www.warhouse.pl

Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Bartekkibic
Posty: 76
Rejestracja: 01.07.2013, 18:50

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Bartekkibic » 16.11.2013, 14:43

wyjazdowicz pisze:kiedyś jak rozwiązano Zagłębie i przez kilka lat nie było klubu (92-95) to wtedy powstało min hasło "Wiara która przetrwała", a kibice uznali barwy biało-czarne za barwy kibicowskie. Obecnie chyba już nie ale w ubiegłych latach było sporo gadżetów w takiej kolorystyce na Ludowym
Nie zgadzam się z tym - miałem okazję widzieć ekipę Zagłębia przed rozwiązaniem (jakoś końcem lat 80-tych) i już wtedy sporo z nich nosiło biało-czarne barwy.
Jak nie atakujemy my to akatują oni!



B&K
Posty: 24
Rejestracja: 16.12.2008, 16:18

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: B&K » 16.11.2013, 14:54

Bartekkibic pisze:
wyjazdowicz pisze:kiedyś jak rozwiązano Zagłębie i przez kilka lat nie było klubu (92-95) to wtedy powstało min hasło "Wiara która przetrwała", a kibice uznali barwy biało-czarne za barwy kibicowskie. Obecnie chyba już nie ale w ubiegłych latach było sporo gadżetów w takiej kolorystyce na Ludowym
Nie zgadzam się z tym - miałem okazję widzieć ekipę Zagłębia przed rozwiązaniem (jakoś końcem lat 80-tych) i już wtedy sporo z nich nosiło biało-czarne barwy.
Te barwy wymyślili,żeby odróżniać się od innych ekip,które miały w barwach czerwony,zielony i biały.

wyjazdowicz
Posty: 256
Rejestracja: 09.02.2010, 21:57

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wyjazdowicz » 16.11.2013, 16:13

tak przewinął mi kiedyś jeden fanatyk Zagłębia. Najlepiej w obliczu niejasności niech sprawę wytłumaczy ktoś z Sosnowca

12345
Posty: 2
Rejestracja: 01.11.2013, 14:10

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: 12345 » 17.11.2013, 15:15

12345 pisze:Trapi mnie flaga Zawiszy "Sahara". To nazwa dzielnicy, grupy?
Podbijam.
Z tego co się dowiedziałem, jest to flaga ekipy z bydgoskich Wyżyn. Wyjaśni ktoś genezę nazwy? Może być pw.

Profesoor.
Posty: 14
Rejestracja: 13.09.2012, 11:14

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Profesoor. » 18.11.2013, 01:02

Pogoń Siedlce to ekipa pro Legia?

Krzesełko Stadionu
Posty: 336
Rejestracja: 23.05.2010, 12:52
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Krzesełko Stadionu » 18.11.2013, 07:09

12345 pisze:
12345 pisze:Trapi mnie flaga Zawiszy "Sahara". To nazwa dzielnicy, grupy?
Podbijam.
Z tego co się dowiedziałem, jest to flaga ekipy z bydgoskich Wyżyn. Wyjaśni ktoś genezę nazwy? Może być pw.
Sahara to dawna nazwa osiedla ktore obecnie nazywa sie ,,Zawisza,, i znajduje sie niedaleko stadionu

jestemzbandy
Posty: 63
Rejestracja: 06.09.2012, 15:56

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jestemzbandy » 18.11.2013, 11:58

Profesoor. pisze:Pogoń Siedlce to ekipa pro Legia?
Tak

hemik
Posty: 19
Rejestracja: 11.11.2013, 14:01

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: hemik » 19.11.2013, 20:37

jakie panujo relacje na linii Legnica-Sosnowiec

Trzęsacz
Posty: 148
Rejestracja: 02.01.2013, 15:25

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Trzęsacz » 19.11.2013, 22:35

hemik pisze:jakie panujo relacje na linii Legnica-Sosnowiec
Bezpośredniej relacji nie ma, zawsze przynajmniej jedna przesiadka.

[link]

Łódź-Andrzejów
Posty: 221
Rejestracja: 18.09.2013, 18:43

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Łódź-Andrzejów » 20.11.2013, 09:21

Jak z ochrona w Bydgoszczy ? Skrupulatne sprawdzanie kazdego szczegolu ?

wibrator
Posty: 149
Rejestracja: 12.03.2013, 19:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wibrator » 20.11.2013, 16:45

w których latach powstał ruch kibicowski na Polonii Bydgoszcz a w których na Zawiszy?
I od razu była kosa czy jakoś to się zmieniało?

Krzesełko Stadionu
Posty: 336
Rejestracja: 23.05.2010, 12:52
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Krzesełko Stadionu » 20.11.2013, 18:41

wibrator pisze:w których latach powstał ruch kibicowski na Polonii Bydgoszcz a w których na Zawiszy?
I od razu była kosa czy jakoś to się zmieniało?
Polonia -
Moim zdaniem, na poczatek lat osiemdziesiatych mozna datowac inauguracje ruchu szalikowego wsród kibiców BKs-u. O kibolach Polonii z lat 1981-1984niewiele konkretów moge napisac. Byli ono slabo zorganizowani, brakowalo elementów przywódczych i dominujacych. To powodowalo, ze choc Polonisci bardzo efektownie prezentowali sie na wlasnych smieciach - pamietne flagi na kijach, którymi zalany byl sektor na srodku drugiej prostej - to nie bylo ich widac podczas meczów wyjazdowych zuzlowców z czarnym gryfem na plastronie. Nie wchodzili w zadne uklady z zuzlowymi kibicami innych klubów.
Zawisza-
Historia kibiców Zawiszy Bydgoszcz sięga pierwszej połowy lat 70-tych, to właśnie wtedy pojawiły się pierwsze grupy zagorzałych fanatyków. Niektórzy ze starszych kibiców, twierdzą, że przełomowym momentem był mecz z Arką Gdynia. Fani z Gdyni przybyli w sile ok 2 tys., przyodziani w żółto niebieskie barwy, śpiewający piosenki o swoim klubie. To sprawiło, że bydgoscy kibice zaczęli się organizować.

Historia kosy wg Polonistów:
W sierpniu kibice z grodu nad Brda ?przybili piatke? z kibicami ROW-u. Byla to jednak sztama krótko trwala, zakonczona w czerwcu roku nastepnego. Oparta byla na fakcie, ze szalikowcy z Rybnika to nic innego jak filia fanów Górnika Zabrze, którzy jak wiadomo maja zgode z kibicami Zawiszy Bydgoszcz. Do zgody doszlo na bazie faktu, ze w roku 1987 kibole Polonii zyli z WKS-owcami na spokojnej stopie.
Inna rzecz , ze swoje trzy grosze w sprawy miedzy Polonia a ROW-em wrzucili zuzlowi kibice Zawiszy / tak, tak - tacy równiez sa w naszym miescie /, czyli tacy którzy nosza szalik WKS-u, a czesciej ich mozna spotkac na zawodach zuzlowych niz na meczu pilkarskim druzyny z ul. Gdanskiej
W roku 1988 szalikowcy Polonii wspomagali leszczynskich podczas ich wyjazdu do Zielonej Góry, czestochowskich we Wroclawiu i Lublinie. W roku tym, jak wspomnialem, zaostrzyly sie stosunki z pilkarskimi kibicami Zawiszy. Czesc "mlodych gniewnych" ze Sportowej otaczaly radykalne poglady w zwiazku z czym ciagle namawiano do wzniecenia niecheci do WKS-owców, do prowokowania do burd z nimi, min. sposobem na to bylo wyspiewywanie nazw klubów, z którymi szalikowcy Wojskowych mieli "kose

źródła :
http://www.zawiszafans.com/historia
[link]

flash
Posty: 92
Rejestracja: 14.09.2009, 00:28

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: flash » 21.11.2013, 13:24

Cy "mocno opalony" ochroniarz na Lechu Poznań pracuje przy przeszukaniu kibiców gości z powodu:
a) prowokacji policyjnej (żeby ludzie awanturowali się przed wejściem)
b) to znak naszych czasów i będzie ciapatych ochroniarzy coraz więcej
c) to jednorazowy incydent

daniKSC
Posty: 246
Rejestracja: 05.05.2013, 18:19

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: daniKSC » 21.11.2013, 14:18

flash pisze:Cy "mocno opalony" ochroniarz na Lechu Poznań pracuje przy przeszukaniu kibiców gości z powodu:
a) prowokacji policyjnej (żeby ludzie awanturowali się przed wejściem)
b) to znak naszych czasów i będzie ciapatych ochroniarzy coraz więcej
c) to jednorazowy incydent
nie bardzo rozumiem do kogo to pytanie?
mysle że ludzie odpowiedzialni za ochrone na Lechu tutaj nie wchodzą...

mokry_john
Posty: 477
Rejestracja: 07.12.2011, 20:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: mokry_john » 22.11.2013, 09:19

dlaczego ROW Rybnik zawsze rozgrywa swoje mecze w piątki ?

bort14
Posty: 85
Rejestracja: 21.11.2013, 21:40

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: bort14 » 22.11.2013, 11:23

Wszyscy kibice ROW-u jezdza do Zabrza na Roosvelta czy jest takze czesc ekipy udzielajaca sie wylacznie kibicowsko przy Gliwickiej i nigdy nie bedaca na meczu Gornika?
Oczywiscie chodzi mi o sytuacje przed budowa nowego stadionu, ktory jest obecnie ograniczony ilosciowo.
Jak dla mnie jest, to naciagana sytuacja, a sztama utrzymywana na pokaz.
Kibice KSG twierdza, ze ROW jest oddzielna ekipa i maja z nimi sztame.Majac sztame jest, to najprostsza wymowka o bezproblemowym i regularnym pojawianiu sie na trybunach stadionu w Zabrzu.
Smieszny paradoks, ale mniej wiecej tak ta sprawa wyglada od srodka, gdy przyjrzy sie jej dokladnie.
Jako kibice ROWu oficjalnie nie odniesli sie do sytuacji straty dwoch swoich najwazniejszych flag co jest bardzo zastanawiajace, a wyreczyly ich tutaj posty Gksu i Ksg.
Wiadomo ze ekipa ROWu bez wsparcia Ksg nie odbiega zbytnio poziomem hooliganskim od klubow grajacych w nizszych ligach na Gornym Slasku.
Qui seminat inquitatem, meter mala

jms
Posty: 930
Rejestracja: 12.01.2010, 19:34

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jms » 22.11.2013, 11:36

Zarejestrowałeś sie tu tylko po to żeby zadać te pytanie? Jeśli tak to polecam lekture tego forum, gdzie wielokrotnie osoby z ROW Rybnik tłumaczyły tą sytuację, mi sie tego nie chce szukać, ale jeśli masz czas by rejestrować się to także znajdziesz go by poszukać odpowiedzi na Twoje pytanie

PS. i nie doszukiwałbym się tutaj żadnych paradoksów w tej sytuacji, ba, paradoksem jakimś to może być nazwanie przez Ciebie słowem "WYMÓWKA" tejże zgody wg Ciebie utrzymywanej na pokaz.
BĘDZIEMY Z TOBĄ AŻ DO ŚMIERCI

***
Posty: 786
Rejestracja: 30.10.2013, 22:08

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: *** » 22.11.2013, 13:11

daniKSC pisze:
flash pisze:Cy "mocno opalony" ochroniarz na Lechu Poznań pracuje przy przeszukaniu kibiców gości z powodu:
a) prowokacji policyjnej (żeby ludzie awanturowali się przed wejściem)
b) to znak naszych czasów i będzie ciapatych ochroniarzy coraz więcej
c) to jednorazowy incydent
nie bardzo rozumiem do kogo to pytanie?
mysle że ludzie odpowiedzialni za ochrone na Lechu tutaj nie wchodzą...
dobry żart :)

white88
Posty: 81
Rejestracja: 26.09.2012, 12:36

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: white88 » 22.11.2013, 14:39

Był kiedykolwiek taki mecz, że FC ekipy gospodarzy przyjechał wspierać ich w większej liczbie niż było samych gospodarzy? Chodzi mi o mecz u siebie, nie na wyjeździe np. ekipa "x" ma FC ekipy "y", ekipy "x" jest w młynie 100 osób, a FC przyjeżdza w sile np. 150 osob. Zdarzyło się kiedyś takie coś?

GŚ1920
Posty: 140
Rejestracja: 30.07.2013, 13:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: GŚ1920 » 22.11.2013, 15:26

a to FC ekipy gospodarzy, nie jest juz gospodarzem? :) takich sytuacji jest wiele

white88
Posty: 81
Rejestracja: 26.09.2012, 12:36

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: white88 » 22.11.2013, 15:42

z jednej strony jest, a z drugiej FC to goście, zależy pod jakim kątem spojrzysz ;) Możesz podać jakieś przykłady? ;)

Ottello
Posty: 7
Rejestracja: 22.11.2013, 14:57

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Ottello » 22.11.2013, 16:08

mokry_john pisze:dlaczego ROW Rybnik zawsze rozgrywa swoje mecze w piątki ?
Bo w czwartek nie ma jeszcze nowych flag

GŚ1920
Posty: 140
Rejestracja: 30.07.2013, 13:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: GŚ1920 » 22.11.2013, 16:44

white88 pisze:z jednej strony jest, a z drugiej FC to goście, zależy pod jakim kątem spojrzysz ;) Możesz podać jakieś przykłady? ;)
aha. Czyli ja bedac Katowiczaninem w Chorzowie na Ruchu jestem gosciem. Ja p*******:)

nie podam ci teraz przykladu, ale w nizszych ligach z pewnoscia takie sytuacje sie zdazaja.

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Viclav » 22.11.2013, 20:34

GŚ1920 pisze:aha. Czyli ja bedac Katowiczaninem w Chorzowie na Ruchu jestem gosciem. Ja p*******:)
Nie przejmuj się, Katowiczanie w Chorzowie na GieKSie też są gośćmi ;)
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

Defender
Posty: 26
Rejestracja: 17.08.2012, 00:44

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Defender » 22.11.2013, 21:35

Pamietam, ze miał miejsce taki przypadek na wyjeździe Arki Gdynia(gdzie, rok?). Kibiców z jednego fc było więcej niż reszty Arkowcow. Arka zdjela flagi pozostawiając flage jednego Fc.

Richat
Posty: 701
Rejestracja: 20.10.2010, 03:17

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Richat » 22.11.2013, 21:52

Defender pisze:Pamietam, ze miał miejsce taki przypadek na wyjeździe Arki Gdynia(gdzie, rok?). Kibiców z jednego fc było więcej niż reszty Arkowcow. Arka zdjela flagi pozostawiając flage jednego Fc.
Jeśli mówimy o tej samej sytuacji to chodzi o TPAG (Tczew).

???
Posty: 557
Rejestracja: 23.04.2011, 14:24

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: ??? » 22.11.2013, 21:58

Gdyby tak poszperać w wyjazdach Ruchu ,czy Górnika to pewnie nie jeden raz FC stawił się w więcej osób niż ekipa z Chorzowa czy Zabrza.
Kibice.net -siedlisko wszelakiego zła.

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: elo1312 » 22.11.2013, 23:05

Ale on wyraznie napisal ze mu chodzi o meczu u siebiea nie o wyjazdach gdzie wiadomo ze w niektorych ekipach (np Gornik, Ruch, Widzew) to nieraz sie zdarzylo ze z silnych FC bylo wiecej osob niz z miasta klubu.
GŚ1920 pisze: nie podam ci teraz przykladu, ale w nizszych ligach z pewnoscia takie sytuacje sie zdazaja.
Tez mi sie tak wydawalo, ale raczej takie cos nie ma chocby dlatego ze w tych mniejszych miasteczkach tym klubem zyja. Moze sie jednak jakies wyjatki znajda? Jakby co to dawac. Tez mnie to ciekawi. :)

Pozdro
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

GŚ1920
Posty: 140
Rejestracja: 30.07.2013, 13:11

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: GŚ1920 » 23.11.2013, 11:52

Viclav pisze:
GŚ1920 pisze:aha. Czyli ja bedac Katowiczaninem w Chorzowie na Ruchu jestem gosciem. Ja p*******:)
Nie przejmuj się, Katowiczanie w Chorzowie na GieKSie też są gośćmi ;)
odwazny jestes, ze tak wbijasz Gieksie, zaraz mozesz miec pociski od straznikow:)


mysle i mysle nad taka sytuacja i nie moge nic skojarzyc. Moze faktycznie takie cos to ewenement... ciekawe :)

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 23.11.2013, 17:16

W latach 80-tych i 90-tych nierzadko na wyjazdy Górnika Wałbrzych jeździło więcej ludzi z FC Świdnica niż z Wałbrzycha i pozostałych FC razem wziętych. Zdarzyły się chyba nawet takie wyjazdy, że stawiali się tylko oni lub stanowili 90% grupy. Natomiast jeśli chodzi o mecze u siebie to wątpię żeby taka sytuacja gdzieś miała miejsce.

wibrator
Posty: 149
Rejestracja: 12.03.2013, 19:48

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: wibrator » 23.11.2013, 18:40

ŚNIEŻNY WARAN pisze:W latach 80-tych i 90-tych nierzadko na wyjazdy Górnika Wałbrzych jeździło więcej ludzi z FC Świdnica niż z Wałbrzycha i pozostałych FC razem wziętych. Zdarzyły się chyba nawet takie wyjazdy, że stawiali się tylko oni lub stanowili 90% grupy. Natomiast jeśli chodzi o mecze u siebie to wątpię żeby taka sytuacja gdzieś miała miejsce.
myśle że na Górniku albo Ruchu na niektórych meczach jest więcej ludzi z FC niz z Zabrza/Chorzowa, zwłaszcza tych mniej atrakcyjnych

elo1312
Posty: 700
Rejestracja: 24.02.2010, 04:12
Lokalizacja: z kibice.net

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: elo1312 » 23.11.2013, 19:30

Górnik Łęczna od dluzszego czasu wywiesza jedna mala flage serbska. O co w tym chodzi? Po prostu poparcie Kosovo je Serbia, czy moze jakies Kontakty lub jakis (ew. byly?) pilkarz? Tu foto: http://www.torcida.eu/2013/rybnik_leczn ... tos/43.jpg

Z gory dzieki za odpo!


PyskatySK pisze:Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak nie.
Prędzej bym stawiał na to, że u Nas na Ruchu (choć nie wiem czy był taki przypadek), bo w samym Zabrzu to moda na Górnika była chyba zawsze dość duża i ludzie chodzili na Roosevelta niezależnie od wyników.
To sie nazywa wiara a nie moda. ;) A tak ogolnie to ciezko do okreslenia jesli o te 3 najwieksze ekipy z GS (Gieksa, Gornik, Ruch, kolejnosc alfabetyczna zeby sie nikt nie prul :-) ) chodzi. Raczej to nikt nie liczyl a jakby nie patrzec to przeciez zawsze te przynajmniej 2-3tys. mieszkancy w.w.miast na swoje Kluby lazili. (nie liczac jakies budowy, ograniczone miejsca z powodu kar, lub lata 90te/poczatku 2000ne).

Raczej bym stawial na inna ekipe z GS. Chodzi mi o GKS Ruch Radzionkow. Z tego co mi wiadomo to maja swoich kibicow zarowno w Radzionkowie jak i w Bytomiu. Czy byly sytuacje na tych meczach na ktorych sie w mlynie ponizej 100/150 osob znalezli ze bylo wiecej fanow z Bytomia niz z Radzionkowa ???

Pozdro
Obrazek BO Z KOLOROWYCH TYLKO TELEWIZORY!!

jebać cenzure
Posty: 189
Rejestracja: 10.05.2013, 23:27

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: jebać cenzure » 23.11.2013, 20:10

wibrator pisze:
ŚNIEŻNY WARAN pisze:W latach 80-tych i 90-tych nierzadko na wyjazdy Górnika Wałbrzych jeździło więcej ludzi z FC Świdnica niż z Wałbrzycha i pozostałych FC razem wziętych. Zdarzyły się chyba nawet takie wyjazdy, że stawiali się tylko oni lub stanowili 90% grupy. Natomiast jeśli chodzi o mecze u siebie to wątpię żeby taka sytuacja gdzieś miała miejsce.
myśle że na Górniku albo Ruchu na niektórych meczach jest więcej ludzi z FC niz z Zabrza/Chorzowa, zwłaszcza tych mniej atrakcyjnych
jeśli chodzi o Górnik to jakimś wyznacznikiem może być ta lista wrzucona w neta po wielkich derbach śląska, jak procent stanowili tam ludzie z Zabrza?

Super_Mario
Posty: 501
Rejestracja: 27.02.2010, 17:34
Lokalizacja: z miasta gdzie nie lubia obcych

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Super_Mario » 23.11.2013, 21:49

Zastal i Falubaz to ci sami ludzie?

Biały,
Posty: 106
Rejestracja: 01.09.2012, 11:50

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Biały, » 23.11.2013, 22:32

j**** cenzure pisze:
wibrator pisze:
ŚNIEŻNY WARAN pisze:W latach 80-tych i 90-tych nierzadko na wyjazdy Górnika Wałbrzych jeździło więcej ludzi z FC Świdnica niż z Wałbrzycha i pozostałych FC razem wziętych. Zdarzyły się chyba nawet takie wyjazdy, że stawiali się tylko oni lub stanowili 90% grupy. Natomiast jeśli chodzi o mecze u siebie to wątpię żeby taka sytuacja gdzieś miała miejsce.
myśle że na Górniku albo Ruchu na niektórych meczach jest więcej ludzi z FC niz z Zabrza/Chorzowa, zwłaszcza tych mniej atrakcyjnych
jeśli chodzi o Górnik to jakimś wyznacznikiem może być ta lista wrzucona w neta po wielkich derbach śląska, jak procent stanowili tam ludzie z Zabrza?
Jeśli uznać ją za prawdziwą to 1/4 :)

bort14
Posty: 85
Rejestracja: 21.11.2013, 21:40

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: bort14 » 24.11.2013, 09:35

jms pisze:
bort14 pisze:Wszyscy kibice ROW-u jezdza do Zabrza na Roosvelta czy jest takze czesc ekipy udzielajaca sie wylacznie kibicowsko przy Gliwickiej i nigdy nie bedaca na meczu Gornika?
Oczywiscie chodzi mi o sytuacje przed budowa nowego stadionu, ktory jest obecnie ograniczony ilosciowo.
Jak dla mnie jest, to naciagana sytuacja, a sztama utrzymywana na pokaz.
Kibice KSG twierdza, ze ROW jest oddzielna ekipa i maja z nimi sztame.Majac sztame jest, to najprostsza wymowka o bezproblemowym i regularnym pojawianiu sie na trybunach stadionu w Zabrzu.
Smieszny paradoks, ale mniej wiecej tak ta sprawa wyglada od srodka, gdy przyjrzy sie jej dokladnie.
Jako kibice ROWu oficjalnie nie odniesli sie do sytuacji straty dwoch swoich najwazniejszych flag co jest bardzo zastanawiajace, a wyreczyly ich tutaj posty Gksu i Ksg.
Wiadomo ze ekipa ROWu bez wsparcia Ksg nie odbiega zbytnio poziomem hooliganskim od klubow grajacych w nizszych ligach na Gornym Slasku.
Zarejestrowałeś sie tu tylko po to żeby zadać te pytanie? Jeśli tak to polecam lekture tego forum, gdzie wielokrotnie osoby z ROW Rybnik tłumaczyły tą sytuację, mi sie tego nie chce szukać, ale jeśli masz czas by rejestrować się to także znajdziesz go by poszukać odpowiedzi na Twoje pytanie

PS. i nie doszukiwałbym się tutaj żadnych paradoksów w tej sytuacji, ba, paradoksem jakimś to może być nazwanie przez Ciebie słowem "WYMÓWKA" tejże zgody wg Ciebie utrzymywanej na pokaz.
Rybnik, to Fc Gornika, a ROW jego zgoda wiec suma sumarow postawilbym znak = pomiedzy ROW=Gornik.

Wypowiedz innego kibica.
A1962K pisze:Mejson ROW sam ma problem z określeniem siebie Jedni gadaja FC inni że zgoda Pracowałem w Rybniku 17 lat i były różne zdania Że ROW to KSG że sztama że piłkarski ROW się dzieli na tych co jeżdżą tylko na KSG i na tych co maja ROW w 4 literach A wogóle rozwalały mnie gadki że "Energetyk" wygłał przegrał"
Czy kibice Banika Ostrawa prywatnie, sa Slazakami lub wylacznie Czechami?
Dokladnie chodzi mi o deklaracje w spisie ludnosci (o ile byla taka przeprowadzana w Czechach), a nie sugerowanie sie trybunami zwlaszcza ze maja swoja zgode z Katowic.
Qui seminat inquitatem, meter mala

ŚNIEŻNY WARAN
Posty: 285
Rejestracja: 16.01.2010, 13:18
Lokalizacja: GÓRY

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: ŚNIEŻNY WARAN » 24.11.2013, 11:10

myśle że na Górniku albo Ruchu na niektórych meczach jest więcej ludzi z FC niz z Zabrza/Chorzowa, zwłaszcza tych mniej atrakcyjnych
Tylko że kolega pytał chyba o pojedyncze FC, które stawiło się liczniej niż lokalsi a nie wszystkie FC razem wzięte bo takie coś to już spokojnie mogło się zdarzyć.

Silnoręki
Posty: 99
Rejestracja: 14.10.2013, 17:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: Silnoręki » 24.11.2013, 11:36

??? pisze:Gdyby tak poszperać w wyjazdach Ruchu ,czy Górnika to pewnie nie jeden raz FC stawił się w więcej osób niż ekipa z Chorzowa czy Zabrza.
Jeśli chodzi o przewyższanie FC na wyjazdach w klimatach GŚ to na zwrócenie uwagi zasługuje Jaworznicka GieKSa. Bodajże 2 sezony temu na wyjeździe do Niecieczy, pojechali w 170 osób podczas gdy cała klatka ma pojemność niecałe 300 osób, jeśli mnie pamięć nie myli.
KATOWICE

white88
Posty: 81
Rejestracja: 26.09.2012, 12:36

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: white88 » 24.11.2013, 11:53

Tak, pytałem o pojedyncze FC i o przypadek w meczu u siebie, nie na wyjeździe :) czyli jednak nie tak łatwo o przykład :)

altgr
Posty: 306
Rejestracja: 09.06.2011, 08:54

Re: Trapi mnie to od dawna (KIBICOWSKO)

Post autor: altgr » 24.11.2013, 12:55

Silnoręki pisze:
??? pisze:Gdyby tak poszperać w wyjazdach Ruchu ,czy Górnika to pewnie nie jeden raz FC stawił się w więcej osób niż ekipa z Chorzowa czy Zabrza.
Jeśli chodzi o przewyższanie FC na wyjazdach w klimatach GŚ to na zwrócenie uwagi zasługuje Jaworznicka GieKSa. Bodajże 2 sezony temu na wyjeździe do Niecieczy, pojechali w 170 osób podczas gdy cała klatka ma pojemność niecałe 300 osób, jeśli mnie pamięć nie myli.

Akurat tam wtedy z Jaworzna bylo chyba 105 osob, wiec nie przesadzaj. Zreszta akurat na Gieksie raczej Katowice stanowia najwieksza sile, a nie poszczegolne fc, no a juz na pewno nie jest to slabe obecnie Jaworzno.
Biorac pod uwage sam mlyn to raczej Gornik czy Ruch Chorzow moglyby miec taka sytuacje, poniewaz maja bardzo silne i liczne fc, a z mniejszych ekip na pewno Ruch Radzionkow(fc Bytom) i moze Zaglebie Sosnowiec(mam na mysli np liczna Dabrowe Gornicza) ? Ale mam na mysli tylko mlyn, nie caly stadion.
Oprocz tego jest sporo ekip w ktorych fc przyjezdzaja znacznie liczniej niz rodzime miasto, mowiac o samym mlynie i osobach tam, ale laczna ilosc fc, a nie jeden poszczegolny.
ŁKS Łódź Polska !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dario1916, Łódzki Klub Sportowy, MiłySc, N'08, szpakowski77, szyderap i 520 gości