Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
LOS ZETAS
Posty: 26
Rejestracja: 17.10.2019, 15:05
Lokalizacja: Nuevo Laredo

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: LOS ZETAS » 13.12.2019, 14:33

ŁKS Łomża zlał kiedyś Stomil w ostatnim czasie?
Głęboki upadek prowadzi do wielkiego szczęścia



RSD
Posty: 215
Rejestracja: 25.11.2009, 23:28
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: RSD » 16.12.2019, 12:06

J6K! pisze:
13.12.2019, 10:57
RSD pisze:
11.12.2019, 12:56
Michal_KKS pisze:
09.12.2019, 23:46
Mieliśmy się nie wypowiadać, ale krótkie info od nas, bo już rożne historie piszą. Na chwilę obecną Granicy nie ma głownie ze względu na działanie niebieskich rur od kilku lat. Odsiadki, sprawy w toku, wypadki losowe w tak małej załodze zrobiły po prostu swoje i obecnie stoimy z boku.
Mógłbyś podać jakieś Wasze liczby wyjazdowe z tej rundy i z poprzedniego sezonu ?
Zdaje się, że ostatnio byliście w 17 osób z Olimpią Grudziądz w Chojnicach i patrząc wstecz to zawsze wyglądaliście dość dobrze.

Z góry dzięki.
Wydaje mi się że ostatnio w Chojnicach w 17 osób były Wigry Suwałki a nie Granica Kętrzyn.
Racja kolego. To były Wigry Suwałki. Moja pomyłka.

tomock
Posty: 29
Rejestracja: 02.04.2019, 10:15

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: tomock » 17.12.2019, 00:01

LOS ZETAS pisze:
13.12.2019, 14:33
ŁKS Łomża zlał kiedyś Stomil w ostatnim czasie?

To kiedyś, czy w ostatnim czasie?

Jak w ostatnim czasie to trochę nie bardzo. Zważywszy na to, że chyba mają uklad?

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: N'08 » 18.12.2019, 19:20

Jak tam sytuacja w Pasłęku wygląda, więcej Stomilu/Olimpii E.? Kto rozdaje karty na mieście?

kartek
Posty: 146
Rejestracja: 08.10.2019, 21:05

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: kartek » 18.12.2019, 21:43

N'08 pisze:
18.12.2019, 19:20
Jak tam sytuacja w Pasłęku wygląda, więcej Stomilu/Olimpii E.? Kto rozdaje karty na mieście?
Stomil

WkładDoUbrań
Posty: 67
Rejestracja: 05.06.2018, 23:07

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: WkładDoUbrań » 26.12.2019, 16:05

ślusarz pisze:
11.12.2019, 15:50
Gdzieś kiedyś czytałem o tym,że Kętrzyn to kolebka ukraińców w wamińsko mazurskim.Jeszcze zanim ukry swobodnie przyjeżdżali do Polski to już w latach 90-tych w Kętrzynie i okolicy były ukraińskie szkoły,zabawy i jakieś organizacje działające na rzecz ukraińców.Wy tam w Kętrzynie odczuwacie jakoś to na swojej skórze,czy to dla was drażliwy temat z tego względu,że większość z was ma ukraińskie korzenie? Pytam z ciekawości nie traktować tego jako napinki.

Wracając do tematu,jak sytuacja kibicowska wygląda w tych miejscowościach typowo turystycznych jak Mikołajki czy Giżycko? Jak wygląda sytuacja w miasteczkach leżących wzdłuż granicy Braniewo,Bartoszyce,Węgorzewo? Pamiętam też ze zdjęć flagi na meczach Jezioraka FC Działdowo i Susz,dzieje się coś tam jeszcze? Drwęca działa na swoje konto czy jeżdżą tylko na Olimpię Grudziądz?
Może nie do końca z Ketrzyna ale musisz pamiętać że wielu Ukraińców zostało przesiedlonych (między innymi w wyniku akcji Wisła) do korytarza wzdłuż granicy z obwodem, nie daleko Kętrzyna. Tak więc, szczególnie na wsi, byli widoczni od lat 50. Z opowieści słyszałem że darzyli Polskich sąsiadów raczej "chlodnym uczuciem", trzymając się mocno razem i raczej nie będąc szczęśliwymi z okoliczności w jakich się tu znaleźli (no i wiadomo, napięcia historyczne między narodami). Ciekawe są losy jak Ci wszyscy przesiedleńcy (Polscy i zagraniczni) znaleźli się w tym jednym wyludnionym po wojnie regionie tworząc województwo inne niż wszystkie. W dzisiejszych czasach nie mam pojęcia, ale zakładam że sprawa nie jest jakaś bardzo wyjątkowa od innych miast, jednak wielu obywateli Ukrainy żyje w Polsce a Warmia i Mazury nie są tu wyjątkiem.
Obserwator z zawodu. Neutralny względem wszystkich i wszystkiego

piastorasta
Posty: 14
Rejestracja: 15.01.2012, 21:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: piastorasta » 21.06.2020, 09:11

Warto też dodać, że pod Ostródą jest okręgowy Płomień Turznica, który jeszcze kilka lat temu prężnie działał kibicowsko

Obrazek

Także myślę, że ze względu na wkład jaki włozyli przez te kilka lat warto przynajmniej o nich wspomnieć
Historia klubu! Historia miasta! Na tych tradycjach, kibic wyrasta!

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 29.06.2020, 13:46

piastorasta pisze:
21.06.2020, 09:11
Warto też dodać, że pod Ostródą jest okręgowy Płomień Turznica, który jeszcze kilka lat temu prężnie działał kibicowsko

Obrazek

Także myślę, że ze względu na wkład jaki włozyli przez te kilka lat warto przynajmniej o nich wspomnieć
a to już nie działaja?
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 06.08.2020, 16:22

Powstaje nowa ekipa hools na terenie Województwa- GWH( GKS WIKIELEC HOOLS), która zadebiutuje już w najbliższą sobotę na meczu 1 kolejki 3 ligi. Jak na razie jest nas kilkanaście osób i trwają rozmowy jednym klubem na temat układu hooliganskiego. Na początek będziemy szukać wrażeń na terenie powiatu naszego i okolicznych.

1. kolejka 3 ligi GKS Wikielec- KS Wasilków 14:00, a po naszym meczu sąsiadki zza lasu mają swój mecz, gdzie chcemy szukać pierwszych atrakcji jako H.

GKS WIKIELEC HOOLS !!!
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

Harald
Posty: 28
Rejestracja: 26.08.2017, 11:36

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Harald » 06.08.2020, 17:31

Wytrzeźwiej

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 19.08.2020, 10:34

Zatoka Braniewo planuje wyjazd do Iławy. Dawno chyba nigdzie nie jechali
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

kswL
Posty: 33
Rejestracja: 17.07.2016, 01:53

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: kswL » 19.08.2020, 13:35

Jeziorak Iława jeszcze działa? Ma jakieś zgody lub układy? Jak to wygląda liczbowo i wyjazdowo?

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 19.08.2020, 18:48

Jeziorak jest fc gdańskiej Lechii, na wyjazdy w zorganizowanych grupach już nie jeżdżą. Szkoda, bo swojego czasu była to niezła ekipa w tym smutnym jak p**** kibicowsko województwie.
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

kswL
Posty: 33
Rejestracja: 17.07.2016, 01:53

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: kswL » 20.08.2020, 02:22

No właśnie wczoraj wpadłem na parę filmów na youtube z nimi w roli głównej i fajna ekipka jak na takie miasto.

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 02.09.2020, 13:07

Jesteśmy w niedzielę w Grodzisku Mazowieckim na meczu z rezerwami Legii. Bez żadnych atrakcji kiicowskich, tylko jeden skrojony szalik jakiemuś dziadkowi, który dostał lepę na ryj, bo coś się pultał. W drodze powrotnej jak już jesteśmy blisko Iławy dzwonimy do sisioraka z propozycją po 10. Odmawiają i nie odbierają telefonów. GWH
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

Robert Makłowicz
Posty: 22
Rejestracja: 14.04.2019, 04:54

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Robert Makłowicz » 02.09.2020, 17:50

TypowyJanekKibic pisze:
02.09.2020, 13:07
Jesteśmy w niedzielę w Grodzisku Mazowieckim na meczu z rezerwami Legii. Bez żadnych atrakcji kiicowskich, tylko jeden skrojony szalik jakiemuś dziadkowi, który dostał lepę na ryj, bo coś się pultał. W drodze powrotnej jak już jesteśmy blisko Iławy dzwonimy do sisioraka z propozycją po 10. Odmawiają i nie odbierają telefonów. GWH
Na Eleni się ustawcie, tam same dziadki i dzieci.

Kkrawczyk
Posty: 851
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Kkrawczyk » 02.09.2020, 18:32

TypowyJanekKibic pisze:
02.09.2020, 13:07
Jesteśmy w niedzielę w Grodzisku Mazowieckim na meczu z rezerwami Legii. Bez żadnych atrakcji kiicowskich, tylko jeden skrojony szalik jakiemuś dziadkowi, który dostał lepę na ryj, bo coś się pultał. W drodze powrotnej jak już jesteśmy blisko Iławy dzwonimy do sisioraka z propozycją po 10. Odmawiają i nie odbierają telefonów. GWH
Zaraz cie forumowi policjanci pocisną że dziadków sie nie bije bo nie i c***.
j**** urkaine

Socjalista
Posty: 51
Rejestracja: 04.07.2013, 23:24

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Socjalista » 14.12.2020, 18:54

ślusarz pisze:
11.12.2019, 15:50
Gdzieś kiedyś czytałem o tym,że Kętrzyn to kolebka ukraińców w wamińsko mazurskim.Jeszcze zanim ukry swobodnie przyjeżdżali do Polski to już w latach 90-tych w Kętrzynie i okolicy były ukraińskie szkoły,zabawy i jakieś organizacje działające na rzecz ukraińców.Wy tam w Kętrzynie odczuwacie jakoś to na swojej skórze,czy to dla was drażliwy temat z tego względu,że większość z was ma ukraińskie korzenie? Pytam z ciekawości nie traktować tego jako napinki.


Ich głównym ośrodkiem na terenie województwa "warmińsko-mazurskiego" jest miasto Górowo Iławeckie, w którym stanowią 55% mieszkańców, z tego około 70% jest katolikami obrządku bizantyjskiego (zwani również greko-katolikami bądź unitami) a 30% jest wyznawcami prawosławia. Polacy stanowią 45% mieszkańców i są (przynajmniej formalnie) prawie w całości katolikami obrządku łacińskiego (rzymskiego). Rusini są jednak znacznie bardziej religijni, ich oba kościoły są wypełnione zazwyczaj do ostatniego miejsca, natomiast Polacy chodzą do kościoła łacińskiego raczej w ważniejsze święta. Rusini nie angażują się w ruch kibicowski, w latach 90-tych część z nich na fali sukcesów Stomilu (kiedy to Stomil grał w Ekstraklasie) jeździła na mecze do Olsztyna ale wyłącznie piknikowo, "młyn" Stomilu był i jest w 100% jak najbardziej Polski (tak samo Olimpii Elbląg,Jezioraka,Granicy itd).

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: plemplem81 » 10.01.2021, 11:10

Mazury to nadal 100 % Legia?

Obrazek

Czy Stomilowcy próbowali kiedykolwiek przejęcia tej, utopijnej w swym przesłaniu, flagi?
Obrazek

ABC1935

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: ABC1935 » 15.01.2021, 18:27

Ta szydera jest niepotrzebna bo chyba znasz odpowiedzi na obydwa pytania. Gdybyśmy mieli rozliczać ekipy z haseł na flagach to trzeba by było zlikwidować 80% flag w Polsce poza tym ta flaga wisiała bodajże 2 razy.

dres i kaptur
Posty: 241
Rejestracja: 29.10.2010, 21:34

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: dres i kaptur » 12.02.2021, 16:37

Zatoka Braniewo to niezależna ekipa?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: plemplem81 » 23.05.2021, 08:29

Sami twierdzą, że owszem, oponenci jednak mają w tym temacie nieco odmienne zdanie, czego zresztą przejawem był parę tygodni temu atak fan clubów Lechii Gdańsk na Zatokę Braniewo podczas meczu Zatoka-Jeziorak.

Wertowałem ostatnio zdjęcia i na dłużej zatrzymałem się przy Mazurze Ełk. Jak długo tam poniższy proceder istniał? Foty pochodzą z różnych meczów, można więc śmiało stwierdzić, że to nie był żaden wybryk. Mało tego - na pierwszym zdjęciu widać człowieka w żółto-czerwonym pasiaku Jagiellonii Białystok. Czy ta postawa ełczan miała miejsce w czasach, gdy na Jagiellonii istniał spór światopoglądowy na linii skini-Pretorianie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: plemplem81 » 23.05.2021, 08:42

I jeszcze takie foto, bo tam nie tylko o sprzeciw wobec nazizmu chodziło...

Obrazek
Obrazek

Łojezu
Posty: 40
Rejestracja: 28.03.2013, 16:57

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Łojezu » 23.05.2021, 14:29

Niestety osobiście nie mogę odpowiedzieć konkretnie na te pytania z racji wieku, myślę ze te pytania można kierować jedynie do garstki ~40latków, która się u nas ostała. Odkąd ten "proceder" trwał to Ci nie powiem, a także zakończenie jest mi ciężko zamknąć w sztywne ramy. Myślę ze takim rokiem ostatecznej wymiany pokolenia skierowanego bardziej na prawo na naszym stadionie to rok 2006. Przez parę kolejnych lat była cisza w tym temacie i trwało zdecydowane odcinanie się od zeszłej władzy i poglądów. No i tutaj zdecydowanie mogę już powiedzieć ze ostateczne wybicie z głowy Mazura pokoleniu AntiNazi zostało skwitowane wjazdem na ich koncert dnia 12.05.2013, a następnie stłumienie ich ostatniego powstania dzień później, kiedy to zebrali się pod stadionem, przed meczem Mazura z Wilczkiem Wilkowo (10:0), w około 20 osób w celach rewanżu ze sprzętem w postaci kastetów, gazu i sztachet z płotu pobliskiego kościoła, co zakończyło się totalnym ich rozbiciem i wjazdem psów. Na znak tego triumfu po konkretnej przekopie przywódcy AntiNazi, ku niebu został wzniesiony wyrwany .... z jego głowy dred :) Od tamtej pory, poza walką w internecie i jakimiś bazgrołami na murach - cisza, do dnia dzisiejszego.
A co do koszulki J na zdjeciu, myśle ze to odpowiedni dowód na to jaki kocioł u nas sie dział wtedy, w czasach przejmowania trybun, fanclubowania Jagiellonii, wojny preto i skinów, czy zgody z WG - nic ponad to.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: plemplem81 » 24.05.2021, 13:54

Dzięki za zajebiście szczerą odpowiedź. Bardzo ciekawy jest ten wątek u Was. Czy te osoby, które prezentowały (wtedy!) lewicowe zapatrywania nadal są aktywne na trybunach? Być może zmieniły punkt widzenia... Jest u Was taka starszyzna z tamtych lat? I skąd brała się siła lewicowości w Ełku na początku XXI wieku? Nie było wtedy opcji prawicowej w Waszym mieście? Przecież to jest duże miasto, a w zasadzie w większości to duże ośrodki miejskie generowały przypływ ludzi w ramach subkultury skinheads.
Obrazek

Łojezu
Posty: 40
Rejestracja: 28.03.2013, 16:57

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Łojezu » 24.05.2021, 15:35

Osób które prezentowały lewicowe poglądy u nas na stadionie juz nie ma, ale oczywiście są osoby które uczestniczyły czynnie w ruchu kibicowskim w tamtych latach, lecz to głównie osoby które były wtedy nastolatkami badz osoby starsze, które były bardziej nazwijmy to apolityczne.
Jeśli chodzi o miasto ogolnie to z tego co pamiętam to punków bylo zdecydowanie więcej, np. na moim osiedlu gdzie znajduje się stadion nie przypominam sobie żadnych skinow, a brudasów masę. W mojej pamięci Ełk był lewacki i nie ma co zakłamywać rzeczywistości, a najblizsze mocniejsze miasta pod względem ruchu skinheads to Augustów, Suwałki czy Białystok.
Ale jak mówię, o szczegóły musielibyśmy pytac starszych od nas, którzy tutaj się nie udzielają.

ze stadionu
Posty: 152
Rejestracja: 22.07.2016, 08:39

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: ze stadionu » 24.05.2021, 23:27

W latach 90-siątych w czasie modnych wtedy wypadów namiotowych sporo czasu spędziłem na Mazurach i z tego co pamiętam to nie tylko w Ełk był miastem punków. Tak samo było w Piszu,Giżycku i wielu innych mniejszych miejscowościach. Taka chyba specyfika regionu w tamtych latach

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 17.06.2021, 14:31

Mazur Ełk wybiera się do Iławy?
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 17.02.2022, 14:26

Przerwa zimowa nie oznacza braku ciekawych akcji!!! Skroiliśmy motórek z lubawy z flagi i szalików.
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

potwierdzoneinfo
Posty: 113
Rejestracja: 25.02.2016, 10:44

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: potwierdzoneinfo » 17.02.2022, 15:36

Łojezu pisze:
23.05.2021, 14:29
Niestety osobiście nie mogę odpowiedzieć konkretnie na te pytania z racji wieku, myślę ze te pytania można kierować jedynie do garstki ~40latków, która się u nas ostała. Odkąd ten "proceder" trwał to Ci nie powiem, a także zakończenie jest mi ciężko zamknąć w sztywne ramy. Myślę ze takim rokiem ostatecznej wymiany pokolenia skierowanego bardziej na prawo na naszym stadionie to rok 2006. Przez parę kolejnych lat była cisza w tym temacie i trwało zdecydowane odcinanie się od zeszłej władzy i poglądów. No i tutaj zdecydowanie mogę już powiedzieć ze ostateczne wybicie z głowy Mazura pokoleniu AntiNazi zostało skwitowane wjazdem na ich koncert dnia 12.05.2013, a następnie stłumienie ich ostatniego powstania dzień później, kiedy to zebrali się pod stadionem, przed meczem Mazura z Wilczkiem Wilkowo (10:0), w około 20 osób w celach rewanżu ze sprzętem w postaci kastetów, gazu i sztachet z płotu pobliskiego kościoła, co zakończyło się totalnym ich rozbiciem i wjazdem psów. Na znak tego triumfu po konkretnej przekopie przywódcy AntiNazi, ku niebu został wzniesiony wyrwany .... z jego głowy dred :) Od tamtej pory, poza walką w internecie i jakimiś bazgrołami na murach - cisza, do dnia dzisiejszego.
A co do koszulki J na zdjeciu, myśle ze to odpowiedni dowód na to jaki kocioł u nas sie dział wtedy, w czasach przejmowania trybun, fanclubowania Jagiellonii, wojny preto i skinów, czy zgody z WG - nic ponad to.

pozwolę sobie się wciąć, ale jedną rzecz muszę sprostować.
mianowicie mało może być bardziej prawicowego działania niż jebanie nazizmu, hitlerostwa, ich swastyk itp.
czemu? ano prosta sprawa: jak sie nazywała nazistowska partia? narodowo-SOCJALISTYCZNA niemiecka partia pracy (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) nazizm to takie same lewactwo jak komunizm, jedyna różnica jest taka, że dla nazizmu istotni sa aryjczycy (socjaliści narodowi), a dla komuchów proletariat (socjaliści międzynarodowi). reszta ich poglądów, metod działania, punktów widzenia itp. jest ze sobą bardzo zbieżna.
także każde lewactwo trzeba tępić, czy te międzynarodowe (komuchów) czy narodowe (nazioli).
hitler tak się obawiał rozprzestrzeniania u siebie komuchów, bo wiedział doskonale, że może on odebrać im zwolenników (bo ku*** prawie takie same idee, tylko pod innym płaszczykiem).

ja wiem, że wielu to się nie spodoba, że zaraz zaczną mnie od jakichś lewaków (o ironia) cisnąć, ale to są niepodważalne fakty, a jak wiadomo z faktami nie ma co dyskutować (to domena lewactwa podważać niepodważalne: np. miliony płci).
nie mniej j**** KAŻDE lewactwo.
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY ! ! !

Doktor P(r)awica
Posty: 351
Rejestracja: 25.07.2015, 21:45

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Doktor P(r)awica » 17.02.2022, 18:51

potwierdzoneinfo pisze:
17.02.2022, 15:36
Łojezu pisze:
23.05.2021, 14:29
Niestety osobiście nie mogę odpowiedzieć konkretnie na te pytania z racji wieku, myślę ze te pytania można kierować jedynie do garstki ~40latków, która się u nas ostała. Odkąd ten "proceder" trwał to Ci nie powiem, a także zakończenie jest mi ciężko zamknąć w sztywne ramy. Myślę ze takim rokiem ostatecznej wymiany pokolenia skierowanego bardziej na prawo na naszym stadionie to rok 2006. Przez parę kolejnych lat była cisza w tym temacie i trwało zdecydowane odcinanie się od zeszłej władzy i poglądów. No i tutaj zdecydowanie mogę już powiedzieć ze ostateczne wybicie z głowy Mazura pokoleniu AntiNazi zostało skwitowane wjazdem na ich koncert dnia 12.05.2013, a następnie stłumienie ich ostatniego powstania dzień później, kiedy to zebrali się pod stadionem, przed meczem Mazura z Wilczkiem Wilkowo (10:0), w około 20 osób w celach rewanżu ze sprzętem w postaci kastetów, gazu i sztachet z płotu pobliskiego kościoła, co zakończyło się totalnym ich rozbiciem i wjazdem psów. Na znak tego triumfu po konkretnej przekopie przywódcy AntiNazi, ku niebu został wzniesiony wyrwany .... z jego głowy dred :) Od tamtej pory, poza walką w internecie i jakimiś bazgrołami na murach - cisza, do dnia dzisiejszego.
A co do koszulki J na zdjeciu, myśle ze to odpowiedni dowód na to jaki kocioł u nas sie dział wtedy, w czasach przejmowania trybun, fanclubowania Jagiellonii, wojny preto i skinów, czy zgody z WG - nic ponad to.

pozwolę sobie się wciąć, ale jedną rzecz muszę sprostować.
mianowicie mało może być bardziej prawicowego działania niż jebanie nazizmu, hitlerostwa, ich swastyk itp.
czemu? ano prosta sprawa: jak sie nazywała nazistowska partia? narodowo-SOCJALISTYCZNA niemiecka partia pracy (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) nazizm to takie same lewactwo jak komunizm, jedyna różnica jest taka, że dla nazizmu istotni sa aryjczycy (socjaliści narodowi), a dla komuchów proletariat (socjaliści międzynarodowi). reszta ich poglądów, metod działania, punktów widzenia itp. jest ze sobą bardzo zbieżna.
także każde lewactwo trzeba tępić, czy te międzynarodowe (komuchów) czy narodowe (nazioli).
hitler tak się obawiał rozprzestrzeniania u siebie komuchów, bo wiedział doskonale, że może on odebrać im zwolenników (bo ku*** prawie takie same idee, tylko pod innym płaszczykiem).

ja wiem, że wielu to się nie spodoba, że zaraz zaczną mnie od jakichś lewaków (o ironia) cisnąć, ale to są niepodważalne fakty, a jak wiadomo z faktami nie ma co dyskutować (to domena lewactwa podważać niepodważalne: np. miliony płci).
nie mniej j**** KAŻDE lewactwo.
Też sobie pozwolę coś sprostować gdyż świat nie jest czarnobiały i nie ma tylko lewo prawo, bialo czarne.

Wiesz jak sie nazywa Kore Północna? Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, a zgodzisz sie, że za wiele demokracji to tam nie ma. PiS to prawo i sprawiedliwość i zbytnio prawi i sprawiedliwi też nie są. Do czego dążę. Nazewnictwo to jedno, a realne działania to co innego. Porównaj sobie jak wyglądała gospodarka III Rzeszy a takiego ZSRR. U ruskich wszystko wywłaszczali, koncepcja własności prywatnej? Zapomnij. A teraz spójrz na Niemcy. Mało to firm prywatnych w trakcie II WŚ się rozwinęło? Porshe, BMW, Bayer. Serio uważasz, że gdyby ten kraj był socjalistyczny to by te prywatne firmy sobie rosły? Autostrady wiesz kto w Niemczech budował? Prywatne firmy. Naprawde trzeba dużo złej woli/ignorancji by pisać, że nazizm to takie samo lewactwo co komunizm bo funkcjonowanie III Rzeszy po prostu temu przeczy. Nazizm w swoim założeniu był anty lewicowy, anty komunistyczny i anty marksistowski. Skoro jechali oficjalnie po Marksie (ojcu socjalizmu i komunizmu) to ciężko by byli jakimiś turbo lewakami. Faktem jest, że pewnych obszarach działali podobnie, ale to wynika raz, z faktu, że to i to było/jest ustrojem totalitarnym, a dwa, faktycznie znajdzie się elementy podobne (likwidacja związków zawodowych, przymus pracy). Tyle, ze znowu, mimo iż działąnia czasem podobne to cele zupełnie inne, a spójrz z reszta z kim nazisci robili sojusze (srodowiska konserwatywne) oraz jakie prezentowali poglady wzgledem np aborcji, jak promowali instytucje tradycyjnej rodziny itd.

Dodam coś jeszcze co może niektórym ignorantom wywrócić światopogląd do góry nogami, ale co mi tam. Ty myślisz, że 8 godzinny czas pracy, urlop chorobowy i mnóstwo innych praw pracowniczych to się wzięły z nieba jak dekalog i pan bozia je wysłał na ziemie? Przecież te postulaty były typowo socjalistyczne.

Faszyzm wloski też krytykował kapitalizm i wykorzystywanie robotników. Z drugiej strony robili w c*** prywatyzacji, ale w 1927 roku wprowadzili karte pracy, która regulowała obowiązki pracodawcy itp. Nie dam sobie uciąć reki, a nie chce mi sie szukać, ale jestem dość mocno przekonany, że urlop macierzyński wprowadził właśnie Mussolini, a przecież koncepcja urlopu macierzyńskiego to turbo socjalizm.

Kończąc ten długi nie zwiazany z kibicowaniem wywód. Chcesz to sobie myśl co chcesz, ale tak jak napisałem. Życie nie jest czarno biale i spłycanie tego tematu i ideologii nazistowskiej do zwykłej dyskusji lewica/prawica jest po prostu dla mnie złe. Sam Hitler mówił, że nazizm nie jest ani lewicowy, ani prawicowy. Mnóstwo badaczy mówi się na ten temat spiera, ale pojawiają się geniusze i mówią, nazizm lewica bo w nazwie ma socjalizm, a w ogole socjalizm to gowno j****, a potem płacz, że prywaciarz każe pracować i c**** płaci.
I dodam tylko tak na koniec. Nie, nie jestem socjalista i fanem, ale nie bede skreślał całej olbrzymiej gałęzi poglądów tylko dlatego bo trolle na stadionach mowia j**** socjalizm gdzie przykładów idei i mechanizmów socjalistycznych, z których korzystamy w obecnych czasach jest cała masa. I to mechanizmów i praw, które jak dla mnie są dobre.

(L)Warsaw
Posty: 68
Rejestracja: 07.09.2017, 21:30

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: (L)Warsaw » 18.02.2022, 23:52

Doktor P(r)awica pisze:
17.02.2022, 18:51
potwierdzoneinfo pisze:
17.02.2022, 15:36
Łojezu pisze:
23.05.2021, 14:29
Niestety osobiście nie mogę odpowiedzieć konkretnie na te pytania z racji wieku, myślę ze te pytania można kierować jedynie do garstki ~40latków, która się u nas ostała. Odkąd ten "proceder" trwał to Ci nie powiem, a także zakończenie jest mi ciężko zamknąć w sztywne ramy. Myślę ze takim rokiem ostatecznej wymiany pokolenia skierowanego bardziej na prawo na naszym stadionie to rok 2006. Przez parę kolejnych lat była cisza w tym temacie i trwało zdecydowane odcinanie się od zeszłej władzy i poglądów. No i tutaj zdecydowanie mogę już powiedzieć ze ostateczne wybicie z głowy Mazura pokoleniu AntiNazi zostało skwitowane wjazdem na ich koncert dnia 12.05.2013, a następnie stłumienie ich ostatniego powstania dzień później, kiedy to zebrali się pod stadionem, przed meczem Mazura z Wilczkiem Wilkowo (10:0), w około 20 osób w celach rewanżu ze sprzętem w postaci kastetów, gazu i sztachet z płotu pobliskiego kościoła, co zakończyło się totalnym ich rozbiciem i wjazdem psów. Na znak tego triumfu po konkretnej przekopie przywódcy AntiNazi, ku niebu został wzniesiony wyrwany .... z jego głowy dred :) Od tamtej pory, poza walką w internecie i jakimiś bazgrołami na murach - cisza, do dnia dzisiejszego.
A co do koszulki J na zdjeciu, myśle ze to odpowiedni dowód na to jaki kocioł u nas sie dział wtedy, w czasach przejmowania trybun, fanclubowania Jagiellonii, wojny preto i skinów, czy zgody z WG - nic ponad to.

pozwolę sobie się wciąć, ale jedną rzecz muszę sprostować.
mianowicie mało może być bardziej prawicowego działania niż jebanie nazizmu, hitlerostwa, ich swastyk itp.
czemu? ano prosta sprawa: jak sie nazywała nazistowska partia? narodowo-SOCJALISTYCZNA niemiecka partia pracy (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) nazizm to takie same lewactwo jak komunizm, jedyna różnica jest taka, że dla nazizmu istotni sa aryjczycy (socjaliści narodowi), a dla komuchów proletariat (socjaliści międzynarodowi). reszta ich poglądów, metod działania, punktów widzenia itp. jest ze sobą bardzo zbieżna.
także każde lewactwo trzeba tępić, czy te międzynarodowe (komuchów) czy narodowe (nazioli).
hitler tak się obawiał rozprzestrzeniania u siebie komuchów, bo wiedział doskonale, że może on odebrać im zwolenników (bo ku*** prawie takie same idee, tylko pod innym płaszczykiem).

ja wiem, że wielu to się nie spodoba, że zaraz zaczną mnie od jakichś lewaków (o ironia) cisnąć, ale to są niepodważalne fakty, a jak wiadomo z faktami nie ma co dyskutować (to domena lewactwa podważać niepodważalne: np. miliony płci).
nie mniej j**** KAŻDE lewactwo.
Też sobie pozwolę coś sprostować gdyż świat nie jest czarnobiały i nie ma tylko lewo prawo, bialo czarne.

Wiesz jak sie nazywa Kore Północna? Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, a zgodzisz sie, że za wiele demokracji to tam nie ma. PiS to prawo i sprawiedliwość i zbytnio prawi i sprawiedliwi też nie są. Do czego dążę. Nazewnictwo to jedno, a realne działania to co innego. Porównaj sobie jak wyglądała gospodarka III Rzeszy a takiego ZSRR. U ruskich wszystko wywłaszczali, koncepcja własności prywatnej? Zapomnij. A teraz spójrz na Niemcy. Mało to firm prywatnych w trakcie II WŚ się rozwinęło? Porshe, BMW, Bayer. Serio uważasz, że gdyby ten kraj był socjalistyczny to by te prywatne firmy sobie rosły? Autostrady wiesz kto w Niemczech budował? Prywatne firmy. Naprawde trzeba dużo złej woli/ignorancji by pisać, że nazizm to takie samo lewactwo co komunizm bo funkcjonowanie III Rzeszy po prostu temu przeczy. Nazizm w swoim założeniu był anty lewicowy, anty komunistyczny i anty marksistowski. Skoro jechali oficjalnie po Marksie (ojcu socjalizmu i komunizmu) to ciężko by byli jakimiś turbo lewakami. Faktem jest, że pewnych obszarach działali podobnie, ale to wynika raz, z faktu, że to i to było/jest ustrojem totalitarnym, a dwa, faktycznie znajdzie się elementy podobne (likwidacja związków zawodowych, przymus pracy). Tyle, ze znowu, mimo iż działąnia czasem podobne to cele zupełnie inne, a spójrz z reszta z kim nazisci robili sojusze (srodowiska konserwatywne) oraz jakie prezentowali poglady wzgledem np aborcji, jak promowali instytucje tradycyjnej rodziny itd.

Dodam coś jeszcze co może niektórym ignorantom wywrócić światopogląd do góry nogami, ale co mi tam. Ty myślisz, że 8 godzinny czas pracy, urlop chorobowy i mnóstwo innych praw pracowniczych to się wzięły z nieba jak dekalog i pan bozia je wysłał na ziemie? Przecież te postulaty były typowo socjalistyczne.

Faszyzm wloski też krytykował kapitalizm i wykorzystywanie robotników. Z drugiej strony robili w c*** prywatyzacji, ale w 1927 roku wprowadzili karte pracy, która regulowała obowiązki pracodawcy itp. Nie dam sobie uciąć reki, a nie chce mi sie szukać, ale jestem dość mocno przekonany, że urlop macierzyński wprowadził właśnie Mussolini, a przecież koncepcja urlopu macierzyńskiego to turbo socjalizm.

Kończąc ten długi nie zwiazany z kibicowaniem wywód. Chcesz to sobie myśl co chcesz, ale tak jak napisałem. Życie nie jest czarno biale i spłycanie tego tematu i ideologii nazistowskiej do zwykłej dyskusji lewica/prawica jest po prostu dla mnie złe. Sam Hitler mówił, że nazizm nie jest ani lewicowy, ani prawicowy. Mnóstwo badaczy mówi się na ten temat spiera, ale pojawiają się geniusze i mówią, nazizm lewica bo w nazwie ma socjalizm, a w ogole socjalizm to gowno j****, a potem płacz, że prywaciarz każe pracować i c**** płaci.
I dodam tylko tak na koniec. Nie, nie jestem socjalista i fanem, ale nie bede skreślał całej olbrzymiej gałęzi poglądów tylko dlatego bo trolle na stadionach mowia j**** socjalizm gdzie przykładów idei i mechanizmów socjalistycznych, z których korzystamy w obecnych czasach jest cała masa. I to mechanizmów i praw, które jak dla mnie są dobre.
Jak dla mnie masz sto procent racji. Ale niestety współcześnie coraz więcej ludzi (nie tylko młodych) zamiast zaczerpnąć wiedzy z jakiegoś sensownego źródła (ksiazka, jakieś czasopismo naukowe lub film dokumentalny) woli oglądać jakiś tam zjebanych youtuberow lub w najlepszym razie Korwina (który potrafi w jednej wypowiedzi trzy razy sobie zaprzeczyć) lub jego alkoitow, z których chyba tylko Mentzen i Dziambor starają się mówić z sensem i nie traktują słuchaczy jak kompletnych debili.

Rumpelsteelskin
Posty: 2
Rejestracja: 19.02.2022, 12:47

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Rumpelsteelskin » 19.02.2022, 12:54

Chłopaki ze Stomilu, podobno lewary z analogs przyjeżdżają do karpentera na koncert 13.03

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 26.02.2022, 18:34

kolejny udziany dzień GWH. Wbijamy pod koniec meczu do Ostródy w 15 osób, bo tam gospodarze graja z Suwałkami. Kroimy im 6 szalików, potem dzwonimy do kibiców gości z propozycją wyjścia po 10 to odmawiają mówiąc, że mają ogon i nie dadzą rady. Spękali, ale rozumiemy.
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

Kaleoa.02
Posty: 216
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Kaleoa.02 » 27.02.2022, 01:46

Ostróda dance machine. Dlaczego Iławiaki nie mogli u siebie ćwierkać?

TypowyJanekKibic
Posty: 30
Rejestracja: 05.05.2019, 02:59

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: TypowyJanekKibic » 24.07.2022, 18:22

Ostatnie miesiące sportowo były słabe, spadek do 4 ligi, co jednak kibicowsko nas nie martwi. Będziemy mieli bliższe wyjazdy, zaznaczymy naszą kibicowską moc nr 1 w województwie i za sezon do 3 ligi wrócimy silniejsi.
GKS WIKIELEC HOOLIGANS

Amok-rts
Posty: 108
Rejestracja: 06.06.2018, 17:48

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Amok-rts » 10.09.2023, 14:36

Jeziorak już całkowicie odpuścił swoje podwórko i jeździ na Lechię? Ciekawy wyjazd do Ełku i zero wyjazdowe.

Oden2
Posty: 447
Rejestracja: 31.08.2012, 04:03

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: Oden2 » 10.09.2023, 19:07

Jeden z najwiekszych upadkow na kibicowskiej mapie polski. Niegdys znana i szanowana ekipa, wystawiajaca konkretny mlyn, zaliczajaca wyjazdy i awantury, mieli nawet zgode z Elana. Na dzis dzien zostala jedynia flaga Iława na meczach Lechii. Szkoda bo dodali by troche finezji i polotu do tego smutnego jak p**** (kibicowskiego) regionu

ślusarz
Posty: 195
Rejestracja: 20.04.2018, 20:19

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: ślusarz » 12.09.2023, 17:40

Chłopaki z Iławy obwiesili się koszulkami Lechii,ważniejsi podziarali sobie logo CHWM a życie zweryfikowało ich brutalnie.Ani tatuaże ani koszulki Lechii nie pomogły, jak wjechał im w Iławie na stadion Mazur Ełk, ponieważ wybrali opcję ucieczki zamiast walki. W Gdańsku się wmieszają w tłum wśród innych fan clubów i tak mogą się ślizgać do końca życia na plecach Lechii.Najwidoczniej jednym i drugim to pasuje,coś kosztem czegoś...

RSD
Posty: 215
Rejestracja: 25.11.2009, 23:28
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kibolsko Miasta Warmii i Mazur

Post autor: RSD » 27.11.2023, 13:43

Czy Granica Kętrzyn wraca do żywych i udało im się w tej rundzie zaliczyć jakieś wyjazdy ? Swego czasu nieźle działająca szajka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Boleksg, Boober i 102 gości