www.warhouse.pl

CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
stary piknik
Posty: 46
Rejestracja: 28.11.2012, 00:31

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: stary piknik » 14.12.2012, 21:08

Tak, największa grupa Słowaków była z Bratysławy. Z ciekawostek, to Słowacy i Polacy w sporej częsci byli pomieszani. Głównie właśnie Slovan,Jastrzębie,Katowice, i jeśli dobrze pamiętam to i Wiślacy śię tam przewineli, jak były jakieś drobne starcia, to Sektor Słowacki był schowkiem przed psiarnią;)



Duszek
Posty: 107
Rejestracja: 28.04.2012, 15:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Duszek » 15.12.2012, 13:41

nigdy nie pojme stadionowego klimatu lat 90tych :) Fany klubowe obok siebie tak jak wyzej na filmiku hehe Gieksa, Wisla, GKS Tychy, Górnik Zabrze, miedzy nimi Legi obok ŁKSu (tyle ze ta juz narodowa, ktora zreszta istnieje do dzisiaj), przewijają się tez flagi klubowe Polonii Bytom, a obok fana ULTRAS ARKA, Zaglebie Lubin, przewija sie tez chyba fana Zawiszy, fana Ultras Slovan, do tego szaliki KSG w pewnym momencie i to wszystko na jednym stadionie :) istny kibicowski rozpierdol

ma ktoś wiecej zdjec z tego meczu?

Waluta
Posty: 55
Rejestracja: 08.11.2010, 18:48

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Waluta » 15.12.2012, 14:57

Opowie ktoś jak wyglądala sytuacja w szeregach Wisły i Cracovii w latach '90? Pamiętam że Cracovia jezdziła po 3ligowych stadionach a Wisła jak zawsze w 1lidzę a Hutnik???. Chodzi mi dokładnie o dominacje w tamtejszych czasach w Krakowie.
http://www.bankier.pl/inwestowanie/notowania/waluty/currency.html?gclid=CJyR94ir1LMCFYta3godLjwAVg

Maniek_1980
Posty: 67
Rejestracja: 15.12.2012, 15:29
Lokalizacja: Tychy

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Maniek_1980 » 15.12.2012, 15:32

Waluta pisze:Opowie ktoś jak wyglądala sytuacja w szeregach Wisły i Cracovii w latach '90? Pamiętam że Cracovia jezdziła po 3ligowych stadionach a Wisła jak zawsze w 1lidzę a Hutnik???. Chodzi mi dokładnie o dominacje w tamtejszych czasach w Krakowie.
Wisła wtedy rządziła w Krakowie.Sytuację można porównać do tej z Łodzi w latach 80.Wtedy rzadził Widzew z racji sukcesów klubu,gra w pucharach itd.Kibice Łksu do głosu zaczeli dopiero w latach 9Otych i dziś tak samo jak Kraków miasto jest podzielone.
j**** POlicję,tylko Bóg może nas sądzić...

WnukEdwarda
Posty: 535
Rejestracja: 23.05.2010, 12:03
Lokalizacja: z WSI

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: WnukEdwarda » 15.12.2012, 16:01

hehe ale zaraz Ci pocisną
poniekąd słusznie ;]
Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.

dintre
Posty: 312
Rejestracja: 13.12.2012, 12:10

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: dintre » 15.12.2012, 18:55

Maniek_1980 pisze:
Waluta pisze:Opowie ktoś jak wyglądala sytuacja w szeregach Wisły i Cracovii w latach '90? Pamiętam że Cracovia jezdziła po 3ligowych stadionach a Wisła jak zawsze w 1lidzę a Hutnik???. Chodzi mi dokładnie o dominacje w tamtejszych czasach w Krakowie.
Wisła wtedy rządziła w Krakowie.Sytuację można porównać do tej z Łodzi w latach 80.Wtedy rzadził Widzew z racji sukcesów klubu,gra w pucharach itd.Kibice Łksu do głosu zaczeli dopiero w latach 9Otych i dziś tak samo jak Kraków miasto jest podzielone.
hehe, co za typ .....
Maniek, odrób prace domową na temat Łodzi i wróć ....
na tę chwilę zamilcz i nie wypowiadaj się więcej, jak masz pisać takie brednie ...
Tbm

GtWładzię
Posty: 2547
Rejestracja: 07.05.2011, 22:19

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: GtWładzię » 15.12.2012, 19:00

Duszek pisze:nigdy nie pojme stadionowego klimatu lat 90tych :) Fany klubowe obok siebie tak jak wyzej na filmiku hehe Gieksa, Wisla, GKS Tychy, Górnik Zabrze, miedzy nimi Legi obok ŁKSu (tyle ze ta juz narodowa, ktora zreszta istnieje do dzisiaj), przewijają się tez flagi klubowe Polonii Bytom, a obok fana ULTRAS ARKA, Zaglebie Lubin, przewija sie tez chyba fana Zawiszy, fana Ultras Slovan, do tego szaliki KSG w pewnym momencie i to wszystko na jednym stadionie :) istny kibicowski rozpierdol

ma ktoś wiecej zdjec z tego meczu?
ale nie było pokolenia fejsbuków,w przypadku awantury miałeś pewność,że gość koło Ciebie nie będzie Ci robił twarzówki i wrzucał po minucie do sieci.Poza tym klimat kadry pomagał głównie małym ekipom wyrównywać rachunki.
Z drugiej strony wielka szkoda,że w pamiętnym meczu w Zabrzu Cracovia nie przystąpiła do paktu,w którym byłby zupełny spokój na meczach kadry.Kto wie,czy byśmy nie powojowali w Europie o wiele bardziej niż to miało miejsce.
Życie...

RoyberpakaOdrodzenie
Posty: 236
Rejestracja: 22.09.2012, 19:18

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: RoyberpakaOdrodzenie » 15.12.2012, 20:38

Maniek_1980 pisze:
Waluta pisze:Opowie ktoś jak wyglądala sytuacja w szeregach Wisły i Cracovii w latach '90? Pamiętam że Cracovia jezdziła po 3ligowych stadionach a Wisła jak zawsze w 1lidzę a Hutnik???. Chodzi mi dokładnie o dominacje w tamtejszych czasach w Krakowie.
Wisła wtedy rządziła w Krakowie.Sytuację można porównać do tej z Łodzi w latach 80.Wtedy rzadził Widzew z racji sukcesów klubu,gra w pucharach itd.Kibice Łksu do głosu zaczeli dopiero w latach 9Otych i dziś tak samo jak Kraków miasto jest podzielone.
Widzę chłopcze że Cię na tej szkółce w Szczytnie c**** nauczyli... brak słów. ŁKS jako jedni z pierwszych w Polsce założyciele ruchu kibicowskiego , zaczęli dochodzić w Łodzi do głosu dopiero w latach 90-tych...Co za ku*** debil!
http://www.youtube.com/watch?v=BsUjr1qqdVw

puremuscle
Posty: 83
Rejestracja: 01.09.2012, 13:54

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: puremuscle » 15.12.2012, 21:24

hehe a zawsze mi sie wydawalo ze to od przelomu lat 80/90 Widzew zaczal przejmowac paleczke w Łodzi a tu chlopak takie nowosci nam oznajmia:)

Maniek_1980
Posty: 67
Rejestracja: 15.12.2012, 15:29
Lokalizacja: Tychy

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Maniek_1980 » 16.12.2012, 12:42

Może mi się coś pojebało,heh.To trzeba wyjaśnić a nie od razu wrzucać.A ten od Szczytna to rozjebał system,wszędzie psiarnie widzicie co niektorzy.Macie urojenia czy ki c***?
j**** POlicję,tylko Bóg może nas sądzić...

RoyberpakaOdrodzenie
Posty: 236
Rejestracja: 22.09.2012, 19:18

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: RoyberpakaOdrodzenie » 16.12.2012, 13:46

Maniek_1980 pisze:Może mi się coś pojebało,heh.To trzeba wyjaśnić a nie od razu wrzucać.A ten od Szczytna to rozjebał system,wszędzie psiarnie widzicie co niektorzy.Macie urojenia czy ki c***?
Sorrki Maniek jeśli Cię uraziłem niewiedziałem że taki delikatny jesteś.
http://www.youtube.com/watch?v=BsUjr1qqdVw

internet
Posty: 481
Rejestracja: 02.01.2012, 10:30

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: internet » 17.12.2012, 10:35

Maniek_1980 pisze:Może mi się coś pojebało,heh.To trzeba wyjaśnić a nie od razu wrzucać
jak ktos jest debilem to trzeba to mowic glosno a nie szeptac.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: nrth » 17.12.2012, 11:05

Maniek_1980 pisze:Może mi się coś pojebało,heh.To trzeba wyjaśnić a nie od razu wrzucać.A ten od Szczytna to rozjebał system,wszędzie psiarnie widzicie co niektorzy.Macie urojenia czy ki c***?
Urojenia masz i w przypadku Łodzi i w przypadku Krakowa.
Samo pytanie tez zreszta dobre, Wisła jak zawsze w 1 lidze...graliśmy w latach 94-96 w drugiej
za kim jestes?

chujwdupepsom
Posty: 109
Rejestracja: 29.11.2012, 18:09

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: chujwdupepsom » 20.12.2012, 12:56

Ma ktoś relacje z Anglia - Polska 1999 (Wembley) i liczby polskich ekip ??

Super_Mario
Posty: 501
Rejestracja: 27.02.2010, 17:34
Lokalizacja: z miasta gdzie nie lubia obcych

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Super_Mario » 20.12.2012, 14:11

krecikgryf pisze:
Rejtan pisze:Czy w drugiej połowie lat 90-tych (być może był to sezon 96/97) podczas meczu Motor - Radomiak działo się coś konkretnego czy może doszło tylko do niedużych przepychanek między obiema ekipami? I czy prawdą jest, że był to pierwszy mecz na Zygmuntowskich, na którym kaski użyły shotgunów?
Zawsze myślałem że pierwszy raz k**** użyły shotgunów na derbach Arka - Lechia przy Ejsmonda 19.10.1997
Prosimy o głos kibiców Motoru bądź Radomiaka.
no własnie, też tak myslalem
to jak to było, ktoś jest zorientowany?


UciekamZawszeOstatni
Posty: 75
Rejestracja: 29.11.2012, 14:00

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: UciekamZawszeOstatni » 20.12.2012, 14:38

W oddali, otoczona psami TRIADA - [link]

GtWładzię
Posty: 2547
Rejestracja: 07.05.2011, 22:19

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: GtWładzię » 20.12.2012, 15:14

Super_Mario pisze:
krecikgryf pisze:
Rejtan pisze:Czy w drugiej połowie lat 90-tych (być może był to sezon 96/97) podczas meczu Motor - Radomiak działo się coś konkretnego czy może doszło tylko do niedużych przepychanek między obiema ekipami? I czy prawdą jest, że był to pierwszy mecz na Zygmuntowskich, na którym kaski użyły shotgunów?
Zawsze myślałem że pierwszy raz k**** użyły shotgunów na derbach Arka - Lechia przy Ejsmonda 19.10.1997
Prosimy o głos kibiców Motoru bądź Radomiaka.
no własnie, też tak myslalem
to jak to było, ktoś jest zorientowany?
że gładkolufy użyli po raz pierwszy na Derbach Trójmiasta nie ma wątpliwości.Wcześniej nie mieli chyba na to zgody a tę broń używała chyba tylko "at", która wtedy wpadła na koronę przy Ejsmonda.
co do meczu Motor- Radomiak w latach '90 to jak sięgam pamięcią,był taki z niezłą zadymą chyba (?) w '98,nawet foto jakieś w necie hula,ale czy psiarnia tam używała broni...

Obrazek

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: nrth » 20.12.2012, 15:25

Na koronie stadionu czy z murawy walili w trybuny?
Bo ja jakos tak to zapamiętałem
za kim jestes?

GtWładzię
Posty: 2547
Rejestracja: 07.05.2011, 22:19

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: GtWładzię » 20.12.2012, 15:27

nrth pisze:Na koronie stadionu czy z murawy walili w trybuny?
Bo ja jakos tak to zapamiętałem

jasne,jasne,że z murawy,sorry za błąd ( brak edycji )

holendrowie i beldzy
Posty: 248
Rejestracja: 03.12.2012, 16:37

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: holendrowie i beldzy » 20.12.2012, 21:14

a wcześniej niż w Trójmieście nie użyto strzelb w Toruniu?
Nie ważne ile masz wyjazdów,ważna jest ilość postów!

Waluta
Posty: 55
Rejestracja: 08.11.2010, 18:48

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Waluta » 20.12.2012, 21:31

Lata 90' były najciekawsze, dziwne i zaskakujące sytuację na stadionach chodzi mi tu głównie o sojusze przeciwko Triadzie. Triada była tak mocna że na meczach reprezentacji przeciwko najsilniejszej grupie w Polsce łączyły się ekipy które za sobą nie przepadały. Może mi ktoś parę wymienić sojuszy?
http://www.bankier.pl/inwestowanie/notowania/waluty/currency.html?gclid=CJyR94ir1LMCFYta3godLjwAVg

Waluta
Posty: 55
Rejestracja: 08.11.2010, 18:48

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Waluta » 20.12.2012, 22:11

Wielka Triada – Historia [link]
http://www.bankier.pl/inwestowanie/notowania/waluty/currency.html?gclid=CJyR94ir1LMCFYta3godLjwAVg

WS1906
Posty: 69
Rejestracja: 08.12.2011, 17:37

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: WS1906 » 21.12.2012, 00:51

Waluta pisze:Lata 90' były najciekawsze, dziwne i zaskakujące sytuację na stadionach chodzi mi tu głównie o sojusze przeciwko Triadzie. Triada była tak mocna że na meczach reprezentacji przeciwko najsilniejszej grupie w Polsce łączyły się ekipy które za sobą nie przepadały. Może mi ktoś parę wymienić sojuszy?

Nie zapominaj tylko ze Triada byla w sama w sobie sojuszem ktory powstal jako odpowiedz na odnowienie TKWM w 1994. Oczywiscie byly kontakty z np: Legia, Zaglebiem S, czy Pogonia ze strony TKWM ale nie zapominajmy ze po stronie triady walczyly nie tylko ACL ale wiele innych klubow.

kwinto
Posty: 139
Rejestracja: 05.09.2012, 23:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: kwinto » 21.12.2012, 00:57

Waluta pisze:Wielka Triada – Historia [link]
Dotychczas za największy wyjazd w historii gdyńskich hools uznawany jest mecz finałowy pucharu Polski, który się odbył 1 maja 1979 roku w Lublinie na stadionie Motoru.
Po latach sami gdynianie twierdzą, że wówczas było ich 6 – 8 tysięcy, jednak patrząc z boku i dystansu zdawało się ich być około 4 tysięcy. Ale i tak był to najazd na niemających wówczas w ogóle styczności z piłkarskimi kibicami mieszkańców Lublina.

ten kawałek felietonu lekko zalatuje farmazonem ,mam na mysli konkretnie tekst o styczności Lublinian z piłkarskimi kibicami niby w 79 nie bylo ruchu kibicowskiego na Motorz a juz po 4 latach Motor zrywa zgode z Legią niezły progres 4 sezony z niczego do zgody z Legia czy Zagłebiem Sosnowiec
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

???
Posty: 557
Rejestracja: 23.04.2011, 14:24

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: ??? » 21.12.2012, 01:01

Jak się nie mylę to jest to cytat z książki Romka Andersena , także lepiej to brać z przymrużeniem oka.
Kibice.net -siedlisko wszelakiego zła.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: nrth » 21.12.2012, 11:47

Zamiast zarzucać komus farmazon lepiej dowiedzieć sie u źródła i przeciwstawić fakty.
To że komuś się coś wydaje dzisiaj nie znaczy że tak było kiedyś.
Zgody kiedyś powstawały i padały nieco bardziej spontanicznie niz teraz.
za kim jestes?

Bolo85
Posty: 390
Rejestracja: 27.02.2010, 20:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Bolo85 » 21.12.2012, 12:41

holendrowie i beldzy pisze:a wcześniej niż w Trójmieście nie użyto strzelb w Toruniu?
oficjalnie (wg danych policji) w Trójmieście, gdzieś na jakiejś psiurskiej stronie czytałem ale już nie umiem znaleść

kwinto
Posty: 139
Rejestracja: 05.09.2012, 23:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: kwinto » 21.12.2012, 17:17

nrth pisze:Zamiast zarzucać komus farmazon lepiej dowiedzieć sie u źródła i przeciwstawić fakty.
To że komuś się coś wydaje dzisiaj nie znaczy że tak było kiedyś.
Zgody kiedyś powstawały i padały nieco bardziej spontanicznie niz teraz.
Tu nie chodzi o powstawanie i upadanie kos tylko o to ze gosć twierdzi ze w Lublinie w 79 roku nie było ruchu kibicowskiego ,a prawda jest całkiem odmienna i ruch kibicowski w Lublinie był , a na wczesnym poczatku lat 80 -tych miał sie szczególnie dobrze kto sie na serio interesuje tymi sprawami (czy to w swoim własnym klubie czy jeśli chodzi o cały kraj)ten wie jak to wszystko wygladało na początku wiele ekip łaczyły wiezi powiedzmy jeszcze nie zgoda a ze nie było okreslenia "układ" to jak to mówimy dziś przyjacielskie stosunki .Nie zawsze sie mówi kto z kim itd czesto laczyły ekipy wiezi czysto alkoholowo -awanturnicze .
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

GtWładzię
Posty: 2547
Rejestracja: 07.05.2011, 22:19

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: GtWładzię » 21.12.2012, 19:16

holendrowie i beldzy pisze:a wcześniej niż w Trójmieście nie użyto strzelb w Toruniu?
Tak jak pisałem wcześniej- nigdy wcześniej,w powszechnym użytku ( mam na myśli mecze ) wąsy tej broni nie mieli,bo była tylko dla at,a że na murawę wpadła właśnie chyba ta jednostka to szok był tak wielki,że wszyscy byliśmy wtedy przekonani,że ładują do Arkowców ( wraz z Cracovią i Lechem ) z ostrej.
Jeżeli ktoś z Torunia może przybliżyć jakieś fakty z ich imprezy,gdzie mieli jej użyć,byłbym wdzięczny bo powiem szczerze- nie pamiętam

kabel sieciowy
Posty: 57
Rejestracja: 03.07.2011, 18:21

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: kabel sieciowy » 22.12.2012, 21:13

Mógłby ktoś przybliżyć sytuację z meczu Polska-Niemcy w Zabrzu 1996r.?
To prawda, że łysi z Niemiec przyjechali mocną ekipą i rządzili wtedy okolicą? Aż tak było źle?

dintre
Posty: 312
Rejestracja: 13.12.2012, 12:10

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: dintre » 22.12.2012, 21:45

prawda
Tbm

czajnik
Posty: 83
Rejestracja: 06.12.2010, 18:24
Lokalizacja: Gmina wiejska

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: czajnik » 22.12.2012, 21:57

głowną siłę stanowiły wschodnie Niemcy. Niedługo po tym meczu w czasie Borussia D. - Widzew w Lidze Mistrzów, Niemcy wywiesili transparent "Serdecznie przepraszamy za Zabrze".

Ze strony widzewtomy.net
Tak się złożyło, że przed tym meczem rozegrano w Zabrzu mecz Polska-Niemcy, na którym kibice ze wschodnich landów Niemiec spalili polską flagę narodową. Kibice Borussi oburzeni tym faktem wywiesili na meczu z Widzewem transparent „Serdecznie przepraszamy za Zabrze”, co zostało zauważone nie tylko przez kibiców w Polsce, ale również przez władze państwowe i ówczesnego prezydenta kraju Aleksandra Kwaśniewskiego.
Nasze są miasta, miasteczka, wsie i osady !!! Widzew Łódź

RoyberpakaOdrodzenie
Posty: 236
Rejestracja: 22.09.2012, 19:18

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: RoyberpakaOdrodzenie » 22.12.2012, 22:38

kwinto pisze:
Waluta pisze:Wielka Triada – Historia [link]
Dotychczas za największy wyjazd w historii gdyńskich hools uznawany jest mecz finałowy pucharu Polski, który się odbył 1 maja 1979 roku w Lublinie na stadionie Motoru.
Po latach sami gdynianie twierdzą, że wówczas było ich 6 – 8 tysięcy, jednak patrząc z boku i dystansu zdawało się ich być około 4 tysięcy. Ale i tak był to najazd na niemających wówczas w ogóle styczności z piłkarskimi kibicami mieszkańców Lublina.

ten kawałek felietonu lekko zalatuje farmazonem ,mam na mysli konkretnie tekst o styczności Lublinian z piłkarskimi kibicami niby w 79 nie bylo ruchu kibicowskiego na Motorz a juz po 4 latach Motor zrywa zgode z Legią niezły progres 4 sezony z niczego do zgody z Legia czy Zagłebiem Sosnowiec
Na Motorze pierwszy raz byłem w 82 lub 84 roku i młynek tam już był (ok 80-100osób). Wiem że Motor wtedy trzymał z Legią, Pogonią, Zagłębiem Sosnowiec i jak się nie mylę...z Radomiakiem. Prosze mnie poprawić co do Radomiaka jak się mylę.
http://www.youtube.com/watch?v=BsUjr1qqdVw

kwinto
Posty: 139
Rejestracja: 05.09.2012, 23:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: kwinto » 23.12.2012, 00:54

RoyberpakaOdrodzenie pisze:
kwinto pisze:
Waluta pisze:Wielka Triada – [link] [link]
Dotychczas za największy wyjazd w historii gdyńskich hools uznawany jest mecz finałowy pucharu Polski, który się odbył 1 maja 1979 roku w Lublinie na stadionie Motoru.
Po latach sami gdynianie twierdzą, że wówczas było ich 6 – 8 tysięcy, jednak patrząc z boku i dystansu zdawało się ich być około 4 tysięcy. Ale i tak był to najazd na niemających wówczas w ogóle styczności z piłkarskimi kibicami mieszkańców Lublina.

ten kawałek felietonu lekko zalatuje farmazonem ,mam na mysli konkretnie tekst o styczności Lublinian z piłkarskimi kibicami niby w 79 nie bylo ruchu kibicowskiego na Motorz a juz po 4 latach Motor zrywa zgode z Legią niezły progres 4 sezony z niczego do zgody z Legia czy Zagłebiem Sosnowiec
Na Motorze pierwszy raz byłem w 82 lub 84 roku i młynek tam już był (ok 80-100osób). Wiem że Motor wtedy trzymał z Legią, Pogonią, Zagłębiem Sosnowiec i jak się nie mylę...z Radomiakiem. Prosze mnie poprawić co do Radomiaka jak się mylę.
z Radomiakiem nie trzymał były inne zgody z tego co wiem ale Radomiak nigdy nie był zgoda a był powodem zerwania zgody z Legią
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

stary piknik
Posty: 46
Rejestracja: 28.11.2012, 00:31

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: stary piknik » 23.12.2012, 03:18

czajnik pisze:głowną siłę stanowiły wschodnie Niemcy. Niedługo po tym meczu w czasie Borussia D. - Widzew w Lidze Mistrzów, Niemcy wywiesili transparent "Serdecznie przepraszamy za Zabrze".

Ze strony widzewtomy.net
Tak się złożyło, że przed tym meczem rozegrano w Zabrzu mecz Polska-Niemcy, na którym kibice ze wschodnich landów Niemiec spalili polską flagę narodową. Kibice Borussi oburzeni tym faktem wywiesili na meczu z Widzewem transparent „Serdecznie przepraszamy za Zabrze”, co zostało zauważone nie tylko przez kibiców w Polsce, ale również przez władze państwowe i ówczesnego prezydenta kraju Aleksandra Kwaśniewskiego.
Trans był pomysłem sporej Polonii w młynie Borussi, głównie z Recklinghausen i castrop-rauxel sami Niemcy raczej na pomysł transu by nie wpadli;) jeśli dobrze pamiętam, tow czasie wywieszenia tego transu, Widzewiacy zaczeli śpiewać "strzelcie K... gola

WnukEdwarda
Posty: 535
Rejestracja: 23.05.2010, 12:03
Lokalizacja: z WSI

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: WnukEdwarda » 23.12.2012, 04:03

dobrym łysym składem wtedy byli. ALC w tym dniu jedynie mogłaby z nimi powalczyć . Chociaż próby krojenia flag wyszły ze strony innego obozu. Kiedyś odgrzebie ówczesne ziny to powklejam. Ku pamięci i przestrodze
Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.

nrth
Posty: 886
Rejestracja: 18.11.2010, 12:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: nrth » 23.12.2012, 15:31

WS1906 pisze:
Waluta pisze:Lata 90' były najciekawsze, dziwne i zaskakujące sytuację na stadionach chodzi mi tu głównie o sojusze przeciwko Triadzie. Triada była tak mocna że na meczach reprezentacji przeciwko najsilniejszej grupie w Polsce łączyły się ekipy które za sobą nie przepadały. Może mi ktoś parę wymienić sojuszy?

Nie zapominaj tylko ze Triada byla w sama w sobie sojuszem ktory powstal jako odpowiedz na odnowienie TKWM w 1994. Oczywiscie byly kontakty z np: Legia, Zaglebiem S, czy Pogonia ze strony TKWM ale nie zapominajmy ze po stronie triady walczyly nie tylko ACL ale wiele innych klubow.
Dokladnie, żeby dobrze ocenic te ruchy trzeba mmiec pkt odniesienia w tamtych czasach, patrzenie z perspektywy dzisiejszej moze być mylace.
Lechia miala wtedy bardzo dobre kontakty z Legia.
Śląsk i Wisła bardzo dobre kontakty z Zagłębiem Sosonowiec.
Wszystkiemu tez pomagało umiejscowienie meczy na Gornym Ślasku - komu bhyło blizej do jednych przyjeżdżał do Sosnowca, kiomu do drugich przyjeżdżal min do Bytomia.
I tak to się jakos wyklarowało.

PS
Co do Polska-Niemcy to flage Cracovii próbował zerwac Wislak. Choć było to czyn raczej desperacki bo co by nie pierdolic tego dnia nie było startu do ALC.
za kim jestes?

kabel sieciowy
Posty: 57
Rejestracja: 03.07.2011, 18:21

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: kabel sieciowy » 23.12.2012, 19:25

A był taki mecz, że Niemcy dostali ewidentny oklep? Nie mówię tu o jakichś przepychanek w strefie kibica, ale meczu kadrowym, ew. kluby.

holendrowie i beldzy
Posty: 248
Rejestracja: 03.12.2012, 16:37

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: holendrowie i beldzy » 23.12.2012, 22:41

w rugby bez piłki grały niemiaszki wszelkiego rodzaju z Lechem
dostali w p**** aż miło
Nie ważne ile masz wyjazdów,ważna jest ilość postów!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Andrzej Buła, danielmdc84, genom1, Kickers, Oloee, saha07 i 256 gości