Jak wygląda sytuacja w ?

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Zablokowany
Siera
Posty: 127
Rejestracja: 31.07.2007, 10:21
Lokalizacja: kmwtw

Jak wygląda sytuacja w ?

Post autor: Siera » 24.05.2008, 16:49

wiadomo ocb

Zeby jakoś rozkrecic temat zapytam się jak wygląda sytucja w Krakowie, prosiłbym aby napisał jakis normlany obiektywny człowiek...?
Kogo jest wiecej, jak sytuacja wyglada na lini Hutnik - Wisła , Hutnik - Cracovia...
Czekam na jakies sensowne odpowiedzi :)



Matpaw
Posty: 403
Rejestracja: 27.02.2007, 00:06
Lokalizacja: Łodz

Re: Jak wygląda sytuacja w ?

Post autor: Matpaw » 24.05.2008, 16:53

Siera pisze:wiadomo ocb

jak sytuacja wyglada na lini Hutnik - Wisła , Hutnik - Cracovia...
Czekam na jakies sensowne odpowiedzi :)
ja to slyszalem ze zgode maja...

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kiwa jako tako » 24.05.2008, 16:55

Naprawde tak Cie to interesuje czy chcesz rozkręcić temat ??? Rzeczywiście temat może być ciekawy, ale chyba każdy wie jak wygląda sytuacja w Krakowie, Warszawie czy Łodzi. Myślę, że ten temat mógłby posłużyć do info nt: sytuacji w innych miastach w Polsce, Europie czy na Świecie.

A Kraków to na chłopski rozum.

Liczbowo: Wisła, potem Cracovia i Hutnik. Hutnik jest tylko w Nowej Hucie :lol: A innych tematów lepiej nie porusząc w przypadku Krakowa, bo temat rozbity na wstępie.

Czy dochodziło do ustawek pomiędzy krakowskimi drużynami jak Wisła - Cracovia, Hutnik - Wisła i Cracovia - Hutnik ( nie chodzi mi o burdy na stadionach, tylko umowione ustawki ) ??? I były to ustawki na gołe pięści czy ze sprzętem ???

Matpaw
Posty: 403
Rejestracja: 27.02.2007, 00:06
Lokalizacja: Łodz

Post autor: Matpaw » 24.05.2008, 16:57

temat moze i dobry ale nie na to forum

kitel
Posty: 22
Rejestracja: 01.03.2007, 23:15

Post autor: kitel » 24.05.2008, 18:46

kiwa jako tako pisze:Czy dochodziło do ustawek pomiędzy krakowskimi drużynami jak Wisła - Cracovia, Hutnik - Wisła i Cracovia - Hutnik ( nie chodzi mi o burdy na stadionach, tylko umowione ustawki ) ??? I były to ustawki na gołe pięści czy ze sprzętem ???
dochodzilo ,ale to nie temat na tutejsze forum bo zaraz zrobi sie napinka ze strony ludzi ktorzy w d**** byli i gowno widzieli.
mnie interesuje jakie bedzie nastawienie kibiców Slaska do przenosin Groclinu - czy beda chodzic na "kupione" puchary i pierwsza lige ?- jaka tam w ogole jest sytuacja w zwiazku z tym wszyskim
NOWA HUTA WOLNE MIASTO

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kiwa jako tako » 24.05.2008, 20:03

Tymbardziej współczuje dla Śląska, bo jednak wywalczyli awans na boisku, a jeden człowiek zniszczył ten awans.

MBTCh
Posty: 1076
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Post autor: MBTCh » 24.05.2008, 20:04

karolinka pisze:
kitel pisze:mnie interesuje jakie bedzie nastawienie kibiców Slaska do przenosin Groclinu - czy beda chodzic na "kupione" puchary i pierwsza lige ?- jaka tam w ogole jest sytuacja w zwiazku z tym wszyskim
[link]
Okej, dziś Śląsk awansował (i bardzo dobrze :)) sam, nie dzięki licencji Dyskobolii. Co w związku z tym? Bojkot tylko i wyłącznie Pucharu UEFA a reszta meczy wg. normalnych zasad? Czy całkowity bojkot Drzymały?

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kiwa jako tako » 24.05.2008, 20:18

Chyba wieksze znaczenie ma to, że cały sezon będą grali na licencji Dyskobolii. Bo jednak to Śląsk wystąpi w roli Dyskobolii. I nie tylko chodzi o puchary, ale także np: piłkarzy. Przecież Ci zasuwali cały sezon, a teraz co ??? Wszystkich wypieprzą prawie.

pasiastygangster
Posty: 43
Rejestracja: 03.05.2007, 11:13

Post autor: pasiastygangster » 24.05.2008, 20:37

[quote="kiwa jako tako"]Naprawde tak Cie to interesuje czy chcesz rozkręcić temat ??? Rzeczywiście temat może być ciekawy, ale chyba każdy wie jak wygląda sytuacja w Krakowie, Warszawie czy Łodzi. Myślę, że ten temat mógłby posłużyć do info nt: sytuacji w innych miastach w Polsce, Europie czy na Świecie.

A Kraków to na chłopski rozum.

Liczbowo: Wisła, potem Cracovia i Hutnik. Hutnik jest tylko w Nowej Hucie :lol: A innych tematów lepiej nie porusząc w przypadku Krakowa, bo temat rozbity na wstępie.[quote]
Tu moge sie kłócić, Z Czego wnioskujesz ze Cracovii jest mniej niż Wisły? Zamknijcie lepiej ten temat bo tylko napinka sie szerzy. Chcesz sie dowiedzieć to przyjedź tutaj .

krakowski
Posty: 104
Rejestracja: 27.02.2007, 16:39

Post autor: krakowski » 24.05.2008, 20:52

kiwa jako tako pisze: A Kraków to na chłopski rozum i [link].
Liczbowo: Wisła, potem Cracovia i Hutnik. Hutnik jest tylko w Nowej Hucie :lol: A innych tematów lepiej nie porusząc w przypadku Krakowa, bo temat rozbity na wstępie.
W ogóle to śmiech na sali że typ z Warszawy wypowiada sie na temat sytuacji w Krakowie.
Temat w takiej formie do wyjebania, ponieważ jest to pole do popisu dla takich "ekspertów" jak ten wyżej cytowany.

????
Posty: 20
Rejestracja: 07.05.2007, 19:48
Lokalizacja: ???

Post autor: ???? » 25.05.2008, 18:28

A moim zdaniem temat arcyciekawy, już chyba pora sprawdzić czy to forum dojrzało do normalnej dyskusji.
Ciekawy jestem sytuacji w Trójmieście- ten sezon wydaje mi się że zdecydowanie dla Lechii- obecnie chyba jest na fali.
Podobał mi się pomysł z "władcami północy" co podkreśla dobitnie ich panowanie. Arki nie należy lekceważyć ale widać u nich spadek formy.
Kraków - Tutaj mam wrażenie że Wisła jest w lepszej formie, dobre liczby wyjazdowe, sprzyjają im wyniki sportowe.
Ale największym minusem Krakowa jest walka bez zasad, i nie widzę żadnych przesłanek aby miało wkrótce się to zmienić.
To jest tylko i wyłącznie moje zdanie i mam nadzieję że to forum będzie służyło do wymiany zdań i poglądów.
I see in boat.

Błędny rycerz
Posty: 15
Rejestracja: 15.04.2008, 11:54

Post autor: Błędny rycerz » 25.05.2008, 19:04

Sytuację w Krakowie można nakreślić tak z grubsza w paru zdaniach, bo próby wchodzenia w szczegóły skończą się, jak ktoś już wspomniał, rozsypaniem tematu przez zainteresowane strony.

Nie da się określić, czy więcej kibiców ma Wisła czy Cracovia. Owy magister, który stworzył kibicowską mapę przeliczał statystyki i o ile pamiętam, to Wisła "rządzi" pod względem wielkości terytorium, natomiast tereny Cracovii są gęściej zaludnione (gdybym się pomylił to niech mnie ktoś poprawi). Hutnik to głównie rejony Starej i Nowej Huty, ale to pozostawiam im.

Nakreślając historię z grubsza -> na początku lat 90 pojawia się Metal, który rozpoczyna "ekspansję" Cracovii, wskutek czego spora część osiedli Wisły przechodzi na "nową wiarę", dotyczy to zarówno dzielnicy Podgórze, jak i Huty (jak było na Śródmieściu i Krowodrzy to nie wiem).

Jednolitego podziału w Krakowie nie ma. Utarło się, że na południe od Rynku Krakowa więcej jest Cracovii, a na północy dominuje Wisła, jednak od tych reguł jest przynajmniej parę wyjątków: na południu za Wisłą: Bieżanów, Złocień (?), Borek Fałęcki, Stare Podgórze, Stary Płaszów, około połowa Kurdwanowa [Kurdwanów Nowy - Bojki, Wysłouchów, Kordiana i przyległe uliczki], Ruczaj strony I i II plus sporo kibiców na Woli Duchackiej Wschód i Zachód, Piaskach Nowych i innych osiedlach). Dla równowagi na północy Cracovia trzyma się mocno na XXX-lecia, z tego co wiem są też fani Pasów na Bronowicach, ale chyba nie ma ich zbyt wielu, do tego spora część, jeśli nie nawet 80-90% Śródmieścia. Huta jako północny wschód jest podzielona specyficznie i tutaj niech wypowie się ktoś, kto mieszka w Hucie.

W tym temacie nie da się czegokolwiek napisać na pewno, jakby nie patrzeć w Krakowie mieszka 750-800 tysięcy ludzi i nie wszystko łatwo ocenić albo obrachować. Brak jednolitego podziału, sprzęt, nowe pokolenia kibicowskie - wszystko się przeobraża z dnia na dzień.

Jak coś komuś nie pasuje to nie napinać się tylko prostować, jeśli gdzieś się pomyliłem albo przekombinowałem, bo chyba temu ma służyć ten temat. Pokażcie, że da się tutaj dyskutować na poziomie. Pozdro.

krakowski
Posty: 104
Rejestracja: 27.02.2007, 16:39

Post autor: krakowski » 25.05.2008, 19:28

Tak na chłopski rozum sytuację w Krakowie można przedstawić najłatwiej tak:
- północ: przewaga Wisły (wyjątki: XXX lecia i Siemaszki)
- Śródmieście : wymieszane ze wskazaniem na Cracovię
- południe: przewaga Cracovii (wyjątki: Bieżanów, Stare Podgórze, Borek Fałęcki, Stary Płaszów, część Kurdwanowa i część Ruczaju).

Strefa strefie nierówna, zarówno liczbowo jak i terytorialnie więc nie ma co na tej podstawie wyciągać wniosków.

Jest to moje prywatne zdanie, starałem sie być obiektywny.

Wyjątki podałem te najbardziej oczywiste, wiadomo że są i mniejsze.

Powyższy podział nie uwzględnia Nowej Huty, która jest osobną bajką, tam podział jest bardziej skomplikowany i niech wypowie sie ktoś z NH.
Ostatnio zmieniony 25.05.2008, 22:04 przez krakowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Szabla
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 66
Rejestracja: 12.03.2007, 17:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szabla » 25.05.2008, 21:03

Błędny rycerz pisze:są też fani Pasów na Bronowicach, ale chyba nie ma ich zbyt wielu
Sa 'fani" Pasów na Bronowicach,lecz są to osoby od dawna nieaktywne.Znajdzie sie pewnie ktoś,kto jest aktywny,ale nikt o nich nic nie słyszał :) Dodam tylko tyle,że moda na Cracovie,w Bronowicach nastała w momencie,gdy Pasy weszły do I ligi,po długoletniej banicji.Naszczęście nie było aż tak drastycznej zmiany jak na niektórych osiedlach w Krakowie.Jak się ktoś nie zgadza z tym co napisałem to piszcie jak wy to widzicie ;)
Wisła Kraków Ponad Wszystko !!

TSNH
Posty: 114
Rejestracja: 01.03.2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TSNH » 25.05.2008, 21:16

Błędny rycerz pisze: Nakreślając historię z grubsza -> na początku lat 90 pojawia się Metal, który rozpoczyna "ekspansję" Cracovii, wskutek czego spora część osiedli Wisły przechodzi na "nową wiarę", dotyczy to zarówno dzielnicy Podgórze, jak i Huty
Może i pare osiedli(raczej osób) przeszło na KSC ale taki spsób działania spowodował odpływpikników z Cracovii którzy robili frekfe na II lidze. Efekt jaki jest każdy widzi a z tych przeżutów taki pożytek jak z koziej d*** trąba. Ja znam dwóch - byli tylko na derbach-na inne mecze mimo próśb nie raczą się pofatygować....:lol:
Gratulacje.
NOWA HUTA (BIEŻANÓW)

slepy1929
Posty: 107
Rejestracja: 27.02.2007, 16:50

Post autor: slepy1929 » 25.05.2008, 21:17

i da sie ku***?? Da sie. tylko zeby pokemony nie rozjebaly tematu. I oby was nie poniosla fantazja :wink: bo na razie dyskusja na poziomie nawet glosy z Krakowa wywazone :)

A co do tematu.
Jaki jest podzial w Debicy :?: Wjezdzajac tam w tej rundzie od strony Mielca widzialem same napisy Wisłoki. Wyjezdzajac od innej przez jakies tory i dzielnice przemyslowa juz widac bylo napisy Igloopolu. I czy tak miasto jest podzielone czy moze jakos inaczej :?:

R76-Grzyb
Posty: 129
Rejestracja: 04.07.2007, 00:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: R76-Grzyb » 26.05.2008, 01:28

Obserwując sytuacje w Krakowie z zewnątrz, można odnieść wrażenie, że jednak Wisła zdecydowanie dominuje w tym mieście, nie mowie tu oczywiście o kwestiach sportowych, bom nie w temacie. Natomiast czytając tu wpisy ludzi na codzień obcujących z tematem, wnioskuje, że jednoznacznie nie da się określić kto przeważa. I stąd moje pytanie, skąd aż taka różnica w frekwencjach obu klubów ??? Wiadomo, że Wisła prezentuje dużo lepszy poziom sportowy, ale czy tylko tym można tłumaczyć aż taką różnice???
Widzew - Śródmieście

Falls
Posty: 98
Rejestracja: 06.03.2007, 14:19

Post autor: Falls » 26.05.2008, 02:35

ja akurat w Kraku bywam często i zawsze zastanawiało mnie jedno ...jak niesamowity potencjał musi być na Pasach skoro dużo osób wiodących w latach 90 prym już na Kałuży nie ma ...niektórych już chyba nawet na zawsze a jednak ekipa się trzyma i to całkiem całkiem ...
Co do Huty to fakt ...chodząc tam wieczorem (niestety czasem byłem do tego zmuszony) nie czułem się zbyt pewnie. Zwraca uwagę (tak przynajmniej było 3-4 lata temu) pucha wieczorami na osiedlach i jedynymi osobami które możesz spotkać są albo pojedynczy ludzie wracający z pracy albo ...grupki 4-5 osobowe zajmujące się nie wiadomo czym . Ogólnie przychylam się do tego co napisał czyżu. (piastów chyba jednak za pasami ...przynajmniej tak było jakiś rok temu : ))
Mimo wszystko nadal pod wawelem więcej osób moim jest za Wisłą (mówię tu o sympatiach szarej nawet publiczności) Wiadomo, są wyniki sportowe, jest kasa, stadion także i niektórym szaraczkom po prostu ...wypada przyjść na Reymonta. Podobna sytuacja jest w Łodzi gdzie gro ludzi w wieku do lat 30 sympatyzuje z czerwonymi choć w dłuższej gadce wychodzi że ogólnie są ...za Łodzią i tylko na derbach ściskają kciuki za ekipę z Piłsudskiego.
A co do Łodzi o trzeciej sile nie ma mowy, jeszcze w latach 90tych na kilka spotkań zebrał jakiś młynek Start, coś próbowano wykombinować na Elcie (był taki ciekawy meczyk ze zgierską Borutą ... : ) ) ale ten temat był już chyba wałkowany w temacie z mniejszymi ekipami. Obecnie pustynia ...z ciekawości przeszedłem się kiedyś na 3 ligowy obecnie SMS ale niestety sportowa Łódź chyba już wybrała : ) choć ...nigdy nic nie wiadomo ...może za 10-20 lat taki Start będzie hulał po pierwszoligowych wojażach liczną ekipą ... : )
Najprostszy z możliwych podziałów ...ŁKS - Polesie, bracia zza miedzy - Widzew a Śródmieście, Górna i Bałuty pomieszane jak ...szlag : ) tak jak w Krakowie symbolicznym miejscem jest Rynek i podział północ - południe tak w Łodzi nieśmiertelna ulica Kilińskiego z podziałem wschód - zachód. (dalsze zagłębianie się w poszczególne osiedla, ulice, bloki grozi wiadomo czym ... : ) )

a jeszcze taki OT ...krakusy tak bardzo odcinają się od nowej huty do czasu gdy przychodzi o liczbę ludności w mieście ...wtedy nagle Kraków ma 800 tys ... : )

viceroy
Posty: 246
Rejestracja: 28.07.2007, 22:33

Post autor: viceroy » 26.05.2008, 04:14

Na sląsku tez jest dosc kolorowo , mozna przytoczyc niedawna sytuacje , kibice mieszkający w Radzionkowie na niebiesko czerwonej (PB) dzielnicy robią akcje na kibiców Ruchu Radzionków znajdujących sie w Radzionkowie trawiają dwóch po czym jeden ucieka a obity mieszkaniec mieszka w dzielnicy Bytomia (vitor) , jak sie to skonczyło to juz wiedzą sami zainteresowani tematem. :arrow:
Obrazek
Gůrny Ślůnsk , Freistaat Bayern , Euskadi Vasca

krakowski
Posty: 104
Rejestracja: 27.02.2007, 16:39

Post autor: krakowski » 26.05.2008, 08:19

Falls pisze:a jeszcze taki OT ...krakusy tak bardzo odcinają się od nowej huty do czasu gdy przychodzi o liczbę ludności w mieście ...wtedy nagle Kraków ma 800 tys ... : )
Co do odcinania sie samego w sobie to fakt faktem niektórzy krakusi nie traktują NH jako części typowej Krakowa i odwrotnie: niektórzy nohohucianie też nie uważają NH za zwykłą dzielnice Krakowa. Ja osobiście do żadnej z tych grup nie należę.

Sytuacje w NH jest ciężko napisać w sposób prosty i zrozumiały dla kogoś z zewnątrz.
W NH są kibice 3 klubów i podziały przebiegają zupełnie inaczej, nie jest to już tak klarowne i proste jak w pozostałej części miasta.
Poza tym to właśnie w NH w ostatnich latach sytuacja sie najbardziej zmieniła pod względem zmiany barw klubowych, tam były największe przetasowania.
Jest to dość śliski temat, więc żeby unikać głupiej napinki, lepiej żeby o sytuacji z NH pisał ktoś bardziej zorientowany w tym klimacie.

ŁGI
Posty: 1
Rejestracja: 13.06.2007, 18:01

Post autor: ŁGI » 26.05.2008, 09:04

Cegielniana (Łagiewniki) - Kibicowskie złote czasy tego osiedla juz dawno minęły. Były flagi osiedlowe, szaliki robione na zamówienie, na mecze Wisły jeździło po kilkadziesiąt osób. Obecnie została garstka ludzi ze starszej ekipy aktywnie jeżdżąca na R22 i na wyjazdy. Wśród młodszych jest podział: Ulice Brożka, Borsucza to bardziej Cracovia a ulica Odrzańska bardziej Wisła. Na obecną chwile osiedle to nie ma potencjału kibicowskiego, żadnej organizacji. Zarówno na Mecze Wisły i Cracovii jeździ podobna ilośc osób. Dawniej na tym osiedlu trudno było spotkac kibica Pasów, jednak pokolenia sie zmieniaja i teraz osiedle podzielone jest pól na pół.

Mam nadzieje ze kiedys sie to odwróci na korzyśc Wisły ;)

zwykly_kibic
Posty: 338
Rejestracja: 01.03.2007, 12:41
Lokalizacja: sektor gosci na wyjezdzie

Post autor: zwykly_kibic » 26.05.2008, 09:46

to może troszkę odbijemy od Krakowa. Mam pytanko: Jaka sytuacja obecnie panuje w Toruniu. Z tego co słyszałem to nie ma już tak wyraźnej dominacji Elany jak było to dotychczas. Mógłby ktoś bez napinki napisać jak wygląda sytuacja w Toruniu :?:

Fighting Dragon Tokyo
Posty: 605
Rejestracja: 05.05.2007, 17:08

Post autor: Fighting Dragon Tokyo » 26.05.2008, 09:47

MBTCh pisze:
karolinka pisze:
kitel pisze:mnie interesuje jakie bedzie nastawienie kibiców Slaska do przenosin Groclinu - czy beda chodzic na "kupione" puchary i pierwsza lige ?- jaka tam w ogole jest sytuacja w zwiazku z tym wszyskim
[link]
Okej, dziś Śląsk awansował (i bardzo dobrze :)) sam, nie dzięki licencji Dyskobolii. Co w związku z tym? Bojkot tylko i wyłącznie Pucharu UEFA a reszta meczy wg. normalnych zasad? Czy całkowity bojkot Drzymały?
Na temat Śląska powiem tak. Śląsk Wrocław awansował sportowo do I ligi, więc zagra w I lidze na licencji Dyskobolii Grodzisk. Podobna sytuacja była, że Lech Poznań gra aktualnie na licencji Amiki Wronki ale sami widzieliście ile czasu minęło i nikt już się tym nie przejmuje a na Lech przychodzi po 20000 widzów. Według mnie Śląsk niech już gra i tyle. Jedynie szkoda kibiców Dyskobolii ale prawda jest taka, że tego już się nie odkręci a Śląsk niech się pokaże w pucharach póki jest okazja. Trzeba iść przed siebie. Wracając do podziałów na mieście to ciekawy temat i na razie się go czyta w porządku, tylko pilnujcie, żeby za chwilę jakiś napinacz nie wskoczył.

Błędny rycerz
Posty: 15
Rejestracja: 15.04.2008, 11:54

Post autor: Błędny rycerz » 26.05.2008, 09:52

@falls: podałem takie przybliżone liczby ze względu na czynniki obiektywne, to jest granice terytorialne miasta Krakowa i ludność, która jest w Krakowie zameldowana oraz niezameldowana (ludzie najęci spoza Krakowa do tymczasowych prac, studenci, pewnie i wojskowi - z tego co pamiętam parę lat temu było to około 50 tysięcy, a ludzie zamieszkujący Hutę to maksymalnie 250 tysięcy). Pewien odsetek ludzi z dzielnic innych niż Huta faktycznie nie uznaje Huty jako rdzennej dzielnicy Krakowa, tak jak pewien odsetek ludzi z Huty odbiera swoją dzielnicę bardziej jako autonomiczną, aniżeli jako część Krakowa.

Co do Złotego Wieku - z tego, co mi wiadomo (ale na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie lepiej znał temat), to osiedle jest podzielone, jednak mimo wszystko z akcentem na Wisłę. Położenie osiedla nie jest nazbyt dogodne (obok sama Cracovia - na Oświecenia, Tysiąclecia i Bohaterów Września: osiedle jest 'otoczone'). Z tego co się orientuję, to ze Złotego na Wisłę jeździ głównie stara gwardia, ale też masa fanów w innych przedziałach wiekowych. Zresztą na meczu z Legią w Bełchatowie można było dostrzec oldschoolową flagę Złotego Wieku.

@Czyżu: do listy osiedli Wisły w Hucie możesz też spokojnie dorzucić osiedle Wysokie plus jeszcze Mistrzejowice Nowe (te niedaleko Piastów i BW, jadąc tramwajem od strony Wandy po prawej stronie na dole). Z tego co wiem na tym drugim Wisła ma przewagę.

Faktycznie, NH to śliski temat, a jeśli chcemy ustalić pewne fakty, to musimy poczekać na opinie ludzi z tejże dzielnicy :)

Jeśli ktoś coś wie lepiej to merytorycznie tu wrzucać, poszło wiele postów i każdy pokazał, że się da. Pzdr.
Ostatnio zmieniony 26.05.2008, 10:24 przez Błędny rycerz, łącznie zmieniany 1 raz.

-J-
Posty: 488
Rejestracja: 27.02.2007, 14:40

Post autor: -J- » 26.05.2008, 10:22

No to zacznijmy z tą Nową Hutą :wink:

Ktoś już wspomniał, że temat śliski, więc postaram się być obiektywny.
Przechodząc przez Hutę nie czuje się człowiek pewnie, to specyfika klimatu panującego, jak i bliskość kibiców krakowskich klubów.

Wisła: Kazimierzowskie, Wysokie, Jagiellońskie, Na Lotnisku, Strusia, Dywizjonu 303, Kalinowe
Pasy: Przy Arce, Niepodległości, Albertyńskie, BW, Oświecenia, Tysiąclecia.
Jeśli chodzi o Piastów z tego co wiem to większość Pasy, ale Wisła jakby się zaczynała odradzać.
Co do innych osiedli nie wypowiadam się, bo nie bywam...

Proszę o jakieś informacje na temat Złotej Jesieni, Złotego Wieku

Natomiast Stara Huta to w dużej większości kibice Hutnika, jednak są jednostki, które regularnie bywają na Wiśle :wink:

To chyba tyle, jak coś się nie zgadza to proszę mnie sprostować, ale tak to jakoś mniej więcej wygląda.
Pzdr

Ultrasowski
Posty: 251
Rejestracja: 10.03.2007, 15:22

Post autor: Ultrasowski » 26.05.2008, 11:18

swego czasu jakis zapaleniec zrobił kibicowską mapę Krakowa opierając się na... napisach kibicowskich (typ chodził wokół każdego bloku, muru, śmientika i skrupulatnie notował kazdy napis)

[link]
[link]
[link]
[link]


wiadomo ze nie jest to 100% odzwierciedlenie wpływów ale jakis tam wyznacznik niewątpliwie to jest i dajen pewien zarys sytuacji

Stopa Mnie Boli
Posty: 502
Rejestracja: 28.06.2007, 12:44

Post autor: Stopa Mnie Boli » 26.05.2008, 15:21

slepy1929 pisze:A co do tematu.
Jaki jest podzial w Debicy :?: Wjezdzajac tam w tej rundzie od strony Mielca widzialem same napisy Wisłoki. Wyjezdzajac od innej przez jakies tory i dzielnice przemyslowa juz widac bylo napisy Igloopolu. I czy tak miasto jest podzielone czy moze jakos inaczej :?:

Od strony Mielca czyli od północy to swoje tereny ma Igloopol a okolice drogi są prawie niezamieszkane :wink: w Dębicy Igloopol to głównie Północ i Północny wschód a reszta Wisłoka.

Igloopol to osiedla : Zatorze ( wysunięte całkiem na północ tam Igloopol ma swój stadion ), Świętosława ( to są jakieś bloki i dalej długa ulica z wieloma domami ) i Rzeszowska na którą składają się bloki z ulic Rzeszowskiej, Cmentarnej i Tuwima. Dalej na zachód to jakieś centrum handlowe jest i jakieś sklepy i miejsca gdzie ludzie pracują i sporadycznie domki.

Wisłoka:
Na południe od osiedla Rzeszowska jest ulica o takiej samej nazwie za którą jest osiedle Robotnicza gdzie kibicuje sie Wisłoce. Rzeszowska ( ulica ) to granica wpływów obu ekip w tej części miasta. Często dochodzi tam do starć pod blaszakiem. Na południowy wschód od Robotniczej są domki jednorodzinne. Na południowy zachód od Robotniczej jest duże osiedle Pana Tadeusza a obok osiedle Poddęby na których kibicuje się Wisłoce. Dalej na zachód Strażacka i Krakowska to bardziej centrum miasta i tu sie też kibicuje Wisłoce. Dalej na zachodzie są osiedla Matejki i jakieś jeszcze dokłądnie nie wiem to duże osiedla tam też mieści się stadion Wisłoki. Dalej Wolica w której też sie ejst za Wisłoką. W okolicach stacji PKP są jakies 2 osiedla ale nie wiem jak się nazywają tam większość jest za Wisłoką choć Igloopol też występuje.

to tyle ode mnie mogę nie wiedzieć wszystkiebo byłem w Dębicy kilka razy u kuzyna on mi tak sytuacje nakreślił :wink:
weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna.... strumienie wódki i trochę wina.Zarżnięta świnia...i ten tłusty bit


Zarżnięta Świnia!!! :D

KSC&MZKS&KKS
Posty: 36
Rejestracja: 05.05.2007, 15:10

Post autor: KSC&MZKS&KKS » 26.05.2008, 16:54

co do Piastów powiem tak, oczywiscie Cracovia.... Jest napewno garstka osob za wisla to ze pomarza na jagielonskim sprayem wisla piastów to o niczym nie swiadczy... wyjdzie na ulice dostanie w leb i pojdzie na policje i tak w kolko a nikt za pajaca nie pojedzie na wakacje... w barwach wisly na piastow nikogo sie nie uswiadczy.... tyle w temacie Piastów....

Stopa Mnie Boli
Posty: 502
Rejestracja: 28.06.2007, 12:44

Post autor: Stopa Mnie Boli » 26.05.2008, 22:44

[link]

mapka przedstawiająca podział w Dębicy :wink: Wisłoka Zielonym Igloopol Niebieskim
weselny klimat, tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna.... strumienie wódki i trochę wina.Zarżnięta świnia...i ten tłusty bit


Zarżnięta Świnia!!! :D

TSNH
Posty: 114
Rejestracja: 01.03.2007, 22:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TSNH » 27.05.2008, 09:42

Stopa Mnie Boli pisze:[link]

mapka przedstawiająca podział w Dębicy :wink: Wisłoka Zielonym Igloopol Niebieskim
Ale równy podział ... jedna kreska i po sprawie!!! Niesłychane

do wyliczanki z Huty dodał bym jeszcze:
Wisła: Stoki
Cracovia: Wzgórza
NOWA HUTA (BIEŻANÓW)

pasiastygangster
Posty: 43
Rejestracja: 03.05.2007, 11:13

Post autor: pasiastygangster » 27.05.2008, 17:58

z Nh:
Cracovia: Albertyńskie,Niepodległości,Oświecenia,Bohaterów Września,Piastów,Tysiąclecia,Przy Arce,2płk lotniczego, Kombatantów, Wzgórza Krzesławickie, Krakowiaków, Szkolne(mieszanka z Hutnikiem)
Wisła: Kalinowe,Strusia,Dywizjon 303, Jagiellońskie, Kazimierzowskie, Lotnisko,Wysokie, Kosciuszkowskie,Stoki, Kolorowe(mieszanka z Hutnikiem)

Fan_Gwardii
Posty: 334
Rejestracja: 26.02.2007, 23:26
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Fan_Gwardii » 27.05.2008, 20:20

mi sie zawsze najbardziej podobal podzial miasta w Przemyslu. Czuwaj i Polonie dzieli rzeka San. Polonia zamieszkuje Stare Miasto, a Czuwaj Zasanie.
Obrazek

JaroMKS
Posty: 336
Rejestracja: 08.03.2007, 21:35

Post autor: JaroMKS » 27.05.2008, 20:30

Fan_Gwardii pisze:mi sie zawsze najbardziej podobal podzial miasta w Przemyslu. Czuwaj i Polonie dzieli rzeka San. Polonia zamieszkuje Stare Miasto, a Czuwaj Zasanie.
Są wyjątki zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Czuwaj ma na pewno swoich kibiców na ul.Lwowskiej, Polonia na Kmieciach, Warneńczyka, Wieniawskiego, Bielskiego, Malawskiego, Monte Cassino. Oczywiście wszystkie osiedla i ulice w/w są pomieszane.

slepy1929
Posty: 107
Rejestracja: 27.02.2007, 16:50

Post autor: slepy1929 » 29.05.2008, 11:00

A czy taka mapke podzialu jak w Dębicy czy Krakowie da się zrobić w Toruniu :?: Wogóle niech ktoś mniej wiecej opisze sytuacje na osiedlach.....

Szabla
ostatnie ostrzeżenie
Posty: 66
Rejestracja: 12.03.2007, 17:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szabla » 31.05.2008, 14:45

Interesuje mnie sytuacja w Warszawie,Bydgoszczy i Toruniu oczywiście.Mapki z podziałem mile widziane :)
Wisła Kraków Ponad Wszystko !!

fatkot
Posty: 29
Rejestracja: 12.06.2007, 17:29
Lokalizacja: szare bloki, odrapane kamienice

Post autor: fatkot » 31.05.2008, 18:30

Katowice:
oto mapa z podziałem na dzielnice..
[link]

ostatnio zarówno na forum Gieksy jak i oficjalnej stronie Ruchu(nie kibicowskiej) pojawiły sie opisy Katowic, przesadzone.

1. Śródmieście
dzielnica za gieksą wsród starszych mniej aktywnych sporo kibiców Ruchu
2. Koszutka
osiedle za Gieksą, jednak mniej aktywne niz sąsiednie, nadal działa tam niewielki fc Ruchu.
3. Bogucice
duże osiedle zdominowane przez Giekse
4. Padarewa - os Paderewskiego
b. duże osiedle zdominowane przez Giekse
5. Załęzę
nietypowa dzielnica, b. długa prowadząca z centrum Katowic (ul. Gliwicka) na Batory (stadion Ruchu), często ul. Bocheńskiego wskazuje granicę, ogólnie im blizej stadionu Ruchu, tym wiecęj Chorzowskich
6. Witosa
osiedle ogólnie za Gieksą, pojedyńcze osoby jeżdza na Ruch
7. Tauzen
największe katowickie osiedle, najprostszy podział Dolne(oraz kukurydze) idzie za Gieksą, Górne(przy stadionie Śląskim) za Ruchem, naturalnie to uproszczenie, jak to na podzielonych osiedlach bywa, granica często się zmienia.
8. Dąb
za Gieksą, tam mają stadion.
9. WNC/Józefowiec
dzielnica za Gieksą, połozona w pobliżu stadionu.
10. Ligota – Panewniki
zlepek kilku mniejszych dzielnic, Stara Ligota za Gieksa, Ligota(getto) za Ruchem, Kokociniec za Ruchem, Zadole(tam sa akademiki, poza tym nie wiem), Panewniki podzielone ze wskazaniem na Ruch, Stare Panewniki za Ruchem
11. Brynów - os Ptasie
12. Załęska hałda - Brynów (opisze łącznie)
os. Ptasie(zgrzebnioka) za Gieksą, Załęska Hałda nie wiem, a sam Brynów podzielony z przewagą Gieksy..na Brynowie mieszkają również kibice 3 ligowej druzyny Rozwoju Katowice
13. Zawodzie
dzielnica za Gieksą
14. Dąbrówka Mała
dzielnica za Gieksą
15. Szopienice - Burowiec
Burowiec za Gieksą, pojedyncze osoby za Ruchem,Szopienice za Ruchem
16. Janów - Nikiszowiec
Janów podzielony, Nikisz z Podgrubą za Ruchem
17. Giszowiec
Gisz podzielony, za Ruchem Miła, Adama, Mysłowicka oraz Korea, na reszcie przewaga gieksy
18. Murcki
za Gieksą, wśród starszych na pewno znajda się Tyscy
19. Piotrowice - Ochojec
Ochojec podzielony z przewagą Gieksy, Piotrowice podzielone Manhatan za Gieksą,w szystko wokół za Ruchem
20. Zarzecze
willowa dzielnica za Ruchem
21. Kostuchna
Dzielnica za Gieksa, także kibice Mk Katowice
22. Podlesie
nie mam pojęcia kto tam jest.

Starałem sie bez napinki, ale temat grząski, więc jak coś to prostować, nie pisałem jak było kiedyś i jak będzie w przyszłości, ani kogo wybiera młodzież, tudziez gdzie, kto ma jaka ekipę temat ryzykowny, pominołem. pozdRo
to my chłopcy ze Ślonska

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hanysek6448, KamykOKS, marionette, Prezes74, zgredos i 185 gości