www.warhouse.pl

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 08.01.2014, 21:42

Czy okolice przybierają pomarańczowy kolor ? Wątpię i to bardzo mocno, w Olszynie Lubańskiej wrzuty Śląska i osoby jeżdżące na Śląsk, Leśna też była na derbach ale po stronie WKS-u ( przedstawiciele lokalnego Włókniarza).
Zaś w samym Lubaniu na mieście Zagłębia nie widać, nigdy nie pokazują się gdy ekipy pro-Śląsk przyjeżdżają na swoje mecze..



Vicky
Posty: 69
Rejestracja: 08.01.2012, 23:08

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Vicky » 08.01.2014, 23:47

Zapewne @ISeeDeadHaters miał na myśli pomarańczowe barwy Chrobrego Głogów, bo Zagłębie ma miedziane, a to duża różnica. Ale czy w Lubaniu są fani ChG? Mówiąc szczerze nie wiem, nic o tym nie słyszałem

ISeeDeadHaters
Posty: 74
Rejestracja: 19.04.2013, 10:44

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ISeeDeadHaters » 11.01.2014, 01:35

Na pewno miałem na myśli Chrobrego, co do tego nie ma wątpliwości.
@ [link]
sHy! pisze:
Bączyński pisze:
Trochę o kpine zakrawa brak wyjazdu na dosyć nieodległy teren, biorąc pod uwagę poziom netonapinki na pobliskiego Chrobrego i Zagłębie
A co,Wielkie Zagłębie chciało zrobić zasadzkę?
Akurat co do Miedzi,to nie wiem skąd Twoje zdziwienie,przecież nie od dziś jedne wyjazdy traktują priorytetowo a inne odpuszczają.Taka ich specyfika.Niedawno byli w przyzwoitej liczbie w Grudziądzu także nie musisz bać o ich formę.
'jesteśmy zawsze tam' ;)

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 11.01.2014, 06:12

Gościu na tej fotce ma opaske Zagłębia...więc raczej chodziło o Miedziane, chyba, że miała to być taka podpierdółka do koloru

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 11.01.2014, 08:44

Wiadomo, że chodzi o Zagłębie nie ma co się bez sensu dopierdalać. Aczkolwiek tego Zagłębia w Lubaniu na mieście nie widać - oprócz vlepek.

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 11.01.2014, 22:32

Tam na mieście nie widać nikogo ale w końcu każdy musi od czegoś zacząć.

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 14.01.2014, 07:40

Mam pytanie dotyczące fc Śląska z Łagiewnik, od kiedy jeżdżą na Śląska jako w miarę zorganizowana ekipa?

Lonely Rider
Posty: 44
Rejestracja: 08.12.2011, 19:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Lonely Rider » 14.01.2014, 17:11

z forum Śląska:
"Debiut naszej flagi 21.11.2009r Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław.
Co do naszego FC to jeździ nas na mecze stała grupa ok. +/- 12 osób. Wiadomo, że od atrakcyjności rywala ta grupa sie zwiększa. W tej chwili na Oporowskiej nasz rekord wynosi ok.35 osób. Jeśli chodzi o ten sezon to większość wyjazdów mamy zaliczone w mniejszej lub większej liczbie.
Co prawda flaga powstała nie tak dawno temu to obecni na Śląsku bylismy juz dużo wczesniej (brak odpowiedniej organizacji)!!!" - post z listopada 2009

mp86
Posty: 44
Rejestracja: 20.12.2011, 19:06

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: mp86 » 14.01.2014, 18:23

Czy w innych większych klubach FC do 12 osób mogą sobie zrobić flagę?
A poźniej Śląsk wydaje jakieś dekalogi, tracę flagi w Hiszpanii eh.
b. dobry przykład "silnego" FC Sobótka
https://www.youtube.com/watch?v=25i8tG1BkXY

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 14.01.2014, 18:45

Przecież Legia miała 2 osoby FC z flagą wiszącą na Łazienkowskiej ( FC Zgorzelec), o Widzewie się też mówi, że ma sporo takich FC do tego... większość większych klubów ma takie FC.
FC Lubań Zagłębia nie jeździ więcej niż w 10 osób bo ich po prostu więcej nie ma.
FC Cracovii Wolbrom czy FC Olkusz ? I sporo sporo innych.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 14.01.2014, 18:47

co do Rogowa Sobóckiego to jest to jeden z lepszych FC, dobry chuligańsko więc nie wiem po co te Twoje przytyki, zaliczyli nawet kilka ustawek jako FC.

DOLNOSLAZAK
Posty: 222
Rejestracja: 08.03.2007, 08:51

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: DOLNOSLAZAK » 15.01.2014, 07:23

On pisał o Sobótce nie Rogowie.
Sama Sobótka jest słaba, ale jeśli podłączy się pod nią Rogów S. (działają razem chyba w grupie Ślężanie) to już to lepiej na pewno wygląda.
Każdy duży klub ma inną politykę co do tego czy fc może mięć flagę i jaka ilość osób to fc.
Myślę, że w każdym znajdziesz kilka takich naciąganych fc.
Prosty przykład masz np. ze Świdnicą. Są osoby co jeżdżą na Śląska, ale nikt w barwach się nie wychyli, o jakiejkolwiek akcji w mieście też mogą zapomnieć.Robią dużą flagę, której nawet uznane fc nie mają tak dużej....wiadomo, że z tych jednostek kiedyś może coś urosnąć i nikt nie wie co będzie za 10 lat i kto będzie rozdawał karty na mieście.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 15.01.2014, 08:27

Rogów Sobócki działa razem z Sobótką.
Co do Świdnicy mam podobne zdanie jak Ty, takie FC widmo,studenckie bardziej propagandowe nastawione na przyszłość.

dziadekKDW
Posty: 24
Rejestracja: 10.11.2013, 10:06

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: dziadekKDW » 15.01.2014, 10:36

mp86 - nie istnieje w naszych szeregach FC Sobótka o którym piszesz. Filmik jak filmik zapewne wiele takich na YT.


DOLNOŚLĄZAK - FC Rogów Sobócki nie należy do grupy "Ślężanie". Owszem powstała taka flaga, powisiała kilka meczy i to na tyle. Świdnica moim również zdaniem jest FC na wyrost, ja osobiście znam dwóch ogarniętych chłopaków, którzy jeżdżą już długo. Swoją drogą ten słaby FC mocno podziałał na miejscową Polonię która od tego czasu zaczęła prężniej działać.
Co do flagi Świdnicy to obczaj sobie flagę Kłodzko, Milicz, Trzebnica, Ślężanie, wszystkie były robione na ten sam wymiar gdy graliśmy jeszcze na O62, a tam mieliśmy możliwość wieszania dwóch rzędów flag na całej odkrytej trybunie i dodatkowo na trybunie "północnej" stąd tak wielkie flagi. Dodatkowo taka była polityka stowarzyszenia "Wielki Śląsk" tj. błędna i nie znajdująca poparcia wśród dużej rzeszy fanów. Z wyżej wymienionych tylko Milicz zasłużył na taką flagę.

lesiuFCRS
Posty: 10
Rejestracja: 02.02.2010, 21:10

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: lesiuFCRS » 15.01.2014, 12:23

b. dobry przykład "silnego" FC Sobótka
https://www.youtube.com/watch?v=25i8tG1BkXY[/quote]


Sobótka nigdy nie była oficjalnym FC Śląska. Mimo iż z tego miasta chodzi wiele osób na mecze WKS-u na własną „łapę” to jedynym i oficjalnym FC w tym regionie jest ROGÓW SOBÓCKI, który skupia swoich członków także ze Sobótki oraz przy miejskich okolic, jak i z sąsiednich gmin. Kiedyś padł luźny pomysł aby całe towarzystwo ujednolicić pod nazwą ŚLĘŻANIE ale na rozmowach się skończyło. Pomysł podłapał Prezes Stowarzyszenia WŚ i sobie taka flagę zrobił za którą nikt z FCRS na meczach nie stał.
Co do filmiku to został on zrobiony przez podnieconych dzieciaków po wizycie piłkarzy Śląska w Sobóckim Gimnazjum, na którym byli także kibole z Rogowa w celu zachowania dyscypliny w śród ewentualnych przyszłych członków FCRS

marshal
Posty: 44
Rejestracja: 25.03.2013, 21:10

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: marshal » 15.01.2014, 12:48

Gór1946nik pisze:
Jak na 70 tysięczne miasto Lubin całkiem dobrze nawiązuje walkę ze Śląskiem, a tym bardziej często i gęsto męczy sąsiadkę z Legnicy. Wracając do tematu w Bolesławcu coś się dzieje na miejscowym BKSie czy już tylko Zagłębie? Coś mi się o uszy obiło że ktoś tam śmiga na Śląska prawda to?
przypomnisz mi w jaki sposób dokładnie męczy sąsiadów z Legnicy bo coś skojarzyć niemoge? może być na priv

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 15.01.2014, 13:43

Chyba chodziło o niszczenie grafów czy wpadnięcie przed jednym z meczów bodaj Zawiszy do Legnicy i skrojenie Ultrasom Miedzi części oprawy.

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 15.01.2014, 15:33

O ile się nie mylę flaga Ślężanie nie była efektem docenienia okolicznych miejscowości a wręcz dopiero miała zachęcić mieszkańców miasteczek i wsi spod Ślęży do uczęszczania na O62. Efekt jednak był mizerny.

Podobny cel miała flaga Świdnica - ta miała zachęcić świdniczan do pojawiania się na meczach Śląska. Tu wyszło jedynie tyle, że tłumy pikników pojechały "na Seville" i to raczej nie z powodu flagi. Kumate osoby nadal można policzyć maksymalnie na palcach jednej ręki a w mieście rzadko kiedy wychylają się nawet z partyzantką. Tu trzeba zaznaczyć, że w ostatniej chwili obudziła się Polonia, której kibice nie działali przez jakieś 4 lata ze względu na upadek klubu. Agresywna polityka Śląska w stylu vlepek "Świdnica 100% Śląsk" tak naprawdę przyniosła całkowicie odwrotny skutek. Możliwe, że gdyby swoje struktury budowali w Świdnicy po cichu i pod ziemią, Poloniści by się nie obudzili i dziś Świdnica byłaby miastem Śląska. Ruch kibicowski na Polonii reaktywował się, zaczęli pojawiać się na Polonii/Sparcie gdzie wywalczyli powrót do właściwej nazwy i barw i w szybkim tempie zdominowali miasto jednocześnie marginalizując znaczenie "Miedzianej Świdnicy".

kropek
Posty: 736
Rejestracja: 29.10.2009, 00:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kropek » 15.01.2014, 18:19

Andrus pisze:Przecież Legia miała 2 osoby FC z flagą wiszącą na Łazienkowskiej ( FC Zgorzelec), o Widzewie się też mówi, że ma sporo takich FC do tego... większość większych klubów ma takie FC.
FC Lubań Zagłębia nie jeździ więcej niż w 10 osób bo ich po prostu więcej nie ma.
FC Cracovii Wolbrom czy FC Olkusz ? I sporo sporo innych.
Przekumaty widzę Andrus mocno jesteś :) Poza tym mowa jest o robieniu fan przez fc widmo bądź takie, które pojawia się na meczach w śladowych ilościach. Lubań flagi nie ma i dopóki nie zasłuża szeroko pojętą działalnością na Zagłębiu dopóty flagi mieć nie będą.

Tak jest z każdym fc w Lubinie, więc nie wycierajcie sobie mordy Zagłębiem, bo w przeciwieństwie do ''ludzi zasad'' z Wrocławia u nas pewne zasady panują i za damski c*** flagi nikt sobie nie powiesi.
Obrazek

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 15.01.2014, 18:55

Dziwnym trafem sami przyznają, że jest ich 10 osób, patrząc po ich działalności to więcej ich nie ma nawet prawa być.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Foxx » 15.01.2014, 19:08

Andrus pisze:Przecież Legia miała 2 osoby FC z flagą wiszącą na Łazienkowskiej ( FC Zgorzelec)
Legia nigdy nie miała takiego FC. Prośba o fotkę flagi.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Bączyński
Posty: 843
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 15.01.2014, 21:48

No proszę,jakie Zagłębie sztywna ekipa,a najsztywniejsi ci ze Świdnicy na czele z ogarniającym przerzutem.

deziderata
Posty: 17
Rejestracja: 12.10.2010, 21:19

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: deziderata » 15.01.2014, 21:52

Pozatym słyszałem, że na policje sprzedali jakiś Fc Ślaska.

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 15.01.2014, 23:08

Foxx pisze:
Andrus pisze:Przecież Legia miała 2 osoby FC z flagą wiszącą na Łazienkowskiej ( FC Zgorzelec)
Legia nigdy nie miała takiego FC. Prośba o fotkę flagi.
Obrazek
A tutaj wątek z forum legionistów gdzie też można poczytać, że niby u nas jest jakaś Legia a nigdy jej nie było- były to dwie osoby z czego jedna była przerzutem i to osoba pisząca post o Zgorzelcu i okolicach http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=777&page=2
Osobiście bardzo szanuję Legię, najlepsza ekipa w Polsce moim zdaniem jednak "ekipę" z moich okolic mogę skwitować śmiechem.

Co do Zagłębia przecież nie dawno wraz z klubem robili szumne zapowiedzi powstania kilku nowych FC w tym... Bogatynia ( skąd ludzie jeżdżą na Śląsk nawet wydali vlepki, odwiedzają też mecze Nysy i naszego zgodowicza) czy Nowogrodziec w którym nic się nie dzieje.
Obrazek

Lonely Rider
Posty: 44
Rejestracja: 08.12.2011, 19:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Lonely Rider » 16.01.2014, 00:55

Link Andrusa nie działa, ale tu widać wspomnianą flagę na meczu Pogoni
Obrazek

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Foxx » 16.01.2014, 07:38

Andrus pisze:
Foxx pisze:
Andrus pisze:Przecież Legia miała 2 osoby FC z flagą wiszącą na Łazienkowskiej ( FC Zgorzelec)
Legia nigdy nie miała takiego FC. Prośba o fotkę flagi.
Obrazek
A tutaj wątek z forum legionistów gdzie też można poczytać, że niby u nas jest jakaś Legia a nigdy jej nie było- były to dwie osoby z czego jedna była przerzutem i to osoba pisząca post o Zgorzelcu i okolicach http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=777&page=2
No, więc tak:
1. Wrzucona dyskusja z naszego forum jest z roku 2003, gdy jeden z użytkowników podał miejscowości, z których ludzie zgłaszają się do niego po bilety na Legię spoza FC. Dalsze rozkminki na temat Legii na Dolnym Śląsku (i nie tylko zresztą) z tamtego linka (chodzi o konkretną stronę tematu) to jakaś pomyłka. W różnych sytuacjach współpracuję z legijnymi FC i mogę jednoznacznie napisać, że zorganizowanej grupy (L) na Dolnym Śląsku w tej chwili nie ma (poza internetem, jak zwykle ;) Jest to ciekawe o tyle, że np. w Wielkopolsce działają dwie niezależne od siebie grupy, a tam nas-krawaciarzy lubi się jakby mniej ;)

2. Wrzucona przez Ciebie flaga nie wisiała w mojej przytomności przy Łazienkowskiej. Jak aktywnie trzeba działać, by coś takiego było możliwe, świadczy fakt że dość niedawno uszyli swoje płótno Kołobrzescy Legioniści (tyle, że z akceptacją Centrali). Pomijam szczegół, że nie byłoby zgody na prezentację czegoś takiego ("FC Zgorzelec") choćby z przyczyn czysto estetycznych.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Vicky
Posty: 69
Rejestracja: 08.01.2012, 23:08

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Vicky » 16.01.2014, 09:48

To w końcu w takich miejscowościach jak Żagań, Szlichtyngowa, Nowe Miasteczko, Bytom Odrzański istnieją f/c Kghm Zagłębia Lubin, czy nie? ;-)

monterinio
Posty: 186
Rejestracja: 04.01.2012, 20:00

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: monterinio » 16.01.2014, 10:43

Dostałes juz wcześniej odpowiedź, wiec o c*** ci jeszcze chodzi ? ale napisze ci jeszcze raz NIE MA TAM ŻADNYCH ZORGANIZOWANYCH GRUP, stowarzyszenie zorganizowało taką akcje aby zrzeszać kibiców z tych miast/miasteczek, w niektórych poszło to w dobrym kierunku i coś sie ruszyło, a w innych spełzło na niczym.

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 16.01.2014, 14:53

Kamienna Góra i Dobromierz ZL? To tereny Górnika Wałbrzych.

pomarańcz
Posty: 144
Rejestracja: 20.08.2013, 12:47

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: pomarańcz » 16.01.2014, 15:02

monterinio pisze:Dostałes juz wcześniej odpowiedź, wiec o c*** ci jeszcze chodzi ? ale napisze ci jeszcze raz NIE MA TAM ŻADNYCH ZORGANIZOWANYCH GRUP, stowarzyszenie zorganizowało taką akcje aby zrzeszać kibiców z tych miast/miasteczek, w niektórych poszło to w dobrym kierunku i coś sie ruszyło, a w innych spełzło na niczym.
można wiedzieć , w których to miasteczkach "coś się ruszyło"?

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 16.01.2014, 15:17

Z Marciszowa/Ciechanowic/Krzeszowa jeździ ktoś na Górnik ?
Co do miasteczek jest stare już dosyć FC Zagłębia w Lwówku Śląskim, jest też FC w Lubaniu.
W Węglińcu, Bogatyni-Śląsk
Gryfów Śląski- Pustynia bodaj pojedyncze osoby działają z FC Barcinek Śląska ale nie jestem pewny. Na mieście zero oznak kibicowania.
Nowogrodziec- Pustynia
Żagań-Chrobry
Kamienna Góra- Górnik
tyle wiem resztę niech opisze ktoś inny.

zubri
Posty: 83
Rejestracja: 10.12.2011, 11:44

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: zubri » 16.01.2014, 16:05

Była to zwykła akcja promocyjna zorganizowana przez klub i stowarzyszenie, nikt nie twierdzi że w tych miejscowościach mamy teraz zajebiste FC o których reszta marzy. Boli was to że tak dopytujecie?
Zagłębie Lubin Ponad Wszystko

071
Posty: 106
Rejestracja: 20.05.2013, 10:31

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: 071 » 16.01.2014, 17:04

Kiedy we Wrocławiu klub za plecami Ultrasów i nieistniejącego już stowarzyszenia zrobił sobie pokaz laserowy to był to powód do wyśmiania i wymyślania super anty-opraw przez Zagłębie.Natomiast kiedy wasz klub robi sobie fc. chociażby w Kamiennej Górze to już jest nie wasza sprawa,no bo przecież to klub organizował,a nie nikt z ekipy.Co do zasad to rozumiem,że pare osób z waszego fc Świdnica już nie jeździ na Zagłębie?Co do mojego wcześniejszego posta to była to tylko lekka szydera,gdyż uważam że dzielenie ludzi na tych z miejscowości i na tych "z wioch poniżej 1000 osób" jest nie na miejscu,liczy się zaangażowanie,serducho i wierność zasadom ustalonym przez "centrum dowodzenia",przynajmniej mnie się tak wydaje.I wcale nie miałem na celu spinać się tamtym postem na Zagłębie,był to bardziej żart,dla ścisłości uważam ZL za solidną ekipę i dla mnie i jeszcze naprawdę wielu mecze z nimi to jednak derby ;)
ŚLĄSK&MOTOR

kibic0
Posty: 350
Rejestracja: 07.03.2007, 10:01
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kibic0 » 16.01.2014, 18:17

Andrus pisze:Z Marciszowa/Ciechanowic/Krzeszowa jeździ ktoś na Górnik ?
Co do miasteczek jest stare już dosyć FC Zagłębia w Lwówku Śląskim, jest też FC w Lubaniu.
W Węglińcu, Bogatyni-Śląsk
Gryfów Śląski- Pustynia bodaj pojedyncze osoby działają z FC Barcinek Śląska ale nie jestem pewny. Na mieście zero oznak kibicowania.
Nowogrodziec- Pustynia
Żagań-Chrobry
Kamienna Góra- Górnik
tyle wiem resztę niech opisze ktoś inny.
Fan Club Kamienna Góra skupia w swoich szeregach osoby z innych okolicznych miejscowości. O ile dobrze pamiętam z Ciechanowic ktoś jest. Krzeszów / Marciszów nie kojarze, ale też nie zaprzeczę.
Biało-niebieskie w herbie się mieni.....

zubri
Posty: 83
Rejestracja: 10.12.2011, 11:44

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: zubri » 16.01.2014, 18:53

071 pisze:Kiedy we Wrocławiu klub za plecami Ultrasów i nieistniejącego już stowarzyszenia zrobił sobie pokaz laserowy to był to powód do wyśmiania i wymyślania super anty-opraw przez Zagłębie.Natomiast kiedy wasz klub robi sobie fc. chociażby w Kamiennej Górze to już jest nie wasza sprawa,no bo przecież to klub organizował,a nie nikt z ekipy.Co do zasad to rozumiem,że pare osób z waszego fc Świdnica już nie jeździ na Zagłębie?Co do mojego wcześniejszego posta to była to tylko lekka szydera,gdyż uważam że dzielenie ludzi na tych z miejscowości i na tych "z wioch poniżej 1000 osób" jest nie na miejscu,liczy się zaangażowanie,serducho i wierność zasadom ustalonym przez "centrum dowodzenia",przynajmniej mnie się tak wydaje.I wcale nie miałem na celu spinać się tamtym postem na Zagłębie,był to bardziej żart,dla ścisłości uważam ZL za solidną ekipę i dla mnie i jeszcze naprawdę wielu mecze z nimi to jednak derby ;)
Napisałem wyżej że była to wspólna akcja klubu i stowarzyszenia.
Zagłębie Lubin Ponad Wszystko

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 16.01.2014, 20:42

kibic0 pisze:
Andrus pisze:Z Marciszowa/Ciechanowic/Krzeszowa jeździ ktoś na Górnik ?
Fan Club Kamienna Góra skupia w swoich szeregach osoby z innych okolicznych miejscowości. O ile dobrze pamiętam z Ciechanowic ktoś jest. Krzeszów / Marciszów nie kojarze, ale też nie zaprzeczę.
Dzięki za odpowiedź ! Będąc w tamtych rejonach widać było kilka wrzutów o Górniku i vlepy Legionu Sudety. A teren ciekawy i bliski Wałbrzycha i Jeleniej Góry.
A Górnik w Jeleniej? Jak przedstawia się sytuacja w tym mieście ? Parę lat temu słyszałem o FC Jelenia Góra, Spartakus twardo obstawał za Górnikiem, a jak jest teraz? Zwłaszcza,że w okolicach ( jak się nie mylę Lubawka i Mirsk pro-Górnik)

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 16.01.2014, 22:08

FC Jelenia Góra to ludzie, którzy się nie przerzucili kiedy wiatr zawiał inaczej i zostali przy swojej wierze. Wiara była na tyle silna, że trwa do dziś i na meczach Górnika w ostatnich czasach zjawiało się nawet ponad 20 osób ze Spartakusa (na wyjeździe bodajże do Głogowa osiągnęli podobną liczbę) co przez pewien czas czyniło z nich najprężniej działającą ekipę w Jeleniej ;). Do tego kibice z JG regularnie wspierają zgody, w tym roku byli m.in. kilka razy w Świdnicy z flagą. Jest to starsza ekipa + zaledwie kilka młodych osób i na mieście nie mają nic do powiedzenia, jednak cały czas działają na miarę swoich możliwości.

Swoją drogą sytuacja jest co najmniej dziwna, gdyż flaga Spartakusa niedawno wisiała na Złotniczej. No ale tak to wygląda kiedy jedni trwają przy swoim a inni tańczą jak im zagra pijany władca mórz.

Lubawka na pewno pro-Górnik ale Mirsk? Raczej pustynia, nie znałem nigdy nikogo stamtąd kto jeździł na Górnik.

Gór1946nik
Posty: 25
Rejestracja: 18.04.2013, 23:25

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Gór1946nik » 16.01.2014, 23:12

ŚNIEŻNY WARAN pisze:FC Jelenia Góra to ludzie, którzy się nie przerzucili kiedy wiatr zawiał inaczej i zostali przy swojej wierze. Wiara była na tyle silna, że trwa do dziś i na meczach Górnika w ostatnich czasach zjawiało się nawet ponad 20 osób ze Spartakusa (na wyjeździe bodajże do Głogowa osiągnęli podobną liczbę) co przez pewien czas czyniło z nich najprężniej działającą ekipę w Jeleniej ;). Do tego kibice z JG regularnie wspierają zgody, w tym roku byli m.in. kilka razy w Świdnicy z flagą. Jest to starsza ekipa + zaledwie kilka młodych osób i na mieście nie mają nic do powiedzenia, jednak cały czas działają na miarę swoich możliwości.

Swoją drogą sytuacja jest co najmniej dziwna, gdyż flaga Spartakusa niedawno wisiała na Złotniczej. No ale tak to wygląda kiedy jedni trwają przy swoim a inni tańczą jak im zagra pijany władca mórz.

Lubawka na pewno pro-Górnik ale Mirsk? Raczej pustynia, nie znałem nigdy nikogo stamtąd kto jeździł na Górnik.

Nie była to flaga chłopaków którzy jeżdżą na Górnik. Po kosie część osób ze Spartakusa wybrała Górnik a część Karkonosze.Stąd obecność owej flagi.

KSK1953
Posty: 10
Rejestracja: 11.12.2013, 11:54
Lokalizacja: WŁADCY SUDETÓW

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KSK1953 » 17.01.2014, 13:48

W Mirsku coś tam działa miejscowy Włókniarz.
Co do Gryfowa to ktoś tam jeździ na Zagłębie o Śląsku nic nie słyszałem.
Tylko szkoda że Ci ludzie ze Spartakusa się nie udzielali na mieście skoro BYLI jedyną ekipą w Jeleniej która się udzielała...

Andrus
Posty: 303
Rejestracja: 08.12.2012, 14:46

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Andrus » 17.01.2014, 13:57

W Mirsku jest młynek na Włókniarzu to fakt, ale doszły mnie słuchy, że są pro-Górnik. Zobaczymy na wiosnę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: eRichone, Kickers i 480 gości