Sklep TMK Odzież uliczna, patriotyczna extreme-adrenaline Ins Fireworks twojeskarpetki noszecochce
noszecochce

Kibicowskie Podkarpacie

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Andrus, LechiaCHWM

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Postautor: z okolicy » 28.10.2014, 21:46

Byłem tydzień czasu w połowie października w Solinie bardzo dużo wrzutów na przystankach itp Sanovii. To stare wrzuty czy ktoś na murach walczy jeszcze? Bo wydawało mi się trochę wpisów powstało nie dawno. Są jakieś fc w okolicach Soliny,Polańczyka? bo nie widziałem za dużo kumatych jeśli jacyś tam są.
z okolicy

urodzenipatrioci

Postautor: bujdadookola » 29.10.2014, 14:22

z okolicy pisze:Byłem tydzień czasu w połowie października w Solinie bardzo dużo wrzutów na przystankach itp Sanovii. To stare wrzuty czy ktoś na murach walczy jeszcze? Bo wydawało mi się trochę wpisów powstało nie dawno. Są jakieś fc w okolicach Soliny,Polańczyka? bo nie widziałem za dużo kumatych jeśli jacyś tam są.

Nad solina czy w okolicach nie ma zadnego fc. Bywaja tam wszystkie ekipy z podkarpacia. A co do wpisow to nawet jozek gownojad moze tam przyjechac w nocy i wymalowac wiekszosc przystankow.
bujdadookola

Postautor: Stefan49 » 01.11.2014, 21:00

starysadeczanin pisze:to kto dominuje na podkarpaciu? i kto w Reszowie

W samym Rzeszowie więcej Stali, ale Resovia ma więcej FC. Nie ma jednej dominującej ekipy.
Stefan49

Postautor: mariuszstalowa » 02.11.2014, 00:18

starysadeczanin pisze:to kto dominuje na podkarpaciu? i kto w Reszowie

na podkarpaciu niema ekipy tak jak w innych regionach by przodowala tak jak np.Legia na Mazowszu.Jest raczej wyrownane . dopiero jak sie szczegolowo czlowiek zglebi to mozna dostrzec roznice. Jak narazie to od kilku lat tempa nadaje Stalowka ,ale tuz za nia nastepna ekipe ciezko wskazac .
mariuszstalowa

Postautor: El General » 08.04.2015, 03:25

Taki ciekawy temat a nikt w nim nie pisze. dziwne. To zadam pare pytan:

Ostatnio Resovia byla goscinnie z Wisla w Bialymstoku. Wiadomo ze Wisla ma zgode z Unia Tarnow i uklad z Polonia Przemysl. Jakie sa relacje Sovii do tych dwoch ekip?

Czy Stal Rzeszow oprocz ukladu z Karpatami Krosno ma jakies lepsze relacje z innymi ekipami? Swego czasu kumali sie z Igloopolem ale to chyba historia bo Iglopol teraz cos dziala z Unia Tarnow?

Z tego co sie orientuje to w Debicy jest przewaga Wisloki. Czy tak bylo zawsze? Czy byly lata ze to Igloopol rzadzil w Debicy?
Slyszalem ze kiedys byl podzial ze w Wisloce byli zapasnicy czy Judocy a w Igoopolu trenowali bokserzy. Czy teraz jest podobnie?

Co z Sanovia Lesko? Rozwiazana ekipa? Dlaczego? I czy teraz Bieszczady Ustrzyki Dolne dzialaja aktywniej?

Dzieki za odpowiedzi i apel o rozruszanie tematu panowie. Jak ktos ma pytania niech pyta (jak ktos sie chce ponapinac niech napina) bo region zaiste ciekawy.

sorki za brak polskich znakow ale pisze z zagranicy
Obrazek
El General

Postautor: N_ » 08.04.2015, 07:30

Bieszczady jeżdżą na Polonię Przemyśl a czy coś na swoje konto działają to nie mam pojęcia.
Sanovia zawieszona działalność.
No przecież Polonia z Resovią się nie lubią.
Stal ma jeszcze kontakty ze Spartą Praga i fanami z Koszyc.
www.fotovideo.eev.pl
www.czarni1910jaslo.fora.pl
http://www.youtube.com/user/czarni
N_

Postautor: futbolowypatriota » 08.04.2015, 11:28

El General pisze:Ostatnio Resovia byla goscinnie z Wisla w Bialymstoku. Wiadomo ze Wisla ma zgode z Unia Tarnow i uklad z Polonia Przemysl. Jakie sa relacje Sovii do tych dwoch ekip?
Relacje Sovia-Polonia - kosa i to dość konkretna. Gdy Polonia rok temu grała w 3lidze, to obie ekipy bardzo mocno się mobilizowały na to spotkanie. Resovia fajny transik przygotowala -kiepy z Polonii http://kibicowskiezycie.pl/img/527bbe30bbc04.jpg w zapowiedzi wyjazdowej tez skierowali transik do Polonii https://www.youtube.com/watch?v=TbL7Ytu4zlk Polonia natomiast mobilizowala się na wyjazd do Rzeszowa cos w stylu "wszyscy do mojrzeszowa" :D . także jeśli się nic nie zmienilo, a raczej nie to kosa! jeszcze taki filmik gdzie ukazuje relacje obu ekip (2min) https://www.youtube.com/watch?v=WGj0O5EedAg
co do relacji Unii z Sovia to raczej neutral, podobnie jak Unia-Polonia.
El General pisze:Czy Stal Rzeszow oprocz ukladu z Karpatami Krosno ma jakies lepsze relacje z innymi ekipami? Swego czasu kumali sie z Igloopolem ale to chyba historia bo Iglopol teraz cos dziala z Unia Tarnow?
tak jest, układ Igloopol-Stal historia. Stal ma kontakty z jakims klubem z Wegier, Sparta Praga i pewnie z Widzewem (ostatnio na turnieju się pojawili).

Co do Dębicy to już ktoś z Wisloki, Igloopolu musi się wypowiedzieć.
El General pisze:Co z Sanovia Lesko? Rozwiazana ekipa? Dlaczego? I czy teraz Bieszczady Ustrzyki Dolne dzialaja aktywniej?
Sanovia nie działa KMWTW, ale gdzies niedawno flage nowa maja, która caly czas czeka na debiut, także może cos rusza. Ustrzyki tak jak pisal ktoś wyżej, fc Polonii Przemysl, po za tym u siebie nic nie dzialaja (chodzi mi o doping, flagi, wyjazdy).
futbolowypatriota

Postautor: info z TMK » 08.04.2015, 11:55

A Nafta Jedlicze cos działa obecnie?
info z TMK

Postautor: futbolowypatriota » 08.04.2015, 12:57

info z TMK pisze:A Nafta Jedlicze cos działa obecnie?

z tego co wiem to podobnie jak Bieszczady, czyli u siebie nic, pojawiają się na meczach w Krosnie.
futbolowypatriota

Postautor: info z TMK » 08.04.2015, 13:09

futbolowypatriota pisze:
info z TMK pisze:A Nafta Jedlicze cos działa obecnie?

z tego co wiem to podobnie jak Bieszczady, czyli u siebie nic, pojawiają się na meczach w Krosnie.

To Nafta jest fc Karpat? Kiedyś łączył ich układ lub zgoda o ile dobrze pamietam.
info z TMK

Postautor: Zupełnie Zielony. » 08.04.2015, 16:13

El General pisze:Z tego co sie orientuje to w Debicy jest przewaga Wisloki. Czy tak bylo zawsze? Czy byly lata ze to Igloopol rzadzil w Debicy?
Slyszalem ze kiedys byl podzial ze w Wisloce byli zapasnicy czy Judocy a w Igoopolu trenowali bokserzy. Czy teraz jest podobnie?

Poruszasz bardzo szeroki temat i to w czasach gdzie kibicowanie wyglądało zupełnie inaczej niz obecnie. Mam tu na myśli sytuacje o które pytasz- zgoła inne niż w obecnych czasach.
Poczatek lat 80tych gdy przeniesiono z nieodległej miejscowości Pustynia klub pod nazwą Podkarpacie do Dębicy i przemianowano go na Igloopol. Tu odwołuje się do historii powstania (Igloopol 1978r - Wisłoka 1908r).
Jako tacy kibice Wisłoki powstali już ok. połowy 70 lat -(gra w II lidze- pierwszy goście w szalach. Było od kogo się uczyć. (foto z 1979r)
http://oi44.tinypic.com/1jibl.jpg
Początek lat 80tych -przed zbliżającymi się derbami grupa osób jeżdżących z Dębicy jako fan club Wisły Kraków Podobna sytuacja była w całym regionie) postanowiła wesprzeć (na kanwie przeciwności) własnie ten nowo powstały klub. Tak to sie wszystko w ich wypadku potoczyło (...) . Klub z ogromnymi tradycjami- kontra socjalistyczny twór którego nazwa pochodzi od "Kombinatu- rolno przemysłowego Igloopol" który starsi kibice na pewno pamiętają. Różnego rodzaju mrożonki i produkty spożywcze w całej polsce ;)
http://historiaigloopolu.blogspot.com/
Nie rozumie co dokładnie masz na myśli pisząc "przewaga", były chwilowe momenty (jak w każdej ekipie) że któraś z nich notuje czasową stagnacje. Mam tu na mysli Wisłokę, co pozwala przeciwnikowi być powiedzmy "na podobnym, poziomie". Jednak nie były długotrwałe.
Tereny także wyglądały nieco inaczej (lata 80te -nowo powstające osiedla mieszkaniowe) które opowiadały się za jednymi lub drugimi. Jednak dosyć szybko sytuacja się unormowała na tym polu i tak pozostało do tych czasów (w tym połowa lat 90tych gdzie tracą na naszą rzecz os. Strumskiego- jest tam pare bloków).
Z tym sportowym aspektem (zapasy, boks) trochę namieszałeś. Dębica były przez wiele wiele lat stolicą zapaśniczą (zdaje się kilkanaście mistrzów w zapasach). Normalna liga, tak jak teraz hokej czy żużel. Oczywiście kibice Wisłoki trenowali tą dyscyplinę i notowali sukcesy nie tylko na macie ;) Boks powstał przy Wisłoce i nazywał się Wisłoka - Morsy 1977r. jednak dosyć szybko został przeniesiony do nowo powstałego "klubu" i tam juz został na stałe zdobywając m.in. 2 tytuły mistrza jako Igloopol. Tak więc kibice Wisłoki trenowali zapasy, a w późniejszym okresie ci drudzy boks. Tak to mniej więcej wygladało. Jak jest teraz? Teraz są inne czasy, młodziez trenuje inne sztuki walki, choć jakas tam namiastka zapasów została oraz w większym stopniu boksu (jako sportu).
hip hop hańbą BIAŁEJ RASY!
Zupełnie Zielony.

Postautor: RSD » 08.04.2015, 17:04

Czy aktualny FC Resovii z Brzozowa tworzą chłopaki, którzy działali na Brzozovii ?
RSD

Postautor: Bączyński » 08.04.2015, 17:07

http://fanatik.ogicom.pl/?p=3836
Tutaj relacja kibica Śląska Wrocław z wyjazdu na Wisłokę w 1972 r.
Bączyński

Postautor: bujdadookola » 08.04.2015, 18:46

Zupełnie Zielony. pisze:
El General pisze:Z tego co sie orientuje to w Debicy jest przewaga Wisloki. Czy tak bylo zawsze? Czy byly lata ze to Iglodd. alem ze kiedys byl podzial ze w Wisloce byli zapasnicy czy Judocy a w Igoopolu trenowali bokserzy. Czy teraz jest podobnie?

Z tym sportowym aspektem (zapasy, boks) trochę namieszałeś. Dębica były przez wiele wiele lat stolicą zapaśniczą (zdaje się kilkanaście mistrzów w zapasach). Normalna liga, tak jak teraz hokej czy żużel. Oczywiście kibice Wisłoki trenowali tą dyscyplinę i notowali sukcesy nie tylko na macie ;) Boks powstał przy Wisłoce i nazywał się Wisłoka - Morsy 1977r. jednak dosyć szybko został przeniesiony do nowo
powstałego "klubu" i tam juz został na stałe zdobywając m.in. 2 tytuły mistrza jako Igloopol. Tak więc kibice Wisłoki trenowali zapasy, a w

późniejszym okresie ci drudzy boks. Tak to mniej więcej wygladało. Jak jest teraz? Teraz są inne czasy, młodziez trenuje inne sztuki walki, choć jakas tam namiastka zapasów została oraz w większym stopniu boksu (jako sportu).

Kolego z ta stolica zapasnicza to chyba Cie troche ponioslo. Prym nie tylko w wojewodztwie, ale i w calej Polsce wiedli, i dalej wystepuja z sukcesami choc nie na taka skale jak dawniej, zapasnicy Stali Rzeszow, niejednokrotnie odnoszac sukcesu na arenach miedzhnarodowych.
bujdadookola

Postautor: Zupełnie Zielony. » 08.04.2015, 19:11

olego, raczej ciebie poniosło ;) Stal Rzeszów (styl wolny), Wisłoka (styl klasyczny). Jakby nie patrzeć pewno obydwoje na swój sposób mamy racje. Ps. Od siebie dodam, że gdy była jeszcze w latach 90tych liga zapaśnicza (styl klasyczny) zawsze robiliśmy na tych spotkaniach doping.
Poniżej masz więcej o "stolicy" ;)
http://mosir.debica.pl/historia/
Zupełnie Zielony.

Postautor: bujdadookola » 08.04.2015, 19:27

Tak czy siak nie ma sie co przerzucac linkami. Przyznam ze nie zdawalem sobie sprawy z historii zapasjiczej sekcji Wisloki. A jak obecnie whglsdaja poczynania zapasnikow z Debicy? Istnieje dalej sekcja zapasnicza?
bujdadookola

Postautor: Zupełnie Zielony. » 08.04.2015, 19:37

Prawdę mówiąc na obecne czasy nie jestem za bardzo zorientowany w temacie. Osobna sekcja jest, coś tam działa, ale zdaje sie jedynie szkolenie młodzieży (ewentualnie niech się ktoś inny wypowie). Wiecej na profilu fb "KS Wisłoka Dębica - Sekcja Zapaśnicza". Tyle odemnie w temacie zapasów.
Zupełnie Zielony.

Postautor: tygrys » 08.04.2015, 23:41

Czytając tę relację z wyjazdu Śląska do Dębicy przypomniało mi się że gdzieś w połowie lat 90tych na stacji PKP w Dębicy miała miejsce niezła awantura pomiędzy ekipą pociągową wrocławian wracających z Tarnobrzega a kibicami Wisłoki.Koleś z Wrocławia z którym kumplowałem mówił że Wisłoka "przywitała" ich niezłą ekipą a niektórzy kibice Śląska musieli skorzystać z pomocy lekarskiej.Psy podobno stały i patrzyły na tę awanturę.
tygrys

Postautor: Fan_Brzozovii » 09.04.2015, 02:25

RSD pisze:Czy aktualny FC Resovii z Brzozowa tworzą chłopaki, którzy działali na Brzozovii ?

Tak.
Fan_Brzozovii

Postautor: tuwimianin. » 09.04.2015, 11:12

Odnośnie sytuacji to pozwolę sobie napisać kilka zdań. Pierwszy ruch kibicowski powstał na Wisłoce, tak jak napisał Zupełnie Zielony. Kibice Igloopol-u rozpoczeli działolność na poczatku lat 80-tych i rzeczywiście sympatyzowali z krakowską Wisłą (ale na szczęście im przeszło). Kto wtedy dominował w Dębicy, to z dzisiejszej perspektywy trudno ocenić, bo wieki temu to było i inna rzeczywistość, ale sądze, że chyba kibice KSW byli silniejsi. Z opowiadań dużo starszych kolegów po szalu wiem, że sytuacja zmieniła się pod koniec lat 80-tych, kiedy to Morsy awansowały do coraz wyższych klas rozgrywkowych, aż w 1990 roku awansowaliśmy do I ligi (dzisiejsza ekstraklasa) i graliśmy w niej 2 sezony. Tak więc lata 1989-1993 to przewaga kibiców Igloopol-u (ten okres znam z opwiadań tylko). Potem niestety upadek sportowy, zmiana nazwy na "Pegrotur", następnie kolejna zmiana nazwy na Podkarpacie i przenosiny do poddębickiej Pustyni. W 1996 zostaje rozwiązana sekcja seniorów(zostaja tylko sekcje juniorskie). Ostatni mecz przed upadkiem, na którym prowadzony jest młyn to mecz Sandecją NS (pamietam, bo jako gówniaż chciałem na ten mecz iść, ale matka mnie nie puściła jak zobaczyła, że na osiedlu zbiera się ekipa Igloopol-u i Czuwaju ;]). Tak więc od 1994 znowu kibice Wisłoki mają przewagę w mieście, Naszego klubu nie ma, a oni co sezon walczą o awans do II ligi (atrakcyjni rywale np. Stal Rzeszów, Czuwaj, Polonia, Tarnovia, Resovia, Glinik). Pod koniec lat 90-tych kibice bioło-zielonych tracą forme (malutki młyn, a czasem nawet brak) i można powiedzieć, że cały dębicki ruch kibicowski w latach 1999-2002 był w kryzysie. Kibice Igloopol-u z osiedla przy ulicy Świetosława w 1997 roku zakładają osiedlowy klub o nazwie KP Dębica (potem KP Kolejarz) i grają w C,B i A-klasie. Chyba w 2002 Kolejarz awansuje do okręgówki i tu zaczyna się reaktywacja Morsów. Pierwszy zorganizowany wyjazd w 5 lidze do Grodziska awantura z wieśniakami i komenda w Leżajsku (sprawa w sądzie), i tak my sobie spokojnie jeździliśmy na Kolejarz do podrzeszowskich wiosek na wyjazdy, a mecze u siebie rozgrywaliśmy w Pustyni albo w Straszęcinie. U sąsiadów zza miedzy w tamtym czasie był kryzys (kiedy w pucharze okręgowym, to był chyba rok 2002 Wisłoka grała z Kolejarzem w Pustyni, to tylko Morsy były obecne na tym meczu). Następnie dochodzi do fuzji Kolejarza z Igloopol-em (wracamy na Nasz stadion) i w 2004 awans do IV ligi, co oznaczało Derby Dębicy. Pierwsze 2 sezony w IV lidze w naszym są bardzo dobre szczególnie pierwszy (młyn, wyjazdy, trochę "atrakcii na mieście"). W tym momencie mogę powiedzieć, że lata 2002-2004 to my mamy lekką przewagę nad sąsiadami. Niestety kibice Wisłoki, którzy mieli słabszy okres wracają do formy i od gdzieś 2005 roku do dziś, to oni maja przewagę w mieście. Na spadek formy u Nas duży wpływ miała emigracja, wymiar sprawiedliwości, rodziny itp., ale też dobra organizacja i mobilizacja rywala zza miedzy.Myślę, że w miare obiektywnie to opisałem, ja coś pomyliłem to proszę poprawiać.
Faktem jest, że Igloopol powstał za czasów komuny jako klub przy kombinacie, ale bardzo wiele klubów w Polsce powstało za komuny przy różnych zakładach ( wszystkie zetkaesy, Stale, Hutniki itp.). Nazywanie Nas komunistycznym tworem jest bez sensu, bo taka była wtedy niestety rzeczywistość. Zatem jeśli Igloopol to komunistyczny twór, to w takim razie Wisłoka to żydowski twór( w 1908 2/3 ludności Dębicy stanowili żydzi), więc takie rozkminy są bez sensu. PozdRawiam
IGLOOPOL DĘBICA
tuwimianin.

Postautor: Brzozovia53 » 09.04.2015, 11:31

El General pisze:Co z Sanovia Lesko? Rozwiazana ekipa? Dlaczego? I czy teraz Bieszczady Ustrzyki Dolne dzialaja aktywniej?

futbolowypatriota pisze: Sanovia nie działa KMWTW, ale gdzies niedawno flagę nowa maja, która caly czas czeka na debiut, także może cos rusza

To żadna tajemnica dlaczego Sanovia zawiesiła działalność. Ich Guru "strzelił z ucha" na komendzie, teraz próbuje się wybielić. Ta nowa flaga powstała zanim zaczęli "strzelać z ucha".
Brzozovia53

Postautor: tuwimianin. » 09.04.2015, 12:40

Jeszcze uzupełniając mój poprzedni wpis, to poprawiłbym, że kibice Wisłoki odzyskali przewagę w mieście dopiero w drugiej połowie 2006 albo nawet na początku 2007, a w okresie 2005-2006 było BARDZO wyrównanie (lata mi się o rok pomyliły). Oczywiście wszystko co napisałem, to MOJE spostrzeżenia lub opowieści ziomków po szalu i nie jest to jakieś oficjalne stanowisko.
IGLOOPOL DĘBICA
tuwimianin.

Postautor: Zupełnie Zielony. » 09.04.2015, 15:55

tuwimianin. pisze:Jeszcze uzupełniając mój poprzedni wpis, to poprawiłbym, że kibice Wisłoki odzyskali przewagę w mieście dopiero w drugiej połowie 2006 albo nawet na początku 2007, a w okresie 2005-2006 było BARDZO wyrównanie (lata mi się o rok pomyliły). Oczywiście wszystko co napisałem, to MOJE spostrzeżenia lub opowieści ziomków po szalu i nie jest to jakieś oficjalne stanowisko.

Miałem nic nie pisać bo kazdy w temacie wie jak jest :) (i to nie info z kibice.net), ale ponieważ "uzupełniasz wpis" o rewelacje... rzekomej dominacji :D, ja tez uzupełnie. Na przesterzeni dziejów mozna mówić o jakieś przewadze np liczby młyna u siebie nad naszym ale zmiłuj sie nic więcej! Były czasy gdzie nasza miernota była na tyle duża że się zrównaliscie, nawet przez pewien czas można było z wami powalczyć (te lata co dodajesz wyżej) ale nigdy nie mieliście przewagi w tym mieście!

ps. Wiem to twoje osobiste przemyslenia/zasłyszenia. Ja akurat bazuje na tym co sam widziałem (1990r-2015r). Nie będę cytował całego tekstu, zrobie to tylko w jednym przypadku bo mnie zatkało. Piszesz o jakies przewadze w 1989- 1993r... jak was wtedy praktycznie nie było (1992 -1993). Okres gdy byliście w I lidze był w/g mojej oceny jeden ze słabszych w całym waszym okresie jakim pamiętam.
Odemnie tyle na ten temat, bo nie chce mi się dementować reszty, chyba że masz coś do dodania, to przeanalizuje cały twój wpis :)
Zupełnie Zielony.

Postautor: tuwimianin. » 09.04.2015, 16:25

Ty masz swoje zdanie, Ja mam swoje i przy tym zostańmy. Dementować nie masz czego, bo to prawda. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie zamierzam się tu kłócić, ale Ja też bazuje na tym co widziałem od 1995 roku.
IGLOOPOL DĘBICA
tuwimianin.

Postautor: pseudofan » 09.04.2015, 19:19

Nie wchodź z tym człowiekiem w polemikę nawet bo to nie ma sensu.
pseudofan

Postautor: Dr Kamszot » 09.04.2015, 23:29

Najlepszy okres Igloopolu to pobyt w 3 lidze, po spadku z ekstraklasy (lata 1993-1994????)
Dr Kamszot

Postautor: tuwimianin. » 10.04.2015, 07:57

Z pewnością nie najlepszy, ale napewno ciekawy, ze względu na przeciwników w lidze http://www.hppn.pl/liga/sezon-po-sezoni ... ska/tabela . Moim zdaniem najlepszy okres dla kibiców Igloopol-u to lata 2003-2005.
IGLOOPOL DĘBICA
tuwimianin.

Postautor: Dr Kamszot » 11.04.2015, 01:58

Nie tylko ze względu na przeciwników, ale zwłaszcza na atrakcje.
Dr Kamszot

Postautor: tuwimianin. » 11.04.2015, 11:03

Dr Kamszot pisze:Nie tylko ze względu na przeciwników, ale zwłaszcza na atrakcje.

O to mi chodziło. Z tego co wiem od starszych kolegów, to okres, gdy Igloopol grał w III lidze grupie krakowskiej, był pod względem kibicowskim bardzo "atrakcyjny" (wyjazdy do Krakowa, Leżajska, Przemyśla, Tarnowa). W necie są zdjęcia z niektórych wyjazdów z tamtych lat. PozdRo
IGLOOPOL DĘBICA
tuwimianin.

Postautor: Oldhopper » 14.04.2015, 19:02

Od kiedy dokładnie Wisłoka jest bez zera wyjazdowego? Wiem że to już troche lat trwa ale ile dokładnie?

Co do Stal Rzeszów to mam 1 pytanie; czy ich w ostatnich 15 lat cos z Hutnikiem Kraków łączyło?

Aha i jeszcze co do relacji Rzeszów-Przemyśl to kolejne pytanie, czy wszystkie 4 ekipy z tych miast się od zawsze delikatnie mowiąc nie lubili ?

El General fajnie ze ten temat w góre podbiłeś bo jest dość ciekawy.

Pozdrawiam
Ach te stare dobre czasy ...
Obrazek Obrazek
www.youtube.com/watch?v=9qfNgrrCYGU
Oldhopper

Postautor: amf0508 » 14.04.2015, 19:45

Stal Rzeszów i Wisłoka przyjmują kibiców gości? Widziałem, że Resovia na derby weszła, ale podobno coś tam remontują w Rzeszowie, więc jak tam jest? To samo tyczy się Wisłoki, gdzieś czytałem, że z powodu problemów finansowych Wisłoka gra najbliższy mecz (chyba z Sovią) bez kibiców gości. Jest szansa, że następne ekipy będą normalnie wpuszczone?
amf0508

Postautor: Zupełnie Zielony. » 14.04.2015, 23:59

Oldhopper pisze:Od kiedy dokładnie Wisłoka jest bez zera wyjazdowego? Wiem że to już troche lat trwa ale ile dokładnie?

Ta kwestia była szczegołowo poruszana przezemnie na naszym forum, niestety nie moge na ta chwile sie przekopac do dokładnych informacji. Zdaje się (pisze z głowy) będzie to już jakieś 10 lat. Przy czym w kilkunastu przypadkach zaliczamy wyjazd na zakazie, a nawet zdarzało się nie raz na podwójnym zakazie :) Zasada jest prosta nie dac się zastraszyc jakims świstom przysyłanym do klubu! W koncu na wyjazd jedzie się przedewszystkim dla siebie a nie grajków, po za tym w tak niskich ligach bez problemu można obejżeć mecz zza płotu/ogrodzenia. Nie jednokrotnie dla świętego spokoju wpuszczano nas na obiekt ryzykując kary od związku (gdy mieliśmy zakaz). Krótko: wszelkie zakazy to pic na wodę, trzeba jechać a na miejscu sie okazuje że nie taki diabeł straszny. Ot zwykły straszak który nagminnie wykorzystuje policja czy dany klub.

Co do sektora na Wisłoce to sprawa jest mocno skomplikowana. Od niedawna policja umyslała sobie ze musza być zamontowane kołowrotki + system. Klub jest na skraju przepasci (wielkie długi) oraz smieszne dofinansowanie z miasta. Tylko dlatego dokańczamy rozgrywki wiosenne w III lidze bo sami (KIBICE) składamy się na wszystko co jest związne z działąlnością klubu! Oczywiście jest to absolutne minimum, ale kwoty ogromne (min. 10tys) miesięcznie. Całośc od wiosny finansujemy my (głownie fani z zagranicy + liczny fc Chicago). Narazie skupiamy sie aby dotrwać do konca sezonu. To nie ważne że mamy ostatnie miejsce i spadek jest murowany- ważne ze jeszcze istniejemy. Stąd też wymysł psiarni jest nie do zrealizowania obecnie (kołowrotki miały byc od miasta na wiosne ale co normalne to były tylko obiecanki). Mozna by długo pisać, dla nas obecnie liczy się tlyko to aby WISŁOKA nie zginęła, a przyjezdni? Cóz cieżko mi to pisać ale psiarnia bez w/w kołowrotków się nie zgodzi na wpuszczanie kibiców. Mamy związane ręce.
Stąd też apel do kibiców przyjezdnych, o ile nie dogadamy się w kwestii wpuszczenia was na nasze sektory (np. Orleta Radzyń) to pierd.. to! Tak też zrobiły Karpaty Krosno które wprawdzie z wielkimi problemami ale podjechali autokarami pod stadion (nie wpuszczono ich). Olewanie wyjazdy z w/w powodu to tylko woda na młyn psiarni!. Każda aekipa ma prawo podjechac na stadion i nikt wam tego nie zabroni. Przez lata sie tego sami trzymaliśmy i stąd tez od 10 lat nie mamy zera wyjazdowego.
Zupełnie Zielony.

Postautor: reprezentujemiasto » 15.04.2015, 01:23

Zupełnie Zielony. pisze:
Oldhopper pisze:Od kiedy dokładnie Wisłoka jest bez zera wyjazdowego? Wiem że to już troche lat trwa ale ile dokładnie?

Ta kwestia była szczegołowo poruszana przezemnie na naszym forum, niestety nie moge na ta chwile sie przekopac do dokładnych informacji. Zdaje się (pisze z głowy) będzie to już jakieś 10 lat. Przy czym w kilkunastu przypadkach zaliczamy wyjazd na zakazie, a nawet zdarzało się nie raz na podwójnym zakazie :) Zasada jest prosta nie dac się zastraszyc jakims świstom przysyłanym do klubu! W koncu na wyjazd jedzie się przedewszystkim dla siebie a nie grajków, po za tym w tak niskich ligach bez problemu można obejżeć mecz zza płotu/ogrodzenia. Nie jednokrotnie dla świętego spokoju wpuszczano nas na obiekt ryzykując kary od związku (gdy mieliśmy zakaz). Krótko: wszelkie zakazy to pic na wodę, trzeba jechać a na miejscu sie okazuje że nie taki diabeł straszny. Ot zwykły straszak który nagminnie wykorzystuje policja czy dany klub.

Co do sektora na Wisłoce to sprawa jest mocno skomplikowana. Od niedawna policja umyslała sobie ze musza być zamontowane kołowrotki + system. Klub jest na skraju przepasci (wielkie długi) oraz smieszne dofinansowanie z miasta. Tylko dlatego dokańczamy rozgrywki wiosenne w III lidze bo sami (KIBICE) składamy się na wszystko co jest związne z działąlnością klubu! Oczywiście jest to absolutne minimum, ale kwoty ogromne (min. 10tys) miesięcznie. Całośc od wiosny finansujemy my (głownie fani z zagranicy + liczny fc Chicago). Narazie skupiamy sie aby dotrwać do konca sezonu. To nie ważne że mamy ostatnie miejsce i spadek jest murowany- ważne ze jeszcze istniejemy. Stąd też wymysł psiarni jest nie do zrealizowania obecnie (kołowrotki miały byc od miasta na wiosne ale co normalne to były tylko obiecanki). Mozna by długo pisać, dla nas obecnie liczy się tlyko to aby WISŁOKA nie zginęła, a przyjezdni? Cóz cieżko mi to pisać ale psiarnia bez w/w kołowrotków się nie zgodzi na wpuszczanie kibiców. Mamy związane ręce.
Stąd też apel do kibiców przyjezdnych, o ile nie dogadamy się w kwestii wpuszczenia was na nasze sektory (np. Orleta Radzyń) to pierd.. to! Tak też zrobiły Karpaty Krosno które wprawdzie z wielkimi problemami ale podjechali autokarami pod stadion (nie wpuszczono ich). Olewanie wyjazdy z w/w powodu to tylko woda na młyn psiarni!. Każda aekipa ma prawo podjechac na stadion i nikt wam tego nie zabroni. Przez lata sie tego sami trzymaliśmy i stąd tez od 10 lat nie mamy zera wyjazdowego.

Co bylo nie tak z tymi Orletami Radzyn ? Czemu sie nie dogadaliscie ?
reprezentujemiasto

Postautor: studentka GWSP » 15.04.2015, 08:35

Proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej kibiców
http://moje-ankiety.pl/respond-75405.html
studentka GWSP

Postautor: Zupełnie Zielony. » 15.04.2015, 10:24

Żle rozumiałeś, a i ja mogłem napisac to prościej :), chodzi o to że z Orlętami się dogadalismy i byli na naszych sektorach :). Wprawdzie w okrojonym składzie (bus miał kłopoty i nie dojechał).
Co do dokładnej daty to: 2004 IX 25 bez zera wyjazdowego (nie licząc paru które były bez udziału publiczności)
Zupełnie Zielony.

Postautor: Oldhopper » 15.04.2015, 15:23

Naprawde sporo czasu. Nie wiem czy to z ekip poza ekstraklasy nawet polskim rekordem nie jest?! Te wszystkie Miedzianki, Sandecje, Elblagi, Kotwice, Hutniki, Beskidy i inne Hetmany nawet z jednym sezonem bez zera wyjazdowego problemy maja a co dopiero przez prawie 11 lat!! W kazdym badz razie, szacunek! Dzieki za tak szczegola odpowiedz.

Pozdrawiam
Obrazek Obrazek
Oldhopper

Postautor: yob » 15.04.2015, 22:08

Oldhopper pisze:Aha i jeszcze co do relacji Rzeszów-Przemyśl to kolejne pytanie, czy wszystkie 4 ekipy z tych miast się od zawsze delikatnie mowiąc nie lubili ?

Wydaje mi sie ze dawno temu Stal Rz. kumala sie z Polonia. Nawet mam przed oczami widok szalikow Stali wsrod Polonistow na jakims meczu, ale to jak bylem niekumatym dzieciakiem wiec moglo mi sie cos od tej pory pomieszac, zwlaszcza ze mowa o latach 90-tych.
Polonia z Czuwajem mialy pakt o nieagresji i razem szli na mecz ktorejs z tych druzyn z JKS-em w Przemyslu. Nie wiem juz czy bylo to raz czy kilka razy, w kazdym razie krazyly kiedys zeskanowane stare fotki z ich wspolnego pochodu ;) To tez lata 90-te, pomaranczowe fleki i te sprawy...
Resovia od zawsze (?) kosa z tym towarzystwem.

Moze powyzsze potwierdzi lub sprostuje ktos z zainteresowanych ekip bo glowy nie dam.
yob

Postautor: Zupełnie Zielony. » 15.04.2015, 22:59

Oldhopper - 10,5 dokładnie ;)
Chodź z drugiej strony znajdą się tacy którzy zaczną wyliczanki, że niska liga, że blisko, co by było jakbyśmy byli np w II lidze. Powiem tak, jeśli byłoby to mozliwe chętnie byśmy się zamienili ligami (nic tak nie trafia do takiego pacjenta jak to gdy pozna na włąsnej skórze). Owszem byłoby cięzko z dobrymi liczbami a zapewniam że bylibyśmy wszędzie. Od wielu lat mamy wykrystalizowaną pewną grupę ludzi którzy jeżdżą nie tylko na każdy wyjazd co dodatkowo na weekendzie na zgody. Niekiedy potrafimy obskoczyć nawet dwie (a i trzy się zdarzało). Wszystko to, to siła charakteru, poprostu młodzi rosną w takim duchu wychowani że wyjazd to rzecz święta. Jakaś cząstka bierze to do siebie i rodzi sie ekipa wyjazdowa.
Teraz druga strona medalu, ciekawe ile ekip potrafiłoby jeździć 10-ty raz na jakieś kozie wólki i to w meczu o totalna pietruszkę lub spadając? Na koniec jeszcze jedna sprawa, z całego tego okresu graliśmy 5 lat w III lidze. Mamy więcej wyjazdów na lubelszczyzne (z III ligowców) niż wszystkie ekipy razem wzięte z podkarpacia ;)
Kończąc, robimy swoje a jak ktoś nam zagląda do koszyka niech wpierw popatrzy na... siebie.
Zupełnie Zielony.

Postautor: Oldhopper » 16.04.2015, 01:04

Zupełnie Zielony odpisalem Ci na pw zeby nie zasmieciac. ;)
Obrazek Obrazek
Oldhopper

Postautor: tygrys » 08.05.2015, 09:17

Czy w takich miejscowościach jak Baranów Sandomierski,Skopanie,Padew istnieją jacyś kibice?
W Baranowie jest dosyć nowoczesny i kameralny stadionik z krytą trybuną i plastikowymi siedziskami więc podejrzewam że jest tam jakaś ekipa.
tygrys

radicalfans

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kibice