Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
gatewaycreative
Posty: 2
Rejestracja: 11.10.2019, 14:21

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: gatewaycreative » 19.10.2019, 20:13

jansiekiera pisze:
18.10.2019, 23:47
Opowieść Legii prawie jak jadczka - c**** warta.
Co do książki to kilka sytuacji odnośnie Cracovii przy których byłem obecnym mocno nasciemniana. Autora bardzo poniosła fantazja I dopisał nieprawdziwe historie.
PDF lata w necie jakby ktoś chciał to sobie ogarnie.
Gdzie?



Kamil95
Posty: 10
Rejestracja: 18.10.2019, 10:54

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Kamil95 » 19.10.2019, 22:04

Też poproszę, chętnie się dowiem co tam pan Jadczak wymyślił.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Gromson » 19.10.2019, 22:41

Podobno spora cześć książki jest o Misiu
Mors certa, hora incerta

Kamil95
Posty: 10
Rejestracja: 18.10.2019, 10:54

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Kamil95 » 20.10.2019, 12:37

METAL I MISIEK NIE SĄ KONFIDENTAMI.

marecki901
Posty: 6
Rejestracja: 01.10.2019, 17:18

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: marecki901 » 20.10.2019, 12:59

Wiadomo iż książka tego typu nie może trzymac się w 100% faktów zreszta który opis wyjazdowy ekip trzyma się prawdy- zawsze jest koloryzowanie i naginanie faktów

Nie zmienia to faktów iż książka doskonale pokazuje w jakim kierunku poszedł ruch i ze na dobra sprawę od okolic połowy lat 90tych można było sobie darować jakakolwiek aktywność

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: jestesmywaszastolica » 20.10.2019, 13:07

szymon nie p******, bo ci jeszcze zrobią dziecko a potem wykopią twoje ciało

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pasierb Bogdana » 20.10.2019, 14:01

Pierdoląc tu non stop o jadczaku robicie jemu i jego książce promocje.Ja do niedawna nie wiedzialem kim on jest.
takze jestesmywaszastolica i reszta prawilniakow zwracam wam jak na razie grzecznie uwage ogarnijcie się.

Sajcokapral
Posty: 42
Rejestracja: 13.05.2019, 01:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Sajcokapral » 20.10.2019, 22:42

To ja trzymam w garsci system a wiecie jak prosto to zrobilem Wisla rzadzi w calej Polsce Co do miska to on dal sie zlapac polecial bo rozkminili go bo bral wszystko na siebie i nie wiecie jakim przechujem i co on wymyslil ale ja go nie spotkalem ale on o mnie slyszal i wiecie Co on oddzielil chwasty od prawdziwej ekipy i szuka kogos kto r********** system i ustali reguly gry i bedzie dyktatoren
Wiecie udowodnie i kogos kto zmusi te k**** zeby przyznali ze My Wisla To Niezwykly Klub tu powstaja legendy ja zrobie misiek jest dobry ale to ja jestem
Tym lefendarnym przechujem co rozjebie system i zbuduje swoj wlasny nawet niebedziecie w stanie odroznic
Co jest prawda a co fikcja kumaci wiedza ze jestem z Sacza ale moj klubem jest Wisla a cracovia podzieli los Poloni
Jesli nie zacznie walczyc na piesci
Bo jak wjedzie maczeta to wiadomo kto zatym stoi
Lubicie numerologie 33 w tym Wieku osiagne najlepsza forme fizyczna i bede rzadzil oficjalnie i nawet niewiecie jak to banalnie zorganizowac 577 932 042 organizuje Armie Panu maczecie bedzie terror psychiczny za tak ze kazdy bedzie szedl do psychiatryka tak mnie wjebali wszyscy na mine a ja zachartowalem sie i ku*** jestem gotowy na wszystko bo mam wszystko jedyne czego niemam to
Hajsu ktory traktuje jak szmate on jest moj i wydaje go na co chce mam wszystko co chce a wszystko zaczelo sie od tego ze upierdolilem sobie Wiselke ze sobie ja kupie i bede z Panem Cupialem bo to ja jestem tym ostatnim jebanym przez wszystkich na wszystko ogniewem ktora gdzie by sie nie znalazla sobie poradzic umie
KRAKóW MISTRZ POLski Wójsik
A wiecie od czego zaczne od tego ze zemszcze sie na sadeczyznie za te k**** co lecialy w moja strone

Dolniety_Pierre
Posty: 253
Rejestracja: 15.10.2019, 23:41

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Dolniety_Pierre » 22.10.2019, 11:58

[link]

Finał dość mocno komentowanej na tym forum akcji z przed paru miesięcy...
Fortis fortuna adviuat

jansiekiera
Posty: 57
Rejestracja: 24.05.2019, 09:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: jansiekiera » 22.10.2019, 12:47

Czy DPK jest spoko na wisle ? Czy chlopaki zostana pogonieni ?

Zakładam, że zostaną pogonieni bo jak ktoś z KSC brał DPK to wielka afera była kręcona + oprawa na derbach.

Dolniety_Pierre
Posty: 253
Rejestracja: 15.10.2019, 23:41

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Dolniety_Pierre » 22.10.2019, 13:22

Dpk chyba powinno dyskredytowac na wstępie, nie ważne czy Wisła, Cracovia, Lech czy Legia, w myśl zasady nigdy się nie przyznawaj. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.
Fortis fortuna adviuat

jansiekiera
Posty: 57
Rejestracja: 24.05.2019, 09:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: jansiekiera » 22.10.2019, 14:50

Tytusromekiatomek pisze:
22.10.2019, 13:32
jansiekiera pisze:
22.10.2019, 12:47
Czy DPK jest spoko na wisle ? Czy chlopaki zostana pogonieni ?

Zakładam, że zostaną pogonieni bo jak ktoś z KSC brał DPK to wielka afera była kręcona + oprawa na derbach.
Pieknie się sam podsumowałeś, zbłaźniłeś i pokazałeś ze jestes zwykłym ogryzkiem. Przysłowiowy strzał w kolano anonimie
Anonimowy to ja nie jestem. I nie bardzo rozumiem co masz parówo na myśli strzałem w kolano.
Miałem na myśli sytuację z multikinem gdzie cisneliście, że chłopaki od nas poddali się karze.
Ale zakładam, że u was można ?

Jak napisał koleś wyżej. Podwójne standardy. Czy to z PDK z rozjebusami. Ot cały gts

Raiden
Posty: 146
Rejestracja: 26.09.2019, 12:22

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Raiden » 22.10.2019, 16:13

Dolniety_Pierre pisze:
22.10.2019, 11:58
[link]

Finał dość mocno komentowanej na tym forum akcji z przed paru miesięcy...
Ja piernicze, niezła patologia w tym Krakowie. I jak tu społeczeństwo ma być przychylne środowisku kibicowskiemu kiedy jakieś naćpane małolaty ganiają w biały dzień z maczetami. Przecież taki naćpany łebek w amoku może nie wiedzieć kogo atakuje, więc narażone są również postronne osoby. ''Najlepsze'' w tym wszystkim jest to, że taki małolat bez bejsbola czy maczety nie ma nic do powiedzenia.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: nrth » 22.10.2019, 16:33

Było cisniete o depek bo nie wszyscy od Was skłaniali się do tego
W ten sposób osoba depekujaca się wpierdala tego niechętnego na minę
Czyz nie?
za kim jestes?

Kamil95
Posty: 10
Rejestracja: 18.10.2019, 10:54

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Kamil95 » 22.10.2019, 18:14

Wrzućcie ktoś PDF ksiązki Jadczaka.

jansiekiera
Posty: 57
Rejestracja: 24.05.2019, 09:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: jansiekiera » 22.10.2019, 18:17

nrth pisze:
22.10.2019, 16:33
Było cisniete o depek bo nie wszyscy od Was skłaniali się do tego
W ten sposób osoba depekujaca się wpierdala tego niechętnego na minę
Czyz nie?

Ustalenie było odgórne.

Czyli chłopaki zostają i jest ok ;)

jansiekiera
Posty: 57
Rejestracja: 24.05.2019, 09:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: jansiekiera » 22.10.2019, 18:35

Kamil95 pisze:
22.10.2019, 18:14
Wrzućcie ktoś PDF ksiązki Jadczaka.
Jak ktoś wrzuci to będzie miał zaraz wizytę smutnych panów także nie ma chętnych.

rick.k
Posty: 165
Rejestracja: 16.08.2016, 14:11

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: rick.k » 22.10.2019, 19:08

Wkrotce jednak do Krakowa przyjechali przywodcy psycho fansow. Zeby rozstrzygnac spory umowili sie na ustawke z Wisla.
Propozycje przyjal "Zielak". Zaraz potem jednak przerażony pobiegl do "Miśka".
- Co ja zrobilem, co ja, ku*** zrobilem? Zgodzilem sie z Ruchem bić!
- Popierdolilo Cie? Dzwon do nich Musimy to odkręcić

Zrodlo

ISBN 978 83 8135 014 3
Str 259

Jaskół
Posty: 294
Rejestracja: 25.08.2013, 10:05

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Jaskół » 22.10.2019, 20:54

Witalski pisze:
22.10.2019, 14:06
Czyli co DPK jest ok na Wiśle czy pogonieni? Podwojne standardy?

A i prośba przy okazji Tytus żebyś w końcu odnisł się do tej sytuacji z Chrobrym.
Ile razy jeszcze o tym Chrobrym napiszesz dzbanie??
''Znasz już koszernej demokracji smak
A tolerancji knebel dławi, gdy chcesz krzyczeć
Poczucie ciągłej winy, w którym chcą byś trwał
By cię uciszyć ksenofobią szantażują kraj...''

jansiekiera
Posty: 57
Rejestracja: 24.05.2019, 09:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: jansiekiera » 22.10.2019, 21:00

Tytusromekiatomek pisze:
22.10.2019, 20:46
Fantastyczna historia. Musisz więcej Szymka czytac. Napisane dla takich jak ty - „jak powiedział mi były sharks/jak powiedzial mi były kibol” ale widze ze znalazła nabywcow na poziomie. Pogratulować

Siekiera jakbys był kims normalnym w bandzie to wiedziałbyś jakie i do kogo miał obiekcje Filipek który sie ukrywał gdy wasza cała czoloweczka z oświecenia sie zdepekowala a tak bredzisz w necie. c**** mieliście dogadane i dobrze wiesz (a przynajmniej powinienes) kto z KSC puścił w obieg ten farmazon i kiedy.
Po pierwsze nigdy nie mówiłem ze jestem z bandy.
Po drugie, widzisz tak to jest w naszym mieście ze ktoś coś usłyszy i przekręci, druga strona podlatuje i leci farmazon.
Równie dobrze mogę mówić ze bakster siedzi z CBSiem na wódeczce (teraz już w czasie przeszłym). Także ja wiem swoje ty wiesz swoje. Za c*** się nie dogadamy bo jesteśmy po przeciwnych stronach barykady.
Po trzecie to odchodzimy od meritum. Czy DPK na wisle jest spoko ?

To ostatnie to pytanie retoryczne. Także kończę dyskusje

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pasierb Bogdana » 22.10.2019, 21:38

Jak ktoś idzie na DPK to nie powinien grypsować.Wsh dobrowolnie poddali się karze czyli poszli jakby nie było na współpracę z organami ścigania.

Hahahaha
Posty: 86
Rejestracja: 16.10.2019, 18:33

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Hahahaha » 22.10.2019, 22:24

Tytusromekiatomek pisze:
22.10.2019, 21:28
Mysle ze to Koledzy z Twojej „strony barykady” powinni tłumaczyć Ci takie rzeczy ale raz mogę zrobic wyjatek. Otóż zdziwisz sie ale dla mnie osobiście DPK zawsze jest słabe i tyle. Jednak są takie miejsca, w których niestety spędziłem troche czasu a Tobie nie życzę żebyś tam trafił i wyobraz sobie ze jeśli wszyscy (słowo-klucz) się dogadają i zdepekuja to nikt z zewnatrz nie ma prawa mieć pretensji. Dosc proste prawda? Tyle tylko ze u Was nie zdepekowali się wszyscy tylko większość, przez co chłopaki ukrywający się mieli problemy a potem (słuszne) pretensje do ekipy. Widzisz subtelna różnice?
Witalski pisze:
22.10.2019, 14:06
A i prośba przy okazji Tytus żebyś w końcu odnisł się do tej sytuacji z Chrobrym.
Bardzo cię zdziwi i zasmuci jak napisze ze mam wyjebane na Chrobrego Głogów i ich sprawy? To kumple Widzewa, a nie nasi. Mam nadzieje ze odpowiedz cię satysfakcjonuje
Po Kielcach u was też nie wszyscy byli zadowoleni z dpk. Dopiero po jakimś czasie dotarło do wszystkich, ze lepiej by było gdyby "młody" jednak nie poszedł siedzieć. Druga sprawa to ta oprawa. Wy to lepsi od jadczaka jesteście. Kilka dni wam zajęło śledztwo, co i komu nie pasuje. Jeszcze szybciej namalowaliście tą sektorówkę.

kapitan_swir_planeta
Posty: 398
Rejestracja: 16.08.2017, 19:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: kapitan_swir_planeta » 22.10.2019, 23:02

Pasierb Bogdana pisze:
22.10.2019, 21:38
Jak ktoś idzie na DPK to nie powinien grypsować.Wsh dobrowolnie poddali się karze czyli poszli jakby nie było na współpracę z organami ścigania.
Tak teoretycznie.
Co w przypadku gdy ktoś ma lipę i dobrowolnie podda się karze ale nikogo w ten sposób nie obciąży? Jakiś "samodzielny" przypał, nwm na przykład posiadanie, jazda pod wpływem etc.
„Tu kolor skóry znaczy wszystko!”

strazaksam
Posty: 264
Rejestracja: 20.01.2010, 17:22

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: strazaksam » 22.10.2019, 23:43

Jak juz takie rozkminki.kryminalne tutaj to ja zapytam czy to normalne, ze osoba co grypsuje pisze listy do prokuratury, ze zrobi wszystko doslownie wszystko zeby wyjsc na wolnosc, i na koniec podpis,, z powazaniem''? Czu taka osoba po wyjsciu na wolnosc moze mowic, ze siedziala sztywno?

V.a.l.o
Posty: 42
Rejestracja: 01.10.2019, 00:23

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: V.a.l.o » 23.10.2019, 00:49

Sztywno siedza ludzie a nie modelki które robia przypały.
Hej hej... :!:

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pasierb Bogdana » 23.10.2019, 07:56

strazaksam pisze:
22.10.2019, 23:43
Jak juz takie rozkminki.kryminalne tutaj to ja zapytam czy to normalne, ze osoba co grypsuje pisze listy do prokuratury, ze zrobi wszystko doslownie wszystko zeby wyjsc na wolnosc, i na koniec podpis,, z powazaniem''? Czu taka osoba po wyjsciu na wolnosc moze mowic, ze siedziala sztywno?
W kryminale powinien być schowany do wora po takim liście.Za to na wolce nikt mu nie może afery wykręcić bo niby za co?

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pasierb Bogdana » 23.10.2019, 11:16

Tytusromek coś tak ucichł?

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Gromson » 23.10.2019, 11:28

Śpi po nocce daj mu spokój
Mors certa, hora incerta

StatystykKalkulator

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: StatystykKalkulator » 23.10.2019, 14:04

Ja pozwoliłem sobie przeczytać ta książkę jadczaka żeby wyrobić sobie zdanie i przyznam szczerze ze chyba nigdy nie czytałem rownie żenujacej lektury. Fałsz i konfabulacja bije tam z kilometra,zero konkretow,styl pisania to jakas kpina i przedszkole a nie dziennikarstwo i tak jak ktoś już tu napisał większość tych jego tez opiera się na spowiedzi niby byłych kiboli którzy hurtowo mu się zwierzali niczym w produkcjach tvn.

Widać z daleka ze autora mocno bolała ta Wisła.

Kamil95
Posty: 10
Rejestracja: 18.10.2019, 10:54

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Kamil95 » 23.10.2019, 14:31

MASTER ZŁAPANY !!!
[link]

ziomek
Posty: 326
Rejestracja: 26.04.2007, 18:10

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: ziomek » 23.10.2019, 18:17

Szymon Jadczak o nowych władzach Wisły: działanie na pokaz Nagranie z zatrzymania wiceprezesa Wisły Kraków Chcieli policzyć się z pseudokibicami Cracovii. Ponad 20 osób stanęło przed sądem Bijatyka chuliganów Cracovii i Lewskiego w Bratysławie Jadczak o sytuacji w Wiśle: zbliżamy się do happy endu Jadczak o "Miśku" i jego odpowiedzialności za problemy Wisły Video: tvn24 Szymon Jadczak o nowych władzach Wisły: działanie na pokaz Paweł Ł., pseudonim Master, lider Jude Gangu - bojówki kiboli Cracovii, został zatrzymany w sobotę w Warszawie przed stadionem Legii. Mężczyzna ukrywał się przed policją, ale postanowił obejrzeć mecz warszawskiej drużyny z Lechem Poznań. Według informacji tvn24.pl mężczyzna został przewieziony do Krakowa, gdzie ma usłyszeć zarzuty związane z wyjaśnieniami złożonymi przez Pawła M., pseudonim Misiek, szefa kiboli Wisły. Według oficjalnych informacji policji Paweł M., pseudonim Master, został zatrzymany w sobotę w okolicach stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. ([link])
Oglądasz Szymon Jadczak o nowych władzach Wisły: działanie na pokaz Nagranie z zatrzymania wiceprezesa Wisły Kraków Chcieli policzyć się z pseudokibicami Cracovii. Ponad 20 osób stanęło przed sądem Bijatyka chuliganów Cracovii i Lewskiego w Bratysławie Jadczak o sytuacji w Wiśle: zbliżamy się do happy endu Jadczak o "Miśku" i jego odpowiedzialności za problemy Wisły Video: tvn24 Szymon Jadczak o nowych władzach Wisły: działanie na pokaz Paweł Ł., pseudonim Master, lider Jude Gangu - bojówki kiboli Cracovii, został zatrzymany w sobotę w Warszawie przed stadionem Legii. Mężczyzna ukrywał się przed policją, ale postanowił obejrzeć mecz warszawskiej drużyny z Lechem Poznań. Według informacji tvn24.pl mężczyzna został przewieziony do Krakowa, gdzie ma usłyszeć zarzuty związane z wyjaśnieniami złożonymi przez Pawła M., pseudonim Misiek, szefa kiboli Wisły. Według oficjalnych informacji policji Paweł M., pseudonim Master, został zatrzymany w sobotę w okolicach stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Decyzja sądu w sprawie kiboli Wisły. "Sharksi" uznani za grupę przestępczą Sąd Apelacyjny w... czytaj dalej » Został wypatrzony przez policyjnych wywiadowców w tłumie kibiców Lecha Poznań wychodzących z meczu z Legią i zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Podstawą do zatrzymania była kara dwóch i pół roku więzienia, którą Ł. ma odbyć na mocy wyroku krakowskiego sądu. Nie stawił się w areszcie W styczniu 2018 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili akcję, w ramach której na terenie Małopolski i województwa świętokrzyskiego zatrzymano siedem osób, głównie związanych z kibolami Cracovii. Wśród nich był właśnie "Master", czyli Paweł Ł. Prokurator oskarżył zatrzymanych mężczyzn o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzenie do obrotu 169 kilogramów marihuany, 447 gramów kokainy oraz 4,3 kilograma mefedronu ściągniętych do Polski z Hiszpanii oraz ze Słowacji. "Master" został aresztowany przez sąd. W trakcie śledztwa kibol postanowił złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze, bez konieczności przeprowadzania procesu. Sąd przychylił się do tej prośby. 24 sierpnia 2018 roku Paweł Ł. został wypuszczony z aresztu, a 4 lutego 2019 roku usłyszał wyrok: dwa i pół roku więzienia oraz 14 tysięcy złotych grzywny. Ale gdy wyrok się uprawomocnił, nie stawił się do zakładu karnego. Mężczyzny nie było już w Polsce. Jego zniknięcie miało związek z innym bardzo znanym krakowskim kibolem - "Miśkiem", czyli Pawłem M. "Misiek" obciąża kolegów "Master" przez lata stał na czele Jude Gangu - grupy kiboli związanych z Cracovią, brutalnie walczącej z Sharksami, czyli bojówką Wisły Kraków.

40-letni "Master" swoją karierę w świecie przestępczym rozpoczynał jeszcze w latach 90. Wtedy poznał między innymi Pawła M., pseudonim Misiek, lidera Sharksów. Mimo że kibole obu krakowskich drużyn brutalnie ze sobą walczyli na ulicach Krakowa, czego efektem jest nawet kilkadziesiąt ofiar porachunków na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, to szefów Jude Gangu i Sharksów łączyły koleżeńskie stosunki oraz wspólne interesy. W grudniu 2018 roku Paweł M. ps. Misiek poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości i policjantom z CBŚP zaczął obszernie opowiadać między innymi o wspólnych interesach narkotykowych z "Masterem", a także o innych przestępstwach popełnianych przez kiboli Wisły Kraków. Dzięki tym informacjom w kwietniu 2019 roku Centralne Biuro Śledcze Policji przeprowadziło akcję, w trakcie której zatrzymano kilkanaście osób, w tym byłego wiceprezesa klubu Wisła Kraków Damiana D. Na liście do zatrzymania był też "Master". Policjanci jednak nie zastali go w miejscu zamieszkania. Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl Paweł Ł. był już wtedy w Hiszpanii. Hit przy Łazienkowskiej, "Master" na trybunach Wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec poszukiwanego mężczyzny trafił do krakowskiego sądu 22 sierpnia. Sąd jednak nie zdążył go rozpoznać. W sobotę "Master" został zatrzymany w Warszawie. Z ustaleń tvn24.pl wynika, że Paweł Ł. wszedł na mecz Legia Warszawa - Lech Poznań w grupie kibiców gości. Kibole Cracovii od lat blisko współpracują ze swoimi odpowiednikami z Lecha. Poznaniacy mieli w ostatnim czasie pomagać "Masterowi" w ukrywaniu się przed policją. Nie wiadomo, dlaczego poszukiwany kibol postanowił zjawić się w miejscu, gdzie aż roiło się od policji. ([link])

Zaraz po zatrzymaniu Paweł Ł. został przewieziony do Krakowa. Ale nie do zakładu karnego, gdzie ma do odsiedzenia resztę z dwuipółrocznego wyroku, a do siedziby krakowskiego CBŚP i do siedziby Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Według informacji tvn24.pl ma on usłyszeć zarzuty w oparciu o wyjaśnienia składane przez "Miśka". *** Paweł Ł., ps. Master jest jednym z bohaterów książki Szymona Jadczaka "Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków". Oto kilka poświęconych mu fragmentów: "Zdaniem prokuratury podstawowym źródłem dochodów 'Miśka' szybko stały się narkotyki. Można powiedzieć, że sukces odniósł dzięki bezwzględności, ale i braku przywiązania do barw klubowych. Jego pierwszymi dostawcami byli fani Cracovii: jeden z liderów Jude Gangu, bojówki kiboli Cracovii, Paweł Ł. ps. Master ('Misiek' w pewnym momencie czuł się na tyle pewnie, że z szefem kiboli Cracovii umawiał się na obiady w centrum Krakowa) oraz 'O.', u którego Paweł M. zaopatrywał się w Holandii przez kilka lat. Marihuana, amfetamina, mefedron, później kokaina". (...) "Innym upokarzającym przykładem przewagi kiboli Cracovii w przestępczym świecie były interesy 'Miśka' i Pawła Ł., czyli wspominanego już 'Mastera'. Lider Sharksów - jak sam wyjaśnił - kupował narkotyki od swojego dawnego kolegi z więzienia, przywódcy Jude Gangu, bo ten miał korzystne ceny". (...) "Przywództwo Sharksów nie chciało się tak łatwo pogodzić z dominacją Jude Gangu w handlu narkotykami. Problem próbowali rozwiązać metodą, którą najlepiej znali i lubili: chamską, brutalną siłą. Na 'Zielonych' bali się podnieść rękę, ale 'Mastera' ganiali długo i wytrwale. Tyle że bezskutecznie, bo chronił go... 'Misiek'. Po starej znajomości z więzienia. Może zresztą działało to w obie strony? Ale faktem jest, że długo Paweł Ł. był nieuchwytny dla Sharksów. A ganiali go, bo panoszył się z prochami na terenach miasta uznawanych za wiślackie i skutecznie przeciągał na stronę Cracovii kiboli Wisły. Dopiero w 2010 roku, gdy Jude Gang niemal odebrał Sharksom całe osiedle, ci dopadli go na Azorach. Na nagraniu z monitoringu wyemitowanym w 2011 roku przez 'Superwizjer' TVN widać, jak kilku mężczyzn z maczetami dopada go i zadaje kilka ciosów. 'Master' powie potem prokuratorowi, że nic mu się nie stało". ([link])
[link]

gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: gulik1977 » 23.10.2019, 21:47

"Nie wiadomo, dlaczego poszukiwany kibol postanowił zjawić się w miejscu, gdzie aż roiło się od policji."

szczyt debilizmu... inaczej tego nie da się wytłumaczyć
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pasierb Bogdana » 23.10.2019, 22:43

Tytusromekiatomek pisze:
23.10.2019, 13:29
Pasierb Bogdana pisze:
22.10.2019, 21:38
Jak ktoś idzie na DPK to nie powinien grypsować.Wsh dobrowolnie poddali się karze czyli poszli jakby nie było na współpracę z organami ścigania.
Do tej sprawy zatrzymali 14 osób a tylko 6 było pełnoletnich żeby postawić im zarzuty. Możesz oczywiście sobie wierzyć ze te malolaty są z bandy, albo ze to czołówka i decyzyjni w WSH. Ale to swiadczy już tylko o tobie.

Mi nie chodziło o tych łebków do sprawy z autobusu tylko o sprawę Człowieka.

DennisWise
Posty: 616
Rejestracja: 22.09.2009, 14:10

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: DennisWise » 24.10.2019, 02:17

gulik1977 pisze:
23.10.2019, 21:47
"Nie wiadomo, dlaczego poszukiwany kibol postanowił zjawić się w miejscu, gdzie aż roiło się od policji."

szczyt debilizmu... inaczej tego nie da się wytłumaczyć
A co w tym debilnego że gość dał się specjalnie złapać? Wielu zawodowych przestępców do ostatnich chwil prowadzi swoją grę, jego kolega pewnie już do Polski spakowany jeszcze grał twardego na zdjęciu z kartką że jego słup to konfident. Dalej wierzcie sobie w Polsce w swoich Narcos może po tym Jadczaku Netflix weźmie się za 4 sezon w Polsce.

glwtrcd
Posty: 732
Rejestracja: 28.09.2009, 20:00

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: glwtrcd » 24.10.2019, 04:20

Pierdolic tego debila Jadczaka

Raiden
Posty: 146
Rejestracja: 26.09.2019, 12:22

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Raiden » 24.10.2019, 11:56

Coraz więcej ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Wspólne interesy góry a młodzi ganiali się z maczetami niby za klub a tak naprawdę to walka o wpływy. W sumie to było wiadomo od dawna ale bez większych szczegółów. Przecież to wszystko co się dzieje w całej Polsce gdzieś od 10-15-20 lat to już nie ma niczego wspólnego z prawdziwym kibicowaniem. Wszyscy co działali w latach 90tych na stadionach przyznają, że rzygać się im chce jak patrzą na to co się stało z kibicowaniem. I żeby nie było ja nie pochwalam tego co się działo w latach 90tych czyli promocje, demolowanie wszystkiego co stało na drodze, rozwalanie stadionów. Po prostu stwierdzam fakt, że dziś liczą się tylko i wyłącznie wpływy i pieniądze a miłość do klubu schodzi na dalszy plan. Przytaczając jednak przykład Miśka i Wisły to o miłości do klubu mowy być nie może, no bo kto okrada ukochany klub a kolegów po szalu terroryzuje maczetami za nieposłuszeństwo? To jest zwykły prymitywny bandytyzm.

Pasierb Bogdana
Posty: 32
Rejestracja: 18.10.2019, 08:59

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pasierb Bogdana » 24.10.2019, 13:39

Śmierdzi mi to ustawką przed sobotnią galą fame mma na której ma wystąpić MM.
Podobnie kiedyś z Popkiem było jak niby s********* przed Szarksami do galerii krakowskiej.

Raiden
Posty: 146
Rejestracja: 26.09.2019, 12:22

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Raiden » 24.10.2019, 15:29

I ty się szczycisz tym, że twoi kumple złapali niepełnosprawnego i wsadzili mu głowę do klozetu? To jest ten wasz honor i zasady? Dla mnie nie jest wytłumaczeniem, że gdzieś tam kiedyś ''je*** Wisłę' o ile to w ogóle jest prawda.
Dla mnie to jest niepojęte, ale może u was panują takie ''zasady'', a raczej ich brak, że wszystkie chwyty dozwolone. Powiem wam tylko, że w internecie huczy po tej sytuacji, sobie zobaczcie co ludzie piszą na ten temat.

Dolniety_Pierre
Posty: 253
Rejestracja: 15.10.2019, 23:41

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Dolniety_Pierre » 24.10.2019, 16:10

Raiden uważaj bo to chuligan i gangus jest, jeszcze Cię przez kabel dojedzie.
Tak już całkiem serio, widzisz jego wypowiedzi? To najlepiej świadczy o tym jakie u nich zasady panują i jaki jest bałagan po ostatnich zawirowaniach z psami, że go jeszcze nikt nie upomnial za to co wypisuje. Najlepsze ze ci naprawdę znani wislacy (sir czy nrth chociażby) nie reagują również na gościa. To chyba znak że jest ostatnim samotnie walczącym rekinem po przedawkowaniu mefedronu na tym kozackim forum...
Fortis fortuna adviuat

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Gromson » 24.10.2019, 16:58

Przeciez ten typ mial juz kilka kont na tym forum i za kazdym razem tylko sie napina przez kabel
Mors certa, hora incerta

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: saha07, Timador, Xsexx i 188 gości