie już tak trzeba piętnować.
Przypomnę że czołowa postać z HPG też ma zdjęcia z T jak trenował i jeździł z klubem z Knurowa na zawody ??
Nie słyszałem żeby cała Polska mu jechała i kręciła aferę ze Piast trenuje z T i jest Policjantem.
Przypomnę że M którego tak jedziecie, cały czas wymyślacie białka którego nie ma, historie z aresztów których nigdy nie było, czy wciskanie ludziom ciemnoty że jest tajniakiem z Policji i co siedzi w areszcie od kilku lat i nie sprzedał nikogo z PF gdy dorwaliście go na stacji w 20, wtedy Ruch był mega honorowy i chciał zlinczować M a M nic nie pamiętał, a tymczasem PF śpiewa na prawo i lewo.

RUCH POLICJA JEDNA KOALICJA
Ty ciulu złamany jak Ruch podjechał do Zakopanego na wasz obóz to kto wyskoczył z rakietnicami?Jesteście ciule jakich mało a największy to ty bo niewiesz o czym tu piszesz pajacu .Mało tego psy w ekipie wspólne treningi i konfidenci których coraz więcej ,karma szybko wrocila a miało być tak pieknie CIULU!

Xsexx
Posty: 98
Rejestracja: 15.04.2022, 08:47

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Xsexx » 18.10.2022, 19:09

Jacy policjanci byli w ekipie Górnika?? Pół Polski o tym śpiewa, a z tego co się dowiedziałem chodzi o chłopaka który chodził do szkoły mundurowej (tak czy siak dla mnie to dojebane) choć psem nigdy nie został, ale o kimś jest jeszcze mowa? Z tego co pamiętam to po stronie chorzowskich biegał czynny pies podczas awantury z ŁKS

eragsm
Posty: 39
Rejestracja: 01.04.2022, 16:39

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: eragsm » 18.10.2022, 20:20

Xsexx pisze:
18.10.2022, 19:09
Jacy policjanci byli w ekipie Górnika?? Pół Polski o tym śpiewa, a z tego co się dowiedziałem chodzi o chłopaka który chodził do szkoły mundurowej (tak czy siak dla mnie to dojebane) choć psem nigdy nie został, ale o kimś jest jeszcze mowa? Z tego co pamiętam to po stronie chorzowskich biegał czynny pies podczas awantury z ŁKS
[/quo
Dokładnie mieli w pf milicjanta wyszło szydło z worka bo zadymie z ŁKS-em. Także niewiem komu oni chcą coś komuś wypominać.
Ino GieKSa

Königshütte
Posty: 186
Rejestracja: 15.04.2019, 09:17

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Königshütte » 19.10.2022, 17:17

Co do mary to też się musisz doinformować u tych twoich kolegów biznesmenie. Sprawa jego treningów z psem wypłynęła dokładnie w 2011 roku, ale zostało mu to odpuszczone bo się zarzekał, że nie wiedział, że trenuje z psem, hahaha. Upłynęło kilka latek i okazało się, że zbijanie piątek, treningi jak i wyjazdy na obozy z psem dalej trwały w najlepsze. Oprócz niego trenowali tam cechu, rumin i telinga. Aha i może nie było nagrania, że jak gdzieś wypłynie zdjęcie na tle spartana wyżej wymienionych osób to cała ta grupa zostanie pogoniona?? To też manipulacje dzbanie??

mareczek, który kształcił się na psa w szkole mundurowej miał zostać pogoniony, ale biegał dalej.

Co do sprzętu o który tak płaczesz to też c**** wiesz. Zapytaj kto nie chciał zrezygnować z przedłużaczy gdy padła taka propozycja jeszcze przed zatrzymaniami. Pewien miłośnik sprzętu jakiś czas później gorzko tego pożałował.

Aha, w PF nigdy nie było żadnego milicjanta, farmazonie. Słabo ci coś idzie ta twoja misja kręcenia afer i wybielania koalicji.
Bandycki Batory

KSGKSW
Posty: 1025
Rejestracja: 19.08.2017, 20:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: KSGKSW » 19.10.2022, 18:07

Königshütte pisze:
19.10.2022, 17:17
Co do mary to też się musisz doinformować u tych twoich kolegów biznesmenie. Sprawa jego treningów z psem wypłynęła dokładnie w 2011 roku, ale zostało mu to odpuszczone bo się zarzekał, że nie wiedział, że trenuje z psem, hahaha. Upłynęło kilka latek i okazało się, że zbijanie piątek, treningi jak i wyjazdy na obozy z psem dalej trwały w najlepsze. Oprócz niego trenowali tam cechu, rumin i telinga. Aha i może nie było nagrania, że jak gdzieś wypłynie zdjęcie na tle spartana wyżej wymienionych osób to cała ta grupa zostanie pogoniona?? To też manipulacje dzbanie??

mareczek, który kształcił się na psa w szkole mundurowej miał zostać pogoniony, ale biegał dalej.

Co do sprzętu o który tak płaczesz to też c**** wiesz. Zapytaj kto nie chciał zrezygnować z przedłużaczy gdy padła taka propozycja jeszcze przed zatrzymaniami. Pewien miłośnik sprzętu jakiś czas później gorzko tego pożałował.

Aha, w PF nigdy nie było żadnego milicjanta, farmazonie. Słabo ci coś idzie ta twoja misja kręcenia afer i wybielania koalicji.
Co jak co, ale dzielnicowego z Rybnika się chyba nie będziesz wypierał?

Natiste
Posty: 437
Rejestracja: 10.06.2018, 18:23

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Natiste » 19.10.2022, 19:12

On nigdy nie był w PF przypadkowy koleś na murawie jakich było wtedy wielu.

KSGKSW
Posty: 1025
Rejestracja: 19.08.2017, 20:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: KSGKSW » 19.10.2022, 19:44

Natiste pisze:
19.10.2022, 19:12
On nigdy nie był w PF przypadkowy koleś na murawie jakich było wtedy wielu.
Sam nie wierzysz w co piszesz.

Zbutawryja
Posty: 8
Rejestracja: 20.10.2015, 23:04

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Zbutawryja » 19.10.2022, 20:23

ruchpolicja pisze:
19.10.2022, 10:04
Ciekawi mnie gdzie jest granica, bo w ekipie PFki byli już policjanci ale czy Strażnik Miejski, Służba więzienna czy żołnierz to też w kodeksie kibicowskim traktujemy na równo z psami czy może są jakieś wyjątki ??
W kodeksie ulicy jest jasno napisane że w ekipie nie może być żołnierz?

Kkrawczyk
Posty: 851
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kkrawczyk » 19.10.2022, 20:26

Zbutawryja pisze:
19.10.2022, 20:23
ruchpolicja pisze:
19.10.2022, 10:04
Ciekawi mnie gdzie jest granica, bo w ekipie PFki byli już policjanci ale czy Strażnik Miejski, Służba więzienna czy żołnierz to też w kodeksie kibicowskim traktujemy na równo z psami czy może są jakieś wyjątki ??
W kodeksie ulicy jest jasno napisane że w ekipie nie może być żołnierz?
Jeśli na kibice.net tak twierdza to nie może być.
j**** urkaine

rslbkw
Posty: 12
Rejestracja: 22.04.2014, 13:42

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: rslbkw » 20.10.2022, 01:24

Ruch i akcje ze sprzętem? A i owszem. Ruch zagrał w Waszą grę. Sprzęt pierwsza wyciągnęła Gieksa, bodajże z Mysłowic, ale co do FC mogę się mylić. W niedalekiej przyszłości, może z dwa tygodnie później, podlapalo to TRSL. A później rozlało się to na wszystkie "fronty". Więc jeśli ogólnie było przyjęte że Ruch z KSG i GKS walczy ze sprzętem, to wjazd na Sośnice z przedłużaczami ma być czymś dziwnym?
Obóz w Zakopanem? Wyobraźcie sobie ćwiczenia Rosyjskich wojsk na terenach Polski? To jak możecie sobie wyobrażać sobie obóz chuligański na terenach Ruchu?
Policja? Marek miał być pogoniony za to, że chodził do szkoły policyjnej. Ale dobrze się zapowiadał to został. Tak samo jak M miał nie trenować z psem. To nie było od razu rozdmuchane. Rozdmuchane zostało po złamaniu Waszego własnego słowa w kwestii Waszych ludzi.
I tym się różni Ruch od koalicji, a na pewno od KSG. Na Ruchu takie jednostki są eliminowane. Konfidenci zawsze byli gonieni, niektórzy przypłacili to wolnością. Na Górniku pomimo krzywizn, ludzie dalej biegają. Swego czasu na GKS też tak było, ale mam wrażenie że obie ekipy pod względem siły i charakteru zamieniły się miejscami wewnątrz koalicji.
Co do rozkładu sił na GŚ, ZS to nr 1. Ale nie zapominajmy ile czasu zajęło budowanie obecnej ekipy. Przez Ruch przeszły czystki, i potencjał jest. Nie ma co sugerować się ŁKS, bo uczestnicy wydarzeń z obu stron dobrze wiedzą że formy Ruchu przez pryzmat tego wydarzenia się nie da. Cokolwiek sugerować się można wydarzeniami na rejonach, a te, w niektórych sytuacjach nawet pomimo porażek, dowodzą że Ruch po zawirowaniach odbudował się na tyle, by móc cokolwiek działać. Nawet jeśli czasem braknie siły, to charakter został (vide RSL i spotkanie sportowców koalicji z chłopakami z jednej dzielnicy). Możecie robić screeny, ale za 5 lat Ruch będzie pełną gębą rywalizował z ZS o miano najmocniej ekipy w regionie. Historia ponoć lubi się powtarzać...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości