TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.03.2024, 12:24

Wywiad w marcowym "TMK":

Obrazek
Obrazek



eNGie
Posty: 407
Rejestracja: 27.02.2007, 01:07

Re: TMK

Post autor: eNGie » 07.03.2024, 14:30


AdamKowalski77
Posty: 66
Rejestracja: 02.04.2019, 01:27

Re: TMK

Post autor: AdamKowalski77 » 14.03.2024, 02:27

Oldfreak pisze:
24.02.2024, 22:09
Co ten koleś z Bałtyku w wywiadzie opowiadał że łysy nie był chuliganem.Przecież on sie ośmiesza.
Ten wywiad to jedna wielka bzdura i kompromitacja kibiców Bałtyku

Michalek
Posty: 208
Rejestracja: 18.06.2010, 10:28

Re: TMK

Post autor: Michalek » 15.03.2024, 12:30

Nawiązując do wywiadu z Unią Oświęcim, pada tam hasło, że nie ma w Polsce drugiej takiej ekipy, która radzi sobie na dwóch dyscyplinach. Pierwszy z rzędu przykład - Górnik Wałbrzych. Na koszu są co najmniej porównywali do Unii, na piłce ich przerastają.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 15.03.2024, 13:11

Michalek pisze:
15.03.2024, 12:30
Na koszu są co najmniej porównywali do Unii
Młyny w meczach domowych (różne spotkania) koszykarskiego Górnika Wałbrzych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Młyny w meczach domowych (różne spotkania) hokejowej Unii Oświęcim:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ekipy w meczach wyjazdowych (różne spotkania) w wykonaniu koszykarskiego Górnika Wałbrzych:
Obrazek
Obrazek

Ekipy w meczach wyjazdowych (różne spotkania) w wykonaniu hokejowej Unii Oświęcim:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

altgr
Posty: 301
Rejestracja: 09.06.2011, 08:54

Re: TMK

Post autor: altgr » 15.03.2024, 14:45

ŁKS lodz, GKS Tychy, GKS Katowice czy Legia Warszawa……
Ręce mi lekko opadły ;)
ŁKS Łódź Polska !

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 15.03.2024, 15:33

altgr pisze:
15.03.2024, 14:45
ŁKS Łódź, GKS Tychy, GKS Katowice czy Legia Warszawa… Ręce mi lekko opadły ;)
Wydawało mi się to za oczywiste, że mówimy o ludziach działających na polach wszelakich z naciskiem na czysto kibolską część trybun. W związku z tym z tych grup, które wymieniłeś jedynie GKS Tychy, to taka ekipa, która rzeczywiście działa i na piłce nożnej, i na drugiej dyscyplinie sportowej, choć na hokej już nie jeździ - nawet, gdy może (vide ostatnio Krynica-Zdrój i pierwszy wyjazd od dawna, na jaki mogli pojechać na mecz z... Unią Oświęcim), ewentualnie na europejskie puchary. No bo jeśli mówimy o grupach kibiców pokroju Górnika Wałbrzych na koszykówce - to ok, to racja - wówczas oprócz Unii Oświęcim na innych sportach działają też te wszystkie grupy + choćby Motor Lublin czy Unia Tarnów na żużlu. Gdyby jednak spojrzeć czy ekipa udziela się na danej sekcji, to wówczas pozostaje na placu boju w zasadzie tylko Unia Oświęcim.
Pechem koszykarskiego Górnika Wałbrzych czy żużlowych Motoru Lublin i Unii Tarnów jest paradoksalnie - nazwa ich klubu. Ekipy stricte kibolskie jednak odcinają się od fanów z innych dyscyplin, gdy działalność funkcjonuje pod nazwą tego samego klubu (raz, że nie śmigają, dwa, że nie chcą być identyfikowane z nimi w razie straty barw). Problemu takiego nie ma w Bełchatowie, Kędzierzynie-Koźlu czy Gdańsku. Tam kluby z innych dyscyplin nie zostały zawładnięte przez podsekcje głównego klubu miejskiego i dlatego Skra, ZAKSA czy Wybrzeże mogą swobodnie działać (ci ostatni jakby już jednak mniej za sprawą pewnych odgórnych decyzji...) i zostawia się ich w totalnym spokoju, bo nie stanowią kompletnie żadnego zagrożenia dla fanatyków piłkarskich, mimo działalności na trybunach innych klubów w ramach jednego miasta.
Najlepszym wymiernikiem tego, o czym tu dywagujemy są flagi używane na sekcji "mniej chodliwej". Jeśli nie ma tam tych od ekipy wiodącej (celowo nie piszę piłkarskiej, bo w Oświęcimiu wiodącym sportem jest hokej na lodzie, a piłka nożna to dodatek - podobnie zresztą sytuacja wyglądała w Zielonej Górze, gdy Falubaz próbował zaistnieć na piłkarskiej mapie kibicowskiej), to w zasadzie temat można na tym zakończyć.
Obrazek

Kuzyn Burmistrza
Posty: 221
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: TMK

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 15.03.2024, 15:51

plemplem81 pisze:
15.03.2024, 15:33
altgr pisze:
15.03.2024, 14:45
ŁKS Łódź, GKS Tychy, GKS Katowice czy Legia Warszawa… Ręce mi lekko opadły ;)
Wydawało mi się to za oczywiste, że mówimy o ludziach działających na polach wszelakich z naciskiem na czysto kibolską część trybun. W związku z tym z tych grup, które wymieniłeś jedynie GKS Tychy, to taka ekipa, która rzeczywiście działa i na piłce nożnej, i na drugiej dyscyplinie sportowej, choć na hokej już nie jeździ - nawet, gdy może (vide ostatnio Krynica-Zdrój i pierwszy wyjazd od dawna, na jaki mogli pojechać na mecz z... Unią Oświęcim), ewentualnie na europejskie puchary.
Chcesz powiedzieć że z ekip wymienionych przez altgr tylko GKS Tychy działa kibicowsko?
No oczywiscie masz prawo miec takie zdanie, ale dyskusyjna kwestia jak dla mnie że tylko oni.

Jabollo
Posty: 198
Rejestracja: 21.04.2019, 12:19

Re: TMK

Post autor: Jabollo » 15.03.2024, 16:22

Wytłumacz mi czemu nie bierzesz pod uwagę GKS Katowice w związku z działalnością na hokeju przy domowych meczach u siebie, wyjazdach w europejskich pucharach czy wyjazdach na Play offy?

Oberschlesien14
Posty: 649
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: TMK

Post autor: Oberschlesien14 » 15.03.2024, 21:27

Nie jeździmy po Polsce na hokej raczej i jednak zawsze priorytetem jest piłka nożna dla tej bardziej fanatycznej części (zwłaszcza teraz gdzie sukcesy hokeja nagonily pikników) więc wydaje mi się, że dlatego Unia nas pominęła. Ja sam uważam Unię za jedynego godnego kibicowsko przeciwnika w hokeju bo mają zawsze doping i flagi (chyba, że coś pominąłem i mieli jakaś wtopę), a ZS czy Tychy jednak nie zawsze wystawiają młyn i to nawet na ważnych meczach. Na GieKSie doping jest nawet przy kilkudziesiecioosobym młynie bo taki też się zdążał na hokeju

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 15.03.2024, 21:52

Kuzyn Burmistrza pisze:
15.03.2024, 15:51
Chcesz powiedzieć że z ekip wymienionych przez altgr tylko GKS Tychy działa kibicowsko?
W takim wydaniu, w jakim raczej każdy z nas odbiera kibicowanie - zdecydowanie. Zarówno GKS Katowice na hokeju, ŁKS Łódź na siatkówce, jak i Legia Warszawa na koszu to nie są ekipy w takim znaczeniu, jak to wygląda w Oświęcimiu. Tam ekipa ta sama (to jest sedno) działa zarówno na taflach hokejowych, jak i na stadionach piłkarskich. Czyli ci, którzy jeżdżą na hokej na lodzie i piłkę nożną stanowią na obu dyscyplinach o obliczu ekipy. Mało tego - ci sami ludzie także sprawdzają się w lasach oraz wspierają swoje zgody/układy (przypomnę, że obecnie z tych topowych ekip Unia pojawia się na Elanie Toruń, KKS-ie Kalisz i Ruchu Chorzów, więc mówimy o bandach sensu stricto, a nie o jakichś grupach kibiców koszykówki, którzy chodzą do młyna wielkiej ekipy, ale są zwykłymi, szeregowymi kibicami na piłce nożnej). Czy można odnieść to tożsamo do wspomnianych przez altgr grup udzielających się na koszykówce czy siatkówce?
Ja bym jeszcze zwrócił na jedną rzecz uwagę i czuję, że jest to bardzo istotny niuans obrazujący różnicę, którą cały czas mam na myśli. Kibice Unii w wywiadzie jasno określili, że to hokej na lodzie jest dla nich podstawową dyscypliną, a piłka nożna dodatkiem. Cały szkopuł tkwi jednak w tym, że nawet, jeśli piłka nożna jest tylko dodatkiem, to gdy pojawiają się na niej oświęcimianie, to jest to elegancki kibolsko-chuligański skład. Czy w drugą stronę na wspomnianych przez altgr grupach też to tak wygląda? Pytanie retoryczne, a wszystko podsumowane jest tu:
Oberschlesien14 pisze:
15.03.2024, 21:27
Nie jeździmy po Polsce na hokej raczej i jednak zawsze priorytetem jest piłka nożna dla tej bardziej fanatycznej części (zwłaszcza teraz gdzie sukcesy hokeja nagonily pikników) więc wydaje mi się, że dlatego Unia nas pominęła. Ja sam uważam Unię za jedynego godnego kibicowsko przeciwnika w hokeju bo mają zawsze doping i flagi (chyba, że coś pominąłem i mieli jakaś wtopę), a ZS czy Tychy jednak nie zawsze wystawiają młyn i to nawet na ważnych meczach.
Jabollo pisze:
15.03.2024, 16:22
Wytłumacz mi czemu nie bierzesz pod uwagę GKS Katowice w związku z działalnością na hokeju przy domowych meczach u siebie, wyjazdach w europejskich pucharach czy wyjazdach na Play offy?
W związku z tym, co napisałem:
plemplem81 pisze:
15.03.2024, 15:33
Najlepszym wymiernikiem tego, o czym tu dywagujemy są flagi używane na sekcji "mniej chodliwej". Jeśli nie ma tam tych od ekipy wiodącej (celowo nie piszę piłkarskiej, bo w Oświęcimiu wiodącym sportem jest hokej na lodzie, a piłka nożna to dodatek - podobnie zresztą sytuacja wyglądała w Zielonej Górze, gdy Falubaz próbował zaistnieć na piłkarskiej mapie kibicowskiej), to w zasadzie temat można na tym zakończyć.
zapodaj zdjęcia z 3 wybranych meczów katowickiej Gieksy na hokeju na lodzie z tego sezonu, gdzie są powieszone flagi, które Gieksa wiesza na swoich meczach sekcji piłkarskiej. Przypomnę - GKS Katowice w hokeju na lodzie to mistrz Polski z sezonów 2021/2022 oraz 2022/2023, zatem powinno to generować odpowiednie zainteresowanie. Unii znajdę w sieci takie 3 zdjęcia w bezproblemowo.

Reasumując z mojej strony - nie chciałbym być źle odebrany. Nikomu nie ujmuję. Każdy jest takim kibicem, na ile ma serce do swojego klubu. Nie każdy może i chce być chuliganem. Ale to tak naprawdę bandy i ilość silnie fanatycznego zaplecza decyduje o obliczu ekipy. W Oświęcimiu to jest zachowane i na piłce nożnej, i na hokeju na lodzie. I takiego splotu nie ma w zasadzie nigdzie, może oprócz Tychów (choć widać przejście ciężaru gatunkowego w dużej mierze na piłkę nożną w Tychach w ostatnich latach, coraz mniej flag z piłkarskich stadionów jest tam na hali hokejowej wieszanych). Natomiast jednego można być pewnym. Gdyby Unia piłkarsko wywindowała się na poziom III-II ligi, jestem w pełni przekonany, że zobaczylibyśmy ich dużo częściej na stadionach piłkarskich i z czasem hokej stałby się mniej istotny (nie oznacza to, że nieistotny całkowicie). Nic tak nie przyciąga, jak magia klimatu kibolskiego meczu na stadionie i wisząca w powietrzu atmosfera nienawiści. Kopiąc się po czole w ogonie IV ligi (piąty poziom rozgrywkowy) to oczywista sprawa, że kibice Unii wybierają hale hokejowe w najwyższej lidze do działania, bo to im nakręca ludzi i dzięki temu w ogóle trwają na takim poziomie, na który się wspięli. Bez tego i gdyby mieli działać tylko na IV-ligowej piłce nożnej byłoby tam zapewne dużo mniej wesoło.
Obrazek

obserwatorr88
Posty: 88
Rejestracja: 11.06.2016, 15:55

Re: TMK

Post autor: obserwatorr88 » 16.03.2024, 02:01

Unia teraz działa tylko praktycznie na Hokeju. Nie wiem czy na jesień wystawili 2 razy młyn na piłce. Trzeba tez mieć na u wadzę to żę na hokeju w całym sezonie uzbiera się wyjazdów tyle że na jednej ręce można policzyć. Swego czasu tylko chyba Jastrzębie wpuszczało. Teraz doszedł Sosnowiec nie wiem jak na Podhalu. U siebie na hokeju zrobili progres liczbowy. A co do stwierdzenie że zawsze wychodzą i tylko Wisłoka ich pogoniła to czasami milczenie jest złotem

altgr
Posty: 301
Rejestracja: 09.06.2011, 08:54

Re: TMK

Post autor: altgr » 16.03.2024, 13:16

To jak wytłumaczysz to, że po jednym z meczów wyjazdowych………koszykówki (a piszesz tylko o siatkówce) biliśmy się w ……ustawce ?

Dodatkowo chyba nie widziałeś ekipy Gieksy na wyjeździe chyba w Szwecji (hokej) która spokojnie przebiegłaby się po tej Unii, bo to była ewidentnie czołówka piłkarskiej ekipy……
ŁKS Łódź Polska !

Karmaaa
Posty: 362
Rejestracja: 11.05.2019, 11:05

Re: TMK

Post autor: Karmaaa » 16.03.2024, 13:41

altgr pisze:
16.03.2024, 13:16
To jak wytłumaczysz to, że po jednym z meczów wyjazdowych………koszykówki (a piszesz tylko o siatkówce) biliśmy się w ……ustawce ?

Dodatkowo chyba nie widziałeś ekipy Gieksy na wyjeździe chyba w Szwecji (hokej) która spokojnie przebiegłaby się po tej Unii, bo to była ewidentnie czołówka piłkarskiej ekipy……
Myślę że należy rozróżnić tamten czas od tego obecnie, bo wtedy na kosza jeździli ludzie tak po prostu - 'z nudów'. I bylo to w zdecydowanej większości piłkarskie towarzystwo, osiedlowcy itd gdzie mieliśmy np organizowane autokary, i za małe pieniądze można było mieć atrakcje weekendową zwiazana z ŁKSem poza sezonem pilkarskim.
Na starą hale też przychodzili ci sami ludzie, którzy chodzili zawsze jak coś się działo. A czy by tam grali w kosza, czy w siatkówkę albo w szachy to już sprawa trzeciorzędna.

Teraz na siatkarki mam wrażenie że 'przypadkowi' ludzi nie jeżdżą, tylko faktycznie fani tej sekcji ( nie mówię że nie chodzą również np na piłke). W związku z czym teraz jest troszkę większy 'piknik '

Kuzyn Burmistrza
Posty: 221
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: TMK

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 16.03.2024, 14:43

altgr pisze:
16.03.2024, 13:16
Dodatkowo chyba nie widziałeś ekipy Gieksy na wyjeździe chyba w Szwecji (hokej) która spokojnie przebiegłaby się po tej Unii, bo to była ewidentnie czołówka piłkarskiej ekipy……
Jest okazja na fajną dyskusje i nie przytaczamy tutaj kto by się po kim przebiegł, bo to tylko generuje i uruchamia tych co chcą rozpierdolic rzeczowa dyskusje.

Na wyjazdy jeździmy po Europie, po Polsce też tam gdzie jest to możliwe (P.P. Krynica, Bytom, Oświęcim) Każdy ma swoje zdanie i swój rozum na pewne kwestie.

Drabas
Posty: 46
Rejestracja: 05.10.2021, 13:42
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: TMK

Post autor: Drabas » 17.03.2024, 01:28

plemplem81 pisze:
15.03.2024, 21:52
Kuzyn Burmistrza pisze:
15.03.2024, 15:51
Chcesz powiedzieć że z ekip wymienionych przez altgr tylko GKS Tychy działa kibicowsko?
W takim wydaniu, w jakim raczej każdy z nas odbiera kibicowanie - zdecydowanie. Zarówno GKS Katowice na hokeju, ŁKS Łódź na siatkówce, jak i Legia Warszawa na koszu to nie są ekipy w takim znaczeniu, jak to wygląda w Oświęcimiu. Tam ekipa ta sama (to jest sedno) działa zarówno na taflach hokejowych, jak i na stadionach piłkarskich. Czyli ci, którzy jeżdżą na hokej na lodzie i piłkę nożną stanowią na obu dyscyplinach o obliczu ekipy. Mało tego - ci sami ludzie także sprawdzają się w lasach oraz wspierają swoje zgody/układy (przypomnę, że obecnie z tych topowych ekip Unia pojawia się na Elanie Toruń, KKS-ie Kalisz i Ruchu Chorzów, więc mówimy o bandach sensu stricto, a nie o jakichś grupach kibiców koszykówki, którzy chodzą do młyna wielkiej ekipy, ale są zwykłymi, szeregowymi kibicami na piłce nożnej). Czy można odnieść to tożsamo do wspomnianych przez altgr grup udzielających się na koszykówce czy siatkówce?
Ja bym jeszcze zwrócił na jedną rzecz uwagę i czuję, że jest to bardzo istotny niuans obrazujący różnicę, którą cały czas mam na myśli. Kibice Unii w wywiadzie jasno określili, że to hokej na lodzie jest dla nich podstawową dyscypliną, a piłka nożna dodatkiem. Cały szkopuł tkwi jednak w tym, że nawet, jeśli piłka nożna jest tylko dodatkiem, to gdy pojawiają się na niej oświęcimianie, to jest to elegancki kibolsko-chuligański skład. Czy w drugą stronę na wspomnianych przez altgr grupach też to tak wygląda? Pytanie retoryczne, a wszystko podsumowane jest tu:
Oberschlesien14 pisze:
15.03.2024, 21:27
Nie jeździmy po Polsce na hokej raczej i jednak zawsze priorytetem jest piłka nożna dla tej bardziej fanatycznej części (zwłaszcza teraz gdzie sukcesy hokeja nagonily pikników) więc wydaje mi się, że dlatego Unia nas pominęła. Ja sam uważam Unię za jedynego godnego kibicowsko przeciwnika w hokeju bo mają zawsze doping i flagi (chyba, że coś pominąłem i mieli jakaś wtopę), a ZS czy Tychy jednak nie zawsze wystawiają młyn i to nawet na ważnych meczach.
Jabollo pisze:
15.03.2024, 16:22
Wytłumacz mi czemu nie bierzesz pod uwagę GKS Katowice w związku z działalnością na hokeju przy domowych meczach u siebie, wyjazdach w europejskich pucharach czy wyjazdach na Play offy?
W związku z tym, co napisałem:
plemplem81 pisze:
15.03.2024, 15:33
Najlepszym wymiernikiem tego, o czym tu dywagujemy są flagi używane na sekcji "mniej chodliwej". Jeśli nie ma tam tych od ekipy wiodącej (celowo nie piszę piłkarskiej, bo w Oświęcimiu wiodącym sportem jest hokej na lodzie, a piłka nożna to dodatek - podobnie zresztą sytuacja wyglądała w Zielonej Górze, gdy Falubaz próbował zaistnieć na piłkarskiej mapie kibicowskiej), to w zasadzie temat można na tym zakończyć.
zapodaj zdjęcia z 3 wybranych meczów katowickiej Gieksy na hokeju na lodzie z tego sezonu, gdzie są powieszone flagi, które Gieksa wiesza na swoich meczach sekcji piłkarskiej. Przypomnę - GKS Katowice w hokeju na lodzie to mistrz Polski z sezonów 2021/2022 oraz 2022/2023, zatem powinno to generować odpowiednie zainteresowanie. Unii znajdę w sieci takie 3 zdjęcia w bezproblemowo.

Reasumując z mojej strony - nie chciałbym być źle odebrany. Nikomu nie ujmuję. Każdy jest takim kibicem, na ile ma serce do swojego klubu. Nie każdy może i chce być chuliganem. Ale to tak naprawdę bandy i ilość silnie fanatycznego zaplecza decyduje o obliczu ekipy. W Oświęcimiu to jest zachowane i na piłce nożnej, i na hokeju na lodzie. I takiego splotu nie ma w zasadzie nigdzie, może oprócz Tychów (choć widać przejście ciężaru gatunkowego w dużej mierze na piłkę nożną w Tychach w ostatnich latach, coraz mniej flag z piłkarskich stadionów jest tam na hali hokejowej wieszanych). Natomiast jednego można być pewnym. Gdyby Unia piłkarsko wywindowała się na poziom III-II ligi, jestem w pełni przekonany, że zobaczylibyśmy ich dużo częściej na stadionach piłkarskich i z czasem hokej stałby się mniej istotny (nie oznacza to, że nieistotny całkowicie). Nic tak nie przyciąga, jak magia klimatu kibolskiego meczu na stadionie i wisząca w powietrzu atmosfera nienawiści. Kopiąc się po czole w ogonie IV ligi (piąty poziom rozgrywkowy) to oczywista sprawa, że kibice Unii wybierają hale hokejowe w najwyższej lidze do działania, bo to im nakręca ludzi i dzięki temu w ogóle trwają na takim poziomie, na który się wspięli. Bez tego i gdyby mieli działać tylko na IV-ligowej piłce nożnej byłoby tam zapewne dużo mniej wesoło.
No P. jestes z GŚ więc proszę nie rób sobie jaj. Dobrze wiesz ze odkąd po jednym meczu hokejowym GKS T. (bodajże vs STS Sanok) flagę na rzecz Ruchu straciły to zaczęła się kalkulacja na górnośląskich lodowisk. Włączyło się czerwone światełko.
Nieważne czy to Tychy, GieKSa czy inna PB (wiem ze tutaj zagrożenia ze strony R nie było). Mniej więcej od tego czasu te "piłkarskie" flagi już nie wiszą i patrząc na polityke ekip w dzisiejszych czasach to raczej wisieć nie będą. Już nie te czasy. To se ne vrati.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 17.03.2024, 08:46

Oczywiście, że mam tego świadomość, ale to nie wyczerpuje tematu, że o tym wiemy. Pytanie - z czego to wynika, że taki obrót to przybrało? Na moje - ze słabości tych ekip, które pojawiają się na hali. Nie ma tam całej bandy, albo jej większości, stąd wieszanie flag ze stadionów zagrożone jest stratą. A strata zagrożona jest konsekwencjami dla osób, które by do tej straty doprowadziły decydując o wywieszeniu płótna. I teraz odnosząc to do mojego powyżej zaprezentowanego toku myślenia - na Unii takie flagi wiszą co mecz. Nawet, jak ich Zagłębie zrobiło na 4 płótna, to dalej flagi ze stadionów wieszają. Pytanie - z czego to wynika? Ano, z siły ekipy, bo na Unii ekipa chodzi na hokej i tym się różni ta sekcja od pozostałych wypisanych przez altgr. Tylko i wyłącznie o ten "detal" mi chodzi w całej naszej dywagacji. Zaś zestawienie hokejowej Unii z koszykarskim Górnikiem Wałbrzych (bo od tego wszystko się zaczęło) jest według mnie zwyczajnym rozmienięciem się z faktami.
Obrazek

Michalek
Posty: 208
Rejestracja: 18.06.2010, 10:28

Re: TMK

Post autor: Michalek » 18.03.2024, 08:57

A czemu zestawiasz hokejową Unię z koszykarskim Górnikiem, skoro dla Unii hokej to sport nr 1 a dla Górnika jest nim piłka nożna? Zestaw hokejową Unię z piłkarskim Górnikiem i piłkarską Unię (co jeździ raz na sezon gdziekolwiek) i koszykarskiego Górnika, który ma co sezon komplet wyjazdów, w tym do tak odległych miast jak Kołobrzeg, Koszalin, Starogard Gdański, często w środku tygodnia? Przecież w tym wywiadzie wielokrotnie podkreślane było, że dla Unii sport nr 1 to hokej. Nie da się ukryć, że manipulujesz faktami tak by pasowało pod Twoją teorię.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.03.2024, 10:45

Michalek pisze:
18.03.2024, 08:57
A czemu zestawiasz hokejową Unię z koszykarskim Górnikiem, skoro dla Unii hokej to sport nr 1 a dla Górnika jest nim piłka nożna?
No nie żartuj. Przecież pisałeś 3 dni temu:
Michalek pisze:
15.03.2024, 12:30
Pierwszy z rzędu przykład - Górnik Wałbrzych. Na koszu są co najmniej porównywali do Unii, na piłce ich przerastają.
Natomiast, ok. Zestawmy tak, jak chcesz.
Piłkarski Górnik > hokejowa Unia (tyle, że tu i tu udziela się banda)
Piłkarska Unia > (PRZEPAŚĆ) > koszykarski Górnik (tyle, że tylko na Unii udziela się banda)

Jeszcze, żeby uzmysłowić pewne realia - miasto Wałbrzych - 113 000 mieszkańców, miasto Oświęcim - 39 000 mieszkańców. Tylko proszę, nie mów, że trzykrotna różnica w populacji nie ma znaczenia.
Michalek pisze:
18.03.2024, 08:57
Nie da się ukryć, że manipulujesz faktami tak by pasowało pod Twoją teorię.
Równie dobrze przecież mógłbym manipulacją nazwać to, co napisałeś powyżej o "pierwszym z rzędu przykładzie". Przedstawiam sprawę, jak ja ją widzę. Ty masz swój punkt widzenia i go przyjmuję. Nie mam zamiaru, byś zmienił swoje zdanie.

Przejrzałem posty, które napisałeś w swojej historii - bardzo uwiera Kotwica Kołobrzeg. Na ich temat i zer wyjazdowych z dawnych lat, gdy było tam słabo, pisałeś mnóstwo. Od czasów, gdy Kotwa weszła na zajebisty poziom, ucichłeś w ich temacie. Nadmieniałeś, że nie jesteś kibicem Gwardii Koszalin, ani z kręgów Legii Warszawa (czyli wykluczony Wielim Szczecinek). O Pogoni Szczecin też wiele krytycznych uwag się znalazło w tym, co pisałeś. Natomiast najwięcej się udzielasz w temacie o województwie zachodniopomorskim i o... "TMK" - rzecz jasna jadąc po miesięczniku, jak po burej suce. Przyjęte jest, że jeśli na forum kibicowskim prowadzimy rozmowę - wiemy, z kim rozmawiamy, w sensie reprezentanta klubu i prowadzący dyskusję nie wstydzi się, jakiemu klubowi kibicuje. Ty masz w tym elemencie nieodkrytą kartę. Wystarczy odwagi, by napisać, jaką ekipę reprezentujesz?
Obrazek

Michalek
Posty: 208
Rejestracja: 18.06.2010, 10:28

Re: TMK

Post autor: Michalek » 18.03.2024, 13:10

Nie będzie mnie parówa z klubiku, który zbiera młyn raz do roku a na wyjazd jeszcze co dwa lata, rozliczać z tego z jakiej ekipy jestem.
Nie reprezentuję tu swojej "bandy" a samego siebie.
Jak ci nie w smak, że ktoś prostuje twoje dyrdymały aż tak, że robisz śledztwo gdzie i na jaki temat coś napisałem bo merytoryka cię przerasta, to nieźle ci nadepnąłem na odcisk.
To nie jest żadne kumate forum, żeby pisać tu oficjalne stanowiska i relacje i być "twarzą" ekipy tylko kibice.net gdzie ludzie luźno wymieniają uwagi na temat przeróżnych spraw.
Ty zaś jesteś zwykłym paziem, który wydaje kolorowego zina i próbuje tu zachęcić ludzi do zakupu a nie kimś kto ma prawo rozliczać tu kogokolwiek z czegokolwiek.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.03.2024, 13:45

Pięknie zagotowany, trafiony w punkt. Klubu swojego się nawet wstydzisz. Jesteś nikim.
Obrazek

Oberschlesien14
Posty: 649
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: TMK

Post autor: Oberschlesien14 » 18.03.2024, 17:59

Co jest takiego wstydliwego w powiedzeniu jakiego klubu jest się kibicem? Nigdy niego nie skumam

siwy123
Posty: 168
Rejestracja: 13.06.2018, 11:52

Re: TMK

Post autor: siwy123 » 19.03.2024, 06:38

Oberschlesien14 pisze:
18.03.2024, 17:59
Co jest takiego wstydliwego w powiedzeniu jakiego klubu jest się kibicem? Nigdy niego nie skumam
Tu aby się wypowiedzieć wystarczy mieć dostęp do neta i się zalogować. W teorii może zrobić to każdy i wcale nie musi być kibicem czy tez posiadać wiedzę na omawiany wątek. Na swoim klubie aby móc się oficjalnie wypowiedzieć sam dostęp do neta to trochę za mało....

eNGie
Posty: 407
Rejestracja: 27.02.2007, 01:07

Re: TMK

Post autor: eNGie » 26.03.2024, 17:58


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arsi00, BartekBP, kałamarnica, michal68, passion-wear.pl, szobiszowicefanatic, UrzadSkarbowy, vegeta1928 i 178 gości