www.warhouse.pl

Kibicowskie Podkarpacie

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Pan Krab
Posty: 93
Rejestracja: 18.08.2017, 21:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Pan Krab » 24.09.2017, 23:24

Co się stało że JKS nie dotarł do Tarnowa? Zapisy na wyjazd były, a jednak "0"?



plemplem81
Posty: 711
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: plemplem81 » 25.09.2017, 08:58

Czy Rzemieślnik Pilzno wystawia jeszcze czasami jakiś młynek? Podobne pytanie odnośnie Błękitnych Ropczyce.
Obrazek

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 25.09.2017, 09:29

Nie w Pilznie jak i w Ropczycach nie wystawiają młynów.
IGLOOPOL DĘBICA

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 25.09.2017, 09:41

plemplem81 pisze:
25.09.2017, 08:58
Czy Rzemieślnik Pilzno wystawia jeszcze czasami jakiś młynek? Podobne pytanie odnośnie Błękitnych Ropczyce.
Jako że jedni i drudzy byli / są naszym fc więc: Obecnie w Pilźnie nic sie nie dzieje, można by rzec pustynia kibicowska. Ostatnio ktoś od nich był z nami na meczu kilka lat temu. Ropczyce zaś skupiły sie jedynie na meczach Wisłoki, nie robia nic na swoim podwórku. Jest to obecnie nie wielka grupa ale aktywna zarówno u siebie jak i na wyjazdach.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Grand1488
Posty: 147
Rejestracja: 28.03.2007, 18:48
Lokalizacja: White World

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Grand1488 » 25.09.2017, 14:28

jak teraz wygladaja relacje Poloni Przemyśl z Wisła Kraków?
14 words

kub1
Posty: 60
Rejestracja: 03.04.2012, 21:27

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: kub1 » 25.09.2017, 14:53

Tu raczej nikt Ci nie odpowie na to pytanie.

88-zz
Posty: 25
Rejestracja: 23.10.2016, 16:52

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: 88-zz » 25.09.2017, 16:28

Mam pytanie ,do kogoś ze Stalowej Woli ,czy Stalówka pojawi się w Tarnobrzegu 7 października na derbach?Wiem ,że mają zakaz wyjazdowy na ileś tam meczy ,ale pytam dlatego ,że Stalówka będzie w protokole meczowym "gospodarzem" tego spotkania ,klub z Tarnobrzega zgodził się na to ze względu na remont stadionu w Stalowej bo pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie Stali .

nightmare88!
Posty: 30
Rejestracja: 18.09.2017, 18:20

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: nightmare88! » 25.09.2017, 16:36

Na pewno sie pojawi i jako gospodarz dostanie główną trybune na ten mecz-oczywiście za odpowiednim wstawiennictwem miejscowych fanów-ale pewnie Siarka w geście kibicowskim honorowo odda na ten jeden mecz główną trybune-w końcu to oni na tym meczu bedą gośćmi

Lari
Posty: 293
Rejestracja: 21.02.2011, 15:50

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Lari » 25.09.2017, 16:44

Banalne pytanie, ale przeoczyłem ostatnie lata na podkarpackiej scenie - czy Stal Rzeszów i Stalówkę coś łączy?
exitus acta probat.

subagazi
Posty: 267
Rejestracja: 26.10.2008, 09:11

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: subagazi » 25.09.2017, 19:12

Lari pisze:
25.09.2017, 16:44
Banalne pytanie, ale przeoczyłem ostatnie lata na podkarpackiej scenie - czy Stal Rzeszów i Stalówkę coś łączy?
miłość aż po grób ;-)

gigi
Posty: 52
Rejestracja: 15.06.2016, 13:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: gigi » 25.09.2017, 19:33

Lari pisze:
25.09.2017, 16:44
Banalne pytanie, ale przeoczyłem ostatnie lata na podkarpackiej scenie - czy Stal Rzeszów i Stalówkę coś łączy?

Obecnie to nawet stadion ich łączy 😂

kibolek
Posty: 82
Rejestracja: 27.02.2007, 09:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: kibolek » 25.09.2017, 20:22

88-zz pisze:
25.09.2017, 16:28
Mam pytanie ,do kogoś ze Stalowej Woli ,czy Stalówka pojawi się w Tarnobrzegu 7 października na derbach?Wiem ,że mają zakaz wyjazdowy na ileś tam meczy ,ale pytam dlatego ,że Stalówka będzie w protokole meczowym "gospodarzem" tego spotkania ,klub z Tarnobrzega zgodził się na to ze względu na remont stadionu w Stalowej bo pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie Stali .
Wygląda na to, że Siarka zgodziła się rozegrać najpierw derby w Tarnobrzegu a na wiosnę w Stalowej Woli. Więc w tym przypadku gości w Tarnobrzegu nie będzie.

subagazi
Posty: 267
Rejestracja: 26.10.2008, 09:11

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: subagazi » 25.09.2017, 20:53

kibolek pisze:
25.09.2017, 20:22
88-zz pisze:
25.09.2017, 16:28
Mam pytanie ,do kogoś ze Stalowej Woli ,czy Stalówka pojawi się w Tarnobrzegu 7 października na derbach?Wiem ,że mają zakaz wyjazdowy na ileś tam meczy ,ale pytam dlatego ,że Stalówka będzie w protokole meczowym "gospodarzem" tego spotkania ,klub z Tarnobrzega zgodził się na to ze względu na remont stadionu w Stalowej bo pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie Stali .
Wygląda na to, że Siarka zgodziła się rozegrać najpierw derby w Tarnobrzegu a na wiosnę w Stalowej Woli. Więc w tym przypadku gości w Tarnobrzegu nie będzie.
nieprawda- w oba mecze w tym sezonie zostana rozegrane w TBG. Siarka zgodzila sie aby w tym meczu STW byla gospodarzem, ale kibice Stalowki dostana stanardowo makx 275 biletow

w miare obiektywny
Posty: 79
Rejestracja: 30.08.2015, 16:35

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: w miare obiektywny » 25.09.2017, 21:26

Zły pisze:
24.09.2017, 17:37
Polonia Przemyśl po odpuszczeniu wyjazdu do Niska opuszcza też wyjazd do Boguchwaly?
Chciałbyś jechać na wyjazd z kolegami, co spierdolą jak zobaczą, że ktoś cię atakuje ? Wątpię.

kibolek
Posty: 82
Rejestracja: 27.02.2007, 09:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: kibolek » 25.09.2017, 22:05

subagazi pisze:
25.09.2017, 20:53
kibolek pisze:
25.09.2017, 20:22
88-zz pisze:
25.09.2017, 16:28
Mam pytanie ,do kogoś ze Stalowej Woli ,czy Stalówka pojawi się w Tarnobrzegu 7 października na derbach?Wiem ,że mają zakaz wyjazdowy na ileś tam meczy ,ale pytam dlatego ,że Stalówka będzie w protokole meczowym "gospodarzem" tego spotkania ,klub z Tarnobrzega zgodził się na to ze względu na remont stadionu w Stalowej bo pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie Stali .
Wygląda na to, że Siarka zgodziła się rozegrać najpierw derby w Tarnobrzegu a na wiosnę w Stalowej Woli. Więc w tym przypadku gości w Tarnobrzegu nie będzie.
nieprawda- w oba mecze w tym sezonie zostana rozegrane w TBG. Siarka zgodzila sie aby w tym meczu STW byla gospodarzem, ale kibice Stalowki dostana stanardowo makx 275 biletow
Na 90minut.pl było przez długi czas podane, Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg (w Tarnobrzegu; Stal gospodarzem) a aktualnie jest napisane Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola. Jest gdzięs podana konkretna informacja nt. temat?

SSW1938
Posty: 94
Rejestracja: 24.09.2016, 14:04

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: SSW1938 » 27.09.2017, 15:32

subagazi pisze:
25.09.2017, 20:53
kibolek pisze:
25.09.2017, 20:22
88-zz pisze:
25.09.2017, 16:28
Mam pytanie ,do kogoś ze Stalowej Woli ,czy Stalówka pojawi się w Tarnobrzegu 7 października na derbach?Wiem ,że mają zakaz wyjazdowy na ileś tam meczy ,ale pytam dlatego ,że Stalówka będzie w protokole meczowym "gospodarzem" tego spotkania ,klub z Tarnobrzega zgodził się na to ze względu na remont stadionu w Stalowej bo pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie Stali .
Wygląda na to, że Siarka zgodziła się rozegrać najpierw derby w Tarnobrzegu a na wiosnę w Stalowej Woli. Więc w tym przypadku gości w Tarnobrzegu nie będzie.
nieprawda- w oba mecze w tym sezonie zostana rozegrane w TBG. Siarka zgodzila sie aby w tym meczu STW byla gospodarzem, ale kibice Stalowki dostana stanardowo makx 275 biletow
Tak czy siak na pewno przyjedziemy tak jak zawsze.

WODA GAZOWANA2
Posty: 528
Rejestracja: 20.10.2016, 19:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: WODA GAZOWANA2 » 27.09.2017, 16:02

Wisłoka Dębica otrzymała 3 mecze zakazu wyjazdowego za Przemyśl ,sprawdziłem w terminarzu i niestety na ten zakaz załapie się też mecz derbowy z Igloopolem :/ W praktyce będzie to 2 mecze zakazu bo 3 to Ropczyce ,który jest ich FC więc pewnie wejdą bez problemu .
Zawsze Wierni !

https://youtu.be/pV2ojAEPd1U

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 27.09.2017, 16:14

Sprawa wygląda tak że nie przejmujemy się zakazami, w każdym razie na pewno nie w takiej śmiesznej lidze. Na mecz z Igloopolem i tak sie nie wybieraliśmy, w każdym razie na trybuny (patrz: oświadczenie przed derbami) więc niczego to nie zmienia.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Kibic 30x
Posty: 216
Rejestracja: 22.01.2017, 19:44

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Kibic 30x » 28.09.2017, 18:34

Czy Tarnovia jezdzi na wyjazdy?

partenogeneza
Posty: 24
Rejestracja: 24.02.2016, 15:27

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: partenogeneza » 28.09.2017, 19:20

Opisze ktos z Przemysla sytuacje w miescie od lat 80-tych do dnia dzisiejszego ? Interesujaca mysle jest tez sprawa kibicow Motoru Przemysl , gdzie zamieszkiwali i czy stanowili jakies zagrozenie dla reszty Przemysla ? Z tego co mi wiadomo to swego czasu dopingowali rowniez Cracovie ........ Mysle ze chetnie wszyscypoczytamy !
" Demokracja to przede wszystkim prawo do sprawiedliwej nierownosci "

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: kat. » 28.09.2017, 20:24

Kibic 30x pisze:Czy Tarnovia jezdzi na wyjazdy?
Jeździ, ale nie po Podkarpaciu.

Obserwatorekkk
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2017, 10:30

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Obserwatorekkk » 01.10.2017, 10:39

partenogeneza pisze:
28.09.2017, 19:20
Opisze ktos z Przemysla sytuacje w miescie od lat 80-tych do dnia dzisiejsezego ? Interesujaca mysle jest tez sprawa kibicow Motoru Przemysl , gdzie zamieszkiwali i czy stanowili jakies zagrozenie dla reszty Przemysla ? Z tego co mi wiadomo to swego czasu dopingowali rowniez Cracovie ........ Mysle ze chetnie wszyscypoczytamy !

Podobno jedna jak i druga strona ma zakaz wypowiadania się o sytuacji w mieście więc raczej nie usłyszysz oficjalnych stanowisk .
Ja spróbuję to opisać ale tak jak mówię to tylko moje zdanie .

Niewiele wiem o starszych latach jak 80te ale zaczynając od 2000 z tego co wiem to była to mocna dominacja Czuwaju . Kibice kolejarza wystawiali przyzwoite młyny , przyzwoicie jeździli oraz walczyli z innymi ekipami z Podkarpacia jak np Stal Sanok czy Resovia itd.
Sama Polonia była wtedy w mocnym kryzysie i była ich garstka.
Wraz z upływem czasu ekipa na Lonii powoli odbudowywała się chociaż byli to głównie mlodzi. Coś tam próbowali ale zaliczyli też dużo akcji w plecy jak np strata sektorowek czy flagi.
Czuwaj mógł liczyć na wsparcie Karpat czy Radki , organizowali również turnieje na których o ile się nie mylę były takie ekipy jak np Śląsk Wrocław - prezentowali się solidnie. Polonia skolei nie posiadała wtedy żadnych zgód czy układów. Mimo to , z upływem lat młoda ekipa Polonii rosła i stawała się coraz poważniejszym rywalem dla Harcerzyków dodatkowo potrafili powalczyć z innymi rywalami z Podkarpacia jak Karpaty , SSW czy Stal Sanok.
W pózniejszym okresie odnowiły się kontakty na linii Polonia - Wisła a Stalówka chyba zobaczyła potencjał w przemyskiej ekipie i postanowili z nimi działać .
Właśnie z tymi drugimi Polonia doprowadziła do końca zgody na linii Karpaty - Czuwaj , ustawiając się na ekipę z Zasania.

Wydaje mi się , że przełomowe okazały się wydarzenia poprzedzające derby w 2012r. gdzie ekipa Polonii kilkukrotnie pokonała ekipę Czuwaju co zresztą było opisane na tym forum( mogę podesłać relacje).
Na owych derbach ( Polonia II - Czuwaj ) można było zobaczyć spadek formy Harcerzyków . Stawili sie oni w klatce w 280 głów wraz z Radką co w porównaniu do derbów z innych lat czy nawet meczy z innymi rywalami było dość słabym wynikiem. Polonia określiła się na okolo 600 osób wraz ze skromnymi delegacjami z Krakowa i Stalowej Woli (?).
Porażki w starciach z polonistami rozbiły ekipę Czuwaju a dodatkowo niska liga czy emigracja też zadziałały na niekorzyść co poskutkowało odwróceniem się sytuacji w Przemyślu i kryzysem Czuwaju.
Polonia nabrała siły i zaliczała dobre wyjazdy czy młyny u siebie, potrafiąc nieraz zaskoczyć dobra frekwencją. Kilkukrotnie zaatakowali Radke i Czuwaj którzy nie podejmowali walki(mogę podesłać relacje). Dodatkowo dość prężnie działali ze zgodami.
Czuwaj skolei po derbach ograniczył się do sporadycznych wyjazdów ( 1,2 na rundę , zdarzyła się chyba też runda bez żadnego wyjazdu ) a dodać można , że na ich wyjazdach pojawiali się czasami kibice Polonii czy JKSu .
W mieście dominowała Polonia , był nawet chyba okres gdzie Czuwaj ograniczył się jedynie do defensywy. W samym tmk pojawił się nawet wywiad z kibicem Czuwaju który też dał do zrozumienia , że nie są oni stroną dominującą .
Młoda ekipa Czuwaju stosunkowo niedawno starła się z Orlętami i przegrała.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat zebrali się np w 135 osób jadąc na mecz Zagłębia jednak nie było im dane przez wąsy dojechać na miejsce .

Na chwilę obecną Czuwaj raz na jakiś czas zalicza wyjazd do 60 osób , od czasu do czasu mobilizują się na mecz u siebie zbierając do 100 osob w młynie. Dość często skolei wspierają Zagłębie oraz pojawiają się na meczach Radki.
Kilkukrotnie również działali chuligańsko z Zagłębiem.

Polonia skolei w poprzednim jak i tym sezonie obniżyła formę i zaliczyła jakieś zera oraz ostatnio dużą porażkę na koalicję Wisłoki mimo to na przestrzeni ostatnich lat prezentowali się całkiem dobrze na wyjazdach czy meczach u siebie. Nieraz potrafili wystawić młyn w 200 czy nawet ponad 300 głów z samego Przemyśla czy pojechać na wyjazd do 260 osób co jak widać jest dużym problemem dla większości Podkarpacia . Często też pojawiali się na meczach swoich układowiczy czy chuligańsko działali z nimi. Zaliczyli jakieś tam starcie z koalicją Chełmianki czy atakowali Igloopol.

Wydaje mi się , że obie ekipy z Przemyśla w obliczu ciekawszych rywali nieraz potrafiły zaskoczyć dobrą frekwencją u siebie czy na wyjeździe ale oczywiście zdarzały się też gorsze momenty.

Na tą chwile widoczny jest ogólny kryzys większości ekip na Podkarpaciu który dotknął też Przemyśl . Sama sytuacja w Przemyślu jest jednak dalej taka sama mimo obniżki lotów Polonii.
Dla większości może to być zaskoczeniem ale dzieje się w tym mieście dosyć dużo na linii Polonia - Czuwaj jednak niewiele jest opisywane.
W samym mieście jak to w każdym derbowym, jedna i druga strona próbuje męczyć drugich wjazdami , dochodzi do zasadzek , najazdów na fc itd.
Mimo to ciągle w jakości ekipy widoczna jest dominacja Polonii i śmiało można przyznać , że na przestrzeni paru lat wykonali o wiele większą robotę.
Można dodać też , że ekipa Polonii zarzuca ekipie Czuwaju brak chęci do starcia w umówionej walce, ci z kolei tłumaczą to zajściami z przeszłości.

Jeśli chodzi o tereny kibiców to niewiele się tu zmienia.
Ogólnie Stare Miasto oraz tereny po tej stronie Sanu to sama Polonia.
Dla ciekawości mogę przypomnieć że był okres ( kilkanaście lat temu? ) , gdzie można było stwierdzić po tej stronie jakieś pojedyncze osoby z Czuwaju( zrobili nawet szaliki Lwowska czy Stare Miasto) ale ciężko tu mówić o jakiejkolwiek zorganizowanej grupie czy o terenie należącym do nich.
Druga strona miasta tzw Zasanie to w większości Czuwaj jednak są tu też tereny Polonii - zorganizowane grupy.
Jak w każdym mieście raz jedno osiedle jest silniejsze , raz drugie .
Ciężko też pisać o jakiś szczególnych przejęciach terenu przez drugą ekipę bo takich poprostu nie było.

Warto też dodać , że emigracja w Przemyślu jest dużym problemem dlatego też ciężko zbudować trwałą bandę. Coraz więcej osób z jednej czy drugiej strony wyjeżdża dodatkowo oba kluby mają poważne problemy finansowe a poziom rozgrywek jednych czy drugich to potwierdza.

Co do Motoru Przemyśl czy nieraz wspominanego fc Cracovii ( niby to jedno i to samo) niewiele można napisać. Nie można tu mówić o jakich kolwiek zorganizowanych grupach bo takowych poprostu nie ma. Są to raczej jakieś pojedyncze osoby sympatyzujące za Cracovią których odpowiedników można spotkać w każdym innym mieście (kibice Legii , Wisły , Cracovii , Widzewa itd). Oczywiście zaraz ktoś może powiedzieć , że ma zdjęcie , filmik czy że widział napisy na murze sławiące Cracovię czy Motor ale tak jak pisałem nie są to żadne zorganizowane grupy a wszędzie można znaleźć osoby które ciągnie do większych ekip z Polski i które odbijają od lokalnych klubów.

espana
Posty: 143
Rejestracja: 29.08.2016, 12:59

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: espana » 01.10.2017, 10:59

Ciekawie napisane i tak też sobie wyobrażałem Przemyśl jako osoba całkiem z zewnątrz. Pamiętam krótki okres zgody Czuwaju z Karpatami coś pewnie ok 2009 to było i Czuwaj wtedy wyglądał lepiej od Polonii.

A w Rzeszowie jak było? zawsze był "remis" ? Odkąd pamiętam to chyba jedyne miasto w tym regionie kiedy żadna ekipa nie wyrosła ponad drugą za bardzo. Nie mam na myśli brak przewagi tylko dominacje.

Obserwatorekkk
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2017, 10:30

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Obserwatorekkk » 01.10.2017, 12:07

espana pisze:
01.10.2017, 10:59
Ciekawie napisane i tak też sobie wyobrażałem Przemyśl jako osoba całkiem z zewnątrz. Pamiętam krótki okres zgody Czuwaju z Karpatami coś pewnie ok 2009 to było i Czuwaj wtedy wyglądał lepiej od Polonii.

A w Rzeszowie jak było? zawsze był "remis" ? Odkąd pamiętam to chyba jedyne miasto w tym regionie kiedy żadna ekipa nie wyrosła ponad drugą za bardzo. Nie mam na myśli brak przewagi tylko dominacje.
Myślę , że w tym okresie 2009 można było zauważyć jeszcze lekką przewagę Czuwaju chociaż Polonia już wtedy była równorzędnym rywalem i też potrafiła zaskoczyć.
Coś koło 2011/2012 Polonia wyraźnie zaczęła dominować i zepchała Czuwaj na dół i mysle , że śmiało można napisać ,że taki stan utrzymuje się do teraz.

partenogeneza
Posty: 24
Rejestracja: 24.02.2016, 15:27

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: partenogeneza » 01.10.2017, 14:04

Obserwatorekkk pisze:
01.10.2017, 10:39
partenogeneza pisze:
28.09.2017, 19:20
Opisze ktos z Przemysla sytuacje w miescie od lat 80-tych do dnia dzisiejsezego ? Interesujaca mysle jest tez sprawa kibicow Motoru Przemysl , gdzie zamieszkiwali i czy stanowili jakies zagrozenie dla reszty Przemysla ? Z tego co mi wiadomo to swego czasu dopingowali rowniez Cracovie ........ Mysle ze chetnie wszyscypoczytamy !

Podobno jedna jak i druga strona ma zakaz wypowiadania się o sytuacji w mieście więc raczej nie usłyszysz oficjalnych stanowisk .
Ja spróbuję to opisać ale tak jak mówię to tylko moje zdanie .

Niewiele wiem o starszych latach jak 80te ale zaczynając od 2000 z tego co wiem to była to mocna dominacja Czuwaju . Kibice kolejarza wystawiali przyzwoite młyny , przyzwoicie jeździli oraz walczyli z innymi ekipami z Podkarpacia jak np Stal Sanok czy Resovia itd.
Sama Polonia była wtedy w mocnym kryzysie i była ich garstka.
Wraz z upływem czasu ekipa na Lonii powoli odbudowywała się chociaż byli to głównie mlodzi. Coś tam próbowali ale zaliczyli też dużo akcji w plecy jak np strata sektorowek czy flagi.
Czuwaj mógł liczyć na wsparcie Karpat czy Radki , organizowali również turnieje na których o ile się nie mylę były takie ekipy jak np Śląsk Wrocław - prezentowali się solidnie. Polonia skolei nie posiadała wtedy żadnych zgód czy układów. Mimo to , z upływem lat młoda ekipa Polonii rosła i stawała się coraz poważniejszym rywalem dla Harcerzyków dodatkowo potrafili powalczyć z innymi rywalami z Podkarpacia jak Karpaty , SSW czy Stal Sanok.
W pózniejszym okresie odnowiły się kontakty na linii Polonia - Wisła a Stalówka chyba zobaczyła potencjał w przemyskiej ekipie i postanowili z nimi działać .
Właśnie z tymi drugimi Polonia doprowadziła do końca zgody na linii Karpaty - Czuwaj , ustawiając się na ekipę z Zasania.

Wydaje mi się , że przełomowe okazały się wydarzenia poprzedzające derby w 2012r. gdzie ekipa Polonii kilkukrotnie pokonała ekipę Czuwaju co zresztą było opisane na tym forum( mogę podesłać relacje).
Na owych derbach ( Polonia II - Czuwaj ) można było zobaczyć spadek formy Harcerzyków . Stawili sie oni w klatce w 280 głów wraz z Radką co w porównaniu do derbów z innych lat czy nawet meczy z innymi rywalami było dość słabym wynikiem. Polonia określiła się na okolo 600 osób wraz ze skromnymi delegacjami z Krakowa i Stalowej Woli (?).
Porażki w starciach z polonistami rozbiły ekipę Czuwaju a dodatkowo niska liga czy emigracja też zadziałały na niekorzyść co poskutkowało odwróceniem się sytuacji w Przemyślu i kryzysem Czuwaju.
Polonia nabrała siły i zaliczała dobre wyjazdy czy młyny u siebie, potrafiąc nieraz zaskoczyć dobra frekwencją. Kilkukrotnie zaatakowali Radke i Czuwaj którzy nie podejmowali walki(mogę podesłać relacje). Dodatkowo dość prężnie działali ze zgodami.
Czuwaj skolei po derbach ograniczył się do sporadycznych wyjazdów ( 1,2 na rundę , zdarzyła się chyba też runda bez żadnego wyjazdu ) a dodać można , że na ich wyjazdach pojawiali się czasami kibice Polonii czy JKSu .
W mieście dominowała Polonia , był nawet chyba okres gdzie Czuwaj ograniczył się jedynie do defensywy. W samym tmk pojawił się nawet wywiad z kibicem Czuwaju który też dał do zrozumienia , że nie są oni stroną dominującą .
Młoda ekipa Czuwaju stosunkowo niedawno starła się z Orlętami i przegrała.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat zebrali się np w 135 osób jadąc na mecz Zagłębia jednak nie było im dane przez wąsy dojechać na miejsce .

Na chwilę obecną Czuwaj raz na jakiś czas zalicza wyjazd do 60 osób , od czasu do czasu mobilizują się na mecz u siebie zbierając do 100 osob w młynie. Dość często skolei wspierają Zagłębie oraz pojawiają się na meczach Radki.
Kilkukrotnie również działali chuligańsko z Zagłębiem.

Polonia skolei w poprzednim jak i tym sezonie obniżyła formę i zaliczyła jakieś zera oraz ostatnio dużą porażkę na koalicję Wisłoki mimo to na przestrzeni ostatnich lat prezentowali się całkiem dobrze na wyjazdach czy meczach u siebie. Nieraz potrafili wystawić młyn w 200 czy nawet ponad 300 głów z samego Przemyśla czy pojechać na wyjazd do 260 osób co jak widać jest dużym problemem dla większości Podkarpacia . Często też pojawiali się na meczach swoich układowiczy czy chuligańsko działali z nimi. Zaliczyli jakieś tam starcie z koalicją Chełmianki czy atakowali Igloopol.

Wydaje mi się , że obie ekipy z Przemyśla w obliczu ciekawszych rywali nieraz potrafiły zaskoczyć dobrą frekwencją u siebie czy na wyjeździe ale oczywiście zdarzały się też gorsze momenty.

Na tą chwile widoczny jest ogólny kryzys większości ekip na Podkarpaciu który dotknął też Przemyśl . Sama sytuacja w Przemyślu jest jednak dalej taka sama mimo obniżki lotów Polonii.
Dla większości może to być zaskoczeniem ale dzieje się w tym mieście dosyć dużo na linii Polonia - Czuwaj jednak niewiele jest opisywane.
W samym mieście jak to w każdym derbowym, jedna i druga strona próbuje męczyć drugich wjazdami , dochodzi do zasadzek , najazdów na fc itd.
Mimo to ciągle w jakości ekipy widoczna jest dominacja Polonii i śmiało można przyznać , że na przestrzeni paru lat wykonali o wiele większą robotę.
Można dodać też , że ekipa Polonii zarzuca ekipie Czuwaju brak chęci do starcia w umówionej walce, ci z kolei tłumaczą to zajściami z przeszłości.

Jeśli chodzi o tereny kibiców to niewiele się tu zmienia.
Ogólnie Stare Miasto oraz tereny po tej stronie Sanu to sama Polonia.
Dla ciekawości mogę przypomnieć że był okres ( kilkanaście lat temu? ) , gdzie można było stwierdzić po tej stronie jakieś pojedyncze osoby z Czuwaju( zrobili nawet szaliki Lwowska czy Stare Miasto) ale ciężko tu mówić o jakiejkolwiek zorganizowanej grupie czy o terenie należącym do nich.
Druga strona miasta tzw Zasanie to w większości Czuwaj jednak są tu też tereny Polonii - zorganizowane grupy.
Jak w każdym mieście raz jedno osiedle jest silniejsze , raz drugie .
Ciężko też pisać o jakiś szczególnych przejęciach terenu przez drugą ekipę bo takich poprostu nie było.

Warto też dodać , że emigracja w Przemyślu jest dużym problemem dlatego też ciężko zbudować trwałą bandę. Coraz więcej osób z jednej czy drugiej strony wyjeżdża dodatkowo oba kluby mają poważne problemy finansowe a poziom rozgrywek jednych czy drugich to potwierdza.

Co do Motoru Przemyśl czy nieraz wspominanego fc Cracovii ( niby to jedno i to samo) niewiele można napisać. Nie można tu mówić o jakich kolwiek zorganizowanych grupach bo takowych poprostu nie ma. Są to raczej jakieś pojedyncze osoby sympatyzujące za Cracovią których odpowiedników można spotkać w każdym innym mieście (kibice Legii , Wisły , Cracovii , Widzewa itd). Oczywiście zaraz ktoś może powiedzieć , że ma zdjęcie , filmik czy że widział napisy na murze sławiące Cracovię czy Motor ale tak jak pisałem nie są to żadne zorganizowane grupy a wszędzie można znaleźć osoby które ciągnie do większych ekip z Polski i które odbijają od lokalnych klubów.
Dziekuje kolego !
" Demokracja to przede wszystkim prawo do sprawiedliwej nierownosci "

Pan Krab
Posty: 93
Rejestracja: 18.08.2017, 21:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Pan Krab » 01.10.2017, 14:18

W okresie największego kryzysu na Polonii gdy grali u siebie z atrakcyjnym kibicowsko rywalem na stadion przychodziła delegacja Czuwaju. Teraz - nie do pomyślenia.

Obserwatorekkk
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2017, 10:30

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Obserwatorekkk » 01.10.2017, 15:42

Pan Krab pisze:
01.10.2017, 14:18
W okresie największego kryzysu na Polonii gdy grali u siebie z atrakcyjnym kibicowsko rywalem na stadion przychodziła delegacja Czuwaju. Teraz - nie do pomyślenia.
Dokładnie tak było.Jednak z czasem wszystko się pozmieniało a sytuacja w Przemyślu obróciła się o 180 stopni i to ekipa Polonii jakiś czas temu kręciła filmik na trybunie Czuwaju przy asyście piro.

SSW1938
Posty: 94
Rejestracja: 24.09.2016, 14:04

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: SSW1938 » 04.10.2017, 22:40

Jak tam Padew Narodowa,Skopanie i Baranów? Mielec czy Siarka ?

srututu
Posty: 325
Rejestracja: 12.05.2016, 17:46
Lokalizacja: Jedlicze

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: srututu » 04.10.2017, 23:02

SSW1938 pisze:
04.10.2017, 22:40
Jak tam Padew Narodowa,Skopanie i Baranów? Mielec czy Siarka ?

Baranów za Siarką, Skopanie i kilka wiosek wokół za Mielcem.

SSW1938
Posty: 94
Rejestracja: 24.09.2016, 14:04

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: SSW1938 » 05.10.2017, 09:28

To ciekawe bo Baranów i Skopanie to jakby jedna miejscowość tylko podzielona drogą.

srututu
Posty: 325
Rejestracja: 12.05.2016, 17:46
Lokalizacja: Jedlicze

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: srututu » 05.10.2017, 11:36

Sprawa wygląda tak, że nie ma większej zorganizowanej tam grupy. Po prostu tu jednostki są za Siarką, tu za Mielcem i tyle.

Kibic 30x
Posty: 216
Rejestracja: 22.01.2017, 19:44

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Kibic 30x » 23.10.2017, 23:40

Czy Polonia wraca na wyjazdy czy kryzys trwa nadal?Szkoda takiej ekipy

88-zz
Posty: 25
Rejestracja: 23.10.2016, 16:52

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: 88-zz » 24.10.2017, 00:53

Kibic 30x pisze:
23.10.2017, 23:40
Czy Polonia wraca na wyjazdy czy kryzys trwa nadal?Szkoda takiej ekipy
Z tego co widać na ich fb to organizują wyjazd do Dębicy w tą sobotę na Igloopol ,ale to nic dziwnego bo to prestiżowy mecz w tej lipnej lidze .Czas pokaże czy będą jeździli na te mniej "prestiżowe " jak np .do Ropczyc ;)

Pan Krab
Posty: 93
Rejestracja: 18.08.2017, 21:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Pan Krab » 24.10.2017, 07:28

88-zz pisze:
24.10.2017, 00:53
Kibic 30x pisze:
23.10.2017, 23:40
Czy Polonia wraca na wyjazdy czy kryzys trwa nadal?Szkoda takiej ekipy
Z tego co widać na ich fb to organizują wyjazd do Dębicy w tą sobotę na Igloopol ,ale to nic dziwnego bo to prestiżowy mecz w tej lipnej lidze .Czas pokaże czy będą jeździli na te mniej "prestiżowe " jak np .do Ropczyc ;)
Polonia była na swoim ostatnim wyjeździe w Strzyżowie. W ten weeoend byli też z Ładą w Zamościu.

Morganfrii
Posty: 84
Rejestracja: 25.08.2017, 16:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Morganfrii » 24.10.2017, 08:54

Kibic 30x pisze:
23.10.2017, 23:40
Czy Polonia wraca na wyjazdy czy kryzys trwa nadal?Szkoda takiej ekipy
Polonia zalicza swoje dwa ostatnie wyjazdy w skromnych delegacjach : Pisarowice i Strzyżów . Dodatkowo pojawiają się również skromnymi delegacjami na wyjazdach Łady: Adamów i Zamość .
Mimo to widać spory spadek formy w porównaniu do tego co prezentowali kilka lat prędzej.

Swoją drogą trochę smutno się patrzy na kibicowskie Podkarpacie. Większość ekip w ostatnich latach zalicza spory regres a i do nich dorzucił bym kilka ekip z innych województw. Czas pokaże .

Kibic 30x
Posty: 216
Rejestracja: 22.01.2017, 19:44

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Kibic 30x » 24.10.2017, 21:48

Nie mam pojecia jak to wyglada w Przemyslu ale to chyba też jakas szansa dla Czuwaju bo jak nie teraz to kiedy?

Morganfrii
Posty: 84
Rejestracja: 25.08.2017, 16:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Morganfrii » 24.10.2017, 22:33

Kibic 30x pisze:
24.10.2017, 21:48
Nie mam pojecia jak to wyglada w Przemyslu ale to chyba też jakas szansa dla Czuwaju bo jak nie teraz to kiedy?
Czuwaj jest w dołku od paru dobrych lat i o ile Polonii czy innym ekipom można zarzucać spadek formy i to , że przytrafiają się im jakieś zera tak w przypadku Czuwaju można powiedzieć , że przytrafiają się im jakieś wyjazdy.
Kryzys mają jeszcze większy i to od kilku dobrych lat.

lenovo
Posty: 75
Rejestracja: 26.04.2010, 23:04

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: lenovo » 28.10.2017, 18:44

Jak po meczu Igloopolu z Polonią Przemyśl?

Morganfrii
Posty: 84
Rejestracja: 25.08.2017, 16:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Morganfrii » 29.10.2017, 12:02

lenovo pisze:
28.10.2017, 18:44
Jak po meczu Igloopolu z Polonią Przemyśl?
Z relacji Igloopolu wynika , ze Morsy wybiegły na murawe ale Polonia nie była chetna do walki , wiec kolejna porazka Polonii. Liczba Polonii też bardzo mala. Gdyby nie wsparcie bylo by pewnie kolejne zero.

subagazi
Posty: 267
Rejestracja: 26.10.2008, 09:11

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: subagazi » 29.10.2017, 13:07

Polonia Pzemysl jest slaba jak sik pajaka.
Kazdy do nich jest w stanie wystartowac a ci i tak beda palic wrotki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zgredos i 251 gości