Pogoń Szczecin - Piast Gliwice Sroda, 15.05.2019 18:30

Czy Piast Gliwice utrzyma dobrą dyspozycję i zdobędzie Mistrzostwo Polski? Pierwszy krok może postawić już 15 maja na stadionie w Szczecinie. Start spotkania o godzinie 20:30.

Waldemar Fornalik osiągnął ze swoim zespołem coś niebywałego. Piast jest niepokonany w grupie mistrzowskiej i pewnie zmierza po mistrzostwo. Przed sezonem nikt nie zakładał, że drużyna bijąca się przed rokiem o utrzymanie, w obecnych rozgrywkach może powalczyć o zwycięstwo w lidze. Popularne Piastunki mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania i jeśli nie potkną się ani razu, będą mogli rozpocząć świętowanie. Na początek zmierzą się z w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Końcowym testem będzie mecz z Lechem Poznań.

 

Portowcy już w poprzedniej kolejce pomogli Piastowi poprzez remis z Legią Warszawa 1:1. Dzięki takiemu wynikowi, podopieczni Fornalika objęli prowadzenie w tabeli. Pogoń wciąż jednak utrzymuje ostatnią lokatę i forma z ostatnich spotkań - 2 punkty w 4 spotkaniach - nie napawa optymizmem. Dodatkowym problemem będzie także absencja Mariusza Malca, który doznał urazu w poprzednim meczu. Pewnym jest także, że w tym sezonie nie zobaczymy już Adama Buksy. 

Pełnego składu do swojej dyspozycji nie ma również trener Piasta Gliwice. Swój zespół będzie musiał bowiem ustawiać bez pauzującego za żółte kartki Aleksandra Sedlara, a po uratowaniu wyniku w ostatniej minucie spotkania, Waldemar Fornalik postawi zapewne na Łukasza Szmatułę, który zastąpi wracającego po kontuzji Frantiska Placha.

Na dwa dni przed meczem nastąpiła również zmiana arbitra. Pierwotnie wybranego Łukasza Szczecha, zastąpi Jarosław Przybył.

Historia spotkań obu zespołów jest dość wyrównana. Na 28 rozegranych meczów, 11 padło łupem Pogoni Szczecin, a 9 Piasta Gliwice. W środę zdecydowanym faworytem będą jednak goście. Piast nie przegrał ostatnich czterech spotkań z Pogonią, a ostatnie pewnie wygrał 3:0 po dwóch bramkach Tomasza Jodłowca oraz jednej Aleksandra Sedlara.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice - gdzie oglądać? 

Transmisję ze spotkania będzie można oglądać na kanale nSport+. Telewizja Polska zdecydowała się transmitować mecz Lecha Poznań i Lechii Gdańsk. 


Zobacz także