WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 06.05.2013, 00:17

''pakt'' wszystkich liczaych sie ekip ultras oprcz Interu,Milanu i Juve przeciwko karcie kibica TESSERA D TIFFOSO,ktora obowiazuje na wyjazdy i skandalicznym warunkom przyznawania jej przez psy i ogolnie wladze pikarskie i polityczne... (np. jak ktos byl karany za przestepstwo stadionowe od 1992 roku!!!! nie otrzymuje takiej karty hehe)



plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 06.05.2013, 15:47

To nie żaden pakt, tylko honorowe postawienie sprawy. Jakbyś miał zakaz stadionowy otrzymany 15 lat temu i nagle nowe prawo nie pozwalałoby ci jeździć z tego powodu z klubem, a twoje ziomki zaakceptowałyby te reguły nie czułbyś się przez ziomków wyruchany w dupsko? To kwestia solidarności kibicowskiej, już nie wspominając o tym, że może nie wszyscy, ale miażdżąca większość decyzyjnych osób z wielkich ekip miała w swoim życiu epizod z zakazem stadionowym (tyle, że te zakazy były niegdyś mocno olewane, tak jak i było w PL). Święta trójca włoskiego calcio postąpiła, jak postąpiła. Mają swoje argumenty "za". Nie zmienia to jednak faktu, że w naszym mocno sztywnym postrzeganiu świata kibicowskiego jeśli chodzi o zasady takie postępowanie można nazwać tylko w jeden sposób.

Do ważnych ekip, które przybiły się do TdT dolicz jeszcze Hellas Verona. Nie wiem, dlaczego pomija się ich. To oni być podawani jako pierwsza ekipa przybita do zasad TdT, bo to oni są uważani za wielkich hoolsów włoskiego ruchu kibicowskiego. Przybicie się do TdT obala ten mit całkowicie. Żaden argument nie trafia do mnie w momencie, gdy chodzi o solidarność z własnymi ziomalami.

Co do TdT - ostatnio Roma jeździ na jakimś dziwnym patencie - niby dalej obowiązuje ich ten pieprzony zapis artykułu numer 9 (mówiący właśnie m.in. o zakazie jeżdżenia dla wszystkich byłych zakazowiczów), ale mają jakieś patenty na wejście, bo jeździ ich osttanio sporo i to nie w piknikowym składzie. Byli na Torino z 2-3 tygodnie temu i doszło do grubej awantury - wielu zatrzymanych i rannych.
Obrazek

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: against modern » 06.05.2013, 15:56

Dokładnie plemplem ma rację. Roma sobie radzi, w przeciwieństwie do lazie :)

Wito
Posty: 5
Rejestracja: 06.05.2013, 21:24

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Wito » 06.05.2013, 21:27

tu macie ten patent:
[link]

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 06.05.2013, 21:54

dobry patent.. ale to za dlugo nie przejdzie znajac wloski rząd i tamtejszy zwiazek z psiarnią wlacznie... wymysla jakis artykulik ,ktory to uniemozliwi i c***.. moge sie zalozyc..
tak jeszcze Veronka jezdzi na tdt co mnie wprawilo w osłupienie... zapomnialem dopisac bo zawsz etylko ''trojce'' pamietam ...

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 06.05.2013, 23:32

apropo jeszcze brudasow ze sromci to doslzy mnie sluchy ze zbeszczslici miejsce gdzie zginal od kuli psiarskiej Gabrielle Sandri z LAZIO... jesli to sie potwierdzi na 100% to niech lepiej sciagna wojsko na final copa italia do Rzymu..... as rIoma SEMPRE MERDA!!!!!!

Apennine
Posty: 327
Rejestracja: 08.10.2012, 03:41

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Apennine » 07.05.2013, 03:51

Jak dla mnie to już sporo ekip które nie jeżdżą na wyjazdy przez tesserę mocno podupadły, albo poszły w pizdu i temat kibicowski zlały i na meczach u siebie też mają piach. Wiadomo, że część jeszcze coś tam działa, ale jest coraz gorzej, z tymi co nie jeżdżą.
"...Kipiąca z nich nienawiść i pewność szybko zmieniły się w strach, gdy okazało się, że dzieląca kibiców bramka jednak jest otwarta. Kilkudziesięciu fanów szybko wykorzystało sytuację w celu wyjaśnienia męczących gospodarzy kwestii, jednak tym prawdopodobnie przypomniało się włączone żelazko w domu..."

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 08.05.2013, 23:30

dzis mecz Atalanta vs Juve ostre starcia na miescie i nawet na stadionie ...mecz przerwany na kilkanascie minut .... zawsze przy meczach tych druzyn jest ostro bo jak wiaodmo w bergamo jest najwieksza ekipa Juve z poza turynu...

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 09.05.2013, 11:23

ultras atalanta w akcji..:) pewnie zaraz zaczna sie komentarze naszych wielkich hools:D ,ze cioty i frajerzy bo nie wzoruja sie na Polakach i nie wala gdzies po lasach..:D
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

weekend
Posty: 17
Rejestracja: 08.03.2012, 11:47

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: weekend » 09.05.2013, 13:19

Atalanta Bergamo to lewa strona wloskiej sceny kibicowskiej.

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 09.05.2013, 13:43

weekend pisze:Atalanta Bergamo to lewa strona wloskiej sceny kibicowskiej.
jak 99% ekip tam.. a jesli nawet to i co w związku z tym???:)

Apennine
Posty: 327
Rejestracja: 08.10.2012, 03:41

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Apennine » 09.05.2013, 17:17

Grubo w Bergamo, chyba nikogo już tam nie obchodził wynik, tylko miasto + akcje w sektorach :)
Co w ostatnich latach u makaronów nie jest takie oczywiste, bo uwielbienie dla grajków jest tam duże nawet w młynach.
"...Kipiąca z nich nienawiść i pewność szybko zmieniły się w strach, gdy okazało się, że dzieląca kibiców bramka jednak jest otwarta. Kilkudziesięciu fanów szybko wykorzystało sytuację w celu wyjaśnienia męczących gospodarzy kwestii, jednak tym prawdopodobnie przypomniało się włączone żelazko w domu..."

awsd
Posty: 52
Rejestracja: 10.04.2012, 15:57

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: awsd » 10.05.2013, 01:47

19w(E)stland68 pisze: jak 99% ekip tam..
Sporo tam jest lewicowych, ale to 99% to czasem nie gruba przesada?

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 10.05.2013, 13:05

awsd pisze:
19w(E)stland68 pisze: jak 99% ekip tam..
Sporo tam jest lewicowych, ale to 99% to czasem nie gruba przesada?
nie zupelnie nie jest to zadna przesada... ten 1% zostawilem na wszelki wypadek jkaby ktos mi pokazal ekipę o ideach wolnościowych,wolnorynkowych ogolem konserwatywno liberalnych jak Nowa prawia JKM a bo tylko takie sa poglądy prawicowe jak juz pisalem ze 100 razy... dlatego reszta to ekipy lewicowe,komunisttyczne,centrolewicowe i faszyzujące czyli wlasciwie wszystkio to roznego rodzaju mutacje ''lewactwa''...

awsd
Posty: 52
Rejestracja: 10.04.2012, 15:57

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: awsd » 10.05.2013, 13:36

19w(E)stland68 pisze:
awsd pisze:
19w(E)stland68 pisze: jak 99% ekip tam..
Sporo tam jest lewicowych, ale to 99% to czasem nie gruba przesada?
nie zupelnie nie jest to zadna przesada... ten 1% zostawilem na wszelki wypadek jkaby ktos mi pokazal ekipę o ideach wolnościowych,wolnorynkowych ogolem konserwatywno liberalnych jak Nowa prawia JKM a bo tylko takie sa poglądy prawicowe jak juz pisalem ze 100 razy... dlatego reszta to ekipy lewicowe,komunisttyczne,centrolewicowe i faszyzujące czyli wlasciwie wszystkio to roznego rodzaju mutacje ''lewactwa''...
Aha. Patrzyłem z perspektywy tak zwanego klasycznego podziału.

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 10.05.2013, 13:48

no tak rozumiem ciebie ja tez kiedys zanim sie zainteresowalem tematami politycznymi bylem ''wyprany'' przez media i ksiązki ,ze np. neonazisci to ''skrajna prawica'' :D a jest zupelnie odwrotnie...

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 10.05.2013, 15:34

19w(E)stland68 pisze:nie zupelnie nie jest to zadna przesada... ten 1% zostawilem na wszelki wypadek jkaby ktos mi pokazal ekipę o ideach wolnościowych,wolnorynkowych ogolem konserwatywno liberalnych jak Nowa prawia JKM a bo tylko takie sa poglądy prawicowe jak juz pisalem ze 100 razy... dlatego reszta to ekipy lewicowe,komunisttyczne,centrolewicowe i faszyzujące czyli wlasciwie wszystkio to roznego rodzaju mutacje ''lewactwa''...
A to Nowa Prawica jest partią o ideach wolnorynkowych? :) Zamykając się na Unię Europejską (a to jedna z przesłanek partii JKM) rzeczywiście tworzy się totalnie wolny rynek :). Trochę realizmu. Prawica to w polityce pojęcie bardzo szerokie - patrząc na polską scenę to także i PiS przecież...

Odnosząc to do Włoch powiedz mi z jakiego wzoru matematycznego korzystałeś, że wyliczyłeś, że 99 % ekip, a nie np. 68,7 albo 93,4 %? Takie wyliczenia są absurdem chociażby z tego względu, że nie ma szans, by znać dokładną liczbę włoskich grup występujących na scenie. Poza tym jak chcesz przypisać taki Milan - do lewicy, prawicy czy apolityczny? Na Milanie za czasów prosperity było 6 czołowych grup:

FdL - lewacka
BRN - prawicowa, ale z czasem stali się apolityczni
Commandos Tigre - skrajna prawica
RAMS - skrajna prawica
Alternativa - apolityczni
Pit Bull - skrajna prawica

Tyle z tych ważniejszych, a tu masz pełen wykaz grup na Milanie jakie tam działały na przełomie lat 1980-2005:

[link]

Miażdżąca ilość. I teraz dodaj do tego resztę ekip, które w swoich strukturach miały też wielkie ilości grup o różnych (czasem skrajnie różnych) poglądach i wyciągaj nadal statystyczne twierdzenia na ten temat :). Sam chyba przyznasz, że to jest nie do obliczenia, bo wiele ekip same w sobie nie potrafią się nawet określić, a wiele z nich w ogóle ma wyjebane w jakieś podziały polityczne i działają tylko i wyłącznie na zasadzie przywiązania do swojego klubu.

Nam jest ciężko pojąć, że na zachodzie stadiony są mocno apolityczne - ludzie tam wyjebongo mają w jakieś podziały, układy itp. Zresztą tamte społeczeństwa tak zostały wyprane z kwestii podziałów prawicowo-lewicowych w latach 80-tych i 90-tych, że teraz dla bezpieczeństwa ogromna większość ekip deklaruje się jako właśnie apolityczne. Tacy BoySSan - niby skrajna prawica, skini itp - ale celtyka już nie uraczy się w ich oflagowaniu. A takie poglądy polegające na skrytym sympatyzowaniu z prawicą czy lewicą to o kant c**** można rozbić. Prawdziwym przejawem deklaracji politycznej są takie ekipy jak Ternana, Livorno, Lazio czy Roma, gdzie i swasty i celty i flagi z sierpem i młotem są mocno eksponowane.
Obrazek

awsd
Posty: 52
Rejestracja: 10.04.2012, 15:57

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: awsd » 10.05.2013, 17:32

19w(E)stland68 pisze:no tak rozumiem ciebie ja tez kiedys zanim sie zainteresowalem tematami politycznymi bylem ''wyprany'' przez media i ksiązki ,ze np. neonazisci to ''skrajna prawica'' :D a jest zupelnie odwrotnie...
Hmmm, nie zrozumiałeś mnie do końca.
Ja patrzę ze względu klasycznego podziału, nie dlatego, że nie znam alternatywnych podziałów, ale dlatego, że taki podział po prostu pasuje do tego o czym akurat była mowa.

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 11.05.2013, 13:53

plemplem81 pisze:
19w(E)stland68 pisze:nie zupelnie nie jest to zadna przesada... ten 1% zostawilem na wszelki wypadek jkaby ktos mi pokazal ekipę o ideach wolnościowych,wolnorynkowych ogolem konserwatywno liberalnych jak Nowa prawia JKM a bo tylko takie sa poglądy prawicowe jak juz pisalem ze 100 razy... dlatego reszta to ekipy lewicowe,komunisttyczne,centrolewicowe i faszyzujące czyli wlasciwie wszystkio to roznego rodzaju mutacje ''lewactwa''...
A to Nowa Prawica jest partią o ideach wolnorynkowych? :) Zamykając się na Unię Europejską (a to jedna z przesłanek partii JKM) rzeczywiście tworzy się totalnie wolny rynek :). Trochę realizmu. Prawica to w polityce pojęcie bardzo szerokie - patrząc na polską scenę to także i PiS przecież...

Odnosząc to do Włoch powiedz mi z jakiego wzoru matematycznego korzystałeś, że wyliczyłeś, że 99 % ekip, a nie np. 68,7 albo 93,4 %? Takie wyliczenia są absurdem chociażby z tego względu, że nie ma szans, by znać dokładną liczbę włoskich grup występujących na scenie. Poza tym jak chcesz przypisać taki Milan - do lewicy, prawicy czy apolityczny? Na Milanie za czasów prosperity było 6 czołowych grup:

FdL - lewacka
BRN - prawicowa, ale z czasem stali się apolityczni
Commandos Tigre - skrajna prawica
RAMS - skrajna prawica
Alternativa - apolityczni
Pit Bull - skrajna prawica

Tyle z tych ważniejszych, a tu masz pełen wykaz grup na Milanie jakie tam działały na przełomie lat 1980-2005:

[link]

Miażdżąca ilość. I teraz dodaj do tego resztę ekip, które w swoich strukturach miały też wielkie ilości grup o różnych (czasem skrajnie różnych) poglądach i wyciągaj nadal statystyczne twierdzenia na ten temat :). Sam chyba przyznasz, że to jest nie do obliczenia, bo wiele ekip same w sobie nie potrafią się nawet określić, a wiele z nich w ogóle ma wyjebane w jakieś podziały polityczne i działają tylko i wyłącznie na zasadzie przywiązania do swojego klubu.

Nam jest ciężko pojąć, że na zachodzie stadiony są mocno apolityczne - ludzie tam wyjebongo mają w jakieś podziały, układy itp. Zresztą tamte społeczeństwa tak zostały wyprane z kwestii podziałów prawicowo-lewicowych w latach 80-tych i 90-tych, że teraz dla bezpieczeństwa ogromna większość ekip deklaruje się jako właśnie apolityczne. Tacy BoySSan - niby skrajna prawica, skini itp - ale celtyka już nie uraczy się w ich oflagowaniu. A takie poglądy polegające na skrytym sympatyzowaniu z prawicą czy lewicą to o kant c**** można rozbić. Prawdziwym przejawem deklaracji politycznej są takie ekipy jak Ternana, Livorno, Lazio czy Roma, gdzie i swasty i celty i flagi z sierpem i młotem są mocno eksponowane.
KOMPLETNIE nie pojmujesz istoty rzeczy i tego co mialem na mysli.... Nowa prawica nienawidzi unii europejskiej i socjalizmu.po 2 gie prawica jest tylko jedna czyli wolnorynkowa i wolnosciowa.Niech kazdy robi jaki intyeres chce , sprzedaje co chce za ile chce i gdzie chce bez jebanych urzednikow , koncesji ,kontroli ,akcyz i innych czerwonych wymyslow... PIS nie ma NIC wpsolnego zprawicą..Pis ma bardziej socjalistyczny wrecz komunistytczny program od sld... upanstwowienie instytucji wysokie podatki, obowiazek ubezpieczen ,zasilki socjalne i taki tam pierdoly.. to,ze ktos ku*** chodzi do kosciola nie znaczy,ze jest prawicowcem. Co do mojego wpisu ,ze 99% ekip jest lewackich to chyba wyjasnilem jasno ,ze 1% zostawilem dla tego kto mi pokaze rzeczywiscie prawicową ekipe a nie faszystowska heheh jestem ''polskim Laziale'' ale ku*** nie uwazam ,zeby ekipa Lazio byla prawicową hehe faszysm to nie prawica:) to samo tyczy sie Milanu. Kazda z tych grup to lewactwo ale drobnymi roznicami w pogladach....

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: fluor » 11.05.2013, 14:31

To ja jestem lewakiem w takim razie. :) Taki liberalizm to fikcja i koniec państwowości. Jestem zdecydowanie przeciw doszczętnej grabieży majątku państwowego, na fali tego entuzjazmu wolnorynkowego rozsprzedano i zniszczono wiele zakładów, szczególnie tych sprzedanych "inwestorom zagranicznym". Nie znam państwa wolnościowego w takim razie. USA jest niby liberalne, tylko że rządzą tam bankierzy i lobby, które sterują społeczeństwem i politykami. Nawet im nie pozwolą ograniczyć sprzedaży broni wariatom, bo to biznes. Każą prowadzić wojny na całym świecie bo to biznes. I tak amerykanie zabijają się nawzajem, czasami dzieci kilkuletnie - bo przecież im wolno, więcej ich ginie rocznie z własnych rąk, niż od tej pseudowojny z terroryzmem, którą sami sobie przygotowali. Zresztą nie ma wolności przez coraz częstsze patenty. Wszystkie ideologie polityczno-gospodarcze to utopia. :) Ten ich wolny rynek rozjebał gospodarkę na pare lat, podobnie było z komunistami. Polityka gospodarcza musi być elastyczna i ideologie sobie można wsadzić w tyłek. ;) Pod tym względem nie ma czego wiązać z kibicowaniem. Z kibicowaniem wiążą się światopoglądy i akceptowanie danych subkutur, a nie to czy jesteś za podatkiem VAT 5% czy 20%.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 11.05.2013, 21:30

To jest oczywiste, ale nie wiem, czy kibic Władców Torunia to pojmuje, skoro sam tutaj rozpoczął takową dyskusję. W świecie kibicowskim jest uproszczenie - prawicowcy to ludzie w jakiś sposób związani z subkultura skinheads i ich poglądami pronarodowymi (rasizm, nacjonalizm - wiele tu można podpiąć ideologii, czasem nawet sprzecznych :), ale wciąż prawicowych), lewicowcy to ludzie spod znaku anarchistów chcący nie wiadomo czego - niby walczących przeciwko systemowi, ale przecież gdyby nie ten system nie byłoby socjalu (zasiłki itp), więc oni zdechliby w takim nihiliźmie jako pierwsi. Lewakom można też przypisać umiłowanie do legalizacji narkotyków (bo to było motywem przewodnim paru opraw również) i takie tam jakieś dziwne dążenia nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co. Apolityczność to trend, który zalał większość kibicowskiej Europy. Ekipy takie jak chociażby St. Pauli, Ternana czy Livorno w moim odczuciu robią to czysto na przekór. Gdyby poczuli prawdziwy socjalizm, któremu rzekomo hołdują prędko zmieniliby zdanie. Charakterystyczna rzecz - dlaczego we wszystkich krajach postsocjalistycznych na trybunach zdecydowanym trendem jest prawicowość - czy skrajna czy umiarkowana? Pytanie retoryczne oczywiście...
Obrazek

Uliczny Oprych
Posty: 13
Rejestracja: 12.05.2011, 14:04
Lokalizacja: NH

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Uliczny Oprych » 12.05.2013, 01:35

plemplem81 pisze:To jest oczywiste, ale nie wiem, czy kibic Władców Torunia to pojmuje, skoro sam tutaj rozpoczął takową dyskusję. W świecie kibicowskim jest uproszczenie - prawicowcy to ludzie w jakiś sposób związani z subkultura skinheads i ich poglądami pronarodowymi (rasizm, nacjonalizm - wiele tu można podpiąć ideologii, czasem nawet sprzecznych :), ale wciąż prawicowych), lewicowcy to ludzie spod znaku anarchistów chcący nie wiadomo czego - niby walczących przeciwko systemowi, ale przecież gdyby nie ten system nie byłoby socjalu (zasiłki itp), więc oni zdechliby w takim nihiliźmie jako pierwsi. Lewakom można też przypisać umiłowanie do legalizacji narkotyków (bo to było motywem przewodnim paru opraw również) i takie tam jakieś dziwne dążenia nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co. Apolityczność to trend, który zalał większość kibicowskiej Europy. Ekipy takie jak chociażby St. Pauli, Ternana czy Livorno w moim odczuciu robią to czysto na przekór. Gdyby poczuli prawdziwy socjalizm, któremu rzekomo hołdują prędko zmieniliby zdanie. Charakterystyczna rzecz - dlaczego we wszystkich krajach postsocjalistycznych na trybunach zdecydowanym trendem jest prawicowość - czy skrajna czy umiarkowana? Pytanie retoryczne oczywiście...
Moim skromnym zdaniem zbyt uprościłeś temat.Jeżeli chodzi o "prawicowość" subkultury skinhead na stadionach,to przecież na St.Pauli też chodzą skinhead tylko z pod znaku sharp(tylko niech mi zaraz ktoś "kumaty" nie wyskoczy z tekstem że to lewaki).
Co do Livorno to kupa.Jak ktoś wielbi wójka Stalina to ma nierówno pod czaszką.
Odrębną kwestią jest w dzisiejszych czasach wrzucanie przez niektórych do jednego worka socjalitów i komunistów.Ktoś kto w miarę interesuję się historią wie kto kogo mordował.
A zwolennikom "nowej prawicy" Korwina mogę tylko pogratulować pomysłów na nasze państwo i gospodarkę.Mam nadzieję,że nie dorzyję tych czasów.

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 12.05.2013, 01:54

nie no ludzie nie mozna mowic ,ze cos jest czarne jak jest biale i na odwrot ku*** hehehe LEWICOWOSC to socjale,podatki ,wtracanie sie panstwa do zycia prywtanego ludzi ,''opieka'' nad biednymi kosztem ludzi ,ktorzy sa kreatywni i do czegos doszli dopierdalajac im podatki , karzac placic podatek dochodowy (place z ato,ze mam prace heheeh) ,zeby nieroby jebane sobie przechlaly lub przecpaly kase z socjali i innych pseudo rent.. ale to temat rzeka ..ciekzo sie dyskutuje zludzmi,ktorzy uwazaja ze narodowy socjalizm faszyzm to prawica hahaha a lewica to anarchisci,ktorym o nic nie chodzi hehehehe i nie maja pojecia na temat podstawowych zagadnien politycznych...dlatego wlasnie demokracja jest tak chujowym system i tak sie nam ''wspaniale'' zyje bo glosuja ludzie,ktoirzy nie powinni miec nawet prawa do glosowania bo po prostu bredzą... rownie dobrze moge nazwac ferrari polonezem skoro wy uwazacie ,ze faszysci to prawica heheeh
co do USA to tam od 100 lat juz prkatycznie zanika wolny rynek a to , ze stany staly sie tak poteznym panstwem zawdziecza tylko i wylacznie prawdziwemu kapitalizmowi ,ktory panowla tam pod koniec 19 wieku i na pocztaku 20 stego. (nie mylic tu tego z korporacjonizmem, zydowskimi bankami i wojnami , na ktirych zbija sie kase bo to sie ma jak gowno do wiatraka)
odnosnie pana oprycha -to mam nadzieje,ze dozyje czasow kiedy takie glaby nie beda mialy prawa do glosowania i ktos w koncu sila w tym panstwie wprowadzi wlasnie pomysly nowej prawice,ktore natychmiast by nas postawily na nogi. mam nadzieje,ze dozyje czasow kiedy panstwo nie bedzie mi wsadzac lapy do kieszeni po moje ciezko zapracowanego pieniadze ,zeby oddac je henkowi kowalskiemu- ze dozyje czasow kiedy zaloze firme jaka chce i bede sprzedawal towar gdzie chce i dokad chce i za ile chce - ze dozyje czasow kiedy sam zdecyduje czy cche byc ubezpieczony lub tez nie- ze dozyje czasow kiedy wypierodli sie 90% urzednikow zbednych -ze dozyje czasow kiedy cena paliwa bedzie miala tyle ile rzeczywiscie powinna kosztowac czyli max 3 zl..dlugo by pisac ale po co i tak nie zrozumiecie hehe niestety elektorat nowej prawicy to ludzie z najwyzsza srednia iq dlatego tez poparcie jest niezodawalajace bo ludzie w wiekszosci to debile... tyle o polityce bez odbioru w tym temacie bo mamy tu pisac o innych sprawach.

Krzysiek74
Posty: 25
Rejestracja: 29.01.2013, 13:45

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Krzysiek74 » 12.05.2013, 10:07

Nasi przyjaciele(jestem fanem Fiorentiny) z Hellas Verony mieli wczoraj wyjazd na ważny mecz z Juve Stabia.Gospodarze próbowali się z nimi spotkać
[link]

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 12.05.2013, 11:18

Uliczny Oprych celowo to zrobiłem, bo polityka na stadionach generalnie do takiego uproszczenia się właśnie sprowadza i nie chciałem dalej ciągnąć bezsensownego wątku pana z muszką i poglądów politycznych jego partii tudzież przekomarzań co jest prawicą skrajną, co umiarkowaną, a co prawicą lewicującą (mistrzostwo świata). Te opowieści drzewa sandałowego kolegi z Torunia nie przystają kompletnie do tematu, bo przecież nawet jak jakaś ekipa idzie w politykę, to nie interesuje ich temat wysokości VATu czy nałożenie embarga na towary z Kuby. Władca Torunia za daleko się posuwa w swoich dywagacjach, zupełnie rozbijając temat.

Krzysiek74 - napisz mi jak wygląda obecnie temat na Fiorentinie. CAV rozwiązało się, nie widać następców - czy wiesz coś więcej w temacie? Fiorentina zaczyna ponownie coś znaczyć na scenie piłkarskiej we Włoszech, więc czy nie ma tam zapędów w stronę akceptacji Tessery przez ogół kibiców? I jeśli tak, to kto miałby tą Tesserę akceptować, skoro ekipy tam nie ma żadnej, bo CAV skupiała w sobie największych zakapiorów? Jeśli masz tam znajomości u ludzi z Florencji i udałoby Ci sie zdobyć informacje, daj znać. Ciekawi mnie to, bo Fiorentina to jedyna ekipa z wielkich, które właściwie na samym starcie uciśnień politycznych wywiesiła białą flagę (czy słusznie czy nie, nie mnie to oceniać).

Nowości:
Livorno-Brescia
[link]

Napoli-Inter
[link]

Juventus-Palermo
[link]
[link]

Ta sektorówka z liczbą 31 świadczy o ciężkiej chorobie psychicznej kibiców Juventusu. Ich oficjalna liczba mistrzostw wynosi 29.
Obrazek

awsd
Posty: 52
Rejestracja: 10.04.2012, 15:57

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: awsd » 12.05.2013, 16:12

plemplem81 pisze: Ta sektorówka z liczbą 31 świadczy o ciężkiej chorobie psychicznej kibiców Juventusu. Ich oficjalna liczba mistrzostw wynosi 29.
Kibice (oraz klub, piłkarze, którzy grali wtedy (04-06) w Juventusie) twierdzą, że ich oszukano i są ku temu powody, więc nie owinno być dziwne, że tak wyraźnie manifestują tę ilość o 2 większą od oficjalnej ilości.

Krzysiek74
Posty: 25
Rejestracja: 29.01.2013, 13:45

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Krzysiek74 » 12.05.2013, 17:19

plemplem81 postaram sie o jakieś wieści dla Ciebie bo kibolem nie jestem a kibicem znad Wisły od lat Violi i bywam na meczach z polskimi fan klubem ale z Włochami mamy dobre znajomości i postaram się coś w temacie dowiedzieć bo temat mnie również zaciekawił.
Dzisiejsza choreografia z Curvy Fiesole czyli sektora zagorzałych fanów Fiory
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Ba7KPqdRek

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 12.05.2013, 21:18

ostatnio zauwazylem ,ze na livorno dlugo nie pojawil sie zaden komunistyczny trans ani fana...hehe brygada stalina sie rozpadla to i zniknelo to scierwo z trybun....

Krzysiek74
Posty: 25
Rejestracja: 29.01.2013, 13:45

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Krzysiek74 » 13.05.2013, 07:49

Co do dopingu to wygląda to obecnie mniej więcej tak jak na flimie z poprzedniego sezonu z meczu z Parmą
http://www.youtube.com/watch?v=a71De8qB ... oBqlbEWN4g
Na wyjazdy Fiołki jeżdzą w liczbach przyzwoitych mimo rozwiązania CAV ale co tematu Tessere info jeszcze nie mam od Włochów ale jak coś będę wiedział napisze

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 13.05.2013, 11:22

owszem jezdza.. ostatnio na sienie tez ich bylo duzo ale sklad z ''naszego'' punktu widzenia kompromitujący..stare babcie , dzieciaki duzo lasek -po prostu zwyczajni kibice.. doping i mlyn znowu sie zapelnil z prostej przyczyny -dobre wyniki sportowe (pomijajac mecz z juve gdzie zawsze jest pelno na violi)...

Krzysiek74
Posty: 25
Rejestracja: 29.01.2013, 13:45

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Krzysiek74 » 13.05.2013, 15:21

19w(E)stland68 pisze:owszem jezdza.. ostatnio na sienie tez ich bylo duzo ale sklad z ''naszego'' punktu widzenia kompromitujący..stare babcie , dzieciaki duzo lasek -po prostu zwyczajni kibice.. doping i mlyn znowu sie zapelnil z prostej przyczyny -dobre wyniki sportowe (pomijajac mecz z juve gdzie zawsze jest pelno na violi)...
Co do młyna to mylisz się bo na Fiesole zawsze jest dużo ludzi nawet jak poprzedni sezon broniliśmy się przed spadkiem.
Rok temu byliśmy na meczu z Chievo.Widzów mało jak na Artemio bo około 15 tysięcy ale Curva Fiesole wypełniona najliczniej :)
Mecze z Milanem,Juve,Interem czy Romą zazwyczaj poniżej 30 tysięcy frekwencja nie spada.Na pozostałych również nie jest najgorzej nie pamiętam by poniżej 15 było w ostatnich latach na ligowym meczu w Firenze.

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 13.05.2013, 20:55

Krzysiek - czy możesz o tej oprawie Fiorentiny cos więcej powiedzieć? O co lotto z hasłem Tucano (czy to coś związanego z Toskanią?)?

Obrazek
Obrazek

Krzysiek74
Posty: 25
Rejestracja: 29.01.2013, 13:45

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: Krzysiek74 » 14.05.2013, 13:18

plemplem81 Tucano to grupa kibiców i takie mają logo.

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 16.05.2013, 11:25

[link] nastepne k**** ,komunistyczne scierwo chyba przybija tessere... brigada stalina powraca..?????heh

z okolicy
Posty: 67
Rejestracja: 22.03.2011, 17:58

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: z okolicy » 17.05.2013, 14:18

http://www.ultras-tifo.net/photo-news/1 ... 52013.html
Dla tych co mówią że ruch Ultras umarł, w niższych ligach można trafić na ciekawe mecze w tamtym roku byłem na kilku meczach na kilku takich klimat i stadiony miodzio. Polecam wszystkim fanom Calcio:)

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 18.05.2013, 00:44

ruch ultras we wloszech nie umarl i nigdy nie umrze.. po prostu teraz troszke podupadl poprzez restrykcje...ale ostatnio jest coraz lepiej i powoli sie to odradza... nigdy juz pewnie nie bedzie jak bylo ale bedzie na przywozitym solidnym poziomie.... mentalnosci narodu sie nie pokona zadnymi restrykcjami...

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 18.05.2013, 11:53

Avellino już wcześniej miało kartoniadę na meczu z Nocerina 25 marca:

Obrazek

A tu Avellino w meczu pieczetujacym awans na wzjezdzie na Catanzaro

Obrazek

Pisa tez ostatnio z oprawa na meczu u siebie, choragiewki w klubowych barwach na caly mlyn.

Jak juz takie klimaty mamy na tapecie to w zeszlym roku ekipa Bad Boys Monopoli obchodzila 25 lat istnienia

http://www.youtube.com/watch?v=CUqrtkxn5pA

Pewnie ze tam sie dzieje oprawy umie kazdy robic. Tyle ze tam wymarl calkowicie duch wyjazdowo awanturniczy wiec ciezko przy takim czyms mowic o przyzwoitym solidnym poziomie. Dopoki nie bedzie wyjazdow na wielka skale, to kibicowsko Wlochy sa w stanie smierci klinicznej.
Obrazek

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 21.05.2013, 12:16

w weekend Cesena trafiona przez Bologne. Bologna wyjebuje im fane ...

plemplem81
Posty: 710
Rejestracja: 27.12.2011, 10:14

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: plemplem81 » 21.05.2013, 21:08

Główna banda Ceseny WEISS SCHWARZ BRIGADE i wszystkie pomniejsze zresztą też nie akceptują Tessery i nie jeżdżą na wyjazdy. A na meczach u siebie nie wieszają flag.

Napisz jaką im tą flagę wyjebali? Bo jak jakimś dzbanom bezekipowym z jakiegoś fc, to nawet nie warto tego tutaj wrzucać, tam takich krojeń jest pełno.
Obrazek

19w(E)stland68
Posty: 259
Rejestracja: 16.06.2011, 14:05

Re: WŁOSKA SCENA KIBICOWSKA

Post autor: 19w(E)stland68 » 22.05.2013, 01:58

''pezza wsb cesena rubata dai bolognesi '' mam fotke ale nie chce mi sie zaladowac... trafili ich nie wiem jak nie bylo mnie tam..heh info wiarygodne...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości