Legendarni kibole

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
korniszonek
Posty: 12
Rejestracja: 13.09.2016, 22:20

Re: Legendarni kibole

Post autor: korniszonek » 22.11.2016, 16:53

ze zródel zbliżonych do samego zainteresowanego wiem że było inaczej niż wiekszosc sądzi ale jaka była prawda wie tylko kilka osób, Indiana nie mialem okazji poznac bo kiedy ja zaczynałem swoją przygode niedlugo potem padla zgoda z [Z], czy był legendą trudno powiedziec ale napewno legendy o jego umiejetnosciach krązyly i krazą po Jastrzębiu do dziś, rozbawila mnie sytuacja z meczu sprzed lat (nie pamietam z kim), ekipa ktora przyjechala do Jastrzebia wywiesiła trans "nam to w głowach sie nie mieści Indian sprzedał a wciąż jezdzi" (nie jestem pewny czy dokladnie tak to szlo)



PawelRm
Posty: 166
Rejestracja: 09.03.2007, 22:14
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Legendarni kibole

Post autor: PawelRm » 25.11.2016, 02:44

Cziko pisze:Co do wariatow z Motoru to wtedy czyli lata 94-01 do najwiekszych nalezeli Siwy,Maxio,Flacha,Czajnik,Hitler i gosc ktory znokautowal Uszola na meczu reprezentacji w Zabrzu niepamietal jak sie nazywal wtedy to byl rok bodajze 95.
Hitler to gość z wytatuowaną swastyką z Dziesiąte w Lublinie ? jeżeli tak to ktoś wie czy jeszcze żyje czy już kompletnie "odpłynął" ?
ML

Bażant
Posty: 189
Rejestracja: 20.08.2015, 16:43

Re: Legendarni kibole

Post autor: Bażant » 30.11.2016, 22:45

Pietruch na Arce to legenda?

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Legendarni kibole

Post autor: nisc » 30.11.2016, 23:17

zależy kto pyta ;-) i kto odpowiada...
TYBET JEST SERBSKI

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: Legendarni kibole

Post autor: whiskey » 01.12.2016, 02:22

Radar, Kazek z GKS-u Katowice legendy czy bujdy ?

czajnik_widzew
Posty: 54
Rejestracja: 16.02.2014, 19:07

Re: Legendarni kibole

Post autor: czajnik_widzew » 06.12.2016, 10:51

Uszol, legenda Kolejorza i jego patriotyczne tatuaże

Obrazek

Edward1488
Posty: 215
Rejestracja: 22.01.2013, 14:04

Re: Legendarni kibole

Post autor: Edward1488 » 06.12.2016, 11:47

Czajnik z Widzewa, legenda czy nie? Wiekszosć twierdzi, ze legenda, ale internetowa.

Oldfreak
Posty: 308
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: Legendarni kibole

Post autor: Oldfreak » 06.12.2016, 13:09

I co na to Peja?Zawsze się chował za jego plecami?

kibic75
Posty: 185
Rejestracja: 28.04.2013, 16:27

Re: Legendarni kibole

Post autor: kibic75 » 06.12.2016, 15:23

Oldfreak pisze:I co na to Peja?Zawsze się chował za jego plecami?
Uważasz,że Peja to był jakiś wielki wyjazdowiec,stojący zawsze za Uszola plecami?Nie wiem po co w ogóle przytaczasz tu ksywe tego rapera.

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Legendarni kibole

Post autor: Red power » 06.12.2016, 17:03

https://www.youtube.com/watch?v=N5pE0qhpExw

Nowy wywiad z Uszolem.

To,że jest legendą nie podlega dyskusji ale mnie dziwi to,że w wywiadach się odcina od chuliganki i tak jakby trochę się wstydził tego.Ogólnie niechętnie mówi na te tematy tak jakby to było kiedyś tam i nie chce mieć z tym nic wspólnego już.

whiskey
Posty: 650
Rejestracja: 22.02.2010, 13:04

Re: Legendarni kibole

Post autor: whiskey » 06.12.2016, 17:25

Odniosłem podobne wrażenie, jeszcze na siłę te trudne słowa wprowadza żeby się wybielić maksymalnie :)

walka__o_przetrwanie
Posty: 294
Rejestracja: 07.12.2015, 01:24

Re: Legendarni kibole

Post autor: walka__o_przetrwanie » 06.12.2016, 18:31

czajnik_widzew pisze:Uszol, legenda Kolejorza i jego patriotyczne tatuaże

Obrazek
A ty co z Widzewskiej antify ?

HertaBe
Posty: 19
Rejestracja: 20.10.2016, 01:52

Re: Legendarni kibole

Post autor: HertaBe » 06.12.2016, 22:48

Uszol niewątpliwie jest jedną z czołowych postaci Lecha. Nie zwracałbym większej uwagi na to jakie ma dziary, bo "dawno i nie(prawda)". Mimo wszystko ciężko się patrzy, jak robi z siebie jutubera i odpala kamerkę w KFC, gdzie sobie coś tam podjada z kolegą i pierdoli w sumie o niczym. Wspomnienia w formie pisanej na pewno byłyby ciekawe, bo poprawiłyby to odpowiednie osoby i skleiły w jedną, solidną całość ale Uszola zaczyna być za dużo. Nie wspominając o tym, że wielu legendarnych kiboli nie wpadłoby na pomysł, żeby nawet swoje zdjęcie w neta wrzucić ale o gustach się nie rozmawia.

potwierdzoneinfo
Posty: 113
Rejestracja: 25.02.2016, 10:44

Re: Legendarni kibole

Post autor: potwierdzoneinfo » 07.12.2016, 10:13

walka__o_przetrwanie pisze:
czajnik_widzew pisze:Uszol, legenda Kolejorza i jego patriotyczne tatuaże

Obrazek
A ty co z Widzewskiej antify ?


a ty ku*** to uważasz, że trzeba być z jakiejś zjebanej antify, żeby cisnąć nazioli i innych gamoniów jarających się hitlerem, socjalizmem, hessem, czy innym ścierwem?
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY ! ! !

JP90%
Posty: 271
Rejestracja: 10.09.2016, 14:37

Re: Legendarni kibole

Post autor: JP90% » 07.12.2016, 11:07

Wyborcze psy czytają to forum :) Już artykuł jest na wiadomy temat :)

"Uszol", kibol z tatuażem Waffen SS, pozytywnym bohaterem publicznego Radia Merkury

Rafał Dąbrowski, ps. "Uszol" - były szef kiboli Lecha Poznań, który na ramieniu wytatuował sobie symbol hitlerowskiej formacji Waffen SS - został bohaterem audycji w publicznym Radiu Merkury, finansowanym m.in. z abonamentu.

"Wywiad z chuliganem" to jedna z nowości jesiennej ramówki Radia Merkury, wprowadzonej pod wodzą nowego prezesa Filipa Rdesińskiego, byłego kandydata PiS na posła i radnego sejmiku. Program, prowadzony przez Piotra Lisiewicza, publicystę "Gazety Polskiej", to wspólna produkcja Merkurego z prawicową TV Republika. Nagranie można oglądać na stronie publicznej rozgłośni.

Przyjazna pogawędka dawnych znajomych z kibolskiej trybuny

W ostatni weekend gościem Lisiewicza był Rafał Dąbrowski, ksywa "Uszol", jeden z twórców bojówki Lecha Poznań, która biła się w tzw. ustawkach z kibolami innych drużyn. Ponad 20 lat temu, na poznańskim dworcu, "Uszol" obrzucił kamieniami pociąg z kibicami z Łodzi. Pobił też zatrzymującego go policjanta. Później policja zatrzymała go m.in. za handel narkotykami i kierowanie grupą przestępczą.

Lisiewicz nie wchodzi jednak w rolę dociekliwego dziennikarza, który próbuje czegokolwiek dociec. Wywiad z "Uszolem" to raczej przyjazna pogawędka dawnych znajomych z kibolskiej trybuny.

- Był 1989 r., skończyła się komuna. Milicja Obywatelska znalazła sobie nowego wroga: mrożących krew w żyłach stadionowych chuliganów. Ze mną najgorszy z tych chuliganów. Człowiek, którym matki straszyły dzieci - tak zaczyna rozmowę Lisiewicz.

Przez kolejne trzy kwadranse panowie wspominają lata 90. Jak siedzieli w barze na osiedlu Kopernika "w siedmiu chłopa przy wodzie, żeby ich pani stamtąd nie wyp...". Jak w pierwszy dzień wiosny na Starym Rynku stały radiowozy na uliczkach i nagle "padła trwoga, bo przyszedł » Uszol «".

- Zawsze miałem przerąbane, bo byłem wielki - opowiada Rafał Dąbrowski. Wspomina, że jeszcze w szkole musiał uznać wyższość innych, ale potem to się zmieniło. - Rozdawałem karty i ustawiałem szachy na szachownicy - mówi "Uszol".

- Byłeś naszym wodzem - wypala Lisiewicz, nawiązując do kibolskich zamieszek z lat 90.

- Proszę znaleźć nastolatka, który zrobił tyle, co ja - odpowiada "Uszol".

Potrafił ku przestrodze spoliczkować innych kiboli

Gospodarz i jego gość nie wchodzą jednak w szczegóły. Przypomnijmy zatem, że "Uszol" słynął z agresywnego dopingu. Osoby, które niezbyt aktywnie śpiewały ku czci Lecha, potrafił ku przestrodze innych kiboli publicznie spoliczkować. Budził respekt: dwa metry wzrostu i 130 kg wagi. Na prawym ramieniu wytatuował sobie niemieckiego żołnierza, a na lewym - symbol hitlerowskiej formacji Waffen SS.

Pod koniec lat 90. szefowie Lecha Poznań przekonali umiarkowanych szalikowców, że zadymy i zamykanie stadionu mogą doprowadzić do katastrofy klubu. Lech dogadał się z nimi w sprawie spokoju na trybunach, przedstawiciele szalikowców zaczęli przenikać do klubu, a lider ekstremy "Uszol" wycofał się z czynnego kibicowania.

- Nie jestem bez skazy - przyznaje "Uszol" w rozmowie z Lisiewiczem. Potem dementuje, jakoby pobił rapera Liroya i walczył z "Pudzianem". To akurat nie byłoby wielkim zaskoczeniem, bo "Uszol" odnalazł się na ringach brutalnych walk MMA, często toczonych w klatkach, w których dozwolone są niemal wszystkie chwyty. W jednym z wywiadów wspominał, że tą pasją zaraził się w więzieniu.

Lisiewicz nie drąży jednak żadnego z tematów, które na jego bohatera rzucałyby cień. Nie ma kłopotliwych pytań o konflikty z prawem czy tatuaż z Waffen SS. "Uszol" może mówić, co chce i ile chce. A rozmowę przerywają zdjęcia z kibolskich zadym.

Na koniec dowiadujemy się jeszcze, że "Uszol" miał być pierwszym gościem programu "Wywiad z chuliganem", lecz na udział w nim nie pozwolił mu "splot wydarzeń".

Były prezes radia: To nie jest audycja misyjna

Na naszą prośbę program obejrzał Piotr Frydryszek, były prezes Radia Merkury.

- Nie ma żadnego uzasadnienia, by taki program pojawił się na antenie Polskiego Radia, który utrzymują słuchacze z abonamentu. To pogawędka dwóch facetów przy kuflu piwa, a nie audycja misyjna radia publicznego. W tej rozmowie nie ma żadnej merytorycznej treści - ocenia Frydryszek.

I dodaje: - Gdyby gość programu opowiadał na przykład, że postanowił zmienić swoje chuligańskie życie, moglibyśmy znaleźć jakieś uzasadnienie dla tej audycji. Ale w tym przypadku nie ma o tym mowy. Gdyby taki program pojawił się w stacji komercyjnej, powiedziałbym, że to sprawa właściciela. Ale to jednak Polskie Radio.

https://www.facebook.com/poznanwyborcza ... 7500508790

cała jebana wybiórcza. oczywiście wstęp, który ma uświadomić leminga czytającego, czyli Uszol->kibol->tatuaż->faszysta>dziennikarz->PiS->koledzy....

Przecież tatuaży nie było widać więc co ich obchodzi co tam ma na ciele? Niedawno ich idolem był gwałciciel,bandzior itd. nie jaki Masa, który ujawnił w szeregach Legii swojego byłego kolegę. Wtedy każdy chciał przeprowadzać wywiady z Masa i to było ok, a tu juz nie jest ok bo obaj (dziennikarz,Uszol) nie mają takich poglądów jakie chce widzieć wszędzie Wybiórcza

lobik
Posty: 358
Rejestracja: 01.11.2014, 12:12

Re: Legendarni kibole

Post autor: lobik » 07.12.2016, 11:55

Nie ma się co spuszczać nad "gównem wybiórczym". Dni tej kurewsko-żydowskiej gazety, gdzie większość pracowników pochodzi ze związków kazirodczych, są POliczone. A na koniec wbijemy jeszcze h*** w ich grób.
"...nie pozwól Matko, by szargał Cię semicki pies.."

magura
Posty: 81
Rejestracja: 10.07.2015, 11:32

Re: Legendarni kibole

Post autor: magura » 07.12.2016, 14:00

lobik - za 20 lat powstanie temat "legendarni net kibole" - już pracujesz na swoja legendę. Bardzo mocny wpis, nie każdy by się odważył tak zaatakować.

M.1906
Posty: 412
Rejestracja: 27.02.2007, 11:39

Re: Legendarni kibole

Post autor: M.1906 » 07.12.2016, 23:32

Niektórzy użytownicy są tu tak zjebani,że za chwilę z Uszola zrobią nic nie znaczącego leszcza,bo ma dziare ss,dramat ku***,dramat.
0,75 l. pisze:Ja Ci powtarzam jeszcze raz,ze nie trzeba sie bac arabow,murzynow w Polsce,bo oni nie przyjada.Gadalem z nimi i oni nawet nie wyobrazaja sobie czegos takiego,zeby do Polski jechac,bo po c***.

JP90%
Posty: 271
Rejestracja: 10.09.2016, 14:37

Re: Legendarni kibole

Post autor: JP90% » 08.12.2016, 08:02

​Dlaczego zaprosiłem Uszola do „Wywiadu z chuliganem”. Odpowiedź na atak Wyborczej
[link]

extremalny_korbelis
Posty: 134
Rejestracja: 14.10.2011, 19:37

Re: Legendarni kibole

Post autor: extremalny_korbelis » 08.12.2016, 09:53

Wczoraj na meczu Legii wisiał duży transparent "Pinoczet wracaj do zdrowia".
Czy to legendarna postać na trybunach wojskowych?
Skarżyć nie wolno, kapować nie wolno, ODEGRAĆ SIĘ WOLNO!

GKS K Oberschlesien
Posty: 2
Rejestracja: 15.12.2016, 22:06

Re: Legendarni kibole

Post autor: GKS K Oberschlesien » 17.12.2016, 23:09

W latach 80-90 legenda kibolska, wywodzaca sie z Katowickiej Gieksy na pewno byl Hans,znany w calej Polsce ,mimo wtedy niezbyt licznej,ale konkretnej ekipy wyjazdowej ,byl to czlowiek prawie niezniszczalny a na pewno nie wiedzacy co to strach ,ilosc zadym, solowek ,tudziez wyjsc samemu na parunastu przeciwnikow jest nie do zliczenia,a zaznaczyc trzeba ze gabarytowo nie szokowal--jakies 175cm i gora 85kg ,nie trenujacy zadnych sztuk walki,po prostu samouk ,ale stal zawsze w pierwszym szeregu i prawie nigdy nie zdazalo sie zeby uciekal ,zeby go pokonac trzeba go bylo zostawic nietomnego...od dluzszego czasu juz niestety nieaktywny i podobno w fatalnej formie...

skoczow
Posty: 133
Rejestracja: 27.10.2014, 13:39

Re: Legendarni kibole

Post autor: skoczow » 17.12.2016, 23:29

czajnik_widzew pisze:Uszol, legenda Kolejorza i jego patriotyczne tatuaże

Obrazek

Te symbole to przede wszystkim dla Skinów rasizm i White Power gdzie w Polsce w latach 90 bylo to normalnością rasizm to nie znaczy byc anty Polakiem.

Gonzales88
Posty: 30
Rejestracja: 16.11.2016, 14:51

Re: Legendarni kibole

Post autor: Gonzales88 » 24.12.2016, 19:07

SzczeryDoBólu pisze:Nie pierdolmy i nie nawijajmy makaronu na uszy - SS to radykalny nazisim a nie żaden rasizm, bo rasa zółta jakoś im nie przeszkadzała w porozumieniu Berlin - Rzym - Tokio. Przypomnieć, co nazizm myślał o Słowianach?
Mistrzostwem jest bowiem wmówienie milionom ludzi, że nazizm był prawicowy. Flaga była czerwona, Goering wprowadził plan 4-letni, cała gospodarka była centralnie sterowana, przywódca i jego partia byli skrajnymi antyklerykałami mówiącymi głośno, że robią socjalistyczną rewolucję, NSDAP to przecież robotnicza partia Niemiec, Gestapo zaś było czystą kopią NKWD.

Naprawdę śmiać się chce, gdy się słyszy, że Hitler, który nienawidził konserwatystów, Kościoła, walczył z paleniem papierosów i nie jadł mięsa, a dziś byłby klasycznym przykładem lewackiego euroentuzjasty, miał być prawicowcem.

PW2014
Posty: 121
Rejestracja: 06.01.2014, 13:26

Re: Legendarni kibole

Post autor: PW2014 » 25.12.2016, 20:14

Nazizm to skrajna lewica - Narodowy Socjalizm. Analogicznie do komunizmu.

Rob1974
Posty: 68
Rejestracja: 18.03.2007, 14:04

Re: Legendarni kibole

Post autor: Rob1974 » 26.12.2016, 07:21

Śmiać się chce jak analiz symbolik i dziar dokonują ludzie, którzy nie znali realów z początku lat 90-tych...Podstawą było wywołanie szoku i strachu u przeciwnika. Koniec z mojej strony i Wesołych świąt.
hulali po polu i pili...

Jakop
Posty: 95
Rejestracja: 20.07.2011, 01:48

Re: Legendarni kibole

Post autor: Jakop » 27.12.2016, 19:11

[link] Widzicie kto tu stoi i z kim? Wiecie co ustalili?
Po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego na jego pogrzebie w Krakowie przybył Herman Goering. W Niemczech flagi spuszczono do połowy, w Berlinie została odprawiona msza żałobna gdzie były wszystkie najważniejsze osoby w państwie. To teraz co? Zaczniecie cisnąć po naszym Marszałku Józefie Piłsudskim?? Gdyby Józef Piłsudski nie zmarł w 1935 roku, to bądźcie pewni wielcy znawcy historii że Polska razem z 3 Rzeszą runęła by na ZSRR. Jebiecie nazioli ta? A wiecie że po stronie Hitlera nie były tylko Niemcy i Austria? Ale także: Czechosłowacja, Finlandia, Włochy, WĘGRY, Chorwaci, Rumuni, kraje nadbałtyckie. Na Węgrzech z tego co wiem (głowy w tym przypadku nie dam). To żołnierze Węgierscy którzy tłukli się z Komuchami u boku 3 Rzeszy są uznawani przez wielu za bohaterów. To co zaczniecie teraz j**** Węgierskich braci??

Przez to że nasz Minister spraw zagranicznych Józef Beck popełnił FATALNY błąd podpisując sojusze z Anglią i Francją (kto z was wie że jego najbardziej zaufanym doradcom wówczas był sowiecki agent?) doszło do tego że staliśmy się chłopcem do bicia. I zamiast z Niemcami iść na Komuchów i na kurwe Stalina to wykrwawiliśmy się między sobą, doszło do tragicznych zbrodni i wydarzeń.. I pewnie dlatego wielu z was tak to boli. Mnie też to boli, ale nie zmienia to faktu że widząc gościa w dziarze "SS" albo "Tottenkopf" to myślę że gościowi chodzi o ideologię i wspólną walkę przeciwko Komunie i żydostwu tak jak podczas 2 wojny światowej gdzie pośród tych krajów które wymieniłem zabrakło nas Polaków..

Takie czasy straszne nastały że wysypuje się w internecie wiadra pomyj na zasłużonych kibiców którzy zrobili kawał dobrej roboty tylko dlatego że mają dziarę z SS, a toleruje się murzynów,arabów w swoich ekipach...

Tyle z mojej strony (no chyba że ktoś zacznie się niemiłosiernie spinać i obrażać jak to tu na forum mają obecnie użytkownicy w zwyczaju :) ) Pozdr! 14/88! (88 spostrzeżeń Davida Lane, lewacki pomiocie).

ChP
Posty: 50
Rejestracja: 24.05.2016, 17:13

Re: Legendarni kibole

Post autor: ChP » 27.12.2016, 22:20

Jakop pisze:[link] Widzicie kto tu stoi i z kim? Wiecie co ustalili?
Po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego na jego pogrzebie w Krakowie przybył Herman Goering. W Niemczech flagi spuszczono do połowy, w Berlinie została odprawiona msza żałobna gdzie były wszystkie najważniejsze osoby w państwie. To teraz co? Zaczniecie cisnąć po naszym Marszałku Józefie Piłsudskim?? Gdyby Józef Piłsudski nie zmarł w 1935 roku, to bądźcie pewni wielcy znawcy historii że Polska razem z 3 Rzeszą runęła by na ZSRR. Jebiecie nazioli ta? A wiecie że po stronie Hitlera nie były tylko Niemcy i Austria? Ale także: Czechosłowacja, Finlandia, Włochy, WĘGRY, Chorwaci, Rumuni, kraje nadbałtyckie. Na Węgrzech z tego co wiem (głowy w tym przypadku nie dam). To żołnierze Węgierscy którzy tłukli się z Komuchami u boku 3 Rzeszy są uznawani przez wielu za bohaterów. To co zaczniecie teraz j**** Węgierskich braci??

Przez to że nasz Minister spraw zagranicznych Józef Beck popełnił FATALNY błąd podpisując sojusze z Anglią i Francją (kto z was wie że jego najbardziej zaufanym doradcom wówczas był sowiecki agent?) doszło do tego że staliśmy się chłopcem do bicia. I zamiast z Niemcami iść na Komuchów i na kurwe Stalina to wykrwawiliśmy się między sobą, doszło do tragicznych zbrodni i wydarzeń.. I pewnie dlatego wielu z was tak to boli. Mnie też to boli, ale nie zmienia to faktu że widząc gościa w dziarze "SS" albo "Tottenkopf" to myślę że gościowi chodzi o ideologię i wspólną walkę przeciwko Komunie i żydostwu tak jak podczas 2 wojny światowej gdzie pośród tych krajów które wymieniłem zabrakło nas Polaków..

Takie czasy straszne nastały że wysypuje się w internecie wiadra pomyj na zasłużonych kibiców którzy zrobili kawał dobrej roboty tylko dlatego że mają dziarę z SS, a toleruje się murzynów,arabów w swoich ekipach...

Tyle z mojej strony (no chyba że ktoś zacznie się niemiłosiernie spinać i obrażać jak to tu na forum mają obecnie użytkownicy w zwyczaju :) ) Pozdr! 14/88! (88 spostrzeżeń Davida Lane, lewacki pomiocie).
A ja myśle, że Twoja wiedza historyczna jest znikoma 3 Rzesza nie zrobiła żadnego wyjątku dla Marszałka w przypadku śmierci innych światowych i europejskich przywódców robili tak samo, ponieważ mieli takie prawo :) Zresztą podobnie zrobiła Francja, a jaki to sojusznik okazało się 4 lata pozniej. Beck z Göringiem wspólnie polowali w Puszczy Białowieskiej, a skończył w obozie koncentracyjny, które chyba zreszta popierasz jaki wymordowanie wielu Polaków w nich. Robisz c*** wie kogo z siebie ciśniesz od lewaków, a pewnie nawet nie wiesz ze Hitler był socjalista. Z nich taka prawica była jak z Pisu

Jakop
Posty: 95
Rejestracja: 20.07.2011, 01:48

Re: Legendarni kibole

Post autor: Jakop » 27.12.2016, 22:33

Weź się dokształć najpierw, poczytaj odpowiednie książki, i posłuchaj odpowiednich wykładów. Co z tego że polowali razem w Puszczy Białowieskiej skoro Beck podpisał traktaty z ich największymi wrogami? To co mieli zrobić? Nagrodzić go? c*** wie kogo z siebie to robisz ty w tej chwili.
3 Rzesza nie zrobiła żadnego wyjątku dla Marszałka w przypadku śmierci innych światowych i europejskich przywódców robili tak samo, ponieważ mieli takie prawo.
Wytłumacz mi o co ci tutaj chodzi, bo nie rozumiem zdań sformułowanych przez analfabetów.

Polecam obejrzeć wykład WYBITNEGO Profesora Pawła Wieczorkiewicza (Wiesz kim on był? Na pewno nie, bo jesteś ignorantem który jedyną wiedzę na temat historii czerpie z filmów pokroju "Miasto 44". :)

https://www.youtube.com/watch?v=Uy2ayAnpafA

Napisz pracę naukową w oparciu o wypowiedzi Profesora Pawła Wieczorkiewicza, chętnie poczytam jak po nim jedziesz, po człowieku które całe życie studiował historie między innymi 2 wojny światowej. ;) A to co ja tutaj pisze to jest KROPKA W KROPKĘ zaczerpnięte z wypowiedzi i prac tego wybitnego Polskiego Historyka. Bez pozdrowień.

Lonsdale_London
Posty: 77
Rejestracja: 07.05.2007, 11:25

Re: Legendarni kibole

Post autor: Lonsdale_London » 27.12.2016, 23:13

Po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego na jego pogrzebie w Krakowie przybył Herman Goering. W Niemczech flagi spuszczono do połowy, w Berlinie została odprawiona msza żałobna gdzie były wszystkie najważniejsze osoby w państwie. To teraz co? Zaczniecie cisnąć po naszym Marszałku Józefie Piłsudskim??
Marszałek Piłsudski był uważany w Niemczech za bohatera antybolszewickiego i nie miało to znaczenia w relacjach POLSKO-NIEMIECKICH w tamtym okresie.
Gdyby Józef Piłsudski nie zmarł w 1935 roku, to bądźcie pewni wielcy znawcy historii że Polska razem z 3 Rzeszą runęła by na ZSRR.
Głupoty piszesz niesamowite. Polska już w 1932 r. prowokowała Niemców do wojny aby zaatakowały pierwsze za rozkazem Piłsudskiego, gdy Niemcy były jeszcze słabe. Armia Niemiecka liczyła ok. 100 000 osób a Polska ok 300 000. Dodatkowo Niemcy bardzo mocno osłabione w czasie panującego kryzysu gospodarczego.
Czerwiec 1932 r. do wolnego miasta Gdańsk bez zgody Niemiec (była wymagana) wpływa Wicher z Polską banderą z rozkazem otwarcia ognia na budynki rządowe Niemiec, gdyby zaprotestowali. W tym samym dniu w porcie Gdańsk stacjonowały Brytyjskie statki wojenne.
Lipiec 1932 r. Polska podpisuje pakt o nieagresji z Rosją na wypadek wojny Polski z Niemcami.
Marzec 1933 r. Polska rozmieszcza jednostki m.in w Gdańsku na Westerplatte transportowcem Willa przerzuca kompanię wojsk.
Maj 1933 r. Piłsudski oficjalnie grozi Hitlerowi wojną jeżeli nie zrezygnują z rewizji granic. Hitler przyjmuje ultimatum.
Październik 1933 r. pod pretekstem defilady wojskowej pod granicę Polsko-Niemiecką ściągnięta zostaje Polską armię w pełnym uzbrojeniu i ogłoszono alarm bojowy. Przeprowadzono ćwiczenia przy granicy z Niemcami ,pomiędzy Katowicami i Krakowem.
To jest kilka przykładów, należy pamiętać że obowiązywał traktat pokojowy, który Polska podpisała i musiała przestrzegać.
Przez to że nasz Minister spraw zagranicznych Józef Beck popełnił FATALNY błąd podpisując sojusze z Anglią i Francją (kto z was wie że jego najbardziej zaufanym doradcom wówczas był sowiecki agent?)
Zastanów się, z kim Polska miała podpisać układ ? z Niemcami, które nas okupowały i byliśmy pod ich butem ? w kraju panowała nienawiść do byłych okupantów.
Podpisać pakt Beck-Ribbentrop ? Skojarz fakty, pakt Ribbentrop-Mołotow podpisany, Niemcy bez obawy i agresji Rosji podbijają Czechy, Polskę i europę zachodnią. Gdy europa zdobyta zaatakowali ruskich. Jakie mieliśmy gwarancje że pomożemy Hitlerowi a on nas nie zaatakuje ?
Sojusznicy nas zdradzili ale oni mieli swoje kalkulację (WRWE historia lubi się powtarzać). Francja nie po to budowała linię maginota, żeby wysyłała swoje wojska po za jej granicę, ich sprawa.
W tamtym okresie wojna była nieunikniona. W 1939 r. Stalin proponował Anglii i Francji atak na Niemcy. Nie uważam, że jego zapędy skończyły by się na Niemczech. Sojusznicy nas zdradzili bo wiedzieli, że Hitler ze swoją potężną armią leży na drodze Stalina do europy zachodniej.

ChP
Posty: 50
Rejestracja: 24.05.2016, 17:13

Re: Legendarni kibole

Post autor: ChP » 27.12.2016, 23:22

Jakop pisze:Weź się dokształć najpierw, poczytaj odpowiednie książki, i posłuchaj odpowiednich wykładów. Co z tego że polowali razem w Puszczy Białowieskiej skoro Beck podpisał traktaty z ich największymi wrogami? To co mieli zrobić? Nagrodzić go? c*** wie kogo z siebie to robisz ty w tej chwili.
3 Rzesza nie zrobiła żadnego wyjątku dla Marszałka w przypadku śmierci innych światowych i europejskich przywódców robili tak samo, ponieważ mieli takie prawo.
Wytłumacz mi o co ci tutaj chodzi, bo nie rozumiem zdań sformułowanych przez analfabetów.

Polecam obejrzeć wykład WYBITNEGO Profesora Pawła Wieczorkiewicza (Wiesz kim on był? Na pewno nie, bo jesteś ignorantem który jedyną wiedzę na temat historii czerpie z filmów pokroju "Miasto 44". :)

https://www.youtube.com/watch?v=Uy2ayAnpafA

Napisz pracę naukową w oparciu o wypowiedzi Profesora Pawła Wieczorkiewicza, chętnie poczytam jak po nim jedziesz, po człowieku które całe życie studiował historie między innymi 2 wojny światowej. ;) A to co ja tutaj pisze to jest KROPKA W KROPKĘ zaczerpnięte z wypowiedzi i prac tego wybitnego Polskiego Historyka. Bez pozdrowień.
Nie rozumiem co ma miasto 44 do lat 30, wtedy już nawet wierne psy hitlera go zdradzały i przechodziły na stronę aliantów. Wiec niech ten wybitny profesor utwierdzi Cię w przekonaniu, ze 3 Rzesza opuszczała flagi do połowy i uroczystości kościelne odbywały się również w przypadku śmierci innych światowych przywódców. Teraz rozumiesz "prawicowcu". Jeśli chciałbyś sojusz z ludźmi dla których nie byłeś człowiekiem to serio gratuluje. Wrzucasz zdjęcie Piłsudskiego m.in z Goebelsem a pewnie nawet nie wiesz, ze wykonano je podczas podpisaniu paktu o nieagresji, no tak ale wspólne polowania Becka z Goringiem niż nie znaczyły. Jeśli dla Ciebie wyrocznią jest stary komuch, nie mówiąc o tym ze opierasz się na wiadomościach z jednego źródła to faktycznie jestes empncyklopedia historyczna. Czyli sądząc po tym co piszesz indetyfikujesz sie i popierasz lewacki socjalizm? Tak na koniec jakbyś nie wiedział Polska zawsze miała dwóch wrogów.

Jakop
Posty: 95
Rejestracja: 20.07.2011, 01:48

Re: Legendarni kibole

Post autor: Jakop » 27.12.2016, 23:43

Lonsdale London
Polska podpisała traktat pokojowy z Niemcami w 1934 roku po tych wszystkich "prowokacjach o których piszesz". Józef Piłsudski doskonale wiedział że Francja jest nic nie wartym sojusznikiem tak samo jak Wielka Brytania, do tego w ZSRR rozpoczęto POTĘŻNĄ rozbudowę przemysłu zbrojeniowego. Hitler i Piłsudski doskonale wiedzieli o o imperialnych zapędach Komunizmu i od 1934 od podpisania traktatu trwały negocjacje na temat Gdańska i udostępnienia kawałka granicy żeby Niemcy mieli lądowe połączenie między innymi właśnie z Gdańskiem, W 1934 kiedy Marszałek Józef Piłsudski wysyłał emisariusza do 3 Rzeszy, miało paść słynne zdanie o którym w szkole się milczy "Proszę przekazać, Kanclerzowi żeby się pośpieszył bo jestem już stary.." Następnie Marszałek wiedząc że nie doczeka zawarcia Układu Anty Bolszewickiego napisał testament Józefowi Beckowi, który to całkowicie ten testament zignorował.

ChP
Taaaaak, nie byłbym dla nich człowiekiem.. Węgrzy, Chorwaci, Czesi, Słowacy, Finowie, Rumuni, Estończycy, Litwini, Łotysze którzy ich aktywnie wspierali w wojnie z ZSRR też pewnie dla nich ludźmi nie byli. :)
Napisałeś że Niemcy uczestniczyli w pogrzebach i opuszczali flagi dla innych światowych przywódców w wypadku ich śmierci. No to napisz jakich przywódców.

Jeździcie na Marsze? Śpiewacie Narodowe Siły Zbrojne NSZ! Wiecie że współpracowali z Niemcami? W celu wytępienia Komunistów? Po Powstaniu Warszawskim wycofujące się oddziały NSZ i 3 Rzeszy nie walczyły ze sobą dogadując się że w chwili obecnej, że głównym wrogiem jest nacierająca nawała Komunizmu (Polecam wypowiedzi i prelekcje Aleksandra Jabłonowskiego człowieka wychowanego przez żołnierzy Związku Jaszczurczego i Narodowych Sił Zbrojnych).


Takie myślenie że POLSKA miała dwóch wrogów doprowadziło do tego że byliśmy j***** na lewo i prawo podczas 2 wojny światowej AUSCHWITZ, wywózki profesorów na ciężkie roboty, Powstanie Warszawskie kupa młodzieży razem ze stolicą zniknęła z powierzchni ziemi, Katyń, wywózki na Sybir, nawet Ukraińskie bydło nas jebało na lewo i prawo bestialsko mordując naszych rodaków na kresach. Polska podczas 2 wojny światowej straciła najwięcej ludności proporcjonalnie do populacji kraju, niektóre statystyki podają 20%! Tego wszystkiego można było uniknąć. I Józef Piłsudski dlatego napisał w testamencie:

1. Należy robić wszystko, aby Polska weszła do wojny jako ostatnia. Ten bowiem, kto wchodzi do wojny jako pierwszy, wojnę przegrywa. (A weszliśmy ku*** pierwsi i wyszliśmy ostatni)

2. Kombinacji politycznych nie wolno opierać na sojuszu z państwami zgniłego Zachodu.

3. Główne niebezpieczeństwo dla Polski stanowi jej sąsiad wschodni – Związek Sowiecki.

4. Całe wysiłki polskiej dyplomacji powinny iść w kierunku uniknięcia straszliwego scenariusza R + N, czyli wojny na dwa fronty z obydwoma potężnymi sąsiadami. „My na dwa fronty wojny prowadzić nie możemy – mówił Piłsudski swoim generałom. – Więc ja was wojny na dwa fronty uczyć nie będę. Wojna na dwa fronty to znaczy ginąć tu na placu Saskim z szablami w dłoni w obronie honoru narodowego".

Jakop
Posty: 95
Rejestracja: 20.07.2011, 01:48

Re: Legendarni kibole

Post autor: Jakop » 27.12.2016, 23:54

Sorry że post pod postem ale nie mogę edytować

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=LrFyJrhCWW4

https://www.youtube.com/watch?v=CQPw2_PZ_eE

Natomiast jeżeli w ogóle nie czytacie tego co ja napisałem, albo nie oglądacie tych filmików to ta dyskusja jest jałowa. Prawda jest taka i to wszyscy historycy wspólnym głosem mówią że należało zawrzeć sojusz Polski z 3 Rzeszą. Na pewno byśmy gorzej na tym nie wyszli aniżeli na sojuszach z Anglią, Francją i walce na 2 fronty. Można było zrobić tak że wspólnie z NIemcami atakujemy ZSRR a potem w razie potrzeby walczymy z 3 Rzeszą. O tym piszę autor książki "Pakt Ribenntrop - Beck". :)

Lonsdale_London
Posty: 77
Rejestracja: 07.05.2007, 11:25

Re: Legendarni kibole

Post autor: Lonsdale_London » 28.12.2016, 00:08

Lonsdale London
Polska podpisała traktat pokojowy z Niemcami w 1934 roku po tych wszystkich "prowokacjach o których piszesz". Józef Piłsudski doskonale wiedział że Francja jest nic nie wartym sojusznikiem tak samo jak Wielka Brytania, do tego w ZSRR rozpoczęto POTĘŻNĄ rozbudowę przemysłu zbrojeniowego. Hitler i Piłsudski doskonale wiedzieli o o imperialnych zapędach Komunizmu i od 1934 od podpisania traktatu trwały negocjacje na temat Gdańska i udostępnienia kawałka granicy żeby Niemcy mieli lądowe połączenie między innymi właśnie z Gdańskiem, W 1934 kiedy Marszałek Józef Piłsudski wysyłał emisariusza do 3 Rzeszy, miało paść słynne zdanie o którym w szkole się milczy "Proszę przekazać, Kanclerzowi żeby się pośpieszył bo jestem już stary.." Następnie Marszałek wiedząc że nie doczeka zawarcia Układu Anty Bolszewickiego napisał testament Józefowi Beckowi, który to całkowicie ten testament zignorował.
To nie zmienia faktu, że najpierw z naszej strony była próba wojny i pokonania Niemców.
Tak jak napisałem wcześniej, wojna była nieunikniona i dalej trzymam się swojego zdania, że po pokonaniu zachodu i Rosji, Niemcy wbili by nam nóż w plecy tak jak nie wierzę w obietnicę Hitlera daną Ukraińcom i Rumunom.

Jakop
Posty: 95
Rejestracja: 20.07.2011, 01:48

Re: Legendarni kibole

Post autor: Jakop » 28.12.2016, 00:33

Rozumiem twoje podejście, jednak w książce "Pakt Ribenntrop - Beck" dobrze autor pisze że po pokonaniu ZSRR to my mogliśmy pierwsi zaatakować 3 Rzeszę ;) Tak jak zrobiła to Finlandia w trakcie niepowodzenia kiedy ZSRR przejęło inicjatywę.. W efekcie czego Finlandia pod wschodni blok się nie dostała ;) Kombinacje polityczne itp. Wiele rzeczy można było zrobić. Sojusz z 3 Rzeszą nie musiał być trwały..

ChP
Posty: 50
Rejestracja: 24.05.2016, 17:13

Re: Legendarni kibole

Post autor: ChP » 28.12.2016, 00:48

Jakop polecam poczytać o Untermensch. I jak wyobrażasz sobie defiladę w Moskwie na niej Hitlera a obok niego Śmigły-Rydz w jednym szeregu to ponosi Cię fantazja jak i innych ekspertów od historii alternatywnej. I poczytaj co nasi niedoszli sojusznicy robili podczas akcji AB

lobik
Posty: 358
Rejestracja: 01.11.2014, 12:12

Re: Legendarni kibole

Post autor: lobik » 28.12.2016, 12:11

Ostatnie kilkanaście postów, to posty o "legendarnych kibolach"?Hitler, Goering, Piłsudski, Beck, Śmigły-Rydz, Ribentrop, Gebels........ to legendarni kibole???? Budzimy się!!!
"...nie pozwól Matko, by szargał Cię semicki pies.."

szyder1920
Posty: 33
Rejestracja: 05.12.2010, 11:29

Re: Legendarni kibole

Post autor: szyder1920 » 28.12.2016, 16:09

Jeździcie na Marsze? Śpiewacie Narodowe Siły Zbrojne NSZ! Wiecie że współpracowali z Niemcami? W celu wytępienia Komunistów? Po Powstaniu Warszawskim wycofujące się oddziały NSZ i 3 Rzeszy nie walczyły ze sobą dogadując się że w chwili obecnej, że głównym wrogiem jest nacierająca nawała Komunizmu (Polecam wypowiedzi i prelekcje Aleksandra Jabłonowskiego człowieka wychowanego przez żołnierzy Związku Jaszczurczego i Narodowych Sił Zbrojnych).

Jeśli dla Ciebie wyrocznią jest niedouczony mitoman pokroju Jabłonowskiego to nie dziwię się,że wypisujesz podobne bzdury.Swego czasu Żebrowski obnażył jego powierzchowną wiedzę i błędną interpretację faktów.Wg mnie ludzie jego pokroju(Jabłonowskiego)nam myślącym bardzo na prawo robią więcej złego niż dobrego.Wg wielu jego pieczę nad wychowaniem przez żołnierzy Związku Jaszczurzego można między bajki włożyć ale z takim ,,namaszczeniem,,z automatu staję się on bardziej wiarygodny.To,że NSZ współpracował z Niemcami to już nawet nie nadinterpretacja,przeinaczanie faktów ale wierutne kłamstwo.Nie dziwię się,że podpiera się nim taka gnida jak zandberg ale,że przeczytam o tym na tym portalu to woła o pomstę do
nieba.Ja wiem,że historię można interpretować i naginać jak kto chce ale porównać czasowe zawieszenie broni do współpracy z okupantem to trzeba naprawdę mieć nierówno pod sufitem...

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Legendarni kibole

Post autor: Red power » 28.12.2016, 16:16

Wypierdalajcie z tymi rozkminami do odpowiedniego działu.

szyder1920
Posty: 33
Rejestracja: 05.12.2010, 11:29

Re: Legendarni kibole

Post autor: szyder1920 » 28.12.2016, 16:29

Red power pisze:Wypierdalajcie z tymi rozkminami do odpowiedniego działu.
Bardzo kolegę przepraszam,faktycznie nie w temacie toż to temat Legendarni kibole-a kolega z Widzewa,nie wiem Jędras może?

wiernyioddany
Posty: 363
Rejestracja: 02.04.2016, 16:02

Re: Legendarni kibole

Post autor: wiernyioddany » 28.12.2016, 16:38

szyder1920 pisze:
Red power pisze:Wypierdalajcie z tymi rozkminami do odpowiedniego działu.
Bardzo kolegę przepraszam,faktycznie nie w temacie toż to temat Legendarni kibole-a kolega z Widzewa,nie wiem Jędras może?
Oj życzę Ci żeby w Twojej grupie (o ile do jakiejś należysz) nie trafiła się taka jebana ku*** .
Dziwne czasy że ktoś komuś wypomina że trafił się im taki c*** przez którego wielu dobrych chłopaków ma problemy...
W dodatku taki pretekst do internetowej zaczepki ? :O Widzew na każdym meczu podkreśla kim jest c*** Jędras dla naszego środowiska.
Nie przewidzisz zachowania wszystkich ludzi, dorośniesz to zrozumiesz.
---- Łódzkości 1910 Fanatycy ----

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Andrzej Buła, banach3, Habla, JKZS, Miolnir, yazzar i 161 gości