TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Futbolobnazony87
Posty: 122
Rejestracja: 18.01.2022, 16:11

Re: TMK

Post autor: Futbolobnazony87 » 04.09.2022, 19:24

plemplem81 pisze:
22.08.2022, 23:39
Hugo Boss pisze:
22.08.2022, 19:06
To ja w związku z tym. W opisie Polonii Przemyśl czytam o "wojnie w Ukrainie". Całe życie mówiło/pisało się "na Ukrainie", tak samo jak "na Litwie" czy "na Lubelszczyźnie". Nową wersję usilnie propagują media typu wyborcza, onet czy tvn, dziwnym trafem akurat od lutego/marca. Wcześniej to nie miało miejsca. Mocno zdziwiłem się widząc "nowomowę" w piśmie kibicowskim.
Dobrze myślisz, ale porównywanie regionu Lubelszczyzny do suwerennego państwa jest nietrafne. Bo właśnie o tą niezależność tu chodzi. Łap wyklarowanie tematu - Rada Języka Polskiego: [link] oraz Państwowe Wydawnictwo Naukowe: [link]. Nie posądzałbym tych instytucji o tęczowe spiski ;). Racja jednak, że ten temat podniesiony został od marca br. Przejrzałem historię stron - faktycznie nikt o tym wcześniej nie pisał. Dobrze, że w końcu to zostało uwypuklone.
Hugo Boss pisze:
22.08.2022, 19:06
Wg mnie nawet lepiej, że prowadzący jest z mniejszej ekipki, nawet balansującej na granicy istnienia. Przynajmniej mamy w TMK obiektywizm.
Mam wrażenie, że w wielu sytuacjach to w ogóle mi otwiera drzwi do jakichkolwiek rozmów. Właśnie zaściankowość mojej prawie nieżyjącej grupy kibicowskiej i w pewnym sensie jej folklor powodują, że mogę rozmawiać i z Widzewem Łódź, i z Lechem Poznań, i z Zagłębiem Sosnowiec, i z Cracovią, i ze Śląskiem Wrocław itp., itd. Dla ludzi jestem po prostu niegroźny szaraczek. No i świetnie, że tak jest.
Bardzo żałuję, że na wywiady zacząłem jeździć tak późno, od momentu, gdy przejąłem prowadzenie pisma i postawiłem wywiady jako numer 1 w "TMK". Wszystkie wcześniejsze były robione fatalną metodą wysyłania pytań mailem - to był dramat. Dziś z tych ekip, które dały wywiady mailowe wycisnąłbym dużo więcej ciekawych wątków. Szkoda wielka.
Jeszcze parę słów odnośnie wywiadów - w ostatnich 3 miesiącach zrobiłem wielki tour de Polska. Poszło Podkarpacie, Lubelszczyzna, Podlasie oraz Pomorze. 9 wywiadów czeka na swoją kolej, a jeszcze w centralnej Polsce zapowiada się numer 10. Od października rusza wywiadowa karuzela, bo we wrześniu priorytetem były relacje z meczów pucharowych polskich ekip. Przypuszczalnie żadnej z nich nie znajdziecie w necie.
Kiedy był wywiad z Zagłębie Sosnowiec ???



dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 04.09.2022, 21:21


tak tylko pytam
Posty: 117
Rejestracja: 03.04.2015, 17:46

Re: TMK

Post autor: tak tylko pytam » 08.09.2022, 17:48

Te co raz późniejsze zapowiedzi TMK i co raz późniejsze wypuszczanie nowych numerów, to tak celowo jest robione ?

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: TMK

Post autor: Zupełnie Zielony. » 08.09.2022, 18:40

Umknęło mi- do plemplem81
Twój cytat: Jednak w czasach najwyższej ligi całe Podkarpacie sunęło na mecze do Mielca. Stal jako jedyna] mogła poszczycić się w tamtej części Polski ruchem kibicowskim już w latach 70
Jedyna??? co za bzdury pleciesz? Na Wisłoce ruch kibicowski kształtował sie już od około połowy 70tych lat (graliśmy wtedy w II lidze)
Foto z 1979 roku:
Obrazek
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 08.09.2022, 22:15

Futbolobnazony87 pisze:
03.09.2022, 10:37
Będzie wywiad we wrześniowym numerze ?
vide
plemplem81 pisze:
22.08.2022, 23:39
Od października rusza wywiadowa karuzela, bo we wrześniu priorytetem były relacje z meczów pucharowych polskich ekip.
Zupełnie Zielony. pisze:
08.09.2022, 18:40
Na Wisłoce ruch kibicowski kształtował sie już od około połowy 70tych lat (graliśmy wtedy w II lidze)
Pisząc o latach 70. oczywistą sprawą jest, że mam na myśli tenże okres biorąc pod uwagę już jego same początki, włącznie z rokiem 1970. Natomiast ty naginasz rzeczywistość wpierw pisząc o około połowie lat 70., po czym wrzucasz zdjęcie z roku 1979 przypadkowo parę lat w tym sprytnym zabiegu gubiąc. Rok 1979 to nie "około połowy lat 70.". To już końcówka lat 70. Jakby nie patrzeć, to "nieco" parę lat "uciekło". Biorąc pod uwagę to, co napisałem o latach 70. w wykonaniu Stali Mielec to tworzy różnicę aż 9 lat. Cała dekada przepaści czasowej.
Jednakże jest źdźbło prawdy w tym, co napisałeś. Błędnego zwrotu użyłem. Jeśli zatem moja teza zabrzmi: "Kibice Stali Mielec byli pierwszą zorganizowaną grupą kibicowską w południowo-wschodniej Polsce", czy wówczas minę się z prawdą?

STAL MIELEC
Rok 1969:
Obrazek

Rok 1973 - Stal Mielec-Wisła Kraków:
Obrazek

Rok 1973 - Stal Mielec-Crvena Zvezda Belgrad (mecz w Krakowie):
Obrazek

I na koniec jeszcze moje pytanie do ciebie, które od bardzo dawna chodziło mi po głowie, ale jakoś nigdy nie było sposobności zadania go, a teraz nadarza się idealna możliwość. W swojej historii kibicowskiej Stal Mielec napisała, że na ich mecze na początku lat 70. jeździli ludzie z różnych okolicznych miast, między innymi z Dębicy. Czy to oznacza, że inspiracją dla powstania ruchu kibicowskiego na Wisłoce było właśnie to, czego ludzie z Dębicy naocznie doświadczali w Mielcu?
Obrazek

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 09.09.2022, 11:36

tak tylko pytam pisze:
08.09.2022, 17:48
Te co raz późniejsze zapowiedzi TMK i co raz późniejsze wypuszczanie nowych numerów, to tak celowo jest robione ?
Nie

https://tomykibice.pl/to-my-kibice-nr-9 ... uJmpswAVjg
Obrazek

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: TMK

Post autor: Zupełnie Zielony. » 09.09.2022, 15:48

do: plemplem81
Ja naginam? Napisałeś wyraznie że byli jako "jedyna" ekipa w latach 70tych! Nie potrafisz się przyznać do błędu w dodatku bełkoczesz pozniej jeszcze bardziej się pogrążając...
Napisałem że u nas zaczęło sie to kształtować od około połowy lat 70tych (prawdopodobnie). Zdjęcie załączyłem przy okazji (jako najstarsze zachowane) co przecież nie oznacza że okurat wszystko zaczeło się od tego zdjęcia / okresu...
Jeszcze raz powtarzam - u nas zaczeło sie to kręcić około połowy lat 70tych (czyli można przyjąć 1975r)
Tak Stal Mielec była prawdopodobnie pierwsza (mam na myśli ówczesny teren podkarpacia). PD-Wsch Polską bym to nie nazywał bo różnie można ten teren interpretować.
Nie wiem po co wklejasz to zdjęcie z trzymanymi transparentami (Stali Mielec) i to w dodatku z dygnitarzami / piłkarzami. U nas też takowe trzymali i to w latach 60tych (na dole załączam linki do zdjęć) bez wklejania obrazu (ikonki) ponieważ to tylko pikniki / zwykli ludzie a prezentuję jako przykład.
Tak, w latach 70tych ludzie (pikniki) jezdzili na mecze I ligowej Stali, zresztą było to przez cały okres ich gdy w najwyższej lidze. Tyle że co w tym dziwnego? ma nam (Dębicy) coś umniejszać? Zdziwiłbyś się ile ludzi (pikniki) jezdzi na Nieciecze - śmiało mogliby zająć jeden duży sektor w Niecieczy. Tyle że oni jezdzili i jezdzą aby zobaczyc piłkę w lepszym wydaniu, co to ma wspolnego z kibicami? Zdaję sobie sprawę że kibice z Mielca lubią nam tym "dogryzać" ale przecież lata były jakie były, nie każdy miał nawet telewizor w domu... (...). Z Mielca od 2000 roku (czyli wspólcześnie) masa ludzi jezdziła do dębickiej galerii, Mac'a (drugi w województwie) na lodowisko (tutaj nawet ludzie z odleglejszego Tarnobrzega) nie wspominając o korzystaniu z PKP Dębica (...) Tyle że co w tym dziwnego- u nich nie było - u nas były ów przybytki. Jeśli miałbym jeszcze po drążyć ten temat to sporo ludzi z Dębicy jezdzi na żużel czy to do Rzeszowa czy Tarnowa - tyle że ich nie interesują w/w kluby (sam znam dwóch takich) a to aby pogapić się na ścigające sie motory...
Proszę ciebie! Wyraznie zaznaczyłem że w latach 70tych graliśmy w II lidze (ówczesnym przedsionku ekstraklasy lata 1973- 1979r) nie bez powodu! Jaki czynnik zdecydował o zalążkach kibicowania na Wisłoce (w ów latach) - nie jest mi znane.
Na pewno w latach 70tych kibice z Dębicy jezdzili jako fc Wisły Kraków (z tej grupy zresztą powstali kibice Igloopolu - początek lat 80tych). Drugi czynnik to taki że przecież na Wisłokę w II lidze przyjezdzali zorganizowani przyjezdni więc to zapewne było drugim czynnikiem a trzeci, no cóż pewno także podpatrywanie w Mielcu. Tyle że to tylko moje przypuszczenia i gdybanie...
Kończąc temat - zorganizowani kibice Wisłoki Wisłoki powstali gdzieś w tych latach o których wspominam a co za tym idzie Stal Mielec nie było "jedyna" w latach 70tych. Tyle.

Foto z trzymanymi transparentami 1963 rok w meczu z Resovią. Przy czym jeszcze raz zaznaczam - to są zdjęcia pikników / zwyczajnych ludzi:
[link]
[link]
Foto rok 1967.
[link]
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 09.09.2022, 20:02

12 września na rynku ukaże się 250 numer magazynu „To My Kibice!”. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym wydaniu miesięcznika!


„To My Kibice” nr 9 (250) wrzesień 2022

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 35 meczów:

Pogoń Szczecin-Broendby Kopenhaga

Raków Częstochowa-FK Astana

Rapid Wiedeń-Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk-Rapid Wiedeń

Broendby Kopenhaga-Pogoń Szczecin

Dinamo Batumi-Lech Poznań

Spartak Trnawa-Raków Częstochowa

Vikingur Reykjavik-Lech Poznań

Raków Częstochowa-Spartak Trawa

Zagłębie Lubin-Śląsk Wrocław

Korona Kielce-Legia Warszawa

Lech Poznań-Stal Mielec

Jagiellonia Białystok-Widzew Łódź

Cracovia-Legia Warszawa

Widzew Łódź-Lech Poznań

Stal Mielec-Cracovia

Legia Warszawa-Piast Gliwice

Zagłębie Lubin-Lech Poznań

Śląsk Wrocław-Widzew Łódź

Widzew Łódź-Legia Warszawa

Lech Poznań-Śląsk Wrocław

Zagłębie Sosnowiec-Resovia Rzeszów

Resovia Rzeszów-Wisła Kraków

Arka Gdynia-Zagłębie Sosnowiec

Podbeskidzie Bielsko-Biała-GKS Katowice

Odra Opole-Wisła Kraków

GKS Tychy-Wisła Kraków

Kotwica Kołobrzeg-Stomil Olsztyn

Polonia Warszawa-Stomil Olsztyn

Olimpia Elbląg-Stomil Olsztyn

Hutnik Kraków-Siarka Tarnobrzeg

Chrobry II Głogów-Stilon Gorzów Wielkopolski

Karkonosze Jelenia Góra-BKS Bolesławiec

GKS Bełchatów-Skalnik Sulejów

Start Gniezno-Falubaz Zielona Góra

Kontynuujemy rozpoczęty w poprzednim numerze cykl Wymarłe ekipy, który tym razem koncentruje się na województwie podkarpackim. Druga część to odkrycie kolejnych kart jednego z najbogatszych województw w naszym kraju pod kątem kibicowskim. Czytelników czeka jeszcze trzecia część, z którą będzie można zaznajomić się w kolejnym wydaniu naszego magazynu. Póki co zaprezentowane zostały następne ekipy do litery R włącznie. Wśród tych przedstawionych standardowo znalazło się parę rodzynków. Która mniejsza ekipa będąca w obozie resoviackim toczyła dość ciekawą lokalną wojenkę z inną silną ekipą jeżdżącą na Wisłokę Dębica? Jaka szajka, której geograficzne umocowanie było jej zdecydowanym przeciwnikiem (miejscowość leży pomiędzy dwoma antagonistycznie nastawionymi większymi ekipami), stanowiła dobre zaplecze dla Chuliganów Miasta Szkła, ale ostatecznie została rozbita? Która ekipa miała tego pecha (szczęście?), że płot na ich stadionie stanowiły barierki drogowe? Kibice której paczki po doprowadzeniu do wojny na linii dwóch fan clubów silniejszej grupy kibicowskiej zostali odstrzeleni z rodziny i tym ruchem zakończono na ich trybunach działający ruch kibicowski? W logo której grupy kibicowskiej widnieje pysk gęsi? Najpierw punki, później skini – jedna z barwniejszych ekip na Podkarpaciu zapisała taką historię na swoich trybunach – która to? Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania – odpowiedzi znajdziesz w słowach lektury Wymarłych ekip.

Swoją ekipę w dziale Przedstawiamy fan cluby zaprezentowali kibole Arki Gdynia z Człuchowa. Jak to się stało, że miejscowość oddalona o tak wiele kilometrów od Gdyni została w pełni opanowana szałem kierowanym w stronę Ludzi Morza? Ten ciekawy wątek oraz parę innych rozwieją człuchowscy fanatycy Arki w prezentacji swojego fan clubu.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” Bałtyk Gdynia, GKS Bełchatów, Gwardia Koszalin, Miedź Legnica i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

BOBO1
Posty: 29
Rejestracja: 20.05.2018, 12:19

Re: TMK

Post autor: BOBO1 » 12.09.2022, 12:28

Nowe TMK dziś już dostępne?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2022, 13:18

tak tylko pytam pisze:
08.09.2022, 17:48
Te co raz późniejsze zapowiedzi TMK i co raz późniejsze wypuszczanie nowych numerów, to tak celowo jest robione ?
Jeszcze nawiązując do tych pytań, gdyż ostatnio zdawkowo tylko się do nich odniosłem, od października "TMK" będzie wychodziło wcześniej. Rozmawiałem na ten temat z wydawcą. Będę się starał tak dystrybucję magazynu rozwiązać, by zaraz na początku miesiąca pismo witało w rękach Czytelników. Obiecać nie mogę, ale słowo daję, że się postaram dystrybucję nieco "zdyscyplinować".
BOBO1 pisze:
12.09.2022, 12:28
Nowe TMK dziś już dostępne?
Tak.
Obrazek

ludwik16
Posty: 29
Rejestracja: 12.03.2017, 18:54

Re: TMK

Post autor: ludwik16 » 12.09.2022, 13:33

Czy powrócą wywiady z ekipami??? Ostatnio tylko dla nich kupowałem tmk..Wymarłe ekipy przy tym niestety usypialem..

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2022, 14:16

Wymarłe ekipy to cykl, który z pewnością najbardziej interesuje każdego, gdy dochodzi do tematu jego województwa albo nawet i jego własnej ekipy. Życie. Nie dogodzisz każdemu. A to, że nudny? Legii, Lechów i Widzewów na tej scenie za wiele nie ma. Jest dużo więcej Bieszczad, Tomasovii i Zalewów. Ledwo żyjących, ale najczęściej już pogrzebanych. Jedni takie grupy szanują, inni szykanują. Kwestia priorytetów i spojrzenia na życie. Część z tych ekip była poważnie działająca, część dużo mniej, jednakże wszyscy razem tworzyli kibicowską scenę - czy się tego chce, czy nie. W latach apogeum działania całej sceny nawet nie było szans, by zdobyli choć trochę miejsca w "TMK", bo było tak barwnie, tak bujnie, że nie łapały się czasem duże firmy na reportaże, a co dopiero takie maleństwa (no i ilość stron magazynu była skromniejsza). Dlatego to jest ich moment. Może pośmiertny, ale swego rodzaju hołd z mojej strony. Uważam, że jesteśmy (jako kibicowskie pismo) im to winni. Czyż nie chciałbyś dziś przeczytać reportażu z meczu Błękitni Ropczyce-Lechia Sędziszów Małopolski albo Szarotka Nowosielce-LKS Zarszyn? Ja bardzo - jaka to byłaby świeżość pośród tego, w czym taplamy się od kilku lat. Jedno i to samo na okrągło. Te ekipy zajebiście urozmaicały scenę, barwnie się prezentowały, biły się między sobą na zupełnym spontanie i bez żadnych kalkulacji. Może i to były kilkuletnie zrywy zwykłych chłopaków z małych miejscowości. To jest nieistotne. Liczyło się ich serce i prawdziwość. Dziś tych wszystkich ekip już nie ma i nie wrócą. We mnie działa syndrom nostalgii. U ciebie przecież nie musi... Natomiast przekonany jestem, że nasz trud w tym elemencie będzie podstawą do niejednej pracy magisterskiej (a już kilka takich, bazujących na treści naszego pisma, powstało).
Wywiady oczywiście będą - cała seria jest w przygotowaniu. Cytuję samego siebie: "W ostatnich 3 miesiącach zrobiłem wielki tour de Polska. Poszło Podkarpacie, Lubelszczyzna, Podlasie oraz Pomorze. 9 wywiadów czeka na swoją kolej, a jeszcze w centralnej Polsce zapowiada się numer 10. Od października rusza wywiadowa karuzela, bo we wrześniu priorytetem były relacje z meczów pucharowych polskich ekip".
Obrazek

BOBO1
Posty: 29
Rejestracja: 20.05.2018, 12:19

Re: TMK

Post autor: BOBO1 » 12.09.2022, 18:06

plemplem81 pisze:
12.09.2022, 13:18
tak tylko pytam pisze:
08.09.2022, 17:48
Te co raz późniejsze zapowiedzi TMK i co raz późniejsze wypuszczanie nowych numerów, to tak celowo jest robione ?
Jeszcze nawiązując do tych pytań, gdyż ostatnio zdawkowo tylko się do nich odniosłem, od października "TMK" będzie wychodziło wcześniej. Rozmawiałem na ten temat z wydawcą. Będę się starał tak dystrybucję magazynu rozwiązać, by zaraz na początku miesiąca pismo witało w rękach Czytelników. Obiecać nie mogę, ale słowo daję, że się postaram dystrybucję nieco "zdyscyplinować".
BOBO1 pisze:
12.09.2022, 12:28
Nowe TMK dziś już dostępne?
Tak.
Do empików jednak dziś nie dotarł.

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 12.09.2022, 18:50

Po 2 wywiady na numer ;)

Antarktyda1
Posty: 11
Rejestracja: 20.08.2017, 09:34

Re: TMK

Post autor: Antarktyda1 » 22.09.2022, 19:34

Chetnie sprzedam gazetki :
2008 - nr 1,4,7,8
2009 - nr 7,10,12
2010 - nr 1,3,8
2011 - nr 1,4,6,9,11,12
2012 - nr 3,4,12
2013 - nr 2,3,5,7, 8,10,11,12
2014 - nr 2,4,7,11,12
2016 - nr 3
2019 - nr 9

Priv

Futbolobnazony87
Posty: 122
Rejestracja: 18.01.2022, 16:11

Re: TMK

Post autor: Futbolobnazony87 » 25.09.2022, 09:16

Z kim wywiad w październikowym numerze ?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.09.2022, 08:50

Z ekipą, która jeszcze wywiadu w historii nigdy nie dała. Strzelajcie. Kto trafi dostaje numer gratisowo wysyłką pocztową :).
Obrazek

JihadLegia
Posty: 127
Rejestracja: 24.12.2021, 13:47

Re: TMK

Post autor: JihadLegia » 27.09.2022, 09:18

plemplem81 pisze:
27.09.2022, 08:50
Z ekipą, która jeszcze wywiadu w historii nigdy nie dała. Strzelajcie. Kto trafi dostaje numer gratisowo wysyłką pocztową :).
Legia Warszawa

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.09.2022, 10:22

Nie. Umówmy się na 5 strzałów, żeby zabawę zdynamizować. Podana szósta ekipa będzie już poza konkursem. Zostały zatem jeszcze 4 próby.
Obrazek

Harald
Posty: 28
Rejestracja: 26.08.2017, 11:36

Re: TMK

Post autor: Harald » 27.09.2022, 10:35

Czapla Kryry

Futbolobnazony87
Posty: 122
Rejestracja: 18.01.2022, 16:11

Re: TMK

Post autor: Futbolobnazony87 » 27.09.2022, 10:44

Wisłoka Dębica

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.09.2022, 10:56

23 cm w zwisie pisze:
27.09.2022, 10:23
No wiesz, ekip które jeszcze nigdy nie udzieliły wywiadu dla TMK (ani nigdzie indziej) to jest na naszym krajowym podwórku ponad 90%, a więc bardzo dużo i możemy sobie tak zgadywać przez cały tydzień 😉
Mylisz się. Mówimy o ekipach, które prezentują jakiś kibicowski poziom, a nie debilnym przykładzie, jaki zaserwował Harald. Mowa też o wszystkich wywiadach w historii "TMK" - także tych przed erą wywiadów na żywo. Takich ekip zostało już niewiele - ja mam na swojej liście zaznaczonych 13, które jeszcze nigdy o sobie nic nie opowiedziały. Cztery z nich po letnim torunee zostały odkryte. Wywiad w październikowym numerze jest właśnie z jedną z tych ekip. Listopad i grudzień to kolejne takie ekipy zresztą ;).
Futbolobnazony87 pisze:
27.09.2022, 10:44
Wisłoka Dębica
Wisłoka dała już wywiad - co prawda drogą mailową, ale w 2013 roku ich wywiad ukazał się na łamach "TMK". Ale jest blisko geograficznie :). Zostały 3 strzały.
Obrazek

kat.
Posty: 710
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: TMK

Post autor: kat. » 27.09.2022, 11:07

Resovia?

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.09.2022, 11:17

kat. pisze:
27.09.2022, 11:07
Resovia?
Też chciałbym. Jednakże pudło. Zostały dwie szanse.
Obrazek

Hugo Boss
Posty: 70
Rejestracja: 22.04.2018, 21:48

Re: TMK

Post autor: Hugo Boss » 27.09.2022, 11:19

Avia Świdnik?
RKS MOTOR LUBLIN

slonecznazks
Posty: 133
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 27.09.2022, 11:23

Broń Radom

NG_M
Posty: 45
Rejestracja: 31.05.2010, 23:26

Re: TMK

Post autor: NG_M » 27.09.2022, 11:25

Łada?
"Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowane" - Jan Zamoyski

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.09.2022, 11:43

Jeśli chodzi o numer październikowy, to trzy razy "nie". Już nie będę męczył buły. Czarni Jasło.
Obrazek

JihadLegia
Posty: 127
Rejestracja: 24.12.2021, 13:47

Re: TMK

Post autor: JihadLegia » 27.09.2022, 15:24

plemplem81 pisze:
27.09.2022, 11:43
Jeśli chodzi o numer październikowy, to trzy razy "nie". Już nie będę męczył buły. Czarni Jasło.
O nareszcie. Ciekawe co tam namłócili o Gorlicach i Krośnie.

chudyjurek
Posty: 113
Rejestracja: 03.05.2022, 13:38

Re: TMK

Post autor: chudyjurek » 27.09.2022, 15:27

Taaa , zapowiada sie wywiad pełen wspomnień bo obecnie w kryzysie Czarni.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 27.09.2022, 18:24

chudyjurek pisze:
27.09.2022, 15:27
obecnie w kryzysie Czarni.
Będzie aktualnie w Polsce z 15 ekip zaliczających progres czy to już za dużo?
Obrazek

KamilGKS
Posty: 18
Rejestracja: 05.04.2011, 20:19

Re: TMK

Post autor: KamilGKS » 02.10.2022, 09:02

Czy w którymś tmk+ była opisana włoska scena kibicowska? Bądź opis derbowych miast Mediolan, Rzym na przestrzeni lat?

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 02.10.2022, 11:49


KamilGKS
Posty: 18
Rejestracja: 05.04.2011, 20:19

Re: TMK

Post autor: KamilGKS » 02.10.2022, 12:18

Dzięki!

BOBO1
Posty: 29
Rejestracja: 20.05.2018, 12:19

Re: TMK

Post autor: BOBO1 » 03.10.2022, 11:27

Nowy TMK+ dostępny dziś w empiku?

JihadLegia
Posty: 127
Rejestracja: 24.12.2021, 13:47

Re: TMK

Post autor: JihadLegia » 05.10.2022, 22:06

plemplem81 pisze:
12.09.2022, 13:18
tak tylko pytam pisze:
08.09.2022, 17:48
Te co raz późniejsze zapowiedzi TMK i co raz późniejsze wypuszczanie nowych numerów, to tak celowo jest robione ?
Jeszcze nawiązując do tych pytań, gdyż ostatnio zdawkowo tylko się do nich odniosłem, od października "TMK" będzie wychodziło wcześniej. Rozmawiałem na ten temat z wydawcą. Będę się starał tak dystrybucję magazynu rozwiązać, by zaraz na początku miesiąca pismo witało w rękach Czytelników. Obiecać nie mogę, ale słowo daję, że się postaram dystrybucję nieco "zdyscyplinować".
BOBO1 pisze:
12.09.2022, 12:28
Nowe TMK dziś już dostępne?
Tak.
Tak średnio ci wyszło z tym dyscyplinowaniem czasowym

ban82
Posty: 948
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 05.10.2022, 22:50

Spokojnie, przez ostatnie miesiące to sie 15go pojawiało.

JihadLegia
Posty: 127
Rejestracja: 24.12.2021, 13:47

Re: TMK

Post autor: JihadLegia » 06.10.2022, 18:28

ban82 pisze:
05.10.2022, 22:50
Spokojnie, przez ostatnie miesiące to sie 15go pojawiało.
Już jest :)

dee facto
Posty: 300
Rejestracja: 04.03.2007, 00:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 07.10.2022, 19:56

„To My Kibice” nr 10 (251) październik 2022
10 października na rynku ukaże się 251 numer magazynu „To My Kibice!”. Sprawdź, co znajdziesz w najnowszym wydaniu miesięcznika!

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 29 meczów:

Raków Częstochowa-Slavia Praga

Slavia Praga-Raków Częstochowa

F91 Dudelange-Lech Poznań

Villareal CF-Lech Poznań

Legia Warszawa-Górnik Zabrze

Warta Poznań-Widzew Łódź

Stal Mielec-Legia Warszawa

Widzew Łódź-Wisła Płock

Legia Warszawa-Radomiak Radom

Lech Poznań-Widzew Łódź

Widzew Łódź-Cracovia

Radomiak Radom-Wisła Płock

Górnik Zabrze-Piast Gliwice

Pogoń Szczecin-Lech Poznań

Raków Częstochowa-Legia Warszawa

ŁKS Łódź-Ruch Chorzów

Zagłębie Sosnowiec-Chrobry Głogów

Chojniczanka Chojnice-ŁKS Łódź

Ruch Chorzów-Zagłębie Sosnowiec

Stal Stalowa Wola-Wisłoka Dębica

Beskid Andrychów-Glinik Gorlice

Glinik Gorlice-Okocimski Brzesko

Płomień Przyprostynia-Górnik Konin

Polonus Kazimierz Biskupi-Górnik Konin

RKS Radomsko-Radomiak Radom

KKS Kalisz-Widzew Łódź

Ruch Chorzów-Górnik Zabrze

Falubaz Zielona Góra-Polonia Bydgoszcz

Polonia Bydgoszcz-Falubaz Zielona Góra

Po krótkiej przerwie wracamy z wywiadami na łamy „TMK”. W październikowym numerze naszego pisma zafundowaliśmy Wam wywiad z fanatykami Czarnych Jasło. Rozmowa dotyczyła wielu aspektów, ale nie mogło rzecz jasna zabraknąć pytań o kosy z Krosna, Gorlic czy Sanoka. Dlaczego fani Karpat w opinii kibiców spod znaku zakapturzonej śmierci Black Army nazywani są Cyganami? Której ekipie chuligani Czarnych zamknęli ruch kibicowski po krzywej akcji z wyczekiwaniem na jednego z ich liderów pod klatką? Jakiej ekipie na słowackiej ziemi banda Czarnych w połączeniu z kibicami Tatrana Presov wjechała pod halę w trakcie trwania ich meczu koszykarskiego, po czym doszło do wielkiej awantury między obiema grupami? To i wiele więcej znajdziecie w treści wywiadu.

Ostatnia część wymarłych ekip traktuje o województwie podkarpackim. Warto chyba było jednak na nią czekać, bo opisane zostały dwie szajki zapewne bardzo dobrze znane i kojarzone kibicowskiej Polsce – Sanovia Lesko oraz Stal Gorzyce. Ich opis zresztą zajmuje najszerszy fragment tego cyklu w aktualnym numerze „TMK”. Oprócz tych ekip, jak zwykle w tym artykule, wiele ciekawostek, nowinek i rzeczy dotychczas nieodkrytych. Jeśli chcecie wiedzieć, która ekipa początkowo była fan clubem Siarki Tarnobrzeg, by finalnie wejść na drogę mocnej kosy lub też która grupa była czwartą, realną siłą kibicowską w mieście Rzeszowie (po Koronie, Resovii i Stali – kolejność alfabetyczna) tudzież kibicom którego klubu ruch kibicowski zamknęli chuligani Czuwaju Przemyśl, to tej części wymarłych ekip nie możecie pominąć!

W recenzjach nie mogło zabraknąć arcyciekawej pozycji, którą na rynek kibicowski wypuścił chuligan warszawskiej Legii. „Chłopcy z Łazienkowskiej” zostali solidnie zrecenzowani, a krótkie fragmenty książki tylko podkreślają jej klimat, jakiego oddać zresztą żadną treścią nie sposób.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” Arka Gdynia, Resovia Rzeszów i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

klasa sama w sobie
Posty: 113
Rejestracja: 15.04.2012, 18:13

Re: TMK

Post autor: klasa sama w sobie » 08.10.2022, 00:44

Ostatnia część Wymarłych ekip to Podkarpacia 2?

A była Małopolska i Śląskie? Bo chyba przegapiłem ....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adik, Harald, Kickers, winogrono, Xsexx i 218 gości