"Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
olimpijska2.pl
Posty: 186
Rejestracja: 18.09.2009, 21:14
Lokalizacja: Bytom

"Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: olimpijska2.pl » 20.11.2009, 12:07

Zakładam temat o zbiórce organizowanej przez kibiców Polonii Bytom, mam nadzieję, że moderatorzy nie mają nic przeciwko ;)


W zeszłym miesiącu na posiedzeniu Rady Miasta, radni zamiast obiecanych 10 milionów złotych na remont stadionu na rok 2010, przeznaczyli zaledwie 1,5 miliona! A 8,5mln przesunęli na rok 2011.

Kibice postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i ... od wczoraj zbieramy pieniądze na remont stadionu :)


[link] - adres specjalnej strony internetowej, na której na bieżąco będzie można śledzić akcję.


Zbieramy pieniądze na stadion!
Środa, 18 Listopada 2009 16:00

Już jutro, 19 listopada, rusza WIELKA ZBIÓRKA PIENIĘDZY! Kibice Polonii Bytom rozpoczynają zbierać fundusze na ... remont stadionu! Akcja "Stadion Dla Polonii" ma zakończyć się przed Świętami Bożego Narodzenia, a jej finałem będzie przekazanie zebranej kwoty na ... ręce Prezydenta Miasta Bytom, Pana Piotra Koja.


Sympatycy bytomskiego klubu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, gdyż o pieniądze na remont miejskiego stadionu nie potrafili zadbać miejscy rajcowie! Zamiast obiecanych na 2010 roku 10 milionów złotych, miasto przeznaczy zaledwie ... 1,5 miliona! Miasto twierdzi, że musiało szukać cięć w wielu sektorach, oczywiście wszystko przez ... kryzys gospodarczy!


"W pierwszej kolejności zostały skreślone te zadania, dla których nie było możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego, zwłaszcza ze środków [link]. Modernizacja stadionu do takich należy. Radni podjęli decyzję o przeniesieniu 8,5 mln złotych na modernizację stadionu na 2011 rok i pozostawienie 1,5 mln złotych w 2010 roku. Te środki pozwolą na przygotowanie terenu na rozpoczęcie docelowej inwestycji, jaką jest budowa trybuny zachodniej na 2136 miejsc siedzących" - wyjaśniła rzecznik bytomskiego magistratu, Katarzyna Krzemińska-Kruczek.

Co na celu może mieć akcja zbierania pieniędzy na stadion? Łatwo się domyślić, że kibice żadnej poważnej kwoty przez okres miesiąca przecież nie uzbierają!

"Chcemy wywrzeć nacisk na radnych. Liczymy na to, że znajdziemy jakiegoś kontrahenta, którego będziemy mogli przedstawić miastu. Wiadomo, że my stroną w tych negocjacjach być nie możemy" - mówi przedstawiciel kibiców, Marcin Kopeć.

Prezydent miasta, Piotr Koj dziś złożył podpis pod wnioskiem kibiców o zbiórce pieniędzy, akcja ma ruszyć zatem już jutro! W pierwszych dniach akcji, kibice będą nagłaśniać ją głównie w mediach oraz za pośrednictwem plakatów na terenie całego miasta. Zbiórka pieniędzy ma mieć charakter "old-schoolowy", na plakatach mają znaleźć się m.in. hasła rodem z PRL-u: "wspólnymi siłami zbudujemy stadion", itp. W planach są nawet odwiedziny ratusza, a także zbiórki do puszek przez wolontariuszy!

W najbliższym czasie utworzona zostanie specjalna strona internetowa, dzięki której będzie można na bieżąco śledzić efekty zbiórki, oraz podane zostanie konto bankowe, na które będzie można wpłacać datki.

Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom zapowiada, że osoby które wpłacą powyżej 100 złotych, zostaną upamiętnieni wpisem swojego nazwiska na specjalnej tabliczce, która zostanie wmurowana w nową trybunę! Akcja "Stadion Dla Polonii" ma zakończyć się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy to przy obecności mediów, zebrane pieniądze zostaną przekazane na ręce ekipy rządzącej Bytomiem!

Informacje w mediach:

Kod: Zaznacz cały

[url]http://sport.onet.pl/0,1248675,2079590,,,kibice_polonii_bytom_zbieraja_pieniadze_na_budowe_trybuny,wiadomosc.html[/url]
[url]http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Polonia-Bytom-i-kibice-buduja-stadion,artykul,62463,1,724.html[/url]
[url]http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Polonia-Bytom-bedszie-miala-nowy-stadion,artykul,62470,1,724.html[/url]
[url]http://bytomskapilka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=337[/url]
[url]http://www.mmsilesia.pl/8223/2009/11/20/kibice-polonii-Bytom-zbieraja-na-nowa-trybune?districtChanged=true[/url]
[url]http://www.poloniabytom.com.pl/aktualnosci.php?a=5976[/url]
[url]http://sportslaski.pl/Kibice-Polonii-otrzymali-zielone-swiatlo-od-prezydenta-Bytomia,sport-slaski,13768,info.html[/url]
[url]http://czado.blox.pl/2009/11/Walka-o-stadion.html[/url]
[url]http://www.naszaliga.pl/news/kibice,polonii,zbieraja,na,,,,trybune,.html[/url]
[url]http://sport.wp.pl/kat,1732,title,Kibice-Polonii-ruszaja-po-kase-na-stadion,wid,11694340,wiadomosc.html[/url]
[url]http://www.sport.pl/pilka/1,82314,7262200,Polonia_Bytom__Kibice_zbieraja_pieniadze_na_budowe.html[/url]
[url]http://www.sport.pl/pilka/1,82314,7268344,Kibice_Polonii_beda_walczyc_o_nowa_trybune.html[/url]



[url]http://www.stadiondlapolonii.pl[/url]

Odzew w mediach jak najbardziej pozytywny!
[link]

Jestem zwykłym kibolem :)



Kezman89
Posty: 253
Rejestracja: 24.01.2009, 14:26

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: Kezman89 » 20.11.2009, 17:22

Prosiłbym o przyklejenie tematu.

olimpijska2.pl
Posty: 186
Rejestracja: 18.09.2009, 21:14
Lokalizacja: Bytom

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: olimpijska2.pl » 20.11.2009, 17:34

Obrazek
[link]

Jestem zwykłym kibolem :)

wielki CWKS
Posty: 145
Rejestracja: 16.12.2008, 12:50

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: wielki CWKS » 21.11.2009, 12:22

akcja bardzo fajna ale nie oszukujmy się. Choćby każdy wpłacił nawet spore sumki to ile zbierzecie maksymalnie? kilkaset tysięcy? a tuz tego co widać potrzeba kilku ładnych baniek. Jestem pesymistą w tym aspekcie niemniej jednak trzymam kciuki za powodzenie i hojność

olimpijska2.pl
Posty: 186
Rejestracja: 18.09.2009, 21:14
Lokalizacja: Bytom

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: olimpijska2.pl » 21.11.2009, 13:59

wielki CWKS pisze:akcja bardzo fajna ale nie oszukujmy się. Choćby każdy wpłacił nawet spore sumki to ile zbierzecie maksymalnie? kilkaset tysięcy? a tuz tego co widać potrzeba kilku ładnych baniek. Jestem pesymistą w tym aspekcie niemniej jednak trzymam kciuki za powodzenie i hojność
Spodziewamy się, że "kokosów" nie zbierzemy. Jednak akcja ma przede wszystkim pokazać, że w mieście Bytom da się "coś zrobić", a nie tylko narzekać na kryzys gospodarczy - bo takie tłumaczenie usłyszeliśmy z ust prezydenta miasta.

"Chcemy wywrzeć nacisk na radnych. Liczymy na to, że znajdziemy jakiegoś kontrahenta, którego będziemy mogli przedstawić miastu. Wiadomo, że my stroną w tych negocjacjach być nie możemy" - mówi przedstawiciel kibiców
I tego się trzymajmy.

Na razie akcja jest widoczna w Internecie, portale internetowe nie boją się już pisać pozytywnie o inicjatywach kibiców.

Bądźmy dobrej myśli.
[link]

Jestem zwykłym kibolem :)

Songero
Posty: 25
Rejestracja: 12.09.2009, 15:17

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: Songero » 21.11.2009, 19:39

Zróbcie licytację miejsc na tablicy pamiątkowej fundatorów stadionu, która by wisiała powiedzmy, że przy głównym wejściu lub też w kilku miejscach. Info o licytacji wyślijcie do jak największej ilości firm, żeby się biły o te miejsca na tablicy. Będzie to dla nich reklama i prestiż. Oczywiście organizatorem takiej licytacji musiałby być klub.
Firma, która by wygrała i wpłaciła największą zadeklarowaną kasę, widniałaby jako nr 1. i tak dalej aż do powiedzmy 10 lub 20 firm, a może i do 50-ciu.
Wszystko zależy od Waszej kreatywności. Poza tym cegiełki uprawniające np. do wejścia 2 osób na jeden bilet.
Kombinujcie i pokażcie, że jesteście sprawniejsi od władz.

MPB
Posty: 273
Rejestracja: 17.03.2007, 17:55
Lokalizacja: BYTOM

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: MPB » 21.11.2009, 22:57

[link]
POLONIA BYTOM

olimpijska2.pl
Posty: 186
Rejestracja: 18.09.2009, 21:14
Lokalizacja: Bytom

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: olimpijska2.pl » 22.11.2009, 14:12

Aukcje internetowe. Gratki dla kolekcjonerów.


Oryginalna piłka ekstraklasy z autografami piłkarzy Polonii Bytom z zeszłego sezonu
[link]


Segregator biurowy Polonii Bytom! Są tylko 2 sztuki! Unikat!
[link]


Plakat z meczu Polonia Bytom - Ruch Chorzów z ubiegłego sezonu z autografami piłkarzy obydwu drużyn!
[link]


Plakat z meczu Polonia Bytom - Cracovia z ubiegłego sezonu z autografami piłkarzy obydwu drużyn!
[link]


Plakat z meczu Polonia Bytom - Odra Wodzisław Śląski z ubiegłego sezonu z autografami piłkarzy obydwu drużyn!
[link]


Zestaw ponad 120 biletów Polonii Bytom! Wszystkie w idealnym stanie z nieprzerwanymi kuponami kontrolnymi!
[link]

:)
[link]

Jestem zwykłym kibolem :)

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 22.11.2009, 22:16

Plakaty promujące zbiórkę:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Doktortortura
Posty: 14
Rejestracja: 14.09.2009, 23:55

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: Doktortortura » 24.11.2009, 21:44

Moglibyscie jakis koncert zorganizowac z ktorego pieniadze pojda na budowe z tego co wiem Bezimienni to chloapki z PB ale wiecej w nic nie wnikam tylko dalem pomysl

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 26.11.2009, 12:36

Nowe aukcje:

Spinki do mankietów- Polonia Bytom
[link]

Zestaw archiwalnych zdjęć- Polonia Bytom
[link]

Kibice Polonii pójdą z puszką do prezydenta

Ledwo prezydent Bytomia, Piotr Koj przed kamerami TVS zapowiedział, że może się dołożyć do zbiórki pieniędzy na stadion Polonii, a fani niebiesko-czerwonych zapowiedzieli wizytę w Urzędzie Miejskim.

- Chcemy pójść z puszką do prezydenta w następny czwartek, czyli 3 grudnia - usłyszeliśmy w siedzibie stowarzyszenia kibiców.

W Bytomiu trwa akcja zbierania środków na nową trybunę, której jednak głównym celem jest nagłośnienie problemu stadionu, ciągle odbiegającego od europejskich standardów. Na stronie internetowej [link] można na bieżąco sprawdzać stan konta zbiórki (wczoraj około godz. 15.00 było 3362 zł i 10 gr). Są też nazwiska osób, które wsparły wpłatami inicjatywę kibiców. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Henryk Jokiel - 1.000 zł.

- Dałem tyle, ile mogłem, gdybym miał więcej, też bym się nie zastanawiał - mówi Jokiel, mieszkający w Niemczech, ale często bywający na meczach Polonii. - Chciałem dać przykład innym, że warto w ten sposób pomagać, namawiam do pomocy wszystkich znajomych. Ten klub jest w moim sercu, byłem piłkarzem Polonii w latach 80-tych, choć grałem tylko w rezerwach. Cenię rodzinną atmosferę tu panującą i to, że dzięki wspaniałym ludziom Polonia jest dziś w ekstraklasie. Inicjatywa kibiców ze zbiórką pieniędzy jest świetna i wierzę, że akcja pomoże wybudować nową trybunę.

Gdyby udało się postawić nową trybunę, obok niej powstanie tablica pamiątkowa z nazwiskami osób, które wpłacą powyżej 100 zł. Kibice nie kryją, że ze zbiórki nie uda się zdobyć koniecznej kwoty (8,5 mln zł!), jednak nie tracą zapału.

- Przygotowaliśmy 200 opieczętowanych puszek, do tej pory w lokalach handlowych w Bytomiu ustawiliśmy ich 60. Do każdej jest plakat informujący o akcji i zezwolenie prezydenta Bytomia na prowadzenie zbiórki - podkreśla prezes stowarzyszenia kibiców, Maciej Zeiske. - Wszyscy chętnie przyjmują nasze puszki, popierają akcję. Centrum miasta mamy opanowane, teraz czas na dzielnice. Przygotowujemy się do zbiórek na terenie szkół, zakładów pracy i supermarketów, jeśli wyrażą na to zgodę. Będzie też przedświąteczna kwesta na ulicach. W następny czwartek pójdziemy do Urzędu Miejskiego, do prezydenta i jego urzędników.

W ramach akcji prowadzone są też internetowe aukcje, na które wystawiono m.in. oryginalną piłkę ekstraklasy z autografami zawodników Polonii (osiągnęła już cenę 760 złblink1.gif, plakat z meczu z Ruchem Chorzów z podpisami piłkarzy obu drużyn oraz zestaw 120 biletów na mecze "polonistów" z... nieprzerwanymi kuponami kontrolnymi! - Bilety przekazał jeden z kibiców, który jest kolekcjonerem - wyjaśniają organizatorzy zbiórki.

Tomasz Kuczyński
[link]

maczi
Posty: 12
Rejestracja: 26.10.2008, 13:10
Lokalizacja: Bytom

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: maczi » 28.11.2009, 13:22

nie masz nic mądrego do napisania, to nie pisz nic konfituro!
/moj jak i post wyzej do kasacji

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 28.11.2009, 14:11

Nowym patronem medialnym akcji zostało Radio Aspekt.
Na stronie [link] spot reklamowy do odsłuchania.

Moderatorów proszę o usunięcie 2 powyższych postów.

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 03.12.2009, 08:11

Pierwsze efekty Naszej zbiórki:

Biznesmen z Berlina chce pomóc i pomaga Polonii Bytom

32 lata temu Raimund Jeschonnek wyjechał z rodzinnego Bytomia do Niemiec. Niedawno, po raz pierwszy po długiej przerwie, pojawił się na meczu ukochanej Polonii. Gdy zobaczył, że bytomski stadion niewiele się zmienił, postanowił, że coś z tym musi zrobić.

Przed niedawnym spotkaniem Polonii z Lechem Poznań do siedziby bytomskiego klubu zadzwonił mężczyzna, który zadeklarował chęć kupienia sporej liczby biletów VIP-owskich. - Cena się nie liczy - mówił.

W klubie, jak zawsze, poinformowano, że wejściówki do loży VIP nie są sprzedawane, więc rozmowa szybko się urwała. Mężczyzna na stadionie Polonii i tak się pojawił, ale jako gość... Lecha. Po meczu poprosił o rozmowę z kimś z władz Polonii. - Okazało się, że to pan Raimund Jeschonnek, biznesmen z Berlina, który przed laty wyjechał z Bytomia. Zapowiedział, że od teraz będzie nam pomagał - relacjonuje dyrektor ds. marketingu klubu Marek Pieniążek, który spotkał się z gościem.

Na konto Polonii wcale nie popłynęły jednak pokaźne sumy z Niemiec. Jeschonnek jest trochę jak... święty Mikołaj, bo do klubu przesyła paczki. - Każe nam powiedzieć, czego potrzebujemy i potem przesyła to w paczkach. W ten sposób doszedł już do nas sprzęt dla juniorów czy środki chemiczne - wylicza Pieniążek. Na stadionie Polonii pojawił się też niedawno najnowszy... sprzęt przeciwpożarowy. Jeschonnek jest bowiem właścicielem firmy Abtec-GmbH działającej w tej branży.

Maciej Blaut: Jak Pan trafił na mecz Polonii z Lechem?

Raimund Jeschonnek, biznesmen z Berlina: Dość często przyjeżdżam do Polski do hotelu w Suchym Lesie, którego właścicielem jest mój dobry znajomy. Podczas jednego z takich pobytów postanowiliśmy z grupą kolegów, że pojedziemy na stadion w Poznaniu, by obejrzeć mecz Lecha. Wtedy wpadłem na pomysł, aby pojechać też na mecz do Bytomia. Przez Naszą-klasę umówiłem się ze szkolnymi kolegami. Zadzwoniłem do Polonii, ale okazało się, że nie mogę kupić biletów. Udało mi się je jednak załatwić przez Lecha.

Skąd pomysł na wsparcie Polonii?

- Urodziłem się w Świerklańcu, ale tak naprawdę pochodzę z Bytomia. Mieszkałem na ul. Wrocławskiej, kilkaset metrów od stadionu Polonii. Jako kilkulatek rozpocząłem nawet treningi w hokejowej Polonii. Gdy miałem 11 lat wyjechaliśmy z rodziną do Niemiec. Trafiliśmy do Berlina. Polonia jednak w moim sercu pozostała, choć na jej meczu nie byłem przez... 32 lata. Mam dwoje dzieci, firmy na całym świecie i jakoś brakowało zawsze czasu, by przyjechać do Bytomia. Jednak gdy już pojawiłem się na spotkaniu z Lechem, to na kolejnym meczu w Bytomiu, przeciwko Jagiellonii Białystok, nie mogło mnie zabraknąć. Wtedy też dowiedziałem się o akcji kibiców, którzy zbierają pieniądze na stadion.

REKLAMY GOOGLE

* Zlecenia Bytom
Szukasz Zleceń w Bytomiu? U Nas Dodasz Ofertę za Darmo!
Oferia.pl/Bytom
* Kursy Tańca na Śląsku.
Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja Gwarantujemy 100% wiedzy fachowej!
[link]
* Odżywki Bytom
Nie znajdziesz lepszej oferty! Kupuj tanio - Hurtowo i w detalu.
Najtaniej.w.Sieci.sfd.pl

Podczas Pana nieobecności w kraju obiekt Polonii nie zmienił się za bardzo.

- Jest tylko lekko wyremontowany. Było dla mnie szokiem, jak zobaczyłem kontenery, które tam stoją. Przecież warunki na stadionie muszą być ludzkie. Pomyślałem, że muszę coś zrobić z tą biedą. Na dobry początek wpłaciłem 1000 zł na akcję kibiców [do tej pory bytomscy fani zebrali około 9 tys. zł - przyp. red.]. Teraz mogę już jednak zacząć działać konkretniej. Zaprosiłem do Berlina dyrektora Pieniążka, który przywiózł mi ofertę inwestycyjną miasta. Spróbujemy zrobić coś dobrego.

Jak Pan chce wesprzeć klub?

- Zacząłem od trampkarzy. Nie wyobrażam sobie, żeby dzieci nie miały gdzie się przebierać lub ktoś nie mógł grać w piłkę, bo nie ma na trampki. Dlatego wysyłam sprzęt: piłki, koszulki, kurtki... Na pewno priorytetem jest też stadion. Ja sam na pewno w niego zainwestuję, choć mnie osobiście nie stać na jego całkowitą przebudowę. Dlatego wkrótce zamierzam spotkać się z pewną grupą inwestycyjną, by przekonać ją do moich marzeń. Nie mogę powiedzieć, kto to jest, ale to na pewno bardzo poważni ludzie.

Inwestycja w stadion wiązałaby się z jakimiś interesami w Bytomiu?

- Interesy to ja robię gdzie indziej. Na Polonii zarabiać nie muszę, chcę jej tylko pomóc. Temat jest bardzo świeży i nie chciałbym niczego przesądzać, ale wydaje mi się, że jeśli inwestowalibyśmy w stadion, to musiałby on się stać naszą własnością. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to będę chciał się spotkać z władzami miasta i klubu. Mam taką jedną wadę, że nikomu nie daję pieniędzy do ręki. Mam po prostu złe doświadczenia w tej sprawie.

Czy na Pańską pomoc może też liczyć pierwsza drużyna Polonii?

- Moja firma z Wrocławia będzie od stycznia sponsorować klub. Oczywiście o mistrzostwie Polski nie ma od razu co marzyć. Na to potrzeba z 50 mln zł. Uważam, że trzeba zacząć od stadionu i pomocy dla młodzieży.

Miał Pan wcześniej jakieś związki ze sportem?

- Już w niemieckiej szkole dość przypadkowo trafiłem na trening hokeja na trawie. Zacząłem profesjonalnie uprawiać tę dyscyplinę. Grałem w reprezentacjach juniorskich, byłem też najmłodszym bramkarzem w Bundeslidze. Karierę przerwała mi jednak poważna kontuzja kolan. Potem trafiłem do straży pożarnej w amerykańskim wojsku. Teraz mam własną firmę ze sprzętem przeciwpożarowym. Finansowo wspieram, na większym lub mniejszym poziomie, przynajmniej kilkanaście zespołów w Niemczech. Najważniejsza jest dla mnie kobieca drużyna piłkarska TeBe Berlin. Wie pan, ja już w życiu zrealizowałem wszystkie swoje marzenia. Wszystko, co mi jeszcze zostało, to zrobić coś dobrego dla mojej ukochanej Polonii.

[link]

MPB
Posty: 273
Rejestracja: 17.03.2007, 17:55
Lokalizacja: BYTOM

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: MPB » 08.12.2009, 12:10

gratka dla kolekcjonerów książki

[link]
[link]
[link]
[link]
POLONIA BYTOM

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 14.12.2009, 21:27

Rzecznik prasowy Polonii: Kibice powinni dostać Oscara

Już prawie od miesiąca fani bytomskiej Polonii prowadzą zbiórkę pieniędzy na budowę stadionu. Kibicom niebiesko-czerwonych do tej pory udało się uzbierać niecałe 21 tys. złotych! Marek Pieniążek, rzecznik prasowy bytomskiego klubu uważa, że kibice za swoją akcję powinni dostać Oscara.

20 993 złotych to stan specjalnego konta, założonego przez kibiców, na którym gromadzone są zebrane środki: - To super wynik! Ale ja na efekty zbiórki patrzę przede wszystkim pod względem medialności tego całego przedsięwzięcia. My jako klub włączyliśmy się do tej akcji. Jednak pomagamy nie tylko medialnie, ale staramy się również przekazywać różne gadżety, pamiątki na sprzedaż - emocjonuje się Marek Pieniążek.

Rzeczywiście, na stronie [link] można znaleźć odnośniki do specjalnych aukcji, z których pieniądze zostaną przeznaczone na ten szczytny, dla Polonii, cel. - Będziemy zawsze wspierać tego typu inicjatywy. Gdyby można było rozdawać Oscary za takie przedsięwzięcia to oni powinni go otrzymać. Kibicom udało się stworzyć wielki szum medialny oraz sprawić, że wszyscy o tym mówią - uśmiecha się rzecznik prasowy Polonii.

[link]

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 15.12.2009, 20:56

Stowarzyszenie zrobiło 100 szt szali cegiełek. Minimalna umowna kwota to 30zł, na dzień dzisiejszy najdroższa 1 sztuka sprzedana za 350zł.

[link]

n.
Posty: 69
Rejestracja: 05.04.2007, 18:49

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: n. » 16.12.2009, 10:28

Kibice Polonii Bytom wyjdą na ulice

W najbliższy piątek w centrum Bytomia pojawią się kibice Polonii kwestujący na rzecz budowy nowego stadionu.
W sobotę i niedzielę wolontariusze z puszkami będą prosili o datki w bytomskich supermarketach. W zbiórce pieniędzy mają im pomóc cheerleaderki i klubowa maskotka lew "Olimpiok".

- W piątek będziemy widoczni przy dworcu PKP, na ulicy Dworcowej i Rynku - wylicza szef stowarzyszenia kibiców Polonii, Maciej Zeiske. - W dwóch następnych dniach pojawimy się w M1 i Plejadzie.

Stan konta akcji "Stadion dla Polonii" to ponad 22 tys. zł. Kibice ciągle wpadają na nowe pomysły. Ze swoich środków sfinansowali produkcję limitowanej edycji 100 szali-cegiełek.

- Można je kupić w siedzibie stowarzyszenia, minimalna cena to 30 zł. Do tej pory najwięcej, czyli 100 zł zapłacił dyrektor marketingu Polonii, Marek Pieniążek. Nazwiska osób, które kupią szale, trafią na stronę internetową - dodaje Zeiske.

We wtorek Polonia rozwiązała kontrakt z Serbem Vasilije Prodanoviciem. Litwin Povilas Luksys ma zostać wypożyczony do Ruchu Radzionków.

[link]

MPB
Posty: 273
Rejestracja: 17.03.2007, 17:55
Lokalizacja: BYTOM

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: MPB » 07.01.2010, 16:14

Zakończenie akcji "Stadion dla Polonii"
Redaktor: boruta
06.01.2010.

Z dniem 31 grudnia 2009 roku zakończyliśmy zbiórkę publiczną "Stadion dla Polonii". Już dziś wiemy że zebraliśmy około 60 tys. zł . Pomysł całej akcji miał na celu zwrócenie uwagi i nasz sprzeciw wobec decyzji władz miasta o obcięciu środków na modernizacje obiektu przy ulicy Olimpijskiej 2. Liczymy , że nasza akcja zmobilizuje Prezydenta Koja i Rade Miejską do wykorzystania potencjału marketingowego jaki niesie ze sobą Polonia Bytom. Udało nam się zainteresować media i poruszyć serca Bytomian i nie tylko Bytomian. Obecnie liczymy pieniądze, czekamy na ostatnie zadeklarowane kwoty. Musimy też skonsultować się z prawnikami , umówić się na przekazanie pieniędzy z władzami Bytomia i mediami. Już dziś musimy w tym miejscu gorąco podziękować dyrekcji Bytomskiej Plejady która jako pierwsza zadeklarowała pomoc przy zbiórce a jednocześnie zadeklarowała najwyższą, rekordową wpłatę na nasze konto. Warto jednak podkreślić że każda złotówka była dla nas ważna. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu jaki odnieśliśmy: wpłacającym, firmom które nam pomagały, wolontariuszom. O naszych dalszych krokach będziemy na bieżąco informować
[link]
POLONIA BYTOM

MPB
Posty: 273
Rejestracja: 17.03.2007, 17:55
Lokalizacja: BYTOM

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: MPB » 18.01.2010, 17:37

Mamy 65 108, 92 złotych !!!!
Redaktor: boruta
17.01.2010.

Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom, za zgodą prezydenta Bytomia, było w dniach od 18 listopada do 31 grudnia 2009 roku organizatorem zbiórki publicznej pod hasłem "Stadion dla Polonii". Powodem, dla którego podjęliśmy się tej akcji była decyzja władz miasta o znacznym ograniczeniu wydatków na modernizacje stadionu w roku 2010. Stadion przy ulicy Olimpijskiej należy do miasta, które z wcześniej deklarowanej kwoty 10 mln zł przewidziało na rok 2010 zaledwie 1,5 mln złotych. Skutki tej decyzji mogą być dla Polonii katastrofalne. W Polsce obecnie buduje się, bądź modernizuje wiele obiektów na których rozgrywają swoje mecze kluby ekstraklasy, jest to wymóg, by otrzymać licencje na rozgrywanie spotkań na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. Dla klubów to ważny argument pozwalający pozyskać sponsorów, dla kibiców to bezpieczeństwo i komfort w oglądaniu meczy piłkarskich. Za dwa lata rozgrywane będą w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, wiele miast robi krok do przodu , my natomiast z naszym "Olimpem " stoimy w miejscu i nie wykorzystujemy potencjału Polonii Bytom , która jest teraz wizytówką miasta. Cel naszej akcji miał bardziej wydźwięk medialny, sprzeciw wobec takiej decyzji władz Bytomia. Kwotę jaką udało nam się zebrać uznajemy jednak za sukces.
Patronami medialnymi dla naszej akcji zostały: Życie Bytomskie, Sportśląski.pl i Radio Aspekt.
Powstała strona http://www.stadiondlapolonii.pl,gdzie codziennie podawaliśmy kwotę, którą mamy na koncie i przekazywaliśmy newsy dotyczące zbiórki. Dla potrzeb zbiórki publicznej uruchomiliśmy rachunek na który można było wpłacić pieniądze, rozstawiliśmy w wielu miejscach w Bytomiu puszki, uruchomiliśmy aukcje internetowe na wszelkie przekazane przez darczyńców pamiątki związane z Polonią i nie tylko. Kwestowaliśmy pod Urzędem Miejskim, na mieście oraz w dwóch bytomskich Centrach Handlowych : Plejada i M1,wydaliśmy też okazjonalne szale - cegiełki.

Kwota którą udało nam się zebrać to : 65108,92 !!!
Na powyższą sumę złożyły się:
- najwyższa wpłata na konto z Centrum Handlowego Plejada Bytom 6100 zł + pozostałe wpłaty dały kwotę : 37 696,92 zł;
- kwota zebrana podczas kwesty w Plejadzie i M1: 5485, 50 zł;
- aukcje w internecie: 6008,82 zł, najdrożej wylicytowany przedmiot to oryginalna piłka ekstraklasy z podpisami zawodników-1 225,00 zł;
- kwota z puszek rozstawionych po mieście: 5807 zł ;
- kwota z szali - cegiełek: 4612 zł , najwyższej wpłaty za szal dokonał Pan Dariusz Skrzyszewski-500 zł;
- puszka w siedzibie SKK : 5498,68 zł;


Szczegółowe informacje o powyższych kwotach znajdują się na stronie : [link]


W najbliższym czasie podamy termin przekazania całej sumy Prezydentowi Bytomia Piotrowi Kojowi, podamy cel na jaki chcemy by ta kwota była wydatkowana. Zaprosimy na to wydarzenie media.

Na sam koniec chcemy podziękować wszystkim którzy przekazali na naszą zbiórkę pieniądze, podkreślamy że każda złotówka była dla nas ważna! Dziękujemy za rzeczy, które nam przekazaliście na aukcje internetowe.
Dziękujemy patronom akcji, patronom medialnym, oraz firmom które wsparły nas technicznie.

Dyrekcjom Plejady i M1 za wyrażenie zgody na kwestę na ich terenie.

Dziękujemy mediom za wsparcie i relacje z naszej akcji
[link]
POLONIA BYTOM

cieszyn1916
Posty: 2
Rejestracja: 19.01.2010, 10:14
Lokalizacja: Cieszyn

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: cieszyn1916 » 19.01.2010, 10:51

Szacun dla Was !!! Powodzenia
Od zawsze - na zawsze: ty(L)ko (L)egia

MPB
Posty: 273
Rejestracja: 17.03.2007, 17:55
Lokalizacja: BYTOM

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: MPB » 20.01.2010, 00:28

akcja została zakończona i podsumowana dlatego proszę administratorów o odklejanie tematu
POLONIA BYTOM

Gizzizj
Posty: 31
Rejestracja: 02.11.2021, 13:42

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: Gizzizj » 07.02.2023, 15:08

Słuchaj, czy można nie brać kredytu? Faktem jest, że wziąłem już kilka pożyczek i bardzo trudno jest je spłacić. Mogę Ci doradzić w sprawie zakładów sportowych, jeśli nie wiesz, jak zarabiać pieniądze. Teraz są bukmacherzy, którzy dają możliwość stawiania różnych zakładów, na przykład [link]. Cóż, ogólnie nie jest to trudne, nie trzeba mieć żadnych umiejętności, aby zarobić.

Gizzizj
Posty: 31
Rejestracja: 02.11.2021, 13:42

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: Gizzizj » 25.08.2023, 06:59

Zakłady sportowe mogą być dobrym źródłem dodatkowego dochodu, ale trzeba podejmować właściwe decyzje, korzystać z niezawodnych platform, takich jak [link], i analizować poprzednie mecze. Są ludzie, którzy świetnie zarabiają na zakładach sportowych, ale wymaga to wielu analiz i umiejętności.

halodrol
Posty: 765
Rejestracja: 10.01.2010, 21:15

Re: "Stadion Dla Polonii" - czyli kibice zbierają pieniądze!

Post autor: halodrol » 25.08.2023, 22:04

Oooo kurwisyyyny już nie miałbym gdzie obstawiać, tylko ukraińskim szmaciarzom dawać zarobić :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 0k0lice, 1964RUDA SLASKA, mlody_soltys, MonteGreen, Północ86, SNA, Tygryskrk i 214 gości