www.warhouse.pl

Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
hooltRass
Posty: 131
Rejestracja: 10.07.2010, 09:25

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: hooltRass » 12.09.2017, 10:41

Mentol skończ pierdolić ciulstwa gorolu
1964 - 1920 = 44



???
Posty: 557
Rejestracja: 23.04.2011, 14:24

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: ??? » 12.09.2017, 12:06

hooltRass pisze:
12.09.2017, 10:41
Mentol skończ pierdolić ciulstwa gorolu
Zaorane :)
Kibice.net -siedlisko wszelakiego zła.

GSfans
Posty: 8
Rejestracja: 06.08.2017, 15:23

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: GSfans » 12.09.2017, 12:27

jebacjebacpzpn pisze:
12.09.2017, 00:45
Czy jest cos prawdy w tym, ze Ruch w ciagu najbliższych 2-3miesiecy moze wycofac sie z 1 ligi?
Takie pogloski chodza w kregu piłkarskim.
nie

Na_lajcie

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Na_lajcie » 12.09.2017, 13:18

MENTOL1 pisze:
12.09.2017, 10:16
[/i]
kibic899 pisze:
12.09.2017, 06:22
Zapomniałeś jeszcze dodac, że jesteś upośledzony więc zrobię to za ciebie bo nie można edytować:) pokaż ta niemiecką flagę w młynie Ruchu w ciągu ostatnich 2 lat?:) A co do RAŚ to przetłumacz sobie sam ten skrót i przeczytaj ze zrozumieniem:)z twojego posta wnioskuję, że byłeś na Górnym Śląsku? Widziałeś jak ten region wygląda? Popytaj rodziców jak wyglądał kiedyś póki stolyca nie wypompowała z niego kasy ? Jedz i spytaj kogoś kto mieszka tam lata jak się żyło zanim rządy rozjebały kopalnie i huty? A potem zacznij p******** o antypolskości na Górnym Śląsku
Byłeś kiedyś w Chorzowie,Siemianowicach albo Świętochłowicach czy na dzielnicach Katowic? Tam wiecej chodzi ludzi w koszulkach starych reprezentacji Niemiec niż Polski do tego sporo napisów w jezyku niemieckim. Sami ludzie tam mieszkajacy przyznaja ze nie lubią Polski ale co tam Ruch sie boi do tego przyznac od czasu bumu na patriotyzm,teraz to jest temat zakazany. Przy Wisle czy innych kibicach z poza Śląska to nawet boją sie poruszac ten temat.

I teraz jak ma jakis Niebieski jaja to niech przyzna że tak jest jak nie to wiadomo boją sie to jest w 100% prawda.
Ty ku*** mentosie j*****....w koszulce niemieckiej reprezentacji ostatnio widziałem kogokolwiek na początku pierwszej dekady XXI wieku, więc nie p****** bzdur pacanie.

Na_lajcie

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Na_lajcie » 12.09.2017, 14:28

A powiedz no mi drazetko droga, jakie były przyczyny wybuchu Powstań śląskich ?
Jestem hanys z krwi i kości i nie utożsamiam się z niemcami, kibicuje Ruchowi.


Wszystkie Twoje tezy obalone...co dalej mi napiszesz ?

P.S. co powiesz ciekawego o kolesiu z Lechii, który zebrał w******* od psów w Danii ?

Rejon Śląsk 84r
Posty: 15
Rejestracja: 23.10.2016, 17:13

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Rejon Śląsk 84r » 12.09.2017, 15:37

JAkbym tu nie mieszkał całe zycie i przeczytal to co pisze mentol to strach by bylo tu (na slask) przyjechac i po polsku gadac bo by jeszcze niemcy mie zabili w tym okupowanym slasku. A kazdy kto mysli ze w Rudzie sl, Chorzowie czy Mikolowie sa anty polacy to proponuje w dniu meczu reprezentacji Polski isc do miejscowego baru, pewnie ogromne bedzie zdziwienie ze te z****** slazaki kibicuja Polsce

Na_lajcie

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Na_lajcie » 12.09.2017, 16:22

Tyś jest dupny...
Nadal nie odpowiedziałeś mi na moje pytania...

hooltRass
Posty: 131
Rejestracja: 10.07.2010, 09:25

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: hooltRass » 12.09.2017, 16:26

Nie ma co z mentosem debatować, On wszystko wie od Chorzowskich z roboty - info z pierwszej ręki.
Tak jak ktoś wyżej napisoł, przyjedź sie synek zoboczyć bary na Ślonsku w dniu meczu z Armenią, a potem godej jaki momy stosunek do Polski. A niy dupisz alajny jak poczaskany. Ciulu gupi
1964 - 1920 = 44

nbsiemce1920
Posty: 76
Rejestracja: 16.05.2013, 16:37

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: nbsiemce1920 » 12.09.2017, 16:53

MENTOL1 pisze:
12.09.2017, 10:16
[/i]
kibic899 pisze:
12.09.2017, 06:22
Zapomniałeś jeszcze dodac, że jesteś upośledzony więc zrobię to za ciebie bo nie można edytować:) pokaż ta niemiecką flagę w młynie Ruchu w ciągu ostatnich 2 lat?:) A co do RAŚ to przetłumacz sobie sam ten skrót i przeczytaj ze zrozumieniem:)z twojego posta wnioskuję, że byłeś na Górnym Śląsku? Widziałeś jak ten region wygląda? Popytaj rodziców jak wyglądał kiedyś póki stolyca nie wypompowała z niego kasy ? Jedz i spytaj kogoś kto mieszka tam lata jak się żyło zanim rządy rozjebały kopalnie i huty? A potem zacznij p******** o antypolskości na Górnym Śląsku
Byłeś kiedyś w Chorzowie,Siemianowicach albo Świętochłowicach czy na dzielnicach Katowic? Tam wiecej chodzi ludzi w koszulkach starych reprezentacji Niemiec niż Polski do tego sporo napisów w jezyku niemieckim. Sami ludzie tam mieszkajacy przyznaja ze nie lubią Polski ale co tam Ruch sie boi do tego przyznac od czasu bumu na patriotyzm,teraz to jest temat zakazany. Przy Wisle czy innych kibicach z poza Śląska to nawet boją sie poruszac ten temat.

I teraz jak ma jakis Niebieski jaja to niech przyzna że tak jest jak nie to wiadomo boją sie to jest w 100% prawda.
Cieciu a Ty byles kiedys np w Siemianowicach ze sie wypowiadasz za nasze miasto? pisze z gory ze jak przyjedziesz to nie zobaczysz nikogo w niemieckiej koszulce , a w koszulkach patriotycznych czy bluzach nie ciezko spotkac. Lepiej pierdolic jakies brednie bo ktos Ci cos tam powiedzial. Proste.. Nie wiesz to sie nie wypowiadaj

bez-napinki
Posty: 1574
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 12.09.2017, 17:36

kamil1p pisze:
12.09.2017, 01:18
Rejon Śląsk 84r pisze:
11.09.2017, 21:40
Ludzie ogarnijcie sie ,na slasku niema zadnych antypolskich grup. SA poprostu luzie szanujacy i utozsamiajacy sie z regionem Ślaski ktory ma swoja historie i tradycje . Tak jak w innych rjonach polski np kaszuby. A swastyki wystepuja na murach polski od gor po morze.
Nie ma antypolskich mówisz ?
RAS, Gorzelik i jego przydupasy nie są anty polskie.?

Kibice Ruchu też maja poglądy anty polskie - gwizdy na hymn, niemiecka flaga w młynie - przecież wy slazacy jesteście dumni że wasi dziadowie walczyli w Wehrmachcie.

gdy byłem w Niemczech to spotkałem Ślązaków, którzy wprost mówili mi że są Niemcami i to z waszych "imperium" Śląskich miast przyjechali Piekary Śląskie czy Chorzów.

Więc dalej się wybielajcie my chętnie się jeszcze pośmiejemy.
tych z kosmosu też spotkałeś?

hooltRass
Posty: 131
Rejestracja: 10.07.2010, 09:25

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: hooltRass » 12.09.2017, 18:06

Zostow go, On spotkoł, widzioł i godoł.
Przybij piona z mentosem
1964 - 1920 = 44

Amer
Posty: 35
Rejestracja: 23.09.2008, 09:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Amer » 12.09.2017, 19:01

Hanysy w zdecydowanej większości czują się wpierw Ślązakami, a zaraz potem Polakami. Jak ktoś gada, niemcami to po prostu jest zwykłym zjebanym ciulem i tyle.

UTYMAN
Posty: 114
Rejestracja: 16.05.2013, 00:45
Lokalizacja: Ruch

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: UTYMAN » 12.09.2017, 19:29

Obecnie jest troche ludzi za Autonomią Śląską chcą miec swoje pieniadze na ziemiach Śląskich a nie odłączenia sie od Polski. Niestety gorolstwo wycyckało pieniadze na Hutach i Kopalniach a zostawili zrujnowany Śląsk a za te pieniadze co mieli mogli wybudowac i wyremontowac wszystkie miasta na Śląsku.
W latach 80 i 90 na Górnym Śląsku było sporo flag Niemieckich na stadionach i innych rzeczy po 1999r. jedynie maly procent tego pozostał tak samo jak i kultura Śląska wymiera kiedyś było tego sporo teraz mały procent.
Teraz na Śląsku są bardziej klimaty na Autonomie Śląską pisze tutaj o rodowitych Ślązakach bo niestety sporo gorolstwa sie tu zjechało i "mówią" nam jakimi oni są Narodowcami a Ślązak wie ze to jest gorol a nie Ślązak.
RUCH 1920 CHORZÓW

SturmgewehR 44
Posty: 143
Rejestracja: 01.08.2017, 10:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SturmgewehR 44 » 12.09.2017, 20:21

To, że mało kto na(Ślonsku/Ruchu) afiszuje się dziś pod flagą niemiec(flagą aktualnie obowiązującą) to fakt, jednak bardziej tu chodzi o stan rozkładu dzisiejszych niemiec, czyli multikulti, masa lewusów, pedałów, merkel etc. z czym nikt normalny nie chce się utożsamiać. W latach 80/90 wyglądało to zupełnie inaczej i dla wielu ślązaków niemcy były rajem, gdzie przy okazji na przekór władzom prl i gorolom wieszało się takie flagi pokazując innym że my jesteśmy z niemieckiego śląska.
Wyskoczyliście na Mentola a akurat w tym przypadku ma rację. Wielu kibiców Ruchu utożsamia się oprócz Górnego Śląska własnie z nazistowskimi niemcami i flagą cesarstwa niemieckiego. Oprócz napisów na murach, przyśpiewek, flag itp.itd. różne fc wydają tego typu gadżety i doskonale o tym wiecie. Dziś ze względu na ogólnopolską modę i napływ gorolstwa, również na Ruchu uaktywniło się wielu polskich narodowców jednak opcja NS jest cały czas bardzo silna i widoczna dlatego nie wiem czemu to chcecie ukryć? Dodam że są osoby które na reprezentację polski z życiu nie pójdą, oczywiście nie wiąże się to z tym że widząc kogoś w szalu polski zaczynają go lać choć tacy też się znajdą
2020r. VIII krucjata - przeciwko bolszewizmowi
DEUS VULT

Amer
Posty: 35
Rejestracja: 23.09.2008, 09:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Amer » 12.09.2017, 20:30

sturmgewehr mówisz o jakichś skrajnych przypadkach. A "rajch" w latach 80/90 był rajem nie tylko dla Ślązaków, ale dla większości mieszkańców całej Polski jak i obywateli krajów bloku wschodniego.

Na_lajcie

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Na_lajcie » 12.09.2017, 20:35

Masz racje, takie klimaty byly w latach 90 i wczesnych 2000. W chwili obecnej nie uraczysz tak wiele osob w koszukce reprezentacji niemiec. Jak pokazuja wydarzenia z Danii nie tylko na slasku (calym slasku a nie tylko Ruchu), to w calym kraju sa kultowane nurty nazistowskie. Czy widzac kolesia w koszulce reprezentacji hiszpanii mam twierdzic ze on popiera rezim generala Franco ? Pamietam jakis czas temu byla moda na zakladanie bluz czy koszulek ze skrotem CCCP albo symbolem sierpu i mlota. Do dzisiaj widze cala mase przydupow chodzacych z morda Che Guevary na klacie. Czy to znaczy ze caly kraj nadal kocha i wspiera komunistow ? Bo jesli tak to wedlog mnie, tych kilku debili identyfikujacych sie z nazistami stanowia mniejszy problem w porownaniu z milujacym komuchow rodakow z calego kraju.

SturmgewehR 44
Posty: 143
Rejestracja: 01.08.2017, 10:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SturmgewehR 44 » 12.09.2017, 20:39

Amer pisze:
12.09.2017, 20:30
sturmgewehr mówisz o jakichś skrajnych przypadkach. A "rajch" w latach 80/90 był rajem nie tylko dla Ślązaków, ale dla większości mieszkańców całej Polski jak i obywateli krajów bloku wschodniego.
Uwierz że nie mówię o skrajnościach. To że dziś ktoś nie lata w dresie niemiec, lub we fleku i glanach czy ze swastą na klacie wcale nie oznacza że nie jest np. nazistą :)
2020r. VIII krucjata - przeciwko bolszewizmowi
DEUS VULT

kokacola
Posty: 257
Rejestracja: 22.06.2016, 18:16

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: kokacola » 12.09.2017, 21:22

Repra Niemiec jebla maistra,na targu od c**** koszulek Deutschland,to się kupowało żeby być fajnym,bo w tamtych czasach każdy chciał być fajny i lepszy. Nie było za dużego wyboru, bo z jednej strony PolSport i Relaksy,a z drugiej jakiś powiew zachodu. Nie jednemu rodzina wyjechała do RFN z powodów finansowych, to te Niemcy były jakieś bliższe,lubiane.
....a tutaj rozkmina gimnazjalistów z drenowaniem siódmego pokolenia dziadka,który walczył w Wehrmachcie :D :D :D

Jakimomnick
Posty: 82
Rejestracja: 10.08.2017, 22:32

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Jakimomnick » 12.09.2017, 21:46

Jak dobrze pamietam to nawet Legia Warszawa czyli klub co teraz jest wielki patriotycznie miał fajną fanę to co Legia teź jest antypolska albo niemiecka??[link]

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: hdg » 12.09.2017, 22:22

Ktos kto nie siedzi w temacie ,nie powinien się w ogóle nań wypowiadać.GŚ to lata temu była kulturowa mieszanka polskośći,niemieckośći,naleciałości czeskich ,śląskości,a nawet troche żydów kiedyś żyło na śląsku.W wielu rodzinach byli członkowie różnych nacji ale dla wielu najważniejszym pozostawał i pozostaje do tej pory Górny Śląsk.jak czytam albo słyszę to wrzucanie wszystich do jednego worka i uznawanie wszystkich ślązaków jako niemców to szlag mnie trafia.Owszem są i tacy ale mają pełne prawo do tego ,szczególnie w sytuacji gdy sporą część ich rodzin stanowili niemcy osiedlający się tutaj przed wiekami,ale zdecydowana większość rdzennych mieszkańców GŚ w tym i ja czuje się przede wszystkim Ślonzokami czy sie to reszcie PL podoba czy nie.To,że jestem ślązakiem nie budzi we mnie broń bBoże odrazy do polski ,ale bolesnym jest fakt niezrozumienia przez sporą część polaków specyfiki GŚ,do tego dochodzą sprawy typu naśmiewanie się z gwary ,poprawianie itd,co spotykało mnie osobiście od lat dziecięcych,to mnie wkurwia najbardziej w "wielkich polskich patriotach" że usiłują wszystko zrobić na swoją modłę a do c**** wacława to jest przede wszystkim nasz teren i nasza kultura powinna tu być na pierwszym miejscu ! Póki co ona ginie własnie dzięki sporej ilośći "mądrych polskich poczynań".Żeby nie było ,mam znajomych z innych polskich miast jak i klubów którzy to rozumieją i takich polaków szanuję i za nie jednym mógłbym w ogień skoczyć !

Może niech któryś ze "znawców" o ile zrozumie wszystko co w nim pisze niech sobie przeczyta ten tekst

[link]

albo obejrzy film Oberschlesien - kołocz na droga to może w końcu skuma o co chodzi


P.S Nie,nie jestem kibicem Ruchu

212
Posty: 282
Rejestracja: 01.05.2007, 10:30
Lokalizacja:

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 212 » 12.09.2017, 22:25

MENTOL1 pisze:
12.09.2017, 16:04
Rejon Śląsk 84r pisze:
12.09.2017, 15:37
JAkbym tu nie mieszkał całe zycie i przeczytal to co pisze mentol to strach by bylo tu (na slask) przyjechac i po polsku gadac bo by jeszcze niemcy mie zabili w tym okupowanym slasku. A kazdy kto mysli ze w Rudzie sl, Chorzowie czy Mikolowie sa anty polacy to proponuje w dniu meczu reprezentacji Polski isc do miejscowego baru, pewnie ogromne bedzie zdziwienie ze te z****** slazaki kibicuja Polsce
Ok nie ma u was pro niemieckości przekonales mnie hahaha

OSOBISCIE ZNAM TAKICH Z ROBOTY A WY TU DEBILI Z SIEBIE ROBICIE. Piosenki,grafy ,flagi,szale w barwach niemiec I nne gadzety ten stary napis deutschland na Świetochlowicach jest jeszcze zamazany? Napis Witamy w lll rzeszy jest jeszcze? I bym mógł tak pisac sporo.
Chyba ze to jakas ukryta ekipa wszystko robi z Ruchu? .Zaraz nie ...... nie ukrywaja sie !Na marszu autonomi ślaska niemieckich flag bylo kilka a wszystko jak bylo tak jest.Ale oni tego nigdy nie widzieli.

I tu nie chodzi o to ze cały Ślask taki jest ale Niemieckość jest widoczna zwłaszcza na Ruchu nie od dziś a oni sie boja do tego przyznac. Boją sie cokolwiek napisac o tym official cykorians oberschlesien.
zeby bylo lepiej, pamietam taka sytuacje sprzed jakiegos meczu Ruchu w przystadionowym barze.
Mistrzostwa Świata w skokach. w knajpie kilkadziesiat kibicow Ruchu, chorzowianie i różne fancluby, młodzi i starzy, bardziej sportowi i piwosze. Skacze Severin Freund. W knajpie ogólna wyjebka i jakiś komentarz " o nasz teraz". Chwilę po nim Kamil Stoch. Knajpa po ozywa. Niektorzy wstaja. Słychac "dowej synek" itp. Po udanym skoku okrzyki jak po golu. Tak to antypolscy sa ci kibice Ruchu.

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 19__kattowitz__20 » 13.09.2017, 08:15

jasne ze to wszystko tak do szpasu zeby powkurwiac innych, teksty typu : "ja bo u nos w Niymcach tako trowa zielono, a szczury po 16kg majom", zreszta teraz to bardzij Turkland niz Deutschland

bez-napinki
Posty: 1574
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 13.09.2017, 20:30

Cały czas się zastanawiam o jakich niemieckich przyśpiewkach mowa...

*Auschwitz Birkenau sialallaa
*Heili heilo heila

nic więcej sobie nie przypominam.
zresztą o Górnym Śląsku i tutejszych poglądach ludzi najwięcej wypowiadają się downy, które nie mają jakiejkolwiek styczności z Górnym Śląskiem. Jakiś downuch pisze, że spotykał jakichś ludzi, chyba ku*** na Księżycu.
idąc dalej, skoro ktoś ma flagi w języku angielskim to jest Anglikiem? ;)
grafy? szaliki? w barwach Niemiec? czekam na przykłady.
212 pisze:
12.09.2017, 22:25
zeby bylo lepiej, pamietam taka sytuacje sprzed jakiegos meczu Ruchu w przystadionowym barze.
Mistrzostwa Świata w skokach. w knajpie kilkadziesiat kibicow Ruchu, chorzowianie i różne fancluby, młodzi i starzy, bardziej sportowi i piwosze. Skacze Severin Freund. W knajpie ogólna wyjebka i jakiś komentarz " o nasz teraz". Chwilę po nim Kamil Stoch. Knajpa po ozywa. Niektorzy wstaja. Słychac "dowej synek" itp. Po udanym skoku okrzyki jak po golu. Tak to antypolscy sa ci kibice Ruchu.
Takie tutaj klimaty, jeden uważa, że jest Ślązakiem, drugi Niemcem, trzeci Polakiem, czwarty tym i tym, a i znajdą się jacyś Czeskie Cesaroki. Przede wszystkim łączy nas Ruch.

ZenonKwadrat
Posty: 104
Rejestracja: 13.12.2012, 16:14

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: ZenonKwadrat » 13.09.2017, 21:22

PeRkun pisze:
13.09.2017, 19:01
Oglądam teraz mecz Zagłębie -Gks w tym młynie Zagłebia coraz gorzej jak jest słaby przeciwnik to 50osob albo wcale nie mają a na derby słabo kilkadziesiąt wiecej to MKS Kluczbork ma lepszy młyn wieś totalna.
Pewnie gdyby wiedzieli że będziesz oglądał mecz to by się większą bandą zebrali.
Rzeź Wołyńska - pamiętajmy o tej nie wygodnej dla naszych rządzących zbrodni!

SturmgewehR 44
Posty: 143
Rejestracja: 01.08.2017, 10:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SturmgewehR 44 » 13.09.2017, 21:41

bez-napinki pisze:
13.09.2017, 20:30
Cały czas się zastanawiam o jakich niemieckich przyśpiewkach mowa...

*Auschwitz Birkenau sialallaa
*Heili heilo heila
pomogę z tymi "niemieckimi" przyśpiewkami
"Ein Heller und ein Batzen" jak najbardziej, do tego "SS, SA.. i dalej w zależności od fc: ŁAZISKA, RYMERA" itd, dalej "RUDOLF HESS HKS", dalej "MY JESTEŚMY Z III RZESZY KTO ZABIJA TEN NIE GRZESZY" i jeszcze nieśmiertelne najczęściej śpiewane "AH KS RUCH"
Do tego dawno nie słyszalne " TO BYŁY PIĘKNE DNI JAK MY NA MOSKWA SZLI, NAD NASZĄ GŁOWĄ WISIAŁ PIERDOLNY HAKENKREUZ, WSZYSCY WOŁALI SIEG, WSZYSCY WOŁALI HEIL...". Na pewno jeszcze coś było ale teraz nie potrafię sobie przypomnieć :)
2020r. VIII krucjata - przeciwko bolszewizmowi
DEUS VULT

UTYMAN
Posty: 114
Rejestracja: 16.05.2013, 00:45
Lokalizacja: Ruch

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: UTYMAN » 13.09.2017, 22:31

bez-napinki chyba jestes modym kibicem .. ja jeszcze pamietam taka przyśpiewke ze starych czasów co spiewała stara ekipa nie wiem czy dobrze kojarzę Ru Ru Rudolf hes Hitler Jugend SS to byly czasy same wariaty po 30,25 lat a ja młody z 15 lat ale tez juz mały chuligan :P
RUCH 1920 CHORZÓW

bez-napinki
Posty: 1574
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 13.09.2017, 22:42

Ale to były takie bardziej wyjazdowe piosenki śpiewane w cugach czy autobusach, raczej rzadko spotykane na trybunach i nie śpiewane w języku niemieckim.

Jakieś "SS SA Łaziska czy Kostuchna" mogło być również śpiewane u innych ekip, po drugie... czy to takie niemieckie?
AH KS Ruch - to wcale nie jest niemiecka przyśpiewka. ;)
"Ein Heller und ein Batzen" - tego nie kojarzę wcale.

i jak już to "wisioł dupny hakenkreuz, i my wołali sieg i my wołali heil..." - bardziej tak to szło, kolejna przyśpiewka bardziej śląska, powiązana z jakimiś tam niemieckimi / hitlerowskimi wstawkami.

oczywiście chodzi mi w jakim języku było to śpiewane, bo "poglądowo", to jak najbardziej mogę się zgodzić.
Analogicznie "NAszym wzorem jest Rudolf Hess" czy "Rudolf Hess ale ale ale" to też niemieckie przyśpiewki. ;) (Legia i Lechia).

UTYMAN, stary nie jestem, młody nie jestem, z opowiadań coś tam znam. Liznąłem końcówkę lat 90-tych jako małolat, więc coś tam jeszcze kojarzę.

albtraum
Posty: 104
Rejestracja: 22.06.2016, 14:43

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: albtraum » 13.09.2017, 23:53

Było kilka wersji, ja pamiętam najlepiej "dupny hackenkreuz" i "krzyczeliśmy sieg, krzyczeliśmy heil", ogółem słabo, ale pamiętam trochę ten klimat, niektóre te same ekipy raz krzyczały "quantanamera jesteśmy z miasta Hitlera" (jako aposteoza swojego miasta) by za chwile zaśpiewać na tą samą nutę "quantanamera X to wioska Hitlera" (dopierdolenie wrogowi) ... zgłębiania ideologii w tym na pewno nie było, liczył się rym, kontrowersja i spontan :)

19__kattowitz__20
Posty: 387
Rejestracja: 21.01.2010, 17:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 19__kattowitz__20 » 14.09.2017, 05:55

"Ein Heller und ein Batzen" - tego nie kojarzę wcale."

To jest poczatek "heili heilo heila"w orginale "heidi heido" , a to drugie bylo " nad nami wisiol dupny hakenkreuz wszyscy wolali sieg wszyscy wolali heil", AH KS Ruch chopcy do dzisioj spiywajom ale nie na szpilach.
dobra dosc tego pisanio

UrzadSkarbowy
Posty: 1074
Rejestracja: 27.08.2016, 22:31

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: UrzadSkarbowy » 14.09.2017, 07:57

niektórzy to na siłę próbują historię zmieniać

ps. kto ma białe pasy iii drewniane adidasy ;)?
Obrazek

buczo88
Posty: 40
Rejestracja: 19.10.2011, 14:22

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: buczo88 » 14.09.2017, 08:42

UTYMAN pisze:
13.09.2017, 22:31
bez-napinki chyba jestes modym kibicem .. ja jeszcze pamietam taka przyśpiewke ze starych czasów co spiewała stara ekipa nie wiem czy dobrze kojarzę Ru Ru Rudolf hes Hitler Jugend SS to byly czasy same wariaty po 30,25 lat a ja młody z 15 lat ale tez juz mały chuligan :P
Słyszołch sieg heil Rudolf Hess Adolf Hitler ss ale niy ino na ruchu to spiywali

SturmgewehR 44
Posty: 143
Rejestracja: 01.08.2017, 10:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SturmgewehR 44 » 14.09.2017, 09:07

bez-napinki pisze:
13.09.2017, 22:42
Ale to były takie bardziej wyjazdowe piosenki śpiewane w cugach czy autobusach, raczej rzadko spotykane na trybunach i nie śpiewane w języku niemieckim.
Co Ty cały czas z tymi niemieckimi piosenkami drążysz? W moim pierwszym poście w tym wątku pisałem o utożsamianiu się części kibiców Ruchu z "nazistowskimi niemcami/ślonskiem" i piosenkami pod tę nutę. Nigdzie nie było napisane że śpiewamy po niemiecku.
Co do miejsca ich śpiewania to oczywiście mowa o fan-clubach i wyjazdach, czyli tam gdzie są fanatycy a nie janusze
2020r. VIII krucjata - przeciwko bolszewizmowi
DEUS VULT

enterorokej
Posty: 87
Rejestracja: 09.01.2014, 15:41

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: enterorokej » 14.09.2017, 11:08

Geksa to policja bo chłop od nich chodził do liceum i nie został policjantem a ruch to nie policja bo u nich na haje łaził policjant dzielnicowy z Rybnika i kręcili interesy z CBŚ więc geksa to policja a ruch nie. Hehe

Oberschlesien14
Posty: 653
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Oberschlesien14 » 14.09.2017, 12:52

SS SA leci w kilku klubach jako przyśpiewka dzielnicowa i wydaje mi się że większość nie wie do czego to jest nawiązanie :)
niemieckie/nazi przyśpiewki na GieKSie które słyszałem osobiście - nigdy nie w trakcie meczu, a raczej w knajpach bądź wyjazdach wśród starszej gwardi( jeżdzę stosunkowo krótko bo około 10 lat) "Gelb,Grund Und Schwarz Koloren Katowice hat..."
Rudolf Hess - GKS
To były piękne dni jak my na Chorzów szli nad naszom głowom widnioł dupny hackenkrojc i my śpiewali Sieg i my śpiewali Heil, a Adolf Hitler rozpierdaloł cały kraj
Kto dziś pije ten nie grzeszy, my jesteśmy z III rzeszy,Adolf Hitler jedzie z nami, my jesteśmy faszystami
Meine Liebe Deutchland, Meine Liebe Deuchland, a mym klubem GKS
Te przyśpiewki czasami zmieniały pojedyncze słowa więc może być tak że ktoś pamięta je inaczej(sam słyszałem różne wersje każdej przyśpiewki) no i wiadomo że to są bardzo stare przyśpiewki więc pewnie były śpiewane na wielu stadionach,barach,autokarach ekip spoza GŚ

???
Posty: 557
Rejestracja: 23.04.2011, 14:24

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: ??? » 14.09.2017, 13:08

W Oświęcimiu życie płynie
raz przy piecu , raz w kominie.
Wszyscy mają dresy w pasy i drewniane Adidasy,
Auschwitz Birkenau sialalalala
Auschwitz Birkenau sialalalala :)
Śpiewane podczas meczów hokejowych przez Polonię Bytom z Unią Oświęcim.
Kibice.net -siedlisko wszelakiego zła.

glwtrcd
Posty: 733
Rejestracja: 28.09.2009, 20:00

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: glwtrcd » 14.09.2017, 14:05

enterorokej pisze:
14.09.2017, 11:08
Geksa to policja bo chłop od nich chodził do liceum i nie został policjantem a ruch to nie policja bo u nich na haje łaził policjant dzielnicowy z Rybnika i kręcili interesy z CBŚ więc geksa to policja a ruch nie. Hehe
Chyba ci chodzilo o Gornik

hooltRass
Posty: 131
Rejestracja: 10.07.2010, 09:25

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: hooltRass » 14.09.2017, 15:23

Mentos, jak Ty twierdzisz, że "dzies10na" to dziadki co 3 razy krzykną "Ruch" to już wszystkim żeś pokozoł jaki żeś jest pusty dzban. Załóż sie synek nowe konto, bo jak jebniesz jeszcze jednego posta z tego, to Ty ku*** ciulu wstydu nie mosz.
1964 - 1920 = 44

JerseyStilon
Posty: 235
Rejestracja: 10.02.2011, 19:27
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: JerseyStilon » 14.09.2017, 17:05

Gwarek Tarnowskie Góry działa coś jeszcze na własnym podwórku?
Moje wypowiedzi - mój punkt widzenia.

mloduksg1
Posty: 60
Rejestracja: 20.10.2013, 22:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: mloduksg1 » 14.09.2017, 20:03

Oberschlesien14 pisze:
14.09.2017, 12:52
SS SA leci w kilku klubach jako przyśpiewka dzielnicowa i wydaje mi się że większość nie wie do czego to jest nawiązanie :)
niemieckie/nazi przyśpiewki na GieKSie które słyszałem osobiście - nigdy nie w trakcie meczu, a raczej w knajpach bądź wyjazdach wśród starszej gwardi( jeżdzę stosunkowo krótko bo około 10 lat) "Gelb,Grund Und Schwarz Koloren Katowice hat..."
Rudolf Hess - GKS
To były piękne dni jak my na Chorzów szli nad naszom głowom widnioł dupny hackenkrojc i my śpiewali Sieg i my śpiewali Heil, a Adolf Hitler rozpierdaloł cały kraj
Kto dziś pije ten nie grzeszy, my jesteśmy z III rzeszy,Adolf Hitler jedzie z nami, my jesteśmy faszystami
Meine Liebe Deutchland, Meine Liebe Deuchland, a mym klubem GKS
Te przyśpiewki czasami zmieniały pojedyncze słowa więc może być tak że ktoś pamięta je inaczej(sam słyszałem różne wersje każdej przyśpiewki) no i wiadomo że to są bardzo stare przyśpiewki więc pewnie były śpiewane na wielu stadionach,barach,autokarach ekip spoza GŚ
Pamiętam na Górniku w pierwszej połowie lat 90siątych te przyśpiewki "meine liebe deutchland meine liebe Hertz Górnik Zabrze najlepszym klubem jest" czy sieg heil Rudolf Hess Górnik Zabrze Ole" czy przy meczach z łódzkim ekipami w/w przyśpiewki o drewnianych sandałach...

kibic ze Śląska
Posty: 267
Rejestracja: 09.06.2016, 18:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: kibic ze Śląska » 14.09.2017, 20:27

i lepsza wersja po ktorej czesc tu sie zagotuje :

to byly piekne dni jak my na ... szli!
nad nami widniol dupny hakenkrojc ! hakenkrojc!
wszyscy spiewali Sieg! wszyscy spiewali heil!
jak wujek Adi budowol nasz kraj!
Sieg Heil! Rudolf Hess! .... SS!

SS ! SA ! Laziska!
do dzisiaj uzywane oficjalnie przez ten FC.

i h**.

kiedys taki klimat byl wszedzie a jesli gdzies nie, to tubylcy dostawali po glowie i to regularnie, a czasem i do teraz ten klimat przetrwal szczatkowo..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Biały,, ksd i 243 gości