Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Zigzag
Posty: 148
Rejestracja: 08.02.2022, 18:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Zigzag » 28.12.2022, 20:53

Wypierdoli w końcu ktoś tego artystę



absnet
Posty: 43
Rejestracja: 03.05.2019, 07:14

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: absnet » 28.12.2022, 21:21

Salowy_Choroszcz jak się ordynator dowie, że podopieczni kolejny raz się do służbowego komputera dorwali to błaganie o kolejną szansę może nic nie dać i tym razem faktycznie z roboty wypierdoli..

Salowy_Choroszcz
Posty: 169
Rejestracja: 11.10.2022, 15:14

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Salowy_Choroszcz » 28.12.2022, 21:38

absnet pisze:
28.12.2022, 21:21
Salowy_Choroszcz jak się ordynator dowie, że podopieczni kolejny raz się do służbowego komputera dorwali to błaganie o kolejną szansę może nic nie dać i tym razem faktycznie z roboty wypierdoli..
Z innymi pacjentami nie ma takiego problemu jak właśnie z Nikodemem, chcemy go zamknąć w piwnicy ale może to być mało humanitarne, ostatnio kitral telefon w odbycie i nie wiemy co jeszcze wymyśli, pozdrawiam.
OoO Biały Honor Biała Duma

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 28.12.2022, 21:54

Ej, obiecaliście, że nie będziecie mi już grzebać w odbycie!

thorgal
Posty: 47
Rejestracja: 27.01.2009, 15:01

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: thorgal » 29.12.2022, 12:04

JuriSosu pisze:
25.12.2022, 02:26
Drogi Kolego, Włókniarz Pabianice nigdy nie trzymał z widzewem...jedynie w połowie lat 90-tych, kiedy starzy się wykruszyli, a widzewiacy z Pabianic biegali też na Włókniarz przez chwilę był układ, który dość szybko przerodził się w mega kosę i wszystko wróciło do normy. Wiem bo to przeżyłem, więc nie siej farmazonów ....
Dla normalnych - zainteresowanych tematem:

Mówienie, że kiedykolwiek Włókniarz Pabianice był za ŁKS lub Widzewem z perspektywy czasu uważam za nadużycie. W latach 90tych gdzie ruch kibicowski szybko rozwijał się, prawie każdy "dzieciak" swoją przygodę z kibicowaniem zaczynał lokalnie od Włókniarza. Szczególnie, że nie mozna zapominać, że na Włókniarz Pabianice trzeba patrzeć szerzej niż na piłke nożną. Koszykówka żeńska odgrywała, szczególnie w latach 90tych (ale nie tylko) znaczącą rolę. Specyfiką Pabianic było to, że na trybunach Włókniarza zasiadali zawsze fani i ŁKS i Widzewa, bo trudno było nie być w Pabianicach zadeklarowanym kibicem jednej z tych drużyn :) Ale lata 90te były specyficzne, na kibicowanie bardziej patrzyło się najpierw lokalnie, później regionalnie czy globalnie co niesamowicie zmieniło się w XXI wielu, tak jak zmienił się ruch ultras czy postrzeganie kibicowania i zupełnie inne spojrzenie na chuligankę (treningi itp) i to młodszym kibicom, którzy słabiej pamietają te lata może wydawac się dziwaczne. Czym kolejne roczniki dorastały i przejmowały młyn, młynek, przewagę na trybunie (zwał jak zwał) tym można było mieć wrażenie, że klub jest bardziej pro któraś ze stron. Z biegiem lat i dorastaniem młodzieży i rywalizacją łódzką także sytuacja na Włókniarzu się polaryzowała. Na początku XXI wielu "światło" na Włókniarzu zgasił Widzew (co było wg mnie idealnym przejawem/przykładem zmian jakie własnie miały miejsce w ruchu kibicowskim w PL) ale w latach 90tych także ŁKS wielokrotnie atakował Włókniarza. Choćby pamiętne kamionki pociągów jadące na derby koszykarskie.

APU
Posty: 28
Rejestracja: 06.02.2014, 18:38

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: APU » 29.12.2022, 12:19

Pamiętam awanturę na meczu kosza Włókniarza z Widzewem, gdzie główną rolę odgrywał ŁKS, to było z 15 lat temu a może więcej. Wtedy Włókniarz miał zgodę z ŁKS czy był fc?

thorgal
Posty: 47
Rejestracja: 27.01.2009, 15:01

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: thorgal » 29.12.2022, 14:59

APU pisze:
29.12.2022, 12:19
Pamiętam awanturę na meczu kosza Włókniarza z Widzewem, gdzie główną rolę odgrywał ŁKS, to było z 15 lat temu a może więcej. Wtedy Włókniarz miał zgodę z ŁKS czy był fc?
Nie kojarzę teraz takiego zdarzenia. Co do pytania - ani jedno ani drugie. W XXI wieku do incydentów wokół kosza dochodziło za to podczas meczy ŁKS - Włókniarz. To był po prostu czas dużej aktywności każdej ze stron (ŁKS, Widzew) i dobra okazja do konfrontacji. Na trybunach podczas meczy bywał neutral ale też bywały bluzgi obustronne. Od około 2005 roku przez kolejne kilka lat ruch kibicowski na Włókniarzu w zasadzie umarł lub był mega ograniczony.

APU
Posty: 28
Rejestracja: 06.02.2014, 18:38

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: APU » 29.12.2022, 16:36

To było tak dawno, że mogłem pomylić fakty, bo byłem małolatem, ale to była dość głośna awantura, pokazywana wielokrotnie w TV, była też na na jednej z kasetVHS wydawanych wtedy z awanturami i oprawami ( na tamte czasy te kasety to była mega rzecz, chyba ktoś z Wrocławia je montował) Możliwe że to było starcie ŁKSu z Włókniarzem i to był koniec ich dobrych relacji.

Marcin
Posty: 3067
Rejestracja: 27.02.2007, 12:38
Lokalizacja: StylKibica.net

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Marcin » 29.12.2022, 17:51

Terror Śródmieście: zniszczone grafy Widzewa
https://www.youtube.com/watch?v=2-b9TslxKcA

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 29.12.2022, 22:07

W sumie nie musicie odpowiadać. Wydaje mi się, że robię konkretny, kumaty ranking

1925
Posty: 1095
Rejestracja: 21.06.2007, 09:01
Lokalizacja: New Jersey

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: 1925 » 30.12.2022, 00:35

APU pisze:
29.12.2022, 16:36
To było tak dawno, że mogłem pomylić fakty, bo byłem małolatem, ale to była dość głośna awantura, pokazywana wielokrotnie w TV, była też na na jednej z kasetVHS wydawanych wtedy z awanturami i oprawami ( na tamte czasy te kasety to była mega rzecz, chyba ktoś z Wrocławia je montował) Możliwe że to było starcie ŁKSu z Włókniarzem i to był koniec ich dobrych relacji.
Taśmy od Smagacza z Jawora oglądała cała Polska :-))
Awantura o której piszesz była jakoś w 2002/2003 roku na starej hali pod trybuna główna.
MRKS ewakuował się wtedy ze swojego sektora a za nimi ruszył ŁKS
Po tej awanturze ruch kibicowski na Wlokniarzu mocno upadł a w 2004 w Pabianicach powstal Fight Club, Sąsiadów ( Czy należeli do niego byli Włókniarze wiedzą Ci którzy mają wiedzieć, ja nie będę o tym pisał by nie robić afer na forum mimo że. Prawda zawsze obroni się sama )
:arrow:

JuriSosu
Posty: 6
Rejestracja: 08.05.2018, 22:30

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: JuriSosu » 30.12.2022, 01:30

thorgal pisze:
29.12.2022, 12:04
JuriSosu pisze:
25.12.2022, 02:26
Drogi Kolego, Włókniarz Pabianice nigdy nie trzymał z widzewem...jedynie w połowie lat 90-tych, kiedy starzy się wykruszyli, a widzewiacy z Pabianic biegali też na Włókniarz przez chwilę był układ, który dość szybko przerodził się w mega kosę i wszystko wróciło do normy. Wiem bo to przeżyłem, więc nie siej farmazonów ....
Dla normalnych - zainteresowanych tematem:

Mówienie, że kiedykolwiek Włókniarz Pabianice był za ŁKS lub Widzewem z perspektywy czasu uważam za nadużycie. W latach 90tych gdzie ruch kibicowski szybko rozwijał się, prawie każdy "dzieciak" swoją przygodę z kibicowaniem zaczynał lokalnie od Włókniarza. Szczególnie, że nie mozna zapominać, że na Włókniarz Pabianice trzeba patrzeć szerzej niż na piłke nożną. Koszykówka żeńska odgrywała, szczególnie w latach 90tych (ale nie tylko) znaczącą rolę. Specyfiką Pabianic było to, że na trybunach Włókniarza zasiadali zawsze fani i ŁKS i Widzewa, bo trudno było nie być w Pabianicach zadeklarowanym kibicem jednej z tych drużyn :) Ale lata 90te były specyficzne, na kibicowanie bardziej patrzyło się najpierw lokalnie, później regionalnie czy globalnie co niesamowicie zmieniło się w XXI wielu, tak jak zmienił się ruch ultras czy postrzeganie kibicowania i zupełnie inne spojrzenie na chuligankę (treningi itp) i to młodszym kibicom, którzy słabiej pamietają te lata może wydawac się dziwaczne. Czym kolejne roczniki dorastały i przejmowały młyn, młynek, przewagę na trybunie (zwał jak zwał) tym można było mieć wrażenie, że klub jest bardziej pro któraś ze stron. Z biegiem lat i dorastaniem młodzieży i rywalizacją łódzką także sytuacja na Włókniarzu się polaryzowała. Na początku XXI wielu "światło" na Włókniarzu zgasił Widzew (co było wg mnie idealnym przejawem/przykładem zmian jakie własnie miały miejsce w ruchu kibicowskim w PL) ale w latach 90tych także ŁKS wielokrotnie atakował Włókniarza. Choćby pamiętne kamionki pociągów jadące na derby koszykarskie.
Pierwsze zdanie jest jak najbardziej prawdziwe, reszta to rozumiem Twoje subiektywne odczucie :)
Poniżej opis, który już kiedyś pojawił sie na tym forum:

"Początki kibiców Włókniarza Pabianice to druga połowa lat 70-tych. Od samego początku głównym miejscem spotkań były mecze koszykarek , które awansowały do ekstraklasy, lecz w latach osiemdziesiątych fani MRKS-u pojawiali się też na piłce. Była to zdecydowanie dobra ekipa jak na tamte czasy. W tamtym okresie kibice Włókniarza posiadali regionalny układ-zgodę z kibicami Łódzkiego Klubu Sportowego, będąc wręcz w Polsce uważani za bastion biało-czerwono-białych, oraz bodajże od 83 roku zgodę z kibicami Lecha Poznań, których jeszcze na początku lat 90-tych Włókniarz wspierał min na Widzewie. Niestety nie mam na chwilę obecną już kontaktu z żadnym kibolem z tamtego okresu więc można powiedzieć , że poza podstawami wiem o latach 80-tych niewiele. Na pewno wielokrotnie w tym okresie (do roku 88) Włókniarz wspierał ŁKS, głównie oczywiście na derby Łodzi gdzie bywało i około 200 fanów z Włókniarza, a głównym wrogiem byli kibice Widzewa, zwłaszcza Ci z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku itp., jeżdżących na mecze przez Pabianice (o Widzewie w Pabianicach nie było jeszcze wtedy mowy). Oczywiście głównym polem działania była koszykówka pań. W latach 80-tych powstała też najlepsza zgoda z koszykarskimi kibicami Stali Brzeg, która bazowała też pewnie na tym , że kibice Stali sympatyzowali ze Śląskiem Wrocław , a ten wiadomo miał wtedy silną zgodę z ŁKS-em. W 88 roku do historii przeszła zgoda z ŁKS-em, która w szybkim czasie przerodziła się w kosę. Na pierwsze dery koszykarek po zerwaniu zgody do Łodzi pojechało ok. 250 fanów Włókniarza, którzy zasiedli na sektorze ŁKS-u. Zresztą fani ŁKS-u wobec skromnej swojej liczby w tym dniu opuścili sale i jej rejony nie nękając już Włókniarza. Jednak w latach następnych to Włókniarz miewał spore kłopoty w Łodzi , których apogeum nastąpiło w roku 94 kiedy to na 80 osób wracających z pół finałowych derby koszykarek ustawiła się bojówka ŁKS-u zatrzymując pociąg na Retkini. Poza wybiciem szyb przeciwnikom nie udało się wjechać do środka. Była to jednak głośna akcja jak na tamte czasy. W 89 roku koszykarki zdobyły pierwsze Mistrzostwo Polski, a fani Włókniarza odwiedzili min Gdańsk w finale (Spójnia), gdzie o ile z koszykarskimi fanami Spójni panowała sielankowa atmosfera to z kibicami Lechii Włókniarz miał spore kłopoty min na dworcu. Kolejnym głośnym wydarzeniem były zajścia w Krakowie podczas finału w 92 roku. Na decydujący 5-ty mecz pojechała grupa ok 30 osób z Pabianic. Hala Wisły pękała w szwach, kibiców było co najmniej kilka setek więcej niż oficjalnie mogło się zmieścić. W miarę jak mecz przybierał nie najlepsze obroty dla Wisły i stawało się jasne , że koszykarki Włókniarza po raz 4-ty z rzędu zdobędą Mistrzostwo Polski kibiców TS- u ogarniał szał. Celem była oczywiście grupka Włókniarza na którą to w końcówce meczu rzuciła się Wisła min z nożyczkami. Gdyby nie Straż Miejska z Pabianic wizyta w Krakowie mogła zakończyć się bardzo nieszczęśliwie dla Włókniarza. Na początku lat 90-tych stara wiara zaczeła się wykruszać. Pozostali młodzi , którzy z czasem odrodzili się w miarę liczebnie lecz wśród nich z czasem powstał podział gdyż 2-3 regularnie jeździło na Widzew. Były to osoby z centrum mista i w późniejszym czasie wobec kosy pociągneli za sobą resztę fanów Włókniarza z tego rejonu Pabianic. W okolicach 94 roku można było mówić (co prawda nie o formalnym) układzie z widzewiakami z Pabianic. W 95 roku ok 60 osób udało się na mecz do Poznania z Olimpią, z której kibicami od bodaj finału z 94 roku Włókniarz miał zgodę. Mecz ten to zakończenie zgody z Lechem z którym już i tak nie było kontaktu, a dodatkowo Lechici dostali cynk, że z nami do nich jedzie Widzew. Prawda była taka, że było tylko kilku fanów Widzewa z Pabianic bez barw lecz Lech wpadł swoją bandą na hale przy Chwiałkowskiego i konkretnie obił grupę , która oczekiwała pod halą na mecz. Byli jednak też fani Widzewa w Pabianicach, którzy nie przepadali za Włókniarzem i po kilku incydentach doszło do ostrej kosy. Na pewno wpływ miał na to fakt, że w tym samym czasie w szeregi Włókniarza powróciło kilku starych z Bednarą na czele, który był też znanym kibicem ŁKS-u. Do tego grupa z osiedla Bugaj, która stanowiła większość na Włókniarzu znała się na co dzień z kibicami ŁKS-u z tego osiedla. Wizja wspólnych dobrych znajomości oraz wspólnego wroga coraz bardziej łączyła zamiast dzielić. Najpierw w swoim gronie pojawiły się rozmowy z cyklu: co by było gdyby? Następnie doszło do spotkania w Pabianicach na którym postanowiono, że ŁKS w swoim gronie przedyskutuje sprawę. Na swoim zebraniu organizacyjnym łodzianie przegłosowali sprawę i układ wszedł w życie. Był to rok 96. Układ to głównie wspólne akcje pabianickich fanów ŁKS-u z Włókniarzem na miejscowych widzewiaków jak i tych podróżujących przez Pabianice od strony Sieradza na mecze w Łodzi. Większa akcja wspólna z Łodzianami to obicie fanów Ceramiki Opoczno , którzy w kilkadziesiąt osób przybyli na ostatnią kolejkę 3 ligowych wzmagań piłkarzy do Pabianic świętować awans do 2 ligi. Spodziewano się liczniejszej grupy Opoczna oraz liczono , że może pojawią się Widzewiacy. Mecz trwał tylko 6 minut , a Opoczno zostało całkowicie obite i wykrojone. Natomiast jedną z największych awantur w tym czasie była duża bójka na dworcu w Pabianicach przed derby Łodzi ok 60 osobowej grupy ŁKS-u z Pabianic wśród których byli kibice Włókniarza z ok 200 osobową grupą widzewiaków z Sieradza, Kalisza itp. Bitwa była długa, wielokrotnie raz jedni gonili drugich jednak wobec przewagi liczebnej widzewiacy wygrali przeganiając naszych od dworca. Awanturze przyglądali się pochowani za radiowozy policjanci, którym zepsuł się od kamieni radiowóz, a dworzec w Pabianicach został pozbawiony kompletnie szyb. Lata 95-98 to okres , w którym Włókniarz był najczęściej jeżdżącą ekipą po Polsce za koszykarkami (od kilku do kilkudziesięciu osób). Eskapady te kilkukrotnie kończyły się awanturami min w Gorzowie i Starachowicach, gdzie Włókniarz będący w 32 osoby (3 z ŁKS-u) obił pod halą kilkunastu sympatyzujących z Widzewem kibiców Star-u oraz po wbiciu się na hale przegonił wszystkich ludzi z trybun. W 99 roku po wewnętrznych nieporozumieniach w Pabianicach doszło do kosy z ŁKS-em. Kulminacyjnym momentem było derby koszykarskie w Łodzi, gdzie pojawiło się około 30-tu fanów Włókniarza. W przerwie ŁKS zaatakował przez parkiet i trybunami. Włókniarz postawił się, odparł 2-3 ataki jednak kolejny atak był już skuteczny i Włókniarz musiał zerwać się z hali. Były to ostatnie chwilę istnienia jako takiej ekipy na Włókniarzu. W Pabianicach do głosu dochodzili kibice Widzewa, których było coraz więcej. ŁKS z Pabianic też miał wówczas dobrą ekipe. Włókniarz był coraz słabszy. W nowym milenium fani Włókniarza przestali się liczyć zupełnie w Pabianicach. Zostało dosłownie parę osób. Młodzi głodni wrażeń wybrali ŁKS, inni przestali się udzielać. W chwili obecnej Ci którzy kiedyś chodzili i jeździli na Włókniarz od czasu do czasu jeżdżą na ŁKS, natomiast na koszykarkach udziela się grupka bardzo młodych osób, która nie ma nic wspólnego z tamtą starą ekipą jednak jedyne co ich łączy ze starymi czasami to to iż używają i krzyczą starą nazwę czyli MRKS Włókniarz Pabianice, nazwę klubu , który formalnie od 94 roku nie istnieje...."

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 30.12.2022, 09:47

Czy ktoś może wyrzucić tego podszywacza? To już nie jest zabawne...

zgredzik
Posty: 269
Rejestracja: 06.07.2011, 02:57

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: zgredzik » 30.12.2022, 12:17

Marcin pisze:
29.12.2022, 17:51
Terror Śródmieście: zniszczone grafy Widzewa
https://www.youtube.com/watch?v=2-b9TslxKcA
Jak już wrzucasz takie info, to jeszcze dodaj, że niektórzy nie wytrzymują ciśnienia i spierdalają przed Widzewiakami.

Ukochane Miasto
Posty: 321
Rejestracja: 14.08.2014, 10:33

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Ukochane Miasto » 30.12.2022, 12:47

jestem tu bardzo rzadkim gościem w sensie wypisywania czegokolwiek ...ale na koniec roku sobie napiszę obiektywnie się starając :-).
Nie znam dokładnie tematu Włókniarza "kto co był" ale wiem jedno . Jako Widzewiak zostałem "ochrzczony" przez nich na szlaku kibicowskim w swoim życiu ,ponieważ dostałem pierwszy w******* od nich właśnie. W cugu po derbach czesali pociąg jak to często
mieli w zwyczaju . Rok? Nie chcę skłamać , derby u nas 1986-1987 (??). Dla mnie znienawidzona ekipa. Pamiętam że chłopy wtedy takie powpadały jak moje wujki z górnego śląska z kopalni :-0. Bicia wielkiego nie było ale upokorzenie i strach do dziś pamiętam.
rewanż na dworcu w Pabianicach x 2 przed derbami sporo lat później był bezcenny . Starzy wiedzą o czym piszę :-).
tylko że rewanż był już na kibolach Łksu
Ogólnie trasa Łódź- Kalisz w tamtych latach to była "szkoła przetrwania" i kuźnia charakterów dla młodych kiboli Widzewa.
miałem bliskie spotkania z Legią, Lechem i ze Śląskiem(ze Śląska to wszyscy wyglądali jak wypuszczeni spod celi . Prawie zwieracze mi puściły :-DD)
fajne różne bitki i ganianki ... piękne dni ! To se ne vrati.

C1365O
Posty: 663
Rejestracja: 01.08.2015, 20:54

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: C1365O » 30.12.2022, 13:27

zgredzik pisze:
30.12.2022, 12:17
Marcin pisze:
29.12.2022, 17:51
Terror Śródmieście: zniszczone grafy Widzewa
https://www.youtube.com/watch?v=2-b9TslxKcA
Jak już wrzucasz takie info, to jeszcze dodaj, że niektórzy nie wytrzymują ciśnienia i spierdalają przed Widzewiakami.
Mylisz dni kolego.
Tamtego dnia gdy dojeżdżamy nie było śladu po gościach, na abramce również już późno.
O tym co piszesz wydarzyło się wczoraj.

thorgal
Posty: 47
Rejestracja: 27.01.2009, 15:01

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: thorgal » 30.12.2022, 13:54

Ukochane Miasto pisze:
30.12.2022, 12:47
... Pamiętam że chłopy wtedy takie powpadały jak moje wujki z górnego śląska z kopalni :-0. Bicia wielkiego nie było ale upokorzenie i strach do dziś pamiętam.
rewanż na dworcu w Pabianicach x 2 przed derbami sporo lat później był bezcenny . Starzy wiedzą o czym piszę :-).
tylko że rewanż był już na kibolach Łksu
...
fajne różne bitki i ganianki ... piękne dni ! To se ne vrati.
Tak, bo piękno tamtych czasów tez polegało na tym, ze wtedy zazwyczaj kończyło się na upokarzaniu i klapsach a nie tym co dzisiaj.
Tamte czasy nie wrócą jak piszesz

Winkler
Posty: 103
Rejestracja: 25.03.2016, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Winkler » 30.12.2022, 14:18

thorgal pisze:
30.12.2022, 13:54
Ukochane Miasto pisze:
30.12.2022, 12:47
... Pamiętam że chłopy wtedy takie powpadały jak moje wujki z górnego śląska z kopalni :-0. Bicia wielkiego nie było ale upokorzenie i strach do dziś pamiętam.
rewanż na dworcu w Pabianicach x 2 przed derbami sporo lat później był bezcenny . Starzy wiedzą o czym piszę :-).
tylko że rewanż był już na kibolach Łksu
...
fajne różne bitki i ganianki ... piękne dni ! To se ne vrati.
Tak, bo piękno tamtych czasów tez polegało na tym, ze wtedy zazwyczaj kończyło się na upokarzaniu i klapsach a nie tym co dzisiaj.
Tamte czasy nie wrócą jak piszesz
Pełna racja, spotkałeś rywala wtedy w 10 osób, a byłeś sam, to nie kończyło się na OIOM-ie, tylko na na wygranej/przegranej solówce. Nigdy nie było katowania. To samo z milicją, a później z policją na początku lat 90-tych, sami nie wiedzieli, co mogą, ale kto to pamięta to powie krótko, kończyło się pałami na grzbiecie, a nie zawiasami. Co do widzewskich FC w tamtych latach, to przyjazd na mecz był obwarunkowany wjazdem na Kaliski, po drodze mieli Pabianice i Łódź, a to były dla nich ciężkie miejsca. Wiele tam bitew się odbyło, tak w jedna i w drugą stronę. Początki były ciężkie :)

thorgal
Posty: 47
Rejestracja: 27.01.2009, 15:01

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: thorgal » 30.12.2022, 14:40

JuriSosu pisze:
30.12.2022, 01:30


Pierwsze zdanie jest jak najbardziej prawdziwe, reszta to rozumiem Twoje subiektywne odczucie :)
Poniżej opis, który już kiedyś pojawił sie na tym forum:

"Początki kibiców Włókniarza Pabianice to druga połowa lat 70-tych....
Ogólnie fajny tekst, dzięki. Nie mam wiedzy o tym co było przed ok 85 ale raczej trudno byłoby polemizować z tym co napisałeś. W dalszej części tekstu jest kilka szczegółów, gdzie mam zastrzeżenia do Twojej interpretacji lub opisu jak chociażby udział Włókniarza w słynnej awanturze na dworcu, czy braku widzewiaków w Pabianicach pod koniec lat 80tych. I choć faktycznie jak to ją nazwałeś "bugajowa" ekipa, nie ukrywała nigdy swojej sympatii do ŁKS nawet po tym jak Widzew zaczął dominować w mieście to nie znaczy, że nie było tez wcześniej na Włókniarzu grupy prowidzewskiej, szczególnie z zachodniej części miasta.

grubyw
Posty: 97
Rejestracja: 06.12.2014, 09:54

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: grubyw » 30.12.2022, 16:50

Fajnie poczytać o Pabianicach ale jak teraz wygląda w mieście sytuacja tylko bez opisów Nikosia bym prosił:)

NiÏkodem
Posty: 31
Rejestracja: 19.12.2022, 13:27

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NiÏkodem » 30.12.2022, 16:58

a ja wiem jakie były proporcje, bo trochę jednak kumaty jestem, chłopie...

exe
Posty: 112
Rejestracja: 14.05.2014, 22:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: exe » 30.12.2022, 17:31

pozstaje podniecanie się pogonieniem kilku osob :) zrobicie akcje typu bicie na schodach ;) lub las ucieczka dhw, park to ok a nie pierdu pierdu wiadomo plus ale opis taki jakbyś banda na bande wygrali

Janusz z prostej
Posty: 56
Rejestracja: 28.06.2021, 09:19

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Janusz z prostej » 30.12.2022, 17:44

exe pisze:
30.12.2022, 17:31
pozstaje podniecanie się pogonieniem kilku osob :) zrobicie akcje typu bicie na schodach ;) lub las ucieczka dhw, park to ok a nie pierdu pierdu wiadomo plus ale opis taki jakbyś banda na bande wygrali

Jak z wami można bić się banda na bandę jak wy w nocy tylko wrotki w Łodzi palicie. Macie fazę na spierdalanie czy co?

Amilcarw
Posty: 47
Rejestracja: 12.06.2022, 14:29

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Amilcarw » 30.12.2022, 17:48

Akcje na schodach to raczej wykreował Ruch, a nie ŁKS taka różnica.

NoMatterWhat
Posty: 609
Rejestracja: 07.11.2015, 21:09

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: NoMatterWhat » 30.12.2022, 17:51

exe pisze:
30.12.2022, 17:31
pozstaje podniecanie się pogonieniem kilku osob :) zrobicie akcje typu bicie na schodach ;) lub las ucieczka dhw, park to ok a nie pierdu pierdu wiadomo plus ale opis taki jakbyś banda na bande wygrali
Żeby zrobić akcje typu bicie na schodach, to najpierw ŁKS musiałby się udać na zakazie lub gdy sektor gości jest zamknięty na wrogim terenie. Okazja w rundzie jesiennej już była, ale ŁKSu już nie było.

Asusss
Posty: 161
Rejestracja: 07.10.2019, 15:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Asusss » 30.12.2022, 18:13

Panowie z Widzewa, nie róbcie przypału i nie podniecajcie się tym, że pogoniliśmy sąsiadki podczas malowania grafów...Wyznacznikiem to były spotkania, nawet z ostatniego roku czy dwóch lat, gdzie dobitnie pokazali nam gdzie w obecnej chwili jesteśmy. Mimo że jestem z Widzewa to jestem w stanie napisać obiektywnie, a wiem co się dzieje na mieście. Tak więc trochę lodu na głowy i proponuję zejść na ziemię. A Ci którzy piszą jak to u Nas jest zajebiscie, jaka to nie jest mega ekipa i że wszystko wraca do normy to naprawdę niech się sami nie okłamują. Tak tak, zaraz odezwą się osoby z Widzewa i będą pisać, że w d**** byłem gówno widziałem, że nie wiem co się dzieje na mieście itp...
WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY 1910

Pique
Posty: 736
Rejestracja: 31.01.2018, 20:20

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Pique » 30.12.2022, 18:18

Asusss weź zamknij d*** i skończ pierdolić farmazony szajkowcu pognany

Asusss
Posty: 161
Rejestracja: 07.10.2019, 15:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Asusss » 30.12.2022, 18:25

Pique pisze:
30.12.2022, 18:18
Asusss weź zamknij d*** i skończ pierdolić farmazony szajkowcu pognany
Tak jak właśnie pisałem, zacznie się ze farmazony itp. Ok, niech będzie że jesteśmy najlepsi i nie mamy sobie równych, tylko przytocz mi proszę nawet z ostatnich kilku lat nasz jakiś sukces w walce z sąsiadkami???

A co do Szajki, pewnie się orientujesz że nie wszyscy zostali pogonieni i nie wszyscy mają zakaz pojawiania się na Widzewie. Nawet na głównej Wigili w Pubie w Sercu Łodzi było kilka osób z Szajki, to taka informacja jak byś nie wiedział 😉
WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY 1910

Abr1908
Posty: 519
Rejestracja: 20.04.2015, 19:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Abr1908 » 30.12.2022, 18:33

1925 pisze:
30.12.2022, 00:35
APU pisze:
29.12.2022, 16:36
To było tak dawno, że mogłem pomylić fakty, bo byłem małolatem, ale to była dość głośna awantura, pokazywana wielokrotnie w TV, była też na na jednej z kasetVHS wydawanych wtedy z awanturami i oprawami ( na tamte czasy te kasety to była mega rzecz, chyba ktoś z Wrocławia je montował) Możliwe że to było starcie ŁKSu z Włókniarzem i to był koniec ich dobrych relacji.
Taśmy od Smagacza z Jawora oglądała cała Polska :-))
Awantura o której piszesz była jakoś w 2002/2003 roku na starej hali pod trybuna główna.
MRKS ewakuował się wtedy ze swojego sektora a za nimi ruszył ŁKS
Po tej awanturze ruch kibicowski na Wlokniarzu mocno upadł a w 2004 w Pabianicach powstal Fight Club, Sąsiadów ( Czy należeli do niego byli Włókniarze wiedzą Ci którzy mają wiedzieć, ja nie będę o tym pisał by nie robić afer na forum mimo że. Prawda zawsze obroni się sama )
Byłem wśród tych biegających po naszej stronie ;) Chyba świętej pamięci Supeł z kilkoma desperatami wjechał im na sektor.Kojarzę że samo pojawienie się Włókniarz u nas było już dużą odwagą.
Zwłaszcza wtedy kiedy mieliśmy ich za "zgodę" Widzewa
Fajne czasy awantur z pasem w rękach heh Tak jak przy okazji tego meczu
ŁKS Łódź Polska

Pique
Posty: 736
Rejestracja: 31.01.2018, 20:20

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Pique » 30.12.2022, 18:40

Asusss pisze:
30.12.2022, 18:25
Pique pisze:
30.12.2022, 18:18
Asusss weź zamknij d*** i skończ pierdolić farmazony szajkowcu pognany
Tak jak właśnie pisałem, zacznie się ze farmazony itp. Ok, niech będzie że jesteśmy najlepsi i nie mamy sobie równych, tylko przytocz mi proszę nawet z ostatnich kilku lat nasz jakiś sukces w walce z sąsiadkami???

A co do Szajki, pewnie się orientujesz że nie wszyscy zostali pogonieni i nie wszyscy mają zakaz pojawiania się na Widzewie. Nawet na głównej Wigili w Pubie w Sercu Łodzi było kilka osób z Szajki, to taka informacja jak byś nie wiedział 😉
Ty taki kumacz i nie wiesz o ostatnich wydarzeniach? Może twoje info nie jest takie 100% pewne? :) Nikt nie mówi, że u nas jest rewelacyjnie, ale idzie to do przodu i jest lepiej niż było. A to nie pierwsza spierdolka ekipy sąsiadek w ostatnim czasie.

Szajkowcy co nie stanęli po stronie grubej aferzystki narkomanki mogą dalej śmigać na Widzew i nie jest to żadna nowość czy tajemnica, tak samo ich obecność na wigilii. Reszta jest zbanowana i skończy jak na pewnym kawalerskim. Tyle w tej dyskusji, bez odbioru.

Abr1908
Posty: 519
Rejestracja: 20.04.2015, 19:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Abr1908 » 30.12.2022, 18:57

Przy okazji jednego z późniejszych meczów w Pabianicach jechaliśmy w kilku tramwajem(poza główna grupą).Na przystanku już w samym mieście obczajaly i zagadywały nas dwie d*** z RTS na przystanku
Po drugiej stronie w bramie stało z trzy czy cztery dychy Widzewa.Mieliśmy dużego farta wtedy
Włókniarz był w tamtym czasie anty ŁKS i Widzew


Tak na marginesie
Widzew jest aktywny całą rude jesienną. Jeżdżą i polują po każdym naszym meczu.Na różnych osiedlach .Bez szczegółów żeby nie ułatwiać wiadomo komu. To dla przykładu.Dla szczekaczy internetowych
Aktywiści nie można im odmówić

Póki co na mieście... Nikt nie ma wyraźnej przewagi
Widzew ma swoje problemy, a my swoje(konfident, kryminał)
ŁKS Łódź Polska

krokiet_z_grzybami
Posty: 758
Rejestracja: 18.01.2009, 13:46

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: krokiet_z_grzybami » 30.12.2022, 19:15

przypalowiec z forum pisze:
30.12.2022, 18:58
Abr1908 pisze:
30.12.2022, 18:57
Widzew jest aktywny całą rude jesienną. Jeżdżą i polują po każdym naszym meczu.Na różnych osiedlach
Co za zjeb. Nie uczyli starsi ze takich rzeczy sie nie pisze? Czy tak kiedys sie pisalo?
ja p******* co za ku*** daun. Ty zebys sie nie zesrał....
uwielbiam takich pseudo prawilniaków

wiernyioddany
Posty: 363
Rejestracja: 02.04.2016, 16:02

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: wiernyioddany » 30.12.2022, 19:38

przypalowiec z forum pisze:
30.12.2022, 18:58
Abr1908 pisze:
30.12.2022, 18:57
Widzew jest aktywny całą rude jesienną. Jeżdżą i polują po każdym naszym meczu.Na różnych osiedlach
Co za zjeb. Nie uczyli starsi ze takich rzeczy sie nie pisze? Czy tak kiedys sie pisalo?
Jednym z wielu zjebów na tym forum to jesteś Ty. Jaka to tajemnica i dla kogo skoro po każdym meczu na fejsbuku foty zdobytych fantów lądują ?
Abr1908 to drugi biegun od takich cymbałów jak Ty. I w przeciwieństwie do Ciebie wypowiada się sensownie i ma co powspominać więc...zamilcz "przypałowcu"
---- Łódzkości 1910 Fanatycy ----

Pique
Posty: 736
Rejestracja: 31.01.2018, 20:20

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Pique » 30.12.2022, 19:46

Abr1908 pisze:
30.12.2022, 18:57
Tak na marginesie
Widzew jest aktywny całą rude jesienną. Jeżdżą i polują po każdym naszym meczu.Na różnych osiedlach .Bez szczegółów żeby nie ułatwiać wiadomo komu. To dla przykładu.Dla szczekaczy internetowych
Aktywiści nie można im odmówić

Póki co na mieście... Nikt nie ma wyraźnej przewagi
Widzew ma swoje problemy, a my swoje(konfident, kryminał)
Obie ekipy są aktywne mimo swoich problemów i to powinno cieszyć o u was też nie próżnują. A im mniej trafia do internetu tym lepiej, co najwyżej suche info bez żadnych szczegółów.

Towariszcz Komandir
Posty: 135
Rejestracja: 18.05.2016, 13:00

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Towariszcz Komandir » 30.12.2022, 19:46

Krokiet, nie czepiaj się go bo ma chłop rację. Psy tu rozkminiają każdy post, więc po tym co napisał Abr można być pewnym, że po każdym meczu ŁKS na ich osiedla będą wysyłane patrole. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że to forum jest kopalnią wiedzy dla służb i niestety nie jeden przez takie przypałowe wpisy wyłapał pajdę.
:lol:

Abr1908
Posty: 519
Rejestracja: 20.04.2015, 19:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Abr1908 » 30.12.2022, 19:53

Po każdym meczu są patrole na naszych osiedlach heh
Ja p*******
Pisze ogólnikowo na tematy polowań i malowania
Psy wiedzą więcej niż Ci się wydaje
Moj pisanie na zerowy wpływ na ich wiedzę gościu
Wstyd za informatorów na psiarni powinno mieć trzy czwarte ekip w tym kraju
Pisze tylko żeby byle kto nie wycierał sobie mordy ludźmi którzy nadstawiają karku za ich bezpieczeństwo
Za ultrasów i ludzi od malowania.Zawsze i wszędzie z ryzykiem wpierdolu albo dołka
Czego Ty nie rozumiesz?
ŁKS Łódź Polska

Winkler
Posty: 103
Rejestracja: 25.03.2016, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Winkler » 30.12.2022, 20:45

Abr1908 pisze:
30.12.2022, 19:53
Po każdym meczu są patrole na naszych osiedlach heh
Ja p*******
Pisze ogólnikowo na tematy polowań i malowania
Psy wiedzą więcej niż Ci się wydaje
Moj pisanie na zerowy wpływ na ich wiedzę gościu
Wstyd za informatorów na psiarni powinno mieć trzy czwarte ekip w tym kraju
Pisze tylko żeby byle kto nie wycierał sobie mordy ludźmi którzy nadstawiają karku za ich bezpieczeństwo
Za ultrasów i ludzi od malowania.Zawsze i wszędzie z ryzykiem wpierdolu albo dołka
Czego Ty nie rozumiesz?
Od 40 lat są patrole po obu stronach po meczach, więc faktycznie to niespodzianka :) A wiedza psów? Przeogromna.... Jak kumpel na 48 h na dołku po derbach kilka lat temu wylądował, to psiak mu ostatni wyjazd przypomniał ze szczegółami, a to było na początku lat 90-tych.... Kilka raptem wyjazdów, kilka bójek na Limance, a teczka i tak pokaźna na ich potrzeby. Milicja to nie jest problem tylko dzisiejszy, ale o tyle się wszystko zmieniło, że kiedyś można było mieć tam nawet bogatą teczkę, ale wszystko to było jako bójki czy po prostu samo zaangażowanie w życie kibicowskie opisane, więc dla milicji mało znaczące w świetle prawa, a dzisiaj to nad czymś innym tak milicja, jak i świat kibicowski się skupia, niestety.

Eternidad
Posty: 332
Rejestracja: 30.11.2012, 20:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Eternidad » 30.12.2022, 20:53

Winkler pisze:
30.12.2022, 20:45
Abr1908 pisze:
30.12.2022, 19:53
Po każdym meczu są patrole na naszych osiedlach heh
Ja p*******
Pisze ogólnikowo na tematy polowań i malowania
Psy wiedzą więcej niż Ci się wydaje
Moj pisanie na zerowy wpływ na ich wiedzę gościu
Wstyd za informatorów na psiarni powinno mieć trzy czwarte ekip w tym kraju
Pisze tylko żeby byle kto nie wycierał sobie mordy ludźmi którzy nadstawiają karku za ich bezpieczeństwo
Za ultrasów i ludzi od malowania.Zawsze i wszędzie z ryzykiem wpierdolu albo dołka
Czego Ty nie rozumiesz?
Od 40 lat są patrole po obu stronach po meczach, więc faktycznie to niespodzianka :) A wiedza psów? Przeogromna.... Jak kumpel na 48 h na dołku po derbach kilka lat temu wylądował, to psiak mu ostatni wyjazd przypomniał ze szczegółami, a to było na początku lat 90-tych.... Kilka raptem wyjazdów, kilka bójek na Limance, a teczka i tak pokaźna na ich potrzeby. Milicja to nie jest problem tylko dzisiejszy, ale o tyle się wszystko zmieniło, że kiedyś można było mieć tam nawet bogatą teczkę, ale wszystko to było jako bójki czy po prostu samo zaangażowanie w życie kibicowskie opisane, więc dla milicji mało znaczące w świetle prawa, a dzisiaj to nad czymś innym tak milicja, jak i świat kibicowski się skupia, niestety.
Przykre ale prawdziwe

C1365O
Posty: 663
Rejestracja: 01.08.2015, 20:54

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: C1365O » 30.12.2022, 21:03

Pique pisze:
30.12.2022, 18:40
Asusss pisze:
30.12.2022, 18:25
Pique pisze:
30.12.2022, 18:18
Asusss weź zamknij d*** i skończ pierdolić farmazony szajkowcu pognany
Tak jak właśnie pisałem, zacznie się ze farmazony itp. Ok, niech będzie że jesteśmy najlepsi i nie mamy sobie równych, tylko przytocz mi proszę nawet z ostatnich kilku lat nasz jakiś sukces w walce z sąsiadkami???

A co do Szajki, pewnie się orientujesz że nie wszyscy zostali pogonieni i nie wszyscy mają zakaz pojawiania się na Widzewie. Nawet na głównej Wigili w Pubie w Sercu Łodzi było kilka osób z Szajki, to taka informacja jak byś nie wiedział 😉
Ty taki kumacz i nie wiesz o ostatnich wydarzeniach? Może twoje info nie jest takie 100% pewne? :) Nikt nie mówi, że u nas jest rewelacyjnie, ale idzie to do przodu i jest lepiej niż było. A to nie pierwsza spierdolka ekipy sąsiadek w ostatnim czasie.

Szajkowcy co nie stanęli po stronie grubej aferzystki narkomanki mogą dalej śmigać na Widzew i nie jest to żadna nowość czy tajemnica, tak samo ich obecność na wigilii. Reszta jest zbanowana i skończy jak na pewnym kawalerskim. Tyle w tej dyskusji, bez odbioru.
Asusss to zapewne Robak z forum Ciągle płacze, że jest źle i jesteśmy w d****. Nawet fakty do niego nie trafiają.
Trzeba jego posty olac, bo jakby nie było to zawsze będzie narzekał. Czy to na kibiców, czy na piłkarzy, działaczy itd.
Wczorajsza nasza liczba lepsza niż za czasów zbiórek gdy byli szajkersi.

Nikodem skoro znasz liczby to wal śmiało.
Po prostu jestem ciekaw jakie usłyszałes.

Abr1908
Posty: 519
Rejestracja: 20.04.2015, 19:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Abr1908 » 30.12.2022, 21:07

Winkler pisze:
30.12.2022, 20:45
Abr1908 pisze:
30.12.2022, 19:53
Po każdym meczu są patrole na naszych osiedlach heh
Ja p*******
Pisze ogólnikowo na tematy polowań i malowania
Psy wiedzą więcej niż Ci się wydaje
Moj pisanie na zerowy wpływ na ich wiedzę gościu
Wstyd za informatorów na psiarni powinno mieć trzy czwarte ekip w tym kraju
Pisze tylko żeby byle kto nie wycierał sobie mordy ludźmi którzy nadstawiają karku za ich bezpieczeństwo
Za ultrasów i ludzi od malowania.Zawsze i wszędzie z ryzykiem wpierdolu albo dołka
Czego Ty nie rozumiesz?
Od 40 lat są patrole po obu stronach po meczach, więc faktycznie to niespodzianka :) A wiedza psów? Przeogromna.... Jak kumpel na 48 h na dołku po derbach kilka lat temu wylądował, to psiak mu ostatni wyjazd przypomniał ze szczegółami, a to było na początku lat 90-tych.... Kilka raptem wyjazdów, kilka bójek na Limance, a teczka i tak pokaźna na ich potrzeby. Milicja to nie jest problem tylko dzisiejszy, ale o tyle się wszystko zmieniło, że kiedyś można było mieć tam nawet bogatą teczkę, ale wszystko to było jako bójki czy po prostu samo zaangażowanie w życie kibicowskie opisane, więc dla milicji mało znaczące w świetle prawa, a dzisiaj to nad czymś innym tak milicja, jak i świat kibicowski się skupia, niestety.
Winkler przecież we wspomnianych latach 90
Oni mieli ogólnie wyjebane.Dajmy przykład wyjazdów
Wy mieliście te same psy w obstawie na wyjazdach i my te same co dwa tygodnie.Oni znali nas a my ich... Czy dobrze czy źle... Ale coś co się może wydać teraz niewyobrażalne
Psy potrafiły otworzyć drzwi w pociągu na wrogiej stacji pełnej agresorów... Żebysmy mogli ich pogonić i pokroić z barw
Teraz? Kamera na kamerze. Jak opowiadam synowi że kroilismy barwy w dzisiejszym miejscu dla stajni jednorożca..
Myśli że mu kity wciskam:)
ŁKS Łódź Polska

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: B. Ricci, Boni8, floydfloyd, jelonki, lolo_b i 193 gości