Małopolska kibolska

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 10.08.2020, 20:44

Trochę złe rozumowanie. W Małopolsce nigdy nie będzie ekipy w 100 % niezależnej od krakowskich wpływów. Kilka ekip (wcześniej także i Unia) próbuje coś uszczknąć przez sojusze w innych województwach, no i wtedy mogą coś więcej pohasać. Czy kierunek krakowski jest słuszny - każdy ma swoją opinię na ten temat.

Co do fanklubów, to nie, nie chodzi o żużel. Cały praktycznie region tarnowski jest prowiślacki / prounijny, ale nie okłamujmy się - mecze z Drwinią, Słopnicami czy innym Szczyrzycem (bez urazy) nie będą elektryzować ludzi z wiosek i miasteczek, w których kopanina jest na podobnym poziomie, a mecze bardziej "swojskie". Jeśli już chcą czegoś więcej, to pojadą do Krakowa. I koło się zamyka.



Monster96
Posty: 196
Rejestracja: 22.09.2013, 11:46

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Monster96 » 10.08.2020, 21:57

kat. pisze:
10.08.2020, 20:44
Trochę złe rozumowanie. W Małopolsce nigdy nie będzie ekipy w 100 % niezależnej od krakowskich wpływów. Kilka ekip (wcześniej także i Unia) próbuje coś uszczknąć przez sojusze w innych województwach, no i wtedy mogą coś więcej pohasać. Czy kierunek krakowski jest słuszny - każdy ma swoją opinię na ten temat.

Co do fanklubów, to nie, nie chodzi o żużel. Cały praktycznie region tarnowski jest prowiślacki / prounijny, ale nie okłamujmy się - mecze z Drwinią, Słopnicami czy innym Szczyrzycem (bez urazy) nie będą elektryzować ludzi z wiosek i miasteczek, w których kopanina jest na podobnym poziomie, a mecze bardziej "swojskie". Jeśli już chcą czegoś więcej, to pojadą do Krakowa. I koło się zamyka.
No własnie w Małopolsce znajdziesz ekipy całkowicie niezależne od "większych" braci, działające na własną rękę i po swojemu. Myślę, że Unia Tarnów ze swoim potencjałem (duże miasto, okoliczne wioski, kilka fanclubów) przy lepszej organizacji i samozaparciu spokojnie mogłaby do takich ekip należeć.
mateusznow pisze:
10.08.2020, 18:08

Unii miałby odbić się czkawką ? Tarnovia idealnie daje przykład, że gdyby nie Cracovia, to myślę, że już by się nie odrodzili. Kraków duże "firmy", a Tarnów zawsze lepiej mieć w swojej orbicie.
Tak, może odbić się czkawką i nie mam tu na myśli wsparcia Unii przez Wiślaków, bo tak jak napisałem wyżej, Unie stać na to, żeby samemu prezentować dobry dla siebie poziom, bez wsparcia Wisły. Bo nie oszukujmy się, oprócz liczby to raczej marna pomoc.

Rodowity1928
Posty: 93
Rejestracja: 25.03.2016, 08:16

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Rodowity1928 » 10.08.2020, 23:22

Monster96 pisze:
10.08.2020, 21:57
kat. pisze:
10.08.2020, 20:44
Trochę złe rozumowanie. W Małopolsce nigdy nie będzie ekipy w 100 % niezależnej od krakowskich wpływów. Kilka ekip (wcześniej także i Unia) próbuje coś uszczknąć przez sojusze w innych województwach, no i wtedy mogą coś więcej pohasać. Czy kierunek krakowski jest słuszny - każdy ma swoją opinię na ten temat.

Co do fanklubów, to nie, nie chodzi o żużel. Cały praktycznie region tarnowski jest prowiślacki / prounijny, ale nie okłamujmy się - mecze z Drwinią, Słopnicami czy innym Szczyrzycem (bez urazy) nie będą elektryzować ludzi z wiosek i miasteczek, w których kopanina jest na podobnym poziomie, a mecze bardziej "swojskie". Jeśli już chcą czegoś więcej, to pojadą do Krakowa. I koło się zamyka.
No własnie w Małopolsce znajdziesz ekipy całkowicie niezależne od "większych" braci, działające na własną rękę i po swojemu. Myślę, że Unia Tarnów ze swoim potencjałem (duże miasto, okoliczne wioski, kilka fanclubów) przy lepszej organizacji i samozaparciu spokojnie mogłaby do takich ekip należeć.
mateusznow pisze:
10.08.2020, 18:08

Unii miałby odbić się czkawką ? Tarnovia idealnie daje przykład, że gdyby nie Cracovia, to myślę, że już by się nie odrodzili. Kraków duże "firmy", a Tarnów zawsze lepiej mieć w swojej orbicie.
Tak, może odbić się czkawką i nie mam tu na myśli wsparcia Unii przez Wiślaków, bo tak jak napisałem wyżej, Unie stać na to, żeby samemu prezentować dobry dla siebie poziom, bez wsparcia Wisły. Bo nie oszukujmy się, oprócz liczby to raczej marna pomoc.
Zależy jak rozumiesz niezależność od większych braci ?? Unia nigdy nie była i nie będzie niczyim fc ;) natomiast każde miasto ma swoją specyfikę o czym pisał fluor. Tak na szybko z liczących się małopolskich ekip bez wpływów większego brata są tylko nasi bracia z Brzeska oraz Hutnik

Unia - Wisła
Tarnovia - Cracovia
Sandecja - Cracovia
Glinik - La Familia , Karpaty
Unia O - Ruch
Podhale - pro Wisła
Beskid - Sosnowiec

Chyba wszyscy??

Natomiast co do kontaktów z Igloopolem to zostały oficjalnie zakończone już dość dawno temu o czym przecież informowaliśmy, chyba przeoczyłeś ;)

molykotek
Posty: 29
Rejestracja: 30.09.2019, 18:44

Re: Małopolska kibolska

Post autor: molykotek » 11.08.2020, 02:24

Rodowity1928 pisze:
10.08.2020, 23:22
Monster96 pisze:
10.08.2020, 21:57
kat. pisze:
10.08.2020, 20:44
Trochę złe rozumowanie. W Małopolsce nigdy nie będzie ekipy w 100 % niezależnej od krakowskich wpływów. Kilka ekip (wcześniej także i Unia) próbuje coś uszczknąć przez sojusze w innych województwach, no i wtedy mogą coś więcej pohasać. Czy kierunek krakowski jest słuszny - każdy ma swoją opinię na ten temat.

Co do fanklubów, to nie, nie chodzi o żużel. Cały praktycznie region tarnowski jest prowiślacki / prounijny, ale nie okłamujmy się - mecze z Drwinią, Słopnicami czy innym Szczyrzycem (bez urazy) nie będą elektryzować ludzi z wiosek i miasteczek, w których kopanina jest na podobnym poziomie, a mecze bardziej "swojskie". Jeśli już chcą czegoś więcej, to pojadą do Krakowa. I koło się zamyka.
No własnie w Małopolsce znajdziesz ekipy całkowicie niezależne od "większych" braci, działające na własną rękę i po swojemu. Myślę, że Unia Tarnów ze swoim potencjałem (duże miasto, okoliczne wioski, kilka fanclubów) przy lepszej organizacji i samozaparciu spokojnie mogłaby do takich ekip należeć.
mateusznow pisze:
10.08.2020, 18:08

Unii miałby odbić się czkawką ? Tarnovia idealnie daje przykład, że gdyby nie Cracovia, to myślę, że już by się nie odrodzili. Kraków duże "firmy", a Tarnów zawsze lepiej mieć w swojej orbicie.
Tak, może odbić się czkawką i nie mam tu na myśli wsparcia Unii przez Wiślaków, bo tak jak napisałem wyżej, Unie stać na to, żeby samemu prezentować dobry dla siebie poziom, bez wsparcia Wisły. Bo nie oszukujmy się, oprócz liczby to raczej marna pomoc.
Zależy jak rozumiesz niezależność od większych braci ?? Unia nigdy nie była i nie będzie niczyim fc ;) natomiast każde miasto ma swoją specyfikę o czym pisał fluor. Tak na szybko z liczących się małopolskich ekip bez wpływów większego brata są tylko nasi bracia z Brzeska oraz Hutnik

Unia - Wisła
Tarnovia - Cracovia
Sandecja - Cracovia
Glinik - La Familia , Karpaty
Unia O - Ruch
Podhale - pro Wisła
Beskid - Sosnowiec

Chyba wszyscy??

Natomiast co do kontaktów z Igloopolem to zostały oficjalnie zakończone już dość dawno temu o czym przecież informowaliśmy, chyba przeoczyłeś ;)
no nie zartuj że Okocimski jest niezalezny, przeciez to wzorowy przyklad przydupasa

LejTeCole
Posty: 166
Rejestracja: 28.04.2019, 10:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: LejTeCole » 11.08.2020, 07:26

Bycie od kogoś zależnym to tak jakby byli ich fc a te ekipy raczej zachowały swoją autonomię ale dzialają w potrzebie razem, od tego są zgody. I nie ma w tym nic złego, chodzi raczej o to że jak drogi Wisły i Unii się rozeszly, Unia obrała jakiś kierunek i nagle wszystko się kończy i wracają do Wisły. Nie wiem jak tam na 100% było ale słyszałem że Unia też chciała rozstania z Wisła a teraz wyglada jakby z podkulonym ogonem wracali i mówili "wybaczcie".

mateusznow
Posty: 205
Rejestracja: 07.06.2018, 19:29

Re: Małopolska kibolska

Post autor: mateusznow » 11.08.2020, 07:45

LejTeCole pisze:
11.08.2020, 07:26
Bycie od kogoś zależnym to tak jakby byli ich fc a te ekipy raczej zachowały swoją autonomię ale dzialają w potrzebie razem, od tego są zgody. I nie ma w tym nic złego, chodzi raczej o to że jak drogi Wisły i Unii się rozeszly, Unia obrała jakiś kierunek i nagle wszystko się kończy i wracają do Wisły. Nie wiem jak tam na 100% było ale słyszałem że Unia też chciała rozstania z Wisła a teraz wyglada jakby z podkulonym ogonem wracali i mówili "wybaczcie".
Tylko tutaj wpływ miało kilka czynników. Jednym z nich masz na pewno zatrzymania w Krakowie.

Monster96
Posty: 196
Rejestracja: 22.09.2013, 11:46

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Monster96 » 11.08.2020, 08:01

Rodowity1928 pisze:
10.08.2020, 23:22

Zależy jak rozumiesz niezależność od większych braci ?? Unia nigdy nie była i nie będzie niczyim fc ;) natomiast każde miasto ma swoją specyfikę o czym pisał fluor. Tak na szybko z liczących się małopolskich ekip bez wpływów większego brata są tylko nasi bracia z Brzeska oraz Hutnik

To jeszcze napisz co według Ciebie czyni ekipę zależną od większego brata :) Hutnika bym tutaj nie wstawiał, bo swego czasu to oni mogli być dla mniejszych ekip motorem napędowym, teraz mają kryzys, jednak Huta jest ogromna i jest tam potencjał.

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ..::1952::.. » 11.08.2020, 20:18

Rodowity1928 pisze:
10.08.2020, 23:22
Natomiast co do kontaktów z Igloopolem to zostały oficjalnie zakończone już dość dawno temu o czym przecież informowaliśmy, chyba przeoczyłeś ;)
Bardzo dobrze napisane - oficjalnie zakończone.Bo nieoficjalnie to wygląda trochę inaczej.No, ale może Ci koledzy nie powiedzieli.

LejTeCole pisze:
11.08.2020, 07:26
Nie wiem jak tam na 100% było ale słyszałem że Unia też chciała rozstania z Wisła
Chyba żartujesz.

mateusznow pisze:
11.08.2020, 07:45
Tylko tutaj wpływ miało kilka czynników. Jednym z nich masz na pewno zatrzymania w Krakowie.
Bzdura, zatrzymania nie miały na to wpływu.Wisła pojebała Unię, bo na Unii już od wielu lat nie było bandy i generalnie 80% unistów to były dzieci.Do tego dochodziło tolerowanie na Unii m.in. przerzutów, ochroniarek itd, gdzie części wiślaków się to nie podobało.

Rodowity1928
Posty: 93
Rejestracja: 25.03.2016, 08:16

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Rodowity1928 » 11.08.2020, 20:44

ku*** a ty znowu o tych przersutach, ochroniarkach, konfidentach i klawiszach. Już wszyscy to wiemy bo piszesz to po raz setny. Chyba sam w to nie wierzysz ;)
Strzelasz ślepakami i opowiadasz bajki które kiedyś uslyszales od starszych kolegow. Wy za to zrobiliście porządek i jestescie git banda;) o szemranych interesach i zbijaniu 5 z psem koziolem nie wspomnę ;) tacy sztywni jestescie. Szkoda tylko że wasza flagę w Lublinie wieszała osoba wielokrotnie się was wypierająca ;) 3/4 waszego młyna jest wyparte ale wam to nie przeszkadza.

Ps 140 osób na meczu z Okocimskim to łączna liczba osób na trybunie ?? ;) Ktos tu nagina rzeczywistość ;)

mateusznow
Posty: 205
Rejestracja: 07.06.2018, 19:29

Re: Małopolska kibolska

Post autor: mateusznow » 11.08.2020, 22:12

..::1952::.. pisze:
11.08.2020, 20:18
Rodowity1928 pisze:
10.08.2020, 23:22
Natomiast co do kontaktów z Igloopolem to zostały oficjalnie zakończone już dość dawno temu o czym przecież informowaliśmy, chyba przeoczyłeś ;)
Bardzo dobrze napisane - oficjalnie zakończone.Bo nieoficjalnie to wygląda trochę inaczej.No, ale może Ci koledzy nie powiedzieli.

LejTeCole pisze:
11.08.2020, 07:26
Nie wiem jak tam na 100% było ale słyszałem że Unia też chciała rozstania z Wisła
Chyba żartujesz.

mateusznow pisze:
11.08.2020, 07:45
Tylko tutaj wpływ miało kilka czynników. Jednym z nich masz na pewno zatrzymania w Krakowie.
Bzdura, zatrzymania nie miały na to wpływu.Wisła pojebała Unię, bo na Unii już od wielu lat nie było bandy i generalnie 80% unistów to były dzieci.Do tego dochodziło tolerowanie na Unii m.in. przerzutów, ochroniarek itd, gdzie części wiślaków się to nie podobało.
To dlaczego po zatrzymaniach kontakty się ożywiły ? Wielu ludzi dalej ma znajomych, sentymenty itp. Odpalenie Unii przez Wisłę mimo wszystko było błędem.

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ..::1952::.. » 12.08.2020, 08:05

Rodowity1928 pisze:
11.08.2020, 20:44
ku*** a ty znowu o tych przersutach, ochroniarkach, konfidentach i klawiszach. Już wszyscy to wiemy bo piszesz to po raz setny. Chyba sam w to nie wierzysz ;)
Strzelasz ślepakami i opowiadasz bajki które kiedyś uslyszales od starszych kolegow. Wy za to zrobiliście porządek i jestescie git banda;) o szemranych interesach i zbijaniu 5 z psem koziolem nie wspomnę ;) tacy sztywni jestescie. Szkoda tylko że wasza flagę w Lublinie wieszała osoba wielokrotnie się was wypierająca ;) 3/4 waszego młyna jest wyparte ale wam to nie przeszkadza.

Ps 140 osób na meczu z Okocimskim to łączna liczba osób na trybunie ?? ;) Ktos tu nagina rzeczywistość ;)
Nie będę się odnosił do całego posta, bo ja nie jestem z Tarnovii.Nie wiem skąd sobie to uroniłeś.

To, że od co najmniej kilkunastu lat jesteście bandą c****, to sam wiesz lepiej ode mnie.Z resztą sami nawet na tym śmiesznym forum się przyznaliście chyba w temacie o Tarnowie.Pisząc m.in. że praca w ochronie (konfidenctwo i współpraca z psami) "dla kibola to jedna z niewielu dróg w celu zarobku", to nie można mieć pytań.Do przerzutów też się oficjalnie przyznaliście, pomimo, że przez lata zakłamywaliście rzeczywistość twierdząc, że był tylko 1.Klawisz/klawisze też były u was.Co ciekawe, jeden z nich to był wasz decyzyjny przez wiele lat.

Nie strzelam ślepakami i nie mam "bajek od starszych kolegów", tylko informację m.in. od wiślaków.

PS. Co do sytuacji w Tarnowie.To na prawdę wierzysz, że ktoś ci uwierzy w bajki, że 3/4 młyna Tovii jest wyparte ? Przed kim się wypierali, przed tą waszą zbieraniną 15-letnich dzieci ? No bądźmy poważni.Fakty są takie,że to akurat Tarnovia coś tam prezentuje jakościowo,a nie dzieciarnia z Unii.

mateusznow pisze:
11.08.2020, 22:12
To dlaczego po zatrzymaniach kontakty się ożywiły ? Wielu ludzi dalej ma znajomych, sentymenty itp. Odpalenie Unii przez Wisłę mimo wszystko było błędem.
Błędem ? A po co WSH była potrzebna "ekipa" dzieciaków jaką była wtedy i jest dziś Unia ?

Monster96
Posty: 196
Rejestracja: 22.09.2013, 11:46

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Monster96 » 12.08.2020, 09:10

..::1952::.. pisze:
11.08.2020, 20:18

Bzdura, zatrzymania nie miały na to wpływu.Wisła pojebała Unię, bo na Unii już od wielu lat nie było bandy i generalnie 80% unistów to były dzieci.Do tego dochodziło tolerowanie na Unii m.in. przerzutów, ochroniarek itd, gdzie części wiślaków się to nie podobało.
A od kiedy to Wisła na bande patrzyła? Myślę, że ta Unia "bez bandy" przez rok zrobiła więcej niż ta wielka banda Wisły przez 5 lat. W tamtym czasie np. walka z KSZO.

JanuszKRK
Posty: 184
Rejestracja: 26.06.2014, 17:52

Re: Małopolska kibolska

Post autor: JanuszKRK » 12.08.2020, 09:59

..::1952::.. pisze:
12.08.2020, 08:05
Rodowity1928 pisze:
11.08.2020, 20:44
ku*** a ty znowu o tych przersutach, ochroniarkach, konfidentach i klawiszach. Już wszyscy to wiemy bo piszesz to po raz setny. Chyba sam w to nie wierzysz ;)
Strzelasz ślepakami i opowiadasz bajki które kiedyś uslyszales od starszych kolegow. Wy za to zrobiliście porządek i jestescie git banda;) o szemranych interesach i zbijaniu 5 z psem koziolem nie wspomnę ;) tacy sztywni jestescie. Szkoda tylko że wasza flagę w Lublinie wieszała osoba wielokrotnie się was wypierająca ;) 3/4 waszego młyna jest wyparte ale wam to nie przeszkadza.

Ps 140 osób na meczu z Okocimskim to łączna liczba osób na trybunie ?? ;) Ktos tu nagina rzeczywistość ;)
Nie będę się odnosił do całego posta, bo ja nie jestem z Tarnovii.Nie wiem skąd sobie to uroniłeś.

To, że od co najmniej kilkunastu lat jesteście bandą c****, to sam wiesz lepiej ode mnie.Z resztą sami nawet na tym śmiesznym forum się przyznaliście chyba w temacie o Tarnowie.Pisząc m.in. że praca w ochronie (konfidenctwo i współpraca z psami) "dla kibola to jedna z niewielu dróg w celu zarobku", to nie można mieć pytań.Do przerzutów też się oficjalnie przyznaliście, pomimo, że przez lata zakłamywaliście rzeczywistość twierdząc, że był tylko 1.Klawisz/klawisze też były u was.Co ciekawe, jeden z nich to był wasz decyzyjny przez wiele lat.

Nie strzelam ślepakami i nie mam "bajek od starszych kolegów", tylko informację m.in. od wiślaków.

PS. Co do sytuacji w Tarnowie.To na prawdę wierzysz, że ktoś ci uwierzy w bajki, że 3/4 młyna Tovii jest wyparte ? Przed kim się wypierali, przed tą waszą zbieraniną 15-letnich dzieci ? No bądźmy poważni.Fakty są takie,że to akurat Tarnovia coś tam prezentuje jakościowo,a nie dzieciarnia z Unii.

mateusznow pisze:
11.08.2020, 22:12
To dlaczego po zatrzymaniach kontakty się ożywiły ? Wielu ludzi dalej ma znajomych, sentymenty itp. Odpalenie Unii przez Wisłę mimo wszystko było błędem.
Błędem ? A po co WSH była potrzebna "ekipa" dzieciaków jaką była wtedy i jest dziś Unia ?
Tarnovia coś prezentuje? Haha stary przestań się ośmieszać. Kilka razy pewien FC Wisły próbował z nimi porozmawiać, niestety nagle oni odpuścili wyjazd. O dzieciach cos piszesz to poszukaj zdjęcia z ostatniego meczu tarnovii.

Monster96
Posty: 196
Rejestracja: 22.09.2013, 11:46

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Monster96 » 12.08.2020, 11:03

JanuszKRK pisze:
12.08.2020, 09:59


Tarnovia coś prezentuje? Haha stary przestań się ośmieszać. Kilka razy pewien FC Wisły próbował z nimi porozmawiać, niestety nagle oni odpuścili wyjazd. O dzieciach cos piszesz to poszukaj zdjęcia z ostatniego meczu tarnovii.
Ale co to w ogóle jest za pisanie, że są "dzieci". Te dzieci jeżdżąc na wyjazdy wykazują się większym charakterem niż 80% kondomów prujących się na tym forum. Już w ogóle pomijając fakt, że własnie te dzieci mają w sobie więcej fanatyzmu i chęci kibicowania niż interesanci z bandy, jednak w tych czasach coś się niejednemu poprzestawiało i to grubo skoro biznesmenów z bandy przekłada ponad nich.

Rodowity1928
Posty: 93
Rejestracja: 25.03.2016, 08:16

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Rodowity1928 » 12.08.2020, 13:23

Jeśli chodzi o srednią wieku to jest tak samo niską po obu stronach miasta. Taka jest już specyfika naszego miasta. W obu młynach stoi młodzież (14-19) potem jest przestój i po kilka kilkanaście starszych osób (30+). Powód jest w zasadzie jeden. Kto może ten spierdala z tego miasta bez perspektyw.

Co do końca układu z Wisłą to jak sami wiślacy przyznają był to wymysł jednej osoby. Każdy wie kogo. Powodów było kilka i na pewno nikt ich tu nie będzie wywlekał.

Co do kontaktów z Morsami to tak jak pisałem zostałem i nie ma sensu szukać taniej sensacji.
W każdej ekipie ludzie mają prywatne kontakty i nikt nie widzi w tym nic złego. Z tego co wiem ludzie od nas mają prywatne w wielu ekipach. I co z tego???

mateusznow
Posty: 205
Rejestracja: 07.06.2018, 19:29

Re: Małopolska kibolska

Post autor: mateusznow » 12.08.2020, 22:19

..::1952::.. pisze:
12.08.2020, 08:05
mateusznow pisze:
11.08.2020, 22:12
To dlaczego po zatrzymaniach kontakty się ożywiły ? Wielu ludzi dalej ma znajomych, sentymenty itp. Odpalenie Unii przez Wisłę mimo wszystko było błędem.
Błędem ? A po co WSH była potrzebna "ekipa" dzieciaków jaką była wtedy i jest dziś Unia ?
Po co Cracovii była Tarnovia, której na jubileusz Unia wchodziła z wieńcem pogrzebowym na stadion i praktycznie nie istniała ? Jednak w pewnym stopniu zaczęli działać i się odrodzili. Wisła, czy Cracovia, jak będą potrzebować mocnego wsparcia, to mają do kogo się zwrócić. Mimo wszystko zawsze dobrze jest mieć jedno z większych miast w województwie po swojej stronie. Te dzieci kiedyś dorosną i mogą dalej iść kibicowską drogą i stanowić siłę.

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ..::1952::.. » 13.08.2020, 19:40

Oczywiście zgadzam się z powyższymi postami.Piszą "Tarnovia coś tam prezentuje jakościowo", celowo napisałem "coś tam".Miałem na myśli to że na kilku meczach w sezonie, na których się bardziej mobilizują, widać starych i konkretnych typów.I nie jest to 2,3, czy 5, ale większa grupa osób.Na pozostałych jest dużo gorzej.

Ogólnie patrząc na Tarnów i całą aglomerację tarnowską, to kibicowsko (jakość, aktywność chuligańska i ilość) jest tam lipa.

LejTeCole
Posty: 166
Rejestracja: 28.04.2019, 10:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: LejTeCole » 13.08.2020, 20:29

Nie sądzę że w Unii nie ma konkretnych chlopów po 30. I napewno nie można powiedzieć że Tarnovia dominuje w Tarnowie. Sytuacja jest wyrownana i jest to coś nowego po latach niebytu całkowitego ich.

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 13.08.2020, 21:07

..::1952::.. pisze:
13.08.2020, 19:40
Ogólnie patrząc na Tarnów i całą aglomerację tarnowską, to kibicowsko (jakość, aktywność chuligańska i ilość) jest tam lipa.
Ale czy w miastach podobnej wielkości jest lepiej? W porównaniu z mniejszą Dębicą czy większym Rzeszowem rzeczywiście wygląda to blado, ale w większości stutysięcznych miast, gdzie nie ma dużych tradycji piłkarskich jest ta sama albo i większa padaka.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Zupełnie Zielony. » 14.08.2020, 15:50

kat. pisze:
13.08.2020, 21:07
..::1952::.. pisze:
13.08.2020, 19:40
Ogólnie patrząc na Tarnów i całą aglomerację tarnowską, to kibicowsko (jakość, aktywność chuligańska i ilość) jest tam lipa.
Ale czy w miastach podobnej wielkości jest lepiej? W porównaniu z mniejszą Dębicą czy większym Rzeszowem rzeczywiście wygląda to blado, ale w większości stutysięcznych miast, gdzie nie ma dużych tradycji piłkarskich jest ta sama albo i większa padaka.
Aglomerację ? chyba troche przesadziłeś, idąc takim tokiem myślenia to każde miasto ma "aglomerację" ;) Tak jak kat. napisał, w Tarnowie nr 1 to żużel a co za tym idzie proporcjonalnie nikłe zainteresowanie piłką / etc etc.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

LejTeCole
Posty: 166
Rejestracja: 28.04.2019, 10:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: LejTeCole » 14.08.2020, 16:31

No ale Unia żużlowa działa teraz razem z piłkarską?
Np w Oświęcimu to pomaga ekipie bo myśle że jakby nie hokej który jest numerem jedne różnie mogłoby tam być z kibicowaniem bo piłka niestety nie elekteyzuje tam.

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 14.08.2020, 17:00

Zupełnie Zielony. pisze:
14.08.2020, 15:50
Aglomerację ? chyba troche przesadziłeś, idąc takim tokiem myślenia to każde miasto ma "aglomerację" ;) Tak jak kat. napisał, w Tarnowie nr 1 to żużel a co za tym idzie proporcjonalnie nikłe zainteresowanie piłką / etc etc.
Nie każde. Tarnów jest chyba najbardziej patologicznym przykładem suburbanizacji, a co za tym idzie ma pokaźną aglomerację. Ale o ile w Rzeszowie poszerza się miasto wbijając w szczerym polu na ubitej drożynce tablicę (tak, potem pewnie wybudują tam coś...), o tyle podtarnowskie wiochy rącami i nogami bronią się przed przyłączeniem do miasta, bo... po prostu są dużo bardziej miejskie niż obrzeża miasta jako takiego i nie widzą w tym żadnego interesu.
Aglomerację tarnowską liczy się na 270 tys. a sam obszar funkcjonalny jest większy niż chociażby olsztyński. Tylko co z tego, jeśli samo miasto pustoszeje?
LejTeCole pisze:
14.08.2020, 16:31
No ale Unia żużlowa działa teraz razem z piłkarską?

Niektórzy udzielają się tu i tu, nie ma żadnego odcięcia. Ale obie grupy działają na własny rachunek. Większość żużlowego młyna ma w d**** kopaną i odwrotnie.

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ..::1952::.. » 15.08.2020, 11:24

kat. pisze:
13.08.2020, 21:07
..::1952::.. pisze:
13.08.2020, 19:40
Ogólnie patrząc na Tarnów i całą aglomerację tarnowską, to kibicowsko (jakość, aktywność chuligańska i ilość) jest tam lipa.
W porównaniu z mniejszą Dębicą czy większym Rzeszowem rzeczywiście wygląda to blado
No właśnie i tu jest chyba największy problem.Bo od kiedy "skończyła się" "stara" Tarnovia i minęło "5 minut" Unii jest tam padaka.Trwa to już od kilkunastu lat.

Rodowity1928
Posty: 93
Rejestracja: 25.03.2016, 08:16

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Rodowity1928 » 15.08.2020, 14:57

..::1952::.. pisze:
15.08.2020, 11:24
kat. pisze:
13.08.2020, 21:07
..::1952::.. pisze:
13.08.2020, 19:40
Ogólnie patrząc na Tarnów i całą aglomerację tarnowską, to kibicowsko (jakość, aktywność chuligańska i ilość) jest tam lipa.
W porównaniu z mniejszą Dębicą czy większym Rzeszowem rzeczywiście wygląda to blado
No właśnie i tu jest chyba największy problem.Bo od kiedy "skończyła się" "stara" Tarnovia i minęło "5 minut" Unii jest tam padaka.Trwa to już od kilkunastu lat.
Ponad 10 lat upokarzania lokalnego rywala na każdym polu nazywasz "5 minutami" obiektywny jesteś ;) nie ma co

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 15.08.2020, 16:11

A co ta "stara Tarnovia" zdziałała w regionie? Mieli wtedy niezłą bandę, ale kompletnie nie wykorzystali potencjału i ówczesnej mody. Nawet tej słabiutkiej Unii nigdy nie dobili, a wręcz były komiczne sytuacje, że wpadali do nas w parę osób na mecz i spierdalali przed 10 małolatami kręcącymi młyn.

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ..::1952::.. » 15.08.2020, 17:52

Rodowity1928 pisze:
15.08.2020, 14:57
Ponad 10 lat upokarzania lokalnego rywala na każdym polu nazywasz "5 minutami" obiektywny jesteś ;) nie ma co
Nie zrozumiałeś mnie.We wcześniejszym poście chodziło mi o działalność zarówno Tovii jak i Unii w regionie w ostatnich kilkunastu latach.Nie o sytuację w mieście.Co jedni bądź drudzy zrobili sami pod względem chuliganki.

Może ktoś obiektywnie podsumuje.Co SAMA Tarnovia, bądź SAMA Unia chuligańsko zrobili w ostatnich 12-13 latach (poza derbową rywalizacją), np :
- kogo trafili na trasie (pomijam trafienie 1, czy 2 fur, chodzi o jakąś większą grupę) (Unia Grybovie Grybów:))
- komu skroili flagi (Tarnovia Naprzód Sobolów:))
- komu wjechali na zbiórkę
- komu wpadli na stadion podczas meczu
Noi powinno być wszystko jasne.
kat. pisze:
15.08.2020, 16:11
A co ta "stara Tarnovia" zdziałała w regionie? Mieli wtedy niezłą bandę, ale kompletnie nie wykorzystali potencjału i ówczesnej mody.
Tutaj nie do końca bym się zgodził.Bo lata 90-te to bardzo duża aktywność chuligańska Tarnovii, głównie przy okazji meczów u siebie i na wyjazdach (a jeździli nie tylko po Małopolsce), ale akcje też robili na inne ekipy.Lata 2000-2003, to już głównie wykręcanie/próby wykręcenia awantur przy okazji meczów z Glinikiem, Okocimski, czy Unią w PP.Jakieś akcję na inne ekipy, to pojedyncze przypadki.

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 15.08.2020, 19:26

Obiektywnie nikt Ci nie opisze, ale obie ekipy mają dość dokładnie spisaną historię ruchu kibicowskiego (Unia - praktycznie całą, Tarnovia - ze swoich najlepszych lat, "idei" już nie ma, ale w necie nic nie ginie podobno), więc biorąc pewien dystans można z grubsza ocenić ile kto zrobił.

Rodowity1928
Posty: 93
Rejestracja: 25.03.2016, 08:16

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Rodowity1928 » 15.08.2020, 20:36

..::1952::.. pisze:
15.08.2020, 17:52
Rodowity1928 pisze:
15.08.2020, 14:57
Ponad 10 lat upokarzania lokalnego rywala na każdym polu nazywasz "5 minutami" obiektywny jesteś ;) nie ma co
Nie zrozumiałeś mnie.We wcześniejszym poście chodziło mi o działalność zarówno Tovii jak i Unii w regionie w ostatnich kilkunastu latach.Nie o sytuację w mieście.Co jedni bądź drudzy zrobili sami pod względem chuliganki.

Może ktoś obiektywnie podsumuje.Co SAMA Tarnovia, bądź SAMA Unia chuligańsko zrobili w ostatnich 12-13 latach (poza derbową rywalizacją), np :
- kogo trafili na trasie (pomijam trafienie 1, czy 2 fur, chodzi o jakąś większą grupę) (Unia Grybovie Grybów:))
- komu skroili flagi (Tarnovia Naprzód Sobolów:))
- komu wjechali na zbiórkę
- komu wpadli na stadion podczas meczu
Noi powinno być wszystko jasne.
kat. pisze:
15.08.2020, 16:11
A co ta "stara Tarnovia" zdziałała w regionie? Mieli wtedy niezłą bandę, ale kompletnie nie wykorzystali potencjału i ówczesnej mody.
Tutaj nie do końca bym się zgodził.Bo lata 90-te to bardzo duża aktywność chuligańska Tarnovii, głównie przy okazji meczów u siebie i na wyjazdach (a jeździli nie tylko po Małopolsce), ale akcje też robili na inne ekipy.Lata 2000-2003, to już głównie wykręcanie/próby wykręcenia awantur przy okazji meczów z Glinikiem, Okocimski, czy Unią w PP.Jakieś akcję na inne ekipy, to pojedyncze przypadki.
Jeśli chodzi o nasz klub to tak na szybko to co mi przychodzi do głowy :

- awantura z Sandecją w Busku ( stare czasy ale powiedzmy że mieścimy w zaproponowanych ramach czasowych)
- dość duża awantura z psami przy okazji wizyty Hutnika
- Awantura z koalicją Hutnik & Jastrzębie
- Wygrana ustawka z KSZO
- przegrana ustawka z Orlętami Radzyń ( młode składy)
- 2 razy awantura z Wisłoką przy okazji turniejów kibiców

Celowo pisze o sukcesach i porażkach bo pytałeś o ogólną działalność. Nie ma sensu kontynuować tego tematu. Serio myślisz że nasi derbowi rywale mają się czym pochwalić na przestrzeni ostatnich 13 lat ??
Jeśli wyłączysz rywalizację derbową i okoloderbową to chyba nie za bardzo będą się mieli czym pochwalić;);) szczególnie biorąc pod uwagę poprzednia dekadę kiedy to ich stadion robił za miejski szalet i przytułek dla żuli.

Ps Chyba pomyliłeś Grybovie Grybów z Czarnymi Jasło bo to oni kiedyś stracili flagę Dino Boys przy okazji naszej wizyty w Krośnie. To celowe działanie czy niewiedza???

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Zupełnie Zielony. » 15.08.2020, 21:10

..::1952::.. pisze:
15.08.2020, 17:52
Może ktoś obiektywnie podsumuje.Co SAMA Tarnovia, bądź SAMA Unia chuligańsko zrobili w ostatnich 12-13 latach (poza derbową rywalizacją), np :
- kogo trafili na trasie (pomijam trafienie 1, czy 2 fur, chodzi o jakąś większą grupę) (Unia Grybovie Grybów:))
- komu skroili flagi (Tarnovia Naprzód Sobolów:))
- komu wjechali na zbiórkę
- komu wpadli na stadion podczas meczu
Noi powinno być wszystko jasne.
kat. pisze:
15.08.2020, 16:11
A co ta "stara Tarnovia" zdziałała w regionie? Mieli wtedy niezłą bandę, ale kompletnie nie wykorzystali potencjału i ówczesnej mody.
Tutaj nie do końca bym się zgodził.Bo lata 90-te to bardzo duża aktywność chuligańska Tarnovii, głównie przy okazji meczów u siebie i na wyjazdach (a jeździli nie tylko po Małopolsce), ale akcje też robili na inne ekipy.Lata 2000-2003, to już głównie wykręcanie/próby wykręcenia awantur przy okazji meczów z Glinikiem, Okocimski, czy Unią w PP.Jakieś akcję na inne ekipy, to pojedyncze przypadki.
Owszem, Tarnovia w tamtych latach bardzo aktywna na Tarnowskim podwórku w z/w z w/w ekipami a coś po za tym? Odpowiem ci.... to by było na tyle ;)
ps. Temat Tarnowski jest bardzo specyficzny pod tym względem (na przełomie ostatnich 30 lat). Jedna ekipa nagle znika a druga sie pojawia, druga znika a pierwsza się pojawia. Obecnie wgł mnie siły wyrównane.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

korkop
Posty: 52
Rejestracja: 27.05.2014, 20:40

Re: Małopolska kibolska

Post autor: korkop » 16.08.2020, 09:52

To jak się zmienił Tarnów na przestrzeni kilku lat widać gołym okiem. Możecie sąsiadki za białej mówić co chcecie. Ale jeszcze 4/5 lat temu centrum/rynek było wasze, teraz nikogo tam nie uświadczy waszych barwach. Ogólnie ilościowo unii więcej ale pod względem tego co się dzieje na mieście to plus dla nas.

..::1952::..
Posty: 187
Rejestracja: 19.04.2011, 17:32
Lokalizacja: Polska

Re: Małopolska kibolska

Post autor: ..::1952::.. » 16.08.2020, 11:47

Rodowity1928 pisze:
15.08.2020, 20:36
Jeśli chodzi o nasz klub to tak na szybko to co mi przychodzi do głowy :

- awantura z Sandecją w Busku ( stare czasy ale powiedzmy że mieścimy w zaproponowanych ramach czasowych)
- dość duża awantura z psami przy okazji wizyty Hutnika
- Awantura z koalicją Hutnik & Jastrzębie
- Wygrana ustawka z KSZO
- przegrana ustawka z Orlętami Radzyń ( młode składy)
- 2 razy awantura z Wisłoką przy okazji turniejów kibiców
Awantura z Sandecją to chyba rok 2006.Praktycznie to był okres końca działalności Waszej chuliganki z 2004-2005 roku.
Awantura z psami ok.Reszta to inicjatywy pozostałych ekip, nie Wasze.Nic Wam nie ujmując w tych tematach.Ale ja celowo pytałem o to co sami Wy, czy Tovia zrobiliście.Chodziło o Wasze i Tovii akcje, nie podjęcie rękawicy rzuconej przez inne ekipy.

Rodowity1928 pisze:
15.08.2020, 20:36
Serio myślisz że nasi derbowi rywale mają się czym pochwalić na przestrzeni ostatnich 13 lat ??
Jeśli wyłączysz rywalizację derbową i okoloderbową to chyba nie za bardzo będą się mieli czym pochwalić;);)
Tutaj pełna zgoda rzecz jasna;).Coś tam się im jeszcze zdarzało pewnie ze 2-3 razy po dymić przy okazji meczów Cracovii, ale ja też nie o to pytałem.
Rodowity1928 pisze:
15.08.2020, 20:36
Ps Chyba pomyliłeś Grybovie Grybów z Czarnymi Jasło bo to oni kiedyś stracili flagę Dino Boys przy okazji naszej wizyty w Krośnie. To celowe działanie czy niewiedza???
Nie.Sytuacja z Grybovią była wymieniona w akcjach na trasie, nie w skrojonych flagach.O fladze Czarnych wiem, to rok 2004.
Rodowity1928 pisze:
15.08.2020, 20:36
Nie ma sensu kontynuować tego tematu.
Też tak uważam.Ode mnie tyle.

Elita Tarnowa
Posty: 148
Rejestracja: 04.04.2016, 16:22
Lokalizacja: Tarnów

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Elita Tarnowa » 24.08.2020, 19:51

Unia Tarnów – Glinik Gorlice 22.08.2020. W roku 2020 świat się zatrzymał, także ten sportowy i kibicowski. Jesteśmy wśród szczęśliwców z Europy środkowej i Bałkanów, którzy mogli powrócić na trybuny, aby dopingować swoje ukochane kluby. W naszym przypadku jest to rok małego jubileuszu najmłodszej grupy ultras – WBF (White Blue Fans), która od jesieni 2015 kontynuuje dzieło swoich poprzedników z Ultras Team’04. Z powodu odwołanych meczów nie mogło być tak efektownie jak w poprzednich latach, udało się jedynie pokazać oprawy na futsalu i turnieju kibiców, ale wreszcie przyszedł nowy sezon i mecz, który nakręcił kibiców „Jaskółek”.

Spotkanie z Glinikiem Gorlice stało się okazją do zaprezentowania dwóch opraw. Pierwsza z nich odnosiła się do tego, co kochają kibice na całym świecie. Nic tak nie cieszy jak widok rozbłysłych rac na trybunach. To jest właśnie ten „Wyjątkowy Blask Fanatyzmu”. Druga także nawiązywała do pirotechniki oraz naszych barw klubowych – „white fire blue smoke”, do których odpalamy białe race i niebieskie świece dymne. Wszystko uzupełnia 90 machajek i wiszący z dachu herb klubowy z napisem UT. Była to nasza 40. i 41. oprawa w ciągu 5 lat działalności. Podczas prezentacji młyn dobija do liczby 200 osób, w tym 35 Okocimski Brzesko i 20 Wisła Kraków. Dzięki za wsparcie! Na sektorze wisi kilka flag – Ultras, mała Mafia, Elitowiec oraz Os. Zielone, Mościce, FC Sufczyn i FC Dębno. Dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli z nami to widowisko i świetną atmosferę na trybunach. Jedynie martwi wynik na boisku 1-3… ale liczymy, że w następnych meczach wszystko powróci do normy, a normą na trybunach stanie się taki doping jak podczas tego pojedynku. Ave UNIA!
[link]
Obrazek
ZKS UNIA TARNÓW

Monster96
Posty: 196
Rejestracja: 22.09.2013, 11:46

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Monster96 » 25.08.2020, 08:00

Jakie aktywne FC Wisły działają w okolicach Tarnowa?

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: kat. » 25.08.2020, 12:03

Najbliższym aktywnym jest Bochnia.


Polish Power
Posty: 680
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Polish Power » 02.09.2020, 11:14

Do kogo śpiewają "po co wy tu przyjeżdżacie" na meczu z Wolanią ?

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: Małopolska kibolska

Post autor: info z TMK » 02.09.2020, 17:17

Tarnovia miała z kimś kiedykolwiek walkę na ubitej glebie?

patriota85
Posty: 631
Rejestracja: 14.09.2009, 14:25

Re: Małopolska kibolska

Post autor: patriota85 » 02.09.2020, 18:26

info z TMK pisze:
02.09.2020, 17:17
Tarnovia miała z kimś kiedykolwiek walkę na ubitej glebie?
Nie, ale jakieś tam próby umówienia się z ich strony były.

Z 20 lat temu była śmieszna sytuacja jak się z Unią w końcu dogadali.Unia tradycyjnie się obsrała i nie pojawiła się w miejscu umówionej walki, tylko bodajże 3 najodważniejszych Unistów obserwowało Tarnovię z jakieś górki położnej kilometr dalej.A Tovia dalej do nich wydzwaniała próbując wymusić walkę.Nic z tego nie wyszło.

Zbedny_balast
Posty: 81
Rejestracja: 13.03.2015, 15:12

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Zbedny_balast » 02.09.2020, 19:19

patriota85 pisze:
02.09.2020, 18:26
info z TMK pisze:
02.09.2020, 17:17
Tarnovia miała z kimś kiedykolwiek walkę na ubitej glebie?
Nie, ale jakieś tam próby umówienia się z ich strony były.

Z 20 lat temu była śmieszna sytuacja jak się z Unią w końcu dogadali.Unia tradycyjnie się obsrała i nie pojawiła się w miejscu umówionej walki, tylko bodajże 3 najodważniejszych Unistów obserwowało Tarnovię z jakieś górki położnej kilometr dalej.A Tovia dalej do nich wydzwaniała próbując wymusić walkę.Nic z tego nie wyszło.
tak było, nie zmyślam.
byłem tą górką.

Aboubakar
Posty: 152
Rejestracja: 30.03.2014, 00:41

Re: Małopolska kibolska

Post autor: Aboubakar » 02.09.2020, 20:40

Polish Power pisze:
02.09.2020, 11:14
Do kogo śpiewają "po co wy tu przyjeżdżacie" na meczu z Wolanią ?
Do Wisły i Unii.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19Pankuronium82, Baron_FSW, Fan_Brzozovii, hajlajf, KSH, OdhinOktanS i 148 gości