Kibice w UK

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
kojot
Posty: 14
Rejestracja: 06.07.2007, 07:55

Re: Kibice w UK

Post autor: kojot » 17.02.2011, 10:57

Sheffield - Millwall

Po opuszczeniu sektora policja trzyma nas chwile na ulicy ale parę osób z przodu nie wytrzymuje ciśnienia i przeciska się przez kordon w tym momencie policja odgradza z prawej strony kibiców Utd i to my idziemy do przodu na pobliskiej stacji paliw spina się 3-4 gości z Sheffield wymiana bluzgów gdy nagle z lewej strony widzimy około 30-40 osób Sheffield w tym dwie rzucające się w oczy osoby w czarnej i białej kominiarce dochodzi do starcia które przerywa konna policja i następuje atak z prawej strony gdzie kolejne starcie i znów przerwane . Wymiany ciosów co uliczkę gdy najliczniej wyglądającą ekipę Sheffield odgradza od nas policja z 50 osób z Millwall wbiega w następną uliczkę i Sheffield rusza w tył w celu konfrontacji między budynkami czy tam doszło do starcia nie wiem ponieważ byłem na głównej ulicy ale straciło się wtedy sporo policji i tam głównie krążył helikopter . My idąc dalej wchodzimy na główne rondo tam widząc kolejną grupę Sheffield ruszamy w nich mimo jadących samochodów policja nie umiała opanować sytuacji jedynie małe pałowanie i odradzanie konnej, ktoś z rozciętą głową , k.o po naszej stronie nie zauważyłem natomiast z Sheffield parę osób kolegów z ulicy zbierało. Dalej już spokojnie do samego dworca śmiech tylko wywołał na ustach niektórych fakt że parę osób z Sheffield schowało się w markecie sportowym gdzie ochrona szybko zamykała drzwi .


Pozdrawiam
Obrazek



noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 20.02.2011, 00:45

Dzis przed meczem z Middlesbrough zbieramy sie w pubie w ok 60 osob i planujemy akcje na ekipe Boro lub Sheff.U. (grali na Crystal Palace). Malymi grupkami przemieszczamy sie do innego pabu (okolice stadionu) tak zeby ominac czujnosc policji - udaje sie nam i w jednym z pabow bez obstawy czekamy prawie az do rozpoczecia meczu ale nie pojawia sie nikt chetny do walki.
Pozdrawiam

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Hutnik_Pany » 20.02.2011, 18:18

Ja wczoraj bylem na Charlton - Exeter. Bilety w cenie 5 funtow zrobily swoje. Pelen stadion 25.000 ludzi, z czego 1.000 gosci. Charlton podtrzymal opinie grzecznych chlopcow i byl spokoj w okolicach stadionu.

Bardzo pilkarski weekend w Londynie. U siebie graly jeszcze Millwall, Crystal Palace, Chelsea, Fulham, Leyton Orient z Arsenalem, a WHU jutro. Na London Bridge bylo bardzo kolorowo od przemieszcajacych sie kibicow.

Noonelikeus - dlaczego nie wprowadzisz na Millwall polskiego sposobu rozwiazywania problemow, czyli grilowania gdzies w lesie? Puby chyba nie sa najlepszym miejscem.

KadlubBG
Posty: 41
Rejestracja: 14.09.2010, 00:32

Re: Kibice w UK

Post autor: KadlubBG » 20.02.2011, 20:31

A ja we wtorek mam wypad do Londynu na mecz QPR - Ipswich. Noonelikeus pewnie bedzie jechal do Reading dlatego moze nasze drogi sie skrzyzuja ;)
Na ten mecz przyjada z Niemiec zaprzyjaznieni z fanami Ipswich kibice Fortuny Duesseldorf.

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Kibice w UK

Post autor: Averno » 21.02.2011, 11:11

Orient-Arsenal
Z perspektywy tv, doping orientu niezły momentami, nabity stadion, pare małych flag.
Paru młodych z Orienntu bez koszulek , sporo szali.
Arsenal chyba mała grupka, tak przynajmniej z perspektywy tv pokazali i mówił to spiker, przeciez mieli w tym samym miescie? czy poprostu stadion za maly i tyle im dali biletow? Dziwne.

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 21.02.2011, 23:43

Hutnik_Pany pisze:Ja wczoraj bylem na Charlton - Exeter. Bilety w cenie 5 funtow zrobily swoje. Pelen stadion 25.000 ludzi, z czego 1.000 gosci. Charlton podtrzymal opinie grzecznych chlopcow i byl spokoj w okolicach stadionu.

Bardzo pilkarski weekend w Londynie. U siebie graly jeszcze Millwall, Crystal Palace, Chelsea, Fulham, Leyton Orient z Arsenalem, a WHU jutro. Na London Bridge bylo bardzo kolorowo od przemieszcajacych sie kibicow.

Noonelikeus - dlaczego nie wprowadzisz na Millwall polskiego sposobu rozwiazywania problemow, czyli grilowania gdzies w lesie? Puby chyba nie sa najlepszym miejscem.
W Anglii inna moda niz u nas (wola puby niz lasy). Robia to na wiekszym spontanie (takie nasze wczesne lata 90te). Ja nie zamierzam niczego wprowadzac to ich wybor ;) Pozdro

KadlubBG
Posty: 41
Rejestracja: 14.09.2010, 00:32

Re: Kibice w UK

Post autor: KadlubBG » 23.02.2011, 04:16

Godzina 3 w nocy, a ja przed chwila wrocilem do Manchesteru (gdzie mieszkam) z Londynu gdzie bylem na meczu Queens Park Rangers - Ipswich.
Nas kibicow Ipswich komplet na gornej trybunie za bramka , blisko 1700. Przez wiekszosc meczu nasz sektor dosc glosno dopingowal druzyne, atmosfera byla wedlug mnie przyzwoita. Nie odnotowalem zadnych akcji pozaboiskowych , lub na stadionie miedzy obiema grupami kibicow. Byc moze dzialo sie cos o czym do tej pory nie wiem, jak cos to napisze. Miedzy fanami Ipswich, a Queens Park nie bylo spokojnie w ostatnich kilku latach.
Na mecz przyjechalo rowniez z Niemiec 76 kibicow Fortuny Dusseldorf. Przyjechali na zaproszenie kibicow Ipswich, gdyz miedzy obiema klubami panuje przyjazn. Sporo Helmutow mialo na sobie laczone szaliki Fortuna - Ipswich.

Wraz ze mna w sektorze Ipswich mecz ogladal inny forumowicz z tego forum, a byl nim Hutnik_Pany. Bylo mi bardzo milo go poznac, milo mi sie z Nim rozmawialo i z przyjemnoscia sie zobacze przy okazji kolejnego wypadu na mecz wyjazdowy Ipswich do Londynu lub okolice.

Pozdro

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: Kibice w UK

Post autor: Hutnik_Pany » 24.02.2011, 00:44

Ja tez dorzuce pare slow na temat meczu QPR - Ipswich. Bardzo dobra liczba kibicow gosci, chociaz pewnie wielu z nich to mieszkancy Londynu. Widzielismy kilkudziesieciu facetow w marynarkach i pod krawatami. Pewnie prosto z urzedniczej pracy. Generalnie jest to taki ciekawy element na brytyjskich trybunach, ze spotkac tam mozna kazdy typ ubioru i fryzury.

Kibice Ipswich zaskoczyli mnie swoim bardzo dobrym nieprzerwanym dopingiem. Spiewali prawie wszyscy. Pokazali siez bardzo dobrej strony. Chociaz pewnie u siebie w domu na meczach tak dobrze to juz nie jest. Z kolei gospodarze nie spiewali za wiele. Ozywili sie dopiero po strzelonych bramkach. Nie odkryje tu Ameryki mowiac, ze aby poczuc prawdziwy klimat angielskiej pilki trzeba pojechac na wyjazd.

KadlubBG dzieki za wszystko i do zobaczenia na kolejnym meczu.

dalin
Posty: 112
Rejestracja: 13.09.2009, 17:09

Re: Kibice w UK

Post autor: dalin » 24.02.2011, 13:29

Jak dużej liczby Birmingham można się spodziewać na niedzielnym finale z Arsenalem? Będzie ktoś z nimi?

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 25.02.2011, 13:25

pewnie komplet albo ponad

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 25.02.2011, 23:21

[link]

oczekiwana od wielu lat pierwsza scisle kibicowska ksiazka o Millwall ( od razu nalezy dodac ze nie cieszy sie poparciem przynajmniej duzej czesci bylych czlonkow Treatment, F-Troop czy pierwszej zalogi Bushwhackers ) tak czy inaczej to chyba najbardziej oczekiwana pozycja na rynku......
TYBET JEST SERBSKI

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 26.02.2011, 00:04

nisc pisze:[link]

oczekiwana od wielu lat pierwsza scisle kibicowska ksiazka o Millwall ( od razu nalezy dodac ze nie cieszy sie poparciem przynajmniej duzej czesci bylych czlonkow Treatment, F-Troop czy pierwszej zalogi Bushwhackers ) tak czy inaczej to chyba najbardziej oczekiwana pozycja na rynku......
oczekiwana przez Polakow i inne narody ;) - nie przez ekipe Millwall!

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 26.02.2011, 00:23

noonelikesus pisze:
nisc pisze:[link]

oczekiwana od wielu lat pierwsza scisle kibicowska ksiazka o Millwall ( od razu nalezy dodac ze nie cieszy sie poparciem przynajmniej duzej czesci bylych czlonkow Treatment, F-Troop czy pierwszej zalogi Bushwhackers ) tak czy inaczej to chyba najbardziej oczekiwana pozycja na rynku......
oczekiwana przez Polakow i inne narody ;) - nie przez ekipe Millwall!
chyba napisalem ze nie kazdy na nia czeka na Millwall z utesknieniem, aczkolwiek jesli napisana jest z sensem i ludzie ktorzy udzielili Woodsowi relacji ( nie napisal ja jeden gosciu sa tam wspomnienia wielu osob od lat 60-tych do sezonu 2001-02 ) liczyli sie kiedys na Millwall to wiadomo ze nie kazdego sie zadowoli, szczegolnie jak moze ktos przytulil pieniazki ktore kto inny chcialby przytulic, my o tym nie wiemy i sie nie dowiemy....
TYBET JEST SERBSKI

noonelikesus
Posty: 84
Rejestracja: 26.02.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: noonelikesus » 26.02.2011, 00:40

nisc pisze:
noonelikesus pisze:
nisc pisze:[link]

oczekiwana od wielu lat pierwsza scisle kibicowska ksiazka o Millwall ( od razu nalezy dodac ze nie cieszy sie poparciem przynajmniej duzej czesci bylych czlonkow Treatment, F-Troop czy pierwszej zalogi Bushwhackers ) tak czy inaczej to chyba najbardziej oczekiwana pozycja na rynku......
oczekiwana przez Polakow i inne narody ;) - nie przez ekipe Millwall!
chyba napisalem ze nie kazdy na nia czeka na Millwall z utesknieniem, aczkolwiek jesli napisana jest z sensem i ludzie ktorzy udzielili Woodsowi relacji ( nie napisal ja jeden gosciu sa tam wspomnienia wielu osob od lat 60-tych do sezonu 2001-02 ) liczyli sie kiedys na Millwall to wiadomo ze nie kazdego sie zadowoli, szczegolnie jak moze ktos przytulil pieniazki ktore kto inny chcialby przytulic, my o tym nie wiemy i sie nie dowiemy....
tak jak napisalem nie jest oczekiwana przez chlopakow z ekipy a glosy chodza ze te relacje to internet i gazety ale tak naprawde nikt nie byl pewien co to jest bo jeszcze nie byla wydana

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 26.02.2011, 00:44

dokladnie jak piszesz ,pazywiom uwidim jak mowili starozytni indianie, ksiazka jest wiec w ciagu tygodnia czy dwoch okaze sie ile w tym medialnego chlamu a ile prawdy, mnie na przyklad doszly sluchy ze ciekawe sa riposty na niekonczace sie historie "niezwyciezonego" West Hamu.....
TYBET JEST SERBSKI

Viclav
Posty: 1208
Rejestracja: 24.01.2010, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibice w UK

Post autor: Viclav » 26.02.2011, 16:36

Mógłby ktoś opisać ekipę Swansea FC? Bo po przeczytaniu tej relacji można by stwierdzić, że trochę tam chujem wieje ;)
[link]
Obrazek"Jesteś sterem, białym żołnierzem!" Beata KozidrakObrazek

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 26.02.2011, 16:52

Swansea FC stronka mlodziezowki:

[link]

"ta" relacja z zajebiscie ekscytujacego meczu z Doncaster heh, generalnie tworcy e-zina "Droga Legionisty" aby zobaczyc dobra ekipe Swansea polecam derby z Cardiff, albo mecze z klubami z Bristolu....

bardzo upolityczniona ekipa, WDL , BNP i takie tam, zgoda z Den Haag jest bardzo dobra, Holendrzy odwiedzaja Walie przy okazji wszystkich wazniejszych spotkan SCFC, bardzo dobra banda byli kiedy Swansea grali na wyjezdzie w Newcastle...
TYBET JEST SERBSKI

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 27.02.2011, 21:27

czy mi sie zdawalo czy komentator mowil o kibicach Birmingham walczacych na wembley na west stand chyba...

zwierzak
Posty: 189
Rejestracja: 03.03.2007, 09:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Kibice w UK

Post autor: zwierzak » 28.02.2011, 15:00

Mógłby ktoś opisać ekipę Bristol City? Z góry dzięki.
"Nawet po obcej ziemi chodze własnymi ścieżkami!!" - GieKSa On Tour

Objat
Posty: 203
Rejestracja: 13.01.2010, 18:28

Re: Kibice w UK

Post autor: Objat » 01.03.2011, 10:53

Pewnie już było opisywane, no ale nie śledzę tego tematu od początku :) może ktoś opisać Londyn i Liverpool oraz skrobnąć coś o ekipach Birmingham i Tottenhamu ?

emigrant
Posty: 42
Rejestracja: 17.01.2009, 22:43

Re: Kibice w UK

Post autor: emigrant » 03.03.2011, 11:36

27 marca w Londynie ma sie odbyc mecz Szkocja - Brazylia, moze to byc ciekawy mecz dla niektorych ekip wyjazdowych ze Szkocji

PBJK
Posty: 94
Rejestracja: 20.06.2007, 18:07

Re: Kibice w UK

Post autor: PBJK » 03.03.2011, 13:26

Za nami jeden (kolejny) z najbardziej znanych meczy derbowych na świecie (Celtic - Rangers) a tu cicho.

Czy przy okazji tych meczy na prawdę nie dzieje się nic godnego uwagi od strony trybun?? Żadnych atrakcji pozasportowych??? Zawsze były to dla mnie jedne z najbardziej interesujących pojedynków świata (na trybunach i poza nimi), ale niestety nie mam teraz za bardzo dostępu do jakichkolwiek informacji nieoficjalnych z Glasgow (czy Irl. Płn), a chętnie bym trochę poczytał na ten temat.

Jeśli więc można to poprosiłbym kogoś ogarniętego w temacie o garść informacji.

Poza tym mam pytanko jeszcze inne. Czy na Celticu poza opisywaną tu grupą lewaków działa jakakolwiek grupa kibiców o poglądach prawicowych??? Jeśli tak to jak się oni zapatrują na zgodę z kimś takim ja St. Pauli???

Z góry dzięki za info.

Pozdr.

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: Kibice w UK

Post autor: Barnet » 03.03.2011, 21:14

ilu kibiców Leyton na Arsenalu ?
Obrazek

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 03.03.2011, 21:23

ok 9 tysiecy fanow Leyton Orient na Emirates.
TYBET JEST SERBSKI

Barnet
Posty: 1629
Rejestracja: 10.01.2010, 21:47

Re: Kibice w UK

Post autor: Barnet » 03.03.2011, 21:44

tak myślałem że zjawią sie w takiej lub podobnej liczbie poza tym widziałem skróty z meczu i zwykle przyjezdni zajmują tylko lewy róg za bramką tym razem po bramkach Arsenalu nieruchomo stała cała trybuna za bramką więc skojarzyłem że jest ich naprawdę sporo
Obrazek

emigrant
Posty: 42
Rejestracja: 17.01.2009, 22:43

Re: Kibice w UK

Post autor: emigrant » 04.03.2011, 03:20

PBJK pisze:Za nami jeden (kolejny) z najbardziej znanych meczy derbowych na świecie (Celtic - Rangers) a tu cicho.

Czy przy okazji tych meczy na prawdę nie dzieje się nic godnego uwagi od strony trybun?? Żadnych atrakcji pozasportowych??? Zawsze były to dla mnie jedne z najbardziej interesujących pojedynków świata (na trybunach i poza nimi), ale niestety nie mam teraz za bardzo dostępu do jakichkolwiek informacji nieoficjalnych z Glasgow (czy Irl. Płn), a chętnie bym trochę poczytał na ten temat.

Jeśli więc można to poprosiłbym kogoś ogarniętego w temacie o garść informacji.

Poza tym mam pytanko jeszcze inne. Czy na Celticu poza opisywaną tu grupą lewaków działa jakakolwiek grupa kibiców o poglądach prawicowych??? Jeśli tak to jak się oni zapatrują na zgodę z kimś takim ja St. Pauli???

Z góry dzięki za info.

Pozdr.
Wedlug mnei te derby moga byc tylko ciekawe pod katem sportym poniewaz Celtic raczej nie ma za duzo do powiedzenia w Glasgow jak i chyba calej Szkocji, cos jakby derby Arka - Baltyk tylko na wyzszym poziomie pilkarskim :)

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 05.03.2011, 20:23

dzis przed meczem Airdrie United z Ayr United dochodzi do dosyc grubej jak na szkockie warunki awantury na miescie, po stronie "Section B" max do 35 osob natomiast Ayr wystawia ponad 50osobowa ekipe, bezapelacyjne zwyciesctwo Ayr (!!!) i to na wyjezdzie, wina jak mowia sami goscie z Airdrie lezy po ich stronie totalnie zlekcewazyli rywala ktory w dodatku sie zapowiedzial ale zostalo to "olane", tak wiec wygrana Ayr takze zdaniem Airdrie nie podlegajaca zadnej dyskusji..
TYBET JEST SERBSKI

emigrant
Posty: 42
Rejestracja: 17.01.2009, 22:43

Re: Kibice w UK

Post autor: emigrant » 06.03.2011, 04:48

NICS moglbys napisac cos chlopakach z Falkirk?

dalin
Posty: 112
Rejestracja: 13.09.2009, 17:09

Re: Kibice w UK

Post autor: dalin » 06.03.2011, 19:56

dlaczego w Szkocji ekipy tak manifestują swoja religię, a w Anglii nie?

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 06.03.2011, 20:51

w Szkocji okreslone kluby powstawaly wokol okreslonych spolecznosci tzn np Celtic/Hibs irlandzcy katoliccy imigranci, Rangers/Hearts szkoccy/ulsterscy protestanci reszta klubow w ogromnej wiekszosci ma na religie wyj.....ale wiadomo ze 4/5 rdzennej ludnosci Szkocji ( od okolo 500 lat ) to protestanci, katolickich jakobitow ocalalo moze gora 200tys, wiekszosc potomkowie klanow ktore przegraly pod Culloden w ostatniej wojnie z Anglia a teraz mieszkaja w Sutherland i Higlands , reszta katolikow naplyw z Irlandii, poza wymienionymi klubami tzw "sekciarstwo stadionowe" czyli opowiadanie sie po stronie danego wyznania przez wiekszosc kibicow danego klubu nie ma miejsca, generalnie wszyscy tak nienawidza obydwu polowek Old Firm, ze wiekszosc nie wnika kto zasila ich szeregi byle tylko walczyl i dopingowal "ich" a nie kluby z Ibrox czy Parkhead ( najlepszy przyklad ekipy Partick Thistle w Glasgow czy Falkirk na przedmiesciach Edynburga ). Tylko w niektorych rejonach "wojujacy" protestantyzm na stadionach i w ekipach widac golym okiem np. w Ayrshire ( ekipy Ayr United i Kilmarnock ), Dumfries&Galloway ( Queen of South ) czy niektorych rejonach Lanarkshire ( ogromna wiekszosc Saturday Service i Section B ). Poza Glasgow Celtic, Hibernian FC i Albion Rovers FC na zadnym klubie w Szkocji nie przewazaja kibice wyznania katolickiego ( z tymze na Hibs Ci co sie bija maja na wyznanie wyj...a jedynie "scarfers" wyraznie nawiazuja do katolickich korzeni ).

Co do Anglii to sprawa prosta, tam religia w momencie tworzenia sie ekip chuliganskich nie miala zadnego znaczenia, jesli juz to polityka, pzdr
TYBET JEST SERBSKI

reddevil1923
Posty: 46
Rejestracja: 11.09.2009, 22:15

Re: Kibice w UK

Post autor: reddevil1923 » 07.03.2011, 11:10

Może ktoś napisać czy działo się coś podczas meczu FC Liverpool - ManUnited?

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 07.03.2011, 18:51

Noge naniemu polamali chyba

jatar
Posty: 487
Rejestracja: 20.12.2008, 15:48

Re: Kibice w UK

Post autor: jatar » 07.03.2011, 19:31

mancunian pisze:Noge naniemu polamali chyba
Hahaha
FOTOFANTICS.EU NA FACEBOOK'U ! !
POLUB NAS: https://www.facebook.com/FotoFanatics.eu

Obrazek

dalin
Posty: 112
Rejestracja: 13.09.2009, 17:09

Re: Kibice w UK

Post autor: dalin » 07.03.2011, 21:52

Wielkie dzięki Nisc za wytłumaczenie.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 07.03.2011, 22:54

jatar pisze:
mancunian pisze:Noge naniemu polamali chyba
Hahaha
megawpis ;-) tak w ogole smieszy mnie ta nadmuchana rywalizacja Liverpoolu z ManU, typowy wytwor nowoczesnej skomercjalizowanej pilki...az do lat 80-tych ManU byl typowym sredniakiem ligowym z wyjatkiem lat 60-tych i Busby kids, no ale coz teraz kiedy jest kasa misiu kasa to co innego, ok jest wieka rywalizacja miast ale klubow? chyba tylko w wyobrazni redaktorkow i wsrod nowoczesnych SKYbicow....

jutro male derby Glasgow pierwszy raz w historii w Croy na nowym obiekcie Clyde FC , QPFC szykuja "inwazje" czyli okolo 300-400 osob bo maja szanse na play-offy...to dla tych z Was ktorzy lubia klimaty "against modern football" , w sobote tez grali a ten mecz jest zalegly z grudnia, w sb na Hampden bylo ok 1200 osob czyli dwukrotnie wiecej niz normalnie...
TYBET JEST SERBSKI

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 08.03.2011, 17:36

Nisc, z tym sie nie zgodze.

Rywalizacja nie jest nadmuchana sama w sobie (choc oczywiscie teraz to ladnie brzmi spotkanie najbardziej utytuowanych klubow w kraju). Jest ogromna niechec miast do siebie samych, ale kluby siebie tez darza szczera nienawiscia. Zaczelo sie to wlasnie od Busby babes i zazdrosci fanow Lfc. A ze miasta za zbudowanie kanalu sie nie lubia to tak sie to zaczelo. Potem scouserzy zaczeli spiewac munich songi i tak to trwa do teraz. Co prawda w koncowce lat 90 LFC stracil miano najbardziej nielubianego klubu na rzecz Arsenalu przez chwile, jak rownei obecnie mam wrazenie ze City jest na pierwszym miejscu, ale nie ma to wiekszego znaczenia, bo kibice sie po prostu nieznosza.

Wystarczy poczytac fora kibicow United czy LFC, gdzie wypowiadaja sie zwykli kibice jak nie nawidza przeciwnika. Szczegolnie w ostatnich latach kibicow LFC boli bardzo wyrownanie rekordu mistrzostw anglii.

Ostatni mecz na OT to przez 3/4 meczu doping ANTY (co jest jakas paranoja dla mnie, ale to co sie dzieje obecnie na OT czy juz nawet na wyjazdach to temat na inna dyskusje).

Mysle ze niechec obu klubow mozna porownac do tej na lini Celtic vs Rangers...

Ale mnie rozsmieszylo to pytanie o to czy cos sie dzialo podczas meczu... No co sie tam ku*** moglo dziac? Kibice United mogli zniszczyc kible za to, ze scouserzy robia to za kazdym razem. Mogli kibice siedzacy blisko sektora United obrzucac nas workami z gownem jak w 2005 chyba. Ale tez malo mozliwe. Ewentualnie ktos monetami porzucal i sie powyzywali. To mimo wszystko jest anglia, podczas tego meczu mobilizacja policji jest ogromna. Oba stadiony poprzez sukcesy druzyn maja wymieniona publike konkretnie. A dwie trzecie sektora United to sa posiadacze karnetow za 4000 funtow, ktorzy na tak szlagierowe mecze stawiaja sie ciagle.

Kto i co mialby robic w czasie takiego meczu?

A przy okazji FC United niestety nie bedzie grac na Ten Acres Lane w Newton Heath... Council zmienil mialny i tego miejsca nie bedzie oddawal nikomu tylko sami cos tam zrobia. Rozpoczelo sie szukanie innego miejsca aby ciagle plan nowego stadionu w 2012 mogl byc zrealizowany.

Aha i nie ma FC Liverpool tylko Liverpool FC

Jan_Kowalski
Posty: 189
Rejestracja: 08.09.2007, 09:35
Lokalizacja: it's doesn't matter

Re: Kibice w UK

Post autor: Jan_Kowalski » 08.03.2011, 17:39

Wlasnie od dluzszego czasu interesuje mnie Queens Park. Napisz czy te kilkaset osob zazwyczaj zasiadajace na Hampden to total piknik, czy wlasnie z racji tego ze to tak niska liga i frekwencja to dzieje sie cos ciekawego. Przy okazji jak juz zabieram glos to ponawiam moje wczesniejsze pytanie o sytuacje w Nottingham, szczegolnie Notts mnie interesuje.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 08.03.2011, 20:26

mancunian no wiem o co Ci chodzi heh, mowie ze dla MiB Liverpool nie byl/jest/bedzie zadnym przeciwnikiem poniewaz zorganizowanej ekipy nie ma, w przeciwienstwie do niebieskiej czesci miasta Beatlesow, co tam tzw. "normalni" kibice mysla za bardzo mnie nie obchodzi w sumie, kiedy flamingi graja z ManU cale miasto ale raczej ta czesc powiedzialoby sie piknikowe sie mobilizuje.

Queens Park nie ma zadnej ekipy, sa to piknikowcy itp, kilku kolesi z klimatu Oi! i Rude Boys wiec mozna by wg standartow MW powiedziec ze lewacy ;-), ale zadnych "casuals" czy takie tam, od 2-3 sezonow garstka chce zaczac jakies oprawy i tak dalej ale nie maja po prostu ludzi do tego, maja zgode z Wattenscheid09 ( nawet paru Niemcow siedzi od sobotnich derbow z Clyde w Glasgow i dzis tez na mecz jada ) i zaliczaja wyjazdy zawsze powyzej autokaru ( nawet tak daleko jak Montrose itp ). Rekord w ostatnich latach to ponad 1500 biletow sprzedanych jak grali na Parkhead w pucharze Szkocji, a w domu 4 czy 5 lat temu ok 5tys na meczu z Aberdeen tez w pucharze ( ale z tego 1/3 gosci ), pzdr
TYBET JEST SERBSKI

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Kibice w UK

Post autor: mancunian » 09.03.2011, 00:13

Nisc no wlasnie nie chcialem dopisywac juz sie do posta, ale chcialem to zaznaczyc... Ze tak jak dla piknikowcow taki Tottenham jest tylko kolejnym klubem w lidze, tak kluby jak LFC, Leeds, City no i swego czasu ten Arsenal (tylko przez rywalizacje sportowa i tutaj beda sie kluby zmienialy w zaleznosci od formy prezentowanej na boisku) mobilizuja "ogol".

Swego czasu w latach gdy nie bylo sektorow gosci, bardzo malo ekip odwazylo sie przybyc na OT tym abrdziej bez obstawy. W tamtych wlasnie czasach LFC zlatywal sie specjalami w ogromnych liczbach. Zreszta czy to piknik czy ktos z ekipy, sa powody by nie szanowac LFC i juz nawet nie chodzi o to czy oni maja ekipe czy nie, tylko o fakt z jakiego miasta pochodza i jaki klub reprezentuja.

Szkoda ze poprzez pojebana polityke klubow topowych, ci ktorym naprawde zalezy nie maja mozliwosci uczestniczenia w takich meczach... Szczerze zycze by w Polsce nie nastapila taka wymiana na trybunach... Choc z drugiej strony to dotyczy wszysktich klubow topowych w europie, tam gdzie klub musi walczyc o kibica chyba takie problemy nie wystepuja.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Kibice w UK

Post autor: nisc » 09.03.2011, 00:29

a propos Old Trafford w tym roku ostatni weekend maja finaly play-off League One i Two w Manchesterze zamiast na Wembley, fajnie jakby byly to na przyklad mecze Charlton-Sheffield W i powiedzmy lokalne Bury jako lokalny klub heh.
TYBET JEST SERBSKI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości