www.warhouse.pl

Szyjemy fanę polsko-węgierską

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Stary14 » 06.01.2013, 23:14

Po 1 kto powiedział że to ma być melanżowy wyjazd, a po 2 meczów w tej zapiździałej przesiąktniętej zakazami lidze mamy 30 na sezon, a to jest pierwsza taka inicjatywa
GOOD NIGHT left SIDE!



Raffels
Posty: 37
Rejestracja: 15.06.2007, 00:28

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Raffels » 07.01.2013, 15:38

Kosa pisze:Mam zdecydowanie inne zdanie na temat lanserów, którzy pojawią się przy okazji tego wydarzenia w Budapeszcie. Będzie ich multum, bo gdyby wynikało to z potrzeby serca czy bratniej przyjaźni z narodem węgierskim, to już od dawna by się pojawiali na Węgrzech przy różnej okazji.

Ja w tej inicjatywie nie wiedzę nic złego gdyby była w innym czasie, ale dla mnie jako kibica (a dopiero potem nacjonalisty) to priorytety życiowe są następujące klub - Polska - reszta świata. Uważam że skoro jest to forum kibicowskie, to większość powinna mieć podobne poglądy. Ten wyjazd naruszy u większości obecność na meczu, bądź wyjeździe swojego klubu; po drugie ta ilość ludzi która tam pojedzie gdyby w końcu ruszyła tyłek na mecz Polski to by zrobiła niezłą atmosferę.

Nie widzę nic złego w obecnościach kibiców na MN czy innych inicjatywach patriotycznych, ale tylko wtedy kiedy nie kłócą się z priorytetowymi sprawami kibicowskimi. Idąc dalej ja nie widzę nic złego w tym temacie na forum, ale uważam że jest multum ważniejszych nadających się do przyklejenia i działania niż melanżowy wypad do Budapesztu.

Wiesz czemu środowisko kibicowskie , a raczej ogólnokibicowskie, jest w Polsce tak słabe? Każdy czeka na decyzję OZSK lub innych osób. Nikt się sam za nic nie bierze i dopiero jak ma podane na tacy, to zaczyna działać. Nagle wszyscy w temacie się cieszą na [link] na Węgry, bo zawsze czuli sympatię do tego narodu. No to kurczę czemu wcześniej nikt z Was nic nie zrobił w tym kierunku?
Akurat na Węgry przy okazji róznych wydarzeń/imprez(przykład Magyar Sziget, marsze itp.) jeździ spora grupa osób z Polski, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Kompletnie nie rozumiem tego toku rozumowania. Węgrzy też pewnie mieli co innego do roboty podczas 11.11.12 a jednak stawili się w Polsce w świetnej liczbie. Klub klubem ale nie widzę nic złego w odpuszczeniu jednego albo dwóch wyjazdów/meczów u siebie kosztem patriotycznych imprez. Zwłaszcza w sytuacji jaką obecnie na naszych ligowych stadionach mamy.
A co do meczu PZPN-u - jeżeli tobie odpowiada chodzenie oklaskiwać Obraniaków, Polanskich czy innych Perkisów no to chodź. Reszta zapewne ma wyjebane na tych przebranych pajaców.
Obrazek

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Kosa » 07.01.2013, 16:09

Ok widzę, że dyskusja nie ma sensu, bo inaczej pojmujecie kibicowanie. Dla Was to tylko jeden (dwa) mecze u siebie/wyjazdy, a dla mnie to sens wszystkiego.

Co do szarej ligi i kadry PZPN, to pozostaje pytanie co Wy robicie by było lepiej? Czy po prostu jak większość pogodziliście się z chujowym stanem i tyle.

PS. Chrome wywala mi powiadomienie, że na tej stronie jest jakiś wirus. Niech admini sprawdzą o co chodzi. Tylko na tej szóstej stronie, na pozostałych ok.
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

HC
Posty: 3698
Rejestracja: 25.07.2007, 12:17
Lokalizacja: monopolowy

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: HC » 07.01.2013, 18:33

Kosa ta dyskusja ma sens, bo jest to pierwsza od dłuższego czasu merytoryczna dyskusja na tym forum co nie zdarza się często, tematu nie rozjebaliśmy:)

Jeśli chodzi "szarą ligę" to wątpię, że ktoś z nas wypowiadających się tutaj jest osobą decyzyjną w swoich ekipach...

Jeśli chodzi o mecze to...pisałem już wcześniej...uwierz, że chciałbym pojechać na mecz kadry, ale na tych warunkach które obecnie stawia PZPN jest to nie do przyjęcia...

Wracając do tematu to i czekam na priv od viva:)
HUTNIK&MAZOVIA

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Kosa » 07.01.2013, 18:52

Zawsze można się stać tą decyzyjną osobą. Choćby poprzez jeżdżenie na WSZYSTKIE mecze w tej szarej lidze ;)

Nie trzeba decyzyjności by zacząć coś robić. Zresztą w większości ekip, ludzie działający (czy jak ich nazywasz decyzyjni), tylko czekają aż zgłosi się kolejna osoba do działania. Podczas wielu rozmów z różnymi osobami w Polsce jeszcze nigdy nie usłyszałem, że mają bogactwo aktywnych ludzi.

Czekanie na kogoś czy na coś, to po prostu zwykła spychologia.
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Stary14 » 07.01.2013, 22:31

http://www.youtube.com/watch?v=bB43V1JbCnY Potrzebowałbym całego kawałka z tego filmiku, da rade ktoś?
GOOD NIGHT left SIDE!

gregory88
Posty: 72
Rejestracja: 27.01.2012, 00:13

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: gregory88 » 07.01.2013, 23:24

Raffels pisze:
Kosa pisze:Mam zdecydowanie inne zdanie na temat lanserów, którzy pojawią się przy okazji tego wydarzenia w Budapeszcie. Będzie ich multum, bo gdyby wynikało to z potrzeby serca czy bratniej przyjaźni z narodem węgierskim, to już od dawna by się pojawiali na Węgrzech przy różnej okazji.

Ja w tej inicjatywie nie wiedzę nic złego gdyby była w innym czasie, ale dla mnie jako kibica (a dopiero potem nacjonalisty) to priorytety życiowe są następujące klub - Polska - reszta świata. Uważam że skoro jest to forum kibicowskie, to większość powinna mieć podobne poglądy. Ten wyjazd naruszy u większości obecność na meczu, bądź wyjeździe swojego klubu; po drugie ta ilość ludzi która tam pojedzie gdyby w końcu ruszyła tyłek na mecz Polski to by zrobiła niezłą atmosferę.

Nie widzę nic złego w obecnościach kibiców na MN czy innych inicjatywach patriotycznych, ale tylko wtedy kiedy nie kłócą się z priorytetowymi sprawami kibicowskimi. Idąc dalej ja nie widzę nic złego w tym temacie na forum, ale uważam że jest multum ważniejszych nadających się do przyklejenia i działania niż melanżowy wypad do Budapesztu.

Wiesz czemu środowisko kibicowskie , a raczej ogólnokibicowskie, jest w Polsce tak słabe? Każdy czeka na decyzję OZSK lub innych osób. Nikt się sam za nic nie bierze i dopiero jak ma podane na tacy, to zaczyna działać. Nagle wszyscy w temacie się cieszą na wyjazd na Węgry, bo zawsze czuli sympatię do tego narodu. No to kurczę czemu wcześniej nikt z Was nic nie zrobił w tym kierunku?
Akurat na Węgry przy okazji róznych wydarzeń/imprez(przykład Magyar Sziget, marsze itp.) jeździ spora grupa osób z Polski, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Kompletnie nie rozumiem tego toku rozumowania. Węgrzy też pewnie mieli co innego do roboty podczas 11.11.12 a jednak stawili się w Polsce w świetnej liczbie. Klub klubem ale nie widzę nic złego w odpuszczeniu jednego albo dwóch wyjazdów/meczów u siebie kosztem patriotycznych imprez. Zwłaszcza w sytuacji jaką obecnie na naszych ligowych stadionach mamy.
A co do meczu PZPN-u - jeżeli tobie odpowiada chodzenie oklaskiwać Obraniaków, Polanskich czy innych Perkisów no to chodź. Reszta zapewne ma wyjebane na tych przebranych pajaców.
Jak gral czarny w Reprezentacji to jakos nikt nad tym nie plakal i wszyscy chodzili na mecze stosunek PZPN do nas byl wtedy praktycznie taki sam jak teraz . nagle wszyscy sie obudzili ze w kadrze gra dwoch obcokrajowcow to trzeba bojkot robic , bojkot mozemy robic na meczach klubowych bo tam 75% na meczach to my a na kadrze czy bedziemy czy nie to i tak nam nic to nie da bo zawsze sie znajda jakies pikniki nie chodzac na kadre sami siebie niszczymy niestety

radas
Posty: 6
Rejestracja: 05.11.2010, 20:35

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: radas » 08.01.2013, 00:25

Stary14 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=bB43V1JbCnY Potrzebowałbym całego kawałka z tego filmiku, da rade ktoś?
Kárpátia - Ébredj Magyar!
[link]

krzycho_ASR
Posty: 691
Rejestracja: 24.09.2009, 16:47

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: krzycho_ASR » 08.01.2013, 16:20

Ok widzę, że dyskusja nie ma sensu, bo inaczej pojmujecie kibicowanie. Dla Was to tylko jeden (dwa) mecze u siebie/wyjazdy, a dla mnie to sens wszystkiego.
Wzruszyłem się

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Kosa » 08.01.2013, 18:47

Jesteś w ogóle kibicem? Jak tak to jakiego klubu?
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

Piston
Posty: 94
Rejestracja: 17.01.2012, 21:47

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Piston » 08.01.2013, 20:01

[link]

Mecz bez udziału kibiców.

zygzak
Posty: 158
Rejestracja: 10.12.2012, 22:45

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: zygzak » 08.01.2013, 21:01

CobelekWLKP pisze:Kosa napisałeś coś takiego "Dla Was to tylko jeden (dwa) mecze u siebie/wyjazdy, a dla mnie to sens wszystkiego."
To jak to się ma do tego, że kilka wypowiedzi wcześniej piszesz, że dla Ciebie to klub jest na pierwszym miejscu? Ja jako nacjonalista, patriota, kibol uważam że ojczyzna jest dla mnie na pierwszym miejscu. I raczej bym stawiał taką kolejność ojczyzna - klub. Chociaż tych dwóch rzeczy nie powinno się porównywać bo istenieją tak jakby w innych wymiarach. Jednak nie bardzo mi pasuje Twoja wypowiedz. Dalej wspomniałeś coś o tym że w tym terminie może jakaś drużyna mieć mecz ligowy...Większości ekip ma dylemat co z wiosną. Na chwilę obecną zanosi się że pierwszy raz od klikunastu lat nie kupię karnetu. To co się ostatnio dzieje to jedno wielkie nieporozumienie. Uważam, że na wiosnę to będzie najlepszy z możliwych momentów na bojkot wszystkich ekip grających w ekstraklasie. Skąd takie spostrzeżenia kto się interesuje choć trochę ten wie.

ps. Szkoda tej dzisiejszej decyzji FIFA. Piłka nożna dla kibiców.
Dobrze mówisz.Otóż to-ojczyzna zawsze na pierwszym miejscu :)
Kocham Polskę

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Kosa » 08.01.2013, 23:10

Dla mnie zawsze najważniejszy będzie klub i w każdej wypowiedzi to podkreślałem. Po prostu patriotyzm u mnie wziął się z kibicowania, a nie kibicowanie z patriotyzmu. Myślałem, że większość kibiców tak, ale jak widać się pomyliłem. Chyba że reszta się tutaj nie wpisuje :)
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

Trzęsacz
Posty: 148
Rejestracja: 02.01.2013, 15:25

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Trzęsacz » 09.01.2013, 00:02

http://www.facebook.com/pages/Sz%C3%A1z ... 4925155731

Strona na facebooku sprzeciwiająca się decyzji Fifa. Podesłał mi ją kolega z Węgrzech i prosił o upublicznienie. Lajkujcie.

Stary14
Posty: 1208
Rejestracja: 04.01.2009, 12:34

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Stary14 » 09.01.2013, 12:48

radas pisze:
Stary14 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=bB43V1JbCnY Potrzebowałbym całego kawałka z tego filmiku, da rade ktoś?
Kárpátia - Ébredj Magyar!
[link]
dziekować
GOOD NIGHT left SIDE!

ksg_1946
Posty: 124
Rejestracja: 19.03.2007, 23:19
Lokalizacja: z kątowni

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: ksg_1946 » 09.01.2013, 13:34

Kross pisze:
n1906h pisze:
Kosa pisze:A według mnie taka flaga to lekka przesada, ale co kto lubi. Szkoda tylko że znowu ktoś sam z siebie coś sobie podwiesza, a ważne tematy walają się gdzieś nisko.
Węgrzy też sami od siebie, wywieszają transy na 11 Listopada, szkoda że nie wyszła taka inicjatywa od większości polskich ekip żeby uszyć taką flagę, ale kto wie, może kiedyś wspólnie ekipy i taką decyzje też podejmą.

Warto również wspomnieć o liczbie naszych Braci z Węgier na samym Marszu Niepodległości którą ciężko oszacować ale gdzieś przewineła się libcza 1000 osób . Szkoda że to działa tylko w 1 strone ....

Banksy pisze:to nie działa w jedną stronę, tylko trzeba się trochę orientować 1.[link]
2.[link]
JUZ NIEDLUGO

"15 marca 2012 roku ponad pięć tysięcy Polaków przybyło do Budapesztu, aby podczas węgierskiego święta narodowego, wyrazić solidarność dla zmian, jakich dokonuje prawicowy rząd Victora Orbana. Nasze wsparcie zbiegło się w czasie z falą szykan i gróźb ze strony polityków Unii Europejskiej oraz międzynarodowych instytucji finansowych, przeciwnych śmiałym, węgierskim reformom. Film „Już niedługo" jest zapisem chwil spędzonych w Budapeszcie, gdzie niemal każdy uczestnik „Wielkiego wyjazdu na Węgry", doświadczył niezwykłej serdeczności i wielu gestów przyjaźni ze strony naszych Braci Węgrów. Twórcy filmu starali się oddać atmosferę święta wolności, jakim cieszyli się w tamtych dniach Węgrzy. Dlatego tytuł filmu jest wyrazem nadziei, że wkrótce także Polacy doświadczą podobnych przemian w swojej ojczyźnie."

http://www.youtube.com/watch?v=wOU34hcL6n4

tatarak
Posty: 121
Rejestracja: 21.10.2010, 23:03

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: tatarak » 09.01.2013, 22:20

"Jobbik zapowiada demonstracje oraz wspólne oglądanie meczu Węgier z Rumunią, które to spotkanie decyzją FIFA odbędzie się bez udziału publiczności. Puste trybuny w trakcie tego ważnego dla obu nacji meczu, to efekt kary za wydarzenia w trakcie spotkania Węgier z Izraelem w sierpniu 2012 roku.
Jobbik swoją demonstracją i wspólnym oglądaniem meczu Węgier z Rumunią, chce zamanifestować przeciwko działalności żydowskiego lobby w FIFA, które zdaniem węgierskich nacjonalistów, doprowadziło do decyzji światowej federacji piłkarskiej, która ukarała węgierską reprezentację jednym meczem przy pustych trybunach. Spotkaniem na którym nie będą mogli pojawić się kibice, jest prestiżowe przede wszystkim z pozasportowych powodów, czyli konfliktu między Węgrami i Rumunami, dotyczącego mniejszości węgierskiej na terenie Siedmiogrodu.
Zamknięcie trybun stadionu Ferenca Puskasa wiąże się z meczem Węgier z Izraelem, który odbył się w sierpniu 2012 roku w Budapeszcie. Na trybunach pojawiły się wówczas, mimo gorliwości policji i ochrony, flagi Iranu oraz Palestyny, zaś w trakcie meczu wznoszono antysyjonistyczne okrzyki, a także wygwizdano hymn Izraela. Według szefa Jobbiku Gábora Vony, decyzja FIFA związana jest z działaniami lobby żydowskiego, zaś niechęć do innych państw jest demonstrowana podczas wielu spotkań międzynarodowych, ale jedynie mecze z Izraelem kończą się podobnymi karami, bowiem kraj ten traktowany jest niczym święta krowa, mimo ludobójczej polityki w Palestynie.Vona podkreśla, że stadiony były zawsze miejscem gdzie pojawiały się wątki polityczne, a kibice wielokrotnie wyrażali na nich swoje opinie.
W związku z decyzją FIFA, Vona zaapelował, aby się nie poddawać i przyjść na akcję Jobbiku, podczas której będzie można wspólnie obejrzeć mecz Węgier z Rumunią. Lider węgierskich nacjonalistów dodał, że decyzje tego typu dają efekt odwrotny od zamierzonego, bowiem ludzie zastanawiają się dlaczego państwo żydowskie ma swoją uprzywilejowaną pozycję."

n1906h
Posty: 208
Rejestracja: 30.08.2012, 18:52
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: n1906h » 10.01.2013, 00:01

Trudno się z nim nie zgodzić, to samo było po meczach Legii z Hapoelem.
Wisła Nowa Huta

kolekcjoner84
Posty: 29
Rejestracja: 16.10.2011, 10:50

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: kolekcjoner84 » 10.01.2013, 15:55

jak sie zdecydujecie na cośkonkretnego dajcie linki w temacie bo koszulke chetnie bym zamowil

n1906h
Posty: 208
Rejestracja: 30.08.2012, 18:52
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: n1906h » 10.01.2013, 16:34

kiedy można spodziewać się gadżetów?
Wisła Nowa Huta

viva
Posty: 97
Rejestracja: 22.12.2008, 20:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: viva » 10.01.2013, 16:37

Najwcześniej za tydzień, ale w tygodniu po 21.01.
Polska&Węgry!

Szalom
Posty: 8
Rejestracja: 30.11.2012, 19:31

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Szalom » 11.01.2013, 01:26

Trzęsacz pisze:http://www.facebook.com/pages/Sz%C3%A1z ... 4925155731

Strona na facebooku sprzeciwiająca się decyzji Fifa. Podesłał mi ją kolega z Węgrzech i prosił o upublicznienie. Lajkujcie.
Kretyni niepotrafiący opanować zasad języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej,nie powinni mieć możliwości pisania na tym forum.
Jesteśmy biali,jesteśmy czerwoni,jesteśmy CRACOVIA ,a kim są oni?

Trzęsacz
Posty: 148
Rejestracja: 02.01.2013, 15:25

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Trzęsacz » 11.01.2013, 14:48

Szalom pisze:
Trzęsacz pisze:http://www.facebook.com/pages/Sz%C3%A1z ... 4925155731

Strona na facebooku sprzeciwiająca się decyzji Fifa. Podesłał mi ją kolega z Węgrzech i prosił o upublicznienie. Lajkujcie.
Kretyni niepotrafiący opanować zasad języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej,nie powinni mieć możliwości pisania na tym forum.
A moim zdaniem kretyni obrażający innych na podstawie takiego błędu nie powinni mieć możliwości pisania na tym forum :)
Poza tym, po "kretyni" powinieneś zrobić przecinek. Myślę, że za brak tego przecinka też nie powinieneś móc tu pisać. I to prędzej jest błąd na poziomie podstawówki.

lipski
Posty: 53
Rejestracja: 14.12.2012, 22:51

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: lipski » 12.01.2013, 01:57

Kosa pisze:Dla mnie zawsze najważniejszy będzie klub i w każdej wypowiedzi to podkreślałem. Po prostu patriotyzm u mnie wziął się z kibicowania, a nie kibicowanie z patriotyzmu. Myślałem, że większość kibiców tak, ale jak widać się pomyliłem. Chyba że reszta się tutaj nie wpisuje :)
kosa, ja widze to tak ojczyzna=matka, jest z Tobą od narodzin, do samej śmierci, ona Cie rodzi, wychowuje itd, jest dla Ciebie najwazniejsza, klub=przyjaciel, ktoś kogo poznajesz mając x lat, zarażasz się miłością do niego (przyjacielską), nie opuszczasz go w złych momentach, jest z Tobą do końca, ale gdy on chce sie z Tobą spotkac, ot tak pogadać (mecz), a mama potrzebuje Twojej pomocy, bo ,,coś" to co będzie dla Ciebie priorytetem? Moze troche chujowe porównanie, ale ja tak to widze. 1.Ojczyzna 2.Klub

viva
Posty: 97
Rejestracja: 22.12.2008, 20:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: viva » 13.01.2013, 15:25

Wlepy już powstały, ale będziemy wysyłać wszystko jak powstanie reszta rzeczy. Wykonanie wlepki.com

Obrazek
Polska&Węgry!

w90
Posty: 48
Rejestracja: 11.09.2009, 14:01

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: w90 » 13.01.2013, 22:47

lipski pisze:
Kosa pisze:Dla mnie zawsze najważniejszy będzie klub i w każdej wypowiedzi to podkreślałem. Po prostu patriotyzm u mnie wziął się z kibicowania, a nie kibicowanie z patriotyzmu. Myślałem, że większość kibiców tak, ale jak widać się pomyliłem. Chyba że reszta się tutaj nie wpisuje :)
kosa, ja widze to tak ojczyzna=matka, jest z Tobą od narodzin, do samej śmierci, ona Cie rodzi, wychowuje itd, jest dla Ciebie najwazniejsza, klub=przyjaciel, ktoś kogo poznajesz mając x lat, zarażasz się miłością do niego (przyjacielską), nie opuszczasz go w złych momentach, jest z Tobą do końca, ale gdy on chce sie z Tobą spotkac, ot tak pogadać (mecz), a mama potrzebuje Twojej pomocy, bo ,,coś" to co będzie dla Ciebie priorytetem? Moze troche chujowe porównanie, ale ja tak to widze. 1.Ojczyzna 2.Klub
'Jej oddałem sece swe, ona najpiękniejszym snem.."

Dla mnie klub to wybranka życia= żona, a miłości do matki i do żony/dziewczyny, chyba nie da się porównać i na tym zakończmy te dywagacje :)

ultraselite
Posty: 16
Rejestracja: 09.07.2010, 20:15

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: ultraselite » 14.01.2013, 01:07

zgodzę się że miłość do klubu a do państwa czyli kibicowanie a patriotyzm to dwie różne, inne ale z "podobieństwami" płaszczyzny. Jednak jeśli ktoś pisze że klub jest dla niego ważniejszy niż państwo, ojczyzna to mnie kurwica strzela. No chyba że macie poglądy lewicowe to już inna sprawa ale jeśli ktoś się ma za prawicowca, konserwatystę to nigdy by czegoś takiego nie powiedział/napisał. Dla prawicowca/konserwatysty (tego Polskiego) nie ma nic ponad rodziną i ziemią ojczystą. Jak ktoś ma za ważniejsze klub piłkarski niż ojczyznę to tak jak by mieć za ważniejsze unie europejską czy zespół muzyczny albo greenpeas czy inną organizację.

Peoes
Posty: 339
Rejestracja: 07.03.2011, 11:18
Lokalizacja: GB

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Peoes » 14.01.2013, 19:59

Również uważam, że Ojczyzna powinna być zawsze na pierwszym miejscu. Wydaje mi się, że taki pogląd jest raczej dominujący na polskich stadionach, a pogląd Kosy, że
jeżdżenie na kadrę, gdy gra Twój klub
jest na
żenującym poziomie
jest dla mnie niemalże szokujący. Cóż, być może na Górnym Śląsku panuje inne widzimisię... Tak patrząc po sobie, to nie zdziwiłbym się też, gdyby wiele w tej kwestii zależało od wieku. Jak miałem 13-19 lat to wszystko było podporządkowane kibicowaniu i meczom, oczywiście zapytany określałem się jako patriota itd., ale później coraz bardziej zaczynałem interesować się sprawami stricte patriotycznymi i nawet nie wiem w którym momencie dostrzegłem, że z czasem to one właśnie stały się priorytetowe. Myślę, że wiele osób miało podobnie. Wśród np. moich znajomych tak często właśnie bywało.
Moje wypowiedzi są oficjalnym stanowiskiem tylko i wyłącznie mojej osoby.

Peoes
Posty: 339
Rejestracja: 07.03.2011, 11:18
Lokalizacja: GB

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Peoes » 14.01.2013, 20:09

Żeby była jasność odnośnie mojego poprzedniego postu - kadra w obecnej formie również nie jest dla mnie priorytetem.
19SZ27: Zgadzam się że to indywidualne podejście każdego, ale nie rozumiem powodu stwierdzania, że przedkładanie kadry ponad klub jest na "żenującym poziomie". Bez sensu.
Zresztą... czymże jest kibicowanie jak nie pewną formą lokalnego patriotyzmu? ;)
Moje wypowiedzi są oficjalnym stanowiskiem tylko i wyłącznie mojej osoby.

n1906h
Posty: 208
Rejestracja: 30.08.2012, 18:52
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: n1906h » 14.01.2013, 20:23

1. Gdy jest mecz kadry to liga nie gra, rzadko się chyba zdarza żeby kluby miał swoje spotkania ligowe
2. Kosa przyczepił się akurat do pomysłu żeby jechać na Węgry na ich mecz a nie pojawiać się u nas na kadrze pzpn-u.
Wisła Nowa Huta

ultraselite
Posty: 16
Rejestracja: 09.07.2010, 20:15

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: ultraselite » 19.01.2013, 13:39

mecz kadry nie jest jakimś wielkim wyznacznikiem patriotyzmu w szczególności w czasach pop kultury i bezmyślności gdzie jak gra kadra w jakiś mistrzostwach/pucharach to każdy bez względu czy jest patriotą czy nie to chce być. Chodzi mi o podejście że klub ważniejsze niż Polska. Chodzi mi o postawę która dla patrioty i ogólnie pojętego "prawicowca" jest karygodna.

zygzak
Posty: 158
Rejestracja: 10.12.2012, 22:45

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: zygzak » 19.01.2013, 20:56

ultraselite pisze:mecz kadry nie jest jakimś wielkim wyznacznikiem patriotyzmu w szczególności w czasach pop kultury i bezmyślności gdzie jak gra kadra w jakiś mistrzostwach/pucharach to każdy bez względu czy jest patriotą czy nie to chce być. Chodzi mi o podejście że klub ważniejsze niż Polska. Chodzi mi o postawę która dla patrioty i ogólnie pojętego "prawicowca" jest karygodna.
Bardzo karygodne. W środowisku kibicowskim tak jest. Najpierw klub dopiero potem Polska.
Kocham Polskę

viva
Posty: 97
Rejestracja: 22.12.2008, 20:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: viva » 19.01.2013, 22:44

W nadchodzącym tygodniu:
- sklep roześle do Was gadżety
- będzie informacja o możliwości zakupu nadprogramowych gadżetów
- wśród osób zamawiających zrobimy głosowanie nad wyborem ostatecznej wersji flagi
- wybraną wersję wycenię u Jara i zobaczymy po sprzedaży nadwyżki gadżetów ile kasy jest do dyspozycji

Zapisy bez szału np. w sumie 30 koszulek. Mam nadzieję, że to wystarczy.
Polska&Węgry!

Lechita
Posty: 100
Rejestracja: 28.03.2007, 22:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Lechita » 20.01.2013, 01:24

Oczywiście, że Ojczyzna jest najważniejsza, o czym mu w ogóle mówimy?! Porównywanie, stawianie na jednej szali historii przeszło 1000 letniego Narodu, kraju, o tak burzliwej historii, za który przelano morze krwi z kilkudziesięcio-góra około 100 letnimi klubami zakrawa na kpinię, jest wręcz policzkiem dla tych wszystkich Bohaterów co oddali za Polskę swe życie.

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: Barnet » 20.01.2013, 10:32

taki mały OT
w ręczną w 1/8 gramy z Węgrami
Obrazek

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: fluor » 20.01.2013, 15:06

Lechita pisze:Oczywiście, że Ojczyzna jest najważniejsza, o czym mu w ogóle mówimy?! Porównywanie, stawianie na jednej szali historii przeszło 1000 letniego Narodu, kraju, o tak burzliwej [link], za który przelano morze krwi z kilkudziesięcio-góra około 100 letnimi klubami zakrawa na kpinię, jest wręcz policzkiem dla tych wszystkich Bohaterów co oddali za Polskę swe życie.
Tylko dyskusja wynikła na temat co jest ważniejsze klub czy reprezentacja Polski... więc co ma Reprezentacja do 1000 letniej historii narodu? :)

Fajnie, że trafiamy na Węgrów, szkoda że mistrzostwa są akurat aż w Hiszpanii. Szkoda, też że mecz towarzyski piłkarzy wypadł na czas bojkotu.

zygzak
Posty: 158
Rejestracja: 10.12.2012, 22:45

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: zygzak » 20.01.2013, 21:19

Lechita pisze:Oczywiście, że Ojczyzna jest najważniejsza, o czym mu w ogóle mówimy?! Porównywanie, stawianie na jednej szali historii przeszło 1000 letniego Narodu, kraju, o tak burzliwej historii, za który przelano morze krwi z kilkudziesięcio-góra około 100 letnimi klubami zakrawa na kpinię, jest wręcz policzkiem dla tych wszystkich Bohaterów co oddali za Polskę swe życie.
Dobrze to ująłeś. Nie ma żadnego porównania. Ojczyzna najważniejsza, zawsze na pierwszym miejscu.
Kocham Polskę

n1906h
Posty: 208
Rejestracja: 30.08.2012, 18:52
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: n1906h » 21.01.2013, 12:19

są już jakieś gotowe projekty flagi?
Wisła Nowa Huta

montana1974
Posty: 54
Rejestracja: 30.09.2012, 10:40

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: montana1974 » 22.01.2013, 09:45

W ramach przyjażni polsko - węgierskiej piękny gest zrobili wczoraj polscy szczypiorniści . Podarowali Węgrom ćwierćfinał. To się nazywa gest.

viva
Posty: 97
Rejestracja: 22.12.2008, 20:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyjemy fanę polsko-węgierską

Post autor: viva » 22.01.2013, 10:40

Jutro wreszcie wysyłka gadżetów! W temacie będzie też info o ewentualnych nadwyżkach (szczególnie jest więcej wlepek, bo zamówień było tylko na 10 kompletów).

Projekty
[link]
[link]
[link]
Polska&Węgry!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: absnet, banan92, fc cardiff, telewizor z toshiby i 249 gości