TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
RaryTaS
Posty: 257
Rejestracja: 03.02.2016, 10:02

Re: TMK

Post autor: RaryTaS » 19.12.2019, 20:08

Ja TMK rzadko kupuję,natomiast TMK plus zawsze wchodzi zajebiście.Jak ktoś nie ma to polecam numer z lata tego roku,w którym był opisany wypad do Argentyny i Chile.Zajebiście się to czytało.

Co do dozola to już nawet Foxx go tu ostatnio olał jak mu truł d*** o jakieś skany.



gulik1977
Posty: 213
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 19.12.2019, 21:27

P.R.O.S.T.O pisze:
19.12.2019, 12:21
Człowiek prywatny czas poświęca, robi coś z pasją. Jeździ po Polsce robiąc wywiady na żywo. Pismo wygląda jak za czasów najlepszej świetności, ale jeszcze jest źle. Nie rozumiem mentalności niektórych ludzi.
dokładnie Kolego. Pisemko na duży + i czuć w każdym numerze pasję Redaktora. Choć reportaż z MN mógłby być obszerniejszy :) wiem, nie ma dymów (moim zdaniem b. dobrze), ale w końcu kibole to Patrioci, a my jesteśmy zawsze pokaźną grupą na MN.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: TMK

Post autor: DoZo(L)e... » 20.12.2019, 08:24

Jessica B. pisze:
19.12.2019, 15:12
Mi się podoba TMK po zmianie sterów. Jest całkiem nieźle.

(...)
Nie podoba mi się, że "tmk" od lat żeruje na czyimś ryzyku bez względu na "redakcyjne" stery. To bardzo źle.

ta jESSICA to rzeczywiście faWoryta BORYSa [(z 'lusing baltic) dastroyers '97'], nagrana jakiś 1 rok temu, stworzyła wcześniej 'd(hw'00?)', a teraz całymi dniami i nocami podpisuje protokoły funkcjonariuszy.
Jest pierdolona, ta 'typiara', bo dotykała "łby" dOTYChCZASOwYCH z góry. Albowiem obecnie z namiętnością opisuje ich krągłości (w widzewskiej "połowie Polski" od Koszalina do Wrocławia ;).

https://m.youtube.com/watch?v=s8Px2LI2Frs


plemplem81 pisze:
19.12.2019, 10:04
[…]
DoZo(L)e... pisze: Bazuję na streszczeniu mi tekstów przez kogoś, kto was regularnie przegląda (w empiku ;), a ty - na wynikach badania wariografem jAjAjAwORa?
Informatorzy cię kłamią. Najlepiej byłoby iść samemu przeglądnąć do Empika, ale w sumie rozumiem, że brak czasu cię ogranicza – wszak napierdalanie kolejnych postów na tym zacnym forum zobowiązuje. Natomiast słowo na zakończenie mojego odpisywania twoim napinkowym postom, gdyż ten moment, to jest ostatnia taka sytuacja. Kłamiesz, pomawiasz, bazujesz na domysłach. No i świetnie manipulujesz. Nie nauczyli cię Ludzie z trybun sprzed powstania Teddy Boys, gdy raczkowałeś na Żylecie podstawowych zasad? Masz koło 45 lat, znam twoją przeszłość – autentycznie nie mieści mi się to w głowie, że taki człowiek – prekursor (sic!) mógł upaść tak nisko. Masz świadomość, że swoją aktywnością na tym forum przynosisz wstyd ludziom z Legii? I to nie są moje słowa, lecz ich samych… Jednak z racji zaszłości, zajmowanej kiedyś pozycji, jakiejś tam historii, którą chuligańskiej Legii dałeś – jesteś, jako niereformowalna gwiazda (nomen omen) tego forum traktowany „inaczej”. Zatem, biorąc pod uwagę także i tą podwójną moralność, ja pasuję.

[...]
Ale osoby, które mnie oszukają ("mnie kłamią", jeśli wolisz, dziennikarzyno ;), są automatycznie usuwane z mojego grona, a żeby twój magazyn powalczył o namiastkę wiarygodności, musiałbyś poświecić prawdopodobnie całość objętości następnych numerów na sprostowania. Uczciwości (nieraz korygowałem swoje nieznaczne omyłki) nauczono mnie, gdy "raczkowałem na ŻY(L)ECIE" na początku lat 80-tych.
Na opinie 'f7imonów' pokroju twoich fanklubowiczów w stylu Łukasza z "DL", dEE fuckTO itp., dla których jedynym problemem jest mój wiek, "wywalam pęto".
Napisałem więcej niż dwa słowa, ponieważ zamiast merytorycznej dyskusji (np. jakieś kontrargumenty dot. milicyjnych rewizji w "redakcji tmk" i waszej pomocy dla tego resortu w bardziej jawny sposób oraz ws. "pierwszej relacji redakcyjnej" ze Skopje, w której oponentów "czerWonych" oceniliście na 150-250 ludzi) zarzucasz mi bezpodstawnie kłamstwa, pomawianie itd. [przy okazji wystawiając mi 'nolens volens' (L)aurkę, gdyż jesteś napięty zobowiązaniem "napierdalania kolejnych 'post'ów' na tym zacnym forum" (tak jak większość tutejszych "daWidowych gwiazdorów") i wybrałeś "spasowanie"/dezercję, żeby w medialnej ciszy zarabiać pieniądze na potencjalnych kłopotach prawnych uczestników opisywanych/fotografowanych przez was wydarzeń, moralizotorze.
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: TMK

Post autor: nisc » 20.12.2019, 19:15

Myślę że ty DoZol jesteś z tego samego zakładu bez klamek co Zieliński może z innego piętra ale zdecydowanie ta sama diagnoza
TYBET JEST SERBSKI

Pozdrów wszystkich
Posty: 9
Rejestracja: 10.06.2018, 19:23

Re: TMK

Post autor: Pozdrów wszystkich » 21.12.2019, 00:24

DoZo(L)e jest po to tylko by było ciekawie na tym policyjnym forum. Pozdro psy

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: TMK

Post autor: DoZo(L)e... » 21.12.2019, 06:50

nisc pisze:
20.12.2019, 19:15
Myślę że ty DoZol jesteś z tego samego zakładu bez klamek co Zieliński może z innego piętra ale zdecydowanie ta sama diagnoza
Nie kłam, ty nie myślisz, 'zlew(A)tywaciały', samozwańczy psychiatro.
Marsz do lektury "tmk" (z zeszłego m-ca)!
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

_mk_
Major
Posty: 785
Rejestracja: 26.02.2007, 21:12

Re: TMK

Post autor: _mk_ » 27.12.2019, 12:30

DoZo(L)e... pisze:
20.12.2019, 08:24
Jessica B. pisze:
19.12.2019, 15:12
Mi się podoba TMK po zmianie sterów. Jest całkiem nieźle.

(...)
Nie podoba mi się, że "tmk" od lat żeruje na czyimś ryzyku bez względu na "redakcyjne" stery. To bardzo źle.

ta jESSICA to rzeczywiście faWoryta BORYSa [(z 'lusing baltic) dastroyers '97'], nagrana jakiś 1 rok temu, stworzyła wcześniej 'd(hw'00?)', a teraz całymi dniami i nocami podpisuje protokoły funkcjonariuszy.
Jest pierdolona, ta 'typiara', bo dotykała "łby" dOTYChCZASOwYCH z góry. Albowiem obecnie z namiętnością opisuje ich krągłości (w widzewskiej "połowie Polski" od Koszalina do Wrocławia ;).

https://m.youtube.com/watch?v=s8Px2LI2Frs


plemplem81 pisze:
19.12.2019, 10:04
[…]
DoZo(L)e... pisze: Bazuję na streszczeniu mi tekstów przez kogoś, kto was regularnie przegląda (w empiku ;), a ty - na wynikach badania wariografem jAjAjAwORa?
Informatorzy cię kłamią. Najlepiej byłoby iść samemu przeglądnąć do Empika, ale w sumie rozumiem, że brak czasu cię ogranicza – wszak napierdalanie kolejnych postów na tym zacnym forum zobowiązuje. Natomiast słowo na zakończenie mojego odpisywania twoim napinkowym postom, gdyż ten moment, to jest ostatnia taka sytuacja. Kłamiesz, pomawiasz, bazujesz na domysłach. No i świetnie manipulujesz. Nie nauczyli cię Ludzie z trybun sprzed powstania Teddy Boys, gdy raczkowałeś na Żylecie podstawowych zasad? Masz koło 45 lat, znam twoją przeszłość – autentycznie nie mieści mi się to w głowie, że taki człowiek – prekursor (sic!) mógł upaść tak nisko. Masz świadomość, że swoją aktywnością na tym forum przynosisz wstyd ludziom z Legii? I to nie są moje słowa, lecz ich samych… Jednak z racji zaszłości, zajmowanej kiedyś pozycji, jakiejś tam historii, którą chuligańskiej Legii dałeś – jesteś, jako niereformowalna gwiazda (nomen omen) tego forum traktowany „inaczej”. Zatem, biorąc pod uwagę także i tą podwójną moralność, ja pasuję.

[...]
Ale osoby, które mnie oszukają ("mnie kłamią", jeśli wolisz, dziennikarzyno ;), są automatycznie usuwane z mojego grona, a żeby twój magazyn powalczył o namiastkę wiarygodności, musiałbyś poświecić prawdopodobnie całość objętości następnych numerów na sprostowania. Uczciwości (nieraz korygowałem swoje nieznaczne omyłki) nauczono mnie, gdy "raczkowałem na ŻY(L)ECIE" na początku lat 80-tych.
Na opinie 'f7imonów' pokroju twoich fanklubowiczów w stylu Łukasza z "DL", dEE fuckTO itp., dla których jedynym problemem jest mój wiek, "wywalam pęto".
Napisałem więcej niż dwa słowa, ponieważ zamiast merytorycznej dyskusji (np. jakieś kontrargumenty dot. milicyjnych rewizji w "redakcji tmk" i waszej pomocy dla tego resortu w bardziej jawny sposób oraz ws. "pierwszej relacji redakcyjnej" ze Skopje, w której oponentów "czerWonych" oceniliście na 150-250 ludzi) zarzucasz mi bezpodstawnie kłamstwa, pomawianie itd. [przy okazji wystawiając mi 'nolens volens' (L)aurkę, gdyż jesteś napięty zobowiązaniem "napierdalania kolejnych 'post'ów' na tym zacnym forum" (tak jak większość tutejszych "daWidowych gwiazdorów") i wybrałeś "spasowanie"/dezercję, żeby w medialnej ciszy zarabiać pieniądze na potencjalnych kłopotach prawnych uczestników opisywanych/fotografowanych przez was wydarzeń, moralizotorze.
Ty jesteś chory psychicznie. Masz czterdzieści pięć lat i zachowujesz się jak nastolatek na publicznym forum, serio idź do psychiatry póki nie jest za późno :)
Obrazek

O i tak
Posty: 123
Rejestracja: 21.07.2014, 21:35

Re: TMK

Post autor: O i tak » 28.12.2019, 15:37

Po początkowej krytyce, oddaje pełen szacun za prace nowego redaktora. Fajnie się wszystko czyta i wywiady są tez spoko. Powrócił dział o gan clubach, ale kiedyś to było troszkę lepiej opisane, bo nawet o jednym kibicu Śląska z Łańcuta było wspomniane, a teraz dział traktuje tylko o oficjalnych fc, a szkoda. Ogólnie mimo wszystko na wielki plus!

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 28.12.2019, 23:46

Próżny i pyszny - chyba tak bym siebie określił za poniższy czyn.
Wrzucam, na prośbę ŁG, wywiad, jaki on sam ze mną przeprowadził. Jakby ktoś chciał coś dorzucić do polemiki z moimi wynurzeniami - zapraszam:

[link]
Obrazek

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMK

Post autor: Foxx » 29.12.2019, 12:40

23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 12:21
(...) A Legia (patrioci, katolicy) w swoich oprawach, na koszulkach, gadżetach bardzo często dopuszczają się bluźnierstw i wręcz profanacji symboli uważanych przez większość społeczeństwa za święte. Jest to delikatnie pisząc kulawe trochę.
Kulawe to jest kręcenie pustych afer. Daj po jednym przykładzie oprawy, koszulki i gadżetu. Zacznijmy od pojedynczych przykładów jakoś wykraczających poza to, co się pojawia w innych ekipach, a później możemy przejść do tego, co pojawia się bardzo często.
23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 12:21
I to zdjęcie z powyższego wywiadu.. Jezus Chrystus w kominiarce.. Ręce opadają..
Może nie zauważyłeś, ale to prywatny zine i blog Łukasza, a nie publikacje ekipy.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMK

Post autor: Foxx » 29.12.2019, 15:11

23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 14:38
Posłuchaj Foxx

W zasadzie to te oprawy Legii o takiej tematyce obok dzyndzla mi latają. Natomiast mogę one uderzać w uczucia religijne innych ludzi. Osób wierzących.
Ale zauważyłeś, że nie jesteś w stanie wskazać ani jednej takiej oprawy? A podobno profanacje miały miejsce bardzo często.
23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 14:38
Sam na własne oczy widziałem oprawy, koszulki, plakaty z postacią Jezusa czy dłońmi złożonymi do modlitwy oplecionymi różańcem. O wulgarnych przyśpiewkach na melodie pieśni religijnych nawet nie chce mi się wspominać.
To nie wspominaj, skoro nie jesteś w stanie przytoczyć, a na tym forum jako "kibic zaprzyjaźnionej drużyny" robisz nam koło pióra. Jeżeli chodzi o pieśni, strickte legijną mieliśmy jedną - i do tego sławiącą Browary Warszawskie, a nie "wulgarną". Wątpię, by forumowicze spoza Warszawy i (raczej starszych) zgód ją nawet kojarzyli.
23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 14:38
DL jest zinem ogólnodostępnym, każdy może sobie zamówić, kupić. I Twoje tłumaczenie jest tu niezasadne. To tak jakbym obrażał na forach internetowych głowę naszego państwa od najgorszych, rano wpadliby mi na chatę smutni panowie, a ja bym im powiedział - wybaczcie, ale to jest moje prywatne zdanie i wam nic do tego. W ten sposób próbujesz tu bronić Łukasza.
Sorry, ale nie obchodzi mnie Twoja ocena i z niczego się nie tłumaczę, a Łukasz nie potrzebuje obrony. W wielu punktach się z nim nie zgadzam, ale akurat na Legii podział na opinie/inicjatywy prywatne i "ekipowe" jest czytelny. W imieniu ekipy głos zabierają określone osoby, np. na k.net - ja.
23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 14:38
Wystarczy że tutaj tylko ktoś pierdnie coś o Legii i od razu się zjawiasz i bierzesz w obronę każdy argument.
Cóż, znów oszczędnie gospodarujesz prawdą - o Legii pierdzi się tu niemal non-stop, zwłaszcza ze strony pewnej internetowej armii ;) Jakoś się nie "zjawiam" i nie "biorę w obronę". Nawet dość niedawno napisałem dlaczego.
23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 14:38
A jak przez kilka miesięcy niejaki Dozol z twojej ekipy obraża wszystkich na prawo i lewo od najgorszych to nawet palcem nie ruszysz. Taki to z Ciebie moderator.
No i znów - nie jestem tu moderatorem. Tyle z całej tej historii. Dozo nie pisze w imieniu ekipy, tylko swoim, co wyraźnie zaznacza. Inna rzecz, że tu 60% aktywnych użytkowników sobie wprost ubliża i serwuje wzajemne heterosceptyczne wrzuty w niepokojącej skali. W żadnym z tych przypadków "palcem nie ruszam". Szkoda mojego czasu - najwyraźniej większość czuje się świetnie akurat w takich klimatach. Znak czasów.
23 cm w zwisie pisze:
29.12.2019, 14:38
Uważam że dalej nie mamy o czym dyskutować.
A ja uważam, że jeżeli zabierasz głos na temat innej ekipy nie podając żadnego przykładu zarzucanych motywów, powinieneś liczyć się z tym, że nadejdzie odpowiedź ze strony jej przedstawiciela. Tyle.
A co tam w komentarzach na Onecie?

jestesmywaszastolica
Posty: 1393
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: TMK

Post autor: jestesmywaszastolica » 29.12.2019, 16:56

Foxx pisze:
29.12.2019, 15:11

To nie wspominaj, skoro nie jesteś w stanie przytoczyć, a na tym forum jako "kibic zaprzyjaźnionej drużyny" robisz nam koło pióra. Jeżeli chodzi o pieśni, strickte legijną mieliśmy jedną - i do tego sławiącą Browary Warszawskie, a nie "wulgarną". Wątpię, by forumowicze spoza Warszawy i (raczej starszych) zgód ją nawet kojarzyli.
I polskie wyroby spirytusowe ;)
Jakby nie patrzeć to "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz" też jest na melodię pieśni religijnej.

Zaś co do samego wątku to różnica jest taka, że dla lgbt k**** wykorzystanie symboliki religijnej służy tylko i wyłącznie prowokacji, dla osób ze środowiska ma ono jednak trochę inny wymiar.

Mnie się to średnio podoba, ale żeby robić z tego jakąś gówno aferę to trzeba mieć chyba dużo wolnego czasu :)

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMK

Post autor: Foxx » 29.12.2019, 18:50

jestesmywaszastolica pisze:
29.12.2019, 16:56
Jakby nie patrzeć to "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz" też jest na melodię pieśni religijnej.
Ale wiesz, że refren od końca lat '70 był śpiewany na większości stadionów klubów mających dwie sylaby w nazwie, a zwrotka powstała u nas dekady później w czasach Kowalczyka na murawie? ;)
A co tam w komentarzach na Onecie?

Stanisław_Anioł
Posty: 161
Rejestracja: 05.04.2013, 21:29

Re: TMK

Post autor: Stanisław_Anioł » 29.12.2019, 22:22

jestesmywaszastolica pisze:
29.12.2019, 16:56
Foxx pisze:
29.12.2019, 15:11

To nie wspominaj, skoro nie jesteś w stanie przytoczyć, a na tym forum jako "kibic zaprzyjaźnionej drużyny" robisz nam koło pióra. Jeżeli chodzi o pieśni, strickte legijną mieliśmy jedną - i do tego sławiącą Browary Warszawskie, a nie "wulgarną". Wątpię, by forumowicze spoza Warszawy i (raczej starszych) zgód ją nawet kojarzyli.
I polskie wyroby spirytusowe ;)
Jakby nie patrzeć to "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz" też jest na melodię pieśni religijnej.

Zaś co do samego wątku to różnica jest taka, że dla lgbt k**** wykorzystanie symboliki religijnej służy tylko i wyłącznie prowokacji, dla osób ze środowiska ma ono jednak trochę inny wymiar.

Mnie się to średnio podoba, ale żeby robić z tego jakąś gówno aferę to trzeba mieć chyba dużo wolnego czasu :)
I Agencje Towarzyskie.
R.Spajderman potrafił :-)

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 30.12.2019, 19:47

Plemplem wrzuciłbyś tutaj zapowiedz styczniowego numeru?Czy z racji na to,że ostatnie mecze ekstraklasy odbyły się w sobotę 21 grudnia jest szansa na to,że numer ukaże sie ciut wcześniej niż zwykle?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 31.12.2019, 00:04

Numer 220 "TMK" od tygodnia jest w drukarni, liczę, że 3-4 stycznia będzie dostępny w salonach prasowych. Nie oznacza to, że tak będzie - powtarzać się nie będę dlaczego i co o tym sądzę.

Obrazek

26 fotoreportaży, w tym 4 ze sportów halowych. Wywiad ze "Skwarkiem" z Lechii Dzierżoniów. Myślę, że regionalne ekipy z Dolnego Śląska, ze wskazaniem na Polonię Świdnica, Bielawiankę Bielawa, Górnika Wałbrzych czy Karkonosze Jelenia Góra zagotowane będą czytały słowa tego wywiadu. Żartuję sobie oczywiście, ale faktem jest, że sporo ciekawostek w tym wywiadzie zostało wplecionych. Nie zabrakło trudnych pytań, za co szczególnie dziękuję kibicom Górnika Wałbrzych, którzy bardzo pomogli w ich skonstruowaniu. W "Podzielonym mieście" rządzi Tarnów. O ile opis Tarnovii jest (niestety!) mocno pobieżny, o tyle wersja Unii jest majstersztykiem pod kątem ilości informacji - o bezstronności tu oczywiście nie ma mowy. Jest czysty i bezczelny subiektywizm. Dlatego w tym dziale brak opisu drugiej strony odbiera cały sens polegający na wyciągnięciu wniosków przez odbiorców. W "Old school" galerie Stali Gorzyce, Elany Toruń oraz Najmniejszych, gdzie będą prezentowane ujęcia ekip, których nie udało się zdobyć wśród kolekcjonerów wielu dobrych ujęć (szale w górze, racowiska) do roku 2000, bo tylko do tego okresu traktuje dział "Old school". W rubryce "Mniejsze ekipy" przedstawiona zostaje popularna Maza - czyli Mazovia Mińsk Mazowiecki. Ruszyły też nowe działy. I tak - jest "Przedstawiamy fan cluby" - na dzień dobry Pogoń Szczecin i Stargard. Rubryka ta różni się zarówno od "Wielkie ekipy i ich fan cluby" jak i "Podzielone miasto" z prostych przyczyn - po pierwsze opisywana jest historia jednego konkretnego fan clubu, po drugie większość fan clubów w kraju pochodzi z miast jednolitych, zatem o dzieleniu miasta z inną wrogą ekipą nie ma mowy. Druga z nowości, to krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami (I miejsce - gratisowa roczna prenumerata "TMK" i "TMK+", II miejsce - gratisowa roczna prenumerata "TMK"). Trzecie novum to "Odchamiacz" czyli kącik poezji wsparty komiksem dopasowanym do prezentowanego wiersza - zaczynamy gorącym tematem - Magiczne cyfry.
Obrazek

bywalec_stadionów
Posty: 36
Rejestracja: 03.04.2019, 16:43

Re: TMK

Post autor: bywalec_stadionów » 31.12.2019, 13:58

Krzyżówka super sprawa, dobry pomysł.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 06.01.2020, 12:15

Otrzymałem dziś informację od wydawcy, że TMK będzie w salonach prasowych po 11 stycznia.
Obrazek

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 06.01.2020, 17:13

Czyli najwcześniej za tydzień bo niedziela to 12 trochę lipa,a prenumeraty już wysłane?Pytam bo chyba przerzucę się na prenumeratę jeśli fizycznie będzie u mnie w skrzynce wcześniej niż w salonikach prasowych.

Kolejne pytanie zamierzasz zapowiedz numeru wrzucić na oficjalną stronką tmk?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 07.01.2020, 13:33

Ani prenumeraty nie dostaną wcześniej, ani salony prasowe, ani nikt. Został popełniony błąd i na jego korygowanie zejdzie dodatkowy tydzień czasu. Tak więc prenumerata nie rozwiązuje sprawy, aczkolwiek prenumeraty są zawsze wysyłane jako pierwsze. Tyle, że tu już potem kwestia szybkości działania poczty - czasem bywa prenumerata szybciej w domu niż magazyny w salonie. Nie można jednak tego uznać za standard - poczta miewa również swoje obsuwy czasowe, co wie każdy, kto z tą instytucją miał kiedykolwiek coś więcej wspólnego.

Jestem wkurwiony, bo stworzyłem krzyżówkę (banalną, zaznaczam - żeby ktoś tam nie doszukiwał się jakiejś wybitnej wzniosłości :D) i w magazynie dałem czas na podesłanie rozwiązania do 20 stycznia, więc będziecie mieć tydzień na odesłanie poprawnej odpowiedzi.

Zapowiedź na stronie i profilu na fejsie pojawi się najpóźniej do 2 dni.
Obrazek

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 07.01.2020, 17:07

Pierwsza osoba wylosowana - gratisowa roczna prenumerata "TMK" i "TMK+", druga osoba wylosowana - gratisowa roczna prenumerata "TMK".
Obrazek

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 07.01.2020, 21:01

Następna będzie w marcu, potem pewnie lato. No pewnie, że możesz kombinować. Wystarczy, że powycinasz kupony z każdego nabytego TMK i wyślesz pod adres redakcji. ;-) Bo tylko takie odpowiedzi - wpisane w kratki na hasło pod krzyżówką, wycięte i wysłane pocztą będą brały udział w losowaniu. Wracamy do old schoolu. To celowe.
Obrazek

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 08.01.2020, 13:52

Widzę, że nowe tmk jest w waszym internetowym sklepie. Czyli jak zakupie to też trzeba analogicznie czekać?
Dozo to stary obsraniec i pedofil

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 08.01.2020, 17:00

Nie - sklepu internetowego nie dotyczy ta zamuła.
Obrazek

tikwath
Posty: 199
Rejestracja: 04.04.2007, 14:27

Re: TMK

Post autor: tikwath » 10.01.2020, 19:20

Wrzuci ktos skan wywiadu z kolesiem z Lechii Dzierżoniów?

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 10.01.2020, 19:59

Nie
Mors certa, hora incerta

Kosa
Posty: 785
Rejestracja: 27.02.2007, 00:00
Lokalizacja: Katowice-Panewniki

Re: TMK

Post autor: Kosa » 11.01.2020, 04:28

I to zdjęcie z powyższego wywiadu.. Jezus Chrystus w kominiarce.. Ręce opadają..
Odniosę się jeszcze do tego, choć temat inny - grafika nie została stworzona do zina, bo jest znana od dawna. W samym zinie (albo na stronie DL, nie pamiętam) zostało także wytłumaczone, skąd pochodzi i jaka jest jej geneza. Niestety nie mam teraz dostępu do wydania, więc nie podam szczegółów.
Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964"

[link]

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 14.01.2020, 15:53

Nowy numer wreszcie jest dostępny w salonikach prasowych(jako ciekawoskę napiszę że poprzedni grudniowy numer ukazał się 9 grudnia)

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 14.01.2020, 21:43

Macie racje , dalej ku*** glosujcie na ten p********* pis i wspierajcie socjalizm zabić tego c**** kaczyńskiego trzeba
Mors certa, hora incerta

Noga z Familoka
Posty: 181
Rejestracja: 24.08.2014, 15:51
Lokalizacja: Bytom

Re: TMK

Post autor: Noga z Familoka » 15.01.2020, 14:58

Szkoda że nie dodano do TMK jakis maly kalendarz na sciane

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 18.01.2020, 13:26

Ja też jestem za tym by może w lutowym numerze wyszedł taki kalendarzyk na ścianę jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Kolejna sprawa zdziwiłem się że w grudniowym numerze nie było relacji z ostatniej kolejki ekstraklasy(od 19 do 21 grudnia)to samo liga pod lupą ale to pewnie z uwagi na fakt by zapełnić lutowy numer gdzie na bieżaco nic się nie dzieje.

O ile mnie pamięć nie myli w ostaniej w starym roku kolejce ekstraklasy fajny mecz z oprawami z obu stron był podczas spotkania Górnik Zabrze-Jagiellonia Białystok dobrze zaprezentowało się Zagłebie Lubin na meczu z warszawską Legią oraz patriotyczna oprawa LechiI Gdańsk na meczu z Rakowem Częstochowa.Na każdym z tym spotkań zajebiste jak na grudzień liczby wyjazdowe Jagi,Legii czy Rakowa.Czy jest szansa na relacje w tmk z tych spotkań?

Co poza tym czeka nas w następnym numerze?Czy będą podsumowania ekip z rundy jesiennej jak to było rok temu?

Jaki będzie wywiad?Może bedą dwa wywiady?Ja bardzo bym chciał by lutowy numer miał tak jak zawsze 84 strony.

Pozdrawiam Cie bo robisz kawał dobrej roboty widać po wstępniaku do każdego numeru czy przed wywiadem że jesteś pasjonatem kibicowskim z krwi i kości i zawsze bedę cię tutaj wspierał-chociaż jak trzeba będzie to wytknę co mi nie podeszło.

Czesław.
Posty: 110
Rejestracja: 30.07.2013, 14:39

Re: TMK

Post autor: Czesław. » 18.01.2020, 15:07

Byłem dzisiaj w dwóch Empikach, In Medio i mi skurwysyna nie ma jeszcze styczniowego numeru. Jak ja mam więc kurrewa mać wygrać te nagrodę z krzyżówki? :D
Never give up!

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 18.01.2020, 17:24

Z ciekawości skąd piszesz?U mnie od wtorku 14 stycznia jest numer dostępny.

Czytelnik1979
Posty: 342
Rejestracja: 23.08.2015, 16:05

Re: TMK

Post autor: Czytelnik1979 » 18.01.2020, 18:41

Ja też już mam nowy numer TMK od wtorku i w poniedziałek wyślę rozwiązanie krzyżówki

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 18.01.2020, 23:59

Noga z Familoka pisze:
15.01.2020, 14:58
Szkoda że nie dodano do TMK jakis maly kalendarz na sciane
dee facto pisze:
18.01.2020, 13:26
Ja też jestem za tym by może w lutowym numerze wyszedł taki kalendarzyk na ścianę jak to miało miejsce w poprzednich latach.
To są już sprawy do właścicieli pisma. Wiem natomiast, że w przeszłości takie akcje były bardzo kosztowne, choć z pewnością atrakcyjne dla Czytelników. Na pewno coś szczególnego będzie przygotowane na 20-lecie istnienia „TMK” na rynku – czyli jeszcze dokładnie półtora roku do tego czasu zostało.
dee facto pisze:
18.01.2020, 13:26
Kolejna sprawa zdziwiłem się że w grudniowym numerze nie było relacji z ostatniej kolejki ekstraklasy (od 19 do 21 grudnia) to samo liga pod lupą ale to pewnie z uwagi na fakt by zapełnić lutowy numer gdzie na bieżaco nic się nie dzieje.
O ile mnie pamięć nie myli w ostaniej w starym roku kolejce ekstraklasy fajny mecz z oprawami z obu stron był podczas spotkania Górnik Zabrze-Jagiellonia Białystok dobrze zaprezentowało się Zagłebie Lubin na meczu z warszawską Legią oraz patriotyczna oprawa LechiI Gdańsk na meczu z Rakowem Częstochowa.Na każdym z tym spotkań zajebiste jak na grudzień liczby wyjazdowe Jagi,Legii czy Rakowa.Czy jest szansa na relacje w tmk z tych spotkań?
Co poza tym czeka nas w następnym numerze?Czy będą podsumowania ekip z rundy jesiennej jak to było rok temu?
Jaki będzie wywiad?Może bedą dwa wywiady?Ja bardzo bym chciał by lutowy numer miał tak jak zawsze 84 strony.
Tu była akcja z kategorii „szkoda gadać”. Numer szedł do druku 20 grudnia (taki był wymóg w drukarni – potem mieli przerwę świąteczną), zatem musiałem go mieć gotowego do tego dnia (czyli przed omawianą przez Ciebie kolejką – i nie miało tu znaczenia zapełnienie lutowego numeru, bo ja mam tyle materiałów, że już dziś mogę wydać numer lutowy, marcowy i kwietniowy jednocześnie, z gotowymi wywiadami włącznie – tyle, że bez meczów z tych miesięcy oczywiście ;) ). Pismo było gotowe, pachnące świeżą farbą drukarską, 4 stycznia i trzy dni później miało być w sieciach prasowych. Wkradł się jednak jeden błąd, który w siedzibie wydawcy musiał zostać naprawiony, a że była to czynność wybitnie czasochłonna, więc zleciało kolejnych parę dni i zrobiła się data wydania 11 stycznia.
Oczywiście numer lutowy zawiera reportaże z tych meczów, które opisałeś. Oprócz tego będzie do przeczytania wywiad z Odrą Wodzisław. „Przedstawiamy fan cluby” – Arka Gdynia Wejherowo. „Wielkie ekipy i ich fan cluby” – GKS Katowice. „Mniejsze ekipy” – LKS Czarnylas oraz Zwolenianka Zwoleń. „Old school” – Ceramika Opoczno i Lechia Gdańsk. Reportażu numeru nie zdradzę. Jest on w trakcie graficznego składu i chcę go wpierw dopieścić i ostatecznie zaakceptować, by móc powiedzieć, że „to jest to”. W każdym razie szykuje się coś mega, czego nie było dawno w „TMK” – chodzi mi tu o kaliber pracy wykonanej nad artykułem i nie jest to wcale historia ekipy, o której wspominałem jakiś czas temu, że się tworzy, bo ta po dwóch spotkaniach utknęła w martwym punkcie i jakoś nie widać szans na horyzoncie z dokończeniem tematu, czego bardzo szkoda. To, co ukaże się na łamach „TMK”, to dzieło skrupulatnie i skrzętnie tworzone przez ostatnie 20 lat. Rąbka tajemnicy uchylę, gdy numer już pójdzie do drukarni, czyli za +/- tydzień czasu. Numer lutowy będzie miał 84 strony, bez obaw. I dzięki za dobre słowo.
Kea Kulani pisze:
18.01.2020, 19:26
Mógłby ktoś napisać jakie jest rozwiązanie krzyżówki ? Bo nie umiem rozwiązać, a też chcę wysłać i wziąć udział w losowaniu :D
Tylko nie zachowujcie się jak kujony w szkole, które nie dawały odpisywać zadań domowych ;)
Powiedz z czym masz problemy, to pomożemy. Jakoś naprowadzimy. Mówię serio :D.
Jeśli piszesz poważnie, to mnie zaskoczyłeś, bo ta krzyżówka to banał (tak na rozgrzewkę nie chciałem dawać niczego zniechęcającego).
PS – w numerze lutowym podamy zwycięzców nagród w krzyżówce. Gdyby to był ktoś z Was – forumowiczów kibice.net – napiszcie. Od razu zrobi się bardziej swojsko ;).
Kea Kulani pisze:
18.01.2020, 19:26
TMK można kupić poza granicami kraju w jakiś wybranych punktach np. w Niemczech albo Anglii ?
Nie.
Obrazek

Nawigator
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2007, 22:37

Re: TMK

Post autor: Nawigator » 19.01.2020, 16:42

hasło z krzyżówki brzmi SZALIKOWCY TO MY
Wystarczy wpisać kilka pojęć by odgadnąć całość

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 19.01.2020, 22:51

Plemplem apropo krzyżówki to skoro na 82 stronie jest napisane ze odpowiedzi mozna nadsyłac do 20 stycznia(decyduje data stempla pocztowego)to jak jutro wysle wycięte hasło wraz z namiarami to bede uwzgledniony podczas losowania?

przeciętne IQ
Posty: 109
Rejestracja: 05.10.2017, 15:59

Re: TMK

Post autor: przeciętne IQ » 19.01.2020, 23:02

Z moich spostrzeżeń TMK jest dość/bardzo ciekawą sprawą dla chłopaków mających mocno ograniczony dostęp do świata codziennego, tj. tych po drugiej stronie muru. Tych z krótszymi i tych z dłuższymi wyrokami. Może warto byłoby zwrócić w piśmie odrobinę większą uwagę właśnie na nich?

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 19.01.2020, 23:23

dee facto pisze:
19.01.2020, 22:51
Plemplem apropo krzyżówki to skoro na 82 stronie jest napisane ze odpowiedzi mozna nadsyłac do 20 stycznia(decyduje data stempla pocztowego)to jak jutro wysle wycięte hasło wraz z namiarami to bede uwzgledniony podczas losowania?
Oczywiście. Dzień nadsyłania rozwiązań, to nie dzień, gdy te odpowiedzi do nas trafią, lecz dzień, gdy Wy swój list z rozwiązaniem wysyłacie. Zatem list wysłany jutrzejszego dnia (czyli z jutrzejszą datą na stemplu pocztowym) jest tym, który jeszcze będzie brany pod uwagę przy losowaniu zwycięzców.
przeciętne IQ pisze:
19.01.2020, 23:02
Z moich spostrzeżeń TMK jest dość/bardzo ciekawą sprawą dla chłopaków mających mocno ograniczony dostęp do świata codziennego, tj. tych po drugiej stronie muru. Tych z krótszymi i tych z dłuższymi wyrokami. Może warto byłoby zwrócić w piśmie odrobinę większą uwagę właśnie na nich?
Bardzo dużo ludzi po drugiej stronie muru czyta "TMK". To dla nich jedyna opcja styczności ze sceną kibicowską, oprócz relacji ustnych od ziomków. To nigdy jednak nie jest to samo. "Odrobinę większą uwagę na nich" - co masz na myśli? Drukujemy cyklicznie ich pozdrowienia, które nadsyłają w listach do redakcji. Ostatnio w relacji z meczu Ruch Chorzów-Polonia Bytom wspomniałem o nich, bo wiem, że to będą czytać i wiem, że to dla nich ważne - choć my to odbieramy jako nieistotny detal. Tam za kratami jednak to urasta do zupełnie innej rangi istotności. Gdy tylko są na meczach transy z pozdrowieniami dla ludzi, co nie w Madrycie + mamy dobre ujęcia + jest miejsce, by takie zdjęcie zamieścić - robimy to. Masz jeszcze jakiś pomysł? Napisz, podziel się - może to będzie coś, co będzie można wykorzystać, by właśnie skierować dla chłopaków po drugiej stronie muru.
Obrazek

HC
Posty: 3698
Rejestracja: 25.07.2007, 12:17
Lokalizacja: monopolowy

Re: TMK

Post autor: HC » 20.01.2020, 11:07

Pamiętam czasy kiedy w rubryce "Listy do redakcji" były praktycznie tylko takie gdzie adresem zwrotnym był adres jakiegoś ZK;)
HUTNIK&MAZOVIA

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości