CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 31.10.2022, 08:25

A dla mnie to zwykła autoparodia :) Pomijam już zbieżność barw Palestyny z pewnym klubem (pierwszy raz taka flaga pojawiła się na Ł3 w pierwszej połowie lat '90). Już nie wchodząc w ideolo, na Arce wisiała Szwecja, w Szczecinie, Krakowie (Wisła), czy Zabrzu "brytyjki" pojawiały się trochę dłużej, niż w klubach o barwach bardziej różniących się od UK. Przełom '80/'90 to na wielu stadionach obecne "brytyjki" jako element subkultury official hooligans w ekipach o barwach tak różnych od UK, jak Legia, Lechia, ŁKS czy Śląsk.

Najlepsze jest jednak co innego. Gdyby gość wiedział kto na Legii tę Palestynę wieszał, to smartfon dzięki któremu lata po insta sam by mu się wylogował do życia i wysiadł :)
A co tam w komentarzach na Onecie?



KaeSPe
Posty: 72
Rejestracja: 15.04.2007, 03:20

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: KaeSPe » 31.10.2022, 15:28

N'08 - fajne wspomnienia. Pamiętam Wasz wzrost aktywności i to jak podnieśliście ciśnienie legionistom. To jest właśnie esencja kibicowskiego szlaku - spontan, fanatyzm, brawura, ryzyko, głupota, wspieranie zgód które przeciągnęło się o kilka dni, używki, problemy w szkole/pracy, narzekająca dziewczyna/żona/matka. A jak to w mieście derbowym: raz na wozie, raz pod wozem. Ale lamusy w internecie przyczepią się do pływania bez gaci albo zaczną Cię rozliczać kto jeździł na wyjazdy.

co do antify - temat rzeka. Wiadomo, że punki były już w latach 90. Rzucający się w oczy, w szczególności, że kilku dobrych wariatów tam było. Późniejsza antifa to nieco inna bajka, ale nie powiedziałbym że byli słabsi. Na pewno mieli mniejsze znaczenie. Wiadomo, że byli, nikt się tego nie wypiera. To była od początku do końca nasza sprawa, a teraz naszą sprawą jest, że ich już nie ma. Ich ch*j innym do tego.
Widzę, że Foxx się zaktywizował - czekaj, czekaj, a na Legii to nigdy nie było dziwnych elementów? A NS? Mówię tu o regularnych nazistach w 90tych i potem też. Swastyki na flagach, swastyki na tatuażach? I to było ok? w takim mieście jak Warszawa? Dopiero jak zaczęliście chodzić na rocznicę Powstania i sprzedawać koszulki PamiętaMY, to jakoś ich schowaliście. Bo trochę głupio być równolegle za Armią Krajową i za Hitlerem, nie? ale ile lat wam to zajęło. Zresztą dasz sobie uciąć rękę, że nie macie teraz nazistów na trybunie?

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Piotruś Zawisza » 31.10.2022, 15:43

KaeSPe pisze:
31.10.2022, 15:28
N'08 - fajne wspomnienia. Pamiętam Wasz wzrost aktywności i to jak podnieśliście ciśnienie legionistom. To jest właśnie esencja kibicowskiego szlaku - spontan, fanatyzm, brawura, ryzyko, głupota, wspieranie zgód które przeciągnęło się o kilka dni, używki, problemy w szkole/pracy, narzekająca dziewczyna/żona/matka. A jak to w mieście derbowym: raz na wozie, raz pod wozem. Ale lamusy w internecie przyczepią się do pływania bez gaci albo zaczną Cię rozliczać kto jeździł na wyjazdy.

co do antify - temat rzeka. Wiadomo, że punki były już w latach 90. Rzucający się w oczy, w szczególności, że kilku dobrych wariatów tam było. Późniejsza antifa to nieco inna bajka, ale nie powiedziałbym że byli słabsi. Na pewno mieli mniejsze znaczenie. Wiadomo, że byli, nikt się tego nie wypiera. To była od początku do końca nasza sprawa, a teraz naszą sprawą jest, że ich już nie ma. Ich ch*j innym do tego.
Widzę, że Foxx się zaktywizował - czekaj, czekaj, a na Legii to nigdy nie było dziwnych elementów? A NS? Mówię tu o regularnych nazistach w 90tych i potem też. Swastyki na flagach, swastyki na tatuażach? I to było ok? w takim mieście jak Warszawa? Dopiero jak zaczęliście chodzić na rocznicę Powstania i sprzedawać koszulki PamiętaMY, to jakoś ich schowaliście. Bo trochę głupio być równolegle za Armią Krajową i za Hitlerem, nie? ale ile lat wam to zajęło. Zresztą dasz sobie uciąć rękę, że nie macie teraz nazistów na trybunie?
Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił :)))
Za każdym razem gdy myślę, że już nic mnie na tym forum nie zaskoczy, pojawia się taki kwiatek.
A jak Ci napiszę, że Polacy używali swastyk na długo przed Hitlerem i wykonywali rzymski salut, to pewnie twój lewacki świat się rozsypie na kawałki.
Wy chyba na tych squat'ach dalej walicie po kablach. Tylko skąd tam wzięliście internet.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 31.10.2022, 16:28

KaeSPe - przeczytaj jeszcze raz moje posty w tej dyskusji i napisz, czego właściwie ode mnie chcesz, bo pojęcia nie mam :)
A co tam w komentarzach na Onecie?

Kaleoa.02
Posty: 216
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Kaleoa.02 » 31.10.2022, 17:09

Nie farmazony tylko tak bylo. Poprostu o tym niewiesz i tyle. Bez idbioru

Inny
Posty: 712
Rejestracja: 27.02.2007, 23:45
Lokalizacja: Polska

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Inny » 31.10.2022, 18:38

przcież ten Perkun to nie ma kompletnie pojęcia o niczym wystarczy przeglądnąć troche jego postów
Zwiad.

PCHLG
Posty: 599
Rejestracja: 05.01.2016, 22:36

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: PCHLG » 31.10.2022, 20:03

Z racji "rocznicy" wydarzenia, ktoś ogarnięty z Górnika napisze mi skąd wzięli sprzęt w pociągu rejsowym wracając z Arki?

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 31.10.2022, 22:46

A mnie śmieszy, że im mniej o czymś wiesz, tym bardziej zdecydowanie wyrażasz o tym opinie. Pierwsze z brzegu - na przełomie lat '80/'90 tuż po wyjściu z komuny, jeżeli chodzi o poglądy, na orbicie międzymiastówki anarchistycznej byli z jednej strony trockiści, a z drugiej libertarianie. W Warszawie tych drugich okazało się mniej oraz - w przeciwieństwie do pierwszych - nie mieli lidera. W ten sposób stołeczne środowisko dołączyło do ogólnopolskiej Federacji Anarchistycznej, której profil z ewentualną największą przychylnością można by określić anarcho-syndyskalistycznym. Wiele kontaktów i wspólne akcje z zachodnią lewizną. Nieprzypadkowo zresztą część znanej dawnej punk-Polonii wylądowała m.in. na berlińskich lewych squotach. W kwestii "zasad" - naprawdę rozczula mentorski ton ze Stalowej piszący nam na tej forumce "jak jest". My tu żyjemy i wiemy, że ostatnia znana kosa ze strony brudnej KSP z lat '90 poszła jakoś ok. 2003-4. Z drugiej strony padło info, że ten pocięty małolat w barwach Legii miał łysy łeb, więc starszy od niego o dobrze ponad dekadę jeden ze znanych wtedy czarnych przykosował "subkulturowo", "więc się nie liczy". Szalik jednak młody stracił. To nie była jeszcze żadna antifa.

Sympatycznie, że piszesz nam tu "kto co był", bo na dworcu widziałeś konie, co ma dać jakąkolwiek podstawę do czegokolwiek. Zdradzę jednak tajemnicę... wbrew pozorom istnieją granice absurdu. BTW na przełomie '80/'90 "na mieście" bywały podobne liczebnie ekipy z obu warszawskich klubów przy średniej wieku niższej po naszej stronie - tak apropos' orientu w kolejnym wątku.

Kwestii AKS Zły nawet nie chce mi się poruszać. Masz fejsa - sam poszukaj :)
A co tam w komentarzach na Onecie?

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Piotruś Zawisza » 31.10.2022, 23:10

Kolego, nie rozbieram NS na czynniki pierwsze, bo tęższe głowy poświęcały pół życia na studium nad tą ideologią. I wynik jest taki, że ile głów, tyle interpretacji i opracowań.
Śmieszy mnie zajzwyczajniej lewacka paranoja, widzenia nazizmu i faszyzmu we wszystkim, z czym oni nie zamierzają się utożsamiać. A tak naprawdę bliżej im jest ideologicznie do tego niż nam samym.
Wiadomo, że w latach 90-tych (często dość nieświadomie) część subkultury odwoływała się do A.H. Takie były czasy.
Nie można porównywać tamtej młodzieży z tą dzisiejszą. W tamtych czasach dostępność wiedzy była tak marginalna, że znakomita większość ludzi nie miała żadnego pojęcia historycznego. Nie porównujmy tamtych czasów do dzisiejszych. To jest przepaść.
Za to całkowicie świadomie na Konwiktorskiej przygarnięto wrogów naszej Ojczyzny do walki z lokalnym rywalem. To jest zdrada nie tylko naszych, kibicowskich wartości, ale wystąpienie przeciwko kibicom, którzy zawsze po właściwej stronie stali i reprezentowali polską scenę nadzwyczaj godnie na arenie europejskiej.
Dlatego zdania nie zmienię, że należy im się największa pogarda z chujem do d*** łącznie, co na pewno część z nich przyjmie z entuzjazmem.

P. S. Daj ci Boże tak honorowe ekipy jak Zawisza na twojej drodze... Nudne są te wasze przytyki. I skończcie z tymi privami i zakompleksionymi wynurzeniami. Jeśli waszym zdaniem kłamię to proszę o przytoczenie tutaj chociaż jednego akapitu z mojej książki, lub innego źródła gdzie się tego dopuściłem. Ostatnia taka moja prośba jeszcze pod starym nickiem P.R.O.S.T.O pozostała bez echa. Jak rzucacie oskarżenia, to czekam na konkrety.

DennisWise
Posty: 616
Rejestracja: 22.09.2009, 14:10

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: DennisWise » 01.11.2022, 02:08

whitey pisze:
29.10.2022, 03:05
Przy tych okazjach poznałem większość chłopaków z czołowki Polonii, wielu z nich kręciło się wokół KPN. Wtedy zasady mieli.
Ewolucja narodowej Polonii od opłacanych przez KPN, anarchistów w skórach poprzez narodowców w dżinsach, napadach na znanych Żydów, wychwalanie Łukaszenki aż po bronienie kościołów z ukrainofilem Bąkiewiczem. Starszy już człowiek opowiadał mi kiedyś że kasę dostali od jakieś rządowej partii właśnie (KPN?) za ochranianie jakiegoś rządowego spędu, prężyli dumnie flagi na flejersach i celtyki póki nie zostali zaatakowani przez inną grupę skinheadów tym razem antyrządowych od jakiegoś tejkowskiego. Możliwe że Polonia : Legia było wtedy albo Legia : Legia.
Xsexx pisze:
28.10.2022, 16:11
Mnie ciekawi jedna kwestia. W latach 90, 00, Polonia miała wiele zgód... Które tolerowały brudasów? Czy oficjalnie poloniści się do kolegów nie pucowali?
Najbardziej odchylony na prawo ze Świdnika w ramach protestu przeciwko brudasom w Polonii został nawet chyba policjantem.
[link]

blnytutam
Posty: 122
Rejestracja: 19.09.2021, 13:25

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: blnytutam » 01.11.2022, 02:45

Witalski pisze:
31.10.2022, 21:39
Wracając jeszcze do antify na stadionie Polonii to w latach 80tych czy 90tych punki mieli zasady i nie mieli nic wspólnego z antifą.To była inna bajka i choć poglądowo różnili się od skinów to nie można było ich nazwać lewactwem w dzisiejszym rozumieniu tego słowa.Później antifa owszem.

A najbardziej mnie śmieszy czepianie się Polonii która pogoniła antifę a w mieście macie taki twór jak Aks Zły i nikt ich nie rusza.Przez bierną postawę będzie ich przybywać.
Powiem Ci tak, mam do ciebie wielką sympatię, mniej więcej taką jak do upośledzonego dziecka, więc nie p****** w tematach, o których nie masz żadnego pojęcia. Punki z lat 90 w Warszawie apolityczne, taaa, a skąd ty to ku*** wiesz? Byłeś wtedy tutaj na wycieczce szkolnej, żeby to stwierdzić?
Twoja obrona, tego, czego nie da się obronić, czyli biegania z brudasami, jest coraz bardziej absurdalna.
Biedna Polonia, widocznie ktoś ich zmusił, żeby biegali z lewakami. Co do układu KSP-antifa, nie odniósł sukcesu. Tak jak KSP było nikim na mieście, tak cały czas jest. Antifa stała się wizerunkowym obciążeniem, więc w końcu postanowiono się jej pozbyć...po ponad 20 latach współpracy. W porę czas "polonijni kurva patrioci" haha.
Obrazek

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Oldfreak » 01.11.2022, 11:34

Wymiana pokoleń i pogonili brudasów z trybun.

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: N'08 » 01.11.2022, 12:53

Hmiel pisze:
05.09.2018, 15:35
Ci co byli i uczestniczyli wiedza jak bylo.Zanim po raz kolejny wyskoczycie z tekstem ze mnie tam niebylo i sobie jakis opis przeczytalem to skad niby mialbym wiedziec kto rozmawial telefonicznie ze Slavia?Druga sprawa skad bym wiedzial ze obok stadionu stoi kamienica i bylo tam drewniane rusztowanie.
Dalej sie zlatujcie i rozpierdalajcie tematy glupkowatymi docinkami.
było rusztowanie albo coś w stylu. Byłem, widziałem. Zbiórka i przemarsz na stadion wtedy to było coś. :)

oldies years
Posty: 81
Rejestracja: 27.12.2016, 17:55

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: oldies years » 01.11.2022, 16:54

Piotruś Zawisza pisze:
31.10.2022, 23:10
Kolego, nie rozbieram NS na czynniki pierwsze, bo tęższe głowy poświęcały pół życia na studium nad tą ideologią. I wynik jest taki, że ile głów, tyle interpretacji i opracowań.
Śmieszy mnie zajzwyczajniej lewacka paranoja, widzenia nazizmu i faszyzmu we wszystkim, z czym oni nie zamierzają się utożsamiać. A tak naprawdę bliżej im jest ideologicznie do tego niż nam samym.
Wiadomo, że w latach 90-tych (często dość nieświadomie) część subkultury odwoływała się do A.H. Takie były czasy.
Nie można porównywać tamtej młodzieży z tą dzisiejszą. W tamtych czasach dostępność wiedzy była tak marginalna, że znakomita większość ludzi nie miała żadnego pojęcia historycznego. Nie porównujmy tamtych czasów do dzisiejszych. To jest przepaść.
Za to całkowicie świadomie na Konwiktorskiej przygarnięto wrogów naszej Ojczyzny do walki z lokalnym rywalem. To jest zdrada nie tylko naszych, kibicowskich wartości, ale wystąpienie przeciwko kibicom, którzy zawsze po właściwej stronie stali i reprezentowali polską scenę nadzwyczaj godnie na arenie europejskiej.
Dlatego zdania nie zmienię, że należy im się największa pogarda z chujem do d*** łącznie, co na pewno część z nich przyjmie z entuzjazmem.

P. S. Daj ci Boże tak honorowe ekipy jak Zawisza na twojej drodze... Nudne są te wasze przytyki. I skończcie z tymi privami i zakompleksionymi wynurzeniami. Jeśli waszym zdaniem kłamię to proszę o przytoczenie tutaj chociaż jednego akapitu z mojej książki, lub innego źródła gdzie się tego dopuściłem. Ostatnia taka moja prośba jeszcze pod starym nickiem P.R.O.S.T.O pozostała bez echa. Jak rzucacie oskarżenia, to czekam na konkrety.
Chłop z ciebie stary, niegłupi i doświadczony. Ale i pierdolić też potrafisz niczego sobie. Jaka "w tamtych czasach" byłą marginalna dostępność do wiedzy? Większość ludzi nie miała żadnego pojęcia historycznego, tak uważasz..?? Nie było literatury, prasy, książek historycznych, wszyscy spadli z Księżyca i się ocknęli nie mając pojęcia na jakim świecie żyją i co było z ich przodkami, nazistami i tymi od swastyk..? To właśnie wtedy był dużo wyższy poziom nauczania, niż teraz. I jakie ku*** widzenia nazizmu i faszyzmu we wszystkim? Jak Polak ma dziarę z SS albo swastyką to jest nie tylko debilem, ale ostatnią kurwą i szmatą, bez względu na pokolenie i z której dekady. I to jest wróg "naszej Ojczyzny", jak żeś się górnolotnie spuścił i patriotycznie przy tym, a nie jakiś punk czy ktoś z antify. Analogicznie to Ty widzisz wszędzie lewaka, a nie inni nazistów, zgadza się..?

Dla jasności na koniec i krótko - mój dziadek walczył w Powstaniu a ojciec się w1944 urodził - byś dostał takiego kopa w d*** od nich, jakby czytali co p********* o "wrogach Ojczyzny" i salutach hitlerowskich na długo przed Hitlerem, to byś się na latarni na stacji Bydgoszcz Leśna, obok ul. Gdańskiej zatrzymał. Tak, Jagiełło pod Grunwaldem salutował w 1410 w ramach szacunku dla nazistów, a dopiero później wyznawcy Dmowskiego..pisz lepiej wspomnienia kibicowskie.
No i hit - Polacy, "dobre chłopaki", "szanowane w ekipach", "wysoko postawione", po czterdziestce - i z dziarami nazistowskimi, swastykami, z przodkami co ich naziści wymordowali, wy debile czytacie czasem co piszecie?

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Piotruś Zawisza » 01.11.2022, 18:58

oldies years pisze:
01.11.2022, 16:54
Piotruś Zawisza pisze:
31.10.2022, 23:10
Kolego, nie rozbieram NS na czynniki pierwsze, bo tęższe głowy poświęcały pół życia na studium nad tą ideologią. I wynik jest taki, że ile głów, tyle interpretacji i opracowań.
Śmieszy mnie zajzwyczajniej lewacka paranoja, widzenia nazizmu i faszyzmu we wszystkim, z czym oni nie zamierzają się utożsamiać. A tak naprawdę bliżej im jest ideologicznie do tego niż nam samym.
Wiadomo, że w latach 90-tych (często dość nieświadomie) część subkultury odwoływała się do A.H. Takie były czasy.
Nie można porównywać tamtej młodzieży z tą dzisiejszą. W tamtych czasach dostępność wiedzy była tak marginalna, że znakomita większość ludzi nie miała żadnego pojęcia historycznego. Nie porównujmy tamtych czasów do dzisiejszych. To jest przepaść.
Za to całkowicie świadomie na Konwiktorskiej przygarnięto wrogów naszej Ojczyzny do walki z lokalnym rywalem. To jest zdrada nie tylko naszych, kibicowskich wartości, ale wystąpienie przeciwko kibicom, którzy zawsze po właściwej stronie stali i reprezentowali polską scenę nadzwyczaj godnie na arenie europejskiej.
Dlatego zdania nie zmienię, że należy im się największa pogarda z chujem do d*** łącznie, co na pewno część z nich przyjmie z entuzjazmem.

P. S. Daj ci Boże tak honorowe ekipy jak Zawisza na twojej drodze... Nudne są te wasze przytyki. I skończcie z tymi privami i zakompleksionymi wynurzeniami. Jeśli waszym zdaniem kłamię to proszę o przytoczenie tutaj chociaż jednego akapitu z mojej książki, lub innego źródła gdzie się tego dopuściłem. Ostatnia taka moja prośba jeszcze pod starym nickiem P.R.O.S.T.O pozostała bez echa. Jak rzucacie oskarżenia, to czekam na konkrety.
Chłop z ciebie stary, niegłupi i doświadczony. Ale i pierdolić też potrafisz niczego sobie. Jaka "w tamtych czasach" byłą marginalna dostępność do wiedzy? Większość ludzi nie miała żadnego pojęcia historycznego, tak uważasz..?? Nie było literatury, prasy, książek historycznych, wszyscy spadli z Księżyca i się ocknęli nie mając pojęcia na jakim świecie żyją i co było z ich przodkami, nazistami i tymi od swastyk..? To właśnie wtedy był dużo wyższy poziom nauczania, niż teraz. I jakie ku*** widzenia nazizmu i faszyzmu we wszystkim? Jak Polak ma dziarę z SS albo swastyką to jest nie tylko debilem, ale ostatnią kurwą i szmatą, bez względu na pokolenie i z której dekady. I to jest wróg "naszej Ojczyzny", jak żeś się górnolotnie spuścił i patriotycznie przy tym, a nie jakiś punk czy ktoś z antify. Analogicznie to Ty widzisz wszędzie lewaka, a nie inni nazistów, zgadza się..?

Dla jasności na koniec i krótko - mój dziadek walczył w Powstaniu a ojciec się w1944 urodził - byś dostał takiego kopa w d*** od nich, jakby czytali co p********* o "wrogach Ojczyzny" i salutach hitlerowskich na długo przed Hitlerem, to byś się na latarni na stacji Bydgoszcz Leśna, obok ul. Gdańskiej zatrzymał. Tak, Jagiełło pod Grunwaldem salutował w 1410 w ramach szacunku dla nazistów, a dopiero później wyznawcy Dmowskiego..pisz lepiej wspomnienia kibicowskie.
No i hit - Polacy, "dobre chłopaki", "szanowane w ekipach", "wysoko postawione", po czterdziestce - i z dziarami nazistowskimi, swastykami, z przodkami co ich naziści wymordowali, wy debile czytacie czasem co piszecie?
Tak, bo ku*** śmietankę kibicowską w tamtych latach to rektorzy uniwersytetów tworzyli, sami doktorzy i profesorowie, a w szczególności ci kończący historię najnowszą. Człowieku, w tamtych latach to 9 na 10 ludzi z trubun to książki w ręku nie miało. Prędzej chateau de jabol rocznik bieżący.
Wtedy to ludzie wierzyli, że Wałęsa jest bohaterem, a w 89 upadła komuna, a Ruscy byli wyzwolicielami Polski.
Chłopie, nie p******, bo głowa boli.
Jesli Twój Dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim to szacunek dla niego. Musiałbym mieć coś z głową gloryfikując narodowy socjalizm. Ale część środowiska nie rozróżniała wtedy nazizmu od nacjonalizmu i takie były realia. I choćby skały srały to tego nie zmienisz. I naprawdę dokształć się w kilku tematach, bo się kompromitujesz.
I jeśli dla Ciebie lewactwo jest ok i nie widzisz w tym zagrożenia dla Polski to chyba nie mamy o czym rozmawiać.
A do tego kretyna powyżej (Witalski) to nawet szkoda się odnosić. Ktoś wcześniej trafnie porównał cię do upośledzonego dziecka.

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: N'08 » 02.11.2022, 12:22

ELC pisze:
27.10.2022, 20:46
N'08 pisze:
22.10.2022, 12:15
Po wakacjach do Łowicza, znowu z Arkiem i dwa Michały. Czerwone suzuki trzydrzwiowe.Powrót na dokładkę z antifa. Ale nie wyprzedzajmy faktów. Samochody plus ekipa pociągowa. W stronę Łowicza w pociągu dzban z Sochaczewa dostał w cytrynę. Na miejscu pełen folklor. Jude cała Łódź. Miejscowi tracą barwy pod kasami. Od nas cześć wchodzi, cześć nie. Na stadionie i pod stadionem nasza mega napinka. Ruszają na nas. Odbijają się od nas. Byłem dumny z tego zwycięstwa chociaż cala awanturę przegadałem na gorze sektora z J. Pizza na rynku z Crazy Group. Rozkmina czy wpuścić Lecha do nas na sektory na Puchar Polski. Byli na tak. Finalnie młodzi ich nie wpuścili. Przedmeczowy dzban skrzyknął kolegów także po meczu na pociągowych czeka Legia z Sochaczewa na stacji Teresin Niepokalanów. Czekają z metalowymi prętami. Gruba afera. Rozjebany pociąg. Zabrakło zdecydowania aby ich finalnie r*******. Sporo rozbitych głów u nas tez. Jedziemy po naszych samochodami. My się zgubiliśmy a czasy były przednawigacyjlne. Zagadnięty rolnik przyniósł mapę z chałupy i odnaleźliśmy właściwy azymut. Na miejscu sodoma i gomora. P. ma strasznie rozjebana głowę. Brak z nim kontaktu. Ocknął się dopiero jak przechodziły po raz kolejny głodne sensacji miejscowe małolatki. Wola „eeeee kokoszki” ku ich z siebie z tego faktu zadowoleniu :) wracamy kolumna samochodowa. Nam przypada dwóch gości z antify. Jeden mega mocno obity, co wystawił łeb z pociągu to dostawał prętem w czerep. Drugi za to świr. Odliczał legioniście żebra kamieniem. Zabrali go karetka. Wszyscy zapakowani do aut. Ostatni jadą w bagażniku. Podobno w Błoniu czekały tedki. Pech :)
Już trochę czasu minęło od tego meczu ale jak to zwykle bywa mam trochę inny obraz tego meczu ;) Mieliście wejść do nas na nasze trybuny i tak było dogadane z ludźmi od Was (już nie pamiętam ksywy) ale teksty u ruszaniu na Was czy stracie barw to już ostro ;)
Było dogadane ale nie weszło w życie ;) Ja to zapamiętałem tak, że nasza młodzież wpada pod kasy, kasuje trochę barw. Potem jest tak, że część od nas weszła, część nie.
Stoimy na trybunie bodajże za bramką. Ekipa co nie weszła obraża Waszych łódzkich mocodawców (nie do pomyślenia dziś swoją drogą :) ), na co Waszą reakcją jest, że podbijacie do nas na sektor, z tego co pamiętam była próba ściągnięcia barw komuś od nas - następuje wymiana ciosów, po której się cofacie.
To chyba byłoby na tyle. Jakbyś chciał rozwinąć temat albo wymienić inne uwagi to zapraszam na pw.

KaeSPe
Posty: 72
Rejestracja: 15.04.2007, 03:20

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: KaeSPe » 02.11.2022, 19:21

No i jak się pięknie wątek rozwija. Każdy to widzi na swój sposób.
Czy punki z lat 90. nie miały nic wspólnego z antyfaszyzmem i anarchistami? Część miała, część nie. Kto znał warszawski klimat wiedział, że wszystko się mieszało (nazi-punki z jednej, SHARPowcy i Redsi z drugiej, do tego dość aktywna scena OI!, psychobilly, którego bazą w Warszawie była K6), ale co do zasady skini byli NSami, a punki były przeciwne skinom. Na KSie był cały przekrój, część była goniona za zbyt skrajne poglądy. Wiadomo, że wielu patrzyło na siebie spode łba, ale taki klimat. Za to było kilka znanych wolt, np. F. czy Ś. Awantura (zespół) też miała różne momenty zakończone wiadomo czym. Kto pamięta awanturę pod stadionem na derbach (2004?2005?) albo przynajmniej oglądał filmiki (z włoskim disco w tle) czy foty, ten wie, że punki stały ramię w ramię ze skinami.
Nie jest tajemnicą, że ze względu na historię wielu z nas bardziej przeszkadzali NSi. I tyle. Antifa to faktycznie inna bajka. Konflikt narastał aż wybuchł. I to nasza sprawa.
wladmimirputin - pewnie, że wiem jaką rolę mieli NSi w ruchu kibicowskim. Nie jest to chlubna rola. Nie zostali schowani? Wg mnie zostali, może poza Wrocławiem i Gdańskiem, ale nawet tam się nie afiszują.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 02.11.2022, 20:52

W poprzednim wpisie zahaczyłeś mnie. Spytałem o co konkretnie chodzi mając wrażenie, ze wcześniej wszystko wrzuciłem jasno. Dopytałem - bez odpowiedzi :)

PS Motyw "ze względu na historię" mając w składzie "redsów", a na demonstracjach "Spartakus" z ulotkami z sierpem i młotem częściowo pisanymi cyrylicą przy jednoczesnych mantrach pod naszym adresem dot. CWKS-u nie tylko ma wiele żartów pod sobą. To niemal multiwersum szaleństwa ;) (w tajemnicy zdradzę, że na trybunach Legii oddolnie nigdy nie było czegoś podobnego)
A co tam w komentarzach na Onecie?

Dr Kamszot
Posty: 245
Rejestracja: 16.12.2008, 16:08

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Dr Kamszot » 02.11.2022, 20:57

Ciekawe co byście zrobili, gdyby ukazał się Wam widok punków, skinów i metali w jednym młynie. A tak bywało w latach 90-tych.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 02.11.2022, 21:03

A co mielibyśmy zrobić? KaeSPe wyżej opisał taką sytuację przy K6 (bez metali). U nas też była mieszanka, tyle że bez punków (zdarzali się metale i... depesze w tym w różnych okresach dwóch bardzo znanych - podobnie jak w Polonii zresztą, tamci z Pragi).
A co tam w komentarzach na Onecie?

PCHLG
Posty: 599
Rejestracja: 05.01.2016, 22:36

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: PCHLG » 02.11.2022, 21:30

KaeSPe pisze:
02.11.2022, 19:21
No i jak się pięknie wątek rozwija. Każdy to widzi na swój sposób.
Czy punki z lat 90. nie miały nic wspólnego z antyfaszyzmem i anarchistami? Część miała, część nie. Kto znał warszawski klimat wiedział, że wszystko się mieszało (nazi-punki z jednej, SHARPowcy i Redsi z drugiej, do tego dość aktywna scena OI!, psychobilly, którego bazą w Warszawie była K6), ale co do zasady skini byli NSami, a punki były przeciwne skinom. Na KSie był cały przekrój, część była goniona za zbyt skrajne poglądy. Wiadomo, że wielu patrzyło na siebie spode łba, ale taki klimat. Za to było kilka znanych wolt, np. F. czy Ś. Awantura (zespół) też miała różne momenty zakończone wiadomo czym. Kto pamięta awanturę pod stadionem na derbach (2004?2005?) albo przynajmniej oglądał filmiki (z włoskim disco w tle) czy foty, ten wie, że punki stały ramię w ramię ze skinami.
Nie jest tajemnicą, że ze względu na historię wielu z nas bardziej przeszkadzali NSi. I tyle. Antifa to faktycznie inna bajka. Konflikt narastał aż wybuchł. I to nasza sprawa.
wladmimirputin - pewnie, że wiem jaką rolę mieli NSi w ruchu kibicowskim. Nie jest to chlubna rola. Nie zostali schowani? Wg mnie zostali, może poza Wrocławiem i Gdańskiem, ale nawet tam się nie afiszują.
Serio? 🤣

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Diamentowy » 02.11.2022, 21:58

Piotruś Zawisza pisze:
31.10.2022, 15:43
KaeSPe pisze:
31.10.2022, 15:28
N'08 - fajne wspomnienia. Pamiętam Wasz wzrost aktywności i to jak podnieśliście ciśnienie legionistom. To jest właśnie esencja kibicowskiego szlaku - spontan, fanatyzm, brawura, ryzyko, głupota, wspieranie zgód które przeciągnęło się o kilka dni, używki, problemy w szkole/pracy, narzekająca dziewczyna/żona/matka. A jak to w mieście derbowym: raz na wozie, raz pod wozem. Ale lamusy w internecie przyczepią się do pływania bez gaci albo zaczną Cię rozliczać kto jeździł na wyjazdy.

co do antify - temat rzeka. Wiadomo, że punki były już w latach 90. Rzucający się w oczy, w szczególności, że kilku dobrych wariatów tam było. Późniejsza antifa to nieco inna bajka, ale nie powiedziałbym że byli słabsi. Na pewno mieli mniejsze znaczenie. Wiadomo, że byli, nikt się tego nie wypiera. To była od początku do końca nasza sprawa, a teraz naszą sprawą jest, że ich już nie ma. Ich ch*j innym do tego.
Widzę, że Foxx się zaktywizował - czekaj, czekaj, a na Legii to nigdy nie było dziwnych elementów? A NS? Mówię tu o regularnych nazistach w 90tych i potem też. Swastyki na flagach, swastyki na tatuażach? I to było ok? w takim mieście jak Warszawa? Dopiero jak zaczęliście chodzić na rocznicę Powstania i sprzedawać koszulki PamiętaMY, to jakoś ich schowaliście. Bo trochę głupio być równolegle za Armią Krajową i za Hitlerem, nie? ale ile lat wam to zajęło. Zresztą dasz sobie uciąć rękę, że nie macie teraz nazistów na trybunie?
Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił :)))
Za każdym razem gdy myślę, że już nic mnie na tym forum nie zaskoczy, pojawia się taki kwiatek.
A jak Ci napiszę, że Polacy używali swastyk na długo przed Hitlerem i wykonywali rzymski salut, to pewnie twój lewacki świat się rozsypie na kawałki.
Wy chyba na tych squat'ach dalej walicie po kablach. Tylko skąd tam wzięliście internet.
Jebnij się w łeb. Dobrze wiesz, ze chodzi o nazistowska symbolikę, a nie żadne przedhitlerowskie swastyki, o których ci z Legii nawet nie słyszeli. Latały zdjęcia dziar kibiców różnych klubów, dziar typowo nazi i nie porównuj tego do tych używanych przed adolfem, bo się kompromitujesz.
Trzeba mieć niezle najebane aby robić patriotyczne graffiti legijne i jednocześnie malować jakieś wilcze haki hahaha. Albo jedno albo drugie.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 02.11.2022, 22:49

W temacie warszawskim masz co najmniej dwukrotnie szczegółowo rozpisane całe miasto (niewiele się zmieniło - tyle że wszystkich jest trochę mniej).

Diamentowy - "hahaha" to miażdżący argument. A teraz odpowiedz sobie i nam, dlaczego w Warszawie, Gdańsku, czy Wrocku najwcześniej w Polsce kibolskiej, w środowiskach współtworzonych przez NS, pojawiły się akcje patriotyczne (jeszcze za komuny) i lata później się rozszerzyły często na ekipy, które chwilę wcześniej uważały je za pozerkę (pozdrówki KaeSPe :)).
A co tam w komentarzach na Onecie?

490
Posty: 228
Rejestracja: 30.06.2010, 22:04
Lokalizacja: Północ

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: 490 » 02.11.2022, 23:29

Mimo różnych opinii i żarliwej dyskusji w końcu jakiś temat tutaj idzie czytać normalnie. Bez jebania matek i innych ch... w d. Brawo dla gentelmanów ;)
c*** w dupe temu, kto oddał głos trzaskowskiemu!

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Piotruś Zawisza » 03.11.2022, 12:43

Diamentowy pisze:
02.11.2022, 21:58
Piotruś Zawisza pisze:
31.10.2022, 15:43
KaeSPe pisze:
31.10.2022, 15:28
N'08 - fajne wspomnienia. Pamiętam Wasz wzrost aktywności i to jak podnieśliście ciśnienie legionistom. To jest właśnie esencja kibicowskiego szlaku - spontan, fanatyzm, brawura, ryzyko, głupota, wspieranie zgód które przeciągnęło się o kilka dni, używki, problemy w szkole/pracy, narzekająca dziewczyna/żona/matka. A jak to w mieście derbowym: raz na wozie, raz pod wozem. Ale lamusy w internecie przyczepią się do pływania bez gaci albo zaczną Cię rozliczać kto jeździł na wyjazdy.

co do antify - temat rzeka. Wiadomo, że punki były już w latach 90. Rzucający się w oczy, w szczególności, że kilku dobrych wariatów tam było. Późniejsza antifa to nieco inna bajka, ale nie powiedziałbym że byli słabsi. Na pewno mieli mniejsze znaczenie. Wiadomo, że byli, nikt się tego nie wypiera. To była od początku do końca nasza sprawa, a teraz naszą sprawą jest, że ich już nie ma. Ich ch*j innym do tego.
Widzę, że Foxx się zaktywizował - czekaj, czekaj, a na Legii to nigdy nie było dziwnych elementów? A NS? Mówię tu o regularnych nazistach w 90tych i potem też. Swastyki na flagach, swastyki na tatuażach? I to było ok? w takim mieście jak Warszawa? Dopiero jak zaczęliście chodzić na rocznicę Powstania i sprzedawać koszulki PamiętaMY, to jakoś ich schowaliście. Bo trochę głupio być równolegle za Armią Krajową i za Hitlerem, nie? ale ile lat wam to zajęło. Zresztą dasz sobie uciąć rękę, że nie macie teraz nazistów na trybunie?
Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił :)))
Za każdym razem gdy myślę, że już nic mnie na tym forum nie zaskoczy, pojawia się taki kwiatek.
A jak Ci napiszę, że Polacy używali swastyk na długo przed Hitlerem i wykonywali rzymski salut, to pewnie twój lewacki świat się rozsypie na kawałki.
Wy chyba na tych squat'ach dalej walicie po kablach. Tylko skąd tam wzięliście internet.
Jebnij się w łeb. Dobrze wiesz, ze chodzi o nazistowska symbolikę, a nie żadne przedhitlerowskie swastyki, o których ci z Legii nawet nie słyszeli. Latały zdjęcia dziar kibiców różnych klubów, dziar typowo nazi i nie porównuj tego do tych używanych przed adolfem, bo się kompromitujesz.
Trzeba mieć niezle najebane aby robić patriotyczne graffiti legijne i jednocześnie malować jakieś wilcze haki hahaha. Albo jedno albo drugie.
No dobrze... Taki przykład. Jeden z moich dobrych kolegów z jednej ze zgód ma zajawkę na starosłowiańskie swastyki. Jego dom jest wręcz przystrojony tym symbolem.
Teraz, nie zdradzając jego poglądów, w Twojej ocenie jest nazistą?

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: N'08 » 03.11.2022, 13:50

WieszWięcej pisze:
30.10.2022, 08:28
Ta wersja o powrocie Polonii z Pelikana to niezła bajka. Znam tę historię, prawdą jest, że był użyty sprzęt, rozjebany pociąg i TB czekali. Tylko nie w Błoniu, a na Ursusie - pomylili zwykły z północnym.

Polonia zaliczyła wtedy plecy, a jakieś sugestie, że "zabrakło zdecydowania, żeby ich rozjebać" nie odzwierciedlają prawdy.
Z tego co pamiętam to akurat goście od Was zaliczają ciężkie K.O. tak, że potrzebna jest karetka pogotowia.
Starcie może rzeczywiście do końca jednoznacznie nie rozstrzygnięte ale nie zaprzeczysz, że po początkowym zaskoczeniu na Waszą korzyść, im dalej w las tym bardziej się to przechylało na naszą korzyść. Także podtrzymuje powyższe.
Co do miejsca oczekiwania kolejnego komitetu powitalnego w Ursusie a nie w Błoniu nie będę się kłócił.
To były czasy, że Legia była jak wierna żona - zawsze czekała. :)

htsk4
Posty: 357
Rejestracja: 19.10.2011, 18:47

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: htsk4 » 03.11.2022, 14:47

Witalski z łaski swojej przestań pisać o Lechii,Gdańsku ,czy Bad Company,bo nie masz pojęcia o czym piszesz.Mniej Tvnu,więcej realności.Foxx na poprzedniej stronie zadał bardzo ciekawe pytanie,nikt nie odpowiedział.Swoją drogą podziwiam,że są tutaj jeszcze ludzie,którym się chce tłumaczyć i odpowiadać na durne posty,czy też na jakieś internetowe zaczepki.Nienawiść do Legii wyżarła niektórym mózgi,skoro bronią trzymającą wtedy z lewakami Polonię.
Good Night Left Side

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Diamentowy » 03.11.2022, 16:44

Foxx pisze:
02.11.2022, 22:49
W temacie warszawskim masz co najmniej dwukrotnie szczegółowo rozpisane całe miasto (niewiele się zmieniło - tyle że wszystkich jest trochę mniej).

Diamentowy - "hahaha" to miażdżący argument. A teraz odpowiedz sobie i nam, dlaczego w Warszawie, Gdańsku, czy Wrocku najwcześniej w Polsce kibolskiej, w środowiskach współtworzonych przez NS, pojawiły się akcje patriotyczne (jeszcze za komuny) i lata później się rozszerzyły często na ekipy, które chwilę wcześniej uważały je za pozerkę (pozdrówki KaeSPe :)).
Ale po co ci mam odpowiadać. Nie pisałem przecież do ciebie tylko do przyglupa który nieudolnie próbował tłumaczyć fascynacje nazi wśród kibiców w latach 90tych. Tak było i się tego nie zmieni ale idiotyczne jest szukanie usprawiedliwień dla takich zachowań.

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Piotruś Zawisza » 03.11.2022, 16:49

Witalski pisze:
03.11.2022, 11:08
KaeSPe pisze:
02.11.2022, 19:21
pewnie, że wiem jaką rolę mieli NSi w ruchu kibicowskim. Nie jest to chlubna rola. Nie zostali schowani? Wg mnie zostali, może poza Wrocławiem i Gdańskiem, ale nawet tam się nie afiszują.
Właśnie zapomniałem o Gdańsku gdzie wciąż żywe jest odwoływanie się do tradycji FSD...Na Lechii nie brakuje NS,ba jest ich tam całkiem sporo jak na dzisiejsze czasy.Jeden z przykładów to pan G.
No i zapomniałbym o członkach klubu motocyklowego Bad Company z panem O. na czele.Prezydent tego klubu czy jak kto woli szef był członkiem niemieckiego oddziału Hells Angels.A tam to już się roi od neonazistów.
Wrocław to również kolebka NS.Może mało kto wie ale pochodzi stamtąd zespół Konkiwsta88.

Lechia jest znana z bardzo mocnej walki z komunizmem za co im chwała ale za wciąż żywe tradycje FSD lub jak kto woli WMG i całej masy NS w swoich szeregach to spory minus.Chluby to nie przynosi bo Polska zawsze miała dwóch wrogów.Niestety WMG zamieszkiwało sporo Niemców i dalej ich tam darzą sympatią.Gdańsk jest chyba jeszcze bardziej pro niemieckim miastem od Chorzowa.Choć flag niemieckich nie ma to jednak w mentalności ludzi to pozostało.
Uważasz, że Polak z poglądami narodowo-radykalnymi (taki jak ja), w jakimś tam ułamku faszyzujący (taki jak ja), oddajacy hołd i cześć takim rodakom jak Ci z V Wileńskiej Brygady AK albo z Referatu 993/W, mogliby z jakiegokolwiek powodu wystąpić kiedykolwiek przeciwko własnej Ojczyźnie?
Odpowiedź.

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Diamentowy » 03.11.2022, 17:04

Piotruś Zawisza pisze:
03.11.2022, 12:43
Diamentowy pisze:
02.11.2022, 21:58
Piotruś Zawisza pisze:
31.10.2022, 15:43


Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił :)))
Za każdym razem gdy myślę, że już nic mnie na tym forum nie zaskoczy, pojawia się taki kwiatek.
A jak Ci napiszę, że Polacy używali swastyk na długo przed Hitlerem i wykonywali rzymski salut, to pewnie twój lewacki świat się rozsypie na kawałki.
Wy chyba na tych squat'ach dalej walicie po kablach. Tylko skąd tam wzięliście internet.
Jebnij się w łeb. Dobrze wiesz, ze chodzi o nazistowska symbolikę, a nie żadne przedhitlerowskie swastyki, o których ci z Legii nawet nie słyszeli. Latały zdjęcia dziar kibiców różnych klubów, dziar typowo nazi i nie porównuj tego do tych używanych przed adolfem, bo się kompromitujesz.
Trzeba mieć niezle najebane aby robić patriotyczne graffiti legijne i jednocześnie malować jakieś wilcze haki hahaha. Albo jedno albo drugie.
No dobrze... Taki przykład. Jeden z moich dobrych kolegów z jednej ze zgód ma zajawkę na starosłowiańskie swastyki. Jego dom jest wręcz przystrojony tym symbolem.
Teraz, nie zdradzając jego poglądów, w Twojej ocenie jest nazistą?
Ale co mnie twój starosłowiański kolega. Wątek jest o fascynacji nazizmem, a nie starosłowiańskich sprawach. Nie udawaj idioty. Te latające w necie zdjęcia dziar jakoś nie przypominają słowiańskich wojów lecz żołnierzy wehrmachtu.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Foxx » 03.11.2022, 17:16

Diamentowy pisze:
03.11.2022, 16:44
Ale po co ci mam odpowiadać. Nie pisałem przecież do ciebie tylko do przyglupa który nieudolnie próbował tłumaczyć fascynacje nazi wśród kibiców w latach 90tych. Tak było i się tego nie zmieni ale idiotyczne jest szukanie usprawiedliwień dla takich zachowań.
Pisałeś o Legii. Zbiegiem okoliczności mam jakieś pojęcie o subkulturowej historii przy Ł3. Pytanie zaś było zasadne w kontekście wiązania obecności NS na trybunach ze skalą propolskości ekip np. w porównaniu z ekipami w kontrze do NS "ze względu na historię". Oczywiście odmowa odpowiedzi również jest odpowiedzią.
A co tam w komentarzach na Onecie?

ostr
Posty: 430
Rejestracja: 10.10.2012, 11:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: ostr » 03.11.2022, 17:16

N'08 pisze:
03.11.2022, 13:50
WieszWięcej pisze:
30.10.2022, 08:28
Ta wersja o powrocie Polonii z Pelikana to niezła bajka. Znam tę historię, prawdą jest, że był użyty sprzęt, rozjebany pociąg i TB czekali. Tylko nie w Błoniu, a na Ursusie - pomylili zwykły z północnym.

Polonia zaliczyła wtedy plecy, a jakieś sugestie, że "zabrakło zdecydowania, żeby ich rozjebać" nie odzwierciedlają prawdy.
Z tego co pamiętam to akurat goście od Was zaliczają ciężkie K.O. tak, że potrzebna jest karetka pogotowia.
Starcie może rzeczywiście do końca jednoznacznie nie rozstrzygnięte ale nie zaprzeczysz, że po początkowym zaskoczeniu na Waszą korzyść, im dalej w las tym bardziej się to przechylało na naszą korzyść. Także podtrzymuje powyższe.
Co do miejsca oczekiwania kolejnego komitetu powitalnego w Ursusie a nie w Błoniu nie będę się kłócił.
To były czasy, że Legia była jak wierna żona - zawsze czekała. :)
Tak z innej beczki N'08 nie opisywał kiedyś na forum jako konto Czarnych Jasło?
Pozdro dla starych normalnych forumowiczów niezależnie od barw klubowych
R1908 pisze:
13.02.2023, 20:16
Nerva1 pisze:
13.02.2023, 18:09
Jedyny czysty klub w Polsce to Ruch Chorzów i tyle.nigdy żadnego murzyna,chińczyka czy innego odmieńca
Nadrabiacie rozjebusami, ot czysty prawilnym klub.

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Diamentowy » 03.11.2022, 17:24

Foxx pisze:
03.11.2022, 17:16
Diamentowy pisze:
03.11.2022, 16:44
Ale po co ci mam odpowiadać. Nie pisałem przecież do ciebie tylko do przyglupa który nieudolnie próbował tłumaczyć fascynacje nazi wśród kibiców w latach 90tych. Tak było i się tego nie zmieni ale idiotyczne jest szukanie usprawiedliwień dla takich zachowań.
Pisałeś o Legii. Zbiegiem okoliczności mam jakieś pojęcie o subkulturowej historii przy Ł3. Pytanie zaś było zasadne w kontekście wiązania obecności NS na trybunach ze skalą propolskości ekip np. w porównaniu z ekipami w kontrze do NS "ze względu na historię". Oczywiście odmowa odpowiedzi również jest odpowiedzią.
To ty mi powinieneś ta kwestie wyjaśnic. Dobrze, ze przynajmniej nie tłumaczysz się pokrętnie jak ten zawiszak, nie p********* bzdur lecz sensownie piszesz.

SNS_1910
Posty: 62
Rejestracja: 16.10.2011, 10:57

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: SNS_1910 » 03.11.2022, 17:47

ostr pisze:
03.11.2022, 17:16
Tak z innej beczki N'08 nie opisywał kiedyś na forum jako konto Czarnych Jasło?
Pozdro dla starych normalnych forumowiczów niezależnie od barw klubowych
Z Jasła był N_ :)

ostr
Posty: 430
Rejestracja: 10.10.2012, 11:45

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: ostr » 03.11.2022, 18:18

SNS_1910 pisze:
03.11.2022, 17:47
ostr pisze:
03.11.2022, 17:16
Tak z innej beczki N'08 nie opisywał kiedyś na forum jako konto Czarnych Jasło?
Pozdro dla starych normalnych forumowiczów niezależnie od barw klubowych
Z Jasła był N_ :)
Dzięki wielkie! Już miałem mętlik ;)
Kiedyś było lepiej, niestety to już nie wróci...
R1908 pisze:
13.02.2023, 20:16
Nerva1 pisze:
13.02.2023, 18:09
Jedyny czysty klub w Polsce to Ruch Chorzów i tyle.nigdy żadnego murzyna,chińczyka czy innego odmieńca
Nadrabiacie rozjebusami, ot czysty prawilnym klub.

Piotruś Zawisza
Posty: 53
Rejestracja: 11.06.2022, 18:38

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Piotruś Zawisza » 03.11.2022, 18:25

Diamentowy pisze:
03.11.2022, 16:44
Foxx pisze:
02.11.2022, 22:49
W temacie warszawskim masz co najmniej dwukrotnie szczegółowo rozpisane całe miasto (niewiele się zmieniło - tyle że wszystkich jest trochę mniej).

Diamentowy - "hahaha" to miażdżący argument. A teraz odpowiedz sobie i nam, dlaczego w Warszawie, Gdańsku, czy Wrocku najwcześniej w Polsce kibolskiej, w środowiskach współtworzonych przez NS, pojawiły się akcje patriotyczne (jeszcze za komuny) i lata później się rozszerzyły często na ekipy, które chwilę wcześniej uważały je za pozerkę (pozdrówki KaeSPe :)).
Ale po co ci mam odpowiadać. Nie pisałem przecież do ciebie tylko do przyglupa który nieudolnie próbował tłumaczyć fascynacje nazi wśród kibiców w latach 90tych. Tak było i się tego nie zmieni ale idiotyczne jest szukanie usprawiedliwień dla takich zachowań.
Zadałem ci proste pytanie, na które nie potrafisz odpowiedzieć. Mi to wystarczy :) Dziękuję.
Nie musisz już odpowiadać.

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Diamentowy » 03.11.2022, 19:07

Piotruś Zawisza pisze:
03.11.2022, 18:25
Diamentowy pisze:
03.11.2022, 16:44
Foxx pisze:
02.11.2022, 22:49
W temacie warszawskim masz co najmniej dwukrotnie szczegółowo rozpisane całe miasto (niewiele się zmieniło - tyle że wszystkich jest trochę mniej).

Diamentowy - "hahaha" to miażdżący argument. A teraz odpowiedz sobie i nam, dlaczego w Warszawie, Gdańsku, czy Wrocku najwcześniej w Polsce kibolskiej, w środowiskach współtworzonych przez NS, pojawiły się akcje patriotyczne (jeszcze za komuny) i lata później się rozszerzyły często na ekipy, które chwilę wcześniej uważały je za pozerkę (pozdrówki KaeSPe :)).
Ale po co ci mam odpowiadać. Nie pisałem przecież do ciebie tylko do przyglupa który nieudolnie próbował tłumaczyć fascynacje nazi wśród kibiców w latach 90tych. Tak było i się tego nie zmieni ale idiotyczne jest szukanie usprawiedliwień dla takich zachowań.
Zadałem ci proste pytanie, na które nie potrafisz odpowiedzieć. Mi to wystarczy :) Dziękuję.
Nie musisz już odpowiadać.
Ty ale ja na twoje starosłowiańskie teorie nawet nie zamierzam odpowiadać hahahaha, to co ty sobie myślałeś hahaha. Raczej wolałbym Foxxa punkt widzenia poznać niż twoje pierdololo o kolegach.
Idź tam sobie do starosłowiańskich kolegów spuszczać się nad swastykami.

zgierska
Posty: 84
Rejestracja: 21.03.2015, 21:41

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: zgierska » 03.11.2022, 20:07

Co do swastyk to nie można spłycać tematu gdyż mają o wiele szerszy kontekst historyczny niż czasu Adolfa w Niemczech i zresztą może taka ciekawostka Dla wszystkich "kumatych"antyfaszystów:):)w jakim państwie w latach 20 taką swastykę zobaczył:):):) Tak jak we wszystkim są pewne granice tak i poglądy jak i ich okazywanie.Jednak taki delikatny paradoks .Im mniej nacjonalizmu w pozytywnym tego słowa znaczeniu tym więcej kurestwa i patologii w Naszym społeczeństwie i raczej upadku pewnych wartości już nie można zatrzymać.

Diamentowy
Posty: 176
Rejestracja: 21.02.2017, 21:13

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Diamentowy » 03.11.2022, 20:43

zgierska pisze:
03.11.2022, 20:07
Co do swastyk to nie można spłycać tematu gdyż mają o wiele szerszy kontekst historyczny niż czasu Adolfa w Niemczech i zresztą może taka ciekawostka Dla wszystkich "kumatych"antyfaszystów:):)w jakim państwie w latach 20 taką swastykę zobaczył:):):) Tak jak we wszystkim są pewne granice tak i poglądy jak i ich okazywanie.Jednak taki delikatny paradoks .Im mniej nacjonalizmu w pozytywnym tego słowa znaczeniu tym więcej kurestwa i patologii w Naszym społeczeństwie i raczej upadku pewnych wartości już nie można zatrzymać.
To wyjaśnij ten kontekst. Z tego co znam i widziałem, to dziary, flagi, graffiti, odzież nawiązywały do czasu adolfa. Oprócz swastyk była także inna symbolika. I nie wiem jakbys się starał to nie da się tego obronić. Można wytłumaczyć dkaczego tak bylo, jakie były okolicznosci ale nie można tego logicznie obronić. A już najbardziej żałosne jest jakieś pierdololo o starosłowiańskich korzeniach czy o swastykach przedadolfowych na polskich odznakach. I to w momencie gdy kompletnie nic na to nie wskazuje. Nawet dziś w temacie śląskim ktoś wrzucił zdjęcie skarpet z jakimś dziwnym ptakiem.

Śnieżnobiały
Posty: 223
Rejestracja: 17.08.2017, 15:14

Re: CHULIGAŃSKIE (i nie tylko) WSPOMNIENIA ....

Post autor: Śnieżnobiały » 03.11.2022, 21:35

Diamentowy z tego co pamiętam to kiedyś płakałeś, że Szturmowcy i Autonomiczni Nacjonaliści uczestniczyli w Marszu Niepodległości.

Daj spokój i nie wypowiadaj się na temat środowiska, o którym nie masz pojęcia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Artist, RedRum, telewizor z toshiby i 260 gości