www.warhouse.pl

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
KaczyP
Posty: 280
Rejestracja: 09.09.2013, 19:09

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KaczyP » 08.11.2013, 17:58

sajders pisze:A ja mam pytanie jakie są podziały w Dzierżeniowe oczywiście chodzi o Śląsk -Ruch i czy z grona aktywnych kibicow Lechi sa osoby kibicujace Śląskowi.
W DzieRżoniowie już od dłuższego czasu nie ma czegoś takiego jak zorganizowani kibice Śląska.
Wśród grona altywnych kibiców Lechii nie uświadczysz kibiców WKSu.



ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 08.11.2013, 19:22

Mam pytanie do Polonii Świdnicy; czy działaliście kiedyś jako FC Górnika, jeśli tak to od kiedy zaczeliście działalność jako Polonia. W Świdnicy są ludzie którzy utożsamiają się bezpośrednio z Górnikiem? Często wspieracie Górnik a czy Górnik jeździ z wami?
Ruch kibicowski na Polonii rozpoczęli niejako kibice Górnika ze Świdnicy, początkowo tylko na siatkówce, potem na piłce nożnej. Na Górniku zawsze byli autonomiczną grupą, wieszali swoją flagę i chodzili w biało-zielonych barwach. Układ dość specyficzny, nie FC ale też nie zgoda, po prostu rodzina. Od kilku lat Polonia i Górnik tak jakby zwiększyły nacisk na traktowanie Polonii jako samodzielnej ekipy. W Świdnicy jest także FC Górnika czyli ludzie, dla których numerem jeden jest KSG. A co do wspierania Polonii przez Górnika, przykładowo w poprzednich latach Ząbkowice Śl. 25 i 30 osób czy ostatnio Lubin na łączonym wyjeździe ok. 100 osób. W Świdnicy np. 50 osób na Promieniu Żary czy 50 na Bielawiance.
Bolesławiec - Śląsk obecny
Jak w większości miast ale oczywiście nie mają zupełnie nic do powiedzenia.
Strzegom - ciężko określić. Zagłębie/Śląsk
W Strzegomiu trochę się pozmieniało w ostatnim czasie i faktycznie ciężko określić. Najbliższy czas pokaże jak rozwinie się ta ciekawa sytuacja.

Mirek Jowisz
Posty: 103
Rejestracja: 04.11.2013, 13:58

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Mirek Jowisz » 08.11.2013, 19:51

Co masz na myśli pisząc pozmieniało? Kiedyś było miasto Śląska i pojawiło się mocne Zagłębie czy odwrotnie? Patrząc na mapę to z jednej strony obok Strzegomia jest Jawor czyli całkiem niezłe FC Śląska, a z drugiej jest Świdnica i Wałbrzych. Z góry dzięki za odp.

Ogólnie mam pytanie. Czy moze ktoś wymienić najlepsze FC Śląska i Zagłębia? Osobiście stawiałbym na Oławę, Oleśnicę, Milicz, całkiem niezła jest Skokowa, a dla Zagłebia Polkowice, Bolesławiec, Złotoryja, ale moge się mylić oczywiście.

sHy!
Posty: 40
Rejestracja: 19.01.2013, 17:07

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: sHy! » 08.11.2013, 22:07

Mirek Jowisz pisze:Ogólnie mam pytanie. Czy moze ktoś wymienić najlepsze FC Śląska i Zagłębia? Osobiście stawiałbym na Oławę, Oleśnicę, Milicz, całkiem niezła jest Skokowa, a dla Zagłebia Polkowice, Bolesławiec, Złotoryja, ale moge się mylić oczywiście.
Co do Zagłębia to zdecydowanie Chojnów, potem Polkowice/Bolesławiec.

beneko
Posty: 6
Rejestracja: 08.11.2013, 11:10

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: beneko » 08.11.2013, 22:12

Mirek Jowisz pisze:Co masz na myśli pisząc pozmieniało? Kiedyś było miasto Śląska i pojawiło się mocne Zagłębie czy odwrotnie? Patrząc na mapę to z jednej strony obok Strzegomia jest Jawor czyli całkiem niezłe FC Śląska, a z drugiej jest Świdnica i Wałbrzych. Z góry dzięki za odp.

Ogólnie mam pytanie. Czy moze ktoś wymienić najlepsze FC Śląska i Zagłębia? Osobiście stawiałbym na Oławę, Oleśnicę, Milicz, całkiem niezła jest Skokowa, a dla Zagłebia Polkowice, Bolesławiec, Złotoryja, ale moge się mylić oczywiście.
Śląsk:
Oława
Milicz
Wołów
Oleśnica
Skokowa
Trzebnica
Kłodzko
Nysa

sajders
Posty: 9
Rejestracja: 16.08.2013, 22:14

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: sajders » 08.11.2013, 22:26

beneko pisze:
Mirek Jowisz pisze:Co masz na myśli pisząc pozmieniało? Kiedyś było miasto Śląska i pojawiło się mocne Zagłębie czy odwrotnie? Patrząc na mapę to z jednej strony obok Strzegomia jest Jawor czyli całkiem niezłe FC Śląska, a z drugiej jest Świdnica i Wałbrzych. Z góry dzięki za odp.

Ogólnie mam pytanie. Czy moze ktoś wymienić najlepsze FC Śląska i Zagłębia? Osobiście stawiałbym na Oławę, Oleśnicę, Milicz, całkiem niezła jest Skokowa, a dla Zagłebia Polkowice, Bolesławiec, Złotoryja, ale moge się mylić oczywiście.
Śląsk:
Oława
Milicz
Wołów
Oleśnica
Skokowa
Trzebnica
Kłodzko
Nysa
Nie no kino Nysa i Klodzko nie pisz głupot

fcbc
Posty: 39
Rejestracja: 30.01.2009, 16:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: fcbc » 08.11.2013, 23:33

Bolesławiec - Śląsk obecny
Jak w większości miast ale oczywiście nie mają zupełnie nic do powiedzenia.

nie maja zupelnie nic do powiedzenia to troche za duzo napisane, na przestrzeni wielu lat w Boleslawcu bylo, doslownie, paru kibicow Slaska..

qqq11
Posty: 45
Rejestracja: 23.04.2011, 00:56

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: qqq11 » 09.11.2013, 04:22

Jeśli chodzi o mapkę [link]
we Lwówku nie ma Karkonoszy, tylko Zagłębie
Barcinek (wioska) - pro Śląsk
Lubań - raczej pustynia, jednak w stronę Zagłębia
Węgliniec - pustynia (ani w jedną ani w drugą stronę)
Prochowice - pewnie starzy są za Miedzianką, młodsi wybierają Zagłębie. Miasteczko z 3 tyś mieszkańców nie ma się czym jarać.

Ktoś pisał że w Bolesławcu jest Śląsk... bądźmy powazni. Takich jakościowo i ilościowo "kibiców" to Lech Legia czy Widzew mają chyba w każdym mieście w Polsce, więc nie ma sensu czegoś takiego wymieniać bo ktoś się zawsze znajdzie.

Bączyński
Posty: 841
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 09.11.2013, 09:51

we Lwówku nie ma Karkonoszy, tylko Zagłębie
A to ciekawe,bo od czasu kiedy Karkonosze wznowiły regularną działalność,reaktywował się też ich FC z Lwówka Śl.

Na pewno do czołowych FC Śląska nie należy Nysa i Kłodzko czy tam Trzebnica.
Absolutny TOP to na ten moment Oława,Oleśnica,Milicz,Nowa Ruda.

qqq11
Posty: 45
Rejestracja: 23.04.2011, 00:56

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: qqq11 » 09.11.2013, 10:13

fc Karkonoszy z Lwówka? Mówisz o tych 2 czy 3 osobach z Lwówka które pojechały na jakiś tam wyjazd Karkonoszy?
To nawet Zagłębie nie mówi o Lwówku jako o swoim oficjalnym fc (nie mogą zrobić jeszcze flagi Lwówek w barwach miedziano biało zielonych) chociaż kibice z tego miasta zaliczają wyjazdy Zagłębia w kilkunastu, a na ostatnich derbach we Wrocławiu byli w ok 30 oczywiście po stronie sektora gości.

berserk1908
Posty: 115
Rejestracja: 26.02.2007, 21:36
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: berserk1908 » 09.11.2013, 11:16

Mam pytanie odnośnie Jeleniej Góry.

Jak to jest z kibicami Spartakusa, jeszcze ok roku temu jeździli na Górnika Wałbrzych, a ostatnio widziałem ich flagę na waszym meczu z Kowarami na inauguracje nowego stadionu?

Czy obecna ekipa Spartakusa to stara gwardia, czy młodzieżowcy? i czy ktoś jeszcze z JG na Górnika jeździ?
We Włocławku tylko ŁKS!!!

kibic0
Posty: 350
Rejestracja: 07.03.2007, 10:01
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kibic0 » 09.11.2013, 17:26

berserk1908 pisze:Mam pytanie odnośnie Jeleniej Góry.

Jak to jest z kibicami Spartakusa, jeszcze ok roku temu jeździli na Górnika Wałbrzych, a ostatnio widziałem ich flagę na waszym meczu z Kowarami na inauguracje nowego stadionu?

Czy obecna ekipa Spartakusa to stara gwardia, czy młodzieżowcy? i czy ktoś jeszcze z JG na Górnika jeździ?

Po kosie Górnika z Karkonoszami ekipa Spartakusa się podzieliła - część została wierna Górnikowi a część poszła w stronę Karkonoszy. Flagi można zatem zobaczyć i tu i tam. Na wczorajszym meczu w Opolu stara ekipa z Jelonki obecna.
[link]
Biało-niebieskie w herbie się mieni.....

diablos
Posty: 57
Rejestracja: 13.02.2010, 10:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: diablos » 10.11.2013, 10:00

DOLNOSLAZAK pisze:W Strzegomiu faktycznie się pozmieniało.
Kudowa to już jednostki Górnika i dość sporo Śląska.
Obecnie to widać większe odbicie od bycia fc większych klubów, a skupianie się na lokalnych klubach pod skrzydłami Zagłębia, Śląska, Górnika czy Chrobrego.
No tylko uscislijmy ze w Kudowie poza iloscia Slask nie reprezentuje nic wiecej. Nie stanowia zadnej sily bojowej,a ilosc,czy tez popularnosc zawdzieczaja najzwyczajniej w swiecie nowoczesnemu stadionowi oraz boomu z tym oraz euro zwiazanego.
~Fortune favors the brave~

dziadekKDW
Posty: 24
Rejestracja: 10.11.2013, 10:06

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: dziadekKDW » 10.11.2013, 18:07

diablos pisze:
DOLNOSLAZAK pisze:W Strzegomiu faktycznie się pozmieniało.
Kudowa to już jednostki Górnika i dość sporo Śląska.
Obecnie to widać większe odbicie od bycia fc większych klubów, a skupianie się na lokalnych klubach pod skrzydłami Zagłębia, Śląska, Górnika czy Chrobrego.
No tylko uscislijmy ze w Kudowie poza iloscia Slask nie reprezentuje nic wiecej. Nie stanowia zadnej sily bojowej,a ilosc,czy tez popularnosc zawdzieczaja najzwyczajniej w swiecie nowoczesnemu stadionowi oraz boomu z tym oraz euro zwiazanego.
No cóż poczułem się wywołany do tablicy więc jeszcze bardziej uściślę bo trochę się zagalopowałeś bądź ktoś puścił Ci zafałszowany obraz tego co dzieje się w Kudowie Zdrój.
Owszem nie jesteśmy wielkimi chuliganami, jednak stwierdzenie, że pojawiliśmy się po wybudowaniu nowego stadionu jest przegięciem. Pierwsze osoby od nas zaczęły pojawiać się we Wrocławiu od sezonu 2006/2007 i nie jest to sezon w którym Śląsk awansował do ekstraklasy. Nasza flaga owszem pojawiła się dopiero na nowym stadionie ponieważ obraliśmy inną drogę niż nie które FC Śląska i najpierw pojeździliśmy kilka lat do Wrocławia, na wyjazdy jak i na zgody by się po porostu "otrzaskać" w świecie kibicowskim.
Co do Górnika to co tu pisać zdjęcia mówią same za siebie (zamalowane A.C.AB, barwy własnego klubu na odwrót), a to i tak nie wszystko.

Obrazek
Obrazek

kibic0
Posty: 350
Rejestracja: 07.03.2007, 10:01
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kibic0 » 10.11.2013, 18:43

W Kudowie faktycznie aktualnie jest więcej Śląska niż Górnika. U nas większość starszyzna, natomiast Śląsk sama młodzież. Miasto liczy jakoś 12 tys ludzi więc każdy się zna między sobą niemal od piaskownicy. Jest spokojnie. Każdy chodzi w swoich barwach po miescie. Jedyne co się dzieje to "przepychanki na murach". Jak napiszą WKS to nasi dopiszą ZAWISZA i tak to wygląda. Jakoś po wybudowaniu nowego stadionu we Wrocławiu z Kudowy (125 km od Wrocławia) pojechał autokar. Z Kudowy plus okolicznych miejscowości. W drodze powrotnej podobno pobili się między sobą. Ot takie uroki tego typu fan clubów :). KaeSiacy z Kudowy są aktywni w różnego rodzaju aspektach życia kibicowskiego na Górniku.
Biało-niebieskie w herbie się mieni.....

dziecko armageddonu
Posty: 256
Rejestracja: 21.12.2012, 12:57

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: dziecko armageddonu » 10.11.2013, 18:53

z tego zamazania ACAB faktycznie beka
(no chyba że to podpucha zrobiona żeby osmieszyć rywala)

diablos
Posty: 57
Rejestracja: 13.02.2010, 10:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: diablos » 10.11.2013, 21:50

dziadekKDW pisze:
diablos pisze:
DOLNOSLAZAK pisze:W Strzegomiu faktycznie się pozmieniało.
Kudowa to już jednostki Górnika i dość sporo Śląska.
Obecnie to widać większe odbicie od bycia fc większych klubów, a skupianie się na lokalnych klubach pod skrzydłami Zagłębia, Śląska, Górnika czy Chrobrego.
No tylko uscislijmy ze w Kudowie poza iloscia Slask nie reprezentuje nic wiecej. Nie stanowia zadnej sily bojowej,a ilosc,czy tez popularnosc zawdzieczaja najzwyczajniej w swiecie nowoczesnemu stadionowi oraz boomu z tym oraz euro zwiazanego.
No cóż poczułem się wywołany do tablicy więc jeszcze bardziej uściślę bo trochę się zagalopowałeś bądź ktoś puścił Ci zafałszowany obraz tego co dzieje się w Kudowie Zdrój.
Owszem nie jesteśmy wielkimi chuliganami, jednak stwierdzenie, że pojawiliśmy się po wybudowaniu nowego stadionu jest przegięciem. Pierwsze osoby od nas zaczęły pojawiać się we Wrocławiu od sezonu 2006/2007 i nie jest to sezon w którym Śląsk awansował do ekstraklasy...
Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Napisalem, ze zawdzieczacie ILOSC/POPULARNOSC nowemu stadionowi, a nie ze pojawiliscie sie wraz z nim. Zreszta pierwsze osoby, ktore odwiedzily Oporowska z Kudowy byly z okresu wczesniejszego niz wymieniles.
Dla mnie dziwna sytuacja jest totalny brak napiecia miedzy Wami a Gornikiem Walbrzych na ulicach,nie licze smiesznej wymiany uprzejmosci na murach. W koncu powinien byc derbowy klimat, a nie bezpolciowe obcowanie miedzy soba fanow co by nie mowic dwoch wrogo nastawionych klubow...(a mowimy o fc nie pojedynczysz osobach)
Generalnie to co kibic z Walbrzycha napisal oddaje sytuacje. FC Slaska ktore wyrosly jak grzyby po deszczu na bazie stadionu raczej nie stanowia sily w kazdej kibicowskiej plaszczyznie, moim zdaniem wciaz najsilniejsze sa te najstarsze jak Olawa czy Nowa Ruda.
~Fortune favors the brave~

dziadekKDW
Posty: 24
Rejestracja: 10.11.2013, 10:06

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: dziadekKDW » 10.11.2013, 22:13

@kibic0 - biły się dwie osoby, nie mam nic przeciwko temu jeśli ktoś rozwiązuje jakieś niejasności solówką. Dodatkowo Górnicy w ostatnim czasie nie bujają się w barwach po mieście poza K. Mamy również nadzieję, że T. pochwalił się swoimi wcześniejszymi ciągotkami do Zagłębia, a później Lecha ;)

@dzieckoarmagedonu - podpucha to nie jest, napis został ponownie poprawiony, ponownie zamalowany ale już tym razem ów skrót został nietknięty.

@diablos - nie wiem kto wcześniej pojawił się na O62, ja zacząłem jeździć od sezonu, który napisałem i od tego momentu Śląsk w Kudowie zaczął być widoczny. Sytuacja wygląda jak wygląda nie wszystkim to pasuje. Zobaczymy co przed nami.

Lonely Rider
Posty: 44
Rejestracja: 08.12.2011, 19:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Lonely Rider » 11.11.2013, 00:39

beneko pisze:
Mirek Jowisz pisze:Co masz na myśli pisząc pozmieniało? Kiedyś było miasto Śląska i pojawiło się mocne Zagłębie czy odwrotnie? Patrząc na mapę to z jednej strony obok Strzegomia jest Jawor czyli całkiem niezłe FC Śląska, a z drugiej jest Świdnica i Wałbrzych. Z góry dzięki za odp.

Ogólnie mam pytanie. Czy moze ktoś wymienić najlepsze FC Śląska i Zagłębia? Osobiście stawiałbym na Oławę, Oleśnicę, Milicz, całkiem niezła jest Skokowa, a dla Zagłebia Polkowice, Bolesławiec, Złotoryja, ale moge się mylić oczywiście.
Śląsk:
Oława
Milicz
Wołów
Oleśnica
Skokowa
Trzebnica
Kłodzko
Nysa
beneko pisze:Rawicz - zdecydowanie przewaga Lecha.
Nysa - mocny fc Śląska, a z drugiej strony dobra ekipa Odry (chyba że coś się zmieniło)
Jelenia Góra - Śląsk ilościowo, Karkonosze jakościowo (Legii tam nie ma, chyba że pojedyncze jednostki)
Bolesławiec - Śląsk obecny
Strzegom - ciężko określić. Zagłębie/Śląsk

Sparta we Wrocławiu - jak mówią miejscowi na ulicach w ogóle nie widoczna.
Śląsk w Nysie był, jest i pewnie będzie, ale na pewno na chwilę obecną nie jest mocny. Według mnie to obecnie w Nysie Odra jest bardziej widoczna. Trzebnica to miasto zdecydowanie za Śląskiem, ale jakościowo szału nie ma, a do "topowych" FC Śląska, to już na pewno nie należą. A z tym Kłodzkiem, to w ogóle... Zdecydowanie najsłabsze z FC Śląska w Kotlinie Kłodzkiej.

Rawicz to 100% Lech, nawet jeśli jeszcze ktoś jeździe na Śląsk, to tak na prawdę się nie liczy. Proste.

kibic0
Posty: 350
Rejestracja: 07.03.2007, 10:01
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kibic0 » 11.11.2013, 11:58

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Napisalem, ze zawdzieczacie ILOSC/POPULARNOSC nowemu stadionowi, a nie ze pojawiliscie sie wraz z nim. Zreszta pierwsze osoby, ktore odwiedzily Oporowska z Kudowy byly z okresu wczesniejszego niz wymieniles.
Dla mnie dziwna sytuacja jest totalny brak napiecia miedzy Wami a Gornikiem Walbrzych na ulicach,nie licze smiesznej wymiany uprzejmosci na murach. W koncu powinien byc derbowy klimat, a nie bezpolciowe obcowanie miedzy soba fanow co by nie mowic dwoch wrogo nastawionych klubow...(a mowimy o fc nie pojedynczysz osobach)
Generalnie to co kibic z Walbrzycha napisal oddaje sytuacje. FC Slaska ktore wyrosly jak grzyby po deszczu na bazie stadionu raczej nie stanowia sily w kazdej kibicowskiej plaszczyznie, moim zdaniem wciaz najsilniejsze sa te najstarsze jak Olawa czy Nowa Ruda.
Sprawa w mniejszych miastach jest nieco bardziej skomplikowana. Ludzie znają się od piaskownicy. Jest też taki przypadek w Kudowie że są 3 bracia z których 2 jeździ na Górnika, a 1 na Ślaska. Taka specyfika małych miasteczek, że ludzie znają się bardziej niż myślisz. W dużych miastach takich barier raczej nie uświadczysz.
Biało-niebieskie w herbie się mieni.....

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 19.11.2013, 13:44

Włókniarz Kudowa Zdrój opowiada się za jakąś drużyną (Śląsk, Górnik) ?

Podobne pytanie jeśli chodzi o Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

diablos
Posty: 57
Rejestracja: 13.02.2010, 10:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: diablos » 19.11.2013, 16:27

ŚNIEŻNY WARAN pisze:Włókniarz Kudowa Zdrój opowiada się za jakąś drużyną (Śląsk, Górnik) ?

Podobne pytanie jeśli chodzi o Zamek Kamieniec Ząbkowicki.
Zdaje sie ze maja (mieli) zgode pomiedzy soba.
Kiedys Wlokniarz anty Slask (stad negatywne nastawienie bylo do ekip typu Klodzko,Stronie Slaskie,Ziebice, czy Nowa Ruda, czyli wszystko pro WKS) teraz cholera wie.
~Fortune favors the brave~

KazoR_1987
Posty: 688
Rejestracja: 22.06.2007, 18:49
Lokalizacja: DzieRzoniow

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KazoR_1987 » 19.11.2013, 16:47

Kamieniec za Slaskiem Na Zamku widziane barwy Slaska
'' Nie liczy sie odleglosc liczy sie fanatyzm '' fc DzieRzoniow

dziadekKDW
Posty: 24
Rejestracja: 10.11.2013, 10:06

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: dziadekKDW » 19.11.2013, 17:21

W młynie Włókniarza są młodzieżowcy ze Śląska jednak jako cała ekipa nie opowiadają się oficjalnie za żadną z drużyn.
Zgodę z Zamkiem przybili w ostatnią niedzielę na meczu w Ożarach.

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 19.11.2013, 18:00

"FC Slaska ktore wyrosly jak grzyby po deszczu na bazie stadionu raczej nie stanowia sily w kazdej kibicowskiej plaszczyznie, moim zdaniem wciaz najsilniejsze sa te najstarsze jak Olawa czy Nowa Ruda"

Zgadzam się w stu procentach, potrzeba kilka-kilkanaście sezonów czasem, by okrzepnąć i stanowić jakąś zgraną ekipę.
Śląsk uwierzył, że na liczbie nowych fanów stworzy, w krótkim czasie spory potencjał.
Tak naprawde, mam wrażenie, że we Wrocławiu dopiero się uczą i wyciągaj wnioski, że w fc jest spora siła, ale trzeba umiejętnie zadbać o nie.

PolnocnaStrona
Posty: 217
Rejestracja: 08.12.2011, 15:55

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: PolnocnaStrona » 19.11.2013, 19:10

Bączyński pisze:
Na pewno do czołowych FC Śląska nie należy Nysa i Kłodzko czy tam Trzebnica.Absolutny TOP to na ten moment Oława,Oleśnica,Milicz,Nowa Ruda.
Z ciekawości zobaczyłem na wielkość miast z czołowych FC Śląska i widać po tym co piszecie że wielkość nie bardzo się ma się do jakości FC bo wyżej wymienione to nie są jakieś wielkie miasta(10-30tys). Ciekaw jestem w jakich liczbach pojawiają się na meczach Śląska?? Jako kibic Widzewa porównuje je oczywiście do najlepszych FC Widzewa to zauważam że RTS te najlepsze FC (można powiedzieć bastiony przynajmniej liczbowo) ma w miastach powyżej 50tys mieszkańców- Zgierz, Pabianice, Tomaszów Maz. Oczywiście zdarzają się dobre Fc w mniejszych miastach m.in. Koluszki, Zelów. Ogólnie widać spore różnice jeśli o kwestę Fc obu klubów. Ciekaw też jestem jak u was wygląda % kibiców na meczach wyjazdowych z Fc i Wrocławia??
PS a jak wyglądają FC Jelcz-Laskowice, Środa Śl., Kąty Wrocławskie, Jawor

Bączyński
Posty: 841
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 19.11.2013, 20:31

Ciekaw też jestem jak u was wygląda % kibiców na meczach wyjazdowych z Fc i Wrocławia??
Ano choćby tak,że na ostatnim wyjeździe do Bełchatowa więcej było przedstawicieli FC niż kibiców z Wrocławia.
PS a jak wyglądają FC Jelcz-Laskowice, Środa Śl., Kąty Wrocławskie, Jawor
Z wszystkich miejscowości jeżdżą ludzie na WKS.Obecnie najaktywniej Środa Śl. i Jawor.Kąty Wr. po stracie flagi natomiast zaliczyły dobrą akcję na pewną dolnośląską ekipę,co trzeba liczyć im na plus.

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 20.11.2013, 09:33

Dla ścisłości to sami tam nie byli, niemniej akcja na plus.

Co do Zamku śmieszna sytuacja, bodajże w Jaworzynie mówili, że są za Górnikiem Wałbrzych ;) Ale to chyba "urok" takich ekipek.

Do Widzewiaka - u nas jest trochę inna sytuacja, jest więcej niezależnych ekip. Z miast powyżej 40 tys. mieszkańców jedynie w Jeleniej Górze jest FC Śląska. Pozostałe czyli Świdnica, Głogów, Lubin, Legnica i Wałbrzych to niezależne ekipy, poza Miedzią w dodatku kosy Śląska. Największym po JG miastem-fc jest Bolesławiec (Zagłębie, 40 tys. mieszkańców), następny chyba Dzierżoniów (Lechia/Ruch, 35 tys.)

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 20.11.2013, 09:49

Jak już patrzeć pod względem liczby ludności to akurat przed Dzierżoniowem jest Oleśnica z 36 tysiącami ludzi...
Śląsk wiadomo niektóre FC ma silne i liczne, inne trochę słabsze, jak każdy. Ale jak pokazują wyjazd chociażby ostatni Piasta Nowa Ruda do Pieszyc czy Karkonoszy, Piasta Żmigród, Olimpii Kowary to jednak są to FC z wyrobioną pozycją które słabe nie są.

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 20.11.2013, 10:32

Piast Żmigród jak i Olimpia Kowary......liczby owszem robią wrażenie, ale ogólny poziom tych ekip jest słaby.
Żmigród fatalnie prezentował się w Żarach, dosłownie słaniali się na nogach i wypadali z autokaru z przepicia. Dodatkowo w Świdnicy Piast załapał się na klapsy, stracili barwy i wzywali psiarnie!
Kowary po pewnej akcji gdzie u siebie posiłkowali się sprzętem ostrym, też bym nie brał za ogarnietą do końca ekipe.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 20.11.2013, 11:09

Dolnoslazak - Zgoda, akurat Żmigród czy Kowary to raczej bardziej piknikowe ekipy niż ogarnięte. Jak byli w Zgorzelcu to pierwsi z trąbkami a drudzy pokazali się w składzie najebanych dziadków.
Ale liczby naprawdę robią wrażenie czy np. ostatnia oprawa w Żmigrodzie czy na ich wyjeździe w parę setek do Trzebnicy.

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 20.11.2013, 17:18

Na te liczby trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Faktycznie, zainteresowanie wśród pikników lokalną piłką w takim Żmigrodzie może robić wrażenie ale jaki sens ma podawanie takich liczb w świat przez osoby nazywające się ultrasami? Przykładowo Piast podaje liczbę 400 w Trzebnicy a na swojej stronie piszą "w tym 100-osobowy młyn" czyli defacto ta liczba powinna zostać podana bo reszta to pikniki i dziadki, których za każdą drużyną w śmieciowych ligach jeździ sporo. W Świdnicy też byli w jakieś 50 osób z czego ponad połowa to skład mocno małyszowy plus sporo nieogarów o czym napisał Dolnoślązak.

Inny przykład - jakiś czas temu Zdrój Jedlina podawał liczby wyjazdowe, które w b-klasie robiły wrażenie - 50-100 osób. W rzeczywistości było to 15-20 szalikowców plus dziadki. Takich ekip piknikowych na DŚ w ostatnim czasu porobiło się mnóstwo, przykładowo reaktywowała się Pogoń Oleśnica.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 20.11.2013, 17:31

Rzeczywiście jest sporo, obecnie w okręgówce Jeleniogórskiej Włókniarz Leśna szumnie określający się mianem ultrasów również jeździ piknikowym składem, niestety taki urok Dolnego Śląsk, że mało mamy kumatych ekip w szczególności na zachodzie województwa, najlepiej pod tym względem jest w okolicach Wałbrzycha

Lonely Rider
Posty: 44
Rejestracja: 08.12.2011, 19:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Lonely Rider » 20.11.2013, 19:33

KazoR_1987 pisze:Kamieniec za Slaskiem Na Zamku widziane barwy Slaska
Widziane też barwy Lecha, a kiedyś mieli zgodę z Karoliną Jaworzyna Śląska czyli ekipą pro Górnik. Co nie zmienia faktu, że ktoś tam z Kamieńca jeździ na Śląsk. Zamek to "ekipa", na którą trzeba raczej patrzeć z przymrużeniem oka.

Zamekkamieniec
Posty: 9
Rejestracja: 03.12.2013, 19:46
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Zamekkamieniec » 03.12.2013, 19:57

Widziane też barwy Lecha, a kiedyś mieli zgodę z Karoliną Jaworzyna Śląska czyli ekipą pro Górnik. Co nie zmienia faktu, że ktoś tam z Kamieńca jeździ na Śląsk. Zamek to "ekipa", na którą trzeba raczej patrzeć z przymrużeniem oka.
Oczywiście,kiedyś była zgoda pomiędzy Karoliną Jaworzyną Śląską ....ale to czasy Starszych już ludzi .Teraz jest teraźniejszość . Z tego co jestem poinformowany i widziałem sam i oczywiście sam chodzę w barwach Śląska Wrocław, to na terenie Kamieńca Ząbkowickiego widac już dość sporą ilość ludzi (kibiców) Śląska Wrocław ,którzy chodzą w bluzach i koszulkach Śląska Wrocław - po Miasteczku :) pozdrawiam
HEJ ŚLĄSK!!!

Mariusz Sokołowski
Posty: 26
Rejestracja: 02.12.2012, 22:47

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Mariusz Sokołowski » 09.12.2013, 14:07

A jak jest oficjalnie - Zamek uznaje się za ekipę pro-Śląsk czy "apolitycznie"? Są u Was w młynie barwy Śląska? W Jaworzynie osoby obecne z flagą twierdziły, że jesteście pro-Górnik.

Jak wygląda obecnie rozkład sił w Strzegomiu? Podobno Zagłębie ostatnio w odwrocie a Śląsk wspomagany okolicznymi fc ma innego rywala niż ZL, prawda?

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 09.12.2013, 15:49

Prawda.
Uważam, że jakby nie pomoc okolicznych fc,które są dość długo na szlaku kibicowskim to skończyliby jak Zagłębie.

Bączyński
Posty: 841
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 09.12.2013, 16:59

Nie bardzo kojarzę klimat Strzegomia,więc niech mnie ktoś oświeci.
Miejscowe ZL z kim miało nieprzyjemności,że wspomniane jest tu,że są w "odwrocie"?
Czy ma to związek z odradzającym się tam Górnikiem W. i jak to się ma do paktu o nieagresji między ZL-a Górnikiem?

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 09.12.2013, 18:25

Zagłębie obniżyło loty i to wyraźnie, ile miał na to wpływy sam Ślask, a ile inne czynniki to musi się ktoś z Zagłębia wypowiedzieć.
Nie chodzi o Górnik W-ch.
Zresztą czas pokaże jaka frakcja będzie decydować o wizerunku tego miasta, które powiedzmy sobie szczerze nigdy nie było jakaś potęga pod względem ilości kiboli.
Pakt o nieagresji hm.....chyba zbyt szumne słowo, myslę, że Śnieżny Waran lub Kibic0 dość lepiej by Ci opisali jak to wygląda-dla mnie to po prostu neutral, a nie jakby to chcieli wszyscy widzieć koalicja przeciw Śląskowi.

blakuś
Posty: 222
Rejestracja: 11.11.2013, 22:16

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: blakuś » 09.12.2013, 19:46

Właśnie, może ktoś opisać dokładnie Strzegom ? Jeździłem tam całe dzieciństwo, zawsze uważałem że miasto pro-Śląsk ( estetyczne wrzuty przy drodze do Jawora, wlepki ), potem się zdziwiłem gdy najpierw ZL wydało flagę...
Niedawno wróciłem, walka na murach widoczna, potężny napis Zagłębie Lubin FC Strzegom przy drodze od strony Wrocławia bardzo widoczny, jak to wygląda teraz ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ciekawski83, gerwazy, GreenwichMeanTime, KamykOKS, Oleole11, WITEK123 i 303 gości