Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
STYKS
Posty: 144
Rejestracja: 12.04.2013, 21:57

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: STYKS » 30.12.2022, 21:21

Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?



Winkler
Posty: 103
Rejestracja: 25.03.2016, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Winkler » 30.12.2022, 21:45

Abr1908 pisze:
30.12.2022, 21:07
Winkler pisze:
30.12.2022, 20:45
Abr1908 pisze:
30.12.2022, 19:53
Po każdym meczu są patrole na naszych osiedlach heh
Ja p*******
Pisze ogólnikowo na tematy polowań i malowania
Psy wiedzą więcej niż Ci się wydaje
Moj pisanie na zerowy wpływ na ich wiedzę gościu
Wstyd za informatorów na psiarni powinno mieć trzy czwarte ekip w tym kraju
Pisze tylko żeby byle kto nie wycierał sobie mordy ludźmi którzy nadstawiają karku za ich bezpieczeństwo
Za ultrasów i ludzi od malowania.Zawsze i wszędzie z ryzykiem wpierdolu albo dołka
Czego Ty nie rozumiesz?
Od 40 lat są patrole po obu stronach po meczach, więc faktycznie to niespodzianka :) A wiedza psów? Przeogromna.... Jak kumpel na 48 h na dołku po derbach kilka lat temu wylądował, to psiak mu ostatni wyjazd przypomniał ze szczegółami, a to było na początku lat 90-tych.... Kilka raptem wyjazdów, kilka bójek na Limance, a teczka i tak pokaźna na ich potrzeby. Milicja to nie jest problem tylko dzisiejszy, ale o tyle się wszystko zmieniło, że kiedyś można było mieć tam nawet bogatą teczkę, ale wszystko to było jako bójki czy po prostu samo zaangażowanie w życie kibicowskie opisane, więc dla milicji mało znaczące w świetle prawa, a dzisiaj to nad czymś innym tak milicja, jak i świat kibicowski się skupia, niestety.
Winkler przecież we wspomnianych latach 90
Oni mieli ogólnie wyjebane.Dajmy przykład wyjazdów
Wy mieliście te same psy w obstawie na wyjazdach i my te same co dwa tygodnie.Oni znali nas a my ich... Czy dobrze czy źle... Ale coś co się może wydać teraz niewyobrażalne
Psy potrafiły otworzyć drzwi w pociągu na wrogiej stacji pełnej agresorów... Żebysmy mogli ich pogonić i pokroić z barw
Teraz? Kamera na kamerze. Jak opowiadam synowi że kroilismy barwy w dzisiejszym miejscu dla stajni jednorożca..
Myśli że mu kity wciskam:)
Tak, mieli na to wyjebane. Rok 85 lub 86, derby u was, nas na przeciwko zegara sporo osób, na pewno ponad 500, obok nas za kordonem zomo (kilkunastu zomowców, norma wtedy) wy i słowna wymiana uprzejmości. W pewnej chwili jakiś zomowiec do mnie gada, Winkler zabierz jakiś szal, pomożemy... Dla mnie to był szok, ale dał mi dużo do zrozumienia. Oczywiście do niczego wtedy nie doszło, a ciekawostką był fakt, że wymieniałem sobie zdania z kumplami z Limanki :) Później wiele razy spotkałem się w innych sytuacjach z zomowcami, ale wam kibicującymi. Ostatni raz raptem kilka lat temu, totalne obicie, wiele by o tym pisać, ale też nie ma sensu. Bo skoro dwie strony temu zaczęto zastanawiać się nad wysokością siatki, to opisanie wyzwania na solówki 5 zomowców też by było z natury s-f :) Oczywiście to oni mnie skatowali, aby uciąć temat. Ogólnie milicja przez wiele lat miała na ruch kibicowski wywalone, jedynie jak wśród nich samych trafiali się kibice danego klubu, to wynikały późniejsze problemy. Od 20 lat zasady się zmieniły, zaczęły się interesy we wszystkich ekipach a największą zakałą są narko-biznesy, które zawsze będą ścigane przez prawo i milicja tego nigdy nie odpuści. Najlepszy dochód, ale też największe zagrożenie, dlatego świat kibicowski stał się bardziej kryminalny ze wszystkimi swoimi wartościami, niż kiedyś żywiołowy, kibicowski... Ideały kibicowskie to wręcz teraz nie istnieją, brak katowania, poniżania, solówki, zdobycie szala, bez sprzętu....

STYKS
Posty: 144
Rejestracja: 12.04.2013, 21:57

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: STYKS » 30.12.2022, 21:46

STYKS pisze:
30.12.2022, 21:21
Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?
[link]

Asusss
Posty: 161
Rejestracja: 07.10.2019, 15:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Asusss » 30.12.2022, 21:59

C1365O pisze:
30.12.2022, 21:03
Pique pisze:
30.12.2022, 18:40
Asusss pisze:
30.12.2022, 18:25


Tak jak właśnie pisałem, zacznie się ze farmazony itp. Ok, niech będzie że jesteśmy najlepsi i nie mamy sobie równych, tylko przytocz mi proszę nawet z ostatnich kilku lat nasz jakiś sukces w walce z sąsiadkami???

A co do Szajki, pewnie się orientujesz że nie wszyscy zostali pogonieni i nie wszyscy mają zakaz pojawiania się na Widzewie. Nawet na głównej Wigili w Pubie w Sercu Łodzi było kilka osób z Szajki, to taka informacja jak byś nie wiedział 😉
Ty taki kumacz i nie wiesz o ostatnich wydarzeniach? Może twoje info nie jest takie 100% pewne? :) Nikt nie mówi, że u nas jest rewelacyjnie, ale idzie to do przodu i jest lepiej niż było. A to nie pierwsza spierdolka ekipy sąsiadek w ostatnim czasie.

Szajkowcy co nie stanęli po stronie grubej aferzystki narkomanki mogą dalej śmigać na Widzew i nie jest to żadna nowość czy tajemnica, tak samo ich obecność na wigilii. Reszta jest zbanowana i skończy jak na pewnym kawalerskim. Tyle w tej dyskusji, bez odbioru.
Asusss to zapewne Robak z forum Ciągle płacze, że jest źle i jesteśmy w d****. Nawet fakty do niego nie trafiają.
Trzeba jego posty olac, bo jakby nie było to zawsze będzie narzekał. Czy to na kibiców, czy na piłkarzy, działaczy itd.
Wczorajsza nasza liczba lepsza niż za czasów zbiórek gdy byli szajkersi.

Nikodem skoro znasz liczby to wal śmiało.
Po prostu jestem ciekaw jakie usłyszałes.
Wybacz,ale nie wiem co za Robak i nie wiem o jakim forum piszesz gdyż jedyne forum kibicowskie na którym jestem to jest tylko i wyłącznie to. I nie płacze tylko stwierdzam fakty.
WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY 1910

Winkler
Posty: 103
Rejestracja: 25.03.2016, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Winkler » 30.12.2022, 22:05

STYKS pisze:
30.12.2022, 21:21
Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?
Dasz radę dotrwać do Sylwestra???
ŁKS i klub burżuazyjny, no lepszego hitu nie słyszałem :) Dalej w temat nie będę brnął, bo będzie polemika na 5 stron szczególnie od osób, co historii nie zna. Co zrobił Sobolewski? Ogarnął dotacje z dzielnicy Widzew z manufaktur, czyli z 1/5 Łodzi, a ze umiał tą kasą zarządzać, to i historia w Łodzi inaczej się potoczyła. Tak w skrócie, wielkim skrócie. A balladę o Mariuszu to i ja doskonale pamiętam, jako Widzewiacy często ją śpiewaliśmy zmieniając raptem tylko jedną literkę...

WileKKS
Posty: 204
Rejestracja: 03.04.2019, 18:51
Lokalizacja: Września

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: WileKKS » 30.12.2022, 22:23

STYKS pisze:
30.12.2022, 21:21
Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?
Ta ballada była śpiewana także i na Lechu.
Września 100% Lech Poznań!

Abr1908
Posty: 519
Rejestracja: 20.04.2015, 19:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Abr1908 » 30.12.2022, 22:29

Winkler pisze:
30.12.2022, 21:45
Abr1908 pisze:
30.12.2022, 21:07
Winkler pisze:
30.12.2022, 20:45


Od 40 lat są patrole po obu stronach po meczach, więc faktycznie to niespodzianka :) A wiedza psów? Przeogromna.... Jak kumpel na 48 h na dołku po derbach kilka lat temu wylądował, to psiak mu ostatni wyjazd przypomniał ze szczegółami, a to było na początku lat 90-tych.... Kilka raptem wyjazdów, kilka bójek na Limance, a teczka i tak pokaźna na ich potrzeby. Milicja to nie jest problem tylko dzisiejszy, ale o tyle się wszystko zmieniło, że kiedyś można było mieć tam nawet bogatą teczkę, ale wszystko to było jako bójki czy po prostu samo zaangażowanie w życie kibicowskie opisane, więc dla milicji mało znaczące w świetle prawa, a dzisiaj to nad czymś innym tak milicja, jak i świat kibicowski się skupia, niestety.
Winkler przecież we wspomnianych latach 90
Oni mieli ogólnie wyjebane.Dajmy przykład wyjazdów
Wy mieliście te same psy w obstawie na wyjazdach i my te same co dwa tygodnie.Oni znali nas a my ich... Czy dobrze czy źle... Ale coś co się może wydać teraz niewyobrażalne
Psy potrafiły otworzyć drzwi w pociągu na wrogiej stacji pełnej agresorów... Żebysmy mogli ich pogonić i pokroić z barw
Teraz? Kamera na kamerze. Jak opowiadam synowi że kroilismy barwy w dzisiejszym miejscu dla stajni jednorożca..
Myśli że mu kity wciskam:)
Tak, mieli na to wyjebane. Rok 85 lub 86, derby u was, nas na przeciwko zegara sporo osób, na pewno ponad 500, obok nas za kordonem zomo (kilkunastu zomowców, norma wtedy) wy i słowna wymiana uprzejmości. W pewnej chwili jakiś zomowiec do mnie gada, Winkler zabierz jakiś szal, pomożemy... Dla mnie to był szok, ale dał mi dużo do zrozumienia. Oczywiście do niczego wtedy nie doszło, a ciekawostką był fakt, że wymieniałem sobie zdania z kumplami z Limanki :) Później wiele razy spotkałem się w innych sytuacjach z zomowcami, ale wam kibicującymi. Ostatni raz raptem kilka lat temu, totalne obicie, wiele by o tym pisać, ale też nie ma sensu. Bo skoro dwie strony temu zaczęto zastanawiać się nad wysokością siatki, to opisanie wyzwania na solówki 5 zomowców też by było z natury s-f :) Oczywiście to oni mnie skatowali, aby uciąć temat. Ogólnie milicja przez wiele lat miała na ruch kibicowski wywalone, jedynie jak wśród nich samych trafiali się kibice danego klubu, to wynikały późniejsze problemy. Od 20 lat zasady się zmieniły, zaczęły się interesy we wszystkich ekipach a największą zakałą są narko-biznesy, które zawsze będą ścigane przez prawo i milicja tego nigdy nie odpuści. Najlepszy dochód, ale też największe zagrożenie, dlatego świat kibicowski stał się bardziej kryminalny ze wszystkimi swoimi wartościami, niż kiedyś żywiołowy, kibicowski... Ideały kibicowskie to wręcz teraz nie istnieją, brak katowania, poniżania, solówki, zdobycie szala, bez sprzętu....

Plus tego narko-biznesu jest taki... (lekko przesadzone określenie) Że ekipa nie kroi kegów po szalu.Kiedys był taki z****** i akceptowany zwyczaj
Starszy kolega mógł Cie okraść z szala i innych fantów
Podczas jakiegoś wyjazdu czy na meczu domowym
To było wtedy normalne i akceptowane przez wszystkich
Teraz to nierealne.Przynajmiej u nas.
Wiem jakie są głosy o bandach.Ze się panoszą, rządzą i sieją strach
U nas tego nie ma.Chociaz każdy wie kto podejmuje decyzję i kogo słuchać
Oni odpowiadają za grupę i oni mają decydujący głos.
Dla mnie to logiczne.I wygodne.Taka prawda.Ryszam d*** tylko w przypadku "pospolitego ruszenia"
Wyznaczają reguły oni.Trzeba się dostosować (nie że wszystkim się zgadzam)Ewentualna wtopa idzie na konto bandy...

Dla mnie to logiczne.Jest szacunek z obu stron i spoko.
Chociaż oczywiście są incydenty... Na przykład jak ktoś się ledwo trzyma na nogach po wyjściu z auta,a umowa jest na wyjazd jest bez picia (wrogi teren)
Plus następny
W 90% biją się sami zainteresowani.


To kolejny plus.Ograniczenie patologii wszelakiej maści
Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy aniołami.Wiadomo
Z tamtą wolną Amerykanką dzisiejsze czasy nie mogą się równać


Nie bronie.Dostrzegam plusy.Wtedy nie było i teraz też nie jest idealnie
ŁKS Łódź Polska

JuriSosu
Posty: 6
Rejestracja: 08.05.2018, 22:30

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: JuriSosu » 30.12.2022, 23:33

thorgal pisze:
30.12.2022, 14:40
JuriSosu pisze:
30.12.2022, 01:30


Pierwsze zdanie jest jak najbardziej prawdziwe, reszta to rozumiem Twoje subiektywne odczucie :)
Poniżej opis, który już kiedyś pojawił sie na tym forum:

"Początki kibiców Włókniarza Pabianice to druga połowa lat 70-tych....
Ogólnie fajny tekst, dzięki. Nie mam wiedzy o tym co było przed ok 85 ale raczej trudno byłoby polemizować z tym co napisałeś. W dalszej części tekstu jest kilka szczegółów, gdzie mam zastrzeżenia do Twojej interpretacji lub opisu jak chociażby udział Włókniarza w słynnej awanturze na dworcu, czy braku widzewiaków w Pabianicach pod koniec lat 80tych. I choć faktycznie jak to ją nazwałeś "bugajowa" ekipa, nie ukrywała nigdy swojej sympatii do ŁKS nawet po tym jak Widzew zaczął dominować w mieście to nie znaczy, że nie było tez wcześniej na Włókniarzu grupy prowidzewskiej, szczególnie z zachodniej części miasta.
Na bugaju był Włókniarz i był f-c ŁKS-u, w którymś momencie było nam po drodze i powstał układ.
Na dworcu w awanturze był ŁKS z Pabianic i ok 20 osób z Włókniarza.
"o widzewie nie było mowy" w kontekście stricte chuligańskim.
"grupę pro widzewską" opisałem w poprzednim poście jak i jest w tym dużym opisie. Po tym jak w 88 padła zgoda z ŁKSem, oraz po pierwszym mistrzostwie koszykarek nastąpiła totalna wymiana pokoleń na Włókniarzu. Większość stanowili ludzie z centrum miasta... o tym wszystkim już pisałem.
Jak widzew zaczął dominować w mieście to Włókniarz już praktycznie nie istniał....

grubyw
Posty: 97
Rejestracja: 06.12.2014, 09:54

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: grubyw » 31.12.2022, 09:29

Niikodem pisze:
30.12.2022, 17:20
Jakie chcesz opisy?
Sytuacja bez większych zmian,miasto +/-50 na 50 %,chuligańsko my mocniejsi,na Żabieńcu coraz odważniej się pokazujemy,Widzew na Śródmieściu lekki progres,na Chojnach (terenie Rtsu)lubimy dać się we znaki,podobnie Radogoszczu.
Rozkład sił chuliganki(60-40%)na korzyść eŁKSy,ogólnie pod względem aktywności chyba ciut na plus dla rywali w tym roku,lecz nie brakowało także udanych akcji:)
Pozdrawiam.
Chodzi mi o Pabianice jak to teraz wygląda bo parę lat wstecz mocno dominował Widzew Łks nie przejawiał jakieś aktywności a swego czasu trosze tam grasowałem

thorgal
Posty: 47
Rejestracja: 27.01.2009, 15:01

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: thorgal » 31.12.2022, 11:30

JuriSosu pisze:
30.12.2022, 23:33
Na bugaju był Włókniarz i był f-c ŁKS-u, w którymś momencie było nam po drodze i powstał układ.
Na dworcu w awanturze był ŁKS z Pabianic i ok 20 osób z Włókniarza.
"o widzewie nie było mowy" w kontekście stricte chuligańskim.
"grupę pro widzewską" opisałem w poprzednim poście jak i jest w tym dużym opisie. Po tym jak w 88 padła zgoda z ŁKSem, oraz po pierwszym mistrzostwie koszykarek nastąpiła totalna wymiana pokoleń na Włókniarzu. Większość stanowili ludzie z centrum miasta... o tym wszystkim już pisałem.
Jak widzew zaczął dominować w mieście to Włókniarz już praktycznie nie istniał....
Mamy więc spojrzenie z dwóch innych stron miasta. Może stąd różnice w szczegółach :)
Na owym dworcu kojarzę tylko osoby z pabianickiego ŁKS-u (rozumiem, że jesteśmy też z dwóch stron barykady więc przyjmuje wersję, że był tam tez ktoś z Włókniarza).
Jesli chodzi o stronę sportową to może nie to, że nie istnieliśmy ale dominacja po stronie ŁKS była znaczna.

oldies years
Posty: 81
Rejestracja: 27.12.2016, 17:55

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: oldies years » 31.12.2022, 12:39

STYKS pisze:
30.12.2022, 21:21
Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?
Zaczyna się robić w miarę normalnie w tym temacie, tzn. mniej debili a więcej starych się odzywa, więc i ja się chwilowo dołączę - mam 55 lat, więc chyba mi wolno :)

Niestety mylisz się, kolego STYKS odnośnie Twoich natknięć, ponieważ PZPR wspierał ŁKS, jak najbardziej i to w czasach o których zapewne niewiele wiesz, więc Ci opowiem.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z teraźniejszością, ani nie jest skierowane ode mnie, agresywnie czy kpiąco wobec ŁKS i jego kibiców. Inne czasy krótko mówiąc..Niemniej PZPR, w czasach bardzo głębokiej komuny, ŁKS wspierał m.in. w osobie pani Michaliny Tatarkówny, która budowała Polskę Ludową i była wpływową działaczką partii i - co bardzo ważne! - pierwszym sekretarzem Komitetu Łódzkiego oraz członkinią Komitetu Centralnego PZPR. Tkaczka łódzka, świetna biografia, bardzo mocna osoba w tamtych czasach. No i tajemnicą poliszynela od dawna w Łodzi jest, że właśnie ta pani "załatwiła" pierwsze mistrzostwo Polski dla ŁKS. No więc taki to był "klub burżuazyjny", jak to nazwałeś. Oczywiście w PRL wszystkie kluby z grubsza były robotnicze, górnicze, hutnicze, wojskowe, milicyjne - zatem Twoja teza o burżuazyjnym ŁKS i robotniczym RTS, no to niestety, większej bzdury nie słyszałem..

Odnośnie "wspierania" Widzewa przez władze w PRL wspomnę tylko jeszcze o tym, że w okresie piłkarskiej potęgi Widzewa - początek lat 80 - towarzysze z PZPR (pro ŁKS, nie chce mi się szukać nazwisk który tam był wtedy pierwszym sekretarzem partii w Łodzi, ale "starzy" czyli związani emocjonalnie z ŁKS, bo na Widzewie się nie wychowali) załatwiali "w kuluarach" remisy w meczach derbowych wymuszające je, po to, aby ŁKS nie spadł z I ligi. Niejedno mistrzostwo Polski Widzew stracił przez te parę punktów dzięki "wsparciu" PZPR..i nawet Sobolewski ani Boniek nic nie mogli poradzić na to, że "punkty zostały w Łodzi", jak to mawiał Leszek Jezierski po kolejnych derbach 0-0- albo 1-1- tak więc STYKS fajnie, że się odezwałeś w tym temacie, ale wiedzy nie czerp z legend, półprawd ani kłamstewek..

PS. A Ciebie Abr 1908 chętnie zaprosiłbym na piwo - cenię kibiców ŁKS, takich jak Ty.

Abr1908
Posty: 519
Rejestracja: 20.04.2015, 19:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Abr1908 » 31.12.2022, 13:01

oldies years pisze:
31.12.2022, 12:39
STYKS pisze:
30.12.2022, 21:21
Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?
Zaczyna się robić w miarę normalnie w tym temacie, tzn. mniej debili a więcej starych się odzywa, więc i ja się chwilowo dołączę - mam 55 lat, więc chyba mi wolno :)

Niestety mylisz się, kolego STYKS odnośnie Twoich natknięć, ponieważ PZPR wspierał ŁKS, jak najbardziej i to w czasach o których zapewne niewiele wiesz, więc Ci opowiem.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z teraźniejszością, ani nie jest skierowane ode mnie, agresywnie czy kpiąco wobec ŁKS i jego kibiców. Inne czasy krótko mówiąc..Niemniej PZPR, w czasach bardzo głębokiej komuny, ŁKS wspierał m.in. w osobie pani Michaliny Tatarkówny, która budowała Polskę Ludową i była wpływową działaczką partii i - co bardzo ważne! - pierwszym sekretarzem Komitetu Łódzkiego oraz członkinią Komitetu Centralnego PZPR. Tkaczka łódzka, świetna biografia, bardzo mocna osoba w tamtych czasach. No i tajemnicą poliszynela od dawna w Łodzi jest, że właśnie ta pani "załatwiła" pierwsze mistrzostwo Polski dla ŁKS. No więc taki to był "klub burżuazyjny", jak to nazwałeś. Oczywiście w PRL wszystkie kluby z grubsza były robotnicze, górnicze, hutnicze, wojskowe, milicyjne - zatem Twoja teza o burżuazyjnym ŁKS i robotniczym RTS, no to niestety, większej bzdury nie słyszałem..

Odnośnie "wspierania" Widzewa przez władze w PRL wspomnę tylko jeszcze o tym, że w okresie piłkarskiej potęgi Widzewa - początek lat 80 - towarzysze z PZPR (pro ŁKS, nie chce mi się szukać nazwisk który tam był wtedy pierwszym sekretarzem partii w Łodzi, ale "starzy" czyli związani emocjonalnie z ŁKS, bo na Widzewie się nie wychowali) załatwiali "w kuluarach" remisy w meczach derbowych wymuszające je, po to, aby ŁKS nie spadł z I ligi. Niejedno mistrzostwo Polski Widzew stracił przez te parę punktów dzięki "wsparciu" PZPR..i nawet Sobolewski ani Boniek nic nie mogli poradzić na to, że "punkty zostały w Łodzi", jak to mawiał Leszek Jezierski po kolejnych derbach 0-0- albo 1-1- tak więc STYKS fajnie, że się odezwałeś w tym temacie, ale wiedzy nie czerp z legend, półprawd ani kłamstewek..

PS. A Ciebie Abr 1908 chętnie zaprosiłbym na piwo - cenię kibiców ŁKS, takich jak Ty.
Alko to zło.Oczywiscie żartuję
Szczęśliwego nowego roku:)
ŁKS Łódź Polska

Eternidad
Posty: 332
Rejestracja: 30.11.2012, 20:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Eternidad » 31.12.2022, 13:45

Również wszystkim normalnym z obu stron barykady życzę szczęśliwego nowego roku - z fartem, honorem, bez przypału i bez konfidentów w najbliższym otoczeniu.

ŁKS!

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 31.12.2022, 15:47

Z tymi kradzieżami szalików przez swoich na wyjazdach to nie przypominam sobie by miały one miejsce. Choć z tą kradzieżą gotówki przez swojego to tak ale to na koszu u siebie i mówię tu o jednym przypadku. W latach 90. Kradzieże na wyjazdach były ale to na obcych lub promocjach jak to się mówiło. np chyba piłkarz Zagłębia Lubin stracił swój cały strój piłkarski na jednym postoju jak wracaliśmy z Katowic. Wszystkiego najlepszego w nowym roku dla wszystkich kibiców.

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 31.12.2022, 19:44

oldies years pisze:
31.12.2022, 12:39
STYKS pisze:
30.12.2022, 21:21
Przepraszam że się wpieprzam w temat łódzki ale gdzieś się natknąłem na temat że PZPR wspierał ŁKS ??? Większej bzdury nie słyszałem.
Od lat 70 -dziesiątych wszystkie fundusz za sprawą chyba Sobolewskiego szły na Widzew jako klub Robotniczy (nie wypalił numer ze Startem Łódź)
ŁKS był uważany za klub burżuazyjny, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam albo miałem TEMPO z lat 80-tych gdzie przywódca szalikowców ŁKS-u opisywał całą sytuację.Pamiętam że w artykule tym był wątek Mariusza(balladę o Mariuszu śpiewała cała Polska) wyrzuconego z pociągu przez "legionistów"
gdzie wcale sprawcami nie byli mieszkańcami Warszawy. Specjalnie po nowym roku przetrzepię piwnicę ,jeżeli znajdę TEMPO z 84 roku postaram się zeskanować.
Jeżeli ktoś to czyta to proszę o odnośnik że ŁKS to klub sponsorowany przez PZPR (ktos tak napisał- bzdura) żebym wiedział do czego mam się odnieść.
Czy ktoś z ŁKS-iaków pamięta balladę o Mariuszu?
Zaczyna się robić w miarę normalnie w tym temacie, tzn. mniej debili a więcej starych się odzywa, więc i ja się chwilowo dołączę - mam 55 lat, więc chyba mi wolno :)

Niestety mylisz się, kolego STYKS odnośnie Twoich natknięć, ponieważ PZPR wspierał ŁKS, jak najbardziej i to w czasach o których zapewne niewiele wiesz, więc Ci opowiem.

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z teraźniejszością, ani nie jest skierowane ode mnie, agresywnie czy kpiąco wobec ŁKS i jego kibiców. Inne czasy krótko mówiąc..Niemniej PZPR, w czasach bardzo głębokiej komuny, ŁKS wspierał m.in. w osobie pani Michaliny Tatarkówny, która budowała Polskę Ludową i była wpływową działaczką partii i - co bardzo ważne! - pierwszym sekretarzem Komitetu Łódzkiego oraz członkinią Komitetu Centralnego PZPR. Tkaczka łódzka, świetna biografia, bardzo mocna osoba w tamtych czasach. No i tajemnicą poliszynela od dawna w Łodzi jest, że właśnie ta pani "załatwiła" pierwsze mistrzostwo Polski dla ŁKS. No więc taki to był "klub burżuazyjny", jak to nazwałeś. Oczywiście w PRL wszystkie kluby z grubsza były robotnicze, górnicze, hutnicze, wojskowe, milicyjne - zatem Twoja teza o burżuazyjnym ŁKS i robotniczym RTS, no to niestety, większej bzdury nie słyszałem..

Odnośnie "wspierania" Widzewa przez władze w PRL wspomnę tylko jeszcze o tym, że w okresie piłkarskiej potęgi Widzewa - początek lat 80 - towarzysze z PZPR (pro ŁKS, nie chce mi się szukać nazwisk który tam był wtedy pierwszym sekretarzem partii w Łodzi, ale "starzy" czyli związani emocjonalnie z ŁKS, bo na Widzewie się nie wychowali) załatwiali "w kuluarach" remisy w meczach derbowych wymuszające je, po to, aby ŁKS nie spadł z I ligi. Niejedno mistrzostwo Polski Widzew stracił przez te parę punktów dzięki "wsparciu" PZPR..i nawet Sobolewski ani Boniek nic nie mogli poradzić na to, że "punkty zostały w Łodzi", jak to mawiał Leszek Jezierski po kolejnych derbach 0-0- albo 1-1- tak więc STYKS fajnie, że się odezwałeś w tym temacie, ale wiedzy nie czerp z legend, półprawd ani kłamstewek..

PS. A Ciebie Abr 1908 chętnie zaprosiłbym na piwo - cenię kibiców ŁKS, takich jak Ty.
Proponował bym wsiąść leki na przeczyszczenie .
Bo widzę że ból d*** narasta a wiele lat starszy o dennie nie jesteś .

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 31.12.2022, 19:58

Wsiąść, bo można braść. Czego nie rozumiesz? Polska mowa, trudna mowa

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 31.12.2022, 20:11

Każdy wie o czym mówię tylko ty tego deklu nie rozumiesz . Miało być,, wziąć,, ulżyło tobie podasz w końcu te liczby które podobno znasz ?

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 31.12.2022, 20:30

Czyli ŁKS dzięki układom zdobył tylko 2 mistrzostwa Polski a Widzew cztery razy .to daje do myślenia

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 31.12.2022, 21:42

Więc kiedy Nikoś z tym pajacem możesz się spotkać?

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 01.01.2023, 02:51

Zygizak, ale masz na myśli spotkać na żywo? 😁

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 01.01.2023, 06:34

Oj Nikoś o rok starszy i o rok głupszy jesteś.

JuriSosu
Posty: 6
Rejestracja: 08.05.2018, 22:30

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: JuriSosu » 01.01.2023, 08:59

thorgal pisze:
31.12.2022, 11:30
JuriSosu pisze:
30.12.2022, 23:33
Na bugaju był Włókniarz i był f-c ŁKS-u, w którymś momencie było nam po drodze i powstał układ.
Na dworcu w awanturze był ŁKS z Pabianic i ok 20 osób z Włókniarza.
"o widzewie nie było mowy" w kontekście stricte chuligańskim.
"grupę pro widzewską" opisałem w poprzednim poście jak i jest w tym dużym opisie. Po tym jak w 88 padła zgoda z ŁKSem, oraz po pierwszym mistrzostwie koszykarek nastąpiła totalna wymiana pokoleń na Włókniarzu. Większość stanowili ludzie z centrum miasta... o tym wszystkim już pisałem.
Jak widzew zaczął dominować w mieście to Włókniarz już praktycznie nie istniał....
Mamy więc spojrzenie z dwóch innych stron miasta. Może stąd różnice w szczegółach :)
Na owym dworcu kojarzę tylko osoby z pabianickiego ŁKS-u (rozumiem, że jesteśmy też z dwóch stron barykady więc przyjmuje wersję, że był tam tez ktoś z Włókniarza).
Jesli chodzi o stronę sportową to może nie to, że nie istnieliśmy ale dominacja po stronie ŁKS była znaczna.
Po stronie Włókniarza i ŁKSu :)

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 01.01.2023, 15:51

Świat kibicowski upadł na psy i tu nie mówię że ktoś tam trenuje z psami bo to normalna rzecz mafia nie rozrosła by się tak gdyby nie policja.pytanie czy lepiej trenować z psami czy być konfidentem. Czy może to wszytko jest powiązane czy tacy laicy wciąż to łykają .czemu o tych ustawkach co zaraz jest policja a wiedza nieliczni dochodzi do tego. Jest dużo pytań a brak odpowiedzi. Nie chcemy by nas ktoś bronił bo sami daliśmy sobie radę w latach 90 chcemy uczciwej walki a nie walki o narkotyki której są obecni kibole

swój
Posty: 43
Rejestracja: 30.08.2012, 19:50

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: swój » 01.01.2023, 16:17

Gówno zalało trybuny ( nie w pełni) i końca nie będzie.

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 01.01.2023, 17:52

To gówno tyczy się wszystkich jaka ochrona? Ta na sparingu ŁKS petrochemia czasami trzeba zagryźć żeby za zębami

Janusz z prostej
Posty: 56
Rejestracja: 28.06.2021, 09:19

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Janusz z prostej » 01.01.2023, 19:48

Niikodem pisze:
01.01.2023, 19:46
Jeszcze się nie chwalicie ?:)
Pytasz bo nie znasz szczegółów posterunkowy?

Emigrujacy
Posty: 162
Rejestracja: 08.05.2013, 11:30

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Emigrujacy » 01.01.2023, 20:02

Ładnie RTS sie przebiegł po zyskach...bRawo!
cała żyleta ciągnie policji fleta

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 01.01.2023, 20:11

Olej Kujawski

Amilcarw
Posty: 47
Rejestracja: 12.06.2022, 14:29

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Amilcarw » 01.01.2023, 21:30

crvvstaliczny pisze:
01.01.2023, 19:56
Ludzie Honoru katuja małolatów z ŁKSu.

Rok się zaczął, zaczęli lepiej zobaczymy jak skończą.
Kobiety i dzieci też były ?

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 02.01.2023, 06:01

Cygizak, mowie
Zigzag pisze:
01.01.2023, 17:52
Niikodem pisze:
31.12.2022, 21:54
Mówię ci ku*** że to nie ja już wklejalem PW od niego...


Obrazek

Obrazek

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 02.01.2023, 10:07

Amilcarw pisze:
01.01.2023, 21:30
crvvstaliczny pisze:
01.01.2023, 19:56
Ludzie Honoru katuja małolatów z ŁKSu.

Rok się zaczął, zaczęli lepiej zobaczymy jak skończą.
Kobiety i dzieci też były ?
Podobno były, ale tylko z jednego naszego FC

UrzadSkarbowy
Posty: 1069
Rejestracja: 27.08.2016, 22:31

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: UrzadSkarbowy » 02.01.2023, 18:45

Niikodem pisze:
02.01.2023, 11:57
Wywalić to coś,foxx,Marcin.
idź się jeszcze dyżurnemu na psach poskarż :D ku*** co za łeb
Obrazek

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 02.01.2023, 20:12

Twoja cisza mówi że kupiliście mistrza

Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 03.01.2023, 06:26

To jest forum kibiców a nie piłkarzy swoja droga jak mistrza kupiliście .

UW1908
Posty: 519
Rejestracja: 21.08.2017, 21:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: UW1908 » 03.01.2023, 14:34

Śmieciu j***** pisałem na priv żebyśmy się spotkali to obsrany jesteś i teraz jeszcze takie gówno tu prowokujesz
Tfu na ciebie k****.

UW1908
Posty: 519
Rejestracja: 21.08.2017, 21:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: UW1908 » 03.01.2023, 14:42

Mam wstawić co pisałem do ciebie? c*** ci w ryj z tymi kłamstawami. Kiedyś ktoś cię wreszcie znajdzie i będzie płacz. Żebyś farmazoniarko zgniła jak najszybciej. I nie wciągaj mnie w swoje gówno tutaj. Baw się dalej sam z kilku kont chory zjebie.

UW1908
Posty: 519
Rejestracja: 21.08.2017, 21:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: UW1908 » 03.01.2023, 16:49

[link]
Jeszcze coś obsrańcu?

UW1908
Posty: 519
Rejestracja: 21.08.2017, 21:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: UW1908 » 03.01.2023, 16:58

I to koniec mojej dyskusji z tobą bo jesteś jebanym farmazonem. Żebyś k**** zgniła.

UW1908
Posty: 519
Rejestracja: 21.08.2017, 21:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: UW1908 » 03.01.2023, 17:17

[link]Charakterniak nikoś. Bawcie się z nim dalej forumowicze.

Saverok
Posty: 378
Rejestracja: 21.04.2008, 06:53

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Saverok » 03.01.2023, 17:23

O ku***! Nie wierzę, bo to jak w pojebanej komedii.

Czyli chcesz powiedzieć, że to co nikosia wkleiła poniżej:
Niikodem pisze:
03.01.2023, 11:49
Wysłano: 30.10.2022, 21:58
Od: UW1908
Odbiorca: Niikodem

Siema potwierdził mi cię D.na wyjeździe do Bielska,od teraz masz luz,poZdro morda!
To tylko nagłówek "od", "do" i "wysłano" przekopiował z poniższej wiadomości, a sam dopisał sobie resztę? 😀

Obrazek

Dawno się tak nie uśmiałem 😀

Ale moderatorzy to chyba takie same przychlasty jak on, skoro go tu trzymają, by robił ruch witrynie i napierdalał posty do spółki z witalskim, kumatym i pewnie sam siebie tu podrabia tymi kontami nikosi...
j**** idiotów ! Tępe skurwysyny !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: altgr, asdasd, banach3, kivloff, pongo2, pseudofan i 300 gości