Kibicowskie Podkarpacie

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 08.04.2015, 19:11

olego, raczej ciebie poniosło ;) Stal Rzeszów (styl wolny), Wisłoka (styl klasyczny). Jakby nie patrzeć pewno obydwoje na swój sposób mamy racje. Ps. Od siebie dodam, że gdy była jeszcze w latach 90tych liga zapaśnicza (styl klasyczny) zawsze robiliśmy na tych spotkaniach doping.
Poniżej masz więcej o "stolicy" ;)
[link]
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!



bujdadookola
Posty: 15
Rejestracja: 12.01.2013, 18:36

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: bujdadookola » 08.04.2015, 19:27

Tak czy siak nie ma sie co przerzucac linkami. Przyznam ze nie zdawalem sobie sprawy z historii zapasjiczej sekcji Wisloki. A jak obecnie whglsdaja poczynania zapasnikow z Debicy? Istnieje dalej sekcja zapasnicza?

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 08.04.2015, 19:37

Prawdę mówiąc na obecne czasy nie jestem za bardzo zorientowany w temacie. Osobna sekcja jest, coś tam działa, ale zdaje sie jedynie szkolenie młodzieży (ewentualnie niech się ktoś inny wypowie). Wiecej na profilu fb "KS Wisłoka Dębica - Sekcja Zapaśnicza". Tyle odemnie w temacie zapasów.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

tygrys
Posty: 179
Rejestracja: 11.09.2009, 17:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tygrys » 08.04.2015, 23:41

Czytając tę relację z wyjazdu Śląska do Dębicy przypomniało mi się że gdzieś w połowie lat 90tych na stacji PKP w Dębicy miała miejsce niezła awantura pomiędzy ekipą pociągową wrocławian wracających z Tarnobrzega a kibicami Wisłoki.Koleś z Wrocławia z którym kumplowałem mówił że Wisłoka "przywitała" ich niezłą ekipą a niektórzy kibice Śląska musieli skorzystać z pomocy lekarskiej.Psy podobno stały i patrzyły na tę awanturę.

Fan_Brzozovii
Posty: 99
Rejestracja: 28.02.2007, 13:18
Lokalizacja: Brzozów

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Fan_Brzozovii » 09.04.2015, 02:25

RSD pisze:Czy aktualny FC Resovii z Brzozowa tworzą chłopaki, którzy działali na Brzozovii ?
Tak.

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 09.04.2015, 11:12

Odnośnie sytuacji to pozwolę sobie napisać kilka zdań. Pierwszy ruch kibicowski powstał na Wisłoce, tak jak napisał Zupełnie Zielony. Kibice Igloopol-u rozpoczeli działolność na poczatku lat 80-tych i rzeczywiście sympatyzowali z krakowską Wisłą (ale na szczęście im przeszło). Kto wtedy dominował w Dębicy, to z dzisiejszej perspektywy trudno ocenić, bo wieki temu to było i inna rzeczywistość, ale sądze, że chyba kibice KSW byli silniejsi. Z opowiadań dużo starszych kolegów po szalu wiem, że sytuacja zmieniła się pod koniec lat 80-tych, kiedy to Morsy awansowały do coraz wyższych klas rozgrywkowych, aż w 1990 roku awansowaliśmy do I ligi (dzisiejsza ekstraklasa) i graliśmy w niej 2 sezony. Tak więc lata 1989-1993 to przewaga kibiców Igloopol-u (ten okres znam z opwiadań tylko). Potem niestety upadek sportowy, zmiana nazwy na "Pegrotur", następnie kolejna zmiana nazwy na Podkarpacie i przenosiny do poddębickiej Pustyni. W 1996 zostaje rozwiązana sekcja seniorów(zostaja tylko sekcje juniorskie). Ostatni mecz przed upadkiem, na którym prowadzony jest młyn to mecz Sandecją NS (pamietam, bo jako gówniaż chciałem na ten mecz iść, ale matka mnie nie puściła jak zobaczyła, że na osiedlu zbiera się ekipa Igloopol-u i Czuwaju ;]). Tak więc od 1994 znowu kibice Wisłoki mają przewagę w mieście, Naszego klubu nie ma, a oni co sezon walczą o awans do II ligi (atrakcyjni rywale np. Stal Rzeszów, Czuwaj, Polonia, Tarnovia, Resovia, Glinik). Pod koniec lat 90-tych kibice bioło-zielonych tracą forme (malutki młyn, a czasem nawet brak) i można powiedzieć, że cały dębicki ruch kibicowski w latach 1999-2002 był w kryzysie. Kibice Igloopol-u z osiedla przy ulicy Świetosława w 1997 roku zakładają osiedlowy klub o nazwie KP Dębica (potem KP Kolejarz) i grają w C,B i A-klasie. Chyba w 2002 Kolejarz awansuje do okręgówki i tu zaczyna się reaktywacja Morsów. Pierwszy zorganizowany wyjazd w 5 lidze do Grodziska awantura z wieśniakami i komenda w Leżajsku (sprawa w sądzie), i tak my sobie spokojnie jeździliśmy na Kolejarz do podrzeszowskich wiosek na wyjazdy, a mecze u siebie rozgrywaliśmy w Pustyni albo w Straszęcinie. U sąsiadów zza miedzy w tamtym czasie był kryzys (kiedy w pucharze okręgowym, to był chyba rok 2002 Wisłoka grała z Kolejarzem w Pustyni, to tylko Morsy były obecne na tym meczu). Następnie dochodzi do fuzji Kolejarza z Igloopol-em (wracamy na Nasz stadion) i w 2004 awans do IV ligi, co oznaczało Derby Dębicy. Pierwsze 2 sezony w IV lidze w naszym są bardzo dobre szczególnie pierwszy (młyn, wyjazdy, trochę "atrakcii na mieście"). W tym momencie mogę powiedzieć, że lata 2002-2004 to my mamy lekką przewagę nad sąsiadami. Niestety kibice Wisłoki, którzy mieli słabszy okres wracają do formy i od gdzieś 2005 roku do dziś, to oni maja przewagę w mieście. Na spadek formy u Nas duży wpływ miała emigracja, wymiar sprawiedliwości, rodziny itp., ale też dobra organizacja i mobilizacja rywala zza miedzy.Myślę, że w miare obiektywnie to opisałem, ja coś pomyliłem to proszę poprawiać.
Faktem jest, że Igloopol powstał za czasów komuny jako klub przy kombinacie, ale bardzo wiele klubów w Polsce powstało za komuny przy różnych zakładach ( wszystkie zetkaesy, Stale, Hutniki itp.). Nazywanie Nas komunistycznym tworem jest bez sensu, bo taka była wtedy niestety rzeczywistość. Zatem jeśli Igloopol to komunistyczny twór, to w takim razie Wisłoka to żydowski twór( w 1908 2/3 ludności Dębicy stanowili żydzi), więc takie rozkminy są bez sensu. PozdRawiam
IGLOOPOL DĘBICA

Brzozovia53
Posty: 35
Rejestracja: 23.11.2013, 17:10

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Brzozovia53 » 09.04.2015, 11:31

El General pisze: Co z Sanovia Lesko? Rozwiazana ekipa? Dlaczego? I czy teraz Bieszczady Ustrzyki Dolne dzialaja aktywniej?
futbolowypatriota pisze: Sanovia nie działa KMWTW, ale gdzies niedawno flagę nowa maja, która caly czas czeka na debiut, także może cos rusza
To żadna tajemnica dlaczego Sanovia zawiesiła działalność. Ich Guru "strzelił z ucha" na komendzie, teraz próbuje się wybielić. Ta nowa flaga powstała zanim zaczęli "strzelać z ucha".

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 09.04.2015, 12:40

Jeszcze uzupełniając mój poprzedni wpis, to poprawiłbym, że kibice Wisłoki odzyskali przewagę w mieście dopiero w drugiej połowie 2006 albo nawet na początku 2007, a w okresie 2005-2006 było BARDZO wyrównanie (lata mi się o rok pomyliły). Oczywiście wszystko co napisałem, to MOJE spostrzeżenia lub opowieści ziomków po szalu i nie jest to jakieś oficjalne stanowisko.
IGLOOPOL DĘBICA

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 09.04.2015, 15:55

tuwimianin. pisze:Jeszcze uzupełniając mój poprzedni wpis, to poprawiłbym, że kibice Wisłoki odzyskali przewagę w mieście dopiero w drugiej połowie 2006 albo nawet na początku 2007, a w okresie 2005-2006 było BARDZO wyrównanie (lata mi się o rok pomyliły). Oczywiście wszystko co napisałem, to MOJE spostrzeżenia lub opowieści ziomków po szalu i nie jest to jakieś oficjalne stanowisko.
Miałem nic nie pisać bo kazdy w temacie wie jak jest :) (i to nie info z kibice.net), ale ponieważ "uzupełniasz wpis" o rewelacje... rzekomej dominacji :D, ja tez uzupełnie. Na przesterzeni dziejów mozna mówić o jakieś przewadze np liczby młyna u siebie nad naszym ale zmiłuj sie nic więcej! Były czasy gdzie nasza miernota była na tyle duża że się zrównaliscie, nawet przez pewien czas można było z wami powalczyć (te lata co dodajesz wyżej) ale nigdy nie mieliście przewagi w tym mieście!

ps. Wiem to twoje osobiste przemyslenia/zasłyszenia. Ja akurat bazuje na tym co sam widziałem (1990r-2015r). Nie będę cytował całego tekstu, zrobie to tylko w jednym przypadku bo mnie zatkało. Piszesz o jakies przewadze w 1989- 1993r... jak was wtedy praktycznie nie było (1992 -1993). Okres gdy byliście w I lidze był w/g mojej oceny jeden ze słabszych w całym waszym okresie jakim pamiętam.
Odemnie tyle na ten temat, bo nie chce mi się dementować reszty, chyba że masz coś do dodania, to przeanalizuje cały twój wpis :)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 09.04.2015, 16:25

Ty masz swoje zdanie, Ja mam swoje i przy tym zostańmy. Dementować nie masz czego, bo to prawda. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie zamierzam się tu kłócić, ale Ja też bazuje na tym co widziałem od 1995 roku.
IGLOOPOL DĘBICA

pseudofan
Posty: 152
Rejestracja: 01.02.2010, 13:56

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: pseudofan » 09.04.2015, 19:19

Nie wchodź z tym człowiekiem w polemikę nawet bo to nie ma sensu.

Dr Kamszot
Posty: 245
Rejestracja: 16.12.2008, 16:08

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Dr Kamszot » 09.04.2015, 23:29

Najlepszy okres Igloopolu to pobyt w 3 lidze, po spadku z ekstraklasy (lata 1993-1994????)

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 10.04.2015, 07:57

Z pewnością nie najlepszy, ale napewno ciekawy, ze względu na przeciwników w lidze [link] ... ska/tabela . Moim zdaniem najlepszy okres dla kibiców Igloopol-u to lata 2003-2005.
IGLOOPOL DĘBICA

Dr Kamszot
Posty: 245
Rejestracja: 16.12.2008, 16:08

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Dr Kamszot » 11.04.2015, 01:58

Nie tylko ze względu na przeciwników, ale zwłaszcza na atrakcje.

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 11.04.2015, 11:03

Dr Kamszot pisze:Nie tylko ze względu na przeciwników, ale zwłaszcza na atrakcje.
O to mi chodziło. Z tego co wiem od starszych kolegów, to okres, gdy Igloopol grał w III lidze grupie krakowskiej, był pod względem kibicowskim bardzo "atrakcyjny" (wyjazdy do Krakowa, Leżajska, Przemyśla, Tarnowa). W necie są zdjęcia z niektórych wyjazdów z tamtych lat. PozdRo
IGLOOPOL DĘBICA

Oldhopper
Posty: 24
Rejestracja: 22.12.2014, 16:56
Lokalizacja: Jestem stąd

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Oldhopper » 14.04.2015, 19:02

Od kiedy dokładnie Wisłoka jest bez zera wyjazdowego? Wiem że to już troche lat trwa ale ile dokładnie?

Co do Stal Rzeszów to mam 1 pytanie; czy ich w ostatnich 15 lat cos z Hutnikiem Kraków łączyło?

Aha i jeszcze co do relacji Rzeszów-Przemyśl to kolejne pytanie, czy wszystkie 4 ekipy z tych miast się od zawsze delikatnie mowiąc nie lubili ?

El General fajnie ze ten temat w góre podbiłeś bo jest dość ciekawy.

Pozdrawiam
Ach te stare dobre czasy ...
Obrazek Obrazek
www.youtube.com/watch?v=9qfNgrrCYGU

amf0508
Posty: 322
Rejestracja: 05.09.2012, 14:57

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: amf0508 » 14.04.2015, 19:45

Stal Rzeszów i Wisłoka przyjmują kibiców gości? Widziałem, że Resovia na derby weszła, ale podobno coś tam remontują w Rzeszowie, więc jak tam jest? To samo tyczy się Wisłoki, gdzieś czytałem, że z powodu problemów finansowych Wisłoka gra najbliższy mecz (chyba z Sovią) bez kibiców gości. Jest szansa, że następne ekipy będą normalnie wpuszczone?

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 14.04.2015, 23:59

Oldhopper pisze:Od kiedy dokładnie Wisłoka jest bez zera wyjazdowego? Wiem że to już troche lat trwa ale ile dokładnie?
Ta kwestia była szczegołowo poruszana przezemnie na naszym forum, niestety nie moge na ta chwile sie przekopac do dokładnych informacji. Zdaje się (pisze z głowy) będzie to już jakieś 10 lat. Przy czym w kilkunastu przypadkach zaliczamy wyjazd na zakazie, a nawet zdarzało się nie raz na podwójnym zakazie :) Zasada jest prosta nie dac się zastraszyc jakims świstom przysyłanym do klubu! W koncu na wyjazd jedzie się przedewszystkim dla siebie a nie grajków, po za tym w tak niskich ligach bez problemu można obejżeć mecz zza płotu/ogrodzenia. Nie jednokrotnie dla świętego spokoju wpuszczano nas na obiekt ryzykując kary od związku (gdy mieliśmy zakaz). Krótko: wszelkie zakazy to pic na wodę, trzeba jechać a na miejscu sie okazuje że nie taki diabeł straszny. Ot zwykły straszak który nagminnie wykorzystuje policja czy dany klub.

Co do sektora na Wisłoce to sprawa jest mocno skomplikowana. Od niedawna policja umyslała sobie ze musza być zamontowane kołowrotki + system. Klub jest na skraju przepasci (wielkie długi) oraz smieszne dofinansowanie z miasta. Tylko dlatego dokańczamy rozgrywki wiosenne w III lidze bo sami (KIBICE) składamy się na wszystko co jest związne z działąlnością klubu! Oczywiście jest to absolutne minimum, ale kwoty ogromne (min. 10tys) miesięcznie. Całośc od wiosny finansujemy my (głownie fani z zagranicy + liczny fc Chicago). Narazie skupiamy sie aby dotrwać do konca sezonu. To nie ważne że mamy ostatnie miejsce i spadek jest murowany- ważne ze jeszcze istniejemy. Stąd też wymysł psiarni jest nie do zrealizowania obecnie (kołowrotki miały byc od miasta na wiosne ale co normalne to były tylko obiecanki). Mozna by długo pisać, dla nas obecnie liczy się tlyko to aby WISŁOKA nie zginęła, a przyjezdni? Cóz cieżko mi to pisać ale psiarnia bez w/w kołowrotków się nie zgodzi na wpuszczanie kibiców. Mamy związane ręce.
Stąd też apel do kibiców przyjezdnych, o ile nie dogadamy się w kwestii wpuszczenia was na nasze sektory (np. Orleta Radzyń) to pierd.. to! Tak też zrobiły Karpaty Krosno które wprawdzie z wielkimi problemami ale podjechali autokarami pod stadion (nie wpuszczono ich). Olewanie wyjazdy z w/w powodu to tylko woda na młyn psiarni!. Każda aekipa ma prawo podjechac na stadion i nikt wam tego nie zabroni. Przez lata sie tego sami trzymaliśmy i stąd tez od 10 lat nie mamy zera wyjazdowego.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

reprezentujemiasto
Posty: 4
Rejestracja: 12.04.2015, 21:13

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: reprezentujemiasto » 15.04.2015, 01:23

Zupełnie Zielony. pisze:
Oldhopper pisze:Od kiedy dokładnie Wisłoka jest bez zera wyjazdowego? Wiem że to już troche lat trwa ale ile dokładnie?
Ta kwestia była szczegołowo poruszana przezemnie na naszym forum, niestety nie moge na ta chwile sie przekopac do dokładnych informacji. Zdaje się (pisze z głowy) będzie to już jakieś 10 lat. Przy czym w kilkunastu przypadkach zaliczamy wyjazd na zakazie, a nawet zdarzało się nie raz na podwójnym zakazie :) Zasada jest prosta nie dac się zastraszyc jakims świstom przysyłanym do klubu! W koncu na wyjazd jedzie się przedewszystkim dla siebie a nie grajków, po za tym w tak niskich ligach bez problemu można obejżeć mecz zza płotu/ogrodzenia. Nie jednokrotnie dla świętego spokoju wpuszczano nas na obiekt ryzykując kary od związku (gdy mieliśmy zakaz). Krótko: wszelkie zakazy to pic na wodę, trzeba jechać a na miejscu sie okazuje że nie taki diabeł straszny. Ot zwykły straszak który nagminnie wykorzystuje policja czy dany klub.

Co do sektora na Wisłoce to sprawa jest mocno skomplikowana. Od niedawna policja umyslała sobie ze musza być zamontowane kołowrotki + system. Klub jest na skraju przepasci (wielkie długi) oraz smieszne dofinansowanie z miasta. Tylko dlatego dokańczamy rozgrywki wiosenne w III lidze bo sami (KIBICE) składamy się na wszystko co jest związne z działąlnością klubu! Oczywiście jest to absolutne minimum, ale kwoty ogromne (min. 10tys) miesięcznie. Całośc od wiosny finansujemy my (głownie fani z zagranicy + liczny fc Chicago). Narazie skupiamy sie aby dotrwać do konca sezonu. To nie ważne że mamy ostatnie miejsce i spadek jest murowany- ważne ze jeszcze istniejemy. Stąd też wymysł psiarni jest nie do zrealizowania obecnie (kołowrotki miały byc od miasta na wiosne ale co normalne to były tylko obiecanki). Mozna by długo pisać, dla nas obecnie liczy się tlyko to aby WISŁOKA nie zginęła, a przyjezdni? Cóz cieżko mi to pisać ale psiarnia bez w/w kołowrotków się nie zgodzi na wpuszczanie kibiców. Mamy związane ręce.
Stąd też apel do kibiców przyjezdnych, o ile nie dogadamy się w kwestii wpuszczenia was na nasze sektory (np. Orleta Radzyń) to pierd.. to! Tak też zrobiły Karpaty Krosno które wprawdzie z wielkimi problemami ale podjechali autokarami pod stadion (nie wpuszczono ich). Olewanie wyjazdy z w/w powodu to tylko woda na młyn psiarni!. Każda aekipa ma prawo podjechac na stadion i nikt wam tego nie zabroni. Przez lata sie tego sami trzymaliśmy i stąd tez od 10 lat nie mamy zera wyjazdowego.
Co bylo nie tak z tymi Orletami Radzyn ? Czemu sie nie dogadaliscie ?

studentka GWSP
Posty: 5
Rejestracja: 15.04.2015, 08:28

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: studentka GWSP » 15.04.2015, 08:35

Proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej kibiców
[link]

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 15.04.2015, 10:24

Żle rozumiałeś, a i ja mogłem napisac to prościej :), chodzi o to że z Orlętami się dogadalismy i byli na naszych sektorach :). Wprawdzie w okrojonym składzie (bus miał kłopoty i nie dojechał).
Co do dokładnej daty to: 2004 IX 25 bez zera wyjazdowego (nie licząc paru które były bez udziału publiczności)
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Oldhopper
Posty: 24
Rejestracja: 22.12.2014, 16:56
Lokalizacja: Jestem stąd

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Oldhopper » 15.04.2015, 15:23

Naprawde sporo czasu. Nie wiem czy to z ekip poza ekstraklasy nawet polskim rekordem nie jest?! Te wszystkie Miedzianki, Sandecje, Elblagi, Kotwice, Hutniki, Beskidy i inne Hetmany nawet z jednym sezonem bez zera wyjazdowego problemy maja a co dopiero przez prawie 11 lat!! W kazdym badz razie, szacunek! Dzieki za tak szczegola odpowiedz.

Pozdrawiam
Ach te stare dobre czasy ...
Obrazek Obrazek
www.youtube.com/watch?v=9qfNgrrCYGU

yob
Posty: 69
Rejestracja: 16.03.2007, 16:17

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: yob » 15.04.2015, 22:08

Oldhopper pisze:Aha i jeszcze co do relacji Rzeszów-Przemyśl to kolejne pytanie, czy wszystkie 4 ekipy z tych miast się od zawsze delikatnie mowiąc nie lubili ?
Wydaje mi sie ze dawno temu Stal Rz. kumala sie z Polonia. Nawet mam przed oczami widok szalikow Stali wsrod Polonistow na jakims meczu, ale to jak bylem niekumatym dzieciakiem wiec moglo mi sie cos od tej pory pomieszac, zwlaszcza ze mowa o latach 90-tych.
Polonia z Czuwajem mialy pakt o nieagresji i razem szli na mecz ktorejs z tych druzyn z JKS-em w Przemyslu. Nie wiem juz czy bylo to raz czy kilka razy, w kazdym razie krazyly kiedys zeskanowane stare fotki z ich wspolnego pochodu ;) To tez lata 90-te, pomaranczowe fleki i te sprawy...
Resovia od zawsze (?) kosa z tym towarzystwem.

Moze powyzsze potwierdzi lub sprostuje ktos z zainteresowanych ekip bo glowy nie dam.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 15.04.2015, 22:59

Oldhopper - 10,5 dokładnie ;)
Chodź z drugiej strony znajdą się tacy którzy zaczną wyliczanki, że niska liga, że blisko, co by było jakbyśmy byli np w II lidze. Powiem tak, jeśli byłoby to mozliwe chętnie byśmy się zamienili ligami (nic tak nie trafia do takiego pacjenta jak to gdy pozna na włąsnej skórze). Owszem byłoby cięzko z dobrymi liczbami a zapewniam że bylibyśmy wszędzie. Od wielu lat mamy wykrystalizowaną pewną grupę ludzi którzy jeżdżą nie tylko na każdy wyjazd co dodatkowo na weekendzie na zgody. Niekiedy potrafimy obskoczyć nawet dwie (a i trzy się zdarzało). Wszystko to, to siła charakteru, poprostu młodzi rosną w takim duchu wychowani że wyjazd to rzecz święta. Jakaś cząstka bierze to do siebie i rodzi sie ekipa wyjazdowa.
Teraz druga strona medalu, ciekawe ile ekip potrafiłoby jeździć 10-ty raz na jakieś kozie wólki i to w meczu o totalna pietruszkę lub spadając? Na koniec jeszcze jedna sprawa, z całego tego okresu graliśmy 5 lat w III lidze. Mamy więcej wyjazdów na lubelszczyzne (z III ligowców) niż wszystkie ekipy razem wzięte z podkarpacia ;)
Kończąc, robimy swoje a jak ktoś nam zagląda do koszyka niech wpierw popatrzy na... siebie.
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

Oldhopper
Posty: 24
Rejestracja: 22.12.2014, 16:56
Lokalizacja: Jestem stąd

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Oldhopper » 16.04.2015, 01:04

Zupełnie Zielony odpisalem Ci na pw zeby nie zasmieciac. ;)
Ach te stare dobre czasy ...
Obrazek Obrazek
www.youtube.com/watch?v=9qfNgrrCYGU

tygrys
Posty: 179
Rejestracja: 11.09.2009, 17:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tygrys » 08.05.2015, 09:17

Czy w takich miejscowościach jak Baranów Sandomierski,Skopanie,Padew istnieją jacyś kibice?
W Baranowie jest dosyć nowoczesny i kameralny stadionik z krytą trybuną i plastikowymi siedziskami więc podejrzewam że jest tam jakaś ekipa.

O.F
Posty: 118
Rejestracja: 03.02.2013, 19:21

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: O.F » 23.06.2015, 20:03

może ktoś opisać obecną sytuację w Przemyślu?

tygrys
Posty: 179
Rejestracja: 11.09.2009, 17:42

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tygrys » 30.06.2015, 10:46

Przemyśl chyba mniej więcej pół na pół (podobnie jak Rzeszów) ale najlepiej niech ktoś kto mieszka w tym ładnym mieście opisze sytuację.

SzewczykDratewka
Posty: 4
Rejestracja: 18.06.2015, 12:24
Lokalizacja: JotWu-Wschód

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: SzewczykDratewka » 30.06.2015, 14:31

W jednym z ostatnich TMK jest wywiad z kibicem Czuwaju i daje on do zrozumienia (nie wprost), że obecnie Polonia mocniejsza.
Litość to zbrodnia

Lonsdale_London
Posty: 77
Rejestracja: 07.05.2007, 11:25

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Lonsdale_London » 05.07.2015, 01:33

tuwimianin. pisze: ale Ja też bazuje na tym co widziałem od 1995 roku.
Co Ty mogłeś widzieć w 1995 r. skoro w tedy miałeś 9 lat i szedłeś do komunii.
Zaczynasz kibicować mając 9 lat i już bazujesz na tym ?

tuwimianin.
Posty: 617
Rejestracja: 02.05.2013, 21:01

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: tuwimianin. » 05.07.2015, 17:27

Lonsdale_London pisze:
tuwimianin. pisze: ale Ja też bazuje na tym co widziałem od 1995 roku.
Co Ty mogłeś widzieć w 1995 r. skoro w tedy miałeś 9 lat i szedłeś do komunii.
Zaczynasz kibicować mając 9 lat i już bazujesz na tym ?
Pudło
IGLOOPOL DĘBICA

UltrasMorsy
Posty: 165
Rejestracja: 08.05.2011, 21:48

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: UltrasMorsy » 08.07.2015, 20:26


Oświadczenie kibiców Igloopolu Dębica :

Zasady ustalone wspólnie przez Nas i Wisłokę, zawarte w obowiązującym od ponad 6 lat na terenie Dębicy i okolic pakcie antysprzętowym, od dnia 8 lipca nie obowiązują oficjalnie również z naszej strony. Powodem takiej sytuacji jest frajerska i niehonorowa postawa koleżanek zza miedzy, które od dłuższego czasu regularnie łamią i naginają zasady zdrowej rywalizacji w mieście. Nie będziemy tolerować niszczenia samochodów, atakowania piłkarzy, nachodzenia w miejscach zamieszkania czy terroryzowania dziewczyn w miejscach pracy przez ich wodza pochodzenia tunezyjskiego. Szczytem frajerstwa jest wczorajsza sytuacja. Z ich inicjatywy dochodzi do spotkania w celu wyjaśnienia spornych kwestii. Jednak nie to było naprawdę celem KSW. Nasi przedstawiciele zostają partyzancko zaatakowani , po czym Wisłoka ogłasza że zrywa pakt. Akceptujemy to, ale należy zaznaczyć że powrót do chorego sposobu walki w mieście jest wyłącznie winą naszych rywali.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.

charliep
Posty: 11
Rejestracja: 23.11.2014, 18:03

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: charliep » 08.07.2015, 21:31

Tęskni się Wisłoce za rzucaniem siekierkami w pociągi?
Jeśli to prawda co napisał UltrasMorsy to frajerstwo po całości. Życzę wam żebyście się w tej Dębicy nie pozabijali tymbardziej, że spotkań na mieście zapewne nie brakuje bo w stolicy małopolski nie mieszkacie.

acab112
Posty: 16
Rejestracja: 03.04.2015, 16:27

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: acab112 » 08.07.2015, 21:40

wisłoka ostatnio pokazała wlasnie swoje frajerstwo nad pewną wodą gdzie siedzieli sobie w barwach.atakuje ich pewna ekipa z podkarpacia bez sprzetu na gole rece,wisloka ratuje sie sprzetem.ukreciliscie na siebie bat! dozobaczenia wkrotce.

Zupełnie Zielony.
Posty: 1401
Rejestracja: 19.12.2008, 10:06

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Zupełnie Zielony. » 10.07.2015, 08:44

OŚWIADCZENIE KIBICÓW WISŁOKI DĘBICA W SPRAWIE OSTATNICH WYDARZEŃ:

W związku z tym co piszą kibice Igloopolu , i z sytuacjami jakie miały miejsce na przestrzeni ostatniego miesiąca w Dębicy , wyjaśnimy szybko kilka spraw.

Jednym z postanowień paktu jaki zawarliśmy z kibicami Igloopolu w sierpniu 2009 roku , było uznanie przez nich dokumentów potwierdzających rozpierdolenie się jednego z ich ekipy.
Na spotkaniu w tej sprawie przekazaliśmy w/w zeznania , i przedstawiciel Igloopolu wraz z kilkoma osobami z ekipy oficjalnie potwierdzili i przekazali wszystkim że G... to pała!.
Ku naszemu zdziwieniu w 2012 roku , kilka chwil przed derbami Dębicy w/w osoba zaatakowała chłopaka od nas ze sprzętem.
Pakt wisiał na włosku , jednak spotkaliśmy się z fanami Igloopolu którzy przeprosili za ten incydent ... i ...... zażądali znów kserokopii zeznań , twierdząc że zgubili je gdzieś ( kabaret ).
Dostali je również i drugi raz , i znów zgodzili się z nami i uznali swojego ziomka za konfidenta ( po raz drugi hehe ) .
Aż wreszcie 2015 rok , czerwiec ekipa Igloopolu dodaje sobie zdjęcie ok 15 os z w/w typem , a osoba z ich szefostwa na pytanie " Co odpierdala ?" odpowiada " Ja bylem u kolegi " , a co najlepsze dalej znów chcą kserokopii zeznań... Parę miesięcy wcześniej tej samej osobie w ok 40 os z flaga Robią bramę na weselu.

Widząc sytuację jaka ma miejsce ( podobna sytuacja jest z kolejnym kibicem igloopolu ) , a także wydarzenia z niedzieli gdzie Igloopol dosłownie ROZJECHAŁ samochodem jednego chłopaka ( później na policji jeszcze się kierowca rozpierdala , twierdząc że wbiegaliśmy na ulicę ) zażądaliśmy spotkania z Igloopolem celem wyjaśnienia tych sytuacji.

Na miejscu spotkania jest nas 5 , Igloopolu 4 osoby. Pytamy ich dlaczego imprezują i przybijają piątki z konfidentami ? Na co jeden z nich mówi że czeka na papiery......(które wcześniej dwukrotnie dostali ).Przy czym uśmiechają i zartują sobie z tego. Na kolejne pytanie dlaczego w walce pomiędzy nami a koalicja Igloopol&Unia bierze udział kolejny konfidet odpowiadają on tylko jechał z nami na turniej. Kolejnym tematem jaki poruszylismy z nimi to temat następnego konfidenta ksywa B.... Który dwa lata temu rozjebal się na jednego z chłopaków od nas a teraz dalej przesiaduje z osobami z Igloopolu a nawet brał udział w jednej z akcji na ich osiedlu. Należy dodać również że na spotkanie ze strony Igloopolu Przyjeżdża osoba która dwa razy uciekala przed nami na komendę i dalej jest w ekipie. Na tym skończyliśmy rozmowę z nimi i wyplacamy im kilka lep na ogarnięcie. informując także że takim zachowaniem przynoszą wstyd nie tylko sobie ale także naszemu całemu miastu.

Naszej ekipie zależy bardzo na pakcie , Wisłoka nie walczy ze sprzętem o czym każdy wie.I do tej pory mimo zerwania paktu z naszej strony nikt nie użył sprzętu. Na tą chwile jednak Igloopol nie jest w stanie przestrzegać zasad paktu, oficjalnie bujając się z konfidentami (jesteśmy w posiadaniu zdjęć i zeznań).

Informujemy także że wysłaliśmy skany zeznań do Unii Tarnów (jakiś miesiąc temu) , gdyż zwrócili się z taką prośbą , jednak do tej pory nie ma odzewu z ich strony... Nie będziemy tolerować takich zachowań , i będzie tak dopóki Igloopol nie wyjaśni na zero kilku spraw z nami
Za stary już jestem na internetowych bajarzy tworzących alternatywną rzeczywistość!
Spadam z tego forum!
Adminów proszę o usunięcie tego konta!

wsk3
Posty: 18
Rejestracja: 16.10.2011, 11:47

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: wsk3 » 10.07.2015, 14:59

Panie Gotyk czy Zupełnie Zielony jeden **** Jak to jest że Hip-Hop hańbą białej rasy a bieganie z ciapatym i pod jego przywództwem jest OK??

UltrasMorsy
Posty: 165
Rejestracja: 08.05.2011, 21:48

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: UltrasMorsy » 10.07.2015, 22:42

Odpowiedź Igloopolu Dębica :

Ukazało się dziś oficjalne stanowisko naszych rywali zza miedzy w którym oczerniają oni nasze dobre imię na podstawie wymysłów, półprawd i wracania do dawno wyjaśnionych sytuacji w celu przykrycia obecnego frajerstwa.

Głównym ich zarzutem w stosunku do nas jest sprawa G. która jak sami przyznają została wyjaśniona 6 lat temu. Ta osoba od 2009 roku nie jest kibicem Igloopolu. Żale Wisłoki że jeden z nich został zaatakowany przez niego ze sprzętem w 2012 roku są śmieszne, jako że z inicjatywy KSW jednym z warunków paktu było właśnie wyłączenie tego gościa z jego mocy. Tak jak wy mogliście atakowacie go ze sprzętem tak samo on działając na własną rękę mógł to zrobić. Jeśli chodzi o to zdjęcie zostało ono zrobione 1000 km od Dębicy i jest na nim wielu emigrantów, nie tylko nasi kibice, więc znaleźliście bardzo słaby argument żeby nam dopiec. Bramę robimy innemu chłopakowi także musicie uściślić swoje informacje.

Co do wydarzeń z niedzieli to naprawdę gratuluje talentu dramatycznego. Temu chłopakowi nic się nie stało, zresztą sam jest sobie winien skoro do końca leciał prosto na rozpędzony samochód. Piszecie nieprawde że kierowca się rozpierdala, a nie pamiętacie że z waszej strony również nie było wszystko jak należy ? Bardzo krótka pamięć.

Teraz przechodzimy do sedna czyli bajeczki jak wyglądało spotkanie, którego głównym celem było ogarnięcie sprawy z oddaniem kasy za rozwalony samochód naszego kibica. W tym miejscu perfidnie kłamiecie. Nie było żadnej normalnej rozmowy. Od początku odpowiednio się rozstawiacie i atakujecie partyzancko naszych przedstawicieli, po czym ogłaszacie że zostaje zerwany pakt. Kolejny raz pokazaliście tym zachowaniem jak niehonorową ekipą jesteście.

Ciśniecie nam w swoim oświadczeniu od konfidentów. Zapomnieliście już o G. który dumnie stał z waszą ekipą na derbach w maju 2012 roku ? Papiery na niego dostaliście krótko przed tym meczem. Czy chociażby ostatnio głośna sprawa chłopaka od was który po utracie barw wybrał 997 i perfidnie się rozjebał ?

Na koniec zaznaczacie że bardzo zależy wam na pakcie. Skoro tak to było trzeba go notorycznie nie łamać i nie zrywać. Pozatym wczoraj jeden z waszych przedstawicieli obecny na wtorkowym spotkaniu wypadł z siekierą na jednego z piłkarzy Igloopolu.

Z naszej strony to tyle. Oświadczenie Wisłoki miało na celu jedynie obrzucenie nas błotem i wybielenie samych siebie. Jaka jest prawda niech każdy z czytających oceni sam.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.

stary1908
Posty: 20
Rejestracja: 30.04.2012, 21:29

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: stary1908 » 11.07.2015, 15:35

'Bramę robimy innemu chłopakowi także musicie uściślić swoje informacje' brame robicie jego braciszkowi który rozjebał sie razem ze swoim starszym bratem w tej samej sprawie ,brawo sami ukreciliscie sobie łby .
"Jeśli chodzi o to zdjęcie zostało ono zrobione 1000 km od Dębicy i jest na nim wielu emigrantów, nie tylko nasi kibice, więc znaleźliście bardzo słaby argument żeby nam dopiec" . Jacy ku*** emigranci , ile są w UK 20- 30 lat bez tel i internetu.Poza tym tam są osoby które przyjechały z Dębicy na tą konfidencką impre."Temu chłopakowi nic się nie stało, zresztą sam jest sobie winien skoro do końca leciał prosto na rozpędzony samochód" - to nie pierwszy taki przypadek w ostatnich latach ze nasz kibic rozpędzony potrąca wasz samochód
"Ciśniecie nam w swoim oświadczeniu od konfidentów. Zapomnieliście już o G. który dumnie stał z waszą ekipą na derbach w maju 2012 roku ? Papiery na niego dostaliście krótko przed tym meczem. Czy chociażby ostatnio głośna sprawa chłopaka od was który po utracie barw wybrał 997 i perfidnie się rozjebał ? " Dobrze k**** wiecie ze g stał w okolicach stadionu blisko swojego osiedla i nie było z nim zadnego kibica WISŁOKI ,a co do drugiego pacjenta to dobrze wiecie ze to nie był zwykł leszcz obwieszony gadżetami Wisłoki który na mecze nawet nie jeżdził.
"Głównym ich zarzutem w stosunku do nas jest sprawa G. która jak sami przyznają została wyjaśniona 6 lat temu. Ta osoba od 2009 roku nie jest kibicem Igloopolu. Żale Wisłoki że jeden z nich został zaatakowany przez niego ze sprzętem w 2012 roku są śmieszne . W jakim wy ku*** świecie żyjecie tylko zabiegi Ż URATOWAŁY TEN PAKT ojezdził sie wtedy na zatorze bo do konca broniliscie swojego ziomala parówy jebane . Czarujcie dalej wszystkich tak jak robicie to z Unią .Potraficie tylko spierdalac jak K w Żyrakowie na komisariat i wydzierać sie ze przypał.

JanParagraf
Posty: 6
Rejestracja: 13.07.2015, 17:58

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: JanParagraf » 13.07.2015, 23:32

Panowie i Panie z Dębicy, macie czego chcieliście. Szmatławce zaczynają sie rozpisywać:

"Do tej pory kibole Igloopolu Dębica i Wisłoki podczas ustawek bili się pięściami. Teraz zapowiadają, że będą używać maczet i kastetów.
W oświadczeniu kibiców Igloopolu, które znalazło się w Internecie, czytamy: "Zasady ustalone wspólnie przez Nas i Wisłokę, zawarte w obowiązującym od ponad sześciu lat na terenie Dębicy i okolic pakcie "antysprzętowym", od dnia 8 lipca nie obowiązują oficjalnie również z naszej strony". Wśród powodów, które wymieniają autorzy, jest zachowanie kibiców klubu Wisłoka Dębica, którzy, zdaniem Igloopolu, "od dłuższego czasu regularnie łamią i naginają zasady zdrowej rywalizacji w mieście". Wspominają o regularnym niszczeniu samochodów, atakowaniu piłkarzy, nachodzeniu w miejscach zamieszkania, czy terroryzowania kobiet. W oświadczeniu czytamy także o spotkaniu, do którego miało dojść dzień przed wydaniem oświadczenia, zorganizowanym z inicjatywy kibiców Wisłoki. Miało ono wyjaśnić sporne kwestie, a zamieniło się w regularną bójkę wywołaną przez organizatorów.

O komentarz w sprawie oświadczenia kibiców poprosiliśmy obecnego członka zarządu Igloopolu Dębica i byłego prezesa, Kazimierza Saka. - Nie wiedziałem o tym oświadczeniu - mówi Sak. - Jeśli faktycznie coś takiego miało miejsce, my odcinamy się od tego, bo to nie kibice, a zwykli bandyci - dodaje prezes klubu.
Dębica już od dawna boryka się z problemem agresywnych kiboli organizujących na osiedlach tzw. ustawki.

- To po prostu wielkie mordobicie - mówi pani Grażyna z osiedla Igloopol, która kilka razy widziała "spotkania" kibiców dwóch dębickich drużyn.

- W środku dnia, w niedzielę, podjechali samochodami pod ZUS przy Piłsudskiego, w kominiarkach wybiegli z samochodów i grupa, może 20 -30 osób, zaczęła okładać się pięściami. Po kilkunastu minutach ci, którzy jeszcze byli w stanie, uciekli do aut i odjechali. Kilku najbardziej pobitych zostało, ledwo podnosząc się z ziemi z zakrwawionymi twarzami. Policja przyjechała, jak plac był pusty - opowiada przerażona kobieta.

Teraz będzie sprzęt
Co jakiś czas policji udaje się zatrzymywać najbardziej krewkich pseudokibiców. Gdy kilkudziesięciu mężczyzn zablokowało w marcu drogę do Straszęcina, funkcjonariusze złapali 14, którym postawiono zarzuty brania udziału w bójce i nielegalnym zbiegowisku.

- Najważniejsze to działać szybko - mówi Bartek (imię zmienione), kibic jednego z klubów. - Umawiamy się w jednym miejscu, cała akcja nie może trwać więcej niż kilkanaście minut, bo czasem się zdarzy, że ktoś zadzwoni po "pały". Ale ludzie nie zawsze dzwonią. Bijemy się między sobą pięściami, nikt nikogo nie zmusza do tego, wszyscy są tam z własnej woli, więc gdzie problem? - pyta.

Tak było do tej pory. Kibole rzadko używali sprzętu w trakcie ustawek, teraz po zerwaniu, jak sami to nazwali, paktu antysprzętowego, bójki mogą być krwawe. Mieszkańcy boją się o siebie i najbliższych.

- Mojego brata dwa lata temu pobiło dwóch pseudokibiców za to, że źle odpowiedział na pytanie o klubowe sympatie - mówi Maciek (imię zmienione).

- Ludzie boją się chodzić po osiedlach, szczególnie po zmroku. Sytuacja w ostatnich latach trochę się uspokoiła, ale teraz wszystko wskazuje na to, że pseudokibice zaczną używać ostrego sprzętu i będą się bić nie tylko między sobą - dodaje.

W związku z oświadczeniem zawrzało na lokalnych portalach. Mieszkańcy krytykowali kiboli za bijatyki i tworzenie negatywnego wizerunku miasta. Zdarzały się jednak głosy, które broniły pseudokibiców. - A co mają robić w naszym mieście? - pytał jeden z internautów. - Biją się pomiędzy sobą, więc po co policja ma ich ścigać?

Mieszkańcy proszą o pomoc
Temat pseudokibiców poruszono również na ostatniej sesji rady miasta.

- Mieszkańcy zgłaszają, że boją się o swoje życie i zdrowie, bo uaktywniły się grupy pseudokibiców - mówiła radna Marta Czekaj. - Tuwima, Słoneczna to tylko niektóre ulice, na których mieszkańcy proszą o częstsze interwencje straży miejskiej, szczególnie piesze, bo z samochodu nie zawsze zdążą zauważyć, że dzieje się coś niepokojącego i nie zawsze są w stanie dotrzeć pomiędzy bloki - podkreślała Czekaj. - To się staje coraz bardziej niebezpieczne - dodał radny Stanisław Ciszek. - Tu już nawet nie chodzi o to, że tłuką się między sobą, ale o to, że zagrażają mieszkańcom - podkreślał.

Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, który czytał oświadczenie kibiców opublikowane w sieci, jest mocno zaniepokojony sytuacją. - Jestem już umówiony z komendantem policji na spotkanie - mówi burmistrz. - Planujemy również spotkania z dzielnicowymi i ze starostą w celu wypracowania wspólnych rozwiązań w sprawie pseudokibiców oraz zwiększenia patroli - dodaje Szewczyk.

Jeśli chodzi o działania policji, nie mają specjalnych planów względem pseudokibiców.

- Będziemy robić to, co zwykle - mówi Jacek Bator, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. - Wiemy, które osoby biorą udział w ustawkach, monitorujemy samochody i sprawdzamy pod każdym kątem tych, którzy mogą brać w tym udział i być potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców - dodaje."

Vin Diesel
Posty: 246
Rejestracja: 12.09.2012, 14:18

Re: Kibicowskie Podkarpacie

Post autor: Vin Diesel » 03.08.2015, 11:54

ja mam pytanie o mniejsze miejscowości - Jedlicze, Nowy Żmigród i okolice, jakich kibicow tam jest najwiecej? mniej wiecej taka sama odleglosc do Jasła jak i do Krosna i ciekawi mnie czy bardziej Karpaty czy Czarni ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dres i kaptur, KSH, masteron, pudel, STALOWKA381, Xsexx, yakyak i 267 gości