www.warhouse.pl

Kary, zakazy...

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
maciek_z_kalnu
Posty: 144
Rejestracja: 17.01.2011, 18:31

Re: Kary, zakazy...

Post autor: maciek_z_kalnu » 04.03.2011, 12:32

Widzew powinien zagrac na nosie pzpm/ekstraklasie/psom i ...zorganziowac wyjazd na Legia - Ruch ;)



baca_acab
Posty: 13
Rejestracja: 14.01.2010, 14:56

Re: Kary, zakazy...

Post autor: baca_acab » 04.03.2011, 13:26

Jak dla mnie możliwość jest tylko jedna, ogólnopolski protest na stadionach. Uściślając - zero dopingu, zero opraw aż do skutku. Może te k**** pójdą po rozum do głowy i przestaną karać za byle co. Wiadomo zachowanie Widzewiaków idealne nie było ale kara zdecydowanie niewspółmierna do [link]. A wlepianie 5000zł za wulgaryzmy to już żenada. Nie będzie atmosfery to zaraz zaczną płakać media a przede wszystkim Canal+ bo tej ligi bez dopingu się nie da oglądać

Lewy SieR/Rpowy
Posty: 311
Rejestracja: 16.01.2011, 18:25

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Lewy SieR/Rpowy » 04.03.2011, 16:17

Moim zdaniem sam brak dopingu i opraw nic nie da bo jeżeli na stadionach dalej będzie dużo ludzi to klubom się nic nie stanie ( a ich interesuje tylko aspekt finansowy). Kluby dopiero zareagują gdy odczują to finansowo i zaczną wspólnym głosem domagac się zmian w przepisach.
Wiem , brzmi to obrazoburczo dla wielu z was bo powiecie że przecież ucierpią na tym kluby które tak kochamy ale kiedy nie ma innej metody?
Zarządy i właściciele klubów wcale nie stoją po naszej stronie jak to się wielu z tu obecnych wydaje i najchętniej pozbyli by się nas zamienając fanatyków na pikników-krawaciarzy obwieszonych jak choinki klubowymi gadzetami i którzy siedzieli by grzecznie bez słowa, jak w teatrze potulnie reagując na wszystkie pomysły policji i polityków którzy wspólnie tylko kombinują jakby tu jeszcze ograniczyc resztki swobód obywatelskich jakie nam pozostały.
A właśnie teraz bije nam ostatni dzwon bo dużo pikników chodzi na mecze polskiej piłki właśnie dla atmostefery jaka panuje na polskich stadionach i jeżeli znikniemy na jakiś czas to i duża cześc z nich opuści trybuny a to już duża strata dla klubów bo to i mniej za bilety i mniej wpływów z reklam, z transmisji itp.
Jeżeli zostawimy to tak jak jest to za kilka lat znikniemy i nie pozostanie nam nic innego jak wtopic się miedzy tych smutnym panów, panie i dzieci którzy bedą siedziec jak pizdy i wpierdalac popcorn bo prędzej czy pózniej ilośc kasy jaką zainwestuje sie w polską piłkę przyniosą efekty w postaci podniesienia poziomu i bedzie miało to przełożenie na sukcesy w Europie i świecie a to woda na młyn dla takich kibiców sukcesu. Jakby się jeszcze trafił jakiś sukces na Euro 2012 w postaci jakiegoś medalu to już wtedy mamy zamianę polskich trubyn na takie jakie widzimy podczas ....skoków narciarskich.
Musimy działac szybko i sposób ekstrmalny bo od tego zależy czy będziemy istniec czy nie.

Tomek28
Posty: 16
Rejestracja: 21.02.2011, 18:17

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Tomek28 » 04.03.2011, 17:38

W 100% się zgadzam z Lewy SieR/Rpowy. Zaraz będą komentarze typu "przychodzimy na mecze dla klubu a nie dla piłkarzy i działaczy" czy "to działanie na niekorzyść klubu którego kochamy".Nie prawda. Musimy zastanowić się do czego dąży polska piłka, do czego dążą nasi działacze, którzy wmawiają Nam że miłość do klubu powinna być najważniejsza. Jedynym ich celem jest zniszczenie wizerunku kibica i stworzenie "spektaklu" którymi kibicami będą małysze, kibice siatkówki czy inni krawaciarze z popcornem i colą. Co Nam szkodzi spróbować. Niech na mecz z powodu protestu nie przyjdzie 5 000 osób. Średnio bilet kosztuje 30 zł więc dla klubu jeden mecz oznacza straty w bilansie 150 000 zł. 150 000 * 15 meczy w sezonie 2 250 000 zł a to duża kasa dla klubu. Taka akcja dla pokazania dzizałaczom i betonów z PZPN-u czy Canalu+ to byłoby coś. Choćby na dwie kolejki. Pokazać albo są z Nami kibicami albo mają Nas w d**** i wolą posłusznie cicho siedzieć żeby nie obrazić działaczy czy polityków. Jeżeli same kluby są przeciwko Nam to co my możemy zrobić. Mecze bez dopingu nic nie dadzą bo kasa i tak się będzie zgadzała. A cichy stadion to dla działacza najlepsza opcja. Zero "nietolerancyjnych okrzyków", "niedopuszczalnych symboli na flagach" czy "nieodpowiedniego zachowania kibiców" a jeszcze zamknięty sektor dla gości to już mistrzostwo.

Robak
Posty: 65
Rejestracja: 06.09.2010, 13:10

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Robak » 04.03.2011, 19:29

Na mecz nie przyjdziemy my,czyli jakaś 1/6 pojemności stadionu.Reszta słoneczników i popkornów przyjdzie a takich "FanatycznychKiboli"co im race przeszkadzają jest więcej.
Lepiej być martwym,niż mieszkać w Breslau.

Tomek28
Posty: 16
Rejestracja: 21.02.2011, 18:17

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Tomek28 » 04.03.2011, 19:48

Czy 1/6 pojemności stadionu to "My". Wydaje mi się że napewno więcej, wyobraźcie sobie pustą "Żyletę" w Warszawie, pusty sektor pod zegarem na Widzewie, czy pustą trybunę za bramką na Lechu, Zagłębiu, pustą Galerę na ŁKS-ie itp. Pseudodziałaczą napewno da to do myślenia. Jak nie teraz to kiedy. Obym się mylił ale ja nie chcę chodzić na stadion z colą, popcornem i ubrany jak maskotka w klubowe gadżety kupywane tylko w sklepie na stadionie po bardzo wysokich cenach. Trzeba działać.

Sylwester89
Posty: 380
Rejestracja: 11.11.2010, 17:18

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Sylwester89 » 10.03.2011, 18:52

Tomek28 pisze:W 100% się zgadzam z Lewy SieR/Rpowy. Zaraz będą komentarze typu "przychodzimy na mecze dla klubu a nie dla piłkarzy i działaczy" czy "to działanie na niekorzyść klubu którego kochamy".Nie prawda. Musimy zastanowić się do czego dąży polska piłka, do czego dążą nasi działacze, którzy wmawiają Nam że miłość do klubu powinna być najważniejsza. Jedynym ich celem jest zniszczenie wizerunku kibica i stworzenie "spektaklu" którymi kibicami będą małysze, kibice siatkówki czy inni krawaciarze z popcornem i colą. Co Nam szkodzi spróbować. Niech na mecz z powodu protestu nie przyjdzie 5 000 osób. Średnio bilet kosztuje 30 zł więc dla klubu jeden mecz oznacza straty w bilansie 150 000 zł. 150 000 * 15 meczy w sezonie 2 250 000 zł a to duża kasa dla klubu. Taka akcja dla pokazania dzizałaczom i betonów z PZPN-u czy Canalu+ to byłoby coś. Choćby na dwie kolejki. Pokazać albo są z Nami kibicami albo mają Nas w d**** i wolą posłusznie cicho siedzieć żeby nie obrazić działaczy czy polityków. Jeżeli same kluby są przeciwko Nam to co my możemy zrobić. Mecze bez dopingu nic nie dadzą bo kasa i tak się będzie zgadzała. A cichy stadion to dla działacza najlepsza opcja. Zero "nietolerancyjnych okrzyków", "niedopuszczalnych symboli na flagach" czy "nieodpowiedniego zachowania kibiców" a jeszcze zamknięty sektor dla gości to już mistrzostwo.
Racja zgadzam sie z ta wypowiedzia chyba najwyzszy czas przeciwstawic sie tym chorym akcjom ze strony PZPNu i reszty niedlugo za odpalenie pirotechniki beda karac walkowerami, przeciez to zaczyna robic sie juz zenujace kary staja sie coraz wyzsze,dochodzi do coraz bardziej kuriozalnych sytuacjii jak zamkniecie Żylety w ramach kary.

obiektyw79
Posty: 48
Rejestracja: 15.01.2010, 14:45

Re: Kary, zakazy...

Post autor: obiektyw79 » 10.03.2011, 20:29

Piro na stadionach to piekna sprawa...w polaczeniu z pieknym dopingiem nowymi stadionami i liczna rzesza kibicow to wisnienka na torcie.Pytanie tylko po co ku.wa takie chore akcje z rzucaniem tych rac w ludzi? Placzecie ze kary ze zakazy itp chore akcje ale przeciez sami dajecie im takimi akcjami wolna reke i mozliwosc karania na wszelakie sposoby.Jakie argumenty mieli by gdyby wypalone race czy inne piro po wykorzystaniu trafilo do worow i zostalo oddane porzadkowym? Czasy sa takie jakie sa i wiadomym jest ze to co bylo norma w latach 80\90 nie bedzie tolerowane dzis. Druga sprawa to inna bajka..... przy okazji roznych akcji tyle jest placzu ze sprzeciaze ze noze rakietnice i inne przedluzenia reki.....a jak jeden z drugim wyjebie race w sasiednie sektory w ludzi to klaszczecie ze akcja "kozak" heh.ja osobiscie nie widze roznicy w tym czy ktos mi przyjebie teleskopem lub odda strzal z rakietnicy podczas jakiejs awantury a rzuceniem we mnie raca na stadionie.byc moze z wiekiem pojebalo mi sie trzezwe spojrzenie na to co dzieje sie na trybunach...byc moze.

O..
Posty: 340
Rejestracja: 04.09.2010, 17:32

Re: Kary, zakazy...

Post autor: O.. » 11.03.2011, 12:19

Jeszcze taka ciekawostka:
Komunikat Komisji Ligi z 4 listopada 2010 roku
„Na klub GKS Bełchatów została nałożona kara finansowa w wysokości dwudziestu tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych oraz rzucenie petardy w pole karne (co spowodowało przerwanie zawodów na dwie minuty), wielokrotne wzniecanie pożarów na ogrodzeniu (łącznie z podpaleniami szalików i flag drużyny przyjezdnej) podczas meczu 11. kolejki Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź.”

Tel
Posty: 535
Rejestracja: 09.01.2009, 13:02

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Tel » 11.03.2011, 17:03

[link]

Na układy nie ma rady?

Oczywiście nie jestem za zamykaniem trybun. Piłka nożna dla kibiców. Ale chodzi o fakt zawieszenia przez pzpn akurat względem Legii. Ciekawe czy innym tez by sie udało:)
Obrazek

Beha
Posty: 663
Rejestracja: 03.10.2009, 11:12

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Beha » 11.03.2011, 17:51

A ja akurat się spodziewałem otwarcia trybuny.
Z jednego powodu: każde odwołanie wstrzymuje rygor wykonalności kary, prawdopodnie odwołanie zostanie rozpatrzone w ten sposób, że karę przeniosą na inny mecz.

obiektyw79
Posty: 48
Rejestracja: 15.01.2010, 14:45

Re: Kary, zakazy...

Post autor: obiektyw79 » 11.03.2011, 19:42

Tel pisze:[link]

Na układy nie ma rady?

Oczywiście nie jestem za zamykaniem trybun. Piłka nożna dla kibiców. Ale chodzi o fakt zawieszenia przez pzpn akurat względem Legii. Ciekawe czy innym tez by sie udało:)
Tak to jest....jest to stolyca.....jest to Legia...jest to ITI....a na samej gorze jest pierdolona menda ktora zna wszystkie mozliwe uklady w tym kraju.
P.S. Michnik na rzecznika!!!!!!!!!!!

obiektyw79
Posty: 48
Rejestracja: 15.01.2010, 14:45

Re: Kary, zakazy...

Post autor: obiektyw79 » 12.03.2011, 10:07

Stary stawiajac przynaleznosc klubowa poza nawias powiem ci ze uklady sa wszedzie . A w ukladach jest tak ze duzy moze wiecej a bardzo duzy moze niemal wszystko.Tak to juz jest ze jednemu zamykaja stadion za byle gowno a drugiemu trzeba by tone waglika rozsypac po trybunach zeby zamknac.jednemu do uzyskania licencji brakuje 5%(wymogow) i nie dostaje a drugiemu 50% i dostaje.Wszystko zalezy od tego kto siedzi za sterami i jak kasa dysponuje.Jesli chodzi o karanie to powinien byc albo taryfikator albo nic ....a nie komisje i walne zebrania.

Lewy SieR/Rpowy
Posty: 311
Rejestracja: 16.01.2011, 18:25

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Lewy SieR/Rpowy » 12.03.2011, 12:26

Nie powinno byc żadnego taryfikatora jak i prawie żadnych zakazów z wyjątkiem tych najbardziej niedopuszczalnych.
Moim zdaniem to np.wnoszenie noży czy maczet i uzywanie ich.
Nie jestem też za rzucaniem racami w innych kibiców chociaż za samym piro jestem jak najbardziej za bo jak wszyscy wiemy " dodają kolorytu naszej szarej ligowej piłce".
Nie chciał bym też najebanych jak świnie kibiców zarówno wśród fanatycznej jak i piknikowej cześci publiki.
Mało rzeczy zakazanych i .... brak pobłazliwości za kilka rzeczy które nawet poza stadionami nie mieszczą się w kanonach zycia cywilizowanego społeczeństwa.
I bez żadnego szczególnego traktowania poszczególnych klubów i ich kibiców.
Jesteśmy wszyscy równi. Kibic Legii czy Lecha nie jest wcale lepszy i nie zasługuje na większe przywileje od kibica Górnika Łęczna, Radzionkowa czy Tura Turek.

obiektyw79
Posty: 48
Rejestracja: 15.01.2010, 14:45

Re: Kary, zakazy...

Post autor: obiektyw79 » 13.03.2011, 16:32

Wszystko co napisales jest jak najbardziej OK ale sam dobrze wiesz ze dopoki o karach i zakazach beda decydowac komisje to bedzie tak jak dotychczas.Najlepiej samemu pilnowac swojego podworka i nie czekac az jakies betony z PZPNu czy inne twory beda robic to za nas.Stadion staje sie miejscem dobrej zabawy dla wszystkich wspoltworzonej przez wszystkich.Akcje stadionowe przy dzisiejszej technice monitoringu i indentyfikacji sa kula w leb.Do tego co najwyzej 5% z nich zakonczyc sie moze jakims sukcesem ktory adekwatny byl by do kar pozniej nalozonych.jak jeden z drugim idiotom ciska race w niezidentyfikowany tlum (np dzieci kobiety lub starcow) to musi miec swiadomosc ze tym samym pozbawia siebie i ziomkow nastepnych wyjazdow i atrakcji a do tego oslabia finansowo klub.Gowno warte sa pozniej tlumaczenia ze nie jezdzimy bo zakazy mamy .....wole 150 kibicow Cracovii ktorzy jada niz 2tys Widzewa ktore moglo by pojechac ale nie jedzie heh bo zakaz ma. Musi do wszystkich dotrzec ta swiadomosc ze lata 80\90 sie skonczyly i nie wroca i to co bylo bezkarne wtedy dzis jest biletem w jedna strone.

zoppot kurort
Posty: 128
Rejestracja: 27.04.2010, 09:07

Re: Kary, zakazy...

Post autor: zoppot kurort » 15.03.2011, 14:24

[link]

Odnośnie tego artykułu, orientuje się ktoś na czym polega ten obowiązek stawiennictwa?
Czy trzeba podpisać i wystarczy, czy trzeba siedziec cały mecz, mecz u siebie jak i wyjazd?
Co gdy ktoś jest chory, wyjeżdża w Polske lub za granice czy pracuje w terminie meczu?
Prosze o poważne odpowiedzi osób zorientowanych i o nie zaśmiecanie tematu

Popek_
Posty: 37
Rejestracja: 13.09.2009, 19:09
Lokalizacja: Płock

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Popek_ » 15.03.2011, 16:25

Wystarczy podpis...
Co do tego,kiedy ktoś jest chory lub wyjeżdża w Polskę to ciężka sprawa.
Nawet,jeżeli dana osoba zgłosi się na komendę np.w Gdańsku,a jest powiedzmy z Płocka,to i tak będzie to traktowane jako niestawiennictwo na komendzie właściwej miejscu zamieszkania i psy wszczynają wtedy postępowanie.Obowiązuje jakieś tam usprawiedliwienie,przede wszystkim,jeśli ktoś studiuje w innym mieście.
Podam może mój przykład,kiedy to nie stawiłem się na komendzie podczas dwóch meczów.Byłem w tym czasie u rodziny 300 km od Płocka,zostało to potwierdzone,na sprawie jako świadkowie zeznawali moi rodzice.W rezultacie dostałem 500 zł grzywny + koszty sądowe oraz w przypadku popełnienia podobnego wykroczenia,otrzymam automatycznie 2 lata w zawieszeniu...
Reasumując...Przypadki są różne,na tolerancję wymiaru sprawiedliwości nie ma co liczyć...

Pozdrawiam !
WYCHOWANY NA BŁĘDACH

Mieczyk
Posty: 201
Rejestracja: 13.09.2009, 13:59

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Mieczyk » 16.03.2011, 15:23

To stawiennictwo to największe ścierwo z tego wszystkiego. Ile sobie trzeba było rzeczy odmówić żeby iść co weekend się podpisać eh. Wolałbym 10 tysięcy grzywny spłacać w ratach niż 2-3 lata się stawiać tam.
Tylko po co to jest skoro teraz mają takie nowoczesne monitoringi, elektryczne bilety itp itd. To ma służyć tylko utrudnianiu naszego życia. Zwykłe skurwysyństwo

wampirek
Posty: 1462
Rejestracja: 27.12.2008, 13:08
Lokalizacja: Miasto Gwarków

Re: Kary, zakazy...

Post autor: wampirek » 16.03.2011, 18:51

zoppot kurort pisze:[link]

Odnośnie tego artykułu, orientuje się ktoś na czym polega ten obowiązek stawiennictwa?
Czy trzeba podpisać i wystarczy, czy trzeba siedziec cały mecz, mecz u siebie jak i wyjazd?
Co gdy ktoś jest chory, wyjeżdża w Polske lub za granice czy pracuje w terminie meczu?
Prosze o poważne odpowiedzi osób zorientowanych i o nie zaśmiecanie tematu
Mnie na rozprawie od razu pytali się czy wyznaczam sobie komende dodatkową w miejscu gdzie studiuje, oczywiście musiałem tak zrobić i mam dwie komendy na których mogę się stawić w trakcie meczu, co do tego ile się siedzi to jest sprawa zależy od tego gdzie masz te stawiennictwo, ja np. mam obydwie komendy gdzie moge sie stawiać 1 godzinę drogi od miejsca meczu/zbiórki wyjazdowej więc przychodzę tylko sie wpisać na listę i wychodzę nie wiem jak to jest w przypadku kiedy komenda znajduje się bliżej stadionu, co do tego obowiązku stawiennictwa to po rozprawie pytałem co się stanie jeśli bedę musiał siedzieć w pracy lub bede miał egzamin na studiach i nie będę mógł wyjść w tym czasie sie wpisać, "wysoki sąd' odpowiedział tak: co tydzień umiałeś jeździć na mecze nieraz na drugi koniec Polski ? to teraz co tydzień będziesz chodził na komendę która masz pod nosem, a to że masz prace czy studia to nas nie interesuje, za niestawiennictwo jak ktoś wyżej napisał początkowo grożą grzywny a później jeśli one nie skutkują to dostaje się wyrok.
My tu gadu-gadu a w biedronce nadgodziny

edward1956
Posty: 96
Rejestracja: 03.01.2009, 18:18

Re: Kary, zakazy...

Post autor: edward1956 » 17.03.2011, 15:53

[link]

Ostro ich popierdoliło z tą karą;/;/ Za dwa achtungi na murawie zakaz na 5 meczów wyjazdowych.
j**** PZPN!

26g
Posty: 13
Rejestracja: 07.03.2011, 11:07

Re: Kary, zakazy...

Post autor: 26g » 17.03.2011, 16:07

edward1956 pisze:[link]

Ostro ich popierdoliło z tą karą;/;/ Za dwa achtungi na murawie zakaz na 5 meczów wyjazdowych.
j**** PZPN!
Nie rozumiem twojego zdziwenia. Wisła Płock ma ludzi w kl i pzpn-ie? Nie, dlatego takie kary. Pamiętam jak Lechii zamknęli stadion za jakąś butelke, a za tydzień, Lech za rzucanie wszystim co popadnie na murawe nie dostali absolutnie nic. Tym bardziej nie dziwi mnie kara dla Widzewa, ta sama bajka. Nie mówie, że akurat nie powinni wcale jej dostać ale...I po drugiej stronie Legia, kl zawiesza kare bo pare tyś ludzi będzie musiało usiąść gdzie indziej i biedna Legiunia nie będzie mieć dopingu, przecież by umarli bez tego - paranoja...Dlatego jedyne co może to zmienić to posiadanie swoich ludzi w odpowiednich kręgach, jak mają Legia czy Lech, i wszystko łatwiej wtedy załatwić pod stołem, i kl słyszy co chce, a jak czegoś nie chce to nie słyszy...

zoppot kurort
Posty: 128
Rejestracja: 27.04.2010, 09:07

Re: Kary, zakazy...

Post autor: zoppot kurort » 18.03.2011, 10:09

Obecnie twierdzą że na komendzie należy siedzieć cały mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Prawda czy nie? Jak to jest naprawde, przy założeniu że komenda niedaleko. Powiedzmy że rozumiem jak mecz u siebie, ale jak wyjazd to przecież wiadomo ze w sekunde człowiek sie nie teleportuje do miasta gdzie jest rozgrywany mecz wyjazdowy, no ale wiadomo że instytucje typu sądy i komendy nie lubią logicznie myśleć bo to dla nich wysiłek. Jak należy interpretować wyrok żeby sie nie przyjebali "obowiązkowe stawiennictwo w trakcie trwania meczy..." Podpis i na razie czy jednak trzeba cały mecz garować? bo nie jest to jednoznaczne do zinterpretowania. W przypadku samego złożenia podpisu odnotowywują że osobnik sie oddalił i informują sąd, czy to jest ok?

ciekawski_
Posty: 5
Rejestracja: 29.06.2010, 20:42

Re: Kary, zakazy...

Post autor: ciekawski_ » 19.03.2011, 17:38

zoppot kurort pisze:Obecnie twierdzą że na komendzie należy siedzieć cały mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Prawda czy nie? Jak to jest naprawde, przy założeniu że komenda niedaleko. Powiedzmy że rozumiem jak mecz u siebie, ale jak wyjazd to przecież wiadomo ze w sekunde człowiek sie nie teleportuje do miasta gdzie jest rozgrywany mecz wyjazdowy, no ale wiadomo że instytucje typu sądy i komendy nie lubią logicznie myśleć bo to dla nich wysiłek. Jak należy interpretować wyrok żeby sie nie przyjebali "obowiązkowe stawiennictwo w trakcie trwania meczy..." Podpis i na razie czy jednak trzeba cały mecz garować? bo nie jest to jednoznaczne do zinterpretowania. W przypadku samego złożenia podpisu odnotowywują że osobnik sie oddalił i informują sąd, czy to jest ok?
Sprawa wygląda tak: przychodzisz na komende w DOWOLNEJ minucie meczu, nie ma różnicy czy to 1, 13 czy 79 min; wpisujesz kto i z kim gra mecz, podpisik i do widzenia.

zoppot kurort
Posty: 128
Rejestracja: 27.04.2010, 09:07

Re: Kary, zakazy...

Post autor: zoppot kurort » 21.03.2011, 10:12

ciekawski_ pisze:
zoppot kurort pisze:Obecnie twierdzą że na komendzie należy siedzieć cały mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Prawda czy nie? Jak to jest naprawde, przy założeniu że komenda niedaleko. Powiedzmy że rozumiem jak mecz u siebie, ale jak wyjazd to przecież wiadomo ze w sekunde człowiek sie nie teleportuje do miasta gdzie jest rozgrywany mecz wyjazdowy, no ale wiadomo że instytucje typu sądy i komendy nie lubią logicznie myśleć bo to dla nich wysiłek. Jak należy interpretować wyrok żeby sie nie przyjebali "obowiązkowe stawiennictwo w trakcie trwania meczy..." Podpis i na razie czy jednak trzeba cały mecz garować? bo nie jest to jednoznaczne do zinterpretowania. W przypadku samego złożenia podpisu odnotowywują że osobnik sie oddalił i informują sąd, czy to jest ok?
Sprawa wygląda tak: przychodzisz na komende w DOWOLNEJ minucie meczu, nie ma różnicy czy to 1, 13 czy 79 min; wpisujesz kto i z kim gra mecz, podpisik i do widzenia.
Wszystko fajnie, ale na jakiej podstawie tak twierdzisz. Nie to że się czepiam, ale wolałbym na pewniaka to wiedzieć. Obojetnie czy mecz u siebie czy wyjazd? Za h*** nigdzie nie można znaleźć jak interpretować ten wyrok:/ O niemożliwości stawienia się ze względu na wyjazd, chorobe czy prace nie wspomne. Psiury twierdzą że do sądu trzeba pisać w takich sytuacjach, a to chyba nieprawda.

zoppot kurort
Posty: 128
Rejestracja: 27.04.2010, 09:07

Re: Kary, zakazy...

Post autor: zoppot kurort » 21.03.2011, 11:48

Takie coś znalazłem w sieci

[link]

Wydaje się, iż w praktyce może pojawić wątpliwość w interpretacji zwrotu obowiązku osobistego stawiennictwa (…) w czasie trwania imprezy masowej. Wątpliwości mogą dotyczyć tego czy obowiązany do stawiennictwa powinien po prostu przyjść na komisariat w trakcie meczu, podpisać się na liście i może wyjść czy też powinien spędzić na komisariacie cały czas od początku do zakończenia rozgrywek? Wydaje się, iż w razie tego typu wątpliwości rozstrzygać powinna interpretacja celowościowa. Jeżeli zatem przepis ma służyć poprawie bezpieczeństwa na stadionach i poza nimi to zasadnym jest interpretacja zgodnie, z którą skazany powinien spędzić na komisariacie cały czas trwania meczu piłkarskiego.

Interpretacja celowościowa hmmm... prościej nie można, ale kogo interpretacja hehe

zoppot kurort
Posty: 128
Rejestracja: 27.04.2010, 09:07

Re: Kary, zakazy...

Post autor: zoppot kurort » 21.03.2011, 11:59

I jeszcze to...

[link]

§ 3. Osoba ukarana albo skazana, wobec której orzeczono środek karny zakazu wstępu na imprezę masową połączony z obowiązkiem osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ukaranej albo skazanej komendanta powiatowego Policji, jest zobowiązana do:
1) zgłaszania się do miejsca stawiennictwa w czasie trwania imprezy masowej, której zakaz dotyczy;
2) odnotowania swojej obecności w karcie ewidencji stawiennictwa, której wzór stanowi załącznik do rozporządzenia;
3) posiadania w miejscu stawiennictwa i okazywania na wezwanie policjanta pełniącego służbę w miejscu stawiennictwa dokumentu potwierdzającego tożsamość.

No i znowu nie ma pewności czy cały mecz czy tylko podpis wystarczy:/

normalny48
Posty: 191
Rejestracja: 08.11.2010, 15:03

Re: Kary, zakazy...

Post autor: normalny48 » 21.03.2011, 20:45

www.startowcy1948.ubf.pl - Serwis Kibiców Startu Radziejów !!!

Jihad
Posty: 88
Rejestracja: 01.10.2009, 10:38
Lokalizacja: Cracovia

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Jihad » 22.03.2011, 08:11


Nivea.
Posty: 1
Rejestracja: 24.03.2011, 12:15

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Nivea. » 24.03.2011, 12:17


Pablo_LG
Posty: 781
Rejestracja: 24.09.2009, 15:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Pablo_LG » 24.03.2011, 22:32

Komisja Ligi ukarała Polonię Bytom i Zagłębie Lubin. Łukaszowi Tymińskiemu z Polonii Bytom zawieszono uprawnienia do gry. Ponadto Komisja zweryfikowała wynik meczu 19. kolejki Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław.

Na Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości trzech tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych oraz rzucanie serpentyn na płytę boiska (co spowodowało przerwę w grze) podczas meczu 19. kolejki Ekstraklasy Arka Gdynia - Zagłębie Lubin.

Na Polonię Bytom nałożono karę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych podczas meczu 19. kolejki Ekstraklasy Polonia Bytom - Wisła Kraków.

Komisja Ligi zawiesiła uprawnienie do gry we wszelkich rozgrywkach zawodnikowi Polonii Bytom Łukaszowi Tymińskiemu. Dodatkowo Polonia otrzymała dodatkową karę finansową w wysokości dwudziestu tysięcy złotych w związku z nieuregulowaniem kwoty za transfer definitywny na rzecz Śląska Wrocław.

Zawieszenie będzie obowiązywało do czasu uregulowania zaległości finansowych przez klub Polonia Bytom.

Komisja Ligi postanowiła zweryfikować wynik zawodów 19. kolejki Młodej Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław jako walkower na niekorzyść gości i dodatkowo nałożyła na Śląsk Wrocław karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych. Przyczyną tej decyzji był występ w zespole gości nieuprawnionego piłkarza Rafała Sikorskiego. Jednocześnie Komisja postanowiła utrzymać wynik z boiska (3-0 dla Lechii Gdańsk) uznając, iż należy zaliczyć dorobek strzelcom bramek. Zgodnie z odrębnymi przepisami PZPN wszelkie napomnienia otrzymane w tych zawodach zaliczają się do rejestru.
Obrazek

Aequitas
Posty: 276
Rejestracja: 14.09.2009, 16:32

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Aequitas » 25.03.2011, 08:59

Kluby ukarane w 19. kolejce:
1. Ruch Chorzów - 20 000 złotych
2. Zagłębie Lubin - 3 000 zł
3. Polonia Bytom - 2 000 zł
4. Legia Warszawa - 45 000 (za mecz 17. kolejki)

Kluby ukarane w sezonie 2010/11 za zachowanie kibiców:
1. Legia Warszawa - 92 000 złotych
2. Lech Poznań - 56 000
3. Widzew Łódź – 48 000
4. Ruch Chorzów - 35 000
4. GKS Bełchatów - 30 000
5. Śląsk Wrocław, Wisła Kraków - 29 000
6. Lechia Gdańsk - 17 500
7. Jagiellonia Białystok - 15 000
8. Zagłębie Lubin - 9 000
9. Górnik Zabrze - 7 500
10. Polonia Bytom - 8 000
11. Cracovia, Arka Gdynia - 3 000
12. Polonia Warszawa - 2 000

Teo
Posty: 69
Rejestracja: 13.01.2010, 23:11
Lokalizacja: łdz

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Teo » 31.03.2011, 20:15

Sześć klubów ukaranych przez WD PZPN

Na podstawie raportów delegatów z ostatniej kolejki rozgrywek piłkarskich, w związku z brakiem porządku na stadionach, Wydział Dyscypliny PZPN ukarał dzisiaj kluby z I i II ligi.

Pogoń Szczecin - kara finansowa 1 tys. zł za brak porządku podczas meczu I ligi z Sandecją Nowy Sącz.

ŁKS - kara finansowa 8 tys. zł za zachowanie kibiców o charakterze rasistowskim podczas meczu I ligi z Wartą Poznań.

Stal Rzeszów - kara finansowa 5 tys. zł za zachowanie kibiców o charakterze rasistowskim podczas meczu II ligi wschodniej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Start Otwock - kara finansowa 1 tys zł. za brak porządku podczas meczu II ligi wschodniej ze Stalą Stalowa Wola.

Resovia - zakaz uczestnictwa zorganizowanych grup kibiców w trakcie najbliższych trzech meczów wyjazdowych, w związku z zachowaniem kibiców w trakcie meczu II ligi wschodniej z Pelikanem. Kara z urzędu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zawisza Bydgoszcz - zakaz uczestnictwa zorganizowanych grup kibiców w trakcie najbliższych pięciu meczów wyjazdowych, w związku z zachowaniem kibiców w trakcie meczu II ligi zachodniej z Miedzią Legnica. Kara z urzędu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

źródło: własne / PZPN
Ile wszystkich wszędzie?

Wolne Miasto Gdańsk
Posty: 3
Rejestracja: 31.03.2011, 22:38

Re: Kary, zakazy...

Post autor: Wolne Miasto Gdańsk » 31.03.2011, 22:53

Bardzo dobry, opiniotwórczy tekścik: http://lechia.net/index.php?option=com_ ... Itemid=368

sercamembert
Posty: 218
Rejestracja: 03.11.2010, 09:28

Re: Kary, zakazy...

Post autor: sercamembert » 01.04.2011, 08:45

Prima Aprilis ? :D Na początku uwierzyłem.

BW06
Posty: 106
Rejestracja: 21.02.2011, 21:37

Re: Kary, zakazy...

Post autor: BW06 » 01.04.2011, 17:33

[link]

pijwiecej
Posty: 161
Rejestracja: 14.07.2009, 19:55

Re: Kary, zakazy...

Post autor: pijwiecej » 01.04.2011, 19:23

sercamembert pisze:Prima Aprilis ? :D Na początku uwierzyłem.
Prima Aprilis, ale znając komisje ligi to mogliby takie coś odjebać

wiks
Posty: 9
Rejestracja: 13.04.2011, 15:50

Re: Kary, zakazy...

Post autor: wiks » 13.04.2011, 15:53

Surowe kary spotkały kibiców Lechii Gdańsk którzy zdewastowali sektor gości.
32 kibiców Lechii Gdańsk optrzymało 3 letni zakaz stadionowy za zdewastowanie sekotra.
4 kibiców Wisły Kraków otrzymało 2 letni zakaz stadionowy za dewastacje.
1 kibic ze Słupska otrzyamał 2 letni zakaz stadionowy.
1 kibic Lechii Gdańsk dostał 3 letni zakaz stadionowy za rzucanie pirotechnika oraz 2 tysiece Kary grzywny.
Ponadto Lechia Gdańsk zapłaci blisko 100 Tysięcy zł za spowodowane straty w sekotrze gosci.
Jezeli to prawda to pokurwilo te pzpnowskie k**** do reszty

anakonda
Posty: 3
Rejestracja: 13.04.2011, 16:16

Re: Kary, zakazy...

Post autor: anakonda » 13.04.2011, 16:17

wiks pisze:
Surowe kary spotkały kibiców Lechii Gdańsk którzy zdewastowali sektor gości.
32 kibiców Lechii Gdańsk optrzymało 3 letni zakaz stadionowy za zdewastowanie sekotra.
4 kibiców Wisły Kraków otrzymało 2 letni zakaz stadionowy za dewastacje.
1 kibic ze Słupska otrzyamał 2 letni zakaz stadionowy.
1 kibic Lechii Gdańsk dostał 3 letni zakaz stadionowy za rzucanie pirotechnika oraz 2 tysiece Kary grzywny.
Ponadto Lechia Gdańsk zapłaci blisko 100 Tysięcy zł za spowodowane straty w sekotrze gosci.
Jezeli to prawda to pokurwilo te pzpnowskie k**** do reszty
A co pzpn ma do tego ?

costamjest
Posty: 149
Rejestracja: 15.06.2010, 10:42

Re: Kary, zakazy...

Post autor: costamjest » 13.04.2011, 16:19

Nie widzę w tym niczego szczególnego. Normalne kary za wyjątkowo idiotyczne zachowanie

DFLG
Posty: 494
Rejestracja: 11.01.2010, 23:23

Re: Kary, zakazy...

Post autor: DFLG » 13.04.2011, 16:20

Farmazon.
Nikt od nas nie został po meczu zawinięty. Nikt również nie słyszał o jakichkolwiek zakazach wśród nas, ani Wisły oraz Czarnych.
Jutro zbiera się komisja ligi i jutro będzie wiadomo jaką klub dostanie karę.
Lechia Gdańsk!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: B. Ricci, buhu321, Fat, furaz, Gratka, ICAO, Junior89, roman71, Wiechu Koperytko i 545 gości