Miedzynarodowe Ustawki

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
ApokaLipsa
Posty: 77
Rejestracja: 17.12.2016, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: ApokaLipsa » 10.05.2023, 14:28

Do budy kundlu



info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: info z TMK » 10.05.2023, 14:34

kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 14:21
I co zwiazku z tym jak pozniej przyjezdza TSV 1860 i obija jak chce polskie go.wno ekipki haha
Kogo obija? Z całym szacunkiem ale Górala Żywiec i Piast/Jastrzębie? No do Polskiej czołówki tym ekipom jednak sporo brakuje.

Sektor E
Posty: 550
Rejestracja: 17.12.2007, 17:00

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Sektor E » 10.05.2023, 16:49

a jakie są te czołowe ekipy w Europie, które się biją w ustawkach ?

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Diamentowy » 10.05.2023, 17:00

kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 15:37
info z TMK pisze:
10.05.2023, 14:34
kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 14:21
I co zwiazku z tym jak pozniej przyjezdza TSV 1860 i obija jak chce polskie go.wno ekipki haha
Kogo obija? Z całym szacunkiem ale Górala Żywiec i Piast/Jastrzębie? No do Polskiej czołówki tym ekipom jednak sporo brakuje.
I co związku z tym? Obija? Obija.
Polskie ekipki od lat nie obiły nikogo z czołowych ekip w Europie. Bo chyba nie myślicie, że Djurgarden to czołowa ekipa xd
To które to czołowe ekipy z Europy które biją się banda na bandę na ustawkach?

Saverok
Posty: 378
Rejestracja: 21.04.2008, 06:53

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Saverok » 10.05.2023, 18:13

kojotzkurwy pisze:
10.05.2023, 15:37
Polskie ekipki od lat nie obiły nikogo z czołowych ekip w Europie.
W waszym ruskim kalendarzu to może i szmat (jak wy) lat, ale w gregoriańskim kalendarzu, z którego korzystamy to niecały rok temu, dla przykładu, Eintracht wyłapuje.

P. S. Nie boli cię używanie j. polskiego (który i tak kaleczysz)? Boisz się, że cyrlicy byśmy nie ogarnęli? :)
j**** idiotów ! Tępe skurwysyny !

Proof
Posty: 610
Rejestracja: 30.09.2016, 20:12

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Proof » 10.05.2023, 18:26

kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 18:17
Siedza w swiatku kibicowskim a nie wiedza jakie sa czolowe ekipy w Europie...haha. Z reszta na Zachodzie wiecej jest walk w miescia niz polskie ek.pki robia w rok XD. A czolowe - Wiseman, Firman Boys, Fri Sport, Kaiserslautern, koalicja Dortmund + Koln jedna z lepszy w Reichu czy w Europie jesli chodzi walki na liczby, Dordrecht, samo TSV 1860 ktore bardzo mocno uroslo i bardzo szuka walk w Polsce co juz dwie polskie ekipki sie przekonaly XD. Wymieniac wam dalej?
Masz racje Polskie ekipy nie maja czego szukać u tych tuzów ze Szwecji haha

UrzadSkarbowy
Posty: 1069
Rejestracja: 27.08.2016, 22:31

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: UrzadSkarbowy » 10.05.2023, 21:17

Ty ale taka prawda, dodatkowo zobacz sobie na liczby wyjazdowe w Niemczech czy UK, tam wyjazd w ponad tysiąc głów to nic szczególnego.
Obrazek

Futbolobnazony87
Posty: 122
Rejestracja: 18.01.2022, 16:11

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Futbolobnazony87 » 12.05.2023, 15:48

kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 15:37
info z TMK pisze:
10.05.2023, 14:34
kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 14:21
I co zwiazku z tym jak pozniej przyjezdza TSV 1860 i obija jak chce polskie go.wno ekipki haha
Kogo obija? Z całym szacunkiem ale Górala Żywiec i Piast/Jastrzębie? No do Polskiej czołówki tym ekipom jednak sporo brakuje.
I co związku z tym? Obija? Obija.
Polskie ekipki od lat nie obiły nikogo z czołowych ekip w Europie. Bo chyba nie myślicie, że Djurgarden to czołowa ekipa xd
I co z tego że Djurgarden to nie czołowa ekipa w europie ? Obili ? Obili 😉 Jak TSV 1860 może obijać jak chce Polskie ekipy jak walki trwały gdzieś około 2 minuty ? Jak chce to wygrywał Lech wszystkie 4 walki czy Polonia Bytom Z Cottbus po 31 sekundach. Te gówno ekipki jednak wygrały zdecydowaną więkoszość walk międzynarodowych. Porażki się zdarzają ale było ich mało. I nie mówię że Polacy są nie do rozjebania tylko stwierdzam fakt. Popatrz sobie na wyniki walk międzynarodowych i też tych nie umawianych. Urząd skarbowy oczywiście że w Szwecji czy na zachodzie dużo się dzieje i bardzo dobrze ale tutaj chodzio to że jak już dochodziło to takich walk to Polacy przeważnie wygrywali wieć czytaj ze zrozumieniem.

strazaksam
Posty: 264
Rejestracja: 20.01.2010, 17:22

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: strazaksam » 12.05.2023, 16:00

kojotsonqwe pisze:
10.05.2023, 18:17
Siedza w swiatku kibicowskim a nie wiedza jakie sa czolowe ekipy w Europie...haha. Z reszta na Zachodzie wiecej jest walk w miescia niz polskie ek.pki robia w rok XD. A czolowe - Wiseman, Firman Boys, Fri Sport, Kaiserslautern, koalicja Dortmund + Koln jedna z lepszy w Reichu czy w Europie jesli chodzi walki na liczby, Dordrecht, samo TSV 1860 ktore bardzo mocno uroslo i bardzo szuka walk w Polsce co juz dwie polskie ekipki sie przekonaly XD. Wymieniac wam dalej?
Pisz więcej pisz, akurat sram to lepiej

Saverok
Posty: 378
Rejestracja: 21.04.2008, 06:53

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Saverok » 15.05.2023, 20:41

kojotsonqwe pisze:
12.05.2023, 17:09
TSV 1860 bardzo mocno szuka konfrontacji w Polsce ale nie wszystkie polskie ekipki chcą z nimi walczyć.
A przypomnisz które nie chciały/nie chcą z nimi walczyć?
j**** idiotów ! Tępe skurwysyny !

Saverok
Posty: 378
Rejestracja: 21.04.2008, 06:53

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Saverok » 17.05.2023, 00:14

kojotsonqwe pisze:
16.05.2023, 23:31
Saverok pisze:
15.05.2023, 20:41
kojotsonqwe pisze:
12.05.2023, 17:09
TSV 1860 bardzo mocno szuka konfrontacji w Polsce ale nie wszystkie polskie ekipki chcą z nimi walczyć.
A przypomnisz które nie chciały/nie chcą z nimi walczyć?
Zapytaj jednej ekipki ze Slaska.
Oj, nie bądź taki skromny. Pochwal się.

Jak i również pochwal się za kim ty jesteś.
j**** idiotów ! Tępe skurwysyny !

pee
Posty: 112
Rejestracja: 22.07.2010, 17:58

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: pee » 17.05.2023, 12:21

kojotsonqwe pisze:
16.05.2023, 23:31
Saverok pisze:
15.05.2023, 20:41
kojotsonqwe pisze:
12.05.2023, 17:09
TSV 1860 bardzo mocno szuka konfrontacji w Polsce ale nie wszystkie polskie ekipki chcą z nimi walczyć.
A przypomnisz które nie chciały/nie chcą z nimi walczyć?
Zapytaj jednej ekipki ze Slaska.
Kolego chcesz tutaj wszystkim wmówić,że to całe TSV zwraca się zapytaniem o walkę do np. Lecha, ZS, Arki, ŁKSu, Legii i te ekipy ze strachu im odmawiają?
To,że walczyli z ekipami typu Góral i Piast i wygrali ok. Ale tym ekipą daleko do wyżej wymienionych i zresztą nie tylko do tych ale do wielu innych polskich ekip również.
Nie wiem co Ci siedzi w głowie i skąd takie ciśnienie na polskie ekipy ale nie przesadzajmy na chwilę obecną Niemcy zwłaszcza pod kątem H są słabsi od Polaków. Może kiedyś się coś zmieni ale teraz jest jak jest.

leniwiec
Posty: 706
Rejestracja: 26.02.2007, 18:23
Lokalizacja: zachód

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: leniwiec » 17.05.2023, 12:54

Przecież to kolejny prowokator jakich wielu tu.
TSV 1860 bardzo mocno szuka konfrontacji w Polsce ale nie wszystkie polskie ekipki chcą z nimi walczyć.
No tak w 4 lidze małopolskiej lub świętokrzyskiej szukają to nie dziw że nie wszyscy są chętni ;)

Andrzej Kolikowski
Posty: 29
Rejestracja: 20.09.2019, 22:05

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Andrzej Kolikowski » 23.05.2023, 22:19

Chuligańsko, to i do czwartej nie powinny kurczaki aspirować.

pee
Posty: 112
Rejestracja: 22.07.2010, 17:58

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: pee » 24.05.2023, 07:45

kojotsonqwe pisze:
23.05.2023, 15:29
pee pisze:
17.05.2023, 12:21
Kolego chcesz tutaj wszystkim wmówić,że to całe TSV zwraca się zapytaniem o walkę do np. Lecha, ZS, Arki, ŁKSu, Legii i te ekipy ze strachu im odmawiają?
To,że walczyli z ekipami typu Góral i Piast i wygrali ok. Ale tym ekipą daleko do wyżej wymienionych i zresztą nie tylko do tych ale do wielu innych polskich ekip również.
Nie wiem co Ci siedzi w głowie i skąd takie ciśnienie na polskie ekipy ale nie przesadzajmy na chwilę obecną Niemcy zwłaszcza pod kątem H są słabsi od Polaków. Może kiedyś się coś zmieni ale teraz jest jak jest.
Właśnie z tych ekip które wymieniłeś zapytali...
Naprawde wy tutaj życie przedswiadczeniem że polskie ekipy nikomu nie odmawiają?😂
leniwiec pisze:
17.05.2023, 12:54
Przecież to kolejny prowokator jakich wielu tu.
TSV 1860 bardzo mocno szuka konfrontacji w Polsce ale nie wszystkie polskie ekipki chcą z nimi walczyć.
No tak w 4 lidze małopolskiej lub świętokrzyskiej szukają to nie dziw że nie wszyscy są chętni ;)
Piast Gliwice to 4liga ciekawe...
Tak, kogo zapytali? Możesz pochwalić się na priv. To bardziej zapytanie poszło od jednej z wymienionych ekip w stronę niemiecką(nie tylko do samego TSV) i to po tej stronie były wymówki i nikt nie chciał starcia.
Piats Gliwice piłkarsko jest w ekstraklasie a kibicowsko a zwlłaszcza chuligańsko może nie w 4 lidze ale w drugiej jest na pewno. Jest dużo lepszych ekip pod kątem H od nich w Polsce i nawet Oni sami przeciwko temu nie zaprotestują.

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: hdg » 24.05.2023, 09:53

pee pisze:
17.05.2023, 12:21
kojotsonqwe pisze:
16.05.2023, 23:31
Saverok pisze:
15.05.2023, 20:41


A przypomnisz które nie chciały/nie chcą z nimi walczyć?
Zapytaj jednej ekipki ze Slaska.
Ale tym ekipą daleko ..
Ja zdaję sobie sprawę ,ze wy w tym Sosnowcu chcecie być bardziej Polscy niż się da, ale nie tędy droga. EkipĄ to się można np. zebrać gdzieś .

pee
Posty: 112
Rejestracja: 22.07.2010, 17:58

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: pee » 24.05.2023, 10:35

hdg pisze:
24.05.2023, 09:53
pee pisze:
17.05.2023, 12:21
kojotsonqwe pisze:
16.05.2023, 23:31

Zapytaj jednej ekipki ze Slaska.
Ale tym ekipą daleko ..
Ja zdaję sobie sprawę ,ze wy w tym Sosnowcu chcecie być bardziej Polscy niż się da, ale nie tędy droga. EkipĄ to się można np. zebrać gdzieś .
Tak wiem mistrzu z GKSu Katowice,że popełniłem błąd ortograficzny. Zresztą w kolejnym poście też nie uniknąłem błędów przekręcając nazwę Piasta Gliwice i pisząc zwlłaszcza zamiast zwłaszcza. Przyznaję się do błędu. Niestety nie ma możliwości edycji postów a jeśli jest to Ja niestety nie wiem jak to zrobić wszak jestem wsiokiem z biednego,brzydkiego, zacofanego Sosnowca więc Ty jako mieszkaniec bogatych, pięknych, zamieszkanych przez samych inteligentów Katowic zawsze możesz mnie poinstruować.

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: hdg » 24.05.2023, 12:08

pee pisze:
24.05.2023, 10:35
hdg pisze:
24.05.2023, 09:53
pee pisze:
17.05.2023, 12:21


Ale tym ekipą daleko ..
Ja zdaję sobie sprawę ,ze wy w tym Sosnowcu chcecie być bardziej Polscy niż się da, ale nie tędy droga. EkipĄ to się można np. zebrać gdzieś .
Tak wiem mistrzu z GKSu Katowice,że popełniłem błąd ortograficzny. Zresztą w kolejnym poście też nie uniknąłem błędów przekręcając nazwę Piasta Gliwice i pisząc zwlłaszcza zamiast zwłaszcza. Przyznaję się do błędu. Niestety nie ma możliwości edycji postów a jeśli jest to Ja niestety nie wiem jak to zrobić wszak jestem wsiokiem z biednego,brzydkiego, zacofanego Sosnowca więc Ty jako mieszkaniec bogatych, pięknych, zamieszkanych przez samych inteligentów Katowic zawsze możesz mnie poinstruować.
Nie uważam osobiście Sosnowca za zacofane miasto ani Katowic za w każdym calu piękne i bogate.Manię wywyższania się nad mieszkańcami
sąsiednich rejonów mieliście i macie od zawsze wy.To po pierwsze.Zwróciłem uwagę jedynie na ten błąd bo aż razi po oczach,a niestety wiele osób wstawia ĄĘ byle gdzie,nie tylko z Sosnowca.Od małolata pamiętam jednak że w żartach na temat Zagłębiaków często się pojawiało właśnie te ĄĘ gdzie tylko sie dalo.Jak widać nie na darmo.

pee
Posty: 112
Rejestracja: 22.07.2010, 17:58

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: pee » 25.05.2023, 11:00

hdg pisze:
24.05.2023, 12:08
pee pisze:
24.05.2023, 10:35
hdg pisze:
24.05.2023, 09:53


Ja zdaję sobie sprawę ,ze wy w tym Sosnowcu chcecie być bardziej Polscy niż się da, ale nie tędy droga. EkipĄ to się można np. zebrać gdzieś .
Tak wiem mistrzu z GKSu Katowice,że popełniłem błąd ortograficzny. Zresztą w kolejnym poście też nie uniknąłem błędów przekręcając nazwę Piasta Gliwice i pisząc zwlłaszcza zamiast zwłaszcza. Przyznaję się do błędu. Niestety nie ma możliwości edycji postów a jeśli jest to Ja niestety nie wiem jak to zrobić wszak jestem wsiokiem z biednego,brzydkiego, zacofanego Sosnowca więc Ty jako mieszkaniec bogatych, pięknych, zamieszkanych przez samych inteligentów Katowic zawsze możesz mnie poinstruować.
Nie uważam osobiście Sosnowca za zacofane miasto ani Katowic za w każdym calu piękne i bogate.Manię wywyższania się nad mieszkańcami
sąsiednich rejonów mieliście i macie od zawsze wy.To po pierwsze.Zwróciłem uwagę jedynie na ten błąd bo aż razi po oczach,a niestety wiele osób wstawia ĄĘ byle gdzie,nie tylko z Sosnowca.Od małolata pamiętam jednak że w żartach na temat Zagłębiaków często się pojawiało właśnie te ĄĘ gdzie tylko sie dalo.Jak widać nie na darmo.
Temat dotyczy czegoś innego a My się przekomarzamy o coś innego. Powinienem to zakończyć ale tych bzdur się nie da czytać dlatego odpisuje:
Pierwsza bzdura,że mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mieli wyższe mniemanie w stosunku do mieszkańców sąsiednich rejonów. Chłopie pierwszy lepszy przykład: Wasza oprawa z meczu ZS- cytuję „jak Wam w ryju głupie kmioty stojąc w korku do roboty". Non stop mieszkańcy Górnego Śląska wywyższają się w stosunku do mieszkańców ZD. Wszystkie żarty o Sosnowcu gdzie większość tych łbów wymyślających te żarty nie sprawdzi czy rzeczy poruszane w tych żartach mają jakieś pokrycie w rzeczywistości czy po prostu ktoś sieje propagandę próbując ośmieszyć. Jaki w ogóle trzeba mieć tupet lub być ograniczonym umysłowo będąc mieszkańcem takich miast jak Bytom,Zabrze,Ruda Śląska, Mysłowice,Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i wielu innych na GŚ i naśmiewać się z Sosnowca. Czy Ci ludzie nie widzą własnego otoczenia i uważają,że w takim Sosnowcu jest gorzej niż u nich. Ja np. nie neguję tego,że takie miasta jak Katowice,Gliwice,Tychy są bogatsze i wyglądają lepiej niż Sosnowiec. Nie mam problemu tego przyznać a wielu „Hanysom" przez gardło nie przejdzie,że w Sosnowcu może być lepiej niż w jego „śląskim mieście".
Dalej uważasz,że mieszkańcy ZD wywyższają się nad Ślązakami czy może jednak jest odwrotnie?
Druga bzdura z naleciałościami językowymi typu ą lub om. Może i u Nas się to często pojawia ale jak człowiek spróbuje się dogadać z kimś z Górnego Śląska i na każde słowo „tak" słyszy się „Ja" lub na słowo „gdzie" słyszy się „kaj" to dopiero człowieka kurwica strzela.Jeszcze pal sześć tam Ruch bo Oni w większości nie uważają się za Polaków a za Ślązaków ale Gieksa,Górnik tak są za polskością a mają problem z wymówieniem podczas normalnej rozmowy słowa tak lub gdzie. Jak to ĄĘ jak napisałeś pojawia się gdzie tylko się da u Zagłębiaków to miej też czelność przyznać,że u Was kaj też pojawia się gdzie tylko się da i tak samo kaleczy język polski.

kejkejkej
Posty: 11
Rejestracja: 31.03.2007, 16:15

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: kejkejkej » 25.05.2023, 11:32

Dialekt i gwara, na przykład śląska, to ważna "część" języka polskiego.

PS Moja babcia pochodzi z Łagiszy! ;)

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: hdg » 25.05.2023, 12:01

pee pisze:
25.05.2023, 11:00

Pierwsza bzdura,że mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mieli wyższe mniemanie w stosunku do mieszkańców sąsiednich rejonów....
Dalej uważasz,że mieszkańcy ZD wywyższają się nad Ślązakami czy może jednak jest odwrotnie?
Tak,dalej tak uważam a twoje porównywanie ewidentnych błędów z z naszym prawidlowym dialektem i spłycanie go do "kalectwa językowego"jest ewidentnym przykładem na traktowanie nas z góry i uważanie się za lepszych z racji pochodzenia i mowy której się używa.
pee pisze:
25.05.2023, 11:00

Druga bzdura z naleciałościami językowymi typu ą lub om. Może i u Nas się to często pojawia ale jak człowiek spróbuje się dogadać z kimś z Górnego Śląska i na każde słowo „tak" słyszy się „Ja" lub na słowo „gdzie" słyszy się „kaj" to dopiero człowieka kurwica strzela..... Jak to ĄĘ jak napisałeś pojawia się gdzie tylko się da u Zagłębiaków to miej też czelność przyznać,że u Was kaj też pojawia się gdzie tylko się da i tak samo kaleczy język polski.

Proponuje Ci poczytać co na temat tego"kalectwa " sądzi Profesor Jan Miodek a pózniej zacząć swoje "mądrości" Z mojej strony EOT bo faktycznie zaśmieciliśmy temat. Co do niego to tu akurat podzielam Twoją opinię.

Zawsze z fasonem
Posty: 56
Rejestracja: 16.09.2015, 22:08

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Zawsze z fasonem » 25.05.2023, 21:06

pee pisze:
25.05.2023, 11:00
hdg pisze:
24.05.2023, 12:08
pee pisze:
24.05.2023, 10:35


Tak wiem mistrzu z GKSu Katowice,że popełniłem błąd ortograficzny. Zresztą w kolejnym poście też nie uniknąłem błędów przekręcając nazwę Piasta Gliwice i pisząc zwlłaszcza zamiast zwłaszcza. Przyznaję się do błędu. Niestety nie ma możliwości edycji postów a jeśli jest to Ja niestety nie wiem jak to zrobić wszak jestem wsiokiem z biednego,brzydkiego, zacofanego Sosnowca więc Ty jako mieszkaniec bogatych, pięknych, zamieszkanych przez samych inteligentów Katowic zawsze możesz mnie poinstruować.
Nie uważam osobiście Sosnowca za zacofane miasto ani Katowic za w każdym calu piękne i bogate.Manię wywyższania się nad mieszkańcami
sąsiednich rejonów mieliście i macie od zawsze wy.To po pierwsze.Zwróciłem uwagę jedynie na ten błąd bo aż razi po oczach,a niestety wiele osób wstawia ĄĘ byle gdzie,nie tylko z Sosnowca.Od małolata pamiętam jednak że w żartach na temat Zagłębiaków często się pojawiało właśnie te ĄĘ gdzie tylko sie dalo.Jak widać nie na darmo.
Temat dotyczy czegoś innego a My się przekomarzamy o coś innego. Powinienem to zakończyć ale tych bzdur się nie da czytać dlatego odpisuje:
Pierwsza bzdura,że mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mieli wyższe mniemanie w stosunku do mieszkańców sąsiednich rejonów. Chłopie pierwszy lepszy przykład: Wasza oprawa z meczu ZS- cytuję „jak Wam w ryju głupie kmioty stojąc w korku do roboty". Non stop mieszkańcy Górnego Śląska wywyższają się w stosunku do mieszkańców ZD. Wszystkie żarty o Sosnowcu gdzie większość tych łbów wymyślających te żarty nie sprawdzi czy rzeczy poruszane w tych żartach mają jakieś pokrycie w rzeczywistości czy po prostu ktoś sieje propagandę próbując ośmieszyć. Jaki w ogóle trzeba mieć tupet lub być ograniczonym umysłowo będąc mieszkańcem takich miast jak Bytom,Zabrze,Ruda Śląska, Mysłowice,Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i wielu innych na GŚ i naśmiewać się z Sosnowca. Czy Ci ludzie nie widzą własnego otoczenia i uważają,że w takim Sosnowcu jest gorzej niż u nich. Ja np. nie neguję tego,że takie miasta jak Katowice,Gliwice,Tychy są bogatsze i wyglądają lepiej niż Sosnowiec. Nie mam problemu tego przyznać a wielu „Hanysom" przez gardło nie przejdzie,że w Sosnowcu może być lepiej niż w jego „śląskim mieście".
Dalej uważasz,że mieszkańcy ZD wywyższają się nad Ślązakami czy może jednak jest odwrotnie?
Druga bzdura z naleciałościami językowymi typu ą lub om. Może i u Nas się to często pojawia ale jak człowiek spróbuje się dogadać z kimś z Górnego Śląska i na każde słowo „tak" słyszy się „Ja" lub na słowo „gdzie" słyszy się „kaj" to dopiero człowieka kurwica strzela.Jeszcze pal sześć tam Ruch bo Oni w większości nie uważają się za Polaków a za Ślązaków ale Gieksa,Górnik tak są za polskością a mają problem z wymówieniem podczas normalnej rozmowy słowa tak lub gdzie. Jak to ĄĘ jak napisałeś pojawia się gdzie tylko się da u Zagłębiaków to miej też czelność przyznać,że u Was kaj też pojawia się gdzie tylko się da i tak samo kaleczy język polski.

A Ciebie tak przypadkiem nie poniosło z tym kaleczeniem? Tak Cię boli nasza ślonsko godka, dla twoich ziomali tez taki surowy jesteś? Na Legii bez problemu trafisz na gości z Ostrołęki, oni też są kalekami? A ich kurpiowski dialekt uważasz za poprawną polszczyznę? Idźmy dalej, wasi sojusznicy z Przemyśla. "Skąd wy jesteśta, dlaczemu tak dziwnie gadata po polskiemu?", takimi słowami zwrócił sie do nas przypadkowo poznany na obczyźnie 100% Polak pochodzący z Przemyśla. Jak go chwilę posłuchałem, to myślałem, ze ma dodatkowy chromosom. Dlatego tak chętnie podkreslamy swoją odrębność. Dlatego też używamy z dumą naszej gwary i okreslenia hanys, choć poczatkowo miało mieć pejoratywny wydźwięk i sugerować nasze proniemieckie inklinacje. Już nawet nie chodzi o to, że czujemy się lepsi, jesteśmy Inni niż Wy, jesteśmy tutejsi, mamy swoje tradycje i gwarę. Wy jesteście potomkami ludności napływowej z całej Polski, której przemysł Górnego Śląska zapewnił możliwość normalnej egzystencji, zamiast rzucania widłami gnoju na pobliskie pola. Trochę szacunku gorolu.

Fanaticos7
Posty: 44
Rejestracja: 28.07.2013, 22:14

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Fanaticos7 » 30.05.2023, 19:23

Już lata po FB.
Lech Poznań (27) vs Hansa Rostock (27) po 50 sekundach wygrana Lecha.

Twins Special
Posty: 22
Rejestracja: 06.04.2019, 11:17

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Twins Special » 31.05.2023, 11:18

Zawsze z fasonem pisze:
25.05.2023, 21:06
Już nawet nie chodzi o to, że czujemy się lepsi, jesteśmy Inni niż Wy, jesteśmy tutejsi, mamy swoje tradycje i gwarę. Wy jesteście potomkami ludności napływowej z całej Polski, której przemysł Górnego Śląska zapewnił możliwość normalnej egzystencji, zamiast rzucania widłami gnoju na pobliskie pola. Trochę szacunku gorolu.
Dokładnie tak. Nic dodać nic ująć. Tylko jak przemysł upadł, to my - dzieci rodziców, których rodzice rozrzucali gnój po polu jesteśmy teraz menedżerami i do pracy do Katowic jeździmy do szklanych wieżowców, a wy ze swoją gadką śląskie kopidoły nadajecie się jedynie do pracy na linii montażowej albo remontu ulic - zgodnie z waszą tutejszą tradycją.
Dzięki nam i tym mieszkańcom Górnego Śląska, którzy zamiast kilofu i godki woleli iść na studia, Katowice rozkwitają, budują się nowe osiedla, centrale zachodnich firm, a wy "tutejsi", "ze swoją tradycją i gwarą" zamieszkujecie familoki i slumsy, rozpamiętując stare czasy i naśmiewając się z gorolów co przyjechali na wozach z gnojem :))))

DennisWise
Posty: 616
Rejestracja: 22.09.2009, 14:10

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: DennisWise » 31.05.2023, 12:12

Co trzeci w Katowicach to Ukrainiec, Gruzin albo inny Azjata a oni między sobą się znowu kłócą czy matka z Halemby czy spod Kielc. Wyjdzie potem jeden z drugim sprzed komputera i okaże się że na ulicach ukraiński surżyk zamiast śląskiej godki a potem winę (poniekąd słuszną) zrzuci na Polaków z Warszawy. Zaraz wprowadza ukraiński albo ruski z powrotem do śląskich szkół, wasze dzieci będą się go uczyć zamiast śląskiej godki a wy szukajcie dalej winnych wśród korposzczurów z kredytem na 40 lat z Będzina czy Sosnowca.

Jabollo
Posty: 198
Rejestracja: 21.04.2019, 12:19

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Jabollo » 31.05.2023, 16:01

Twins Special pisze:
31.05.2023, 11:18
Zawsze z fasonem pisze:
25.05.2023, 21:06
Już nawet nie chodzi o to, że czujemy się lepsi, jesteśmy Inni niż Wy, jesteśmy tutejsi, mamy swoje tradycje i gwarę. Wy jesteście potomkami ludności napływowej z całej Polski, której przemysł Górnego Śląska zapewnił możliwość normalnej egzystencji, zamiast rzucania widłami gnoju na pobliskie pola. Trochę szacunku gorolu.
Dokładnie tak. Nic dodać nic ująć. Tylko jak przemysł upadł, to my - dzieci rodziców, których rodzice rozrzucali gnój po polu jesteśmy teraz menedżerami i do pracy do Katowic jeździmy do szklanych wieżowców, a wy ze swoją gadką śląskie kopidoły nadajecie się jedynie do pracy na linii montażowej albo remontu ulic - zgodnie z waszą tutejszą tradycją.
Dzięki nam i tym mieszkańcom Górnego Śląska, którzy zamiast kilofu i godki woleli iść na studia, Katowice rozkwitają, budują się nowe osiedla, centrale zachodnich firm, a wy "tutejsi", "ze swoją tradycją i gwarą" zamieszkujecie familoki i slumsy, rozpamiętując stare czasy i naśmiewając się z gorolów co przyjechali na wozach z gnojem :))))
Kolejny gorolski bajkopisarz z uśpionym kontem. Co jeszcze wymyśli scenarzysta forum, żeby interes sie kręcił.
*Kilofa i goroli jak już, przed spełnieniem marzeń, żeby zostać korposzczurem w Kato nie uczyli prostej odmiany przez przypadki???

Twins Special
Posty: 22
Rejestracja: 06.04.2019, 11:17

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Twins Special » 31.05.2023, 19:24

Tak, tak. Dla śląskich kopidołów albo prawilne machanie kilofem na przodku i żerowanie na społeczeństwie, "dej trzynastkę, dej deputatat, dej Barbórkę" albo c*** - korposzczur 😂 Nic pomiędzy.

Zawsze z fasonem
Posty: 56
Rejestracja: 16.09.2015, 22:08

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Zawsze z fasonem » 31.05.2023, 20:09

Twins Special pisze:
31.05.2023, 11:18
Zawsze z fasonem pisze:
25.05.2023, 21:06
Już nawet nie chodzi o to, że czujemy się lepsi, jesteśmy Inni niż Wy, jesteśmy tutejsi, mamy swoje tradycje i gwarę. Wy jesteście potomkami ludności napływowej z całej Polski, której przemysł Górnego Śląska zapewnił możliwość normalnej egzystencji, zamiast rzucania widłami gnoju na pobliskie pola. Trochę szacunku gorolu.
Dokładnie tak. Nic dodać nic ująć. Tylko jak przemysł upadł, to my - dzieci rodziców, których rodzice rozrzucali gnój po polu jesteśmy teraz menedżerami i do pracy do Katowic jeździmy do szklanych wieżowców, a wy ze swoją gadką śląskie kopidoły nadajecie się jedynie do pracy na linii montażowej albo remontu ulic - zgodnie z waszą tutejszą tradycją.
Dzięki nam i tym mieszkańcom Górnego Śląska, którzy zamiast kilofu i godki woleli iść na studia, Katowice rozkwitają, budują się nowe osiedla, centrale zachodnich firm, a wy "tutejsi", "ze swoją tradycją i gwarą" zamieszkujecie familoki i slumsy, rozpamiętując stare czasy i naśmiewając się z gorolów co przyjechali na wozach z gnojem :))))
Specjalnie pisałem po polsku, a nie gwarą, by każdy zrozumiał, ale jak widać Ciebie to przerosło. Twoj kolega nieudolnie dowodził, że rzekomo to my, Ślązacy, uważamy się za lepszych. A Ty, twoim postem udowodniłeś, że jest zupelnie na odwrót. Dzięki! To Wam zawdzięczamy fakt, że Katowice rozkwitają? Serio?? Dumny jesteś z posady korposzczura w zagranicznej firmie? Jeśli twoim zdaniem używanie gwary jest jednoznaczne z brakiem wykształcenia to mocno ograniczony jesteś. Kiedy flaga "ZAGŁĘBIE MENADŻERÓW"? Z ciekawości pytam, bo pare razy już widziałem tą kawalkadę limuzyn i hipewozów na zagłębiowskich blachach na S86 stojących w korku. Tak jak piszesz, wszyscy w garniturach paląc cygara czekali cierpliwie by móc dołożyć swą cegiełkę do rewitalizacji Katowic. Jeśli dla Ciebie dla Ciebie mieszkanie w jakiejś klitce w pogierkowskim wieżowcu w Środuli czy tam na Zagórzu ma więcej prestiżu niż mieszkanie w familoku, który ma swoją historię, spory metraż i przydomowy ogródek, to żyj sobie dalej swoim szczurzym zyciem.
P. S. 1 Pytanie personalnie skierowane do Ciebie : Czy Twoi przodkowie po przyjeździe na Zagłębie też dmuchali na żarówkę, bo nie wiedzieli, jak światło zgasić? Ewentualnie czy wynosili wannę po kąpieli na klatkę i pytali sąsiadów, gdzie się wodę wylewa? Serio pytam, bo takich sytuacji było mnóstwo.
P. S.. 2 Przepraszam wszystkich użytkowników za offtop, wiem, że temat dotyczy czegoś innego, ale mie trocha gorol podhajcowoł. Z mojej strony koniec

Twins Special
Posty: 22
Rejestracja: 06.04.2019, 11:17

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Twins Special » 01.06.2023, 07:19

Potwierdzam, byłem tą wanną.
Mój ojciec dmuchał na żarówkę, wsiadał w auto i dojeżdżał do Katowic do pracy. Już od początku lat 90 ciągnął sznur samochodów do Katowic. Fabryk tylu wtedy nie było, kopalnie mieliśmy swoje. Niech będzie, że gorole jeździły od rana na zakupy 🤫, a nie zarządzać niezbyt piśmiennym i niezbyt dobrze wysławiającym się narodem śląskim.
Też bym wolał mieszkać w Świętochłowicach w familoku, z wspólnym wychodkiem na klatce schodowej, ale za to z historią! Niestety urodziłem się po złej stronie Brynicy i do dyspozycji miałem pogierkowski wieżowiec (występujący wyłącznie w Sosnowcu) z osobnymi pokojami dla rodzeństwa. 63 m2 - ciasna klitka. W Rudzie Śląskiej to od 100m2 wzwyż i nie pogierkowskie, eh!
Tak jak pisałem już wyżej: albo na przodku albo korposzczur - wiadomo :)))

InoRaz
Posty: 56
Rejestracja: 03.05.2022, 18:15

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: InoRaz » 01.06.2023, 12:07

Twins Special pisze:
31.05.2023, 19:24
Tak, tak. Dla śląskich kopidołów albo prawilne machanie kilofem na przodku i żerowanie na społeczeństwie, "dej trzynastkę, dej deputatat, dej Barbórkę" albo c*** - korposzczur 😂 Nic pomiędzy.
Daleko mi do nich, ale od kiedy idioto to społeczeństwo sponsoruje górników, ze maja na nich żerować?

Twins Special
Posty: 22
Rejestracja: 06.04.2019, 11:17

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Twins Special » 01.06.2023, 13:20

Od 30 lat "idioto".

"...W latach 1990 - 2020 dotacje państwa do górnictwa doszły do 135 mld zł..."

[link]

Bigon
Posty: 70
Rejestracja: 10.01.2010, 21:35

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Bigon » 19.06.2023, 10:20

chcieli sie sprawdzic to sie sprawdzili a ty dalej klep w klawiature wiesniaku

Timador
Posty: 114
Rejestracja: 24.05.2010, 16:31
Lokalizacja: K47

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Timador » 19.06.2023, 10:34

Chłopakom należy się szacunek że stanęli do walki ! Ty klepiesz tylko w klawiaturę oni klepią się po mordach. Różnica jest potężna.
SĄDECKA DUMA

KSGKSW
Posty: 1025
Rejestracja: 19.08.2017, 20:59

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: KSGKSW » 19.06.2023, 10:45

TORCIDA_GÔRNIK pisze:
19.06.2023, 10:12
nie wiem co to za gowno pogon Barlinek ale powinien ich ktoś dojebac za ośmieszanie naszej sceny. teraz szwajcarzy napinają się ze najebali polakow a to jakieś wiesniaki jebane
Ty tak na serio?

Emigrujacy
Posty: 162
Rejestracja: 08.05.2013, 11:30

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Emigrujacy » 19.06.2023, 11:43

TORCIDA_GÔRNIK pisze:
19.06.2023, 10:12
nie wiem co to za gowno pogon Barlinek ale powinien ich ktoś dojebac za ośmieszanie naszej sceny. teraz szwajcarzy napinają się ze najebali polakow a to jakieś wiesniaki jebane
Za to twoja śmieszno gówniana ekipa od 10lot zodnyj ustawki...więc sklej wary
cała żyleta ciągnie policji fleta

Pawel26
Posty: 36
Rejestracja: 03.02.2010, 23:26

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Pawel26 » 19.06.2023, 12:27

TORCIDA_GÔRNIK pisze:
19.06.2023, 10:12
nie wiem co to za gowno pogon Barlinek ale powinien ich ktoś dojebac za ośmieszanie naszej sceny. teraz szwajcarzy napinają się ze najebali polakow a to jakieś wiesniaki jebane
Ty za to w tym czasie tłukłeś Niemca w kaszkiet

patrickpbt
Posty: 152
Rejestracja: 17.11.2021, 15:09

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: patrickpbt » 19.06.2023, 12:41

Prawda jest taka, że tylko Lech może konkurować za granicą i można być pewnym, że ugra na swoją korzyść. Reszta ekip to 50/50... Pokazuje to jak sporo porażek ostatnio polskie ekipy zaliczyły z 1860 Munchen, Mykolaev czy teraz z Basel.

PolowaPolski
Posty: 257
Rejestracja: 19.08.2017, 20:19

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: PolowaPolski » 19.06.2023, 12:58

co wy pierdolicie jelopy, jaka kompromitacja? Kompromitacja to by byla jakby najebali jakas topowa ekipe a nie druzyne o ktorej nikt za granica nie slyszal

Graczyk_1
Posty: 60
Rejestracja: 18.04.2022, 18:40

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Graczyk_1 » 19.06.2023, 13:00

SM1312 pisze:
19.06.2023, 12:43
A nie mogli po prostu najpierw bić się z kimś w kraju zanim skompromitowali nas za granica?
To nie jest ich pierwsza walka, wcześniej bili się z Kotwicą Kołobrzeg po 10 też do 23 lat i przegrali.

Wnuk Edwarda
Posty: 375
Rejestracja: 21.08.2013, 10:21
Lokalizacja: WSI

Re: Miedzynarodowe Ustawki

Post autor: Wnuk Edwarda » 19.06.2023, 13:23

TORCIDA_GÔRNIK pisze:
19.06.2023, 12:36
tylko nie zesrajcie się z wrażenia pedały. jak się jest wieśniakiem to się doi krowy a nie ośmiesza Polske zagranica. teraz niech inne gowna tego typu mazur Ełk czy inna Drwęca dzwonia do ekip z europy i się przed nimi kładą ważne ze się jakieś wiesniaki dowartościowały
to oficjalne stanowisko Torcidy?
Teraz trzeba będzie się na piśmie do Was zgłaszać o pozwolenie na zagraniczną ustawkę?
Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Boewolf i 122 gości