Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
opel
Posty: 237
Rejestracja: 12.09.2012, 12:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: opel » 19.11.2016, 16:07

redemptorysta bosy pisze:
Garrivald pisze:ŁKS - Ślask Wrocław
ŁKS - Zagłębie Lubin
Jakie stosunki?

Dwie kosy - średnio ostre... co do Ślaska to wśród ełkaesiackiej starszyzny dużo szacunku i sympatii dla dawnej zgody. Trochę prywatnych kontaktów
Z Zagłębiem Lubin kosa od zawsze. Ze Śląskiem - ekipy h bez wątpienia kosa, starszym zdarza się pić wspólnie alkohol i wspominać stare czasy :-). Rządzą młodzi, a nie starszyzna więc kumplowania pomiędzy nami nie będzie.
Łódzki Klub Sportowy



mampytanie
Posty: 110
Rejestracja: 28.06.2016, 13:47

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: mampytanie » 19.11.2016, 17:27

Zagłębie- Arka - zgoda
Zagłębie- Zawisza- zgoda
Arka- Zawisza- kosa
ŁKS- Zawisza- zgoda
ŁKS- Zagłębie- kosa
ŁKS- Arka- kosa
Skomplikowane...

michalind
Posty: 791
Rejestracja: 13.08.2007, 22:10

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: michalind » 19.11.2016, 17:30

opel pisze:
redemptorysta bosy pisze:
Garrivald pisze:ŁKS - Ślask Wrocław
ŁKS - Zagłębie Lubin
Jakie stosunki?

Dwie kosy - średnio ostre... co do Ślaska to wśród ełkaesiackiej starszyzny dużo szacunku i sympatii dla dawnej zgody. Trochę prywatnych kontaktów
Z Zagłębiem Lubin kosa od zawsze. Ze Śląskiem - ekipy h bez wątpienia kosa, starszym zdarza się pić wspólnie alkohol i wspominać stare czasy :-). Rządzą młodzi, a nie starszyzna więc kumplowania pomiędzy nami nie będzie.
Była kiedyś zgoda na linii ZL - ŁKS

nieogar_nieogar
Posty: 39
Rejestracja: 14.06.2016, 22:00

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: nieogar_nieogar » 19.11.2016, 17:33

mampytanie pisze:Zagłębie- Arka - zgoda
Zagłębie- Zawisza- zgoda
Arka- Zawisza- kosa
ŁKS- Zawisza- zgoda
ŁKS- Zagłębie- kosa
ŁKS- Arka- kosa
Skomplikowane...
dodaj jeszcze Lecha to będzie zupełne kombo: zgoda z Arką, układ z ŁKSem, poprawne stosunki z Zagłębiem i chłodne z Zawiszą ;)

opel
Posty: 237
Rejestracja: 12.09.2012, 12:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: opel » 19.11.2016, 19:56

Dwie kosy - średnio ostre... co do Ślaska to wśród ełkaesiackiej starszyzny dużo szacunku i sympatii dla dawnej zgody. Trochę prywatnych kontaktów[/quote] Z Zagłębiem Lubin kosa od zawsze. Ze Śląskiem - ekipy h bez wątpienia kosa, starszym zdarza się pić wspólnie alkohol i wspominać stare czasy :-). Rządzą młodzi, a nie starszyzna więc kumplowania pomiędzy nami nie będzie.[/quote]

Była kiedyś zgoda na linii ZL - ŁKS[/quote]
Jeżdżę na wyjazdy od 1987 i nie przypominam sobie, żadnej zgody z ZL.
Łódzki Klub Sportowy

Magnat
Posty: 174
Rejestracja: 07.11.2014, 17:04
Lokalizacja: G-CE

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Magnat » 19.11.2016, 20:11

BaRteKbrk pisze:Siema :)

Jak wyglądają relacje na linii

Górnik Zabrze - ŁKS
Górnik Zabrze - Cracovia
Cracovia = kosa, choć starszyzna ma do niej sentyment przez pryzmat starej zgody. Generalnie mniejsze ciśnienie niż na Wisłę.
ŁKS = teoretycznie kosa, choć w praktyce na chwilę obecną neutralne. Tak jak ktoś wspomniał ze względu na relacje na linii Górnik-Widzew. Największa zgoda ŁKS-u - Zawisza jest w Zabrzu mimo braku jakiegokolwiek układu bardzo szanowana.

michalind
Posty: 791
Rejestracja: 13.08.2007, 22:10

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: michalind » 19.11.2016, 20:55

opel pisze:Dwie kosy - średnio ostre... co do Ślaska to wśród ełkaesiackiej starszyzny dużo szacunku i sympatii dla dawnej zgody. Trochę prywatnych kontaktów
Z Zagłębiem Lubin kosa od zawsze. Ze Śląskiem - ekipy h bez wątpienia kosa, starszym zdarza się pić wspólnie alkohol i wspominać stare czasy :-). Rządzą młodzi, a nie starszyzna więc kumplowania pomiędzy nami nie będzie.[/quote]

Była kiedyś zgoda na linii ZL - ŁKS[/quote]
Jeżdżę na wyjazdy od 1987 i nie przypominam sobie, żadnej zgody z ZL.[/quote]

Z moich informacji wynika, że zgoda miała miejsce w latach 80-tych, trwała 2-3 lata i została zerwana po tym, jak ŁKS w Lubinie wywiesił flagę Śląska, z którym miał ówcześnie zgodę.
W ten sam sposób padła zgoda Górnika Wałbrzych z ŁKS.

Info z drugiej ręki.

redemptorysta bosy
Posty: 69
Rejestracja: 22.08.2016, 21:25

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: redemptorysta bosy » 19.11.2016, 21:10

michalind pisze:
opel pisze:Dwie kosy - średnio ostre... co do Ślaska to wśród ełkaesiackiej starszyzny dużo szacunku i sympatii dla dawnej zgody. Trochę prywatnych kontaktów
Z Zagłębiem Lubin kosa od zawsze. Ze Śląskiem - ekipy h bez wątpienia kosa, starszym zdarza się pić wspólnie alkohol i wspominać stare czasy :-). Rządzą młodzi, a nie starszyzna więc kumplowania pomiędzy nami nie będzie.
Była kiedyś zgoda na linii ZL - ŁKS[/quote]
Jeżdżę na wyjazdy od 1987 i nie przypominam sobie, żadnej zgody z ZL.[/quote]

Z moich informacji wynika, że zgoda miała miejsce w latach 80-tych, trwała 2-3 lata i została zerwana po tym, jak ŁKS w Lubinie wywiesił flagę Śląska, z którym miał ówcześnie zgodę.
W ten sam sposób padła zgoda Górnika Wałbrzych z ŁKS.

Info z drugiej ręki.[/quote]

Nie wierz drugiej ręce... :) Niby kiedy mieliśmy wywiesić flagę Śląska w Lubinie jak Wy do ekstraklasy awansowaliście w 1989? Z całym szacunkiem ale w latach 80 XXw. Zagłebie Lubin było dla nas nikim.

kropek
Posty: 736
Rejestracja: 29.10.2009, 00:22

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kropek » 19.11.2016, 21:58

Awansowalismy do 1 ligi po raz pierwszy 1985 roku, więc nie gadaj bzdur.
Obrazek

Łódzki KS
Posty: 20
Rejestracja: 23.07.2016, 22:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Łódzki KS » 19.11.2016, 22:10

Dokładnie.
Zagłębie awansowało do ekstraklasy, owszem-w 1989 roku, ale po rocznej banicji w 2 lidze i wcześniejszym graniu w ekstraklasie przez 3 sezony.

Na podstawie wspomnień jednego ze starszych ŁKS-iaków.
Nasze mecze w Lubinie:
27.04.1986 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (2:0)
Brak infa
16.08.1986 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (0:2)
To było chyba legendarne otwarcie izby w Lubinie, gdzie ląduje większość przybyłych. Nas 150 osób+gościnnie Bałtyk w 30 osób.
15.08.1987 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (0:1)
Jeden z najliczniejszych naszych wyjazdów. Wyjazd po inauguracyjnym zwycięstwie z Pogonią 4:1. Około 500 osób. Podróż w nocy pociągiem z Chojen z przesiadką we Wrocławiu. Zajebiste picie w Lubinie. Bardzo nas dobrze przyjęli. Ja spałem pijany pod stadionem, nie miałem kasy na wejście. Wtedy jeden z miejscowych spytał się, czy jestem z ŁKS-u. Odpowiedziałem, że tak. Po chwili położył koło mnie czapkę Zagłębia. Ja zasnąłem a jak się obudziłem, to było w niej sporo kasy, która poszła na bilety dla tych, którzy nie mieli kasy na nie. Na meczu ulewa i bawiliśmy się rozebrani do połowy. że aż nie wiem o co po meczu poszła kosa. Prawdopodobnie o Śląsk. Zgoda trwała 3 lata odkąd Zagłębie weszło do ekstraklasy.
29.10.1989 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (2:1)
Jechaliśmy najpierw do Wrocławia. Stamtąd PKS-em do Lubina. Po drodze dosiedli się chłopaki z Miedzi. Wszystkich razem prawie 50 osób. Dzień wcześniej kilka osób było ze Śląskiem na Legii.

Tak więc zgoda była.

opel
Posty: 237
Rejestracja: 12.09.2012, 12:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: opel » 19.11.2016, 22:19

Łódzki KS pisze:Dokładnie.

Na podstawie wspomnień jednego ze starszych ŁKS-iaków.
Nasze mecze w Lubinie:
27.04.1986 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (2:0)
Brak infa
16.08.1986 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (0:2)
To było chyba legendarne otwarcie izby w Lubinie, gdzie ląduje większość przybyłych. Nas 150 osób+gościnnie Bałtyk w 30 osób.
15.08.1987 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (0:1)
Jeden z najliczniejszych naszych wyjazdów. Wyjazd po inauguracyjnym zwycięstwie z Pogonią 4:1. Około 500 osób. Podróż w nocy pociągiem z Chojen z przesiadką we Wrocławiu. Zajebiste picie w Lubinie. Bardzo nas dobrze przyjęli. Ja spałem pijany pod stadionem, nie miałem kasy na wejście. Wtedy jeden z miejscowych spytał się, czy jestem z ŁKS-u. Odpowiedziałem, że tak. Po chwili położył koło mnie czapkę Zagłębia. Ja zasnąłem a jak się obudziłem, to było w niej sporo kasy, która poszła na bilety dla tych, którzy nie mieli kasy na nie. Na meczu ulewa i bawiliśmy się rozebrani do połowy. że aż nie wiem o co po meczu poszła kosa. Prawdopodobnie o Śląsk. Zgoda trwała 3 lata odkąd Zagłębie weszło do ekstraklasy.
29.10.1989 r. Zagłębie Lubin-ŁKS ŁÓDŹ (2:1)
Jechaliśmy najpierw do Wrocławia. Stamtąd PKS-em do Lubina. Po drodze dosiedli się chłopaki z Miedzi. Wszystkich razem prawie 50 osób. Dzień wcześniej kilka osób było ze Śląskiem na Legii.

Tak więc zgoda była.
W 89 zgody już nie było. Byłem na tym wyjeździe. Może wcześniej była, ale tak jak pisałem ja jej nie pamiętam. Z resztą jakie to ma znaczenie? Pytanie brzmiało jak na linii ŁKS - ZL - prawidłowa odpowiedź - od prawie 30 lat kosa.
Łódzki Klub Sportowy

ŚWH
Posty: 50
Rejestracja: 14.03.2013, 00:51

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: ŚWH » 19.11.2016, 23:16

Jakie przyczyny zerwania zgody LKS-Miedz? Jak wygladalo zerwanie zgody przez Slask z LKS ze strony Lodzian(przyczyny)?

Łódzki KS
Posty: 20
Rejestracja: 23.07.2016, 22:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Łódzki KS » 19.11.2016, 23:36

Zgodę zerwała Miedź. Byli u nas na jakimś meczu w 1998 roku, gdzie po meczu zostali pozostawieni sami sobie.

Co do Śląska to oficjalnie została zakończona zgoda w Zabrzu na Polska-Francja w 1994 roku, chociaż conajmniej od roku mocno się psuło. Śląsk miał coraz lepsze stosunki z Wisła, które ostatecznie doprowadziły do odnowienia zgody. My z Cracovią. Ponadto jako powód Śląsk podaje imprezę w Łodzi na jakimś podwórku na śródmieściu gdzie wpadł Widzew i obił biesiadujących. Że niby wrocławianie mieli być wystawieni tamtym. Od nas nikt udzielający się w tamtych czasach nic nie wie o takowej sytuacji.

Bunio
Posty: 147
Rejestracja: 21.04.2014, 16:53

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Bunio » 19.11.2016, 23:46

Była też wersja drukowana potem w pewnych lekturach, o pewnej osobie z Wrocka zarzucającej okrzyk "cała Łódź..." w sektorze Śląska na jednym z Łódzkich stadionów.. Jednak wg mnie jak wyżej Kraków był osią różnic..
Przemoc pisze:c***, może masz rację. Za dużo dziś wypiłem.

1925
Posty: 1095
Rejestracja: 21.06.2007, 09:01
Lokalizacja: New Jersey

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: 1925 » 19.11.2016, 23:56

O ktorej piszesz miala miejsce albo na meczu Ślęza - Widzew albo Śląsk - Widzew
:arrow:

Łódzki KS
Posty: 20
Rejestracja: 23.07.2016, 22:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Łódzki KS » 20.11.2016, 00:07

1925 pisze:O ktorej piszesz miala miejsce albo na meczu Ślęza - Widzew albo Śląsk - Widzew
Jeśli mnie dobrze pamięć nie myli, coś takiego było na pucharowym meczu Ślęza-Widzew.

Bączyński
Posty: 840
Rejestracja: 28.10.2013, 21:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Bączyński » 20.11.2016, 09:51

Czara goryczy i obustronnych oskarżeń została przepełniona podczas nieistotnego,
wydawałoby się, dla stosunków między kibicami Śląska i ŁKS-u meczu 1/16 pucharu
Polski Ślęza — Widzew w listopadzie 1994. Na tym meczu szalikowcy wojskowych
stanowili całkiem pokaźną cześć publiczności. Problem polegał na tym, że większość
czających się na łodzian i chcących pokombinować, z uwagi na spodziewaną policyjną
obstawę, przyszła bez barw. Natomiast grupka, w większości młodzieżowców, która na
spotkaniu pojawiła się oficjalnie, była sterowana przez pijanego Łośka. Ten żul, dla
którego w znacznie mniejszym stopniu liczyło się kto, gdzie i z kim gra, a znacznie
bardziej gdzie i za czyje można wypić, postanowił skorzystać z okazji i pokazać się
młodzieży jako wodzirej. Wszakże to on, a nie kilkunastolatkowie bujał się z Nabojką, on
miał na koncie zatrzymanie pociągu wiozącego fanów Lecha. Więc to on w takim
przypadku powinien kierować grupą. Krzyknął Jude — cała Łódź”, co reszta podchwyciła i
w ten oto sposób ŁKS miał podstawy twierdzić, że Śląsk jest fałszywy. Będący na meczu
widzewiacy następnego dnia nie omieszkali o tym wydarzeniu poinformować lokalnych
rywali, z którymi przecież doskonale się prywatnie znają z pracy i szkół.
I co z tego, że dla Łośka był to ostatni występ w karierze? Został pogoniony z bractwa tuż
po zakończeniu tego spotkania. W trakcie meczu jednak małolaci posłuchali właśnie jego.
Nikt w Łodzi nie zna kulis sprawy, a na zewnątrz wyglądała ona tak, że rzeczywiście ŁKS-iacy powinni mieć Wrocławia dość. ŁKS zachował się z honorem i podczas najbliższej okazji, czyli na meczu Polska — Francja, fani biało- czerwono-białych stwierdzili, że od tej pory na linii Łódź —Wrocław nie ma mowy o zgodzie. Stare układy jednak pokutują. Kilku chłopaków z ŁKS-u prosiło wrocławian, by w imię dawnej znajomoki nie bluzgać na nich podczas meczów z udziałem Widzewa.
Z Ligi Chuliganow R.Z.

Bałuciarz 1908
Posty: 44
Rejestracja: 11.01.2016, 12:08

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Bałuciarz 1908 » 20.11.2016, 11:51

Dzieła Romka Zielińskiego są bardzo nieobiektywne.
Jeśli chodzi o genezę zerwania zgody między ŁKS a Śląskiem , to początek miał już miejsce na meczu Polska - Anglia w Chorzowie 1993 . Na tym meczu Śląsk był obojętny na ataki Wisły na nasz sektor. Wydaje mi się że ten mecz był początkiem odnowienia zgody Śląsk Wisła, lub mocnego zbliżenia tych ekip za sprawą Lechii.

kibol12
Posty: 172
Rejestracja: 12.04.2013, 22:53

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kibol12 » 20.11.2016, 15:04

Oliwy do ognia dolał ŁKS na meczu w Częstochowie gdzie Łodzianie zasiedli z Rakowem i powiesili flagi. Daty nie pamiętam lecz to już była sama końcówka zgody

1925
Posty: 1095
Rejestracja: 21.06.2007, 09:01
Lokalizacja: New Jersey

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: 1925 » 20.11.2016, 15:07

Bałuciarz 1908 pisze:Dzieła Romka Zielińskiego są bardzo nieobiektywne.
Jeśli chodzi o genezę zerwania zgody między ŁKS a Śląskiem , to początek miał już miejsce na meczu Polska - Anglia w Chorzowie 1993 . Na tym meczu Śląsk był obojętny na ataki Wisły na nasz sektor. Wydaje mi się że ten mecz był początkiem odnowienia zgody Śląsk Wisła, lub mocnego zbliżenia tych ekip za sprawą Lechii.
A Śląsk z Wisłą już nie miał wtedy zgody ?? Bo jak sięgam pamięcią to chyba cos odnawiali w Rotterdamie na kadrze ( 2-2 )
:arrow:

kkk78
Posty: 177
Rejestracja: 24.09.2012, 13:28
Lokalizacja: ŁKS Łódź Polska

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kkk78 » 20.11.2016, 17:05

Bałuciarz 1908 pisze:Dzieła Romka Zielińskiego są bardzo nieobiektywne.
Jeśli chodzi o genezę zerwania zgody między ŁKS a Śląskiem , to początek miał już miejsce na meczu Polska - Anglia w Chorzowie 1993 . Na tym meczu Śląsk był obojętny na ataki Wisły na nasz sektor. Wydaje mi się że ten mecz był początkiem odnowienia zgody Śląsk Wisła, lub mocnego zbliżenia tych ekip za sprawą Lechii.
Tez mi się wydaje,że wtedy był ten początek kosy.Wisła wpadła na sektor,na którym wcześniej siedzieliśmy my i chcieli nas przegonić.Po krótkiej walce odpuścili i przysiedli się do Śląska,który siedział na sektorze obok.Kilka razy wrzucili "cała Łódź jude jude",nie wiem czy Wiślacy sami,czy Śląsk wtedy też dołączał się do "przyśpiewek" na nas.

Bałuciarz 1908
Posty: 44
Rejestracja: 11.01.2016, 12:08

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Bałuciarz 1908 » 20.11.2016, 17:24

1925 pisze:
Bałuciarz 1908 pisze:Dzieła Romka Zielińskiego są bardzo nieobiektywne.
Jeśli chodzi o genezę zerwania zgody między ŁKS a Śląskiem , to początek miał już miejsce na meczu Polska - Anglia w Chorzowie 1993 . Na tym meczu Śląsk był obojętny na ataki Wisły na nasz sektor. Wydaje mi się że ten mecz był początkiem odnowienia zgody Śląsk Wisła, lub mocnego zbliżenia tych ekip za sprawą Lechii.
A Śląsk z Wisłą już nie miał wtedy zgody ?? Bo jak sięgam pamięcią to chyba cos odnawiali w Rotterdamie na kadrze ( 2-2 )[/quot]

Możliwe , że było tak jak napisałeś . Nie jest to aż tak istotne . Istotne jest to , że Śląsk pozwolił Wiśle nas atakować i stał bezczynnie. Wielu z nas ten mecz uważa za koniec zgody.

Łódzki KS
Posty: 20
Rejestracja: 23.07.2016, 22:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Łódzki KS » 20.11.2016, 19:12

kibol12 pisze:Oliwy do ognia dolał ŁKS na meczu w Częstochowie gdzie Łodzianie zasiedli z Rakowem i powiesili flagi. Daty nie pamiętam lecz to już była sama końcówka zgody
Może Śląsk to zinterpretował na własne potrzeby, ale delegacja będąca na tym meczu usiadła co prawda na sektorach gospodarzy, ale na łuku, kawałek od młyna Rakowa (wtedy mieli młyn na sektorze analogicznym do sektora gości w Częstochowie, tyle, że oczywiście po drugiej stronie), wieszając również osobno flagi. Właśnie ze względu na zgody ze Śląskiem i Rakowem. Co ciekawe, tego samego dnia Legia odnowiła zgodę z Pogonią. I pomyśleć, że już 22 lata jebły :)

mampytanie
Posty: 110
Rejestracja: 28.06.2016, 13:47

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: mampytanie » 20.11.2016, 19:42

Jakie są relacje Polonia Bytom- GKS Tychy oraz Polonia Bytom- ŁKS Łódź?

Łódzki KS
Posty: 20
Rejestracja: 23.07.2016, 22:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Łódzki KS » 20.11.2016, 19:59

Zgody nie ma, ale też bez ciśnienia.

wichrowe wzgorze
Posty: 266
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: wichrowe wzgorze » 20.11.2016, 20:08

Jak jest na linii Ruch - Polonia Bytom?

pangrzegorz1975
Posty: 347
Rejestracja: 30.03.2014, 13:11

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: pangrzegorz1975 » 20.11.2016, 20:24

ŁKS kiedyś fajna zgoda PB,padła bodaj w 1994lub 1995 bo w 1994 byliśmy w Katowicach na PP z ŁKS-em,dziwnie byłoŁKS,Raków,Tychy i my,niezła mieszanka,teraz neutral,z Tychami zgoda padła w 1991 na hokeju w Bytomiu.Potem była kosa,teraz relacje są neutralne,można napisac nawet ,że życzliwe.PB-Ruch,kosa-bez większych ciśnień
Z klubu prekursorów polskiego ruchu kibicowskiego

Łódzki KS
Posty: 20
Rejestracja: 23.07.2016, 22:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Łódzki KS » 20.11.2016, 20:30

pangrzegorz1975 pisze:ŁKS kiedyś fajna zgoda PB,padła bodaj w 1994lub 1995 bo w 1994 byliśmy w Katowicach na PP z ŁKS-em,dziwnie byłoŁKS,Raków,Tychy i my,niezła mieszanka,teraz neutral,z Tychami zgoda padła w 1991 na hokeju w Bytomiu.Potem była kosa,teraz relacje są neutralne,można napisac nawet ,że życzliwe.PB-Ruch,kosa-bez większych ciśnień
Tyskich wtedy nie było. Zgoda oficjalnie została zakończona na Zawisza-Arka w 1995 roku.

Co do Śląska i Wisły któryś z kolegów po szalu źle napisał. Zgoda została oficjalnie odnowiona na jesień'94 przy okazji meczu Wisła-Śląsk. Dobre kontakty zaczęły się na meczu San Marino-Polska 1,5 roku wcześniej. Niewiele wcześniej w tej samej rundzie Śląsk grał u siebie z Wisła i była dobra awantura na tym meczu. Wrocławianie biegli Wiśle po flagi. Nie pamiętam już dokładnie ale tamten mecz chyba nawet został zakończony przedwcześnie.

Rotterdam był jeszcze wcześnie (jesień'92).

pangrzegorz1975
Posty: 347
Rejestracja: 30.03.2014, 13:11

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: pangrzegorz1975 » 20.11.2016, 20:41

Masz racje,był Raków,ŁKS i my,weszliśmy w 20 minucie po małej utarczce pod kasami z GieKsą,która wyskoczyła,w tym jeden z jakimś nunczako.
Z klubu prekursorów polskiego ruchu kibicowskiego

kibol12
Posty: 172
Rejestracja: 12.04.2013, 22:53

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kibol12 » 20.11.2016, 22:10

Łódzki KS pisze:
kibol12 pisze:Oliwy do ognia dolał ŁKS na meczu w Częstochowie gdzie Łodzianie zasiedli z Rakowem i powiesili flagi. Daty nie pamiętam lecz to już była sama końcówka zgody
Może Śląsk to zinterpretował na własne potrzeby, ale delegacja będąca na tym meczu usiadła co prawda na sektorach gospodarzy, ale na łuku, kawałek od młyna Rakowa (wtedy mieli młyn na sektorze analogicznym do sektora gości w Częstochowie, tyle, że oczywiście po drugiej stronie), wieszając również osobno flagi. Właśnie ze względu na zgody ze Śląskiem i Rakowem. Co ciekawe, tego samego dnia Legia odnowiła zgodę z Pogonią. I pomyśleć, że już 22 lata jebły :)
Było dokładnie tak jak napisałeś ale dało to oponentom ŁKS-u mocny argument. 22 lata,kto by pomyślał.

Mu95
Posty: 142
Rejestracja: 09.10.2016, 01:59

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Mu95 » 20.11.2016, 22:22

mampytanie pisze:Jakie są relacje Polonia Bytom- GKS Tychy oraz Polonia Bytom- ŁKS Łódź?

Neutral.Dużo ludzi w Tychach lubi Polonie.

BadBoy1920h
Posty: 49
Rejestracja: 15.04.2012, 00:18

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: BadBoy1920h » 20.11.2016, 22:32

mampytanie pisze:Polonia Bytom- ŁKS Łódź?
Neutrealne. Bliżej ekipom do dobrych relacji niż negatywnych.

bigos91
Posty: 4
Rejestracja: 21.11.2016, 12:51

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: bigos91 » 21.11.2016, 12:59

Można wiedzieć jak na linii
KSZO - Siarka ?

armando93
Posty: 15
Rejestracja: 20.11.2016, 18:24

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: armando93 » 21.11.2016, 15:50

bigos91 pisze:Można wiedzieć jak na linii
KSZO - Siarka ?
Raczej kosa ponieważ Kszo ma zgodę z Arką a Arka ma zgodę z Polonią Bytom. Siarka natomiast ma zgodę z Wisłoką Dębica która ma zgodę z Górnikiem Zabrze a Górnik ma kose z Polonią Bytom :) PozdRawiam
Ave Widzew ! FC Końskie

sdm
Posty: 122
Rejestracja: 12.04.2008, 05:05
Lokalizacja: LdZ

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: sdm » 21.11.2016, 18:41

Chyba jedynie co je łączy to WS

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Oldfreak » 21.11.2016, 19:27

http://skwk.pl/skwk/4-stowarzyszenie-in ... -bialystok.

Oświadczenie Wisły ,trochę starsze odnośnie Jagiellonii.
Ciekawostka jest wspomniany tam Widzew i że nikt nie będzie ubliżał Wiśle ,po czym zbratali się z bluzgającym na nich Ruchem :)


Oświadczenie na temat Jagiellonii Białystok.

Podczas trwania meczu gniazdowy jest głosem osób decyzyjnych, reprezentuje ich stanowisko i nie robi nic samowolnie. Wczorajszy dzień pokazał dobitnie, że przebywanie na sektorze C nie czyni każdego automatycznie kumatym, wielu rzeczy być może nie jesteście świadomi, od teraz będziemy starać się wcześniej przedstawiać szczegóły tego typu spraw, budzących emocje.

Nie ma co ukrywać, że z upływem lat nasz stosunek do Jagiellonoii się zmienił. Ich dzisiejsza, swoją drogą śmieszna ekipa, nie ma z nami już zupełnie nic wspólnego. Nie łączy nas z nimi nic, nie pamiętają nas, a wszyscy dobrze wiemy do jakich sytuacji dochodziło w ich szeregach, gdy poprzednia rządząca ekipa została wyparta przez obecną, która zawiera układ z jednym z największych pasożytów z naszego punktu widzenia, czyli z Motorem, siejącym nieustannie ferment między nami a Śląskiem. Gdy udaliśmy się do Lublina wspierać Unię, na pytanie zadane jednej z czołowych postaci z Białegostoku co zrobią w przypadku konfrontacji z Wisłą otrzymaliśmy deklarację, że staną do walki w pierwszym szeregu.

Zapewne wiele osób wspomina tę zgodę z sentymentem, ale w naszym kibicowskim świecie zwykle nie ma dla niego za dużo miejsca. Równie dobrze mogliby się znaleźć kibice, pamiętający zgodę z Widzewem czy Legią i alergicznie reagujący na każdy pocisk w ich stronę. Jest to wbrew pozorom dokładnie taka sama sytuacja. Nadszedł czas osób bezkompromisowo i sukcesywnie budujących Wielką Wisłę. Nie ma tutaj miejsca na chwile słabości i sentymenty. Każdy chcący coś od siebie wnieść może mieć pewność, że zostanie wysłuchany, nawet jeśli jego zdanie znacznie różni się od większości. Jedynym warunkiem jest zrobienie tego w normalny sposób, trzymając fason, bo nikt z osób, które poświęcają się Wiśle w 100% nie pozwoli na ubliżanie sobie, ani swoim braciom.

kozakiewiczowski
Posty: 5
Rejestracja: 03.05.2016, 08:02

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kozakiewiczowski » 21.11.2016, 21:11

armando93 pisze:
bigos91 pisze:Można wiedzieć jak na linii
KSZO - Siarka ?
Raczej kosa ponieważ Kszo ma zgodę z Arką a Arka ma zgodę z Polonią Bytom. Siarka natomiast ma zgodę z Wisłoką Dębica która ma zgodę z Górnikiem Zabrze a Górnik ma kose z Polonią Bytom :) PozdRawiam
Mylisz się kolego

Dex Dexter
Posty: 378
Rejestracja: 13.06.2016, 14:04

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Dex Dexter » 21.11.2016, 22:59

pangrzegorz1975 pisze:ŁKS kiedyś fajna zgoda PB,padła bodaj w 1994lub 1995 bo w 1994 byliśmy w Katowicach na PP z ŁKS-em,dziwnie byłoŁKS,Raków,Tychy i my,niezła mieszanka,teraz neutral,z Tychami zgoda padła w 1991 na hokeju w Bytomiu.Potem była kosa,teraz relacje są neutralne,można napisac nawet ,że życzliwe.PB-Ruch,kosa-bez większych ciśnień

Ciekawostki dropsa.Kosa bez większych ciśnień.Czyli czarne jest czarne ale w sumie białe.Naciąganie niektórych stanów rzeczy w świecie kibicowskim powoli zaczyna mnie przerastać.Nie lepiej napisać że kiedyś kosa a dziś stosunki w miarę pozytywne?Chyba nikt z Górnika ani GieKSy nie będzie doszukiwał się jakiś cichych układów na śląsku vide Jastrzębie z Radlinem itp :) no chyba że Pan Grzegorz chce napisać że kosa na internecie a na sali treningowej kosy nie ma .

isis
Posty: 707
Rejestracja: 21.01.2009, 16:16

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: isis » 21.11.2016, 23:31

Oldfreak pisze:http://skwk.pl/skwk/4-stowarzyszenie-in ... -bialystok.

Oświadczenie Wisły ,trochę starsze odnośnie Jagiellonii.
Ciekawostka jest wspomniany tam Widzew i że nikt nie będzie ubliżał Wiśle ,po czym zbratali się z bluzgającym na nich Ruchem :)


Oświadczenie na temat Jagiellonii Białystok.

Podczas trwania meczu gniazdowy jest głosem osób decyzyjnych, reprezentuje ich stanowisko i nie robi nic samowolnie. Wczorajszy dzień pokazał dobitnie, że przebywanie na sektorze C nie czyni każdego automatycznie kumatym, wielu rzeczy być może nie jesteście świadomi, od teraz będziemy starać się wcześniej przedstawiać szczegóły tego typu spraw, budzących emocje.

Nie ma co ukrywać, że z upływem lat nasz stosunek do Jagiellonoii się zmienił. Ich dzisiejsza, swoją drogą śmieszna ekipa, nie ma z nami już zupełnie nic wspólnego. Nie łączy nas z nimi nic, nie pamiętają nas, a wszyscy dobrze wiemy do jakich sytuacji dochodziło w ich szeregach, gdy poprzednia rządząca ekipa została wyparta przez obecną, która zawiera układ z jednym z największych pasożytów z naszego punktu widzenia, czyli z Motorem, siejącym nieustannie ferment między nami a Śląskiem. Gdy udaliśmy się do Lublina wspierać Unię, na pytanie zadane jednej z czołowych postaci z Białegostoku co zrobią w przypadku konfrontacji z Wisłą otrzymaliśmy deklarację, że staną do walki w pierwszym szeregu.

Zapewne wiele osób wspomina tę zgodę z sentymentem, ale w naszym kibicowskim świecie zwykle nie ma dla niego za dużo miejsca. Równie dobrze mogliby się znaleźć kibice, pamiętający zgodę z Widzewem czy Legią i alergicznie reagujący na każdy pocisk w ich stronę. Jest to wbrew pozorom dokładnie taka sama sytuacja. Nadszedł czas osób bezkompromisowo i sukcesywnie budujących Wielką Wisłę. Nie ma tutaj miejsca na chwile słabości i sentymenty. Każdy chcący coś od siebie wnieść może mieć pewność, że zostanie wysłuchany, nawet jeśli jego zdanie znacznie różni się od większości. Jedynym warunkiem jest zrobienie tego w normalny sposób, trzymając fason, bo nikt z osób, które poświęcają się Wiśle w 100% nie pozwoli na ubliżanie sobie, ani swoim braciom.
No i o czym to świadczy? Banda zakłamanych frajerów, i tyle.

Richat
Posty: 701
Rejestracja: 20.10.2010, 03:17

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Richat » 22.11.2016, 01:05

armando93 pisze:
bigos91 pisze:Można wiedzieć jak na linii
KSZO - Siarka ?
Raczej kosa ponieważ Kszo ma zgodę z Arką a Arka ma zgodę z Polonią Bytom. Siarka natomiast ma zgodę z Wisłoką Dębica która ma zgodę z Górnikiem Zabrze a Górnik ma kose z Polonią Bytom :) PozdRawiam
A Polonia Bytom ma układ z Zagłębiem Lubin, które ma zgode z Zawiszą, który trzyma z ŁKSem, który z kolei ma kose ze wspomnianą Arką, ale wracając do Zagłębia Lubin to ma też zgode z Falubazem, który z kolei ma zgode z Flotą, która kiedyś była w rodzinie Pogoni Szczecin, która jak wszystkim wiadomo ma kose z Arką, więc biorąc pod uwage kosy Arki z Pogonią i ŁKSem ciężko ocenić relacje KSZO z Siarką, ale są na pewno bardzo skomplikowane.

W kibicowskim świecie nie ma co się trzymać zasady, ze przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem, bo już we wspomnianym przez Ciebie przykładzie Górnik z Siarką niekoniecznie za sobą przepadają mimo, że łączy ich Wisłoka. Drugi bardziej medialny w ostatnim czasie przykład to Wisła -> Śląsk <- Motor.

PS. Pierwszą część mojego posta traktować z przymrużeniem oka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: diab76, Gość123, kirkonq, KSH, LevVy, nieproszeni goście, Zielono_Czarny i 175 gości