Kibicowskie przydomki

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
zdesperowana_facjata
Posty: 7
Rejestracja: 31.03.2010, 07:05

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: zdesperowana_facjata » 01.05.2010, 22:09

co ma piernik do wiatraka? mowa jest o przydomkach a nie datach powstania, juz 2 raz dzis strarasz sie wywołać napinke, n



zbyszek_r79
Posty: 219
Rejestracja: 29.09.2009, 21:36

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: zbyszek_r79 » 01.05.2010, 22:30

mejdej pisze:
św. Grzegorz pisze:Widzew tak tłumaczy przydomek na swojej stronie:
Całkiem niepostrzeżenie na kanwie dyskusji o datach 1910 i 1922 można przejść i poruszyć ważny temat stosunkowo niedawno "wypromowanego" przez kibiców ŁKS-u hasła Widzew-Żydzew - bodajże największego kompleksu tych ludzi wobec Łódzkiego Widzewa. Przeprowadzona powyżej analiza powstania TMRF-u a później jego kontynuatora RTS Widzew w sposób bezdyskusyjny podkreśla, że powstały one z inicjatywy Polaków dla przede wszystkim polskich robotników (choć nie tylko) i miały w swych zarządach Polaków. Jak więc idiotyczne i śmieszne jest to hasło, które nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą i jest wymysłem ludzi "chorych z nienawiści a może zazdrosnych o sukcesy Widzewa". Zadając sobie pytanie o przyczyny forsowania tego hasła przez ełkaesiaków można pomyśleć, że powstało, bo np. dobrze się rymowało lub chciano obrazić znienawidzony klub i jego kibiców poprzez porównanie go do narodowości niezbyt lubianej przez Polaków, może z braku elementarnej wiedzy lub głupoty a może chciano zakrzyczeć w ten sposób i odwrocić uwagę od faktu, że wśród trzech założycieli ŁKS-u dwóch było Żydami, co jest bardzo wstydliwym dla nich elementem i "podkopuje" wizerunek "aryjskości i łódzkości". Myślę, że po części każda z tych przyczyn miała w tym wypadku miejsce i dlatego kibice w Polsce (Ci co Nas nienawidzą też zaczynają używać określenia Żydzew) powinni zapoznać się z historią Widzewa, jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich, który miał niewiele wspólnego z Żydami, choć istniał w mieście wielonarodowościowym, w którym społeczność żydowska stanowiła znaczny procent.
Jakie jest wytłumaczenie ŁKS-u? BEZ NAPINKI!
A jak to wytłumaczysz??
[link]
Sorry za offtop ale nieukom trzeba pomóc. Czytaj:
[link] (artykuł sprzed około roku)

mejdej
Posty: 31
Rejestracja: 15.03.2007, 07:13
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: mejdej » 01.05.2010, 22:35

w pierszym przypadku pomyliłem temat
a chodzi mi głownie o to zakłamanie naszej historii jak twierdzicie.Nie mam zamiaru wszczynać napinki tylko o wytłumaczenie mi jak to odbieracie.Zresztą jest to artykuł napisany nie przez kibica
Klubem Łodzi Jest ŁKS

Normandzki
Posty: 1057
Rejestracja: 15.01.2010, 11:11

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Normandzki » 01.05.2010, 23:44

Jeśli chodzi o Jagiellonie to mówi się Jaga, Jadźka, Baba Jaga, Pszczółki

Jaga od zdrobnienia Jagiellonia. Baba Jaga od Jaga po prostu. A pszczółki bo są pasy poziom żółto-czerwone.

j_odra
Posty: 8
Rejestracja: 01.03.2010, 14:54

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: j_odra » 02.05.2010, 07:25

A mnie po zobaczeniu nowej flagi GKSu Katowice "Gieksa jest tylko jedna", naszło takie pytanie:
Określenia Gieksa uzywają też czasami inne GKSy - Bełchatów, Jastrzebie, Tychy... Wtedy "Gieksiarze z Katowic" mają jakieś ale. No i nasunęło mi się takie przemyslenie że przecież "Ełksa" to jest to samo tylko przekształcone Ł na G (lub G na Ł) no właśnie - kto pierwszy tego uzywał? MI się wydaje że okreslenie Ełksa ma o wiele dłuższą historie...

Super_Mario
Posty: 501
Rejestracja: 27.02.2010, 17:34
Lokalizacja: z miasta gdzie nie lubia obcych

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Super_Mario » 02.05.2010, 07:46

j_odra pisze:A mnie po zobaczeniu nowej flagi GKSu Katowice "Gieksa jest tylko jedna", naszło takie pytanie:
Określenia Gieksa uzywają też czasami inne GKSy - Bełchatów, Jastrzebie, Tychy... Wtedy "Gieksiarze z Katowic" mają jakieś ale. No i nasunęło mi się takie przemyslenie że przecież "Ełksa" to jest to samo tylko przekształcone Ł na G (lub G na Ł) no właśnie - kto pierwszy tego uzywał? MI się wydaje że okreslenie Ełksa ma o wiele dłuższą historie...
Tez tak mysle ze "EŁksa" ma dłuzsza historie wiec obsurdalne jest wytykanie innym Gieksom kopii, samemu nią będąc. A co do tej flagi to tak samo jakby Górnik zrobił flage - "Torcida jest tylko jedna" ;)

HPL
Posty: 49
Rejestracja: 26.02.2007, 21:02

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: HPL » 02.05.2010, 10:50

mam wrazenie ze na tym forum pisza same 13 latki albo ludzie z porazeniem mozgowym ,rozkminki jak ja p******* ,

Linomag
Posty: 73
Rejestracja: 03.06.2007, 17:16

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Linomag » 02.05.2010, 12:05

j_odra pisze:A mnie po zobaczeniu nowej flagi GKSu Katowice "Gieksa jest tylko jedna", naszło takie pytanie:
Określenia Gieksa uzywają też czasami inne GKSy - Bełchatów, Jastrzebie, Tychy... Wtedy "Gieksiarze z Katowic" mają jakieś ale. No i nasunęło mi się takie przemyslenie że przecież "Ełksa" to jest to samo tylko przekształcone Ł na G (lub G na Ł) no właśnie - kto pierwszy tego uzywał? MI się wydaje że okreslenie Ełksa ma o wiele dłuższą historie...
W Tychach nie ma Gieksy jest GKS. Choć nie wiem skąd niektóre ekipy na siłe kiedyś próbowały z nas zrobić Giekse.Przykład Unia Oświęcim kiedy chcieli na nas pobluzgać śpiewali "Gieksa to stara ku***..." jednak jakie było ich zdziwienie gdy my też to podłapaliśmy i zaczeły sie wspólne bluzgi na Giekse

PS.Kiedyś Katowice na Jastrzębiu miały oprawe "Kserować,kopiować mentalność gorolska Gieksa jest jedna "
GKS TYCHY

OldboySilesia
Posty: 93
Rejestracja: 19.04.2010, 13:43

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: OldboySilesia » 02.05.2010, 12:08

j_odra pisze:A mnie po zobaczeniu nowej flagi GKSu Katowice "Gieksa jest tylko jedna", naszło takie pytanie:
Określenia Gieksa uzywają też czasami inne GKSy - Bełchatów, Jastrzebie, Tychy... Wtedy "Gieksiarze z Katowic" mają jakieś ale. No i nasunęło mi się takie przemyslenie że przecież "Ełksa" to jest to samo tylko przekształcone Ł na G (lub G na Ł) no właśnie - kto pierwszy tego uzywał? MI się wydaje że okreslenie Ełksa ma o wiele dłuższą historie...

Tychy nigdy nie używają przydomka Gieksa. W Tychach był będzie i jest tylko GKS!!!

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 02.05.2010, 12:31

Linomag pisze:
j_odra pisze:A mnie po zobaczeniu nowej flagi GKSu Katowice "Gieksa jest tylko jedna", naszło takie pytanie:
Określenia Gieksa uzywają też czasami inne GKSy - Bełchatów, Jastrzebie, Tychy... Wtedy "Gieksiarze z Katowic" mają jakieś ale. No i nasunęło mi się takie przemyslenie że przecież "Ełksa" to jest to samo tylko przekształcone Ł na G (lub G na Ł) no właśnie - kto pierwszy tego uzywał? MI się wydaje że okreslenie Ełksa ma o wiele dłuższą historie...
W Tychach nie ma Gieksy jest GKS. Choć nie wiem skąd niektóre ekipy na siłe kiedyś próbowały z nas zrobić Giekse.Przykład Unia Oświęcim kiedy chcieli na nas pobluzgać śpiewali "Gieksa to stara ku***..." jednak jakie było ich zdziwienie gdy my też to podłapaliśmy i zaczeły sie wspólne bluzgi na Giekse

PS.Kiedyś Katowice na Jastrzębiu miały oprawe "Kserować,kopiować mentalność gorolska Gieksa jest jedna "
"Kopiować, kserować mentalność gorolska. GieKSa jest jedna, wie to cała Polska". Na meczu GieKSy z GKS-em Jastrzębie gospodarze zrobili oprawę "Po siódme-GIEKSA-nie kradnij".

Stary KaeS 1
Posty: 1
Rejestracja: 22.04.2010, 10:06
Lokalizacja: Ponowna bytność

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Stary KaeS 1 » 02.05.2010, 13:03

duajkamieniaa pisze:Stal Mielec 'widelce' wie ktoś skąd się wziął taki przydomek?
Z tego co pamiętam (od końca lat 80-tych tamtego wieku :-) za czasów naszej jeszcze wówczas zgody i czasu, gdy jeździłem na mecze Stali, to w swoim repertuarze mieli też coś takiego, że śpiewali przeciągając Miiiieeeleeeccc, Miiiieeeleeeccc, ... na co przeciwnicy odpowiadali: Wiiiiideeellleeeccc... - bo się "rymowało"
Regionalnie popularne jest też balony.

Siemce_GieKSa
Posty: 13
Rejestracja: 15.01.2009, 00:35

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Siemce_GieKSa » 02.05.2010, 14:12

Ci co sie tu burza o przydomek smierdziele widac ze maja po 12 lat i nieznaja histori tego przydomku ... a jest on jak najbardziej uzasadniony z kilku wzgledów ... ale jak sami twierdzicie nie jestescie z Ruchu wiec raczej nie z Górnego Śląska to niemacie bladego pojecia co sie tu dzieje wiec tez prosze was o nie rozkminianie tego (tak jak któryś z was tu napisał) na poziomie przeszkola ... a GieKSa jest tylko jedna ... to kolejny dowód niewiedzy kibicowskich klimatów częsci z was bo miedzyinnymi goście z GKSu Tychy wam dali pierwszy przykład ... GKS Jastrzebie tez nigdy takiej nazwy (dopiero pózniej zaczeli sie wielc burzyć ) nie uzywał w troche starszych czasach a Bełchatów to Bełchatów ich jeszcze powaznie nie mozna traktować ... z kibicowskimi pozdrowieniami GieKSa jest tylko jedna !

Jackpot88
Posty: 59
Rejestracja: 17.01.2010, 11:23

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Jackpot88 » 02.05.2010, 15:31

Siemce_GieKSa pisze:Ci co sie tu burza o przydomek smierdziele widac ze maja po 12 lat i nieznaja histori tego przydomku ... a jest on jak najbardziej uzasadniony z kilku wzgledów ... ale jak sami twierdzicie nie jestescie z Ruchu wiec raczej nie z Górnego Śląska to niemacie bladego pojecia co sie tu dzieje wiec tez prosze was o nie rozkminianie tego (tak jak któryś z was tu napisał) na poziomie przeszkola ... a GieKSa jest tylko jedna ... to kolejny dowód niewiedzy kibicowskich klimatów częsci z was bo miedzyinnymi goście z GKSu Tychy wam dali pierwszy przykład ... GKS Jastrzebie tez nigdy takiej nazwy (dopiero pózniej zaczeli sie wielc burzyć ) nie uzywał w troche starszych czasach a Bełchatów to Bełchatów ich jeszcze powaznie nie mozna traktować ... z kibicowskimi pozdrowieniami GieKSa jest tylko jedna !
Kolego przedstaw genezę tego przydomku........

Świąteczny Karp
Posty: 601
Rejestracja: 19.12.2008, 16:21

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Świąteczny Karp » 02.05.2010, 19:15

Siemce_GieKSa pisze:Ci co sie tu burza o przydomek smierdziele widac ze maja po 12 lat i nieznaja histori tego przydomku ... a jest on jak najbardziej uzasadniony z kilku wzgledów ... ale jak sami twierdzicie nie jestescie z Ruchu wiec raczej nie z Górnego Śląska to niemacie bladego pojecia co sie tu dzieje wiec tez prosze was o nie rozkminianie tego (tak jak któryś z was tu napisał) na poziomie przeszkola ... a GieKSa jest tylko jedna ... to kolejny dowód niewiedzy kibicowskich klimatów częsci z was bo miedzyinnymi goście z GKSu Tychy wam dali pierwszy przykład ... GKS Jastrzebie tez nigdy takiej nazwy (dopiero pózniej zaczeli sie wielc burzyć ) nie uzywał w troche starszych czasach a Bełchatów to Bełchatów ich jeszcze powaznie nie mozna traktować ... z kibicowskimi pozdrowieniami GieKSa jest tylko jedna !
Burzysz, jakbyście Wy mieli co najmniej 50-letnie tradycje kibicowskie. Przypominam tylko nieśmiało, że zanim ktokolwiek usłyszał o GKS-ie Katowice, to w tym mieście całkiem popularna była szopienicka HaKSa.

Ja tam akurat rozumiem to oburzenie, tylko już mniej jego stopień. W końcu to na dobrą sprawę nie przydomek a przekształcenie skrótu.
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"

Bogdan Adamiec
Posty: 185
Rejestracja: 07.06.2007, 17:51

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Bogdan Adamiec » 02.05.2010, 21:20

a ja ci całkiem śmiało przypomne że w Katowicach kiedyś prym wiódł twój Ruch.Z tym że to było kiedyś, a jeśli chcesz przy GieKSie z Katowic postawić GKS Bełchatów to lepiej już się tu nie loguj bo robisz z siebie pajaca.
Co z tego że był HKS Szopienice? nie wiem po kiego to wpisałeś do tematu,równie dobrze mogłeś przyjebać z 1 Fc Katowice i nijak się to będzie miało do tego o czym była gadanina.Był HKS Szopienice i nie ma.
Co byś powiedział mądralo gdyby za parę lat jakiś klubik z niebieskim w tle wydawał gadżety o nazwie "niebiescy".Też byś był taki wyrozumiały czy temacik by cie bardziej ciekawił?Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
GieKSa jest tylko jedna i każdy normalny kibic o tym wie a kibice z Bełchatowa mogą się cieszyć ekstraklasą i to jest jedyna szansa na to aby ktoś o nich usłyszał bo o GieKSie z Bełchatowa która gra w np 4 lidze nikt by nie wspominał.

Świąteczny Karp
Posty: 601
Rejestracja: 19.12.2008, 16:21

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Świąteczny Karp » 02.05.2010, 23:22

Bogdan Adamiec pisze:a ja ci całkiem śmiało przypomne że w Katowicach kiedyś prym wiódł twój Ruch.Z tym że to było kiedyś, a jeśli chcesz przy GieKSie z Katowic postawić GKS Bełchatów to lepiej już się tu nie loguj bo robisz z siebie pajaca.
Co z tego że był HKS Szopienice? nie wiem po kiego to wpisałeś do tematu,równie dobrze mogłeś przyjebać z 1 Fc Katowice i nijak się to będzie miało do tego o czym była gadanina.Był HKS Szopienice i nie ma.
Co byś powiedział mądralo gdyby za parę lat jakiś klubik z niebieskim w tle wydawał gadżety o nazwie "niebiescy".Też byś był taki wyrozumiały czy temacik by cie bardziej ciekawił?Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
GieKSa jest tylko jedna i każdy normalny kibic o tym wie a kibice z Bełchatowa mogą się cieszyć ekstraklasą i to jest jedyna szansa na to aby ktoś o nich usłyszał bo o GieKSie z Bełchatowa która gra w np 4 lidze nikt by nie wspominał.
Wróć i przeczytaj jeszcze raz, bo naprawdę się nie popisałeś lotnością umysłu.
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"

mnbv
Posty: 139
Rejestracja: 24.01.2010, 22:42

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: mnbv » 03.05.2010, 02:42

Jak czytam te rozkminy to sie smiac chce... Lowcy smierdzieli to niby lipa, ale anty szczewa to juz ok... Idac ta droga za glupie mozna tez uznac np. pyry, no bo jak mozna utozsamiac sie z ziemniakami? Albo sledzie Arki i znalez mozna jeszcze mase innych czy to przydomkow czy jakis wrzut...

Pewne okreslenia maja swoje zrodla, nie zostaly wymyslone od tak sobie, weszly w zycie, utraly sie i zostaly. Nie znacie genezy jakiegos okreslenia, ale komentowac juz potraficie. Ale czego sie mozna spodziewac po forum w necie?

Okreslenie GieKSa to co prawda tylko odmiana nazwy, niemniej utarla sie na tyle, ze raczej watpliwym jest aby ktokolwiek kojarzyl z ta nazwa klub z Belchatowa czy Jastrzebia. Mowisz GieKSa myslisz Katowice, tak samo mowisz eLKSa myslisz Lodz, a nie Lomza.
WIELKA POLSKA NARODOWA!

Bogdan Adamiec
Posty: 185
Rejestracja: 07.06.2007, 17:51

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Bogdan Adamiec » 03.05.2010, 08:25

Świąteczny Karp pisze:
Bogdan Adamiec pisze:a ja ci całkiem śmiało przypomne że w Katowicach kiedyś prym wiódł twój Ruch.Z tym że to było kiedyś, a jeśli chcesz przy GieKSie z Katowic postawić GKS Bełchatów to lepiej już się tu nie loguj bo robisz z siebie pajaca.
Co z tego że był HKS Szopienice? nie wiem po kiego to wpisałeś do tematu,równie dobrze mogłeś przyjebać z 1 Fc Katowice i nijak się to będzie miało do tego o czym była gadanina.Był HKS Szopienice i nie ma.
Co byś powiedział mądralo gdyby za parę lat jakiś klubik z niebieskim w tle wydawał gadżety o nazwie "niebiescy".Też byś był taki wyrozumiały czy temacik by cie bardziej ciekawił?Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
GieKSa jest tylko jedna i każdy normalny kibic o tym wie a kibice z Bełchatowa mogą się cieszyć ekstraklasą i to jest jedyna szansa na to aby ktoś o nich usłyszał bo o GieKSie z Bełchatowa która gra w np 4 lidze nikt by nie wspominał.
Wróć i przeczytaj jeszcze raz, bo naprawdę się nie popisałeś lotnością umysłu.
ty za to błyszczysz intelektem.Szczególnie przy tematach o GieKSie.Zlewam cie bo znow obrócisz kota ogonem i bedziesz mędrkował.

Świąteczny Karp
Posty: 601
Rejestracja: 19.12.2008, 16:21

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Świąteczny Karp » 03.05.2010, 13:43

Bogdan Adamiec pisze:
Świąteczny Karp pisze:
Bogdan Adamiec pisze:a ja ci całkiem śmiało przypomne że w Katowicach kiedyś prym wiódł twój Ruch.Z tym że to było kiedyś, a jeśli chcesz przy GieKSie z Katowic postawić GKS Bełchatów to lepiej już się tu nie loguj bo robisz z siebie pajaca.
Co z tego że był HKS Szopienice? nie wiem po kiego to wpisałeś do tematu,równie dobrze mogłeś przyjebać z 1 Fc Katowice i nijak się to będzie miało do tego o czym była gadanina.Był HKS Szopienice i nie ma.
Co byś powiedział mądralo gdyby za parę lat jakiś klubik z niebieskim w tle wydawał gadżety o nazwie "niebiescy".Też byś był taki wyrozumiały czy temacik by cie bardziej ciekawił?Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
GieKSa jest tylko jedna i każdy normalny kibic o tym wie a kibice z Bełchatowa mogą się cieszyć ekstraklasą i to jest jedyna szansa na to aby ktoś o nich usłyszał bo o GieKSie z Bełchatowa która gra w np 4 lidze nikt by nie wspominał.
Wróć i przeczytaj jeszcze raz, bo naprawdę się nie popisałeś lotnością umysłu.
ty za to błyszczysz intelektem.Szczególnie przy tematach o GieKSie.Zlewam cie bo znow obrócisz kota ogonem i bedziesz mędrkował.
Wiadomo, "zlać" to zawsze wygodniej niż zrozumieć.
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"

mnbv
Posty: 139
Rejestracja: 24.01.2010, 22:42

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: mnbv » 03.05.2010, 15:33

mig20 pisze: Przydomek smieRdziele wymysliła GieKSa jak sami wtedy stwierdzili wiekszosc zdobytych barw była brudna nigdy nie prana.
Coraz ciekawsze teorie..

Tuz za stadionem Ruchu, za jedna z trybun płynie rzeka Rawa (aktualnie jej fragment przy stadionie Ruchu jest juz przykryty). Niedaleko stadionu Ruchu jest oczyszczalnia sciekow Klimzowiec. Wlasnie z tej oczyszalni do Rawy spuszczane sa scieki komunalne, rowniez scieki przemyslowe, a wiec Rawa to nie taka zwykla rzeka, to po prostu wielki sciek. Swego czasu gdy wiatr zawial nie w ta strone co trzeba w polowie Chorzowa czuc bylo nieprzyjemny smrod, w tym rowniez na stadionie Ruchu. Z tego co wiem od jakiegos czasu prowadzona jest rewitalizacja rzeki, a wiec jakis czas juz po prostu z niej nie smierdzi. Ponoc kiedys ma zostac calkowicie oczyszczona i ma zostac przywrocona w niej rownowaga bilogiczna, niemniej przydomek (ten negatywny) niebieskich zapewne nie zniknie.

Negatywne okreslenia, przydomki maja to do siebie, ze raczej nastawione sa negatywnie, maja osmieszyc. Gdyby przejrzec wiekszosc okreslen czy przyspiewek kibicowskich, znalezlibysmy duzo wiecej tych ktore dla zwyklych ludzi moga sie wydawac smieszne - ot chocby trele morle XXXX to kurw* i cwele. Czy to nie brzmi jak wyzywanie sie dzieci w przedszkolu? Z prawie kazdej starej (i nie tylko) przyspiewki czy wrzuty mozna cos takiego wyciagnac, ale chyba na tym to polega - by kogos osmieszyc, upokorzyc itd.
WIELKA POLSKA NARODOWA!

Najkumaty
Posty: 67
Rejestracja: 09.02.2010, 20:49

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Najkumaty » 03.05.2010, 22:29

Czemu na podkarpaciu fani Stali Mielec bywaja okreslani 'balonami'? Czy dobrze rozkminiam ze chodzi tu o napompowanie glownej ekipy? :D

Toni
Posty: 110
Rejestracja: 26.02.2010, 16:07

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Toni » 03.05.2010, 22:35

Tak czytam ten temat i zaciekawiło mnie to że niby Górnik Wałbrzych pierwszy używał nazwy Torcida ale przestał ( tak ktoś pisał)
Czy mógłby ktoś z Górnika W. odpowiedzieć czy to prawda,kiedy to było i dlaczego ta nazwa została odrzucona? może być priv

aha
Posty: 80
Rejestracja: 21.01.2009, 23:35

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: aha » 05.05.2010, 14:34

. Otóż pierwszy zin o nazwie Torcida powstał już w roku 1997 natomiast nasza(Górnik Wałbrzych) flaga Torcida powstała w sezonie 94/95.
Natomiast z tego co wiem , to Trocida Górnik Zabrze powstała w 99 roku.

Okropny dolores 3
Posty: 47
Rejestracja: 26.01.2010, 20:07

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Okropny dolores 3 » 05.05.2010, 19:46

mnbv pisze:
mig20 pisze: Przydomek smieRdziele wymysliła GieKSa jak sami wtedy stwierdzili wiekszosc zdobytych barw była brudna nigdy nie prana.
Coraz ciekawsze teorie..

Tuz za stadionem Ruchu, za jedna z trybun płynie rzeka Rawa (aktualnie jej fragment przy stadionie Ruchu jest juz przykryty). Niedaleko stadionu Ruchu jest oczyszczalnia sciekow Klimzowiec. Wlasnie z tej oczyszalni do Rawy spuszczane sa scieki komunalne, rowniez scieki przemyslowe, a wiec Rawa to nie taka zwykla rzeka, to po prostu wielki sciek. Swego czasu gdy wiatr zawial nie w ta strone co trzeba w polowie Chorzowa czuc bylo nieprzyjemny smrod, w tym rowniez na stadionie Ruchu. Z tego co wiem od jakiegos czasu prowadzona jest rewitalizacja rzeki, a wiec jakis czas juz po prostu z niej nie smierdzi. Ponoc kiedys ma zostac calkowicie oczyszczona i ma zostac przywrocona w niej rownowaga bilogiczna, niemniej przydomek (ten negatywny) niebieskich zapewne nie zniknie.


Negatywne okreslenia, przydomki maja to do siebie, ze raczej nastawione sa negatywnie, maja osmieszyc. Gdyby przejrzec wiekszosc okreslen czy przyspiewek kibicowskich, znalezlibysmy duzo wiecej tych ktore dla zwyklych ludzi moga sie wydawac smieszne - ot chocby trele morle XXXX to kurw* i cwele. Czy to nie brzmi jak wyzywanie sie dzieci w przedszkolu? Z prawie kazdej starej (i nie tylko) przyspiewki czy wrzuty mozna cos takiego wyciagnac, ale chyba na tym to polega - by kogos osmieszyc, upokorzyc itd.
Przydomek śmierdziele jest obrazliwy. To co napisałeś o oczyszczalni nie ma żadnego związku z tym określeniem. Prawda jest taka,jak napisał użytkownik mig20 w cytowanym przez Ciebie poście.
Pozdrawiam.

t[R]ue
Posty: 28
Rejestracja: 15.02.2010, 18:29

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: t[R]ue » 05.05.2010, 20:34

Okropny dolores 3 pisze:Prawda jest taka,jak napisał użytkownik mig20 w cytowanym przez Ciebie poście.
Pozdrawiam.
Wy wykrioliście (na pewno nie Ty) tyle tych "brudnych" barw że niech mnie c*** strzeli (nie pokazuj mi fotek z jakichś tam deRbów, z 90 lat) ..a jeśli juz były brudne to w większości przypadków tylko dlatego że przeoraliście kolesia (najebusa lub takiego ,któremu życie dało po piździe) wracającego przez Zawodzie samotnie lub w towarzystwie jednego/dwóch kompanów ściulanych do granic możliwości..

Prawda jest taka że "kibice" GKS-u tymi całymi "śmierdzielami" dawali upust (na ścianach,vlepach itd) swojej niemocy i chęci dojebania ..rywalowi? ..tak samo jak szybko podłapali "zaganiary" od Lecha.Druga sprawa to jeśli się nie mylę to tych "śmierdzieli" wymyślili (uwaga) Widzewiacy :] Coś mi się kiedyś takiego o uszy obiło a powodem była właśnie ta oczyszczalnia .z której nie miłosiernie zapierdalało

Co do tych brudnych barw to podeślę Ci kiedyś PM z fotą skarpet ściągniętych (przez samego właściciela) z nóg twojego koleżki po szalu ...brud i smród :] ,dodam tylko że skarpety mimo protestu poszkodowanego swój żywot zakończyły w śmietniku

Ale wróćmy do tematu; dlaczego kibiców GKS-u na GŚ nazywa/ło się cyganami?
Dlatego że na początku ruchu kibicowskiego na Bukowej wielu Romów bujało się w tych przepięknych kostkach z teatralnej ?

Okropny dolores 3
Posty: 47
Rejestracja: 26.01.2010, 20:07

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Okropny dolores 3 » 05.05.2010, 20:51

true-Twoja wypowiedz ma za zadanie jedynie odwrócić oczy od dyskusji na temat jakże dla was wstydliwy,czyli przydomku "śmierdziele",czy "smrody". Przylgnęło to do was bardzo i wymyślacie teraz "szczewa","cyganów","perfumy" i inne.Tyle,że to się nie przyjmuje, bo ma mało wspólnego z rzeczywistością.W przeciwieństwie właśnie do "smierdzieli".
Jeżeli zdarzyłby się jeden,czy kilka szali,które są brudne nikt by o tym nie trąbił. I nie pisz o kolesiu w szalu Ruchu na Zawodziu,bo takich nie ma.Nawet przejazdem.

Być może i Widzewiacy wcześniej Was tak nazywali,być może wzięło się to z oczyszalni w pobliżu waszego stadionu.Tego nie wiem,ale wiem jedno: wasz wstydliwy przydomek z powietrza się nie wziął,a podłoża (u nas)miał takie,jak napisałem we wcześniejszym poście.

I nie spinaj się tak od razu. Widzę,że wiesz kim jestem. Albo może chcesz mi przypiąć etykietkę "internetowego frustrata",bo odważyłem się napisać o genezie "smrodów". Daj spokój.

t[R]ue
Posty: 28
Rejestracja: 15.02.2010, 18:29

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: t[R]ue » 05.05.2010, 21:10

moja wypowiedź nie miała na celu nic odwracać bo na ten temat wszystko już zostało napisane ,to raczej Ty odbiegasz od tematu "tabor" ,o żadnym Ruchu na Zawodziu nie napisałem a jeśli nie wiesz to ci napisze że "przejazdem" jest wielu naszych kibiców ,którzy muszą jechać przez tą piękną dzielnicę na mecze do Chorzowa.Frustratem już jesteś ,ale w realnym świecie bo nie wiele możesz chyba że jesteś z jakiegoś osiedla/dzielnicy gdzie nie masz prawa odczuć "skutków" i jesteś 110% antyRuch :]

Okropny dolores 3
Posty: 47
Rejestracja: 26.01.2010, 20:07

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Okropny dolores 3 » 05.05.2010, 21:20

t[R]ue pisze:moja wypowiedź nie miała na celu nic odwracać bo na ten temat wszystko już zostało napisane ,to raczej Ty odbiegasz od tematu "tabor" ,o żadnym Ruchu na Zawodziu nie napisałem a jeśli nie wiesz to ci napisze że "przejazdem" jest wielu naszych kibiców ,którzy muszą jechać przez tą piękną dzielnicę na mecze do Chorzowa.Frustratem już jesteś ,ale w realnym świecie bo nie wiele możesz chyba że jesteś z jakiegoś osiedla/dzielnicy gdzie nie masz prawa odczuć "skutków" i jesteś 110% antyRuch :]


Tak,ja nic nie mogę,jestem frustratem (może wytłumaczysz dlaczego) a ty jesteś bogiem dzielnicy,największym chuliganem i wszystko trzymasz w łapie. Oczywiście też twój punkt widzenia jest właściwy. Niech Ci będzie.Ale dla mnie i tak zawsze będziesz przede wszystkim "śmierdzielem".

Fight Łapa
Posty: 211
Rejestracja: 05.05.2010, 21:24

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Fight Łapa » 05.05.2010, 21:27

Temat miał być o przydomkach pozytywnych.Takie było założenie tej dyskusji.
K.S. KUŹNIA USTROŃ

FCZ
Posty: 46
Rejestracja: 15.09.2009, 20:44
Lokalizacja: Zarzew

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: FCZ » 05.05.2010, 21:28

Dlaczego na kibiców Gieksy mówi się 'cygany'? Tylko prosze bez tłumaczenia, że to riposta na 'śmierdzieli'

t[R]ue
Posty: 28
Rejestracja: 15.02.2010, 18:29

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: t[R]ue » 05.05.2010, 21:30

Okropny dolores 3 pisze:Tak,ja nic nie mogę,jestem frustratem (może wytłumaczysz dlaczego)
Jesteś/byłeś/będziesz ponieważ czekasz teraz żeby mi móc odpisać na ten post myśląc tym samym iż kolejny raz uda Ci się dojebać kibicowi Ruchu,nie odpisuj.

Okropny dolores 3
Posty: 47
Rejestracja: 26.01.2010, 20:07

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Okropny dolores 3 » 05.05.2010, 21:32

t[R]ue pisze:
Okropny dolores 3 pisze:Tak,ja nic nie mogę,jestem frustratem (może wytłumaczysz dlaczego)
Jesteś/byłeś/będziesz ponieważ czekasz teraz żeby mi móc odpisać na ten post myśląc tym samym iż kolejny raz uda Ci się dojebać kibicowi Ruchu,nie odpisuj.
Wiesz taka jest idea forum.
Nie chciałem nikomu dojebać,nie wiem skąd ten pomysł. Napisałem tylko jak z naszej strony wygląda sprawa "śmierdzieli".To wszystko. Z mojej strony temat uważam za zakończony.

1920RaciboRz
Posty: 80
Rejestracja: 10.01.2010, 20:08

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: 1920RaciboRz » 05.05.2010, 21:55

FCZ pisze:Dlaczego na kibiców Gieksy mówi się 'cygany'? Tylko prosze bez tłumaczenia, że to riposta na 'śmierdzieli'
kiedyś w ich ekipie biegało trochę cyganów, prowadzący u nich doping też miał dziwny kolor skóry.
Niebieski Racibórz, Niebieskie ulice,
Niebieskie osiedla, Niebieskie życie
Niebieskie seRca a środku bije Niebieska eRka

Voldemort
Posty: 19
Rejestracja: 21.11.2009, 01:58

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Voldemort » 05.05.2010, 22:10

sądze że ludzie spod znaku PF się tu nie wypowiadają bądź robią to okazjonalnie przekazując pewne informacje bo mają wyjebane na net ale zastanawia mnie dlaczego tak bardzo ten klubik czyli GKS boli zwykłych enterów jak 19BaRon20 czy [tRue] (jak przekręciłem nicki to sorry) przecież GKS na śląsku nic nie znaczy to więc olejcie temat przecież , chyba , że jednak znaczy ??!! i dlatego was to tak boli moi drodzy, że z waszych postó kapie jad...

Okropny dolores 3
Posty: 47
Rejestracja: 26.01.2010, 20:07

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Okropny dolores 3 » 05.05.2010, 22:11

1920RaciboRz pisze:
FCZ pisze:Dlaczego na kibiców Gieksy mówi się 'cygany'? Tylko prosze bez tłumaczenia, że to riposta na 'śmierdzieli'
kiedyś w ich ekipie biegało trochę cyganów, prowadzący u nich doping też miał dziwny kolor skóry.
W naszej ekipie nigdy nie było "trochę cyganów".Faktem jest,że w czasach gdy nie było ekipy przy Bukowej ,to na meczach podobno pojawiali się cyganie.

19baRon20
Posty: 94
Rejestracja: 12.01.2010, 19:48

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: 19baRon20 » 05.05.2010, 22:12

Voldemort pisze:sądze że ludzie spod znaku PF się tu nie wypowiadają bądź robią to okazjonalnie przekazując pewne informacje bo mają wyjebane na net ale zastanawia mnie dlaczego tak bardzo ten klubik czyli GKS boli zwykłych enterów jak 19BaRon20 czy [tRue] (jak przekręciłem nicki to sorry) przecież GKS na śląsku nic nie znaczy to więc olejcie temat przecież , chyba , że jednak znaczy ??!! i dlatego was to tak boli moi drodzy, że z waszych postó kapie jad...
Nas to nie boli ale czasem się z nich pośmiać troszkę można ;)
obeRschlesien

Voldemort
Posty: 19
Rejestracja: 21.11.2009, 01:58

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Voldemort » 05.05.2010, 22:17

Baron cały post to był sarkazm nie zrozumiałeś... nie chce mi się Ci tłumaczyć bo masz chyba niskie IQ pozdro :D

1920RaciboRz
Posty: 80
Rejestracja: 10.01.2010, 20:08

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: 1920RaciboRz » 05.05.2010, 22:20

Okropny dolores 3 pisze:
1920RaciboRz pisze:
FCZ pisze:Dlaczego na kibiców Gieksy mówi się 'cygany'? Tylko prosze bez tłumaczenia, że to riposta na 'śmierdzieli'
kiedyś w ich ekipie biegało trochę cyganów, prowadzący u nich doping też miał dziwny kolor skóry.
W naszej ekipie nigdy nie było "trochę cyganów".Faktem jest,że w czasach gdy nie było ekipy przy Bukowej ,to na meczach podobno pojawiali się cyganie.
nie chcę się z tobą kłócić koleżko ale jak graliście w 2 lidze w kietrzu to troszkę chłopaków z ciemniejszą karnacją skóry niż po solarium biegało za miejscowymi, no chyba że jeszcze wtedy to nie była ekipa
Niebieski Racibórz, Niebieskie ulice,
Niebieskie osiedla, Niebieskie życie
Niebieskie seRca a środku bije Niebieska eRka

19baRon20
Posty: 94
Rejestracja: 12.01.2010, 19:48

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: 19baRon20 » 05.05.2010, 22:24

Voldemort pisze:Baron cały post to był sarkazm nie zrozumiałeś... nie chce mi się Ci tłumaczyć bo masz chyba niskie IQ pozdro :D
no nie tłumacz bo zrozumiałem a IQ napewno nizszego od Ciebie niemam pozdro:D
obeRschlesien

Voldemort
Posty: 19
Rejestracja: 21.11.2009, 01:58

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Voldemort » 05.05.2010, 22:26

z IQ niech każdy zostanie przy swoim . a nie mam sie pisze osobno mistrzu ortografii

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Czosnek1001, gregorR, manson666, marcingol14, Miolnir, stilonowiec123, Timador, Xsexx, Yellow_Obsession i 147 gości