Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Prastary
Posty: 26
Rejestracja: 20.07.2013, 21:19

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Prastary » 23.10.2013, 22:41

Rokicie to zdecydowana dominacja ŁKSu,trochę Widzewa na granicy Rokić z Górniakiem przy Politechniki.Kurak w większości za ŁKS,Widzew ma swoich sympatyków w okolicy Tęcza i na wschód w stronę Rzgowskiej.No chyba że się coś zmieniło to proszę poprawić.



wyjazdowicz
Posty: 256
Rejestracja: 09.02.2010, 21:57

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: wyjazdowicz » 23.10.2013, 23:12

zawsze mnie to ciekawiło, że np Rawa M. czy Tomaszów M. za Widzewem. W moim odczuciu zawsze myślałem, że miasta mające w nazwie człon "Mazowiecki" z automatu będą kibicować Legii ;) a tu tendencja odwrotna tak jakby np Ruda Śląska kibicowała klubowi spoza Śląska (nie wnikam jak kiedyś wyglądał podział terytorialny czy historyczny tamtych rejonów). Napisałby ktoś czy od zawsze był tam Widzew? czy po prostu kiedyś np dominowała Legia? Jak to się stało, że głównie miasta Mazowsza, a kibicują RTS. Podejrzewam, że czasy LM i lata 90-te kiedy to głównie Widzew i L byli na topie. Tak samo pytam o Żyrardów i Skierniewice. Jak tam wygląda rozkład sił. Zdecydowanie z tych miast bliżej do stolicy

Łowca
Posty: 171
Rejestracja: 21.09.2010, 21:43

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Łowca » 24.10.2013, 00:29

Kolego Tomaszów Maz. to woj. łódzkie a odległość od Łodzi to jakieś 55 km natomiast Rawa Maz. oddalona jest od Łodzi ok 60 km i też leży w woj. łódzkim Skierniewice nie dużo dalej i to również jest woj.łódzkie więc nie wiem co Cię tu dziwi.

cobytu
Posty: 633
Rejestracja: 17.11.2010, 23:25
Lokalizacja: Łódź(ŁKS Dąbrowa)

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: cobytu » 24.10.2013, 00:38

pomidor82 pisze:Napisze Ci tak...zawsze jak jesteście na jakieś dzielnicy słabsi to piszecie/mówicie z uśmieszkiem "raz jedni,raz drudzy"Na Dąbrowie też raz jedni raz drudzy?


Pisalem na temat Dabrowy kiedyś na tym forum i Twoi koledzy po szalu nie mieli pretensji.Napisze jeszcze raz.Osiedle zdominowane przez fanow Widzewa.Ktorym jednak przytrafiają się wpadki.95% do 5%.ŁKS był jest i będzie jednak istniał na tym osiedlu bo jest wierna grupa ludzi(w tym o dziwo sporo młodzieży)która trwa przy swoim.O jakiejś diametralnej zmianie na Dabrowie nie ma na dzień dzisiejszy mowy.

Co do Piotrkowa i genezy pojawienia się tam fanow ŁKS to nie jest chyba tajemnica ze odpowiedzialność za taki zwrot sympatii klubowej odpowiada JEDEN człowiek.Taka ciekawostka.Zadnego F.C Tomaszow Maz. ŁKS nie ma i nikt nie twierdzi ze jest inaczej.Jest grupka osob która regularnie odwiedza stadion przy Al.Unii ale nie ma zadnego F.C.

Szczerze jestem zdziwiony ze nie ma jeszcze napinki.Oby tak dalej.
Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie :)

cobytu
Posty: 633
Rejestracja: 17.11.2010, 23:25
Lokalizacja: Łódź(ŁKS Dąbrowa)

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: cobytu » 24.10.2013, 00:48

Prastary pisze:Rokicie to zdecydowana dominacja ŁKSu,trochę Widzewa na granicy Rokić z Górniakiem przy Politechniki.Kurak w większości za ŁKS,Widzew ma swoich sympatyków w okolicy Tęcza i na wschód w stronę Rzgowskiej.No chyba że się coś zmieniło to proszę poprawić.

Miom zdaniem to wlasnie granica na Kuraku przebiega tak jak napisales przy Teczy.Na strone ŁKS wpływ ma Rokicie czy Ruda a na Widzew graniczne Chojny i Czerwony Rynek.Mieszkalem jakiś czas w części widzewskiej i tak odbierałem ta sytuacje.
Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie :)

Nordavind
Posty: 108
Rejestracja: 07.03.2012, 19:10

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Nordavind » 24.10.2013, 00:53

Łowca pisze:Kolego Tomaszów Maz. to woj. łódzkie a odległość od Łodzi to jakieś 55 km natomiast Rawa Maz. oddalona jest od Łodzi ok 60 km i też leży w woj. łódzkim Skierniewice nie dużo dalej i to również jest woj.łódzkie więc nie wiem co Cię tu dziwi.
Ja tylko nadmienię iż obecny podział administracyjny nie pokrywa się z historią. Rawa to miasto leżące na Mazowszu, jednakże wchodzi w skład woj. Łódzkiego. Takich przypadków jest sporo (chociazby mazowiecka Łomża w Podlaskim). Oczywiście zgadzam się - to, że miasto ma Maz. w nazwie nie musi oznaczać, że jest prolegijne.
Kriss Mart pisze:
aha pisze:Do Chojniczanki Chojnice.
Czemu macie dwa młyny u siebie na stadionie?
żeby zrobić więcej mąki

benyRBHOpoczno
Posty: 118
Rejestracja: 25.08.2011, 18:50

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: benyRBHOpoczno » 24.10.2013, 14:00

Ciekawa kwestia. Opoczno historycznie nalezy do prowincji Małopolska( jako cześc województwa sandomierskiego XVII-XVIII wiek, województwa kieleckiego przed i po wojnie, na przemian z kieleckim) wiec chyba powinnismy kibicować komuś z Krakowa, lub Koronie bo bliżej. Ale żeby nie odbiegac od tematu Opoczno i okolice Widzew.

wyjazdowicz
Posty: 256
Rejestracja: 09.02.2010, 21:57

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: wyjazdowicz » 24.10.2013, 17:29

chciałem uściślić swojego posta bo widzę, że nie do końca mnie zrozumiano...wiadomo, że nazwa miasta nie zobowiązuje do pewnych rzeczy ale myślałem, że np. mentalnie czy terytorialnie te osoby czują się bardziej związane ze stolicą (na ten przykład mieszkaniec Rudy Śląskiej raczej nie będzie kibicować Zagłębiu bo dla niego to gorole) - coś w ten deseń. Choć wiadomo, że wyjątki się zdarzają (vide np śląski FC Legii-Squadron). Dlatego też napisałem, że nie wiem jakie w przytoczonych miastach panują nastroje społeczne i czy bliżej im do Warszawy czy do Łodzi. Dlatego jak ktoś ma coś sensownego do powiedzenia to chętnie przeczytam, a jak ktoś chce kręcić bekę bez powodu to niech lepiej milczy

lukb
Posty: 108
Rejestracja: 02.02.2013, 22:09

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: lukb » 24.10.2013, 19:20

BROTHERS GANG pisze:Mam pytanie,czy Widzew miał kiedykolwiek w Bełchatowie jakąś przewagę na dzielnicy/osiedlu ,czy raczej po rozrzucani po całym mieście?
kiedyś...miał przewagę w Bełchatowie ,największymi bastionami było oś.Dolnośląskie (największe w Bełchatowie) , na oś.Okrzei

CiVi
Posty: 169
Rejestracja: 13.04.2012, 17:05

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: CiVi » 24.10.2013, 19:25

jak to wygląda na Radogoszczu, przejezdzałem tamtędy pare razy i dużo wrzutów na scianach

stachuzrdg
Posty: 266
Rejestracja: 25.03.2013, 07:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: stachuzrdg » 25.10.2013, 07:42

Na Radogoszczu sprawa jest jasna - i na zachodzie i na wschodzie tylko Widzew. Są jednostki z ŁKS ale życie w pełnej konspiracji musi być dla Nich bardzo męczące. Jak sam zauważyłeś wrzutów na osiedlu sporo i tylko pro widzewskie.
:twisted:

Hardy zza płotu
Posty: 20
Rejestracja: 28.12.2012, 22:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Hardy zza płotu » 25.10.2013, 08:55

Trzeba przyznać, że województwo łódzkie jest dość nudne pod względem kibicowskim porównując do woj. śląskiego czy podkarpackiego. Łódź podzielona na pół, większość województwa to FC Widzewa, kilka FC Łks-u ale najczęściej w tych miastach obecny też Widzew. Jedyne ekipy, które nie są po jednej czy drugiej stronie konfliktu łódzkiego to GKS Bełchatów i RKS Radomsko. Oprócz tego kilka ekip działających na własne konto ale raczej prowidzewskich m.in Górnik Łęczyca czy Warta Sieradz. Z dawnych czasów dość ciekawym składem dysponowała Ceramika Opoczno.

zylak
Posty: 126
Rejestracja: 30.06.2013, 20:00

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: zylak » 25.10.2013, 09:31

Jak teraz wygląda sytuacja na oś. Dolnośląskim w Bełchatowie ?

WhiteGreen1945
Posty: 3
Rejestracja: 20.10.2013, 14:53
Lokalizacja: Sieradz

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: WhiteGreen1945 » 25.10.2013, 10:29

Hardy zza płotu pisze:Trzeba przyznać, że województwo łódzkie jest dość nudne pod względem kibicowskim porównując do woj. śląskiego czy podkarpackiego. Łódź podzielona na pół, większość województwa to FC Widzewa, kilka FC Łks-u ale najczęściej w tych miastach obecny też Widzew. Jedyne ekipy, które nie są po jednej czy drugiej stronie konfliktu łódzkiego to GKS Bełchatów i RKS Radomsko. Oprócz tego kilka ekip działających na własne konto ale raczej prowidzewskich m.in Górnik Łęczyca czy Warta Sieradz. Z dawnych czasów dość ciekawym składem dysponowała Ceramika Opoczno.
Warta nie jest prowidzewska.

wrwcrew
Posty: 251
Rejestracja: 24.02.2012, 23:12

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: wrwcrew » 25.10.2013, 14:03

krokiet_z_grzybami pisze:Ja mam pytanie jak wyglądają obecnie "bastiony" Łksu o których zawsze było głośno na necie, czyli:
Limanka, Teofilów, Koziny
Ewentualnie to samo pytanie w stronę Widzewa a pro po Żabieńca, Chojen i Bałut

tak samo ciekawi mnie jak w pobliskich miasteczkach typu Pabianice, Aleksandrów, Konstantynów?

pzdr
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E7kiefKbAug[/youtube]
https://www.flickr.com/photos/125040548@N08/

gregory101
Posty: 1
Rejestracja: 25.10.2013, 15:09

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: gregory101 » 25.10.2013, 15:22

lukb pisze:
BROTHERS GANG pisze:Mam pytanie,czy Widzew miał kiedykolwiek w Bełchatowie jakąś przewagę na dzielnicy/osiedlu ,czy raczej po rozrzucani po całym mieście?
kiedyś...miał przewagę w Bełchatowie ,największymi bastionami było oś.Dolnośląskie (największe w Bełchatowie) , na oś.Okrzei
Zależy jaką przewagę masz na myśli. Ilościowo Widzew nigdy nie dominował w Bełchatowie na żadnym osiedlu, natomiast jakościowo faktycznie był taki okres, że to FCB rozdawało w tym mieście karty. Dzisiaj można już jednak z całą stanowczością stwierdzić, że Bełchatów jest miastem GKS-u pod każdym względem, co oczywiście nie znaczy, że FCB się nie liczy, bo ciągle działają, ale to już cień ich dawnej świetności.

BROTHERS GANG
Posty: 8
Rejestracja: 21.10.2011, 17:59
Lokalizacja: TRÓJKOLOROWA LIGOTA

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: BROTHERS GANG » 25.10.2013, 16:53

gregory101 pisze:
lukb pisze:
BROTHERS GANG pisze:Mam pytanie,czy Widzew miał kiedykolwiek w Bełchatowie jakąś przewagę na dzielnicy/osiedlu ,czy raczej po rozrzucani po całym mieście?
kiedyś...miał przewagę w Bełchatowie ,największymi bastionami było oś.Dolnośląskie (największe w Bełchatowie) , na oś.Okrzei
Zależy jaką przewagę masz na myśli. Ilościowo Widzew nigdy nie dominował w Bełchatowie na żadnym osiedlu, natomiast jakościowo faktycznie był taki okres, że to FCB rozdawało w tym mieście karty. Dzisiaj można już jednak z całą stanowczością stwierdzić, że Bełchatów jest miastem GKS-u pod każdym względem, co oczywiście nie znaczy, że FCB się nie liczy, bo ciągle działają, ale to już cień ich dawnej świetności.
Ok dzięki za odpowiedź.

internet
Posty: 481
Rejestracja: 02.01.2012, 10:30

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: internet » 25.10.2013, 21:13

Hardy zza płotu pisze:Jedyne ekipy, które nie są po jednej czy drugiej stronie konfliktu łódzkiego to GKS Bełchatów i RKS Radomsko.
skąd takie szalone wnioski? :)

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: pomidor82 » 26.10.2013, 11:27

GKS B. zdecydowanie bez ciśnienia na Łks,wręcz przeciwnie myśle że jest nawet między nimi nić sympatii:)Widzew to największa kosa Gksu.

altgr
Posty: 301
Rejestracja: 09.06.2011, 08:54

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: altgr » 26.10.2013, 15:32

gregory101 pisze:
lukb pisze:
BROTHERS GANG pisze:Mam pytanie,czy Widzew miał kiedykolwiek w Bełchatowie jakąś przewagę na dzielnicy/osiedlu ,czy raczej po rozrzucani po całym mieście?
kiedyś...miał przewagę w Bełchatowie ,największymi bastionami było oś.Dolnośląskie (największe w Bełchatowie) , na oś.Okrzei
Zależy jaką przewagę masz na myśli. Ilościowo Widzew nigdy nie dominował w Bełchatowie na żadnym osiedlu, natomiast jakościowo faktycznie był taki okres, że to FCB rozdawało w tym mieście karty. Dzisiaj można już jednak z całą stanowczością stwierdzić, że Bełchatów jest miastem GKS-u pod każdym względem, co oczywiście nie znaczy, że FCB się nie liczy, bo ciągle działają, ale to już cień ich dawnej świetności.
Wydaje mi sie, ze jeszcze w latach 90 Widzew dominowal rowniez ilosciowo w niektorych czesciach(osiedlach) Belchatowa ? Zreszta wydaje mi sie, ze takie topowe mecze Widzewa w Lodzi gromadzily wieksza ilosc Belchatowian pod zegarem niz na jakims przecietnym meczu w mlynie GKS Belchatow.
Moge sie mylic oczywiscie, ale akurat fc Belchatow byl kiedys zarowno liczny jak i dobry jakosciowo i az glupio to pewnie teraz wyglada, ze kibic ŁKS broni Widzewa haha.
ŁKS Łódź Polska !

fonobar
Posty: 372
Rejestracja: 17.10.2011, 08:52
Lokalizacja: Katowice miasto GieKSy

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: fonobar » 26.10.2013, 16:23

Może to też świadczyć o braku kompleksów bo tego na tym śmietniku jak na lekarstwo.

Rokicie Reprezentant
Posty: 13
Rejestracja: 13.03.2013, 23:30

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Rokicie Reprezentant » 26.10.2013, 17:28

Na Rokiciu sam ŁKS

mms
Posty: 764
Rejestracja: 16.12.2012, 19:18

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: mms » 26.10.2013, 19:28

Trochę trzeba sprostować. ŁKS na Śródmieściu to głównie Tyły (południe Śródmieścia), do ŁKSu należy też Abramka, kawałek Tuwima (od Pietryny do Kilina, dalej już RTS), oraz rejony Wschodniej, Włókienki, Jaracza. Widzew to głównie Pomorska plus odchodzące uliczki (północ Śródmieścia), Targowa, okolice pl. Dąbrowskiego oraz Narutowicza (na wschód od Kilińskiego) i Radiostacja. Sprostować należy kolejną rzecz ul Solna podzielona jest między kibiców obu drużyn, Piramowicza to mała uliczka ale należy do Widzewa. Ul. Tymienieckiego to ulica głównie przemysłowa i bzdurą jest że to ulica ŁKSu, tam jest więcej firm i lokali niż budynków mieszkalnych (więc nie należy do nikogo). Na początku jest kilka starych budynków gdzie jest parę osób z RTSu, ale to głównie sympatycy piłki jeżdżący od święta. Trochę dalej na wschód wybudowano nie dawno nowe zamknięte osiedle, ale to dla bogatych osób ;) Podobnie na Manhattanie działało tu kilku/kilkunastu kibiców RTS, ale się to wykruszyło choć kilka osób jeszcze zostało. Ale raczej to pustynia jest. ŁKS z Tyłów wpada tu malować, z racji bliskości osiedli. Ale jakichkolwiek kibiców jednej lub drugiej drużyny to na palcach jednej ręki można policzyć, ale z aktywnością to u nich na bakier. W temacie Śródmieścia warto też wspomnieć że zachodnia część czyli ŁKSu jest mocno przemieszana z Polesiem, stąd też może być iluzoryczna przewaga ŁKS pod względem liczbowym.
opel pisze:[link]. ŁKS bez pojazdu w Śródmieściu :-)
Tak się składa że udział w tym spotkaniu brali kibice z innych dzielnic. I zwycięsko z niego wyszedł RTS, a tym postem udowodniłeś swoją kumatość :)

Eternidad
Posty: 332
Rejestracja: 30.11.2012, 20:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Eternidad » 26.10.2013, 19:38

Widać jak zorientowany jestes. Dokladnie slychac j**** zydzew. Starcie jakich wiele ale wygrane przez ŁKS. Wiem kto tam byl wiec nie gadaj kocopolow.

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: pomidor82 » 26.10.2013, 19:52

Eternidad pisze:Widać jak zorientowany jestes. Dokladnie slychac j**** zydzew. Starcie jakich wiele ale wygrane przez ŁKS. Wiem kto tam byl wiec nie gadaj kocopolow.
lanie dostał Łks bez dyskusyjnie,będąc w przewadze liczebnej,każdy w Łodzi o tym wie.Nad kopanym typkiem pochyla sie chłop krzyczący j**** łks.kompromitujesz sie

RBR
Posty: 72
Rejestracja: 10.05.2011, 10:44
Lokalizacja: Miasto w mieście

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: RBR » 26.10.2013, 20:03

Panowie,skoro wiele strać jakich wiele w naszym Mieście,to po c*** robić z igły widły ?
Takimi wpisami z jednej ,jak i z drugiej strony temat zostanie rozjebany.Bez zbędnych spin :)

DK08
Posty: 432
Rejestracja: 26.10.2013, 19:56

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: DK08 » 26.10.2013, 20:03

Panowie, nie ma co kontynuować tej dyskusji na temat starcia, fakt jest taki że ŁKS początkowo przegrywa, sytuacja się odwraca, i Widzew ucieka. Obydwie strony dobrze o tym wiedzą, i nie ma co rozgrzebywać. Co do Śródmieścia, to na Manhatannie, to nie musi tam malować ekipa z Tyłów, bo jest tam wiele osób które regularnie śmigają na mecze, zresztą kto był w Łodzi, wie jaki klimat i barwy panują na Piotrkowskiej, i jej okolicach. Targowsa, Pomorska i część Kilińskiego, rzeczywiście Widzew, ale chyba kolego zapominasz że większość ulic na wschód od Kilińskiego, opanowane są przez ŁKS, w tym Zachodnia, Wschodnia, Struga, Zielona, Zamenhoffa, itd aż do samego rynku Górniak (w sumie kawałek przed rynkiem zaczyna się mieszać, i zaczyna się także inny podział administracyjny).

Alexander.
Posty: 28
Rejestracja: 09.08.2013, 22:40

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Alexander. » 26.10.2013, 20:16

Ja mam 3 pytania: pierwsze dotyczące Łowicza. Z tego co kojarzę to swego czasu był tam jakiś FC Legii. Nadal są oni tam obecni, ewentualnie jakieś inne kluby czy tylko sam Widzew? Drugie pytanie jak wygląda sytuacja w Kutnie? Czy Wisła Płock, Łks mają tam coś do powiedzenia czy tylko ULK'97? I trzecie pytanie dotyczące Piątku. Dzieje się tam coś czy raczej pustynia kibicowska, bo ostatnio dość często przejeżdżam przez to miasteczko i sugerując się napisami na murach (a w zasadzie ich brakiem) wygląda na zupełny spokój.

Lewy SieR/Rpowy
Posty: 311
Rejestracja: 16.01.2011, 18:25

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Lewy SieR/Rpowy » 26.10.2013, 20:42

Mozna prosić o opis jak wyglada sytuacja w miastach satelickich ( jezeli tak je mozna nazwać ) Łodzi : Tuszyn, Pabianice,Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki,Zgierz,Stryków, Brzeziny, Koluszki czyli tych które bezpośrednio graniczą z miastem Łódz.

Sebastia19n88
Posty: 86
Rejestracja: 02.11.2010, 21:51

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Sebastia19n88 » 26.10.2013, 20:55

wiekszosc opisana poszukaj...

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: pomidor82 » 26.10.2013, 21:10

DK08 pisze:Panowie, nie ma co kontynuować tej dyskusji na temat starcia, fakt jest taki że ŁKS początkowo przegrywa, sytuacja się odwraca, i Widzew ucieka. Obydwie strony dobrze o tym wiedzą, i nie ma co rozgrzebywać. Co do Śródmieścia, to na Manhatannie, to nie musi tam malować ekipa z Tyłów, bo jest tam wiele osób które regularnie śmigają na mecze, zresztą kto był w Łodzi, wie jaki klimat i barwy panują na Piotrkowskiej, i jej okolicach. Targowsa, Pomorska i część Kilińskiego, rzeczywiście Widzew, ale chyba kolego zapominasz że większość ulic na wschód od Kilińskiego, opanowane są przez ŁKS, w tym Zachodnia, Wschodnia, Struga, Zielona, Zamenhoffa, itd aż do samego rynku Górniak (w sumie kawałek przed rynkiem zaczyna się mieszać, i zaczyna się także inny podział administracyjny).
ok.czyli kto Twoim zdaniem ma lepszych kiboli na Śródmieściu Łks czy Widzew?

MuRPhY
Posty: 130
Rejestracja: 01.03.2007, 23:46
Lokalizacja: z powołania

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MuRPhY » 26.10.2013, 21:12

DK08 pisze:Targowsa, Pomorska i część Kilińskiego, rzeczywiście Widzew, ale chyba kolego zapominasz że większość ulic na wschód od Kilińskiego, opanowane są przez ŁKS, w tym Zachodnia, Wschodnia, Struga, Zielona, Zamenhoffa, itd aż do samego rynku Górniak (w sumie kawałek przed rynkiem zaczyna się mieszać, i zaczyna się także inny podział administracyjny).
Kolego nie chce sie wpierdalac ale mieszkam na Śródmieściu 10 lat i napisales to wytluszczone przeze mnie zdanie jakby to bylo pol Łodzi... a moze warto zaznaczyć nie mieszkajacym w Łodzi ze Śródmieście w tamtą strone to po pierwsze na Zachód od Kilińskiego, a nie na wschod jak podales, bo chyba to Twoje przejezyczenie skoro wymieniasz ulice Wschodnia, Zachodnia i nawet Zieloną, czy Zamenhoffa, a po drugie rozmawiamy o malej czesci (terytorialnie, nie wiem jak ludnosciowo) malej dzielnicy bo Łódzkie Śródmiescie terytorialnie jest mala dzielnica w porownaniu z innymi...

inna kwestia ze Zamenhoffa czy Struga faktycznie zaczynaja sie na Śródmieściu (od Petryny na Zachód!) i idą przez Środmieście przez całe dwie przecznice, czyli w tym wypadku jakieś... ku*** 200 metrów!? w tym Saspol, Milion sklepów, Stokrotka i pare innych... a dalej na Polesiu to ja nie wiem bo nie mieszkam, nie przebywam, moze macie dobra ekipe, choc nie twierdze tez ze na Srodmiesciu nie macie, ze na tych 200 metrach ulicy nie moze byc dobrej i zgrabnej bandy, ale takie pisanie, dla mnie jest troche wiesz... naciaganiem... pod tych ktorzy Łodzi nie znają...

i te ulice ktore tak szumnie wymieniasz to, nie wszedzie oczywiscie, ale wiecej instytucji, firm, bankow gdzieniegdzie niz normalnej mieszkaniowki, moze jakbys napisal ze Wlokienka, Czesc Tuwima (zwlaszcza na Zachod od Kilina), Wschodnia, Czesc Polnocnej, to bym Ci przyznal racje, a tak troche mi sie zdaje ze zalatuje swiadomie czy nie propaganda z Twojej strony. Tymbardziej, ze za szumnie przez Ciebie wymieniona ulica Zachodnia niemalże co podkreslam bo sie ktos zaraz do mnie dojebie, ze nie na Zachodniej a uliczke dalej (80 metrow dalej jakos na Wolczanskiej jesli sie nie myle) konczy sie kolego Srodmiescie i zaczyna Wasz mocny bastion czyli Polesie (zwlaszcza Stare Polesie) a to juz inna dzielnica...

a w strone Górniaka idąc umownie wzdluz Waszych terenów na poludnie jest wlasnie Manhattan, czy pozniej Tyły o ktorych z ust Widzewiakow padlo nawet ze to Wasze tereny (choc Manhattan jest kibicowsko ogolnie slaby i tez troche wymieszany, w porownaniu z Tyłami, ktore sa Wasze bezsprzecznie) wiec to tez nie jest jakies niewiadomo co jesli chodzi o liczbe ludnosci czy tez powierzchnie, co moze troche z Twojego postu wynikac dla kogos kto tego miasta i jego podzialu administracyjnego za dobrze nie zna...
www.LANISTA.PL
Producent odzieży kibicowskiej i patriotycznej!

MuRPhY
Posty: 130
Rejestracja: 01.03.2007, 23:46
Lokalizacja: z powołania

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MuRPhY » 26.10.2013, 21:21

Alexander. pisze:Ja mam 3 pytania: pierwsze dotyczące Łowicza. Z tego co kojarzę to swego czasu był tam jakiś FC Legii. Nadal są oni tam obecni, ewentualnie jakieś inne kluby czy tylko sam Widzew? Drugie pytanie jak wygląda sytuacja w Kutnie? Czy Wisła Płock, Łks mają tam coś do powiedzenia czy tylko ULK'97? I trzecie pytanie dotyczące Piątku. Dzieje się tam coś czy raczej pustynia kibicowska, bo ostatnio dość często przejeżdżam przez to miasteczko i sugerując się napisami na murach (a w zasadzie ich brakiem) wygląda na zupełny spokój.
Łowicz - Kibicowsko Widzew, choc pewnie pikniki jakies na Legie smigaja bo blisko i wyniki, ale na miescie nie widoczni, byl niby fc Legii z Łowicza, ktory zrobilo 3 gosci z wioski pare kilometrow od...
Kutno - Tylko Widzew, ŁKS mial tam FC przez... 2 tygodnie? szybko im wybito z glowy takie pomysly - to nie napinka tylko fakt... Wisla Plock - kiedys Kutno mialo z nimi dobre kontakty chocby z racji odleglosci, ale nie mieli nigdy kibicow w Kutnie i okolicy (podzielony Gostynin jesli to mozna za okolice Kutna uznac)

Piatek pustynia ze wskazaniem na Widzew, skad jezdzi troche osob, ale bez jakies szalowej organizacji...
www.LANISTA.PL
Producent odzieży kibicowskiej i patriotycznej!

mms
Posty: 764
Rejestracja: 16.12.2012, 19:18

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: mms » 26.10.2013, 22:01

Warto właśnie zaznaczyć że zachodnia część Śródmieścia jest mocno wymieszana z Polesiem i często osoby z obu dzielnic działają razem. Nie czepiam się tego, tylko zwracam uwagę na fakt że potem ktoś może mieć mylne spojrzenie na temat podziału Śródmieścia. Zachodnia granica biegnie ulicą Wólczańską, gdzie jedna strona to Śródmieście, a druga Polesie. Parę metrów na zachód (Polesie) leci równolegle ulica Gdańska. I kolejna rzecz jak już wspomniał MuRPhY min. takie ulice jak Struga, Radwańska, Zielona, Legionów czy Ogrodowa mają swój początek na Śródmieściu i biegną w głąb Polesia. Dlatego częste ich wspomaganie wynika z racji bliskości, obu dzielnic. Także Piotrkowska czy Kościuszki/Zachodnia są bliżej położone zachodniej strony, stąd częściej pojawiające się tam wrzuty ŁKSu niż Widzewa.
Lewy SieR/Rpowy pisze:Mozna prosić o opis jak wyglada sytuacja w miastach satelickich ( jezeli tak je mozna nazwać ) Łodzi : Tuszyn, Pabianice,Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki,Zgierz,Stryków, Brzeziny, Koluszki czyli tych które bezpośrednio graniczą z miastem Łódz.
Koluszki, Brzeziny, Stryków, Tuszyn -sam Widzew. W Zgierzu dominacja Widzewa pod każdy względem, dobry chuligańsko fc. ŁKS jednostki działające w konspiracji. Pabianice podobnie (zresztą były już opisane) zdominowane przez Widzew. ŁKS głównie na osiedlu Bugaj plus jednostki na innych. Konstantynów coraz większa przewaga Widzewa. Aleksandrów to przewaga ŁKSu.

Fjk
Posty: 101
Rejestracja: 11.10.2012, 14:02

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Fjk » 26.10.2013, 22:08

pomidor juz nie pisz w tym temacie Widzew palac wrotki jak moze wygrac starcie na piotrkowskiej ? wasz kolega K z radogoszcza strasznie sie wozacy pokazal cale nic jak przyszlo co do czego:)

FYM
Posty: 3
Rejestracja: 26.10.2013, 23:15

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: FYM » 26.10.2013, 23:34

w Radomsku na pewno działa fc Widzewa. co do RKS-u to razem z FCB coś tam kręcą na GKS

Emigrant_Antek
Posty: 13
Rejestracja: 27.10.2013, 01:04

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Emigrant_Antek » 27.10.2013, 01:24

schemat: [link]

mms
Posty: 764
Rejestracja: 16.12.2012, 19:18

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: mms » 27.10.2013, 02:15

Emigrant_Antek pisze:Pomorska od Kilińskiego do Pl. Wolności przemieszana, a im bliżej pl. Wolności tym więcej ŁKSy.
Trochę źle mówisz, przemieszane to było jeszcze kilka/ kilkanaście lat wstecz zwłaszcza w okolicy skrzyżowania Pomorskiej z Wschodnią. Obecnie więcej tam Widzewa. Także równoległa do Pomorskiej ulica Rewolucji 1905 staje się coraz bardziej Widzewska, ale tu chyba największy wpływ miało to że istnieje tam klub Gracie Barra gdzie trenuje sporo osób z Widzewa. Ostatnio na ul. Rewolucji otwarto nową siłownie, również szybko zdominowana przez RTS. Ogółem ŁKS w tych rejonach jest nadal w odwrocie, choć nadal mocno trzyma się Włókienka i Wschodnia, ale na innych ulicach (głównie Jaracza, Rewolucji) coraz więcej do powiedzenia ma RTS.

pomidor82
Posty: 39
Rejestracja: 22.10.2013, 22:13

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: pomidor82 » 27.10.2013, 07:05

z gór: [link]

MAF
Posty: 309
Rejestracja: 27.02.2007, 14:23
Lokalizacja: ŁKS Łódź

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MAF » 27.10.2013, 07:32

Lewy SieR/Rpowy pisze:Mozna prosić o opis jak wyglada sytuacja w miastach satelickich ( jezeli tak je mozna nazwać ) Łodzi : Tuszyn, Pabianice,Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki,Zgierz,Stryków, Brzeziny, Koluszki czyli tych które bezpośrednio graniczą z miastem Łódz.
Tuszyn- po wschodniej stronie trasy Widzew, po Zachodniej (Tuszyn Las) ŁKS
Pabianice- temat rzeka, jak dla mnie Widzew/ŁKS 70/30
Kanzas- nie wypowiadam się, bo nie znam
Aleks- jak dla mnie ŁKS/Widzew 80/20
Zgierz- Widzew
Stryków, Brzeziny, Koluszki- chyba łatwo się domyślić, natomiast są to chyba miasta najbardziej podatne na frekwencje zależną od gry piłkarzy


To tylko moje prywatne oceny, nie oficjalne ŁKSu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aliens, Bobson1312, ELC, mietek888, nieproszeni goście, Rampampam i 209 gości