Kibice na Jasnej Górze

08.01.2017
Kibice na Jasnej Górze

W dniu 7 stycznia br. odbyła się tracycyjna Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W IX edycji, pomimo bardzo niesprzyjającej pogody i kilkunastostopniowego mrozu, wzięło udział 2 tysiące osób.

 

"Tegoroczne spotkanie było hołdem dla żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w 75. rocznicą powstania tej organizacji i przypomnieniem postaci tzw. bł. „Piątki Poznańskiej”, czyli wychowanków salezjańskich zaciętych na gilotynie przez Niemców w 1942 r. Sympatycy różnych drużyn sportowych modlili się nade wszystko w intencji naszej Ojczyzny" - czytamy w komunikacie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 

Jak podkreślił ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin, organizator spotkania, pielgrzymka nazywana jest patriotyczną, bo tym co łączy wszystkich kibiców jest miłość do Ojczyzny.

 

- Patriotyzm jest taką przestrzenią, która jednoczy kibiców wokół wspólnej idei, pomimo codziennych animozji, różnych sympatii, które są w sporcie sprawą normalną. Ta troska o Ojczyznę jest takim dobrem wspólnym, która potrafi jednoczyć - podkreślił kapłan.

 

- Podobnie jak patroni tegorocznej pielgrzymki - żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych i błogosławiona „Piątka Poznańska” męczenników II wojny światowej - nie chcemy Polski bez Boga i religii, chcemy chrześcijańskiej Europy – mówił w kazaniu ks. Wąsowicz. Podkreślił, że „tylko odwołanie się do fundamentalnych wartości, które kształtowały tożsamość Starego Kontynentu może pomóc nam dzisiaj obronić się przed unicestwieniem”.

 

W związku z przeżywanym Maryjnym Rokiem Jubileuszowym sportowi fani jasnogórską pielgrzymką rozpoczęli nową inicjatywę Żywy Różaniec Kibiców. Patronami kibicowskich róż różańcowych będą święci i błogosławieni nie tylko ludzie Kościoła, ale i wielcy patrioci. Za kilka dni ruszy specjalna strona internetowa, przez którą można dołączyć do modlitwy różańcowej.

 

Po Mszy św. nastąpiło poświęcenie szalików kibiców zgromadzonych w Kaplicy i na dziedzińcu przed Kaplicą Matki Bożej. Podczas pielgrzymki odbyła się projekcja filmu pt. „Po drugiej stronie życia”. Opowiada on o historii śp. Andrzeja Duffka, przedsiębiorcy, opozycjonisty w latach 80., który po wypadku w 2003 r. zapadł na dwa miesiące w śpiączkę. Jego wielkim marzeniem była właśnie pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Na zakończenie na Wałach jasnogórskich i placu przed Szczytem kibice zaprezentowali swoje patriotyczne transparenty, flagi oraz odpalili znaczną ilość pirotechniki.

 

"Od dwóch lat na pielgrzymkę przybywają również rodacy z Kresów i kibice z Węgier. W przyszłym roku na jubileuszową pielgrzymkę organizatorzy chcą zaprosić kibiców z całej Europy. Jak zapewniają już rozpoczęli wstępne rozmowy i skierowali pierwsze zaproszenia" - informuje KAI.


kibice, pielgrzymka, częstochowa, jasna

komentarze (18)

 
 
 
 
 

~norma(L) - 2017-01-22 20:33:03

Mdli mnie jak czytam lub widzę włażenie kibiców w dupę pisowskim populistom :(

~do srata - 2017-01-16 21:16:08

"odciołem" "dupe pisiorą" ?!?!? pochwal się szmaciarzu którą szkołę skończyłeś?

~Złodziej - 2017-01-12 19:54:05

Hultaj nic dodać nic ująć

~za Śląsk - 2017-01-12 16:54:28

Brawo hultaj - nazywasz rzeczy po imieniu!Pawłowicz,Kurwski,Szydło,Macierewicz,Kaczyński,Szyszko i reszta motłochu out!

~hultaj - 2017-01-12 12:36:11

Kiedyś chuliganem było się dla adrenaliny i dobrej zabawy,skini na trybunach dodawali im kolorytu ale to była jednak subkultura,to co się teraz wyprawia to jakaś żenada,kościoły,modlitwy,listy do Szydło,lans TVP,pucowanie się PiSowi który jak mu się znudzimy to przy pomocy Zbynia zacznie Nas zamykać,co zresztą już w przeszłości robił.

~problem - 2017-01-10 13:31:23

do dekli: skoro promocje były odkąd pamiętasz to podaj adres, a opierdolę ci chatę.Jeżeli ktoś z twojej rodziny pracuje w handlu to też podaj adres-opierdolę ich hurtem, potem niech się martwią jak wyjść na zero.

~zdziwiony? - 2017-01-09 23:40:28

@do dekli sam jestes dekiel z szachtara hindenburg zakompleksiony waflu, komuna nigdy nie zazna spokoju z naszej strony!!!

~Złodziej - 2017-01-09 19:17:41

Pedofile i ich pierdo#lone przydupasy to są kibice chyba banda cw#eli

~do dekli - 2017-01-09 19:17:23

promocje byly odkad pamietam "Już widzą jak legia godzi się z lechem, górnik z hożofskimi, a wisła z craxą" akurat w tym dniu pokazuja ze mozna

~WKS - 2017-01-09 13:37:45

Bre zadał pytanie, która biedna ekipa patriotów była tak głodna przed pielgrzymką i zrobiła stację paliw okradając ciężko i uczciwie pracujących Polaków, a tu cisza jak makiem zasiał...Mentalność antylewaka - przemilczeć temat, rozejdzie się po gnatach.

~srata - 2017-01-08 23:24:19

Jestem kibicem ale już sie odciołem od tego towarzystwa interesiki frajerskie układy bo kasa i pierdolą koledzy że lewactwo jak sie z nimi nie zgadasz każdy ma prawo wyboru i taki typ jak Legia mówi powiedziec ze to lewactwo zgadzam sie z dkm i dlatego pierdole już tą chuliganke , niech dupe pisiorą liżą a te po i kod wszyscy to kur... siebie warte !

~woźny - 2017-01-08 21:55:33

ale jaja i kabaret. Wstydu nie macie, pajace pod przykrywką kleru wielkie modlitwy odwalają, a na szpilach zwykłe bydło. Już widzą jak legia godzi się z lechem, górnik z hożofskimi, a wisła z craxą. Hipokryzja i nic więcej.

~KSGliwice - 2017-01-08 21:35:40

komu nie pasi Matka Jezusa ten niech świętuje 7 króli i żóli od belzebuba.

~(L)esiu - 2017-01-08 21:33:49

O lewactwo nawet tutaj dotarło ze swoimi bredniami... smutne to.

~123OK - 2017-01-08 17:37:32

Wiem że to wkradła się literówka ale poprawcie to bo aż w oczy kole...cyt....czyli wychowanków salezjańskich zaciętych na gilotynie przez...

~Bre - 2017-01-08 15:27:36

Która to tak bardzo patriotyczno - narodowo - katolicka ekipa zrobiła wczoraj promocję na stacji paliw w okolicach Jędrzejowa (woj. świętokrzyskie) jadąc na pielgrzymkę na Jasną Górę? Szacunek biedaki! Teraz inny Polak będzie musiał pokryć różnicę w kasie, chyba, że wam dojebią paragraf i pokryjecie te straty FRAJERZY i ZŁODZIEJSKA PATOLOGIO!

~!910 - 2017-01-08 14:48:44

To prawda, kibice zawsze szli swoją drogą, a dziś wstyd przykładać do tej parodii rękę, i jak zwykle wiele ekip pojawiło się tylko dla lansu.

~DKM - 2017-01-08 14:30:11

Tak tak, Jasna Góra była czerwona nie od rac, ale ze wstydu!Modlitwy różańcowe,wyrazy poparcia dla pisu i dudy,buahahahahahahahaha...z ruchu kibicowskiego zrobiliście największą groteskę świata będąc marionetką kleru i polityków!