www.warhouse.pl

Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
bnm
Posty: 257
Rejestracja: 12.10.2013, 18:16

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: bnm » 26.10.2013, 00:42

Myśle ze wy w ogole na ten temat nie powinniście sie wypowiadać biorąc pod uwagę co się z waszą ekipą stało/dzieje po tym wydarzeniu.



pytong
Posty: 94
Rejestracja: 20.06.2013, 18:38

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: pytong » 26.10.2013, 00:55

Te wczorajsze zatrzymania to kolejne osoby z JG?

Paulek
Posty: 81
Rejestracja: 26.12.2012, 07:39

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Paulek » 26.10.2013, 01:21

Jebana patologia ta Wisła i Cracovia.Nie dość,że zabijają to jeszcze później takie ciulstwa im się chce robić jak akcje z tymi klepsydrami lub oprawą.jebane kurwiszony krakowskie.
19R20

rudylis
Posty: 7
Rejestracja: 16.10.2013, 00:25

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: rudylis » 26.10.2013, 02:10

jestem w stanie zrozumieć wszystko, kosy i zgody, bluzgi vlepki, grzybobrania i wszelakiej maści grille, ale takiej eskalacji agresji jak w Krakowie to nigdzie nie ma i nie było, a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jak już ktoś zginie to nikt nie ma odwagi uderzyć się w pierś i nie zrozumcie mnie źle nie chodzi mi poddanie się karze czy pójście pod sad, tylko o zwykle zrozumienie faktu ze jakaś osoba straciła życie, miała rodzinę i marzenia, ktoś po niej płacze, po co eskalować konflikty przez takie tanie zagrywki, a gdzie szacunek dla tych którzy cierpią po stracie przecież matka Wiślaka nie płacze inaczej niż matka kibica Crakovii. Bez szacunku dla nożowników. Bóg, HONOR, Ojczyzna.

Kzm1906
Posty: 7
Rejestracja: 28.09.2013, 12:54

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Kzm1906 » 26.10.2013, 11:56

Nowa Huta 1906 pisze:
sadecki goral pisze:a rynek i Kazimierz jak tam obecnie bo pare lat temu to Cracovia, a ostatnio widzialem napisy Rynkowcy na koszulkach kibicow Wisły.a Kaziemerz??

Kazimierz - przewaga Cracovii

Rynek - kibice obu zespołów.
Czyli idac twoim tokiem rozumowania Wisla jest obecna na Kazimierzu tak ?

cielęcina
Posty: 4
Rejestracja: 26.10.2013, 19:45

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: cielęcina » 26.10.2013, 20:49

czeslaw pisze:troche bym poprawil Wislaka93, bylem jakies pol roku temu w tamtych rejonach na odwiedzinki u kumpla, jestem kibicem Ruchu wiec patrze obiektywnie i przedstawie moje obserwacje...
Oczywiście, byłeś u kumpla, masz własne obserwację, niezależny, jesteś ekspertem.

Mieszkałem na Bieńczycach 2lata i mogę powiedzieć, że [link] to tereny zdecydowanie Wiślackie, niemal codziennie widziane osoby w barwach ( koszulki, smycze, czapki, szaliki - w zależności od pory roku). W barwach osobniki pojedyncze jak i w grupach, w różnym wieku i różnej postury, spotykane nie tylko wewnątrz osiedli ale także na przystankach i na terenach "granicy" stref kibicowskich. Co świadczy, że to zdecydowanie ich teren i nawet nie obawiają się wjazdu z poza zaznaczonego terenu.

Druga sprawa: co się tyczy "przerzutów" na Cracovii to należałoby przypomnieć mecz Cracovia-Korona z 2003r w III lidzę ( byłem), na który przyszło 10tyś kibiców. Więc mówienie o fali przerzutów po tej dacie to dla mnie nieporozumienie. A skoro młyn jak wszędzie tworzą ludzie w wieku 20-25lat i częściej młodsi niż starsi od tego przedziału to mówimy o dzieciakach, którzy mieli max 15 lat kiedy ta fala się skończyła. Znajomi mówią , że najczęściej wyglądało to tak, że łepek z 5klasy na WF chodził w koszulce Wisły - bo taka była moda, a jak poszedł do technikum to przystawał za Pasami i tak już zostawało, co było szokiem dla otoczenia a jego ksywa trafiała do kanonu "przerzutów" których to każdy Wiślak jednym tchem wymieni kilkunastu.

Nowohucianie1950
Posty: 202
Rejestracja: 31.05.2010, 20:28

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Nowohucianie1950 » 26.10.2013, 21:56

cielęcina pisze:
czeslaw pisze:troche bym poprawil Wislaka93, bylem jakies pol roku temu w tamtych rejonach na odwiedzinki u kumpla, jestem kibicem Ruchu wiec patrze obiektywnie i przedstawie moje obserwacje...
Oczywiście, byłeś u kumpla, masz własne obserwację, niezależny, jesteś ekspertem.

Mieszkałem na Bieńczycach 2lata i mogę powiedzieć, że [link] to tereny zdecydowanie Wiślackie, niemal codziennie widziane osoby w barwach ( koszulki, smycze, czapki, szaliki - w zależności od pory roku). W barwach osobniki pojedyncze jak i w grupach, w różnym wieku i różnej postury, spotykane nie tylko wewnątrz osiedli ale także na przystankach i na terenach "granicy" stref kibicowskich. Co świadczy, że to zdecydowanie ich teren i nawet nie obawiają się wjazdu z poza zaznaczonego terenu.

Druga sprawa: co się tyczy "przerzutów" na Cracovii to należałoby przypomnieć mecz Cracovia-Korona z 2003r w III lidzę ( byłem), na który przyszło 10tyś kibiców. Więc mówienie o fali przerzutów po tej dacie to dla mnie nieporozumienie. A skoro młyn jak wszędzie tworzą ludzie w wieku 20-25lat i częściej młodsi niż starsi od tego przedziału to mówimy o dzieciakach, którzy mieli max 15 lat kiedy ta fala się skończyła. Znajomi mówią , że najczęściej wyglądało to tak, że łepek z 5klasy na WF chodził w koszulce Wisły - bo taka była moda, a jak poszedł do technikum to przystawał za Pasami i tak już zostawało, co było szokiem dla otoczenia a jego ksywa trafiała do kanonu "przerzutów" których to każdy Wiślak jednym tchem wymieni kilkunastu.
To słabo jednak znasz sytuację w Krk/NH w kwestii przeżutów.Wiele "dojrzałych", a często i dość wpływowych osób z Wisły i Hutnika przerzuciło się na Cracovie, a nie tylko małolaty jak tutaj przedstawiasz.
Hutnik Nowa Huta

ts06
Posty: 333
Rejestracja: 27.07.2013, 22:21

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: ts06 » 26.10.2013, 22:52

Canelo pisze:Chyba zdajesz sobie sprawę że jest to odpowiedź na wasze śpiewy o Śp Człowieku. Trzeba by ignorantem żeby widzieć tylko czyjeś grzechy a swoich nie - idealnie jak Iwan w powyższym artykule.
Oczywiście nie pochwalam takich praktyk, z ani jednej ani drugiej strony
Ok, tyle że to nie oznacza że kurestwo z jednej czy drugiej ekipy ma być promowane na tej stronie.Takie rzeczy się po prostu kasuje

hutadzielnicoma
Posty: 8
Rejestracja: 16.10.2013, 23:04

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: hutadzielnicoma » 27.10.2013, 00:57

nic się w krakówku nie zmieni dopóki zgody w i c będą tolerowały taką sytuację...

HoF
Posty: 16
Rejestracja: 05.12.2010, 04:34

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: HoF » 27.10.2013, 03:24

prawda jest taka chlopcy ze Wisla czy tam Pasy to biznes a nie przywiazanie czy wyjazdy ...


Home_Of_Football


jak tam sytuacja na Tysiaclecia bo dawno nie bylem aha

TYLKO HUTNIK TYSIACLECIA

Emigracja Pozdrawia

Avgar
Posty: 33
Rejestracja: 31.07.2007, 06:55
Lokalizacja: z USA Kiedys Krakow-Krowodrza

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Avgar » 27.10.2013, 03:37

Krowodrza dzielnica 5 okolice parku Krakowskiego od kiedy pamietam zawsze byly Wislackie to samo szkoly na tej dzielnicy czyli gimnazjum nr 16 dawana sp 33, pelna fanatykow za Wisla. Troche dalej okolice sp 5 blizej kawiarow tez zawsze Wislackie.

Davey777
Posty: 30
Rejestracja: 02.08.2013, 18:42

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Davey777 » 27.10.2013, 09:24

Mógłby ktoś opisać jak wygląda sytuacja na Wrocławskiej i Nowym Kleparzu na dzień dzisiejszy i jak to wyglądało tak z 10 lat wstecz

Wislak93
Posty: 9
Rejestracja: 29.09.2013, 19:29

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Wislak93 » 27.10.2013, 10:29

cielęcina pisze:
czeslaw pisze:troche bym poprawil Wislaka93, bylem jakies pol roku temu w tamtych rejonach na odwiedzinki u kumpla, jestem kibicem Ruchu wiec patrze obiektywnie i przedstawie moje obserwacje...
Oczywiście, byłeś u kumpla, masz własne obserwację, niezależny, jesteś ekspertem.

Mieszkałem na Bieńczycach 2lata i mogę powiedzieć, że [link] to tereny zdecydowanie Wiślackie, niemal codziennie widziane osoby w barwach ( koszulki, smycze, czapki, szaliki - w zależności od pory roku). W barwach osobniki pojedyncze jak i w grupach, w różnym wieku i różnej postury, spotykane nie tylko wewnątrz osiedli ale także na przystankach i na terenach "granicy" stref kibicowskich. Co świadczy, że to zdecydowanie ich teren i nawet nie obawiają się wjazdu z poza zaznaczonego terenu.

Druga sprawa: co się tyczy "przerzutów" na Cracovii to należałoby przypomnieć mecz Cracovia-Korona z 2003r w III lidzę ( byłem), na który przyszło 10tyś kibiców. Więc mówienie o fali przerzutów po tej dacie to dla mnie nieporozumienie. A skoro młyn jak wszędzie tworzą ludzie w wieku 20-25lat i częściej młodsi niż starsi od tego przedziału to mówimy o dzieciakach, którzy mieli max 15 lat kiedy ta fala się skończyła. Znajomi mówią , że najczęściej wyglądało to tak, że łepek z 5klasy na WF chodził w koszulce Wisły - bo taka była moda, a jak poszedł do technikum to przystawał za Pasami i tak już zostawało, co było szokiem dla otoczenia a jego ksywa trafiała do kanonu "przerzutów" których to każdy Wiślak jednym tchem wymieni kilkunastu.
J a opisywałem Mistrzejowicenie Bieńczyce. Z wiślackim pozdrowieniem

Podglądacz
Posty: 41
Rejestracja: 22.04.2012, 15:41
Lokalizacja: Londyn

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Podglądacz » 27.10.2013, 17:00

Davey777 pisze:Mógłby ktoś opisać jak wygląda sytuacja na Wrocławskiej i Nowym Kleparzu na dzień dzisiejszy i jak to wyglądało tak z 10 lat wstecz
Mieszkałem na Wrocławskiej i dalej mam stały kontakt z ziomkami Hezbollah i z Kleparza więc mogę opisać co nie co.

Pozdro z Wysp dla okolicznych pijaków :)

pytong
Posty: 94
Rejestracja: 20.06.2013, 18:38

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: pytong » 27.10.2013, 17:53

Czyli NK i Wroclawska mlode pokolenie = Pasy?

Podglądacz
Posty: 41
Rejestracja: 22.04.2012, 15:41
Lokalizacja: Londyn

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Podglądacz » 27.10.2013, 18:41

Stara gwardia ma dzieci które dorastają w dobrej wierze. Natomiast obecne pasy to młodzież w wieku jeszcze nie myśląca o zakładaniu rodziny. Stąd ich aktywność. Nikt po 40-50-tce nie będzie biegać ze sprzętem, puszkami w nocy i vlepkami.
Byłem w Kraku na ostatnich derbach i legii po kilku piwach z grupą przyjaciół po drodze było nam pod carrefour na łokietka i jakoś zgrabnej ekipy do odpowiedzi na pytanie "no gdzie jest ta cracovia" nie było, mimo że wiedzieliśmy gdzie oglądali mecz na kwadracie. Światła w oknach zgasły.

Nowa Huta 1906
Posty: 119
Rejestracja: 18.10.2010, 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Nowa Huta 1906 » 27.10.2013, 18:57

pytong pisze:Czyli NK i Wroclawska mlode pokolenie = Pasy?

Cracovia jest tylko na Łokietka ("nowe bloki" i te stare kamienice przy Wrocławskiej- i jest tam od kilku ładnych lat. Od Biedronki..Mazowiecka itp. to już sama Wisła. Jeżeli chodzi o sam Nowy Kleparz i okolice młodzież to Wisła i ślady pasiastych przeżutów były tam jakies 3 lata temu... teraz wszystko wróciło do normy i Wisła tam nie podzielnie rządzi.
Typy z Arki "goszczący" ostatnio te rejony przekonaly się że nie warto zapędzać się dalej niż Wojskowy Szpital --notabene tam musieli spędzić noc :)
BARWY cRACOVII TO NASZA PASJA

WISŁA KRAKÓW

NAJSTARSZY POLSKI KLUB W KRAKOWIE !

TakiTyp
Posty: 84
Rejestracja: 10.06.2013, 12:23

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: TakiTyp » 28.10.2013, 11:23

HoF pisze:prawda jest taka chlopcy ze Wisla czy tam Pasy to biznes a nie przywiazanie czy wyjazdy ...

Tak, tak, na pewno jak jedzie Wisla czy Cracovia na wyjazd to cala ekipa to biznesmeni co dla nich nic klub nie znaczy. Wez sie w glowe stuknij chlopie.
Moj post to moja subiektywna opinia.

pytong
Posty: 94
Rejestracja: 20.06.2013, 18:38

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: pytong » 28.10.2013, 17:11

Ktos pisal ze Cracovia na Ruczaju trzyma sie dzieki Klinom. Potwierdzi ktos? A przecieznie tak dawno Ruczaj3 z bracmi Z. Na czele uchodzil za kedna z lepszych band na Pasach. Na Klinach tak naprawde po ostatnim incydencie nie jest tak rozowo jak kiexys

Igloopol1978
Posty: 133
Rejestracja: 18.10.2011, 15:46

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Igloopol1978 » 28.10.2013, 17:22

Jak wygląda sytuacja w Libertowie i w okolicach Placu Imbramowskiego ?

Leśny dziad
Posty: 585
Rejestracja: 15.01.2010, 15:56

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Leśny dziad » 28.10.2013, 17:33

z ta 3 strona ruczaju to pier**lenie,mieszkam raptem 2 lata na Ruczaju ale smialo moge stwierdzic ze trzymaja sie dobrze , mowiac dobrze mam na mysli to ze nie sa aktywni jak dawniej zreszta Wisla tez nie , natomiast na mecze jezdza , ruczaj maluja (nawet cos wrzuca od czasu do czasu na 1 strone) , czasem pewnego Wislaka sklepia w zimie , ot to wszystko w zasadzie status qou utrzymane , poza tym ruczaj odwiedzja regularnie typy z Kazimierza ot to wszystko
nie wiem jak na drugiej stronie ale na 1 str Wisle widac tylko w knajpie jak maja mecz zreszta wiekszosc ponizej 25 roku
""W ogóle ,w tamtych latach liczyła się tylko "Tarnovia" .Kibice tej drużyny byli w zdecydowanej większości.Późniejsze sukcesy Unii , sekcja żużlowa , napływ nowej ludności do Tarnowa, zanikanie tradycji mieszczańskich spowodowała że sytuacja się odwróciła .""

sadecki goral
Posty: 16
Rejestracja: 18.10.2013, 14:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: sadecki goral » 28.10.2013, 17:34

A moze ktos zorientowany wypisze dzielnice/osiedla twierdze Pasów jak i Wisły. jak na obecny czas wyglada sytuacja i czy sa miejsca gdzie prawie w calosci osiedle jest okreslone?

zylak
Posty: 126
Rejestracja: 30.06.2013, 20:00

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: zylak » 28.10.2013, 19:13

Co do bastionów (bez Nowej Huty).

Wisła

- Bieżanów
- Prądnik Czerwony
- Prądnik Biały
- Olsza 1
- Olsza 2
- Bronowice
- Łagiewniki
- Borek

Cracovia

- Prokocim
- Kozłówek
- Piaski
- Dąbie
- Kazimierz
- XXX Lecia
- Siemaszki

krakus
Posty: 52
Rejestracja: 12.07.2011, 12:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: krakus » 28.10.2013, 19:38

Igloopol1978 pisze:Jak wygląda sytuacja w Libertowie i w okolicach Placu Imbramowskiego ?
Plac Imbramowski jest na Prądniku Białym gdzie jest Wisła, ale za ulicą Opolską na przeciwko placu jest Żabiniec i Siemaszki gdzie jest Cracovia.

maroslaw11
Posty: 21
Rejestracja: 27.08.2013, 17:03

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: maroslaw11 » 28.10.2013, 20:23

Mam pytanie odnośnie mapy kibicowskiej Krakowa.
Czy od czasu jej wydania zmieniły się jakieś tereny na rzecz jednych lub drugich??

[link]
[link]

CzupACABra1906
Posty: 22
Rejestracja: 28.10.2013, 21:01

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: CzupACABra1906 » 28.10.2013, 21:31

Tą mapką raczej bardzo bym się nie sugerował z resztą myślę, że nie jeden Krakus się ze mną zgodzi. Z kibicowskim pozdrowieniem.

CzupACABra1906
Posty: 22
Rejestracja: 28.10.2013, 21:01

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: CzupACABra1906 » 28.10.2013, 21:47

pampalini lowca psow pisze:
olsza 1 to nie jest zaden bastion
racja bastion to nie jest, ale osiedle z przewagą Wisły.

Do tej listy do osiedli Wisły dodałbym:

-Krowodrza (tak zwana "5")
-Płaszów Stary
-Nowe Grzegórzki

a do Pasów:

-Wola Duchacka
-Podwawelskie
-Salwator

palio
Posty: 3
Rejestracja: 28.10.2013, 21:41

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: palio » 28.10.2013, 22:13

Co do sytuacji w rejonach Wrocławskiej. To od starych dobrych czasów 70tych region był zawsze wislacki. Pierwsze ekipy w latach świetności to goście z roczników 66-67. Kto pamieta jeszcze Marka B, Romka M ? Lata 80-90 to rozkwit ekipy wyjazdowej powstanie ekipy Hezbollach. pamiętne wyjazdy od Debicy po Szczecin. Miejscem centralny był tzw Obiekt czyli tereny sp 106 gdzie odbywało się życie towrzysko-sportowe. Co do rewirów Łokietka to mimo odmiennych poglądów wyznaniowych życie płyneło w symbiozie a spory roztrzygalismy na boisku piłkarskim.
Nie widzielismy w nich przeciwników i traktowaliśmy po macoszemu. Jedynym wjazdem w Łokieta z uzyciem siły był spór o.............bramkę piłkarską zabraną z "Obiektu" Stara ekipa to goście ok 40 roku zycia i dalej uczeszczająca na R22 i okazjonalnie widywana na wyjazdach, ale nie zamieszkująca regionu. Sektorem w którym mozna było spotkać Hezbollach była pamiętna 7ka i flaga Kosa 77. Z starych wspomnień gosciny zgód na Naszyn Obiekcie pamietam przyjazd Jagi z Tarą i Sobolem na czele.Pojedynki na zoszczone łyżki ( sprzęt Jagi )

igi28
Posty: 32
Rejestracja: 26.02.2013, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: igi28 » 28.10.2013, 22:19

CzupACABra1906 pisze: -Podwawelskie
Podwawelskie, to aktualnie bardziej pustynia kibicowska niż bastion.
Niebiesko-biało-czerwony KRAKÓW!

nh1906nh
Posty: 65
Rejestracja: 05.08.2013, 20:19

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: nh1906nh » 28.10.2013, 22:21

maroslaw11 pisze:Mam pytanie odnośnie mapy kibicowskiej Krakowa.
Czy od czasu jej wydania zmieniły się jakieś tereny na rzecz jednych lub drugich??

[link]
[link]
ta mapa jest tak rzetelna jak artykuły z gówna wyborczego, nie które rejony przedstawione jak po losowaniu lotka.
Wisła Nowa Huta

Avgar
Posty: 33
Rejestracja: 31.07.2007, 06:55
Lokalizacja: z USA Kiedys Krakow-Krowodrza

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Avgar » 28.10.2013, 22:55

Jak sie ma sytuacja obecnie przy takich Ulicach jak Chopina , Konarskiego ,Lea czy okolice Parku Krakowskiego.

Banksy
Posty: 48
Rejestracja: 03.10.2012, 20:25

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Banksy » 28.10.2013, 23:18

mocne towarzystwo, pasa tam nie uswiadczysz

birkut
Posty: 66
Rejestracja: 20.12.2011, 22:38

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: birkut » 29.10.2013, 01:00

HoF pisze:bohaterow ???

prawda jest taka ze za moich czasow to z bohaterki i tych wyzej wymienionych to chyba tylko tysiaclecia jezdzilo oswiecenia i jakies jednostki z piastow i bohaterki aha i jeszcze jeden ultras z zlotego wieku
nie wiem o jakich latach piszesz.
Mistrzejowice - Piastów (do czasu przeżucenia się ) było bardzo silnym hutniczym osiedlem.
To samo Oświecenia.
Na przełomie lat 80/90 dużo osób na Hutnika jeździło również z Bohaterki czy Złotego Wieku (mimo że to wiślackie osiedla były).
Gorzej było z Tysiąclecia (tam się później polepszyło) i Kombatantów.
Z tym jednym ultrasem na ZW to Cie poniosło - jak zaczeły być modne bojówki, to w powstałej Hutnika byli reprezentanci prawie każdego Mistrzejowickiego osiedla.
Teraz jest tam lipa - ludzie przestali jeździć lub się wyprowadzili choc na ostatnich debach dużo starych twarzy się pokazało






Piastów TSW pisze:wracaja do Piastów zawsze podziwiałem chyba juz nie żyjacych(z tego co słyszałem) Golarów,i innych z ich ekipy Hutnika a naprawde na tamte lata HKS miał na tym osiedlu niezła paczke,
3 lata temu zmarł "Łysy" Golara, a drugi -"Klakier"- żyje, ale od lat się nie udziela kibicowsko.

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: dratwa06 » 29.10.2013, 11:14

Łagiewniki bastionem Wisły,Wieliczka to samo, młodzież tego klubu niepodzielnie rządzi na Wrocławskiej i Kleparzu.Cracovia padła na Klinach i Ruczaju,a Podwawelskie to już w
ogóle pustynia kibicowska...Całe szczęście ,ze jest internet ,bo inaczej za cholerę nie nadążyłbym ze zmianami które błyskawicznie zachodzą w Krakowie.

CzupACABra1906
Posty: 22
Rejestracja: 28.10.2013, 21:01

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: CzupACABra1906 » 29.10.2013, 15:16

dratwa06 pisze:Łagiewniki bastionem Wisły,Wieliczka to samo, młodzież tego klubu niepodzielnie rządzi na Wrocławskiej i Kleparzu.Cracovia padła na Klinach i Ruczaju,a Podwawelskie to już w
ogóle pustynia kibicowska...Całe szczęście ,ze jest internet ,bo inaczej za cholerę nie nadążyłbym ze zmianami które błyskawicznie zachodzą w Krakowie.
Kolego twierdzisz, że Łagiewniki to nie bastion Wisły? Z resztą Twojej ironicznej wypowiedzi w większości mogę się zgodzić. Łagiewniki od momentu powstania są osiedlem Wiślackim, pojedyncze przypadki są po drugiej stronie Zakopianki (od strony Woli), lecz oni z Łagiewnikami mają mało wspólnego - siedzą z Wolą.

sadecki goral
Posty: 16
Rejestracja: 18.10.2013, 14:30

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: sadecki goral » 29.10.2013, 16:20

zylak pisze:Co do bastionów (bez Nowej Huty).

Wisła

- Bieżanów
- Prądnik Czerwony
- Prądnik Biały
- Olsza 1
- Olsza 2
- Bronowice
- Łagiewniki
- Borek

Cracovia

- Prokocim
- Kozłówek
- Piaski
- Dąbie
- Kazimierz
- XXX Lecia
- Siemaszki

dzieki za bastiony krakowskie, teraz na dokładke ktos obiektywny bastiony na Hucie poprosze.

cpc88
Posty: 25
Rejestracja: 18.09.2010, 08:54

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: cpc88 » 29.10.2013, 17:19

Bastiony w Hucie:

Wisła

-Kazimierzowskie
-Jagiellońskie
-Kalinowe
-Strusia
-Na Lotnisku
-Dywizjonu 303

Cracovia:

-Oświecenia
-Albertyńskie
-Piastów
-Bohaterów Września
-Tysiąclecia

Pismejker
Posty: 99
Rejestracja: 26.07.2011, 10:18

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pismejker » 29.10.2013, 17:20

sadecki goral pisze: dzieki za bastiony krakowskie, teraz na dokładke ktos obiektywny bastiony na Hucie poprosze.
Ogółem osiedla w Hucie są bardzo mocne kibicowsko, ale wypisze po pare które są aktywniejsze
Wisła :
Jagiellońskie&Kazimierzowski
Strusia&Kalinowe

Cracovia:
Oświecenia
Piastów
Bohaterów Września

Hutnik:
Skarpa
Wzgórza

Davey777
Posty: 30
Rejestracja: 02.08.2013, 18:42

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Davey777 » 29.10.2013, 17:37

Jak jest w końcu ze Wzgórzami, tutaj kolega powyżej pisze że bastion Hutnika, a co w takim razie z Pasami z tego osiedla ? Czy Hutnik z powrotem przejął to osiedle ?
Oprócz tego mam pytanie o Stoki, kogo więcej na tym osiedlu, czyje barwy częściej widoczne ?

Pismejker
Posty: 99
Rejestracja: 26.07.2011, 10:18

Re: Sytuacja w Krakowie na przestrzeni ostatnich 30 lat

Post autor: Pismejker » 29.10.2013, 17:50

Wiedziałem że ktoś zapyta o Wzgórza, sam stąd jestem, jestem Wiślakiem, więc obiektywnie napisze.Wzgórza(jako osiedle, nie dzielnice) dzieli się na 2 części : Górne Wzg i Dolne.
Pasy to górne, HKS to dolne. Pare lat temu Hutnik siedział cicho na dolnych, teraz te "dolne" to największa siła na Wzgórzach. Wiele osób "H", wiele osób ćwiczy i trenuje. Natomiast Górne, Cracovia jedzie dalej na sławie sprzed lat, tylko kilka osób trenuje, wiele to osoby przećpane, uważające się za "Cracovia Wzgórza"część z nich jeździ, ktoś biega, ale większość wyjebka.
Smialo można stwierdzić, że Hutnik ma jakościową przewagę. Ilościowo 50-50

Stoki większość osób to Wisła (kilka konkretnych), plus jedna konkretna i kilka meneli za HKSem.
Ilościowo jakieś 75-25% dla Wisły. Barwy raczej Wisły aczkolwiek Stoki znajdują się pomiędzy opisanymi Wzgórzami, a Petofiego, który jest silnym osiedlem Hutnika, więc ciężko spotkać barwy.

myśle, że obiektywnie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: coglin, Jabollo, jelonki, KamykOKS, Matiborek, RedRum i 240 gości