Kibicowskie przydomki

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
shearer
Posty: 8
Rejestracja: 03.03.2010, 13:05

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: shearer » 17.04.2010, 12:21

-J- pisze:daruj sobie licealisto.
Nie trafiłeś.
-J- pisze:Dwa-mało mnie to obchodzi kim dla ciebie będą fani z Lubina i co sądzisz o tekstach Romana Z.
No i ? To jest forum i nie moja wypowiedź nie jest skierowana tylko do Ciebie.
-J- pisze:więc poluzuj gacie, bo ja go nie wymyśliłem.
Jednak dalej obstawiam poziom gimnazjalny, nie wiek, a poziom.
Z mojej strony koniec głupot. Jak chcesz się jeszcze napinać to priv.



barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: barbizm » 17.04.2010, 12:34

cwaniak z PKSu pisze:
Saverok pisze: Kiedyś gdy Legia przyjeżdżała do Łodzi na mecze czy to z Widzewem czy ŁKS obrażali kibiców gospodarzy od Żydów, tłumacząc to właśnie dużą ilością Żydów w Łodzi przedwojennej.
Tak się utarło w kibicowskim świadku z tymi żydami w Łodzi a przecież żydów w Polsce przed wojną było wszędzie od chu.., Warszawie stanowili też ponoć 1/3 mieszkańców miasta.

Ewenementem jest, że Wisła i Cracovia nie walczą jakoś zajadle z określeniami "pies" czy "żyd".
No właśnie, w sumie żydowskich miasteczek ( tzw. sztetli ) było od groma w [link], a procentowa ilość Żydów w nich była większa niż w Łodzi...Może to dlatego że to Żydzi pobudowali fabryki...

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: barbizm » 17.04.2010, 12:37

Nie można edytować...Co to znaczy "pyda", "pydziarze" ? Podobno to o fanach Poloni Bydgoszcz.

Abrakadabra1947
Posty: 130
Rejestracja: 18.01.2010, 21:36

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Abrakadabra1947 » 17.04.2010, 13:09

shearer pisze:Gimnazjalne teksty to w domu, kolego.
Fani z Lubina dla mnie zawsze będą miedziowymi, a nie jakimiś "krecikami" stworzonymi przez jednego gościa.
A ktoś Ci broni tak ich nazywac? Człowieku, nikogo nie interesuje to jak sam nazywasz poszczególne kluby, to nie ten temat.
Wrocław - stolica Śląska

pomorze
Posty: 127
Rejestracja: 08.01.2009, 19:38

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: pomorze » 17.04.2010, 13:31

Jest jakaś historia co do Wisła "Sharks", czy tylko tyle, że to ładnie brzmi.

A Lubin jak najbardziej "Miedziowi".

Martini Player
Posty: 407
Rejestracja: 26.01.2010, 20:05

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Martini Player » 17.04.2010, 14:06

WŚL pisze:Malinowe Nosy w odniesieniu do Śląska wzięło się z tego że zostali obici przez Arkę w Gdańsku przed meczem Arka-Śląsk bodajże w 2002 (może 2001?) roku a później to hasło przyjęło się jako nie obraźliwe wśród Wrocławian.
A skąd przezwiska Miedzianka-Rosjanka?Czy od wojsk rosyjskich stacjonujących w Legnicy/okolicy?
A to ciekawe,bo ja słyszałem,że długo wcześniej już się tak o kibicach Śląska mówiło,bo większość wyjazdowiczów lubiła przechylić kieliszek.
Info od znajomego z Poznania,sprzed ładnych paru lat.

acowastoobchodzi
Posty: 69
Rejestracja: 05.01.2009, 12:01

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: acowastoobchodzi » 17.04.2010, 14:15

Dokładnie, przydomek "malinowe nosy" jest związany z zamiłowaniem do procentowych trunków:) Jedyną prawdą jest to, że został nadany przez kibiców Arki.
Z forum Śląska
Malinowymi nosami nazwali nas kibice Arki Gdynia,wywieszając na meczu Arka - WKS (2002 rok) transparent o treści "Śląsk - Malinowe nosy".Ten wymyślony przez nich tekst,miał niby pokazywać zamiłowanie do alkoholu wśród kibiców Ślązeczka :lol: Malinowy nos - nos czerwony - nos czerwony mniej lub bardziej mają osoby które piją sporo alko
?

Poszukiwacz79
Posty: 43
Rejestracja: 03.02.2010, 16:36
Lokalizacja: Pomorze :)

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Poszukiwacz79 » 17.04.2010, 14:15

WŚL pisze:Malinowe Nosy w odniesieniu do Śląska wzięło się z tego że zostali obici przez Arkę w Gdańsku przed meczem Arka-Śląsk bodajże w 2002 (może 2001?) roku a później to hasło przyjęło się jako nie obraźliwe wśród Wrocławian.
A skąd przezwiska Miedzianka-Rosjanka?Czy od wojsk rosyjskich stacjonujących w Legnicy/okolicy?
Malinowe Nosy od zarumienionych twarzy po czestych melanżach.
LGFT

rosco
Posty: 105
Rejestracja: 27.12.2008, 02:39

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: rosco » 17.04.2010, 14:38

barbizm pisze:Nie można edytować...Co to znaczy "pyda", "pydziarze" ? Podobno to o fanach Poloni Bydgoszcz.

Kibice Zawiszy w latach 90-tych wymyślili to:

"pyda od konia to jest ta ku*** Polonia"

:)

Janozyk
Posty: 462
Rejestracja: 15.01.2010, 17:52

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Janozyk » 17.04.2010, 16:54

pomorze pisze:Jest jakaś historia co do Wisła "Sharks", czy tylko tyle, że to ładnie brzmi.

A Lubin jak najbardziej "Miedziowi".
Słyszałem pewną historię na temat nazwy Sharków, ale jednak niech się ktoś z Wisły wypowie na ten temat, bo nie chce ewentualnie pierdolnąć strasznej głupoty ;)

TYLKO_POLONIA
Posty: 4
Rejestracja: 21.11.2009, 10:45

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: TYLKO_POLONIA » 17.04.2010, 17:14

rosco pisze:
barbizm pisze:Nie można edytować...Co to znaczy "pyda", "pydziarze" ? Podobno to o fanach Poloni Bydgoszcz.

Kibice Zawiszy w latach 90-tych wymyślili to:

"pyda od konia to jest ta ku*** Polonia"

:)
I w drugą stronę śpiewano też: "pyda od lisa to jest ta k*** Zawisza"

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: barbizm » 17.04.2010, 17:17

Co prawda na moje pytanie nie było konkretnej odpowiedzi, ale jak rozumiem "pyda" w Bydgoszczy to to samo co "pyta" gdzie indziej...czyli ch.j...

Dyczak
Posty: 557
Rejestracja: 27.02.2007, 17:41

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Dyczak » 18.04.2010, 15:36

K_89 pisze:
Saverok pisze:Co do "Żydostwa" dwóch łódzkich klubów...
Kiedyś czytałem o tym artykuł czy notkę pisaną bodajże przez Widzewiaka.
Kiedyś gdy Legia przyjeżdżała do Łodzi na mecze czy to z Widzewem czy ŁKS obrażali kibiców gospodarzy od Żydów, tłumacząc to właśnie dużą ilością Żydów w Łodzi przedwojennej. I teoria tutaj pada taka, że ŁKS myślał że to jest wycelowane do Widzewiaków, a Widzew, że do eŁKSiaków. I tak oto powstała moda na gwiazdy dawida w Łodzi.

Podkreślam, że to nie jest jakieś oficjalne tłumaczenie.
Faktycznie często można to tłumaczenie znaleźć, ale nijak ma się do to prawdy. Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Łódź w okresie międzywojennym była miastem z wysokim stopniem tolerancji, Żyd nie był kimś gorszym, traktowany był właściwie na równi z Polakiem. Wszystko uległo gwałtownej zmianie w marcu 1968 roku, kiedy jak wiadomo mieliśmy antysemicką nagonkę, tłumaczoną przez władze jako antysyjonizm - coś zupełnie innego. Widzew pozostający wtedy w cieniu ŁKS-u, postanowił to wykorzystać i wypromować się kosztem swojego lokalnego rywala. I tak gdzie tylko się dało, przypominali o żydowskim pochodzeniu jego założycieli, przypinali mu nawet łatkę klubu założonego dla Żydów jak wszelkie kluby o nazwach Makabi czy Hasmonea. Trwało to dosyć długo, co spowodowało że podchwycili to młodsi kibice Widzewa, którzy w niedługim czasie zaczęli malować na murach litery LKS wpisane w gwiazdę Dawida, czy śpiewać związane z tym piosenki. Najłatwiej co było zrobić gówniarzerii na ŁKS-ie, to odbić piłeczkę w drugą stronę i tak po niedługim czasie pojawiły się głosy że to Widzew - a nie ŁKS - jest klubem żydowskim. Z biegiem czasu zjawisko to narastało, po czym podchwyciła je cała Polska - oba kluby są żydowskie więc "Jude Jude Jude - cała Łódź". Czy Legia była prekursorem? Możliwe bo chyba jako pierwsza, miała mocno na pieńku z kibicami zarówno jednego, jak i drugiego klubu. Jak wiemy trwa to do po dzień dzisiejszy i chyba nie zostanie zażegnane już nigdy. Nawet piłkarze łódzkich klubów twierdzą, że nazywanie "kolegów' z drużyny lokalnego rywala "Żydami", to już taka łódzka tradycja.
a jak jest w rzeczywistości? czy ŁKS został założony przez Żydów? czy to były kłamstwa Widzewa?
...i tylko Legia, Legia Warszawa

ELC
Posty: 121
Rejestracja: 21.09.2009, 18:09
Lokalizacja: Łowicz - Jedno Z Wielu Miast Widzewa

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: ELC » 18.04.2010, 15:50

Dyczak pisze:a jak jest w rzeczywistości? czy ŁKS został założony przez Żydów? czy to były kłamstwa Widzewa?
Dokumenty jednoznacznie pokazują, że uczestnikami procesu rejestracji ŁKS-u byli tylko Abram Heiman i Fajwel Wassercug.
Na pierwszym zebraniu (wrzesień 1909) zarządu ŁKS-u w Sali p. Millera na ul. Mikołajewskiej wybrano pierwszy historyczny zarząd:

Przewodniczący: Winter Ryszard
Towarzyszący przewodniczącemu: Wassercug Fajwel
Kasjer: Hejman Abram
Pomocnik kasjera: Heiman Zygmunt (brat Abrama)
Sekretarz: Szwarc Jakób
Pomocnik sekretarza: Kawe Aleksander

Członkowie zarządu:
Goszczyński Józef
Nowacki Aleksander
Montag Józef
Członkowie komisji rewizyjnej:
Blum Leon
Winter Rafał
Kawe Aleksander
Gospodarz lokalu:
Kaszner Robert

Wszyscy poza Goszczyńskim byli wyznania mojżeszowego! Nie ma śladu Henryka Lubawskiego!

Jak chcesz więcej na ten temat: [link]
"Przyznał, że na razie Stowarzyszeniu Kibiców ŁKS udało się - dzięki pomocy Marka Szukalaka z Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense - odnaleźć grób pierwszego prezesa klubu Ryszarda Wintera, który zmarł we wrześniu 1921, mając 38 lat. Jego grób znajduje się na cmentarzu żydowskim w Łodzi."
http://www.zw.com.pl/artykul/189384.html

1920RaciboRz
Posty: 80
Rejestracja: 10.01.2010, 20:08

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: 1920RaciboRz » 18.04.2010, 16:36

antyslask1946 pisze:Górnik Zabrze-Szczewa...nie mam kompletnie pojecia co to znaczy ale słyszałem kilka razy jak Ruch nazywał tak zabrzan.
bez napinki:-)
Ksg- szczewo- dla tych co nie wiedzą, szczewo to nic innego jak jelito w które wpycha się farsz na krupniok inaczej kaszankę, nazwa wzięła się z tego że kiedyś do biletów w Zabrzu dorzucali krupnioka i bułkę,
Włókniarz Kietrz- Keczeroki- od nazwy mieściny
Unia Racibórz - szałoty- kiedyś w okolicach Raciborza dużo osób chandlowało sałatą
Niebieski Racibórz, Niebieskie ulice,
Niebieskie osiedla, Niebieskie życie
Niebieskie seRca a środku bije Niebieska eRka

Turin
Posty: 167
Rejestracja: 27.12.2008, 14:41
Lokalizacja: fotel bujany

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Turin » 18.04.2010, 17:41

1920RaciboRz pisze:
antyslask1946 pisze:Górnik Zabrze-Szczewa...nie mam kompletnie pojecia co to znaczy ale słyszałem kilka razy jak Ruch nazywał tak zabrzan.
bez napinki:-)
Ksg- szczewo- dla tych co nie wiedzą, szczewo to nic innego jak jelito w które wpycha się farsz na krupniok inaczej kaszankę, nazwa wzięła się z tego że kiedyś do biletów w Zabrzu dorzucali krupnioka i bułkę,
Włókniarz Kietrz- Keczeroki- od nazwy mieściny
Unia Racibórz - szałoty- kiedyś w okolicach Raciborza dużo osób chandlowało sałatą
Jezdze lata i nie przypominam sobie zebym jadl krupnioki na stadionie w Zabrzu a tymbardziej darmowe

rosco
Posty: 105
Rejestracja: 27.12.2008, 02:39

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: rosco » 18.04.2010, 19:14

TYLKO_POLONIA pisze:
rosco pisze:
barbizm pisze:Nie można edytować...Co to znaczy "pyda", "pydziarze" ? Podobno to o fanach Poloni Bydgoszcz.

Kibice Zawiszy w latach 90-tych wymyślili to:

"pyda od konia to jest ta ku*** Polonia"

:)
I w drugą stronę śpiewano też: "pyda od lisa to jest ta k*** Zawisza"

no może i śpiewano tak na Zawisze ,tylko gdzie? w mieszkaniach? bo jak były mecze między Zawiszą i Polonią to nikt sią nie pojawiał z Polonii :)

ZjemCie
Posty: 587
Rejestracja: 30.09.2009, 18:17

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: ZjemCie » 18.04.2010, 20:11

1920RaciboRz pisze:
antyslask1946 pisze:Górnik Zabrze-Szczewa...nie mam kompletnie pojecia co to znaczy ale słyszałem kilka razy jak Ruch nazywał tak zabrzan.
bez napinki:-)
Ksg- szczewo- dla tych co nie wiedzą, szczewo to nic innego jak jelito w które wpycha się farsz na krupniok inaczej kaszankę, nazwa wzięła się z tego że kiedyś do biletów w Zabrzu dorzucali krupnioka i bułkę,
Włókniarz Kietrz- Keczeroki- od nazwy mieściny
Unia Racibórz - szałoty- kiedyś w okolicach Raciborza dużo osób chandlowało sałatą
Takiej akcji w Zabrzu nigdy nie było więc nie siej farmazonów , nazwa wymyślona przez was ale czemu to nie wiem ? Pewnie chęć odwetu na przydomek "śmierdziele"
sry za offtop :P
Obrazek
[22:42] <przekum> ZjemCie_
[22:42] <ZjemCie_> no
[22:42] <przekum> my jestemsy po prostu za dobrzy i wszyscy nas ddosują

Bo to są te zwrotki ziomek. Ja zjadam te płotki, dlatego taki przydomek mam. ZjemCie człowiek! To wandal słowem.

Jackpot88
Posty: 59
Rejestracja: 17.01.2010, 11:23

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Jackpot88 » 18.04.2010, 20:26

ZjemCie pisze:
1920RaciboRz pisze:
antyslask1946 pisze:Górnik Zabrze-Szczewa...nie mam kompletnie pojecia co to znaczy ale słyszałem kilka razy jak Ruch nazywał tak zabrzan.
bez napinki:-)
Ksg- szczewo- dla tych co nie wiedzą, szczewo to nic innego jak jelito w które wpycha się farsz na krupniok inaczej kaszankę, nazwa wzięła się z tego że kiedyś do biletów w Zabrzu dorzucali krupnioka i bułkę,
Włókniarz Kietrz- Keczeroki- od nazwy mieściny
Unia Racibórz - szałoty- kiedyś w okolicach Raciborza dużo osób chandlowało sałatą
Takiej akcji w Zabrzu nigdy nie było więc nie siej farmazonów , nazwa wymyślona przez was ale czemu to nie wiem ? Pewnie chęć odwetu na przydomek "śmierdziele"
sry za offtop :P
Gość przesadził , co nie zmienia faktu ,że bilety byłu duzo tańsze niż na starą 3 ligę.Spokojnie na to patrzę , gsyż pycha waz zżera.Nie będzie awansu i znów będzie wielki pacz.
PS zawsze myślałem , że Torcida to bojówka , ale sami mnie uświadomiliście ,że się myliłem.

dmn
Posty: 226
Rejestracja: 29.09.2009, 06:29

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: dmn » 18.04.2010, 20:32

Apropo Torcidy, nie przeszkadzało wam to, że taka nazwa już istnieje u innej grupy (wszyscy wiedzą ale dla pewności dodam że to zagraniczna ekipa)? Chodzi mi o geneze powstania tej grupy. Jedenaście lat temu nikt nie wiedział o Torcidzie z Hajduka Split? Jak to było?

Bez napinki.
Żaba pisze:
Chuliganzr pisze:Czy to prawda, że wśród ekip w Warszawie, był Ruch Chorzów, który ogólnie jak wszyscy wiemy na reprze się nie udziela?
Tak byli, grali w makao z Niemcami.

Świąteczny Karp
Posty: 601
Rejestracja: 19.12.2008, 16:21

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Świąteczny Karp » 18.04.2010, 20:54

ZjemCie pisze: Pewnie chęć odwetu na przydomek "śmierdziele"
sry za offtop :P
Szczególnie, że to nie wasz wymysł.
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"

JSC
Posty: 2481
Rejestracja: 22.03.2007, 23:11

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: JSC » 18.04.2010, 21:05

dmn pisze:Apropo Torcidy, nie przeszkadzało wam to, że taka nazwa już istnieje u innej grupy (wszyscy wiedzą ale dla pewności dodam że to zagraniczna ekipa)? Chodzi mi o geneze powstania tej grupy. Jedenaście lat temu nikt nie wiedział o Torcidzie z Hajduka Split? Jak to było?

Bez napinki.
Ciekawe czy ludzie z Hajduka wiedzieli że inne torcidy istniały już dawno w Brazylii, nie ? Nazwy nie wymyślili kibice Hajduka tylko w Brazylii tak się mówi na grupy kibicowskie, Hajduk to zapożyczył, podobnie jak Górnik. Podobna sytuacja jak z Barra Bravas u Zagłębia Sosnowiec.
Obrazek

aha
Posty: 80
Rejestracja: 21.01.2009, 23:35

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: aha » 18.04.2010, 21:18

Pierwsza polska ekipa , która użyła określenia Torcida to Górnik , ale ten z Wałbrzycha !

str
Posty: 38
Rejestracja: 01.08.2007, 22:49
Lokalizacja: Lubin

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: str » 18.04.2010, 21:25

WŚL pisze: A skąd przezwiska Miedzianka-Rosjanka?Czy od wojsk rosyjskich stacjonujących w Legnicy/okolicy?
W Legnicy za czasów ZSRR stacjonowały wojska rosyjskie. W mieście były sklepy, dzielnice tylko dla Rosjan. Legnicę nazywano nawet "Małą Moskwą". Film o takim właśnie tytule miał premierę jakieś 2 lata temu.
MKS ZAGŁĘBIE LUBIN

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 18.04.2010, 22:35

JSC pisze:
dmn pisze:Apropo Torcidy, nie przeszkadzało wam to, że taka nazwa już istnieje u innej grupy (wszyscy wiedzą ale dla pewności dodam że to zagraniczna ekipa)? Chodzi mi o geneze powstania tej grupy. Jedenaście lat temu nikt nie wiedział o Torcidzie z Hajduka Split? Jak to było?

Bez napinki.
Ciekawe czy ludzie z Hajduka wiedzieli że inne torcidy istniały już dawno w Brazylii, nie ? Nazwy nie wymyślili kibice Hajduka tylko w Brazylii tak się mówi na grupy kibicowskie, Hajduk to zapożyczył, podobnie jak Górnik. Podobna sytuacja jak z Barra Bravas u Zagłębia Sosnowiec.
Z tym zapożyczeniem słowa Torcida przez Hajduk Split, to trochę przesada, bo grupa została założona w 1950 roku. Nie będziemy teraz się kłócić kto 60 lat temu wcześniej użył nazwy, bo niepotrzebnie będziemy wyolbrzymiać temat.

Co do Torcidy z Zabrza, to grupa ma 11 lat, ale nazwa jest na tyle już rozreklamowana, że jak mówisz w Polsce Torcida, to wiadomo, że mowa o kibicach Górnika Zabrze. Nie każda ekipa ma właśnie coś takiego, że np. mówisz Kolejorz, to wiadomo, że chodzi o Lech Poznań albo GieKSa, to wiadomo o który GKS chodzi.

Co do "przydomku" szczewa, to zostało to wymyślone przez Ruch Chorzów, ale praktycznie jest to używane wśród Niebieskich. Tak samo jak GKS i Żabole wołają na Ruch śmierdziele, ale ten wyraz (bez urazy) jest bardziej znany w Polsce, gdzie nie jedna ekipa używa go podczas meczu przeciwko Ruchowi.

Nie wiem czy było to wcześniej poruszane, ale dlaczego na Śląsk Wrocław mówi się "Malinowe Nosy"? Wiem, że w 2002 lub 2003 roku podczas meczu Arka Gdynia-Śląsk Wrocław (I liga) wisiał transparent Arkowców: "Śląsk Wrocław - Malinowe Nosy". Później pamiętam, że Śląsk podczas jakiegoś meczu wykorzystał "Malinowe Nosy" w swojej oprawie (chyba styropiany).

JSC
Posty: 2481
Rejestracja: 22.03.2007, 23:11

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: JSC » 18.04.2010, 22:45

Fighting Dragon Tokyo jedna z Torcid Vasco da Gama została założona w 1944 roku. Tam to jest inaczej bo Torcidy mają swoje miejsce na stadionie, swoje gadżety wydają, mają swoje loga, robią swoje oprawy. Takie kluby w klubach. Jeden klub ma po kilka takich grup.
Obrazek

Gerrarrd
Posty: 253
Rejestracja: 04.10.2009, 15:01

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Gerrarrd » 19.04.2010, 01:05

Kibice Górnika, generalnie rzecz ujmując, odchodzą od rozwarstwienia wszystkich fanów na poszczególne grupy, o czym świadczy wymowne hasło "no ultras, no hooligans, only Torcida".
1920RaciboRz pisze:
antyslask1946 pisze:Górnik Zabrze-Szczewa...nie mam kompletnie pojecia co to znaczy ale słyszałem kilka razy jak Ruch nazywał tak zabrzan.
bez napinki:-)
Ksg- szczewo- dla tych co nie wiedzą, szczewo to nic innego jak jelito w które wpycha się farsz na krupniok inaczej kaszankę, nazwa wzięła się z tego że kiedyś do biletów w Zabrzu dorzucali krupnioka i bułkę,
Włókniarz Kietrz- Keczeroki- od nazwy mieściny
Unia Racibórz - szałoty- kiedyś w okolicach Raciborza dużo osób chandlowało sałatą
Tego już komentować nie będę, wymyślanie historii oraz Wasza propaganda nadal trwa, tylko nie wiem, kto ma w to uwierzyć.
P.S. Nie potrafiłem się powstrzymać od wybuchu śmiechem na "chandlowanie sałatą" :)
Obrazek

duajkamieniaa
Posty: 128
Rejestracja: 18.02.2010, 19:27

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: duajkamieniaa » 30.04.2010, 20:01

Stal Mielec 'widelce' wie ktoś skąd się wziął taki przydomek?

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: barbizm » 30.04.2010, 20:13

duajkamieniaa pisze:Stal Mielec 'widelce' wie ktoś skąd się wziął taki przydomek?
Wydaje mi się że od oprawy w której użyli plastikowych widelców, ale nie jestem na sto proc. przekonany, także jak coś to poprawcie, pzdr

hdg
Posty: 735
Rejestracja: 07.06.2007, 17:41

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: hdg » 01.05.2010, 07:17

A Mnie sie wydaje ze Stalówka wołała już dawno a rywala Mielec-Widelec a Stal na nich Rowery(?) i Miasto Rowerów Stalowa..dlatego ze w SW kiedys duzo osob na rowerach jezdzilo :)

VIFON
Posty: 103
Rejestracja: 01.03.2010, 20:56

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: VIFON » 01.05.2010, 07:30

Gerrarrd pisze:Kibice Górnika, generalnie rzecz ujmując, odchodzą od rozwarstwienia wszystkich fanów na poszczególne grupy, o czym świadczy wymowne hasło "no ultras, no hooligans, only Torcida".
1920RaciboRz pisze:
antyslask1946 pisze:Górnik Zabrze-Szczewa...nie mam kompletnie pojecia co to znaczy ale słyszałem kilka razy jak Ruch nazywał tak zabrzan.
bez napinki:-)
Ksg- szczewo- dla tych co nie wiedzą, szczewo to nic innego jak jelito w które wpycha się farsz na krupniok inaczej kaszankę, nazwa wzięła się z tego że kiedyś do biletów w Zabrzu dorzucali krupnioka i bułkę,
Tego już komentować nie będę, wymyślanie historii oraz Wasza propaganda nadal trwa, tylko nie wiem, kto ma w to uwierzyć.
Tez tak slyszalem, sam znajomy z Górnika mi tak mówił, nie pamietam czy te krupnioki były bardzo tanie czy za darmo ale cos takiego było na 100% więc nie wiem czemu sie spinasz... I chyba z tego co mowił "szczewo" znaczy też tyle co "odpad", cos w takim stylu
Obrazek

Świętokrzyski
Posty: 98
Rejestracja: 02.03.2007, 10:56
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Świętokrzyski » 01.05.2010, 11:10

KSZO Ostrowiec Św. - KSZOki :)
Nigdy Się Nie Poddawaj !!!

Turin
Posty: 167
Rejestracja: 27.12.2008, 14:41
Lokalizacja: fotel bujany

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Turin » 01.05.2010, 12:13

VIFON pisze: Tez tak slyszalem, sam znajomy z Górnika mi tak mówił, nie pamietam czy te krupnioki były bardzo tanie czy za darmo ale cos takiego było na 100% więc nie wiem czemu sie spinasz... I chyba z tego co mowił "szczewo" znaczy też tyle co "odpad", cos w takim stylu
Spina sie bo w przeciwienstwie do ciebie czy twojego wyimaginowanego kolegi jezdzi na mecze Gornika i wie ze takiego czegos nigdy nie bylo, pewnie wie tez ze szczewo znaczy cos innego.
Skad sie biora tacy jak ty ?

"Szczewo" to na sile wymyslona przez Ruch riposta na popularne w calej Polsce "smierdziele". I tak jak pisalem wczesniej, jezdze juz troche, a krupnioka jeszcze na stadionie nie wpierdalalem

Świąteczny Karp
Posty: 601
Rejestracja: 19.12.2008, 16:21

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Świąteczny Karp » 01.05.2010, 12:24

No, no. Przygniotła nas popularność "smierdzieli", nie mogliśmy sobie dać z nią rady i postanowiliśmy wymyślić coś równie trendy. Stąd właśnie pomysł na wykorzystanie znanego każdemu Polakowi z najodleglejszych zakątków kraju i nie tylko terminu "szczewo".
"Postępowcy zidiociali niech mnie nazwą homofobem,
bo ja homoseksualizm, tak jak grypę i socjalizm, wciąż uważam za chorobę!"

19markos22
Posty: 21
Rejestracja: 22.04.2010, 18:48

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: 19markos22 » 01.05.2010, 12:58

Śmierdziele czy smrody jako określenie kibiców Ruchu już funkcjonuje od dawna a te szczewa to niedawno wprowadzili sobie chorzowscy i raczej większość tego nie zna

mf doom
Posty: 63
Rejestracja: 01.03.2010, 10:52
Lokalizacja: Lepiej nie pytaj

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: mf doom » 01.05.2010, 16:54

Turin pisze:"Szczewo" to na sile wymyslona przez Ruch riposta na popularne w calej Polsce "smierdziele"
Takich super mędrców od takich teorii powinno sie z miejsca banowac
bo ku*** nie trzeba byc ze Śląska nawet żeby na chłopski rozum pomyslec sekunde i stwierdzić że wymyslenie "wymyslania ripost na siłe" jest idiotyczne...

A tak swoją drogą to te całe "smierdziele" kojarzą mi się z infantylnymi wyzwiskami w przedszkolu czy początkowych latach podstawówki, komicznie musi wyglądać 20 letni człowiek w koszulce łowcy smierdzieli, no ja was prosze, czułbym się jak kretyn wchodząc tak chociażby do sklepu ;)
Obrazek

Turin
Posty: 167
Rejestracja: 27.12.2008, 14:41
Lokalizacja: fotel bujany

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Turin » 01.05.2010, 17:18

mf doom pisze:
Turin pisze:"Szczewo" to na sile wymyslona przez Ruch riposta na popularne w calej Polsce "smierdziele"
Takich super mędrców od takich teorii powinno sie z miejsca banowac
bo ku*** nie trzeba byc ze Śląska nawet żeby na chłopski rozum pomyslec sekunde i stwierdzić że wymyslenie "wymyslania ripost na siłe" jest idiotyczne...

A tak swoją drogą to te całe "smierdziele" kojarzą mi się z infantylnymi wyzwiskami w przedszkolu czy początkowych latach podstawówki, komicznie musi wyglądać 20 letni człowiek w koszulce łowcy smierdzieli, no ja was prosze, czułbym się jak kretyn wchodząc tak chociażby do sklepu ;)
Wiem ze wkurwia cie okreslenie na twoj klub ale jezeli koszulka "łowcy smierdzieli" jest dla ciebie komiczna to przy waszych koszulkach "anty szczewo" pewnie tarzasz sie ze smiechu ?

VIFON
Posty: 103
Rejestracja: 01.03.2010, 20:56

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: VIFON » 01.05.2010, 17:35

Turin pisze:
mf doom pisze:
Turin pisze:"Szczewo" to na sile wymyslona przez Ruch riposta na popularne w calej Polsce "smierdziele"
Takich super mędrców od takich teorii powinno sie z miejsca banowac
bo ku*** nie trzeba byc ze Śląska nawet żeby na chłopski rozum pomyslec sekunde i stwierdzić że wymyslenie "wymyslania ripost na siłe" jest idiotyczne...

A tak swoją drogą to te całe "smierdziele" kojarzą mi się z infantylnymi wyzwiskami w przedszkolu czy początkowych latach podstawówki, komicznie musi wyglądać 20 letni człowiek w koszulce łowcy smierdzieli, no ja was prosze, czułbym się jak kretyn wchodząc tak chociażby do sklepu ;)
Wiem ze wkurwia cie okreslenie na twoj klub ale jezeli koszulka "łowcy smierdzieli" jest dla ciebie komiczna to przy waszych koszulkach "anty szczewo" pewnie tarzasz sie ze smiechu ?
MF Dom nie jest z Ruchu z tego co wiem
Dla mnie tez "łowcy smierdzieli" to obciach, w zyciu bym nie ubrał takiego czegoś,no chyba ze miałbym 13 lat, to już lepsze to "anty-szczewo"
P.S. Też nie jestem z Ruchu
Obrazek

Super_Mario
Posty: 501
Rejestracja: 27.02.2010, 17:34
Lokalizacja: z miasta gdzie nie lubia obcych

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: Super_Mario » 01.05.2010, 17:42

No te smierdziele to faktycznie porazka na całej linii a jeszcze gadżety "łowcy smierdzieli" to juz całkiem brzmi jak nazwa bojówki przedszkolnej

mejdej
Posty: 31
Rejestracja: 15.03.2007, 07:13
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kibicowskie przydomki

Post autor: mejdej » 01.05.2010, 21:56

św. Grzegorz pisze:Widzew tak tłumaczy przydomek na swojej stronie:
Całkiem niepostrzeżenie na kanwie dyskusji o datach 1910 i 1922 można przejść i poruszyć ważny temat stosunkowo niedawno "wypromowanego" przez kibiców ŁKS-u hasła Widzew-Żydzew - bodajże największego kompleksu tych ludzi wobec Łódzkiego Widzewa. Przeprowadzona powyżej analiza powstania TMRF-u a później jego kontynuatora RTS Widzew w sposób bezdyskusyjny podkreśla, że powstały one z inicjatywy Polaków dla przede wszystkim polskich robotników (choć nie tylko) i miały w swych zarządach Polaków. Jak więc idiotyczne i śmieszne jest to hasło, które nie ma absolutnie nic wspólnego z prawdą i jest wymysłem ludzi "chorych z nienawiści a może zazdrosnych o sukcesy Widzewa". Zadając sobie pytanie o przyczyny forsowania tego hasła przez ełkaesiaków można pomyśleć, że powstało, bo np. dobrze się rymowało lub chciano obrazić znienawidzony klub i jego kibiców poprzez porównanie go do narodowości niezbyt lubianej przez Polaków, może z braku elementarnej wiedzy lub głupoty a może chciano zakrzyczeć w ten sposób i odwrocić uwagę od faktu, że wśród trzech założycieli ŁKS-u dwóch było Żydami, co jest bardzo wstydliwym dla nich elementem i "podkopuje" wizerunek "aryjskości i łódzkości". Myślę, że po części każda z tych przyczyn miała w tym wypadku miejsce i dlatego kibice w Polsce (Ci co Nas nienawidzą też zaczynają używać określenia Żydzew) powinni zapoznać się z historią Widzewa, jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich, który miał niewiele wspólnego z Żydami, choć istniał w mieście wielonarodowościowym, w którym społeczność żydowska stanowiła znaczny procent.
Jakie jest wytłumaczenie ŁKS-u? BEZ NAPINKI!
A jak to wytłumaczysz??
[link]
Klubem Łodzi Jest ŁKS

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ANTYpzpn, NG_M, siwy123 i 183 gości