TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 25.01.2022, 13:49

plemplem81 pisze:
25.01.2022, 13:23
Zaiste, smutna retoryka wyziewa z wynurzeń no name’a. Na privie, na który pisał by przejść, na pytanie o klub znów zmieszał mnie bluzgami z błotem (rzecz jasna nie przyznając się, jak na obsrańca przystało). Podobnie zresztą jak wielu z nas swoim ostatnim, jakże wymownym, wpisem. Wygląda to na ciężkie zakompleksienie. Sam nick no name’a mówi wszystko. Jednostka wybitna.

Rzeczone forum, o którym zostało wspomniane, było alternatywą dla topu, jaki był zebrany na tajnym forum z podwójnymi logowaniami, poleceniami i innymi cyrkami. A jakieś trzecie połowy to sobie stworzyły alternatywnie niedowartościowane, niezauważone i odrzucone chuligany, które nie miały dostępu do forum o nazwie tematzastepczy, bo to tam była zebrana cała kibolska śmietanka.

Jeśli natomiast o moją osobę idzie, bo zapewne wielu kibiców takie kwestie mimo wszystko interesują, kto prowadzi jedyny polski kibicowski magazyn... Mam swoje lata, w tym roku wybija mi 41. krzyżyk. Z punktu widzenia społecznego – wiek średni, z punktu widzenia kibicowskiego to już dinozaur. Swoje przeżyłem i jeśli ktoś wierzy w jakieś teorie, o których ktoś z młodych szczyli napisał, to ewidentnie jest to osoba nie mająca świadomości tego, co tu się w Szombierkach działo 15-17 lat temu. Nikomu niczego nie muszę udowadniać, a liczba poznanych na szlaku kibicowskim ludzi tylko to uzmysławia. Nie reprezentując sobą niczego - nikt nigdy nie chciałby ze mną nawet zamienić słowa. Tymczasem kontakty trwają już latami. I nigdy nie przyszło mi do głowy oceniać kogoś z tych ludzi przez pryzmat wyglądu, bo ma osad na zębach, nosi okulary, wisi mu bebzon czy ma zakola - a tak to często wygląda po latach. Bez kitu - to jest żenujący argument i na tym kończyć można rozmowę z tak myślącym adwersarzem. W świecie kibicowskim siedzę 27 lat, a to że zostałem kibicem Szombierek, które miewały tylko okresy prawdziwej kibolki – no cóż – taki urok mniejszych ekip. Nie czuję się z tego powodu gorszy, jedynie mi żal, że nie mogliśmy tego wszystkiego bardziej intensywnie przeżywać, jak inni wielcy. Aktualnie od jakichś 2 lat w zasadzie nie istniejemy, więc rzeczywiście z tej perspektywy spoglądając można mnie nazwać piknikiem. Zostają mi praktycznie ciche mecze mojego klubu i jeżdżenie na mecze innych ekip, jako obserwator, od czego nie potrafię się odzwyczaić, bo pomruk stadionu jest moim tlenem i nie potrafię bez tego żyć, nawet chociażby patrząc na inne ekipy, jak się bawią.
PS Na swojej ekipie - mimo, że małej, mam zaliczoną największą liczbę oficjalnych wyjazdów spośród wszystkich kibiców, jak przystało zresztą na piknika/kalekę/niedorozwoja/grubasa.
Redaktorku nie rzucaj perły przed wieprze. Szkoda czasu na taplanie się w błocie ze świniami. Ewidentnie rozkręcona gównoburza, patrz twój tekst ze wstępniaka, a świńska 'interpretacja' tego, co zaczął. Chociaż wątek Szombierek ciekawy, to nie czas i miejsce na jego kontynuacje. Może w dziale TMK Odrodzone ekipy.



DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 25.01.2022, 13:57

leniwiec pisze:
25.01.2022, 13:46
To co było kiedyś podstawą kibicowania, te wszystkie rycerskie wartości, robotnicze pochodzenie itp itd w obecnych czasach są wyśmiewane i na każdym kroku dyskryminowane przez nowe pokolenia polskiej kibolki (sic!) - tak zwanych zarobasów. Ja osobiście się tego nie wstydzę, ba mało tego, jestem z tego dumny, że pochodzę z robotniczej rodziny i ojciec mój uczestniczył w strajkach. Nie wstydzę się pracować za 4 tyśki codziennie chodzić do pracy. Wszystko to Nas kiedyś konsolidowało, wszyscy z Nas mieli po równo czyli jedno wielkie g..., ale to Nas konsolidowało na wyjazdach każdy trzymał się razem i jeden za drugiego poszedł by w ogień.
To co teraz zostało z dawnej kibolki to chyba tylko wspomnienia i zdjęcia. 2007 rok wybranie Polski na Euro początek naszego końca.

To nie tyczy się tylko stadionów wystarczy spojrzeć się dookoła kto się kręci obok Nas, co za wynalazki zniewieściałe chłoptasie, wszechobecny instagram, lans, ciuchy alliexpres jedna wielka pozerka i sztuczność aż bije po oczach. Przypomnijcie sobie ile w każdej ekipie było charakternych typów, choć z większością się nie znałeś, chyba że byliście z jednego osiedla, to wiedziałeś że na niego możesz liczyć ZAWSZE i WSZĘDZIE niezależnie od tego czy miałeś w kieszeni 5 zł czy nie.

Dobrze napisane, trafne spostrzeżenia. Prawda. Zasada entropii - wszystko zmierza do nieuporządkowania. Jednak trza mięć nadzieje, że to przejściowy syf.

DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 25.01.2022, 14:20

WojciechAnonim pisze:
25.01.2022, 14:11
nikodem pisze:
25.01.2022, 13:59
Klimat starych stadionów to magia i niepowtarzalna atmosfera,a nie to co teraz sztuczne areny jak pudełko z bombonierkami,fakt ze gdyby nie euro12,to pewnie tak szybko nie pobudowali nowych stadionów...fuck Boniek,fuck Platini!
Co Ty piszesz? To ludzie i ich wartości oraz możliwości się zmieniły, ale tez czasy.
Pieniądze zmieniają ludzi wszystkich. Ruch kibicowski to doskonale źródło finansowe dla różnych celów, rewia mody, miejsce lansu, brak szacunku, bo liczą się pieniądze i wiara tylko siedzi i myśli co by tutaj zrobić aby pikol więcej płacili jeszcze. Biznes, kasa. Ogromne pieniądze. Im większy klub tym większa kasa. Fanatyzm? ku***! Kalkulator i liczenie. W ta stronę to poszło wszystko.

Ale przecież on to samo miał na myśli, co Ty :)

Magia tych starych stadionów, spróchniałe ławki, na których się stało, flagi z prześcieradeł przed nami i my...zaraz to wątek o TMK.

lepszyodciebie

Re: TMK

Post autor: lepszyodciebie » 25.01.2022, 15:45

Tak na szybko bo i tak za dużo czasu poświęciłem śmieciowi z szombierek.

Po pierwsze kondomie trzecia połowa to było właśnie takie forum istniejące chwile przed wyzszaszkolabudowaniajaskin, także właśnie sam udowodniłeś ze jesteś zwykły chujj do szczania. Tam jechalo z tobą kilka ekip, na czele z jedną krakowska, zapytaj tych swoich „kolegów ze szlaku”. Twój pech polega na tym że ja „noname” byłem na każdym takim forum od momentu ich powstania, licząc wszystkie od żółwi, botaników, matematyków i inne dziesiecdozera a ty szmato nigdy na żadnym, bo taki jesteś właśnie poważny, szanowany i z takiej poważnej ekipy więc trzymaj tą pizde krótko

Po drugie napisałem ci na priv ze powinienes wiedzieć które ekipy pierdoląą i ciebie i przejętą przez ciebie gazetkę, ale zaznaczyłem że jak ładnie i grzecznie poprosisz znając swoje miejsce to ci łaskawie odpowiem. Masz napisać „proszę grzecznie szanownego pana, ja zwykły menel z szombierek” to uzyskasz odpowiedź.

Najlepiej podsumowała cię Polonia, której było nawet zal cię bić bo jesteś fizyczny ułom z wyglądem i „sprawnością” ciężkiego downa. Zresztą chcieli to sami napiszą. I takie kurwisko z tak konkretnej ekipy jeszcze się tu pruje. To jest kabaret jakiś. Jak ci padnie w końcu ta gazetka to ty z głodu przecież padniesz menelu, dlatego to mój ostatni wpis na twój temat bo w realnym życiu to jesteś zwykły śmieć niewarty uwagi. Pamiętaj kim jesteś, a raczej kim nie jesteś he he

Pozdrawiam fanów w rozciągniętych dresach

Adam.turczyn
Posty: 4
Rejestracja: 25.01.2022, 16:28

Re: TMK

Post autor: Adam.turczyn » 25.01.2022, 16:44

Kolejne wcielenie tego debila. Konfidecizreymonta hksfcj lepszyodciebie kumatyinaczej to te same kurwisko co od kilku lat podszywa się pod różne ekipy bo w swojej nigdy nie miał nic do gadania

lepszyodciebie

Re: TMK

Post autor: lepszyodciebie » 25.01.2022, 17:52

Dokładnie menelu, a bardziej precyzyjnie to mam tu trzysta kont. A jak dla ciebie niech będzie i pięćset. Takie żule jak ty przecież jakoś musza sobie tłumaczyć zycie skoro im nie wyszło. Był taki jeden jak ty i tobie podobni na innym ukrytym forum, bandyta z Chelmianki o nicku ThugRKS co go tak samo o wszystko swedziala pizzda z zazdrości. Ciagle zapominał kim i skąd jest, np w „aferze mysłowickiej” z Gieksą głośno poszczekiwał do lepszych od siebie a potem się elegancko rozjebal. To ta sama liga co ty i tobie podobni, chociaż on przynajmniej byl zapraszany do miejsc o których istnieniu ty menelu nawet nie masz pojęcia. A teraz już spierdalaj bo jutro od rana znowu będziesz jebal w robocie żeby jakoś dociągnąć do tego 3500 he he

Prawo i pięść
Posty: 41
Rejestracja: 21.04.2019, 17:15

Re: TMK

Post autor: Prawo i pięść » 25.01.2022, 18:11

Typkowi nie wiadomo skąd już prawie całe forum pocisnęło a on dalej zgrywa ważniaka i pisze o jakichś ukrytych forach od dawna nie istniejących bo coś tam od kogoś kiedyś zasłyszał.

Komu kibicujesz? Skoro tu jesteś na kibolskim forum to powinieneś się pochwalić jaka to ekipa ma w swoich szeregach takiego kozaka

StefanBatory
Posty: 153
Rejestracja: 22.08.2016, 18:29

Re: TMK

Post autor: StefanBatory » 26.01.2022, 00:48

Nie dowiecie się, zaraz zacznie się od nowa obrażanie tej "osoby", bo na człowieka nie zasługuję. Tak, że jak już, to napisz, jakie te kluby mają zakaz rozmowy z TMK. 2 pudła już zaliczone

Prawo i pięść
Posty: 41
Rejestracja: 21.04.2019, 17:15

Re: TMK

Post autor: Prawo i pięść » 26.01.2022, 10:22

HKSfcj pisze:
25.01.2022, 16:25
Kompleks to mają te ulane k**** bez ambicji, żyjące latami 90 tymi, kiedy to mogli obalać jabole bez mandatu
W latach 90tych to byś się pajacu na wyjazdy bał jeździć ze strachu przed tymi ''ulanymi ku***. Doszło do tego że 20letnie kasztany z instagrama wypowiadają się na temat lat 90tych i szydzą z ludzi którzy tworzyli ruch kibicowski w Polsce.

przeciętne IQ
Posty: 109
Rejestracja: 05.10.2017, 15:59

Re: TMK

Post autor: przeciętne IQ » 26.01.2022, 11:06

Na początku lat 2000 to może i coś jeździłeś. Obsrany, przyklejony do kogoś i z zaciekawieniem przyglądający się tym jak to ich nazywasz grubasom. A prężenie się na bramce albo wyjazd furami raz na kwartał to nie to samo co bójki - zapamiętaj to sobie.

490
Posty: 227
Rejestracja: 30.06.2010, 22:04
Lokalizacja: Północ

Re: TMK

Post autor: 490 » 26.01.2022, 11:14

Ten hks i lepszyodwszystkich to dobre mają poczucie wartości mierzone mamoną, bieda mentalna
c*** w dupe temu, kto oddał głos trzaskowskiemu!

D.On TouR
Posty: 143
Rejestracja: 16.09.2019, 13:18

Re: TMK

Post autor: D.On TouR » 26.01.2022, 12:48

Siema! Czy w lutowym lub marcowym numerze TMK będzie liga ultras ? Nie które ekipy mimo swoich lig zaliczyły mega progres jak i mega regres.

Adam.turczyn
Posty: 4
Rejestracja: 25.01.2022, 16:28

Re: TMK

Post autor: Adam.turczyn » 26.01.2022, 12:52

W 2000 to ten bezklubowiec mógł na skoki do Wisły z tatą jeździć, jakim to trzeba być zakłamańcem w życiu realnym żeby w internecie tworzyć swoje alter ego i rekompensować tym swoje kompleksy

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 26.01.2022, 13:20

D.On TouR pisze:
26.01.2022, 12:48
Siema! Czy w lutowym lub marcowym numerze TMK będzie liga ultras ? Nie które ekipy mimo swoich lig zaliczyły mega progres jak i mega regres.
To samo chodzi mi od kilku dni po głowie. Ostatnie takie podsumowanie wydane było w maju 2020. Od tego czasu minęły prawie dwa lata, a jednak coś się tam działo, i to pomimo wariacji z wirusem.

DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 26.01.2022, 13:35

slonecznazks pisze:
26.01.2022, 13:20
D.On TouR pisze:
26.01.2022, 12:48
Siema! Czy w lutowym lub marcowym numerze TMK będzie liga ultras ? Nie które ekipy mimo swoich lig zaliczyły mega progres jak i mega regres.
To samo chodzi mi od kilku dni po głowie. Ostatnie takie podsumowanie wydane było w maju 2020. Od tego czasu minęły prawie dwa lata, a jednak coś się tam działo, i to pomimo wariacji z wirusem.

Właśnie, powinno być, bo to sezon ogórkowy, ale i plebiscytowy. My czytelnicy żądamy obietnicy że będzie coś takiego w TMK.
Miejsce w czołówce, wielki progres należy się Ruchowi Chorzów. A wyjazd do Kalisza to majstersztyk

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 26.01.2022, 23:31

hks i lepszy od ciebie to jedna i ta sama osoba..ja kibicuje Radomiakowi,a ty no name?Ile masz kont tutaj?Ludziom ubliżasz że mało zarabiają,ale ważne że pracują niż żerują na socjalu.Zapraszam do baru sabat,pl.jagielloński do pana Roberta!

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.01.2022, 09:06

D.On TouR pisze:
26.01.2022, 12:48
Siema! Czy w lutowym lub marcowym numerze TMK będzie liga ultras ? Nie które ekipy mimo swoich lig zaliczyły mega progres jak i mega regres.
"Liga Ultras" jest podsumowaniem posezonowym. W zeszłym roku siłą rzeczy być jej nie mogło. W tym, jeśli utrzyma się trend z normalnym (w większości) wpuszczaniem kibiców gości, pojawi się w numerze lipcowym lub sierpniowym.
Barbara Basia pisze:
26.01.2022, 15:42
A na co to komu, jakaś tam "liga ultras" ?! Jak chcecie to sobie możecie obrazki z opraw pooglądać w internecie.
Tyle, że to z oprawami nie ma zupełnie nic wspólnego.
Obrazek

D.On TouR
Posty: 143
Rejestracja: 16.09.2019, 13:18

Re: TMK

Post autor: D.On TouR » 27.01.2022, 17:09

Barbara Basia pisze:
26.01.2022, 15:42
A na co to komu, jakaś tam "liga ultras" ?! Jak chcecie to sobie możecie obrazki z opraw pooglądać w internecie.
Już lepiej więcej konkretnych artykułów do czytania.
Widać że się znasz. Ty artykule ty !

leniwiec
Posty: 706
Rejestracja: 26.02.2007, 18:23
Lokalizacja: zachód

Re: TMK

Post autor: leniwiec » 28.01.2022, 10:50

a co ma patriotyzm dawać ? Pieniądze ? Normalne życie na zachodzie Europy ? :)

Nie pogrążaj się już więcej chłopcze i zamilcz na zawsze.

Adam.turczyn
Posty: 4
Rejestracja: 25.01.2022, 16:28

Re: TMK

Post autor: Adam.turczyn » 28.01.2022, 11:32

Jak ktoś jest z bogatego domu na przedmieściach i całe życie jest utrzymywany przez rodzinę to można nie mieć szacunku do pieniędzy i fizycznej pracy. W 2003 czytałeś harego potera a nie ziny bezklubowcu

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: TMK

Post autor: kat. » 28.01.2022, 11:43

Witalski pisze:
28.01.2022, 10:41
Ile ludzi musi brać dodatkowy etat bo z tego co zarabiają im nie styka nie mówiąc już o pojechaniu gdzieś na wczasy 2 razy w roku z rodziną.
Wczasy z rodziną są menelskie. Jeszcze pewnie w Łebie. Wartościowi ludzie ruchają murzyńskie d**** na Barbadosie.

Zachwytu nad oprawą Milanu nie rozumiem. Ale to z naszej, polskiej (menelskiej) perspektywy.

DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 28.01.2022, 12:40

kat. pisze:
28.01.2022, 11:43
Witalski pisze:
28.01.2022, 10:41
Ile ludzi musi brać dodatkowy etat bo z tego co zarabiają im nie styka nie mówiąc już o pojechaniu gdzieś na wczasy 2 razy w roku z rodziną.
Wczasy z rodziną są menelskie. Jeszcze pewnie w Łebie. Wartościowi ludzie ruchają murzyńskie d**** na Barbadosie.

Zachwytu nad oprawą Milanu nie rozumiem. Ale to z naszej, polskiej (menelskiej) perspektywy.
Co do zachwytu nad oprawą. Może pomogę w zrozumieniu. Widzę to tak: tifosi podziękowali medykom za walkę w 'trudnych' czasach, na pierwszej linii o zdrowie społeczeństwa. Nie dla mnóstwa urzędników w kitlach, którzy korzystali z kowididiotowego urodzaju, ale dla tych medyków, którzy robili swoje, tj. rehabilitowali poskręcanych, poudarowych, leczyli inne schorzenia, przyjmowali w gabinetach itp. Z mojego podwórka, kanałowe leczenie zębów lub wizyta u ortopedy w czasie, kiedy wyjście do lasu, czy wiosenny spacer było śmiertelnym zagrożeniem... Może idealizuję tę oprawę, jej przesłanie i intencje. Może jest skierowana do tej części służby zdrowia, co upasła się przy tej szczególnej okazji. Wtedy też bym jej nie pochwalił i uznał za idiotyczną.

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: TMK

Post autor: kat. » 28.01.2022, 13:19

DarioRomanoli pisze:
28.01.2022, 12:40
Z mojego podwórka, kanałowe leczenie zębów lub wizyta u ortopedy w czasie, kiedy wyjście do lasu, czy wiosenny spacer było śmiertelnym zagrożeniem...
Właśnie o to mi chodzi. Że z naszej perspektywy te panegiryki dla "narażających życie" sprzęgły się z medialnym sianiem paniki i "zamykaniem lasów", a wszystko to do kupy utrwaliło zero-jedynkową, "systemową" narrację. Żeby nie było, jestem ostatnim, który j**** fartuchów i nie docenia ich poświęcenia (choć idealiści, jak w każdym środowisku, to jednostki) i nie mówię, że oprawa jest zła i nie na miejscu. Ale na naszym podwórku byłaby to niepotrzebna cegiełka do i tak już zabetonowanego przekazu.

leniwiec
Posty: 706
Rejestracja: 26.02.2007, 18:23
Lokalizacja: zachód

Re: TMK

Post autor: leniwiec » 28.01.2022, 13:48

Też mi śmierdzi tu od jakiegoś czasu brudnymi, lewackimi śmieciami

DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 28.01.2022, 14:03

[
kat. pisze:
28.01.2022, 13:19
DarioRomanoli pisze:
28.01.2022, 12:40
Z mojego podwórka, kanałowe leczenie zębów lub wizyta u ortopedy w czasie, kiedy wyjście do lasu, czy wiosenny spacer było śmiertelnym zagrożeniem...
Właśnie o to mi chodzi. Że z naszej perspektywy te panegiryki dla "narażających życie" sprzęgły się z medialnym sianiem paniki i "zamykaniem lasów", a wszystko to do kupy utrwaliło zero-jedynkową, "systemową" narrację. Żeby nie było, jestem ostatnim, który j**** fartuchów i nie docenia ich poświęcenia (choć idealiści, jak w każdym środowisku, to jednostki) i nie mówię, że oprawa jest zła i nie na miejscu. Ale na naszym podwórku byłaby to niepotrzebna cegiełka do i tak już zabetonowanego przekazu.
Teraz rozumiem o co Ci chodzi. Choć jestem odmiennego zdania. Co do naszego podwórka. Gdyby taka Polonia Przemyśl zrobiła oprawę, dziękując dr Bodnarowi, który w swojej przychodni lekiem na grypę leczył od początku tę 'śmiertelną' chorobę i pomógł ich kilku chłopakom to byłby nietakt, bo wykorzystaliby to jako podziękowanie za trud dla horbanogutosimona. Też to chyba rozumiem. Wątek wyjaśniony

Prawo i pięść
Posty: 41
Rejestracja: 21.04.2019, 17:15

Re: TMK

Post autor: Prawo i pięść » 28.01.2022, 14:46

Panowie to nie lewak.To wychowany w kulcie pieniądza instagramowy chuligan. Takich niestety teraz pełno. Kiedyś prawdziwy chuligan miał szacunek do innych, dziś chłopiec z internetu co raz w roku pojedzie się gdzieś ponapinać myśli że wszystko mu wolno. No ale życie go prędzej czy później nauczy szacunku. Na razie jest na garnuszku rodziców to bryka.

PSonTour
Posty: 98
Rejestracja: 18.12.2017, 15:47

Re: TMK

Post autor: PSonTour » 28.01.2022, 15:25

HKSfcj pisze:
28.01.2022, 14:24
Dla was przegrańcy życiowi, każdy kto sobie dobrze radzi, nie kradnie i ma bekę z meneli to jest od razu lewakiem. Muszę was zmartwić i powiedzieć, że patologia i menelstwo już nikomu nie imponuje. Dajcie znać to przyjdziecie pozamiatać mi chatę to wam kopse na ruchy. Dzisiaj piątek to kupicie sobie dwie torby fety ze świetlówkami plus czteropak żubra.

A Ty co dzisiaj będziesz robił i,jakie piwo pija zarobasy ?

Oden2
Posty: 447
Rejestracja: 31.08.2012, 04:03

Re: TMK

Post autor: Oden2 » 28.01.2022, 15:29

Gosciu ewidentnie pisze o sobie. Leczy swoje kompleksy i proboje podbudowac swoje upadle ego w internecie. Coraz czestszy przypadek na tym forum zauwazylem, jacys koniobijcy, ktorzy nawet nie byli na jednym wyjezdzie wyzywaja normalnych kibicow od tego kim sami sa w realnyn zyciu. Na chwile daje im to jakas satysfakcje ale na dluzsza mete pogarsza ich stan jeszcze bardziej. Chlopcy ktorzy byli bici i opluwani prawdopodobnie probowali zakotwiczyc na trybunach swojego klubu ale tam tez pewnie zalapali sie na szydere dlatego teraz proboja sie wyzywac w jedyny mozliwy im sposob, wyzywanie ludzi od biedakow ktorymi sami sa.

DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 28.01.2022, 17:10

Ale psychoanaliza wyszła z tych waszych dyskusji. Szukają bidule wsparcia, więc żałujmy ich, a nie gańmy ich biedę...umysłową - może jest jeszcze nadzieja.
W błyszczącym i polukrowanym szajsie widzą wartościowy świat - nie idźcie tą drogą młode wilcy.

Wracając na chwilę do wątku oprawy dla medyków, tak wyglądała:
Obrazek

JihadLegia
Posty: 127
Rejestracja: 24.12.2021, 13:47

Re: TMK

Post autor: JihadLegia » 31.01.2022, 16:09

W najnowszym numerze TMK jest cykl wymarłe ekipy z województwa świętokrzyskiego?
W sumie jak tak patrzę na mapki wymarłych ekip z tego cyklu to analogicznie przydała by się taka mapka z istniejącymi ekipami :)

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 31.01.2022, 17:47

I taki pomysł też zrodził się w mojej głowie już przy pierwszych opisywanych województwach. Jednakże czy zostanie wdrożony? Czas pokaże. Tu praca zdaje się być nieporównywalnie większa, niż przy ekipach wymarłych, które często były meteorami. Ekipy działające charakteryzuje ciągłość, a za tym idzie niejednokrotnie całkiem konkretna historia kibicowska. Można byłoby wyrządzić niechcący krzywdę wielu ekipom, a wiwisekcji nie mam zamiaru przeprowadzać.
Kwestia tylko jest dość istotna - jak to ugryźć, żeby miało ręce i nogi. No bo... taka Legia, którą reprezentujesz też jest ekipą istniejącą. Totalnie nie wyobrażam sobie opisywania takich ekip - to nawet nie wchodzi w rachubę. Co więcej - wiele ekip z tych, które przez lata były w letargu nagle powróciło na scenę, a w cyklu wymarłych się znaleźli, gdy jeszcze na tą scenę nie powrócili. Mam z tym zgryz, bo z drugiej strony, jeśli przyjąć, że istniejące ekipy zrobimy na zasadzie tylko mniejszych szajek, to gdzie znajduje się granica między ekipą mniejszą a średnią? Mogą tu być sytuacje, w których się co poniektórzy poobrażają.
Obrazek

DarioRomanoli
Posty: 100
Rejestracja: 22.09.2021, 11:02

Re: TMK

Post autor: DarioRomanoli » 31.01.2022, 19:53

Ugryść można by tak. Pominąć ekipy ze szczebla centralnego, a więc Ekstraklasa, 1, 2 ligę. Wiadomo jakoś trzeba znaleźć kompromis. Tak czy siak pokrzywdzeni będą. Mnóstwo roboty, żeby wygrzebać 'działające'. Pole minowe.

Lata temu w TMK był ranking wszystkich ekip pogrupowanych na zasadzie koszyków, nie miejsc. Źe wtedy świat się nie zawalił...

Wózek
Posty: 45
Rejestracja: 08.10.2016, 09:58

Re: TMK

Post autor: Wózek » 01.02.2022, 11:05

Z kim w najbliższym TMK będzie wywiad ?

Czy plemplem myślał aby powrócił do TMK dział podzielone miasta ? Jest tego w Polsce trochę. Takie przypadki jak Dębica, Przemyśl, Tarnów nie wspominając o najbardziej podzielonym jak Jaworzno.

Oraz można pomyśleć nad tematem "stracone miasta" jak np Kwidzyn + lokalne Rodło na korzyść Widzewa.

lepszyodciebie

Re: TMK

Post autor: lepszyodciebie » 01.02.2022, 11:16

Pare dni mnie nie było a internetowe frajery dalej całe spocone he he. Bez wchodzenia w dyskusje z podludźmi - cieszcie się ze vat na paliwo obniżyli bo w lipcu jak 23% wskoczy spowrotem i będziecie mieć wache po 7/8zl to połowa z was się na rowery poprzesiada a wasze bąbelki będą się za was jeszcze bardziej wstydzić. Lecicie dalej tylko nie używajcie za dużo prądu bo pamiętajcie podrozal ha ha a ja sobie zajrzę za tydzień

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.02.2022, 12:34

Wózek pisze:
01.02.2022, 11:05
Z kim w najbliższym TMK będzie wywiad ?
„TO MY KIBICE” NR 2 (243) LUTY 2022
W NUMERZE:

Fotoreportaże z 2 meczów:
Trening noworoczny Tarnovii Tarnów
Anwil Włocławek-Stal Ostrów Wielkopolski

Kontynuujemy „Rachunek sumienia” – tym razem „Kalkulator” poruszył dwa kolejne grzechy główne – chciwość oraz nieczystość.

Jedziemy dalej z „Wymarłymi ekipami”. Najnowszy numer pisma odkrywa województwo świętokrzyskie, usiane ciekawymi już niedziałającymi szajkami. Musicie koniecznie przeczytać, która z ekip na fladze miała dopisek „Red jabol power”, której stadion niegdyś gościł wielkie firmy, a dziś tworzy prawdziwe pole uprawne, która w ciągu dwóch tygodni pozbawiona została dwóch płócien albo dlaczego Kielce nie były 100 % Korona ;).

Wywiadu naszemu magazynowi udzielili kibice Ruchu Radzionków. To ekipa, która nie może się poszczycić przeżyciami takimi, jak tuzy świata kibicowskiego czy nawet ekipy średniej wielkości, ale swoje przeżycia ma – głównie ze względu na swoje umiejscowienie geograficzne. Bagaż historii kibicowskiej Cidry też mają niemały, o czym dokładnie opowiedzieli w trakcie rozmowy. Dotychczas sądzono, że ruch kibicowski na żółto-czarnych rozkręcili miejscowi rywale – opowieści Cidrów zadają kłam tym teoriom. Kibice z Radzionkowa nie uniknęli również trudnych dla nich pytań, bo ich zabraknąć w takim wywiadzie nie mogło. Czego dotyczyły? To już zapraszamy do lektury.

Po długim okresie niebytu wraca rubryka „20 lat temu”. To już jedno z ostatnich jej wydań. Warto wrócić do tamtych chwil, które budowały fanatyzm w niejednym chłopaku do dziś trwającym na trybunach.

Bardziej współcześnie natomiast zabarwiony jest cykl „Polskie koalicje”, a tam opisana została Mieszanka wybuchowa, jak nazwano relację na linii ŁKS Łódź-Zawisza Bydgoszcz oraz ekip z tymi dwoma bandami sprzymierzonych.

Sporo czasu nie gościliśmy na naszych łamach opisów fan clubów – udało nam się rubrykę odkurzyć i w najnowszym numerze swoją historię opisali fanatycy warszawskiej Legii z Brodnicy. Przedstawiciele legijnego miasta zawarli w niej parę ciekawostek, a podana liczba ich najliczniejszego wyjazdu na mecz Legii w sile 120 osób robi wrażenie na każdym, bez względu na prezentowaną opcję kibicowską.

Świetną historię swojej działalności w dziale „Mniejsze ekipy” opisali fanatycy Sparty Szepietowo. To bardzo mocno niedoceniana szajka, od lat stojąca na straży moralności dawnych kibicowskich wartości. Kawał materiału i historii godnej szerszego przedstawienia.

Jednym z bardziej znanych konfliktów, który rozpala umysły kibicowskiej Polski ostatnimi laty jest relacja na linii Jarota Jarocin-Nielba Wągrowiec. Szalikowcy obu ekip zaprezentowali swój punkt widzenia na powstanie tej nienawiści, a wszystko zostało opisane i okraszone klimatycznymi fotkami w artykule pt. „Geneza konfliktu na linii Jarota Jarocin-Nielba Wągrowiec”. Aż dziw, że w polskich realiach mogła powstać kibicowska kosa na niwie czysto piłkarskiej!

Numer zwieńcza rubryka „Wyjazdowicze”, w której fanatyk GKS-u Tychy bardzo konkretnie opisał swoje przeżycia na wyjazdowym szlaku. Nie zabrakło tam wspomnień z kultowych wydarzeń z powrotu GKS Tychy z Pogoni Szczecin oraz głośnego wyjazdu tyszan na Stoczniowiec Gdańsk. Obie te awantury jeszcze nigdy w przestrzeni medialnej w kibicowskich realiach nie zostały opisane.

Oprócz tego suta galeria fotek z rundy jesiennej w wykonaniu polskich ekip.

– „Old School” KS Myszków, Radomiak Radom, RKS Radomsko, Wisła Kraków i Najmniejsi
– „Graffiti” Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Obrazek
Wózek pisze:
01.02.2022, 11:05
Czy plemplem myślał aby powrócił do TMK dział podzielone miasta ? Jest tego w Polsce trochę. Takie przypadki jak Dębica, Przemyśl, Tarnów nie wspominając o najbardziej podzielonym jak Jaworzno.
Oraz można pomyśleć nad tematem "stracone miasta" jak np Kwidzyn + lokalne Rodło na korzyść Widzewa.
Pewnie, że plemplem81 myślał o rubryce "Podzielone miasto". Nie tak łatwo jednak takie opisy zdobyć. Tarnowa to przypadkiem już nie było w rubryce "Podzielone miasto" w numerze 220 ze stycznia 2020 roku ;)? Podział Jaworzna był fajnie opisany przez Gieksę w opisie ich fan clubu, aczkolwiek rzeczywiście, nie było przedstawionego spojrzenia kibiców chorzowskiego Ruchu, o lokalnych Szczakowiance i Victorii nie wspominając. O opisie Wisły z Jaworzna można zapomnieć.
Z Dębicą jako miastem kibicowsko podzielonym to chyba przedobrzyłeś. Ale to już musiałby się wypowiedzieć Igloopol, na ile czują się stłamszeni.
"Stracone miasta" - ciekawy temat. Pisałem w tej sprawie do paru ekip właśnie z takich miast - ci, co byli w dołku, by móc opisać jak to było za ich czasów stwierdzali, że dopóki mają doły, to nie będą nic pisać i czekają na lepsze czasy. I na tym pomysł rubryki się skończył.
Obrazek

zgredzik
Posty: 269
Rejestracja: 06.07.2011, 02:57

Re: TMK

Post autor: zgredzik » 01.02.2022, 15:42

To się odezwij do ekip, co przejęły, a nie do tych, co stracili. Ci będą bardziej chętni dzieleniem się nowinkami.

plemplem81
Posty: 709
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 01.02.2022, 17:37

zgredzik pisze:
01.02.2022, 15:42
To się odezwij do ekip, co przejęły, a nie do tych, co stracili. Ci będą bardziej chętni dzieleniem się nowinkami.
Nie do końca to tak wygląda, niestety.
23 cm w zwisie pisze:
01.02.2022, 15:49
Kiedyś pisałeś, że to już "na pewno" koniec rubryki "20 lat temu" i już więcej jej nie będzie, a tu proszę.. :)
No bo to rzeczywiście jest ostatnie wydanie "20 lat temu", tyle, że rozbite na wiele odcinków, bo tych wspomnień zebrało się niemało (dzielone było co roku sezonami). Jeszcze będzie w następnym numerze i to już finito.
23 cm w zwisie pisze:
01.02.2022, 15:49
Myślałem, że Legia w ogóle się nie udziela dla TMK, a tu wywiad z ich Fan Clubem ?!
To nie wywiad, lecz opis.
HKSfcj pisze:
01.02.2022, 16:56
To nie jest wywiad z legionistą ze wsi tylko zwykły nieobiektywny opis FC
Opis pisał przedstawiciel tego fan clubu.
23 cm w zwisie pisze:
01.02.2022, 15:49
Kto jest na okładce ?
Foto z meczu Elana Toruń-Zawisza Bydgoszcz.
23 cm w zwisie pisze:
01.02.2022, 15:49
Ogólnie numer zapowiada się ciekawie. Trzeba zakupić :)
Dzięki. Osobiście również uważam, że numer jest interesujący, dużo jest do czytania rzeczy, których w necie brak. Gdyby ekipy były bardziej otwarte na współpracę, opisy, pomoc przy materiałach - na tym oparłbym przyszłość "TMK". No, ale to "gdyby"... Może ktoś, kto będzie za jakiś czas po mnie prowadził pismo będzie w stanie dotrzeć i otworzyć ludzi i stworzyć jakiś bardziej przyjazny kibolom projekt.
Obrazek

Doktor P(r)awica
Posty: 351
Rejestracja: 25.07.2015, 21:45

Re: TMK

Post autor: Doktor P(r)awica » 01.02.2022, 20:27

W mojej ocenie jako całkiem ciekawa rubryka mogły by być opisy małych ekip, które działają na zasadzie bycia fan clubem ale jednocześnie wiadomo ze powiedzmy (w naszym przypadku) Piast Nowa Ruda to Śląsk Wrocław.

Można by było z jednej strony robić to albo na zasadzie województwa albo na zasadzie danego klubu i idąc po kolei opisywać te aktywne ekipy. Za ileś tam numerów można by było opisać te ekipy samodzielne, które działają bez dużego brata nad głowa nazwijmy to. W jakiś sposób pozwoliło by to opisać ekipy aktywne, ale bez całego tego zamieszania jak wspominałaś wcześniej, ze ktoś został pominięty bądź nie i pozwoliło by to ominąć opisy dużych ekip.

JihadLegia
Posty: 127
Rejestracja: 24.12.2021, 13:47

Re: TMK

Post autor: JihadLegia » 04.02.2022, 17:02

DarioRomanoli pisze:
31.01.2022, 19:53
Ugryść można by tak. Pominąć ekipy ze szczebla centralnego, a więc Ekstraklasa, 1, 2 ligę. Wiadomo jakoś trzeba znaleźć kompromis. Tak czy siak pokrzywdzeni będą. Mnóstwo roboty, żeby wygrzebać 'działające'. Pole minowe.

Lata temu w TMK był ranking wszystkich ekip pogrupowanych na zasadzie koszyków, nie miejsc. Źe wtedy świat się nie zawalił...
No pominięcie ekip ze szczebla centralnego jest trochę idiotyczne bo poziom gry nie równa się poziomowi ekipy. Chyba że chodzi właśnie o te kibolskie koszyki. Kiedyś było coś takiego że 80 ekip było w takich koszykach.

Philipss
Posty: 16
Rejestracja: 17.10.2021, 18:46

Re: TMK

Post autor: Philipss » 07.02.2022, 11:14

Najnowsze TMK wjechało już na empik ? Lub kiedy się tam pojawi ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19WTJ89, ANTYpzpn, MiłySc, rentier1920 i 171 gości