www.warhouse.pl

Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Porządny
Posty: 5
Rejestracja: 12.03.2017, 00:06

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Porządny » 25.03.2017, 12:52

krwawaswinia8 pisze:Lech - Zawisza kosa choć Zawisza nie aktywna za bardzo
Lech - Łks Układ chuliganski
Łks - Arka - Kosa
1.Po raz enty Zawisza to on !! ku*** nie nauczą się nigdy...
2. Z tą aktywnością to jeśli ktoś nie wie to proszę się nie wypowiadać.



hasztag
Posty: 24
Rejestracja: 17.10.2016, 15:17

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: hasztag » 25.03.2017, 13:26

TomalO pisze:Lechia - Stomil oficjalny uklad h czy nieoficjalny?
Śląsk - Stomil ?
Oficjalny układ H

ciastekkk
Posty: 28
Rejestracja: 23.03.2017, 21:37

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: ciastekkk » 25.03.2017, 21:50

Widzew - Arka ?

Lays
Posty: 51
Rejestracja: 27.12.2016, 16:40

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Lays » 26.03.2017, 00:19

Jak wyglądają relacje?
Stal Rzeszów - Sandecja
Stal Rzeszów - Hutnik Kraków
Sandecja - Hutnik Kraków

Sam Fisher
Posty: 217
Rejestracja: 17.11.2014, 17:59

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Sam Fisher » 26.03.2017, 13:47

Lays pisze:Jak wyglądają relacje?
Stal Rzeszów - Sandecja
Stal Rzeszów - Hutnik Kraków
Sandecja - Hutnik Kraków
Kosa

hanys
Posty: 342
Rejestracja: 01.03.2007, 14:32
Lokalizacja: Sączersowo

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: hanys » 26.03.2017, 14:20

Lays pisze:Jak wyglądają relacje?
Stal Rzeszów - Sandecja
Stal Rzeszów - Hutnik Kraków
Sandecja - Hutnik Kraków
KObrazek

:)
Gia Ta Panta Mazi Sas - Pisti Mehri Tanato
[link]" target="_blank

ŁysyGrzyb
Posty: 18
Rejestracja: 06.07.2016, 15:37

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: ŁysyGrzyb » 26.03.2017, 14:40

Czytałem w paru miejscach, że podobno Puszcza z Ruchem zbiła układ/zgodę na ostatnim meczu w Niepołomicach. Prawda to, czy farmazon?

info z TMK
Posty: 967
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: info z TMK » 26.03.2017, 14:48

Jakie obecnie relacje na linii Legia-BKS Bielsko?

STOCH
Posty: 28
Rejestracja: 21.02.2017, 10:06

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: STOCH » 26.03.2017, 19:22

ŁysyGrzyb pisze:Czytałem w paru miejscach, że podobno Puszcza z Ruchem zbiła układ/zgodę na ostatnim meczu w Niepołomicach. Prawda to, czy farmazon?
Oczywiście, Puszcza Niepołomice to chuligańska czołówka w Polsce, każdy wyjazd w ponad 1000 osób, ośmiostronne kartoniady, dziewiećdziesięcio minutowe układy pirotechniczne, nic dziwnego więc że Ruch przybił z nimi układ ;)

Jakiś troll internetowy w komentarzach na 90minut napisał takie newsy a ty w to uwierzyłeś ;)

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: tuwimianin. » 26.03.2017, 19:39

STOCH pisze:
ŁysyGrzyb pisze:Czytałem w paru miejscach, że podobno Puszcza z Ruchem zbiła układ/zgodę na ostatnim meczu w Niepołomicach. Prawda to, czy farmazon?
Oczywiście, Puszcza Niepołomice to chuligańska czołówka w Polsce, każdy wyjazd w ponad 1000 osób, ośmiostronne kartoniady, dziewiećdziesięcio minutowe układy pirotechniczne, nic dziwnego więc że Ruch przybił z nimi układ ;)

Jakiś troll internetowy w komentarzach na 90minut napisał takie newsy a ty w to uwierzyłeś ;)
Może chodzi o Ruch Zdzieszowice, Ruch Wysokie Mazowieckie albo Ruch Radzionków :). Puszcza ma w ogóle jakiś młyn/ogarniętych kibiców?
IGLOOPOL DĘBICA

Adik
Posty: 312
Rejestracja: 30.10.2009, 15:59
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Adik » 26.03.2017, 19:50

tuwimianin. pisze:
STOCH pisze:
ŁysyGrzyb pisze:Czytałem w paru miejscach, że podobno Puszcza z Ruchem zbiła układ/zgodę na ostatnim meczu w Niepołomicach. Prawda to, czy farmazon?
Oczywiście, Puszcza Niepołomice to chuligańska czołówka w Polsce, każdy wyjazd w ponad 1000 osób, ośmiostronne kartoniady, dziewiećdziesięcio minutowe układy pirotechniczne, nic dziwnego więc że Ruch przybił z nimi układ ;)

Jakiś troll internetowy w komentarzach na 90minut napisał takie newsy a ty w to uwierzyłeś ;)
Może chodzi o Ruch Zdzieszowice, Ruch Wysokie Mazowieckie albo Ruch Radzionków :). Puszcza ma w ogóle jakiś młyn/ogarniętych kibiców?
Nie ... Jedynie jakies pikniki. Niepołomice = Cracovia
Obrazek
KAWAŁ C.H.U.J.A

ŁysyGrzyb
Posty: 18
Rejestracja: 06.07.2016, 15:37

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: ŁysyGrzyb » 26.03.2017, 23:04

STOCH pisze:
ŁysyGrzyb pisze:Czytałem w paru miejscach, że podobno Puszcza z Ruchem zbiła układ/zgodę na ostatnim meczu w Niepołomicach. Prawda to, czy farmazon?
Oczywiście, Puszcza Niepołomice to chuligańska czołówka w Polsce, każdy wyjazd w ponad 1000 osób, ośmiostronne kartoniady, dziewiećdziesięcio minutowe układy pirotechniczne, nic dziwnego więc że Ruch przybił z nimi układ ;)

Jakiś troll internetowy w komentarzach na 90minut napisał takie newsy a ty w to uwierzyłeś ;)
Dzięki za odp. Przyznam, dałem się strollować, ale w sumie jest trochę klubów które mają zgody z dużo mniejszymi klubami od siebie nawet nie koniecznie rządzącymi w swoim regionie, więc chociaż wydawało się to dziwne, to teoretycznie możliwe. W końcu nie jest powiedziane że tylko duże kluby z dużych miast mogą się z sobą układać czy przyjaźnić.

OsowianinGKS
Posty: 45
Rejestracja: 01.05.2016, 14:38

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: OsowianinGKS » 28.03.2017, 11:14

Jakie stosunki panują na linii Arka - Spartak Moskwa?

Mojżesz
Posty: 59
Rejestracja: 01.12.2016, 22:26

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Mojżesz » 28.03.2017, 11:17

OsowianinGKS pisze:Jakie stosunki panują na linii Arka - Spartak Moskwa?
Myślę że takie same jak pomiędzy Arturem Szpilką a Kamilem Stochem.

Ukochane Miasto
Posty: 322
Rejestracja: 14.08.2014, 10:33

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Ukochane Miasto » 28.03.2017, 12:43

Mojżesz pisze:
OsowianinGKS pisze:Jakie stosunki panują na linii Arka - Spartak Moskwa?
Myślę że takie same jak pomiędzy Arturem Szpilką a Kamilem Stochem.
eee no to kosa ostra musi być.
Szpila =Wisełka
Stoch z FC Zakopane= Cracovia

:-)

obiektywnyFAN
Posty: 771
Rejestracja: 30.05.2014, 20:31

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: obiektywnyFAN » 28.03.2017, 20:02

jak na linii ?
Widzew - Pogoń
Elana-Jagiellonia

MBJB
Posty: 3
Rejestracja: 29.03.2017, 14:04

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: MBJB » 29.03.2017, 14:07

obiektywnyFAN pisze:jak na linii ?
Widzew - Pogoń
Elana-Jagiellonia
Kosa

note
Posty: 251
Rejestracja: 09.06.2007, 18:43

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: note » 29.03.2017, 15:27

OsowianinGKS pisze:Jakie stosunki panują na linii Arka - Spartak Moskwa?
Kiedyś kilku chłopaków z GF 96 gościło w Gdyni, ale raczej typowo turystycznie. Od tego czasu brak kontaktów.
Kiedy przeszłość nie oświetla przyszłości, rozum porusza się w ciemności.

ciastekkk
Posty: 28
Rejestracja: 23.03.2017, 21:37

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: ciastekkk » 29.03.2017, 17:33

mógłby ktoś napisać jakie stosunki ma Raków obecnie

Raków - KSGKS ?
Raków - Lech ?
Raków - ŁKS ?

Ciepłe_Placki
Posty: 74
Rejestracja: 21.09.2016, 21:52

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Ciepłe_Placki » 30.03.2017, 15:42

ciastekkk pisze:Widzew - Arka ?
Kiedys było miło i coś się kroiło, teraz wiadomo.

Stadionowy
Posty: 400
Rejestracja: 21.09.2009, 08:21

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Stadionowy » 30.03.2017, 17:09

Jakie obecnie zgody/układy ma Flota Świnoujście ? Jakie są największe kosy ?

Po ochłodzeniu relacji z Pogonią i przy kosie z Kotwicą mogą mieć ciężko w regionie...

kibic75
Posty: 185
Rejestracja: 28.04.2013, 16:27

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kibic75 » 30.03.2017, 17:49

ciastekkk pisze:mógłby ktoś napisać jakie stosunki ma Raków obecnie

Raków - KSGKS ?
Raków - Lech ?
Raków - ŁKS ?
Raków-Lech
Kiedyś na początku lat 90,gdy Raków grał w ekstraklasie,i nie było tak jak w czasach obecnych tzw.neutrali,była kosa.O ile pamiętam,na meczu w Częstochowie,doszło nawet do małego dymu,pomiędzy tymi dwoma ekipami.Obecnie raczej te ekipy mało sie gdzieś mogą spotkac,ze względu na różnice lig,ale jak były mecze Lecha z Videotonem,w Poznaniu,czy to na Węgrzech nie było jakiegoś dużego ciśnienia z obydwu stron na siebie.

Janusz Bąk
Posty: 21
Rejestracja: 25.03.2017, 11:45

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Janusz Bąk » 30.03.2017, 18:02

Stadionowy pisze:Jakie obecnie zgody/układy ma Flota Świnoujście ? Jakie są największe kosy ?

Po ochłodzeniu relacji z Pogonią i przy kosie z Kotwicą mogą mieć ciężko w regionie...

Zgode mają z Falubazem, kosy Kotwica, Gwardia i ich kokieteria

no to nieźle
Posty: 223
Rejestracja: 23.03.2012, 16:43

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: no to nieźle » 30.03.2017, 18:11

:-)[/quote]
Zakopane- Ruch i Wisła .[/quote]


Wow!Jak to się sytuacja w mieście zmieniła od początku waszego "stricte chuligańskiego "układu.Wcześniej Była Cracovia i Ruch,a teraz już tylko Ruch i Wisła.Niesamowite zmiany.Zapomiałeś dodać,że jeszcze Widzew tam jest.

bez-napinki
Posty: 1576
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: bez-napinki » 30.03.2017, 20:24

Ruch w Zakopanem był, jest i będzie. Nawet przed układem z Wisłą.
Zakopane to Cracovia, Ruch i Wisła - kolejność przypadkowa.

albtraum
Posty: 104
Rejestracja: 22.06.2016, 14:43

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: albtraum » 30.03.2017, 23:32

Zawisza. On, Zawisza. Jakie ma najdalej położone aktywne FC poza Lęborkiem? Dla mnie to trochę ewenement poprzez geografie. Rzesza kibiców, duży potencjał rozpieprzony co prawda od jakiś 20 lat przez zarządy, miasto wojewódzkie, przy wysokiej lidze i dobrych wynikach mogą mieć wysoką frekwencje, stać ich na masówki ponad 1k co pokazał sezon ekstraklasowy, do Legii, Widzewa, Arki, Lechii niby daleko, do Poznania już bliżej, ale nie rzut beretem, a są jakby osaczeni przez Wrogie FC + dochodzi Toruńska Elana. Piła, Grudziądz, Chojnice, Włocławek, Chełmża (ps jak w Żninie? Inowrocław zdaje się przewaga Z nad Kolejorzem...ale to nie jest meritum zagadnienia).

banita_82
Posty: 12
Rejestracja: 21.02.2011, 16:43

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: banita_82 » 30.03.2017, 23:48

A co jest niby wrogiego w Włocławku w stosunku do Zawiszakow ?Bracia z ŁKSu ( Włocłavii ) ??? Zresztą niech się wypowie na ten temat upoważniona osoba bo są tu takie i tyle w temacie .

mampytanie
Posty: 110
Rejestracja: 28.06.2016, 13:47

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: mampytanie » 31.03.2017, 00:06

W Żninie przewaga Lecha, chociaż po awansie Zawiszy do ekstraklasy była "mała wojna na napisy"( w sensie zamazywanie Lech na Zawisza i odwrotnie) po mieście. Ogólnie to taki mocno graniczny teren obu klubów. Ale ludzie po mieście chodzili tylko w barwach Lecha, Zawiszy tam nigdy nie widziałem.
Pytanie odnośnie Lecha. Jak to było z ich zgodą z Bałtykiem Gdynia? To prawda, że w kilka miesięcy przerzucili się z nich na Arkę i co było tego dokładnym powodem? Bez napinki pytam.

Leon_88_OR
Posty: 231
Rejestracja: 23.09.2016, 12:34

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Leon_88_OR » 31.03.2017, 00:20

Co ma wisieć nie utonie...

kierowca_pks
Posty: 99
Rejestracja: 29.05.2016, 13:23

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: kierowca_pks » 31.03.2017, 20:52

Mojżesz pisze:
OsowianinGKS pisze:Jakie stosunki panują na linii Arka - Spartak Moskwa?
Myślę że takie same jak pomiędzy Arturem Szpilką a Kamilem Stochem.[/quote/]

Dobre.
Pytania jak na babskich forach typu czy przez sex analny można zajść w ciąże albo ja blondynka on brunet jakie będzie dziecko :)

OsowianinGKS
Posty: 45
Rejestracja: 01.05.2016, 14:38

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: OsowianinGKS » 01.04.2017, 00:38

kierowca_pks pisze:
Mojżesz pisze:
OsowianinGKS pisze:Jakie stosunki panują na linii Arka - Spartak Moskwa?
Myślę że takie same jak pomiędzy Arturem Szpilką a Kamilem Stochem.[/quote/]

Dobre.
Pytania jak na babskich forach typu czy przez sex analny można zajść w ciąże albo ja blondynka on brunet jakie będzie dziecko :)

Nie widzę żadnej zależności. Normalne pytanie

Polski_Fanatyk
Posty: 4
Rejestracja: 01.04.2017, 07:54
Lokalizacja: POLSKA

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Polski_Fanatyk » 01.04.2017, 08:26

Ktoś jakieś dwie strony pytał o Pogoń Szczecin - Pogoń Lębork i Legia WWA - Legia Chełmża ... z tego co kojarzę to obie Pogonie kiedyś miały sie ku sobie, ale Szczecin miał jeszcze zgodę ze Stolicą i swojego czasu trochę fc Legii zachodniopomorskie pomieszały (Szczecinek, Karlino) i Lębork odbił od Szczecina na rzecz Kotwicy i Bałtyku. ;) w Lęborku i Kołobrzegu nastała zmiana pokoleń obie ekipy sobie podziękowały i Bałtykowi i poszli w swoją stronę. Dzisiaj Pogoń Szczecin nie chcąc być sama przygarnęła Kotwice, a Lębork chyba ku Bydgoszczy się skłania.
Odnośnie obu Legii to Chełmża jest dzisiaj najmocniejszym fan clubem Legii ze stolicy na tyle mocnym i poważanym w Wawie, że na Łazienkowskiej czy to na wyjazdach można zaobserwować flagę "Dwie Legie jedna Wiara" pomijając już oczywiście flagę fc Chełmży ;)

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)

Teraz ja mam kilka pytań do was. Ogólnie chodzi mi o stare zgody poniższych ekip, prócz tych wypisanych i jeśli jest to możliwe to wdzięczny byłbym o lata istnienia danych zgód :)
Jagiellonia Białystok - Wisła, Widzew, Siarka, Ruch
Lech Poznań - Polonia Bytom,
Lechia Gdańsk - Legia, Olimpia E., Wisła, Widzew
Zagłębie Lubin -
Korona Kielce - Polonia W., Cracovia
Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz

Z góry dzięki za odzew!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Averno » 01.04.2017, 09:38

Lechia Gdańsk - Legia chyba 76-79/80 w późniejszych latach też były momenty dobrych stosunków, ale u grupek nie całego młyna.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Foxx » 01.04.2017, 09:58

Tyle, że na przełomie lat '80 i '90 był taki "moment u grupek", że przy Ł3 można było zobaczyć flagi Lechii (głównie na meczach ze Śląskiem i Wisłą ;) ), a przy T26 flagi Legii (głównie na meczach z Pogonią ;). Poza tym Lechia oficjalnie wsparła Legię np. na finale PP w Olsztynie z Jagiellonią w '89, a Legia Lechię na Widzewie, czy meczach rozgrywanych z innymi drużynami warszawskimi.
A co tam w komentarzach na Onecie?

dolce
Posty: 126
Rejestracja: 07.03.2007, 19:13
Lokalizacja: WMG

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: dolce » 01.04.2017, 10:12

Wkradła Ci się literówka...
T29
Pozdrawiam.

paramedic4
Posty: 20
Rejestracja: 10.02.2016, 09:46

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: paramedic4 » 01.04.2017, 10:51

Foxx pisze:Tyle, że na przełomie lat '80 i '90 był taki "moment u grupek", że przy Ł3 można było zobaczyć flagi Lechii (głównie na meczach ze Śląskiem i Wisłą ;) ), a przy T26 flagi Legii (głównie na meczach z Pogonią ;). Poza tym Lechia oficjalnie wsparła Legię np. na finale PP w Olsztynie z Jagiellonią w '89, a Legia Lechię na Widzewie, czy meczach rozgrywanych z innymi drużynami warszawskimi.
Dla mnie jako małolata ten "moment u grupek" to była krótka, bo krótka, ale zgoda. Lechia oficjalnie wsparła też Legię w 04.1990 roku w Bydgoszczy na meczu z Zawiszą, Lechii całkiem sporo jak na tamte czasy, bo z tego co kojarzę to ze 100 - 120 osób. Mam gdzieś nawet 2 zdjęcia sektora przyjezdnych,na jednym widać 2 flagi Legii i barwówkę Lechii. Dużo się wtedy działo w Bydgoszczy , jeżeli chodzi o nas czyli Lechię, ale to temat do bardziej do "Chuligańskich i nie tylko wspomnień". Byłem, pamiętam
Wyjazd Lechii z Legią do Łodzi kojarzę, chociaż nie byłem. To chyba wtedy razem było ze 60 osób i Widzew po starciu ostro pogonił L i L, bodajże spod czy z dworca,.

Polski_Fanatyk
Posty: 4
Rejestracja: 01.04.2017, 07:54
Lokalizacja: POLSKA

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Polski_Fanatyk » 01.04.2017, 10:53

Naturalnie wiem, że był okres gdzie "Teddki" byli bardziej za opcją trójmiejską, a Turyści za opcją Szczecińską :) jeśli dobrze kojarze to nawet było starcie Pogoń - Lechia, gdy po jednej stronie byli TB, a po drugiej Turyści ;) wracając do dat to wiadomo, że bardziej chodzi o okresy zgody całych młynów :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

WileTheBest
Posty: 262
Rejestracja: 30.11.2012, 17:14
Lokalizacja: Września

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: WileTheBest » 01.04.2017, 11:57

Lech Poznań - Polonia Bytom,

Z góry dzięki za odzew!
Opis ze strony PB:
„LECH POZNAŃ - zdecydowanie najlepiej wspominana zgoda Polonii ze wszystkich, które upadły. Lech był pierwszą poważną sztamą bytomian. Została ta zgoda przybita w latach 72/73. Polonia miała wtedy dobrą, zorganizowaną grupę kibiców. Tak traf chciał, że w finale Pucharu Polski na stadionie Warty Poznań zmierzyły się warszawska Legia i bytomska Polonia. Z Bytomia do Poznania wybrało się blisko 2000 ludzi, ze stolicy zaś do Pyrlandii przybyło 1000-1500 wiary. Przed meczem Polonia wjeżdża na stadion z bramą i zaczyna lać Legię. Warszawianie dostawali wtedy ostre lanie od niebiesko-czerwonych kiboli, do tego stopnia, że co poniektórzy mieszkańcy stolicy byli wręcz poniżani maczaniem głów w szaletach. Naocznymi świadkami tych wydarzeń byli Lechici, którzy przecierali oczy ze zdumienia. Wszak jakiś czas wcześniej poznaniacy najechali na Warszawę w sile niemal 5000 ludzi, a mimo to byli krojeni i lani na każdym kroku bez opamiętania! Po wydarzeniach ze stadionu Warty doszło do wyjazdu Lecha na Polonię Bytom. Tam też przybito zgodę, a scalenie wzajemnych kontaktów nastąpiło po awanturze w finale Pucharu Polski w Częstochowie Lech-Legia. Zgoda była podtrzymywana przez częste kontakty z poznaniakami na Świętych Wojnach, gdzie obie ekipy siedziały zawsze po stronie Craxy. Swój epilog zgoda miała na meczu Polska-Anglia w Chorzowie w 1993 roku. Wtedy też po raz ostatni obie ekipy były razem, jednakże nigdy nie nastąpiło oficjalne zerwanie zgody. Wiele też mogło pomóc to, gdyby Polonii w sile całego autokaru udało się dotrzeć na mecz reprezentacji Włochy-Polska. Historia jednak pokazała, że niebiesko-czerwoni na ten pojedynek nie dojechali-zostali zatrzymani na granicy austriackiej”.
Warto dodać, że Stara Gwardia nadal utrzymuje ze sobą znajomości.
Września 100% Lech Poznań!

internethooligans
Posty: 72
Rejestracja: 23.12.2016, 23:20

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: internethooligans » 01.04.2017, 12:01

Polski_Fanatyk pisze:Ktoś jakieś dwie strony pytał o Pogoń Szczecin - Pogoń Lębork i Legia WWA - Legia Chełmża ... z tego co kojarzę to obie Pogonie kiedyś miały sie ku sobie, ale Szczecin miał jeszcze zgodę ze Stolicą i swojego czasu trochę fc Legii zachodniopomorskie pomieszały (Szczecinek, Karlino) i Lębork odbił od Szczecina na rzecz Kotwicy i Bałtyku. ;) w Lęborku i Kołobrzegu nastała zmiana pokoleń obie ekipy sobie podziękowały i Bałtykowi i poszli w swoją stronę. Dzisiaj Pogoń Szczecin nie chcąc być sama przygarnęła Kotwice, a Lębork chyba ku Bydgoszczy się skłania.
Odnośnie obu Legii to Chełmża jest dzisiaj najmocniejszym fan clubem Legii ze stolicy na tyle mocnym i poważanym w Wawie, że na Łazienkowskiej czy to na wyjazdach można zaobserwować flagę "Dwie Legie jedna Wiara" pomijając już oczywiście flagę fc Chełmży ;)

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ;)

Teraz ja mam kilka pytań do was. Ogólnie chodzi mi o stare zgody poniższych ekip, prócz tych wypisanych i jeśli jest to możliwe to wdzięczny byłbym o lata istnienia danych zgód :)
Jagiellonia Białystok - Wisła, Widzew, Siarka, Ruch
Lech Poznań - Polonia Bytom,
Lechia Gdańsk - Legia, Olimpia E., Wisła, Widzew
Zagłębie Lubin -
Korona Kielce - Polonia W., Cracovia
Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz

Z góry dzięki za odzew!
Wisła - Jagiellonia
Początek:
26 września 1984
Koniec:
2 września 2005, przed godziną 22

Jedna z najpiękniejszych i najdłuższych kibicowskich zgód w Polsce.
Relacja kibica Jagiellonii: " We wrześniu 1984 graliśmy w Krakowie z Craxsą. Wtedy jeszcze nie mieliśmy zgody z Wisłą ponieważ nie było kontaktów, ale było coś co teraz nazywa się układem z Cracovią. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Po meczu nasi kibice sami poszli na dworzec. Craxa nie odprowadzała naszych, a za to przyszło kilku chłopaków z Wisły. Rozmowa zakończyła się śpiewami na Craxsę- wiadomo jakimi- i krótka "zgoda" z Craxsą, jeżeli w ogóle można to nazwać zgodą prysła. A zaczęło się coś pięknego między nami a Wisłą."
Zgoda została "przyklepana", jak się wydaje, dzięki Widzewowi, z którym Jaga (jak i Wisła) miała sztamę. Zgoda przetrwała zerwanie sztamy z Widzewem, czy też zgoła odmienne relacje z fanami z Gdańska. Dzielące Kraków z Białymstokiem kilometry, również nie były barierą w wzajemnym wspieraniu się na trybunach. Kiedy kibice w obu miastach czekali na powrót Jagi do ekstraklasy, nieoczekiwanie zgoda została zerwana.
W 2005 podczas meczu Lechii z Jagą doszło do burd na trybunach. Wisła grała wówczas z GKS-em i na tym meczu została ściągnięta przez kibiców Wisły flaga Jagi. Stało się tak na skutek informacji z Gdańska, że to fani Jagiellonii pierwsi "uderzyli" na Lechię. Fani z Białegostoku zażądali, by w ciągu tygodnia ktoś odpowiedzialny za ściągnięcie owej flagi stawił się w ich w mieście i to wytłumaczył. Żadna z czterech osób odpowiedzialnych za ściągnięcie tej flagi nie stawiła się w "Białym", motywując to tym, że nie będą się mieszać do spraw na linii Jaga-Lechia. Jaga w związku z tym zerwała zgodę i przedstawiła Oficjalne stanowisko wszystkich frakcji kibiców Jagiellonii Białystok: "Podczas meczu Wisły Kraków z GKS Bełchatów osoby decyzyjne Białej Gwiazdy podjęły decyzję o zdjęciu naszej flagi i zaprzestaniu pozdrowień dla Jagi. Stało się to po telefonach Lechii Gdańsk, która przedstawiła swoją wersję wydarzeń (mecz Lechia - Jagiellonia). Osoby decyzyjne na Wiśle nie zasięgnęły wersji drugiej strony. W takiej sytuacji przedstawiliśmy swoje stanowisko: Do Białegostoku miały przyjechać osoby, które podjęły decyzję o zdjęciu flagi i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Wobec odmowy sytuacja stała się jasna. Zgoda Wisła - Jagiellonia przeszła do historii. Wszyscy Kibice Wisły Kraków będący przyjaciółmi Jagiellonii nadal pozostaną w naszych sercach."

Jagiellonia - Ruch
Początek:
1989r.
Koniec:
1991r.
egzotyczna zgoda, a mimo wszystko uważana za dobrą. Zawiązana została w 1989 roku podczas meczu Hutnik Kraków-Jagiellonia. Do Krakowa wybrała się delegacja "Niebieskich" fanów z pytaniem odnośnie wzajemnych relacji. Jagiellonia na to chórem odparła: "Ruch Chorzów też przyjacielem Jagiellonii jest...". Po tym meczu obie ekipy miały niebywałą możliwość sprawdzenia wspólnych sił w dymie, gdyż na dworcu głownym w Krakowie szturm na siły białostocko-chorzowskie przeprowadziła Cracovia w 100-osobowej bandzie. Jaga postawiła się zdecydowanie, pomimo, że Craxa walczyła ze sprzętem. Nie uchroniło to jednak Jagi od mocnego oklepu, jaki w ostatecznym rozrachunku dostała. Zgoda układała się wzorowo-za pierwszym razem doszło do takiej sytuacji, że białostocczanie o 4 rano na dworcu witali w 200-osobowym składzie Psychofanów, przy okazji mając przygotowane w zanadrzu hektolitry wódki :-) Chorzowianie lekko zaniepokojeni takim tłumem przezornie nie wychodzili z pociągu. Jaga ich ośmieliła pytaniem "czy jest zgoda czy nie", na co "Niebiescy" zgodnym chórem odparli, że "jest", po czym towarzystwo wybrało się na wspólne chlanie. Jagiellonia dzięki Ruchowi mogła zawsze liczyć na ich poważne wsparcie na meczach na Górnym Śląsku-w Zabrzu dla przykładu Jagę wspomagało 700 kibiców Ruchu. Innym razem w Białymstoku odbył się mecz Jaga-Wisła. Ruch pomimo chwiejnych stosunków z Wisłą wybrał się na ten pojedynek. Wisła mająca zgodę z obiema ekipami postawiła Jagiellonii ultimatum-albo Ruch albo Wisła. Jaga orzekła, iż nadal ma pozytywne kontakty z Ruchem, jednocześnie bez zrywania zgody z Wisłą. Był to jednak początek końca wzajemnych relacji. Na Pucharze Polski Jagiellonia-Ruch, z Chorzowa obecnych było 200 "Niebieskich" i pod stadionem dymili przy użyciu sprzętu z Wisłą. Od tego momentu stosunki na linii Białystok-Chorzów pogorszyły się zdecydowanie. Ostateczne zerwanie zgody zostało przypieczętowane w 1991 roku na meczu w Chorzowie. Jagi przybyło 40 osób i zostali postawieni przed faktem dokonanym-zgoda przeszła do historii.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgody/Kosy/Układy reaktywacja.

Post autor: Foxx » 01.04.2017, 14:06

dolce pisze:Wkradła Ci się literówka...
T29
Pozdrawiam.
Faktycznie, dzięki. Pozdrawiam również.
paramedic4 pisze:
Foxx pisze:Tyle, że na przełomie lat '80 i '90 był taki "moment u grupek", że przy Ł3 można było zobaczyć flagi Lechii (głównie na meczach ze Śląskiem i Wisłą ;) ), a przy T29 flagi Legii (głównie na meczach z Pogonią ;). Poza tym Lechia oficjalnie wsparła Legię np. na finale PP w Olsztynie z Jagiellonią w '89, a Legia Lechię na Widzewie, czy meczach rozgrywanych z innymi drużynami warszawskimi.
Dla mnie jako małolata ten "moment u grupek" to była krótka, bo krótka, ale zgoda. (...)
Oczywiście. Pozwoliłem sobie na odrobinę ironii. Co to za "moment grupek", gdy wspomagaliśmy się w sposób jaki obaj opisaliśmy, a flagi jednego z klubów oficjalnie wisiały w młynach drugiego?
Polski_Fanatyk pisze:Naturalnie wiem, że był okres gdzie "Teddki" byli bardziej za opcją trójmiejską, a Turyści za opcją Szczecińską :) jeśli dobrze kojarze to nawet było starcie Pogoń - Lechia, gdy po jednej stronie byli TB, a po drugiej Turyści ;)
Zupełnie mieszasz okresy i systemy walutowe. Spójrz na daty meczów L i L, o których wyżej wspomniano oraz daty powstania grup, które wymieniłeś. Poza tym w chwili odnowienia zgody z Pogonią (1994) temat L & L z wielu różnych powodów poza prywatnymi kontaktami, jeszcze w latach '90 bardzo licznymi i "na wysokim szczeblu", i okazjonalnie reprezentacją przestał istnieć.
Polski_Fanatyk pisze: wracając do dat to wiadomo, że bardziej chodzi o okresy zgody całych młynów :)
Cóż - patrz wcześniejsza część postu :)
A co tam w komentarzach na Onecie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ardian, banan92, DrysAG, Dęb(L)in, jestesmywaszastolica, KamykOKS, KsGWlkp., luq88, zgredos i 297 gości