Pięciu kibiców zatrzymanych!

17.05.2017
Pięciu kibiców zatrzymanych!

Pięć osób zostało zatrzymanych po derbowym meczu Górnika Zabrze z GKS-em Katowice. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku z odpaleniem rac przez kibiców "GieKSy".

 

Derbowy mecz przyjaźni pomiędzy zaprzyjaźnionymi ze sobą ekipami Górnika i GKS-u oglądało 21 tysięcy widzów. Na wyjazd do Zabrza wybrało się 2535 kibiców gości w tym 191 fanów Banika Ostrawa. Kibice GKS Katowice na początku chcieli zamówić pociąg specjalny, ale ostatecznie skończyło się na transporcie kołowym. Do Zabrza podróżowali autokarami i samochodami prywatnymi.

 

Każdy z Gieksiarzy pojawił się na sektorze w żółtej koszulce. Grupa Ultras GieKSa zaprezentowała oprawę złożoną z tzw. Machejek, sektorówki „Klasyk” oraz dużej ilość pirotechniki.

 

Dla kibiców był mecz przyjaźni, a dla mundurowych mecz podwyższonego ryzyka. Policja zatrzymała w sumie pięć osób. Dwie zostały ujęte za atak na policjantów na dworcu Ruda Śląska – Chebzie, kolejne za wnoszenie pirotechniki na stadion i niepodporządkowanie się poleceniom wydawanym przez służby zabezpieczające imprezę masową. Jeden z kibiców jest podejrzany o ukrycie plecaka z 265 racami w stadionowych toaletach.


kibice, gks, katowice, górnik

komentarze (16)

 
 
 
 
 

~Polonia Bytom - 2017-05-24 06:07:42

ksgks&banik konfidenci i czeskie parowy

~mieLona - 2017-05-23 23:04:36

ksgks potega huja obiektywny pedale

~hehehe - 2017-05-21 20:09:06

obiektywny, że co ? hahahaha dobry żartowniś z ciebie.

~obiektywny - 2017-05-21 19:53:33

KSGKS=potęga! Ostatnia honorowa ekipa na Górnym Śląsku!

~PGLIWICE - 2017-05-21 10:33:38

i znow 9ieksa sie proje od lat konfidentki ks9ks

~Były... - 2017-05-19 08:51:15

Czasami był ostry sprzęt na specjalne okazje. Sam nie raz widziałem, ale przeważnie był taki sprzęt jak: nogi od stołu, pręty, klucze hydrauliczne, no i podstawa to paski od spodni. Nie było internetu to mało kto wiedział.

~HWDK - 2017-05-19 08:28:25

te kibole to się jarają tymi racami jak Serb kozą

~ooo - 2017-05-18 22:56:08

... wtedy siekier , młotków ,tasaków też nie było w co drugej ekipie ...

~KSGliwice - 2017-05-18 20:08:00

Sląski Klasyk na duży + a ruch nosi żaRcie psom z CBSP u nas 21 000 w smRodowie ino 6000 zawsze w nszym cieniu.

~SzczekocinyGKS - 2017-05-18 13:40:41

ja mam debile te 265 rac w plecaku wszystkie sie zmiesciły hahaha

~bakubaku - 2017-05-18 10:42:47

Bo lata 90-te były zajebiste które już nigdy nie wrócą.Zawsze jakieś akcje były żeby zdobyć fane.Teraz tylko w niższych ligach jeszcze się to zdarza

~StaRyFan - 2017-05-18 10:19:24

Takich derbów, jak w 98r już chyba nie będzie. Pamiętam jak dzisiaj, co wtedy się działo. To były najlepsze derby na których byłem i ogólnie chyba najlepsze.

~Gieksiorz - 2017-05-18 08:53:57

staryfan-chłopie, nie ma w ogóle takiej możliwości, żeby wojewoda (pojebaniec, bezjajowiec) pozwolił wam przyjechać. Przez lata marzyliśmy, żeby być razem w lidze i znowu przeżyć derby, ale nastały takie czasy, że nie odbywają się one z kibicami obydwu drużyn.

~StaRyFan - 2017-05-18 08:12:29

Mimo bardzo wielkiej niechęci do Górnika&Gieksy. Zostaw kibica... Zawsze i wszędzie... Milicja im zepsuła te święto. Chyba się spotkamy w następnym sezonie, ale coś czuję że będą robili wszystko, żeby gości nie wpuścić. Wiadomo do Zabrza nie jedziemy, ale na Bukowa1 bardzo chętnie byśmy się wybrali.

~cure - 2017-05-18 07:22:15

No jak policyjne? jeszcze czas temu winny był Tusk i po Napływie PiS miało się to zmienić a teraz znowu to samo niby? Czas zapamiętać że KIBIC=WOLNOŚĆ a nie polityka.

~chwdp - 2017-05-18 00:17:23

Państwo policyjne i chuj.