Lech nie uniknie kary

2015-03-23
Podczas ostatniego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa (2:0) kibice gospodarzy zaprezentowali widowiskową oprawę, ale ich klub nie uniknie kary dyscyplinarnej. Doszło bowiem do kilku naruszeń regulaminu imprez masowych.

Niedługo po pierwszym gwizdu arbitra kibice Lecha Poznań zaprezentowali oprawę z okazji 93-lecia klubu, które przypadło na ostatni czwartek. Zaprezentowane przez fanów hasło brzmiało: "Kolejorzu! 100 lat dzisiaj Tobie śpiewamy. Tego mistrzostwa Legii nie oddamy".

Jeszcze w pierwszej połowie gry "gorąco" zrobiło się w sektorach zajmowanych przez fanów Legii, bowiem postanowili oni spalić szaliki rywali.

Po przerwie poznaniacy zaprezentowali jeszcze dwie choreografie. Pierwsza z nich z hasłem "Ligowy klasyk, piłkarskie święto? To wszystko jest sztuczne, spójrz na trybun piękno!" okraszona została racami. Dodatkowo przed końcem meczu w sektorach gospodarzy odpalono jeszcze dwie świece dymne. W związku z użyciem środków pirotechnicznych Lech nie uniknie kary finansowej. Nie jest także wykluczone zamknięcie jednej z trybun lub całego stadionu podczas następnego meczu rozgrywanego przy ul. Bułgarskiej.

Podczas meczu z Legią na trybunach Stadionu Miejskiego zasiadło 41 454 widzów, z czego ponad dwa tysiące stanowili goście z Warszawy.