Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa Sroda, 15.05.2019 20:30

Na dwie kolejki przed końcem Legia Warszawa zajmuje drugie miejsce i ma dwa punkty straty do Piasta Gliwice. Czy na finiszu rozgrywek uda im się dogonić i wyprzedzić lidera tabeli? Pierwszym sprawdzianem będzie mecz w Białymstoku.

Legioniści kontynuują rozczarowujący sezon. Zespół z Warszawy nie zdobył Pucharu Polski, a w samej końcówce rozgrywek utracił prowadzenie na rzecz Piasta Gliwice. Dariusz Mioduski w wywiadach podkreśla, że nikt nie mówił, iż Legia co roku będzie zdobywała mistrzostwo. Dla wielu kibiców takie słowa są jednak maskowaniem nieudanego sezonu. 

Nie jest on jednak stracony. By zachować szansę na końcowy sukces, Wojskowi muszą wygrać oba najbliższe mecze. Sezon zakończą pojedynkiem z Zagłębiem Lubin, a kilka dni wcześniej zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią. Do pełni sukcesu będzie potrzebne również potknięcie Piasta Gliwice, który w tym samym czasie będzie rywalizował z Pogonią Szczecin.

Podopieczni Ireneusza Mamrota oraz kibice Jagi liczyli w obecnych rozgrywkach na więcej. Piąta pozycja w tabeli nie jest bowiem szczytem marzeń. Głównym powodem może być odejście dwóch kluczowych zawodników - Przemysława Frankowskiego oraz Karola Świderskiego, których nie udało się zastąpić w stosunku jeden do jednego. Jagiellonia wciąż może jednak walczyć o czwartą lokatę. By o tym myśleć, podobnie jak Legia, musi walczyć o dwa zwycięstwa w najbliższych dwóch meczach. 

Ostatnie spotkanie obu ekip zakończyło się gładkim zwycięstwem Legii 3:0. Bramki strzelali wówczas Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański oraz Andre Martins. Historia pojedynków na linii Jagiellonia - Legia również jest korzystna dla zawodników z Warszawy. Wygrywali oni 15 z bezpośrednich 35 spotkań, Jagiellonia zgarniała natomiast komplet punktów w 9 meczach.

 Ireneusz Mamrot będzie musiał ustawić swój zespół bez zawieszonego za kartki Jesusa Imaza oraz kontuzjowanych Stefana Scepovicia oraz Mile Savkovicia. Aleksandar Vukovic wciąż czeka na informacje od swojego sztabu medycznego - pod znakiem zapytania stoją występy Luisa Rochy i Andre Martinsa.

Arbitrem spotkania będzie Szymon Marciniak.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa - gdzie obejrzeć?

Mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami będzie można obejrzeć w Canal+ oraz Canal+Sport. Początek spotkania w środę 15 maja o godzinie 20:30. 


Zobacz także