Kibicowska Warszawa

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

kozdam4s
Posty: 70
Rejestracja: 10.10.2017, 00:21

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: kozdam4s » 05.06.2023, 16:19

JuniorKSP i inne hoolsy z Konwiktorskiej

Pytanie zadałem kilka lat temu ale nie mieliście czasu na weryfikację i odpowiedź.

dlaczego lub jakim magicznym cudem Jacuś G. został pogoniony z Polonii za sprzedanie adresów chłopaków a po 5 czy iluś tam latach wrócił, zapłacił kare i od nowa był w ekipie?

na razie tylko to jedno pytanie jak w końcu uda wam się sprawdzić to będzie kolejne.
Jedno Miasto Jeden Klub
Czarnym k***** c**** w Dziób



JuniorKSP
Posty: 72
Rejestracja: 18.07.2016, 01:25

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: JuniorKSP » 05.06.2023, 19:23

kozdam4s pisze:
05.06.2023, 16:19
JuniorKSP i inne hoolsy z Konwiktorskiej

Pytanie zadałem kilka lat temu ale nie mieliście czasu na weryfikację i odpowiedź.

dlaczego lub jakim magicznym cudem Jacuś G. został pogoniony z Polonii za sprzedanie adresów chłopaków a po 5 czy iluś tam latach wrócił, zapłacił kare i od nowa był w ekipie?

na razie tylko to jedno pytanie jak w końcu uda wam się sprawdzić to będzie kolejne.
tobie k**** mozna jedynie naszczac na jape, do tego sie tylko nadajesz jawna cwe.lozo
KU CHWALE WIELKIEJ POLONII

kibiccc1
Posty: 46
Rejestracja: 01.01.2022, 12:24

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: kibiccc1 » 06.06.2023, 00:26

Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.

yalla
Posty: 102
Rejestracja: 20.07.2022, 20:17

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: yalla » 06.06.2023, 12:18

kibiccc1 pisze:
06.06.2023, 00:26
Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.
Nikt nie używa nazwy "Nowolipki", to jest po prostu Muranów. Już nie wdając się w dyskuje Legia vs Polonia, to w Warszawie (jak i pewnie w innych miastach też) jest obecnie spora migracja ludzi pomiędzy osiedlami i dzielnicami. Trzeba też dodać, że warszawskie osiedla zmieniają dynamicznie swój wygląd, poprzez masowe stawianie nowych osiedli/apartamentowców/hoteli/biurowców. Także to z czego kojarzyliśmy daną dzielnicę Warszawy jeszcze 10 lat temu, dziś może być nieakutalne.

Matteunhos
Posty: 28
Rejestracja: 31.07.2022, 13:50

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Matteunhos » 06.06.2023, 13:53

kibiccc1 pisze:
06.06.2023, 00:26
Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.
Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś. Fanów, sympatyków, którzy w dużej mierze preferują inny model kibicowania niż jest np. na Legii i to ich przyciąga na trybuny K6 , a tacy się zawsze znajdą. Nie szukają zadym, awantur, a nawet jak napisałeś nie ma typowych "wandali" sławiących klub na murach. "Czarni kulturalni" jak potrafią siebie przedstawiać. Taki rodzaj atmosfery na trybunach - powiedziałbym w obecnym stylu angielskim też ma swoich zwolenników. I to jest też charakterystyczne i wymowne, że wokół stadionu nie ma żadnego porządnego grafu (swoją drogą taki graf zostałby zapewne szybko przestrzelony). Nie twiedzę oczywiście, że tam chodzą sami pikole , bo czasem zrobią jakąś oprawę czy postawią się na jakimś wyjeździe, ale w skali proporcjonalnej to przy Legii jest dalej niebo, a ziemia. Czy to dobrze czy źle? Dla Legii na pewno dobrze, dla rywalizacji w Warszawie źle, bo wygląda na to ,że Polonia nie ma żadnej siły przebicia w Warszawie, chyba , że sprawy w swoje ręce weźmie jakaś odmienna , charakterystyczna grupa typu Antifa , czy po prostu z jakąś inną tożsamością, która być może z czasem znajdzie swoich zwolenników i pociągnie ich za sobą w takim różnorodnym mieście jak Warszawa. Oczywiście i tak musiałaby działać metodami partyzanckimi, a być może i brutalnymi by móc bardziej zaistnieć (przykład Cracovii).
Dodajmy też , że od lat Polonia tuła się po niższych ligach, a Legia w ostatniej dekadzie zdobyła wiele trofeów na krajowym podwórku co ma również wpływ na pozyskanie młodzieży czy po prostu ludzi. Stadion to kolejna kwestia , która ma wpływ na wybór dla takiego początkującego fana. Z pewnością nowy stadion dla Polonii przyciągnąłby trochę widzów, ale właśnie bardziej sympatyków, fanów, a czy to o to chodzi? .. Jakby nie patrzeć to Legia jest bardzo dobrze zorganizowana i to ,że 'zajmują' się Polonią, która rzekomo nie istnieje sprawia, że jednak ta nie może i nie ma szans w żaden sposób wybić i zaistnieć i ta strategia na razie zdaje się sprawdzać w 100%. Dlatego nie wierzę, że Legia popełniłaby błąd ŁKS-u, który pozwolił narodzić i rozrosnąć się rywalowi zza miedzy.

Bugi2017
Posty: 150
Rejestracja: 19.08.2017, 21:36

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Bugi2017 » 06.06.2023, 15:34

kibiccc1 pisze:
06.06.2023, 00:26
Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.
Wymienione osiedla + Starówka to są bardzo atrakcyjne lokalizacje a przez to ceny za m2 bardzo wysokie.
Przez to coraz tam mniej osób z klasy średniej, tacy nawet jak tam mieszkali/dorastali idą na swoje, ale już z dala od Śródmieścia.

Dario1916
Posty: 559
Rejestracja: 13.11.2008, 11:05

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Dario1916 » 06.06.2023, 16:11

W latach 90-tych gdy mieszkania były tańsze prym w ekipie KSP wiodły persony z Piaseczna i Wołomina :)
(L)

Obserwator1946
Posty: 121
Rejestracja: 06.04.2022, 13:02

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Obserwator1946 » 06.06.2023, 16:16

Dario1916 pisze:
06.06.2023, 16:11
W latach 90-tych gdy mieszkania były tańsze prym w ekipie KSP wiodły persony z Piaseczna i Wołomina :)
A teraz napisz po Polsku co chciałeś przekazać? Ale spokojnie złóż zdanie.

Matteunhos
Posty: 28
Rejestracja: 31.07.2022, 13:50

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Matteunhos » 06.06.2023, 16:32

TORCIDA_GÔRNIK pisze:
06.06.2023, 16:23
warszawka niby taka kumata a kolejny miesiąc nie ma komu zajebac kilkumetrowych banderowskich haseł to niech legioniści biegają za polonia to akurat ich poziom
WON do swojej nory opierdalać cygańskie pęta swoim kumplom.

czehulov
Posty: 334
Rejestracja: 08.06.2022, 11:13

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: czehulov » 06.06.2023, 16:49

Jedni prowadzą bloga, interesują się historią lub jakimkolwiek tematem, a drudzy, tak jak ty, co najwyżej lubią jak mu śmierdzą skarpetki. Idź może pomóż koledze z taboru dojść do siebie, bo chyba nie najlepiej u niego z psychiką, zamiast szukać afery gdzie jej nie ma :)
Make you an offer you can't refuse You've only got your soul to lose... Eternally... let yourself go!

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 06.06.2023, 17:10

:))) Nie ma "ukraińskiej strony Foxxa". Jest mój polityczny blog czystą polszczyzną od 2006. Po 2014 pisałem m.in. o "Azowie", ale też np. o spadkobiercach Szuchewycza z Siczy Karpackiej. Rusz gdzieś tę UPA poza kibiconetownią, uczcij Polaków pomordowanych na Wołyniu, pomóż żyjącym ze Lwowa czy Żytomierza, a później kogoś wirtualnie rozliczaj. Bo tak się dziwnie składa, że my to robimy od lat i nic się w tych sprawach nie zmienia - a mamy gdzieś rozliczanie. Kto chce, łatwo wszystko znajdzie.

No, ale tak się kończy "kumateria" oparta na forumce. Zajmij się raczej czymś, o czym masz blade pojęcie. Albo przypomnij, kiedy na trybunach przy Roosvelta uczczono ofiary ukraińskiego ludobójstwa. Jakoś trudno sobie przypomnieć.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Dario1916
Posty: 559
Rejestracja: 13.11.2008, 11:05

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Dario1916 » 06.06.2023, 17:59

Obserwator1946 pisze:
06.06.2023, 16:16
Dario1916 pisze:
06.06.2023, 16:11
W latach 90-tych gdy mieszkania były tańsze prym w ekipie KSP wiodły persony z Piaseczna i Wołomina :)
A teraz napisz po Polsku co chciałeś przekazać? Ale spokojnie złóż zdanie.
Pisze się "po polsku" a nie "po Polsku". To raz.
Dwa - skąd jesteś placku, skoro nie wiesz co napisałem i tak się kompromitujesz?
(L)

Karmaaa
Posty: 362
Rejestracja: 11.05.2019, 11:05

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Karmaaa » 06.06.2023, 18:00

kibiccc1 pisze:
06.06.2023, 00:26
Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.
Ze 2/3 razy w roku rodzinnie jestem na Woli, bezspośrednio przy tych 'Nowolipkach'. Jeśli chce sie gdzieś wybrać, albo pospacerować to właśnie tam, bo w drugą stronę są tylko cmentarze i nie ma tam nawet gdzie się przejść.
Przez jakieś 15-20 lat odkąd zwracam uwagę na takie kwestie nigdy nie widziałem tam żadnych barw KSP w przeciwienstwie do barw Legijnych. Czasem mignie jakiś napis KSP, ale to typowe gryzmoły samochodową puszką zrobione gdzieś z przyczajki. Gdyby nie to co napisałeś, nigdy bym nie wpadł na to że te 'Nowolipki' to osiedle należące do Polonii. Widać że nie jest to osiedle tak kibicujące Legii jak np Wola, i już przejście samej ul Okopowej robi róznice, ale Polonii tak na co dzień to raczej tam nie uświadczysz. Może inaczej jest w dniu meczowym.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 06.06.2023, 18:06

TG - A radzilem uprzejmie, żebyś się nie udzielał w tematach, o których nie masz pojęcia :) Każdy kto mnie zna wie, że politycznie w realu byłem zaangażowany raz. Przed wyborami parlamentarnymi. W 1993 - pomagając przy konwencji UPR na Uniwerku. I tu cała piękna bajeczka się kończy. Mam trochę kolegów z Lechii (pozdrówki), ale nie są to działacze, zwłaszcza od wyborów Dudy :) (i to jeszcze akurat jego :)))

Motyw z "nacjonalistami z Warszawy" tyle wart, co teksty na nasz temat. Nie pytam jaka to niby "góra" miała im czegoś zakazać, bo zaraz się okaże, że czołowi nacjonaliści w naszym mieście to Kaczor z Dudą. Widzisz, ludzie w Polsce naprawdę znają się w realu i takie anonimowe wirtualne łowy banderowców dość średnio się sprawdzają, ale co kto lubi :) I tyle było do pogadania.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 06.06.2023, 18:47

Przeciwnie. Ja w odpowiedzi na ogólniki daję konkretne fakty i daty. Tu np. Korona - Legia 19.07.2022.

https://legionisci.com/zdjecia2/2022/1658055910.jpg

A tu nie transparent, tylko flaga wisząca u nas na meczach u siebie w okolicach rocznicy od lat.

[link]

I taki bonus:

http://zyleta.info/?p=3442

Prosiłbym więc jednak o lekkie przyhamowanie. Pozdrawiam.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Dario1916
Posty: 559
Rejestracja: 13.11.2008, 11:05

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Dario1916 » 06.06.2023, 18:56

TORCIDA_GÔRNIK pisze:
06.06.2023, 16:34
zapytaj frajer kolegów czemu w Kijowie mogłeś j**** upa i banderę a teraz masz zakaz odzywania sie bo pewnie nie powiedzieli jak są dogadani a ktoś tu dawał link do ukraińskiej strony Foxa dajcie jeszcze raz bo ludzie po prostu nie wierza ze to prawda
Nie wierzę, Torcipa ćpa mefedron od Ruchu... Tylko tak można wytłumaczyć twoje wypociny.
(L)

Oberschlesien14
Posty: 648
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Oberschlesien14 » 06.06.2023, 19:17

Raz mi się trafiło zamieszkać na kilka dni na Nowolipkach i na murach widziałem sporo Polonii(zdecydowanie więcej niż Legii) ale obok bloku miałem knajpę w której wieczorem siedziały jakieś osiedlowe chłopaki i darły mordę o Legii oraz mieli barwy. Też mnie mocno ciekawi jak to w tej Warszawie wygląda, bo tereny na mapie są spore, otoczone samą Legią. Podobny klimat jak w niektórych dzielnicach na Śląsku otoczonymi z każdej strony wrogiem, ale jednak nie ma, aż takiej dysproporcji i mody w kibicowaniu tylko jednej drużyny więc ciężko to porównać.

kibiccc1
Posty: 46
Rejestracja: 01.01.2022, 12:24

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: kibiccc1 » 06.06.2023, 23:57

Oberschlesien14 pisze:
06.06.2023, 19:17
Raz mi się trafiło zamieszkać na kilka dni na Nowolipkach i na murach widziałem sporo Polonii(zdecydowanie więcej niż Legii) ale obok bloku miałem knajpę w której wieczorem siedziały jakieś osiedlowe chłopaki i darły mordę o Legii oraz mieli barwy. Też mnie mocno ciekawi jak to w tej Warszawie wygląda, bo tereny na mapie są spore, otoczone samą Legią. Podobny klimat jak w niektórych dzielnicach na Śląsku otoczonymi z każdej strony wrogiem, ale jednak nie ma, aż takiej dysproporcji i mody w kibicowaniu tylko jednej drużyny więc ciężko to porównać.
Sporo napisów na murach związanych z Polonią, ale ani jednego porządnego wrzuta. Celowo chciałem zwiedzić osiedla należące do Polonii, bo sytuacja w Warszawie od zawsze mnie ciekawiła. Kraków jest podzielony dość jasno i jak osiedle sympatyzuje z jednymi bądź drugimi to można to od razu zauważyć.

(L)Warsaw
Posty: 68
Rejestracja: 07.09.2017, 21:30

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: (L)Warsaw » 06.06.2023, 23:59

yalla pisze:
06.06.2023, 12:18

Nikt nie używa nazwy "Nowolipki", to jest po prostu Muranów. Już nie wdając się w dyskuje Legia vs Polonia, to w Warszawie (jak i pewnie w innych miastach też) jest obecnie spora migracja ludzi pomiędzy osiedlami i dzielnicami. Trzeba też dodać, że warszawskie osiedla zmieniają dynamicznie swój wygląd, poprzez masowe stawianie nowych osiedli/apartamentowców/hoteli/biurowców. Także to z czego kojarzyliśmy daną dzielnicę Warszawy jeszcze 10 lat temu, dziś może być nieakutalne.
Ja bym powiedział, że większym problemem tych terenów jest raczej to, że średnia wieku mieszkańców jest tam dość wysoka ( zresztą dotyczy to chyba centrów miast w całej Polsce) i z tego powodu są one mniej aktywne niż choćby kilkanaście lat wcześniej. A budownictwo mieszkaniowe w szeroko pojętym centrum Warszawy to raczej budowa drogich apartamentów dla bogatych lub pokojów z aneksem kuchennym przeznaczone na wynajem co zdecydowanie nie działa zbyt korzystnie na ruch kibicowski w tych rejonach.
kibiccc1 pisze:
06.06.2023, 00:26
Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.
Bez urazy ale kibicem się jest, a nie bywa. Frekwencja na ostatnich dwóch meczach KSP może robić wrażenie tak samo jak i tą z meczu o awans rok temu ale na pozostałych meczach nie wyglądało to tak kolorowo.
Co do Muranowa Zachodniego to od kiedy pamiętam było to osiedle zdominowane przez naszych, chociaż jakieś 15-20 lat temu była tam grupa lub też raczej grupka osób próbująca coś działać (chyba ich ówczesny gniazdowy tam mieszkał). Ale niech o tamtych czasach powie ktoś starszy, bo w moich czasach to nawet ludzie z tego osiedla i sąsiednich jakoś specjalnie miejscowymi Polonistami się nie przejmowali. Obecnie sytuacja przedstawia się tam mniej więcej tak :)

https://legionisci.com/news/92186_Muran ... rtowy.html

Śródmiejska część Muranowa (ta polonijna) to obecnie z mojej perspektywy raczej pustynia. Napisy naszych potrafią przetrwać po kilka miesięcy przez nikogo nieruszone, a wrzuty Polonii trudno spotkać. Na obrzeżach osiedla można za to spotkać tagi i skromne grafy legijne. Kiedyś (tak+10 lat temu) jeden polonijny graf ( raczej nic specjalnego) istniał blisko ulicy Stawki ( raczej nie widoczny z ulicy) ale po jakimś czasie znudziło im się chyba odmawianie go.
O działalności M(L)F można poczytać na ich fb. Co robią poloniści na niby ,,swoim osiedlu" to niech może sami się pochwalą. Jeśli oczywiście mają czym :)
W miarę obiektywnie sytuację w okolicach stadionu Polonii opisał jeden z nich jakieś 10 lat temu w tym temacie, jeśli kogoś to interesuje to może poszukać.
Dario1916 pisze:
06.06.2023, 16:11
W latach 90-tych gdy mieszkania były tańsze prym w ekipie KSP wiodły persony z Piaseczna i Wołomina :)
A ten gagatek (jeśli myślimy o tym samym) czasem nie był z pod Piaseczna? Z Głoskowa bodajże :D

Ja bym wspomniał również o ludziach z Pragi z tamtych lat ale te kwestie były już poruszone oraz chyba dość dobrze opisane w tym temacie. I nie wiem czy warto poruszać po raz kolejny temat sławnego Benita i jego kumpli :D

kibiccc1
Posty: 46
Rejestracja: 01.01.2022, 12:24

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: kibiccc1 » 07.06.2023, 10:20

(L)Warsaw pisze:
06.06.2023, 23:59
yalla pisze:
06.06.2023, 12:18

Nikt nie używa nazwy "Nowolipki", to jest po prostu Muranów. Już nie wdając się w dyskuje Legia vs Polonia, to w Warszawie (jak i pewnie w innych miastach też) jest obecnie spora migracja ludzi pomiędzy osiedlami i dzielnicami. Trzeba też dodać, że warszawskie osiedla zmieniają dynamicznie swój wygląd, poprzez masowe stawianie nowych osiedli/apartamentowców/hoteli/biurowców. Także to z czego kojarzyliśmy daną dzielnicę Warszawy jeszcze 10 lat temu, dziś może być nieakutalne.
Ja bym powiedział, że większym problemem tych terenów jest raczej to, że średnia wieku mieszkańców jest tam dość wysoka ( zresztą dotyczy to chyba centrów miast w całej Polsce) i z tego powodu są one mniej aktywne niż choćby kilkanaście lat wcześniej. A budownictwo mieszkaniowe w szeroko pojętym centrum Warszawy to raczej budowa drogich apartamentów dla bogatych lub pokojów z aneksem kuchennym przeznaczone na wynajem co zdecydowanie nie działa zbyt korzystnie na ruch kibicowski w tych rejonach.
kibiccc1 pisze:
06.06.2023, 00:26
Będąc w delegacji w Warszawie miałem kilka dni na zwiedzanie stolicy i pospacerowałem sobie trochę po mieście. Zwiedziłem też osiedla należące do Polonii tj. Nowe miasto, Muranów, Nowolipki. Chciałem totalnie bez spiny zapytać jak wygląda sytuacja rzeczywiście na tych Polonijnych osiedlach? Szczerze mówiąc z mojej perspektywy bardzo spokojnie, stare bloki, dużo emerytów. Trochę bazgrołów na ścianach, ale totalnie żadnych konkretnych wrzutów KSP. Również zero młodzieży i osób z emblematami Polonii. Czy te osiedla rzeczywiście należą do Polonistów? Nie chce kwestionować dominacji Legii w mieście, ale wczorajsze spotkanie z Motorem pokazało, że Polonia ma jednak sporą rzeszę fanów.
Bez urazy ale kibicem się jest, a nie bywa. Frekwencja na ostatnich dwóch meczach KSP może robić wrażenie tak samo jak i tą z meczu o awans rok temu ale na pozostałych meczach nie wyglądało to tak kolorowo.
Co do Muranowa Zachodniego to od kiedy pamiętam było to osiedle zdominowane przez naszych, chociaż jakieś 15-20 lat temu była tam grupa lub też raczej grupka osób próbująca coś działać (chyba ich ówczesny gniazdowy tam mieszkał). Ale niech o tamtych czasach powie ktoś starszy, bo w moich czasach to nawet ludzie z tego osiedla i sąsiednich jakoś specjalnie miejscowymi Polonistami się nie przejmowali. Obecnie sytuacja przedstawia się tam mniej więcej tak :)

https://legionisci.com/news/92186_Muran ... rtowy.html

Śródmiejska część Muranowa (ta polonijna) to obecnie z mojej perspektywy raczej pustynia. Napisy naszych potrafią przetrwać po kilka miesięcy przez nikogo nieruszone, a wrzuty Polonii trudno spotkać. Na obrzeżach osiedla można za to spotkać tagi i skromne grafy legijne. Kiedyś (tak+10 lat temu) jeden polonijny graf ( raczej nic specjalnego) istniał blisko ulicy Stawki ( raczej nie widoczny z ulicy) ale po jakimś czasie znudziło im się chyba odmawianie go.
O działalności M(L)F można poczytać na ich fb. Co robią poloniści na niby ,,swoim osiedlu" to niech może sami się pochwalą. Jeśli oczywiście mają czym :)
W miarę obiektywnie sytuację w okolicach stadionu Polonii opisał jeden z nich jakieś 10 lat temu w tym temacie, jeśli kogoś to interesuje to może poszukać.
Dario1916 pisze:
06.06.2023, 16:11
W latach 90-tych gdy mieszkania były tańsze prym w ekipie KSP wiodły persony z Piaseczna i Wołomina :)

A ten gagatek (jeśli myślimy o tym samym) czasem nie był z pod Piaseczna? Z Głoskowa bodajże :D

Ja bym wspomniał również o ludziach z Pragi z tamtych lat ale te kwestie były już poruszone oraz chyba dość dobrze opisane w tym temacie. I nie wiem czy warto poruszać po raz kolejny temat sławnego Benita i jego kumpli :D

W takim razie zastanawia mnie jak młode chłopaki działające w KSP funkcjonują w Warszawie. Skoro większość osiedli jest zdominowanych przez Legie. Do szkoły gdzieś trzeba chodzić i dorastasz wśród Legionistów jako jedyny Polonista? Zakładając, że angażuje się taki małolat w życie kibicowskie to nie będzie przecież działał na KSP i jednocześnie przesiadywał na osiedlu z Legionistami którzy działają na Legii. Mega mnie zastanawia panujący klimat w WWA. Gdyby ktoś obiektywnie chciał się wypowiedzieć jak to wszystko tam wygląda byłoby świetnie.

WF.
Posty: 463
Rejestracja: 06.09.2014, 18:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: WF. » 07.06.2023, 10:56

Po prostu - młody legionista założy do szkoły koszulkę klubową, młody polonista raczej tego nie robi i tyle. Warszawa nie jest typowym miastem derbowym jak Łódź czy miasta GŚ więc ciężko tu mówić o jakiejś działalości na mieście. Nie ma rywalizacji bo jest zbyt duża dysproporcja. O ile na Legii małolaci mogą polatać z jakimiś sprayami, szablonami i przyozdabiać okolice czy wywieszać transparenty na mieście zachęcające do udziału w meczach itp., tak na Polonii raczej takich aktywności jest mniej/nie ma ich. Przez chwilę w internecie chlubiła się swoją działalnością grupa Polonia Graffiti, tylko że oni Polonię mieli tylko w nazwie grupy, a skupiali się głównie na przestrzelaniu prac Legii zamiast promować swój klub. Ale coś ich już nie widać, pewnie ceny farby ich przerosły ;) Generalnie Poloniści się po prostu nie wychylają.

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 11:06

WF. pisze:
07.06.2023, 10:56
Po prostu - młody legionista założy do szkoły koszulkę klubową, młody polonista raczej tego nie robi i tyle. Warszawa nie jest typowym miastem derbowym jak Łódź czy miasta GŚ więc ciężko tu mówić o jakiejś działalości na mieście. Nie ma rywalizacji bo jest zbyt duża dysproporcja. O ile na Legii małolaci mogą polatać z jakimiś sprayami, szablonami i przyozdabiać okolice czy wywieszać transparenty na mieście zachęcające do udziału w meczach itp., tak na Polonii raczej takich aktywności jest mniej/nie ma ich. Przez chwilę w internecie chlubiła się swoją działalnością grupa Polonia Graffiti, tylko że oni Polonię mieli tylko w nazwie grupy, a skupiali się głównie na przestrzelaniu prac Legii zamiast promować swój klub. Ale coś ich już nie widać, pewnie ceny farby ich przerosły ;) Generalnie Poloniści się po prostu nie wychylają.
To akurat prawda po trosze. Takie czasy nastały, że te Wasze napisy są jak komercyjna działalność. To jakby teraz próbować zamazać wszystkie szyldy Żabki :) Także szkoda czasu. Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.

A jak już się wychylamy jak chociażby pod Ibisem, w Siedlcach, w Giżycku to dostajecie w cytrynę i tyle. :)

Także, o nas się nie martw :)

WF.
Posty: 463
Rejestracja: 06.09.2014, 18:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: WF. » 07.06.2023, 11:24

N'08 pisze:
07.06.2023, 11:06
WF. pisze:
07.06.2023, 10:56
Po prostu - młody legionista założy do szkoły koszulkę klubową, młody polonista raczej tego nie robi i tyle. Warszawa nie jest typowym miastem derbowym jak Łódź czy miasta GŚ więc ciężko tu mówić o jakiejś działalości na mieście. Nie ma rywalizacji bo jest zbyt duża dysproporcja. O ile na Legii małolaci mogą polatać z jakimiś sprayami, szablonami i przyozdabiać okolice czy wywieszać transparenty na mieście zachęcające do udziału w meczach itp., tak na Polonii raczej takich aktywności jest mniej/nie ma ich. Przez chwilę w internecie chlubiła się swoją działalnością grupa Polonia Graffiti, tylko że oni Polonię mieli tylko w nazwie grupy, a skupiali się głównie na przestrzelaniu prac Legii zamiast promować swój klub. Ale coś ich już nie widać, pewnie ceny farby ich przerosły ;) Generalnie Poloniści się po prostu nie wychylają.
To akurat prawda po trosze. Takie czasy nastały, że te Wasze napisy są jak komercyjna działalność. To jakby teraz próbować zamazać wszystkie szyldy Żabki :) Także szkoda czasu. Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.

A jak już się wychylamy jak chociażby pod Ibisem, w Siedlcach, w Giżycku to dostajecie w cytrynę i tyle. :)

Także, o nas się nie martw :)
Możecie jechać na tym farmazonie o Ibisie i Siedlcach, tak jak próbowaliście wszystkim wmawiać, że u was na trybunach nie ma lewactwa, aż do słynnych "derbów", wasza sprawa :) Ale te Giżycko? :) Z całym szacunkiem do ludzi jeżdzących na Legię z Giżycka, ale... :) "Ekipy" to tam raczej nie ma. Co nie zmienia faktu, że jeśli mieli "odwagę" wam ubliżać a wy postanowiliście ich za to skarcić to dostali wpie***l zasłużenie. Takie typowe napinacze powinni być kasowani przy każdej możliwej okazji niezależnie od barw klubowych.

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 11:32

WF. pisze:
07.06.2023, 11:24
N'08 pisze:
07.06.2023, 11:06
WF. pisze:
07.06.2023, 10:56
Po prostu - młody legionista założy do szkoły koszulkę klubową, młody polonista raczej tego nie robi i tyle. Warszawa nie jest typowym miastem derbowym jak Łódź czy miasta GŚ więc ciężko tu mówić o jakiejś działalości na mieście. Nie ma rywalizacji bo jest zbyt duża dysproporcja. O ile na Legii małolaci mogą polatać z jakimiś sprayami, szablonami i przyozdabiać okolice czy wywieszać transparenty na mieście zachęcające do udziału w meczach itp., tak na Polonii raczej takich aktywności jest mniej/nie ma ich. Przez chwilę w internecie chlubiła się swoją działalnością grupa Polonia Graffiti, tylko że oni Polonię mieli tylko w nazwie grupy, a skupiali się głównie na przestrzelaniu prac Legii zamiast promować swój klub. Ale coś ich już nie widać, pewnie ceny farby ich przerosły ;) Generalnie Poloniści się po prostu nie wychylają.
To akurat prawda po trosze. Takie czasy nastały, że te Wasze napisy są jak komercyjna działalność. To jakby teraz próbować zamazać wszystkie szyldy Żabki :) Także szkoda czasu. Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.

A jak już się wychylamy jak chociażby pod Ibisem, w Siedlcach, w Giżycku to dostajecie w cytrynę i tyle. :)

Także, o nas się nie martw :)
Możecie jechać na tym farmazonie o Ibisie i Siedlcach, tak jak próbowaliście wszystkim wmawiać, że u was na trybunach nie ma lewactwa, aż do słynnych "derbów", wasza sprawa :) Ale te Giżycko? :) Z całym szacunkiem do ludzi jeżdzących na Legię z Giżycka, ale... :) "Ekipy" to tam raczej nie ma. Co nie zmienia faktu, że jeśli mieli "odwagę" wam ubliżać a wy postanowiliście ich za to skarcić to dostali wpie***l zasłużenie. Takie typowe napinacze powinni być kasowani przy każdej możliwej okazji niezależnie od barw klubowych.
Czyli mówisz, że z Giżycka same placki jeżdżą na Legię? No w sumie patrząc na przekrój wynalazków u Was na trybunach to nie jestem wielce zdziwiony. :)

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 07.06.2023, 11:39

:) Zawsze, gdy na chwilę mignie cień normalnej wymiany zdań, kończy się mocnym autoprzedstawieniem. A później narzekania na poziom forumki.
A co tam w komentarzach na Onecie?

kibiccc1
Posty: 46
Rejestracja: 01.01.2022, 12:24

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: kibiccc1 » 07.06.2023, 11:41

WF. pisze:
07.06.2023, 10:56
Po prostu - młody legionista założy do szkoły koszulkę klubową, młody polonista raczej tego nie robi i tyle. Warszawa nie jest typowym miastem derbowym jak Łódź czy miasta GŚ więc ciężko tu mówić o jakiejś działalości na mieście. Nie ma rywalizacji bo jest zbyt duża dysproporcja. O ile na Legii małolaci mogą polatać z jakimiś sprayami, szablonami i przyozdabiać okolice czy wywieszać transparenty na mieście zachęcające do udziału w meczach itp., tak na Polonii raczej takich aktywności jest mniej/nie ma ich. Przez chwilę w internecie chlubiła się swoją działalnością grupa Polonia Graffiti, tylko że oni Polonię mieli tylko w nazwie grupy, a skupiali się głównie na przestrzelaniu prac Legii zamiast promować swój klub. Ale coś ich już nie widać, pewnie ceny farby ich przerosły ;) Generalnie Poloniści się po prostu nie wychylają.
Dzięki za komentarz. Ale wiesz pewnie są osoby znaczące na Polonii którym nie po drodze z Legionistami i Ci wiedzą o ich istnieniu i ich działalności. Akceptują to wtedy?

Kaleoa.02
Posty: 216
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Kaleoa.02 » 07.06.2023, 11:42

Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.

A jak już się wychylamy jak chociażby pod Ibisem, w Siedlcach, w Giżycku to dostajecie w cytrynę i tyle. :) Salowy proszki i zabieraj

jestesmywaszastolica
Posty: 1398
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: jestesmywaszastolica » 07.06.2023, 11:46

N'08 pisze:
07.06.2023, 11:06
Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.
I tak od 1410 roku ciągniecie ten farmazon. Z chęcią poczytałbym opowieści waszych byłych zgodowiczów o tym jak im makaron na uszy nakręcaliście, jak to za rok, może dwa przejmiecie władzę w sto7icy (czy to 2000, czy to w 2010 roku była ta sama śpiewka - zresztą sami macie z tego bekę ;)
Ba ogólnie to zaiste musi być ciekawe, że ekipa z takim potencjałem jak Polonia z 10? zgód (Avia, Jeziorak, Korona, Lech, Cracovia, Broń, Sandecja, Arka - na szybkości wyszło mi z 8) zjechała do poziomu zera (ale, ale RTS z chęcią przyjmie was do grona swych fanklubów :)

Innych pierdół nawet nie chce mnie się komentować, bo wystarczająco was wyjaśnia życie codzienne.

Także kończąc ten temat cudownego pokolenia zawziętych sportowców konkretów z KSP, to realnie ostatni raz kiedy można było mówić o jakiejś zorganizowanej ekipie małolatów którzy coś tam chcieli działać na Konwiktorskiej to było dobre kilkanaście lat temu.
Zresztą ciekawe (i znamienne ;) jest jak potoczyły się ich losy

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 07.06.2023, 11:50

kibiccc1 pisze:
07.06.2023, 11:41
Dzięki za komentarz. Ale wiesz pewnie są osoby znaczące na Polonii którym nie po drodze z Legionistami i Ci wiedzą o ich istnieniu i ich działalności. Akceptują to wtedy?
To "od zawsze" zależało od tzw. "prywatnych kontaktów". Czy to na dzielniach, czy między starszyznami mniej więcej od połowy lat '80 do początku '90. Były momenty, że z ówczesną - nieliczną ale dobrą - Polonią ganiała się tylko/głównie młoda Legia.

Warszawa nie jest typowym miastem ;) (nie tylko ze względu na nalot "słoików", a w zasadzie dopiero gdy zajrzy się głębiej)
A co tam w komentarzach na Onecie?

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 11:50

jestesmywaszastolica pisze:
07.06.2023, 11:46
N'08 pisze:
07.06.2023, 11:06
Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.
I tak od 1410 roku ciągniecie ten farmazon. Z chęcią poczytałbym opowieści waszych byłych zgodowiczów o tym jak im makaron na uszy nakręcaliście, jak to za rok, może dwa przejmiecie władzę w sto7icy (czy to 2000, czy to w 2010 roku była ta sama śpiewka - zresztą sami macie z tego bekę ;)
Ba ogólnie to zaiste musi być ciekawe, że ekipa z takim potencjałem jak Polonia z 10? zgód (Avia, Jeziorak, Korona, Lech, Cracovia, Broń, Sandecja, Arka - na szybkości wyszło mi z 8) zjechała do poziomu zera (ale, ale RTS z chęcią przyjmie was do grona swych fanklubów :)

Innych pierdół nawet nie chce mnie się komentować, bo wystarczająco was wyjaśnia życie codzienne.

Także kończąc ten temat cudownego pokolenia zawziętych sportowców konkretów z KSP, to realnie ostatni raz kiedy można było mówić o jakiejś zorganizowanej ekipie małolatów którzy coś tam chcieli działać na Konwiktorskiej to było dobre kilkanaście lat temu.
Zresztą ciekawe (i znamienne ;) jest jak potoczyły się ich losy
Przejmować to jeszcze nie przejmujemy póki co :) Ale robimy swoje i robimy to dobrze. Co do młodych to się nie martw. Są i mają się dobrze. Aczkolwiek brak im szumnej nazwy jak u poprzedników :)

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 11:59

Foxx pisze:
07.06.2023, 11:39
:) Zawsze, gdy na chwilę mignie cień normalnej wymiany zdań, kończy się mocnym autoprzedstawieniem. A później narzekania na poziom forumki.
Już tak Rudzielcze nie narzekaj na poziom. :) Bo rozmowa jest merytoryczna, aczkolwiek nie bez ironii ;)

Kaleoa.02
Posty: 216
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Kaleoa.02 » 07.06.2023, 12:20

N'08 pisze:
07.06.2023, 11:50
jestesmywaszastolica pisze:
07.06.2023, 11:46
N'08 pisze:
07.06.2023, 11:06
Poza tym nasza obecna młodzież jest konkretnie sportowa, zawzięta i skupiona na innych aspektach.
I tak od 1410 roku ciągniecie ten farmazon. Z chęcią poczytałbym opowieści waszych byłych zgodowiczów o tym jak im makaron na uszy nakręcaliście, jak to za rok, może dwa przejmiecie władzę w sto7icy (czy to 2000, czy to w 2010 roku była ta sama śpiewka - zresztą sami macie z tego bekę ;)
Ba ogólnie to zaiste musi być ciekawe, że ekipa z takim potencjałem jak Polonia z 10? zgód (Avia, Jeziorak, Korona, Lech, Cracovia, Broń, Sandecja, Arka - na szybkości wyszło mi z 8) zjechała do poziomu zera (ale, ale RTS z chęcią przyjmie was do grona swych fanklubów :)

Innych pierdół nawet nie chce mnie się komentować, bo wystarczająco was wyjaśnia życie codzienne.

Także kończąc ten temat cudownego pokolenia zawziętych sportowców konkretów z KSP, to realnie ostatni raz kiedy można było mówić o jakiejś zorganizowanej ekipie małolatów którzy coś tam chcieli działać na Konwiktorskiej to było dobre kilkanaście lat temu.
Zresztą ciekawe (i znamienne ;) jest jak potoczyły się ich losy
Przejmować to jeszcze nie przejmujemy póki co :) Ale robimy swoje i robimy to dobrze. Co do młodych to się nie martw. Są i mają się dobrze. Aczkolwiek brak im szumnej nazwy jak u poprzedników :)
Dobra. Niech zaczna cos dzialac wiecej jak robienie fotek po piwnicach w koszulkach z H wiekszymi niz wasz herb klubowy to pogadamy

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 12:25

Kaleoa.02 pisze:
07.06.2023, 12:20
N'08 pisze:
07.06.2023, 11:50
jestesmywaszastolica pisze:
07.06.2023, 11:46


I tak od 1410 roku ciągniecie ten farmazon. Z chęcią poczytałbym opowieści waszych byłych zgodowiczów o tym jak im makaron na uszy nakręcaliście, jak to za rok, może dwa przejmiecie władzę w sto7icy (czy to 2000, czy to w 2010 roku była ta sama śpiewka - zresztą sami macie z tego bekę ;)
Ba ogólnie to zaiste musi być ciekawe, że ekipa z takim potencjałem jak Polonia z 10? zgód (Avia, Jeziorak, Korona, Lech, Cracovia, Broń, Sandecja, Arka - na szybkości wyszło mi z 8) zjechała do poziomu zera (ale, ale RTS z chęcią przyjmie was do grona swych fanklubów :)

Innych pierdół nawet nie chce mnie się komentować, bo wystarczająco was wyjaśnia życie codzienne.

Także kończąc ten temat cudownego pokolenia zawziętych sportowców konkretów z KSP, to realnie ostatni raz kiedy można było mówić o jakiejś zorganizowanej ekipie małolatów którzy coś tam chcieli działać na Konwiktorskiej to było dobre kilkanaście lat temu.
Zresztą ciekawe (i znamienne ;) jest jak potoczyły się ich losy
Przejmować to jeszcze nie przejmujemy póki co :) Ale robimy swoje i robimy to dobrze. Co do młodych to się nie martw. Są i mają się dobrze. Aczkolwiek brak im szumnej nazwy jak u poprzedników :)
Dobra. Niech zaczna cos dzialac wiecej jak robienie fotek po piwnicach w koszulkach z H wiekszymi niz wasz herb klubowy to pogadamy
A Ciebie to stary niczym Fritzl w piwnicy trzyma, że masz takie kumate informacje? :)

Kaleoa.02
Posty: 216
Rejestracja: 27.02.2022, 01:21

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Kaleoa.02 » 07.06.2023, 12:37

N'08 pisze:
07.06.2023, 12:25
Kaleoa.02 pisze:
07.06.2023, 12:20
N'08 pisze:
07.06.2023, 11:50


Przejmować to jeszcze nie przejmujemy póki co :) Ale robimy swoje i robimy to dobrze. Co do młodych to się nie martw. Są i mają się dobrze. Aczkolwiek brak im szumnej nazwy jak u poprzedników :)
Dobra. Niech zaczna cos dzialac wiecej jak robienie fotek po piwnicach w koszulkach z H wiekszymi niz wasz herb klubowy to pogadamy
A Ciebie to stary niczym Fritzl w piwnicy trzyma, że masz takie kumate informacje? :)
Weź spierdalaj bohomazie

WF.
Posty: 463
Rejestracja: 06.09.2014, 18:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: WF. » 07.06.2023, 13:02

A teraz odstawmy na chwilę „rywalizację ;)” na linii Legia-Polonia. I przeanalizujmy (może koledzy z K6 się pochwalą czymś o czym nie wiemy ;) ) Ile starć zaliczyli poloniści na przestrzeni ostatnich 2,3,5,10 lat? Bo chyba na Legii się ten polonijny kibicowski świat nie kończy? Może ci zawzięci i nastawieni agresywnie sportowo młodzi poloniści założyliby w końcu dresy zamiast jeansów i „przetarli” się z kimś o trochę niższym poziomie niż Legia. Tak „dla sportu”, dla sprawdzenia swoich możliwości, sprawdzenia siebie nawzajem, zgrania się. Czy ta zawziętość się kończy na robieniu zdjęć w koszulkach z „h” albo „bandyckiej” walce ze ścianami?
To pewnie przez tą zawziętość odbiły od was wszystkie zgody.

WarszawskaPolonia
Posty: 142
Rejestracja: 30.12.2008, 23:21

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: WarszawskaPolonia » 07.06.2023, 13:30

WF. pisze:
07.06.2023, 13:02
A teraz odstawmy na chwilę „rywalizację ;)” na linii Legia-Polonia. I przeanalizujmy (może koledzy z K6 się pochwalą czymś o czym nie wiemy ;) ) Ile starć zaliczyli poloniści na przestrzeni ostatnich 2,3,5,10 lat? Bo chyba na Legii się ten polonijny kibicowski świat nie kończy? Może ci zawzięci i nastawieni agresywnie sportowo młodzi poloniści założyliby w końcu dresy zamiast jeansów i „przetarli” się z kimś o trochę niższym poziomie niż Legia. Tak „dla sportu”, dla sprawdzenia swoich możliwości, sprawdzenia siebie nawzajem, zgrania się. Czy ta zawziętość się kończy na robieniu zdjęć w koszulkach z „h” albo „bandyckiej” walce ze ścianami?
To pewnie przez tą zawziętość odbiły od was wszystkie zgody.
Chłopie przecież te posty wyżej są napisane z mocna ironia. Nie rozumiem tego całego bicia piany w tym temacie i unoszenia się, ze my się uważamy za jakaś ekipę na poziomie top bo wcale tak nie jest i doskonale znamy swoje miejsce w szeregu. Przypominam, ze zarejestrować się tu może każdy i pisać może każdy. A tak dla informacji bo widzę ze mało osób to wie ale zgodę z Cracovia, Jeziorakiem czy Bronią skończyliśmy my.
Jest nas niewielu ale w konkretnym celu.
Projekty: [link]
Gadżety i flagi: [link]

WF.
Posty: 463
Rejestracja: 06.09.2014, 18:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: WF. » 07.06.2023, 13:51

WarszawskaPolonia pisze:
07.06.2023, 13:30
Chłopie przecież te posty wyżej są napisane z mocna ironia. Nie rozumiem tego całego bicia piany w tym temacie i unoszenia się, ze my się uważamy za jakaś ekipę na poziomie top bo wcale tak nie jest i doskonale znamy swoje miejsce w szeregu.
Rzecz w tym, że wy w tym szeregu nawet nie stoicie za bardzo. Ja tu pisze bez picia piany i bez napinki. Po prostu takie są fakty, że wasza działalność w kwestiach "h" (już właśnie pomijając Legię i jej FC) jest od lat praktycznie zerowa.

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 14:10

WF. pisze:
07.06.2023, 13:51
WarszawskaPolonia pisze:
07.06.2023, 13:30
Chłopie przecież te posty wyżej są napisane z mocna ironia. Nie rozumiem tego całego bicia piany w tym temacie i unoszenia się, ze my się uważamy za jakaś ekipę na poziomie top bo wcale tak nie jest i doskonale znamy swoje miejsce w szeregu.
Rzecz w tym, że wy w tym szeregu nawet nie stoicie za bardzo. Ja tu pisze bez picia piany i bez napinki. Po prostu takie są fakty, że wasza działalność w kwestiach "h" (już właśnie pomijając Legię i jej FC) jest od lat praktycznie zerowa.
Serio? Szkopuł w tym, że często bywa tak, że gdzie nie pojedziemy na Wasze terytorium to tak się składa, że akurat nie w danym miejscu ekipy. Przykłady? Ząbki, Ostrołęka, Sulejówek, Giżycko itd.

Poza tym, jak dobrze wiesz - o ile wiesz to na przestrzeni lat dochodziło na mieście do większych i mniejszych utarczek, których rezultaty były często dla Was przykre.

Wspomnieć też trzeba mecz Łotwa-Polska w Rydze, gdzie Wasi poganiacze z Białej Podlaskiej, Garwolina i c*** wie jeszcze jakiej wichury dostają po głowach.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 07.06.2023, 14:22

A teraz zostawiając już na boku tę kolejną wizję Nieskończonego Szlaku Czarnego Oręża (niczym z TMK ;), odetchnij i spokojnie odpowiedz na pytanie WF. Dla ułatwienia przypomnę - chodziło o przykłady aktywności innej, niż wobec Legii i jej FC.
A co tam w komentarzach na Onecie?

N'08
Posty: 192
Rejestracja: 27.08.2011, 11:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: N'08 » 07.06.2023, 14:41

Foxx pisze:
07.06.2023, 14:22
A teraz zostawiając już na boku tę kolejną wizję Nieskończonego Szlaku Czarnego Oręża (niczym z TMK ;), odetchnij i spokojnie odpowiedz na pytanie WF. Dla ułatwienia przypomnę - chodziło o przykłady aktywności innej, niż wobec Legii i jej FC.
Jak dobrze wiesz, Polonia ostatnich ładnych parę lat garowała w III lidze, gdzie większość wyjazdów to albo Wasze satelity albo tereny prowidzewskie plus nieliczne wynalazki.

Także siłą rzeczy okazji było mniej. A jak była to była wykorzystana - jak chociażby mecz z ŁKSem Łódź i awantura na stadionie. Poza tym ile razy można być w życiu do Ostrołęce, Nowym Dworze Mazowieckim, Sulejówku itd.?

Ja wiem, że dla wielu z Was to codzienna rzeczywistość, ale dla nas to równie wielka egzotyka, jakby to był wyjazd do Pampeluny.:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Camel, krapol, majki, takietamkonto i 247 gości