ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

Zablokowany
pytong
Posty: 94
Rejestracja: 20.06.2013, 18:38

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: pytong » 08.10.2013, 14:25

Kibiców Pasów które coś znaczą na osiedlu PA mozna policzyć na palcach dwoch rąk. W ostatnim czasie ich aktywność spadła do zera, siedza w domach nie wychylają sie.



Frugo
Posty: 77
Rejestracja: 16.01.2011, 18:17

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Frugo » 08.10.2013, 14:46

a Kościuszkowskie?
Wysokie i Złota Jesień- Wisła.
Złoty Wiek- Pasy.
Jeszcze starą hutę jakby ktoś opisał.

protektormalopolska
Posty: 339
Rejestracja: 08.10.2013, 13:53

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: protektormalopolska » 08.10.2013, 14:49

"a Kościuszkowskie? " Wisła
ABG

first2005
Posty: 58
Rejestracja: 18.02.2012, 15:30

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: first2005 » 08.10.2013, 15:12

jak to dobrze że to tylko internet ;)

Nowohucianie1950
Posty: 202
Rejestracja: 31.05.2010, 20:28

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Nowohucianie1950 » 08.10.2013, 18:42

Osiedla Cracovii:Oświecenia,Tysiąclecia,Piastów,Bohaterów Września,Kombatantów,Albertyńskie,Niepodległości,Przy Arce

Osiedla Wisły:Kalinowe,Strusia,Lotnisko,Wysokie,Kazimierzowskie,Jagiellońskie,Złotej Jesieni,Cienista&Fatimska,Dywizjonu 303

Osiedla Hutnika:Centrum A,B,C,D,E, Hutnicze,Skarpa,Młodości,Zgody,Teatralne,Wandy,Słoneczne,Czyżyny,Zesławice,Szklane Domy,Stalowe,Szkolne,Petofiego,Spółdzielcze,Willowe

Osiedla KSC i HKS:Górali (przewaga pasów),Krakowiaków,Zielone,Wzgórza (przewaga Hutnika)

Osiedla TSW i HKS:Kolorowe(przewaga Hutnika), Urocze

Do tego Stoki: U góry Wisła, na dole Hutnik plus jakieś jednostki za Cracovią.

Od razu mówię, że to moja subiektywna ocena polegająca na tym, gdzie jaka ekipa wiedzie prym,gdzie mogę się wypuścić w moich barwach, a gdzie można spotkać inne bo pewnie na każdym z wymienionych powyżej osiedli znajdą się jakieś jednostki wszystkich 3 klubów.
Hutnik Nowa Huta

KONRAD NH.
Posty: 350
Rejestracja: 19.11.2011, 22:04

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: KONRAD NH. » 08.10.2013, 19:30

Na 2 PL jeszcze przewage mają Pasy ale nie jet już tak jak dawniej że ludzie bujali się w barwach jak z 2-3 lata temu coraz więcej napisów Wiślackich i szybko nie znikają po za tym dużo nowych bloków przybyło i przybywa i nie długo może się dużo zmienić.

anders
Posty: 13
Rejestracja: 18.05.2010, 22:48

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: anders » 08.10.2013, 20:16

Nowohucianie1950 pisze:Osiedla Cracovii:Oświecenia,Tysiąclecia,Piastów,Bohaterów Września,Kombatantów,Albertyńskie,Niepodległości,Przy Arce

Osiedla Wisły:Kalinowe,Strusia,Lotnisko,Wysokie,Kazimierzowskie,Jagiellońskie,Złotej Jesieni,Cienista&Fatimska,Dywizjonu 303

Osiedla Hutnika:Centrum A,B,C,D,E, Hutnicze,Skarpa,Młodości,Zgody,Teatralne,Wandy,Słoneczne,Czyżyny,Zesławice,Szklane Domy,Stalowe,Szkolne,Petofiego,Spółdzielcze,Willowe

Osiedla KSC i HKS:Górali (przewaga pasów),Krakowiaków,Zielone,Wzgórza (przewaga Hutnika)

Osiedla TSW i HKS:Kolorowe(przewaga Hutnika), Urocze

Do tego Stoki: U góry Wisła, na dole Hutnik plus jakieś jednostki za Cracovią.

Od razu mówię, że to moja subiektywna ocena polegająca na tym, gdzie jaka ekipa wiedzie prym,gdzie mogę się wypuścić w moich barwach, a gdzie można spotkać inne bo pewnie na każdym z wymienionych powyżej osiedli znajdą się jakieś jednostki wszystkich 3 klubów.

Przy Arce- Wisła
powód?- wymiana pokoleń starsi z Cracovii (w większości przeżuty z czasów K. i M.) pozakładali rodziny, reszta emigracja i dali sobie spokój. Jednostki jakieś są ale nie wychylają się zbytnio.

Frugo
Posty: 77
Rejestracja: 16.01.2011, 18:17

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Frugo » 08.10.2013, 20:39

Nowohucianie1950 pisze:Osiedla Cracovii:Oświecenia,Tysiąclecia,Piastów,Bohaterów Września,Kombatantów,Albertyńskie,Niepodległości,Przy Arce

Osiedla Wisły:Kalinowe,Strusia,Lotnisko,Wysokie,Kazimierzowskie,Jagiellońskie,Złotej Jesieni,Cienista&Fatimska,Dywizjonu 303

Osiedla Hutnika:Centrum A,B,C,D,E, Hutnicze,Skarpa,Młodości,Zgody,Teatralne,Wandy,Słoneczne,Czyżyny,Zesławice,Szklane Domy,Stalowe,Szkolne,Petofiego,Spółdzielcze,Willowe

Osiedla KSC i HKS:Górali (przewaga pasów),Krakowiaków,Zielone,Wzgórza (przewaga Hutnika)

Osiedla TSW i HKS:Kolorowe(przewaga Hutnika), Urocze

Do tego Stoki: U góry Wisła, na dole Hutnik plus jakieś jednostki za Cracovią.

Od razu mówię, że to moja subiektywna ocena polegająca na tym, gdzie jaka ekipa wiedzie prym,gdzie mogę się wypuścić w moich barwach, a gdzie można spotkać inne bo pewnie na każdym z wymienionych powyżej osiedli znajdą się jakieś jednostki wszystkich 3 klubów.
a Sportowe w starej hucie?
Postaram się to podsumować później po opiniach innych.

Adik
Posty: 312
Rejestracja: 30.10.2009, 15:59
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Adik » 08.10.2013, 20:43

anders pisze:
Nowohucianie1950 pisze:Osiedla Cracovii:Oświecenia,Tysiąclecia,Piastów,Bohaterów Września,Kombatantów,Albertyńskie,Niepodległości,Przy Arce

Osiedla Wisły:Kalinowe,Strusia,Lotnisko,Wysokie,Kazimierzowskie,Jagiellońskie,Złotej Jesieni,Cienista&Fatimska,Dywizjonu 303

Osiedla Hutnika:Centrum A,B,C,D,E, Hutnicze,Skarpa,Młodości,Zgody,Teatralne,Wandy,Słoneczne,Czyżyny,Zesławice,Szklane Domy,Stalowe,Szkolne,Petofiego,Spółdzielcze,Willowe

Osiedla KSC i HKS:Górali (przewaga pasów),Krakowiaków,Zielone,Wzgórza (przewaga Hutnika)

Osiedla TSW i HKS:Kolorowe(przewaga Hutnika), Urocze

Do tego Stoki: U góry Wisła, na dole Hutnik plus jakieś jednostki za Cracovią.

Od razu mówię, że to moja subiektywna ocena polegająca na tym, gdzie jaka ekipa wiedzie prym,gdzie mogę się wypuścić w moich barwach, a gdzie można spotkać inne bo pewnie na każdym z wymienionych powyżej osiedli znajdą się jakieś jednostki wszystkich 3 klubów.

Przy Arce- Wisła
powód?- wymiana pokoleń starsi z Cracovii (w większości przeżuty z czasów K. i M.) pozakładali rodziny, reszta emigracja i dali sobie spokój. Jednostki jakieś są ale nie wychylają się zbytnio.

Jak zwykle u was to ,,wymiana pokolen" u nas ,,jebane przezuty za hajs" żygać już się chce tą waszą propagandą...
Obrazek
KAWAŁ C.H.U.J.A

protektormalopolska
Posty: 339
Rejestracja: 08.10.2013, 13:53

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: protektormalopolska » 08.10.2013, 21:05

Adik już się nie kompromituj bo nie znasz sytuacji na osiedlu jak sam napisałes ale wielce się udzielasz z resztą jak wymagać od Ciebie jakiejś wiedzy skoro Albertyńskie i Niepodległości to dla Ciebie dwa rózne osiedla hehehe.
ABG

użytkownik1906
Posty: 150
Rejestracja: 26.12.2012, 22:15

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: użytkownik1906 » 08.10.2013, 21:12

Adik pisze: Jak zwykle u was to ,,wymiana pokolen" u nas ,,jebane przezuty za hajs" żygać już się chce tą waszą propagandą...
Wasza flaga Azorów i sytuacja na tym osiedlu to na bank wymiana pokoleń. Okazało się, że ścierwa nie są tacy mocni, a wspomaganie osiedla daje tylko na pewien czas efekt, dziewczyny z przylepionym napletkiem wzięły garby na plecy i pospierdalali. Małolaty Wisły z Huty dorośli, kiedyś mieli niewiele do powiedzenia, wzięły się za porządki i tępią ścierwo, czego tu nie rozumiesz i gdzie tu propaganda? Nawet wasi z Huty przyznają, że sobie nie radzą.

H_C
Posty: 91
Rejestracja: 03.03.2007, 00:10
Lokalizacja: mehnra

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: H_C » 08.10.2013, 22:06

PogodaBahama nie wiem jak jest teraz, nie neguje, być może sie pozmieniało. Bazuje na wiedzy kilka lat wstecz - grapling miał z tego co pamietam miał dwa miejsa treningów na salwatorze i gdzies jeszcze ( pamięć już nie ta - moge sie mylic) znam kilka osób co uczęszczały na zajęcia, nie wiem jak jest teraz.
Mnie chodziło o to, że ktoś kto trenuje w danym klubie nie koniecznie musi sie utożsamiać z danym klubem. mam przykład, nie bede o nim pisał na szerokim forum.

Do kogos tam u góry - konkretnie na priv mi napisz kto od nas przyznaje, że sobie nie radzimy?
Bzdura to jest, jest w Hucie mocna ekipa.
Jak teraz na Przy Arce? kiedyś mocne nasze osiedle, później pojawiło sie dwóch czy trzech małolatów z Wisły wziętych pod opieke prze M. zarobili troche piniędzy, kilka razy mieli cięzko. co z nimi teraz nie wiem bo na emigracji już jakiś czas i powoli nie w temacie.

anders
Posty: 13
Rejestracja: 18.05.2010, 22:48

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: anders » 08.10.2013, 23:01

Adik pisze:
anders pisze:
Nowohucianie1950 pisze:Osiedla Cracovii:Oświecenia,Tysiąclecia,Piastów,Bohaterów Września,Kombatantów,Albertyńskie,Niepodległości,Przy Arce

Osiedla Wisły:Kalinowe,Strusia,Lotnisko,Wysokie,Kazimierzowskie,Jagiellońskie,Złotej Jesieni,Cienista&Fatimska,Dywizjonu 303

Osiedla Hutnika:Centrum A,B,C,D,E, Hutnicze,Skarpa,Młodości,Zgody,Teatralne,Wandy,Słoneczne,Czyżyny,Zesławice,Szklane Domy,Stalowe,Szkolne,Petofiego,Spółdzielcze,Willowe

Osiedla KSC i HKS:Górali (przewaga pasów),Krakowiaków,Zielone,Wzgórza (przewaga Hutnika)

Osiedla TSW i HKS:Kolorowe(przewaga Hutnika), Urocze

Do tego Stoki: U góry Wisła, na dole Hutnik plus jakieś jednostki za Cracovią.

Od razu mówię, że to moja subiektywna ocena polegająca na tym, gdzie jaka ekipa wiedzie prym,gdzie mogę się wypuścić w moich barwach, a gdzie można spotkać inne bo pewnie na każdym z wymienionych powyżej osiedli znajdą się jakieś jednostki wszystkich 3 klubów.

Przy Arce- Wisła
powód?- wymiana pokoleń starsi z Cracovii (w większości przeżuty z czasów K. i M.) pozakładali rodziny, reszta emigracja i dali sobie spokój. Jednostki jakieś są ale nie wychylają się zbytnio.

Jak zwykle u was to ,,wymiana pokolen" u nas ,,jebane przezuty za hajs" żygać już się chce tą waszą propagandą...

Adik...
opisuję sytuację na danym osiedlu a ty się dopierdalasz do wszystkiego. Na PA teraz władzę trzyma Wisła grupka młodych (większość chodzila do szkół na KZM&JKG ok 15-20 lat. plus dosłownie kilku konkretnych +24 lat. Więc jeśli to nie jest wymiana pokoleń to jak to nazwiesz...?
bez napinki myślę że sytuacja PA jest jasna dla wszystkich.

halo janusz
Posty: 46
Rejestracja: 03.03.2011, 16:20

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: halo janusz » 08.10.2013, 23:02

gnuj pisze:
jot_pe pisze:
krokiet_z_grzybami pisze:pytanie bez napinki, jaki jest obecnie wynik ofiar między Wisłą a Craxą?
Też się ostatnio nad tym zastanawiałem ;-)
Cracovia:
-Faraon
-Filip Hil (nie kibicował)
-chłopak z os. Strusia (nie kibicował)
-chłopak z II Pułku Lotniczego
-Fudżin
-Krótki
-Dziekan
-Pociąg
-Koza
-Łukasz z Jagiellońskiego

Wisła:
-Człowiek
-Mari
-Małpa
-Bartek ze Skawiny
-Makos
-Giju
-chłopak w Hucie (nie kibicował)

To te o których było w prasie i miały kontekst kibicowski.
Smutna lista, tym bardziej, że połowa z tych chłopaków, jedynym czym zawiniła to mieszkaniem na konkretnym osiedlu.
wśród tych niekibicujących był może papug z nowej huty co zginął w marcu tego roku czy to zupełnie osobna sprawa?

igi28
Posty: 32
Rejestracja: 26.02.2013, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: igi28 » 08.10.2013, 23:27

anders pisze:Adik...
opisuję sytuację na danym osiedlu a ty się dopierdalasz do wszystkiego. Na PA teraz władzę trzyma Wisła grupka młodych (większość chodzila do szkół na KZM&JKG ok 15-20 lat. plus dosłownie kilku konkretnych +24 lat. Więc jeśli to nie jest wymiana pokoleń to jak to nazwiesz...?
bez napinki myślę że sytuacja PA jest jasna dla wszystkich.
Dokładnie. Na 2PL największy wpływ ma gimnazjum i liceum na D-303 i duża część młodzieży właśnie tam uczęszcza. W przypadku 2PL (szczególnie w części przy pasie startowym) widać zdecydowany regres jeżeli chodzi o kibicowanie Pasom.
Niebiesko-biało-czerwony KRAKÓW!

prokocimksc
Posty: 56
Rejestracja: 09.10.2013, 03:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: prokocimksc » 09.10.2013, 03:43

a Sportowe w starej hucie?
Sportowe - ciekawe osiedle, pomimo dominacji Hutnika i Cracovii w południowej części NH znajduje się też Wisła,która łatwego życia nie ma,ponieważ jest otoczona przez nasze mocne osiedle Górali i ekipę z Zielonego. Ogólnie jakby spojrzeć na NH to można zobaczyć,że Wisła jest w centrum, otoczona przez Cracovie,natomiast południe to Hutnik/Cracovia/ Wisła w takiej kolejności.
Na 2PL młodzi radzą sobie dobrze wspomagani innymi Wiślackimi osiedlami. Ktoś pytał jak to się dzieje że Wisła się tam pojawiła według mnie bardzo duża role odgrywa lokalizacja 2PL graniczy z D303 . Albertynskie graniczy z Jagiellońskim i Kazimierzowskim więc tam mają bardzo gorąco i dużo ludzi sobie odpuszcza kibicowanie a Wisła to wykorzystuje i szkoli młodych którymi nie ma się kto zaopiekować.
Nie przesadzaj z tym D303, osiedle jest blisko Kombatantów i Tysiąclecia,więc są zajęci swoimi sprawami. Na 2PL widać mały spadek formy ale bez przesady, jest to rejon dobrze obstawiany przez pasy: Kościuszkowskie, Albertyńskie, Niepodległości.

Ogólnie temat dobry ale Wisła trochę przesadza z tym ciągłym biadoleniem o regresie, zainteresowani wiedzą o akcji psów z końcówki kwietnia ale nie jest u nas wcale tak źle.

szukamset
Posty: 12
Rejestracja: 09.10.2013, 08:12

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: szukamset » 09.10.2013, 08:39

protektormalopolska pisze:Adik już się nie kompromituj bo nie znasz sytuacji na osiedlu jak sam napisałes ale wielce się udzielasz z resztą jak wymagać od Ciebie jakiejś wiedzy skoro Albertyńskie i Niepodległości to dla Ciebie dwa rózne osiedla hehehe.
protektormalopolska pisze:Adik już się nie kompromituj bo nie znasz sytuacji na osiedlu jak sam napisałes ale wielce się udzielasz z resztą jak wymagać od Ciebie jakiejś wiedzy skoro Albertyńskie i Niepodległości to dla Ciebie dwa rózne osiedla hehehe.

Czytam od dłuższego czasu ten temat i napinka ze strony Wisły w temacie osiąga zenitu, rejestrują się na potęgę i sami ze sobą prowadzą dyskusje, współczuje jeśli macie aż tak nudne życie.
Jeśli chodzi o NH aktywność Cracovii w ostatnich miesiącach spadła, głównym powodem są psy, faktem jest że Przy Arce w większości to teraz Wisła głównie przez dorastające pokolenie, obecnie to osiedle nie ma zbyt dużo aktywnych osób za Cracovią, rodzina i emigracja zrobiła swoje ale czy Wisła czuje się tak pewnie aby chodzić tam w barwach? Wątpię, chyba że są w jakiejś większej grupce.

'protektormalopolska' nie wiem kim ty jesteś i czego szukasz na tym forum pajacu, prowokatorze ale Albertyńskie ( dawne XX-Lecia ) i Niepodległości to dwa różne osiedla. To tak jakbyś bredził że Kazimierzowskie i Jagiellońskie to jedno osiedle.
Jebnij się w łeb i nie wypowiadaj się na tematy zupełnie ci obce bo mam wrażenie że mieszkasz gdzieś na Bieżanowie czy na jakiejś wsi pod Bochnią. Żeby tak mylić i taki ferment siać? Przecież koledzy po szalu wielcy znawcy od razu powinni cię sprostować.
Musisz założyć nowe konto bo po tym co ostatnio przedstawiłeś na tym chuligańskim forum jesteś komplety niewiarygodny.

Hutnik_Pany
Posty: 128
Rejestracja: 20.07.2007, 19:53

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Hutnik_Pany » 09.10.2013, 15:21

cpc88 pisze:Co spowodowało że na typowych Pasiastych osiedlach a mianowicie Przy Arce, Albertyńskie i 2 Pułku Lotniczego pojawiła się grupa Wiślaków?
Typowo Pasiaste osiedla? Jeszcze w polowie lat 90-tych nie bylo tam ani jednego Pasiaka. Osiedla te nalezaly do Wisly i Hutnika z oczywiscie z duza przewaga tych pierwszych.

Paulek
Posty: 81
Rejestracja: 26.12.2012, 07:39

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Paulek » 09.10.2013, 15:27

Mógłby ktoś ogarnięty opisać takie typowe osiedla-bastiony KSC i TSW?Takie gdzie widać tylko i wyłącznie barwy jednego klubu.
19R20

shanti
Posty: 155
Rejestracja: 10.02.2013, 19:47

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: shanti » 09.10.2013, 15:38

mam pytanie o stary kleparz dawniej bastion Wisly nastepnie Cracovia jak jest teraz bo jedni jak i drudzy nie przekraczaja 40tki a sa dalej aktywni
"CHŁOPI"REYMONTA

mediolan
Posty: 66
Rejestracja: 11.09.2010, 16:19

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: mediolan » 09.10.2013, 15:45

BylismyTu pisze:Jak tam dzielnice zdobywacie to ma bardziej aspekt zyskania zwoleników czy wpływy narkotyków ?
W********** psie do swojej budy ! c*** to kogo obchodzi w Polsce kto na jakich dzielnicach itp .o ile tematy dotyczyly historii to jeszcze fajnie sie to czytalo a teraz jakas lista zamordowanych (co to druga lista katynska),pytania o to czy na tle kibicowskim czy moze nie ,pytania o narkotyki ? wiecej tu psow od 3 krakowskich klubow razem wzietych wiec zastanowcie sie czy nie warto zamknac juz tego tematu.

WiślakBSNT
Posty: 98
Rejestracja: 28.03.2013, 20:59

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: WiślakBSNT » 09.10.2013, 15:52

Paulek pisze:Mógłby ktoś ogarnięty opisać takie typowe osiedla-bastiony KSC i TSW?Takie gdzie widać tylko i wyłącznie barwy jednego klubu.
TSW:
Prądnik Biały
Prądnik Czerwony
Olsza 2
Grzegórzki nowe
Bieżanów
Bronowice
i kilka osiedli w NH tj: Jagielońskie, Kazimierzowskie
Krowodrza (bez XXX)
KSC:
Prokocim Nowy
Rżąka
Dąbie
Oświecenia
Salwator

Adik
Posty: 312
Rejestracja: 30.10.2009, 15:59
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Adik » 09.10.2013, 16:01

do KSC spokojnie mozna dodac Kozłówek i Grzegórzki Stare .
Obrazek
KAWAŁ C.H.U.J.A

qube88
Posty: 2
Rejestracja: 15.08.2013, 16:31

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: qube88 » 09.10.2013, 16:38

A co myślicie o najmocniejszych osiedlac(h) z jednej i drugiej strony ??

Moim zdaniem kształtuję się to następująco :

Wisła - Prądnik Biały , Olsza 2 , Bieżanów

Cracovia - Oświecenia , Kozłówek , Dąbie


Ciekawe jak widzą to inni ( zwłaszcza te ,, wrogie '' osiedla)

Swoją drogą wydaję się , że Wisła ma więcej typowych bastionów i mocnych osiedli ( PB , PCZ, Olsza 2 , Bieżanów , Kazimierzowskie , Jagiellońskie , Dywizjonu 303 ) . Mam wrażenie , że ciężko byłoby ułożyć aż tak mocną listę osiedli opanowanych przez Cracovię

ŻMUDZIN
Posty: 44
Rejestracja: 02.10.2013, 14:29

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ŻMUDZIN » 09.10.2013, 17:04

No i pojawiły się podniecone małolaty z pytaniami o rankingi,podziały miasta.To musiało nastąpić. Zaraz będą inni z kontragumentami że na ulicy X osiedla A przewagę ma ekipa Rycha,Zdzicha i Donka.
Sprostuje też kolegę który uważał że osiedle Niepodległości i Albertyńskie to to samo osiedle. Na każdej mapie Krakowa masz opisane wprost przeciwnie-dwa niezależne acz niewielkie osiedla

qube88
Posty: 2
Rejestracja: 15.08.2013, 16:31

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: qube88 » 09.10.2013, 17:12

Podniecone małolaty?
Akurat interesuję mnie to jak widzi pewne sprawy ,, druga strona '' nie przypominam sobie wcześniej takiej wymiany zdań. W realu niewiele jest kontaktów z obozem przeciwnym a jak są to z przedstawicielami spokojniejszych grup więc myślę , że takie miejsce jak to jest adekwatne ...

P.S Krakowski temat nie może istnieć bez rankingów , podziałów , osiedli , ulic itp wymieszanie ,,między blokowe '' jest wpisane w nasz kibicowski pejzaż od lat . Jak dyskusja będzie rzeczowa bez zbędnych emocji nie uważam żeby była nie na miejscu...

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 09.10.2013, 17:21

chyba was konkretnie popierdoliło z tego typu rozkminką, może jeszcze napiszcie w jakich blokach można kupić najlepsze gramy.

Psiak
Posty: 299
Rejestracja: 03.03.2013, 14:45

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Psiak » 09.10.2013, 18:44

Don12 pisze:Opisane wyżej odbieranie Śląska na dworcu w 97 to ich zmierzch jeśli chodzi o decyzyjność.Byli w 30 osób naprawdę dobrym jakościowo i wiekowo składzie,trafili na ok setkę Pasów,kamienie zaczęły furkotać i po krótkiej wymianie zawinęli się.To był czas kiedy młodzi już ścierali się,wspólne wyjazdy,krojenia i spokojnie mogli ich wziąść na ten dworzec.To pokazuje ich myślenie i nawet wtedy w 97 krótkowzroczność.Można powiedzieć,że młodzi połapali się szybciej niż oni.Dla mnie osobiście zawsze fajne były wyjazdy na kadrę.Często psy były słabo zorganizowane i potrafiły nas posadzić obok siebie :) albo jazdy jednym pociągiem,Wtedy jeszcze układy były inne,triada dopiero w powijakach,mnóstwo ekip i zależności na jednych trybunach małego stadionu w Zabrzu..
A dokładnie 22 osoby w tym mniej więcej połowa (!) to ówczesna "stara"ekipa Wisły, 5-6 osób Śląsk i kilka osób z Kalinowego, nie mających wiele wspólnego z Wisłą, melanżujących od dwóch dni w Hucie z w/w ze Śląska (drugi chłopak co dostał kosy nie był związany z żadnym klubem). Ekipa zebrana na prędce(!), bo Śląsk zadzwonił przed samym wyjazdem z Wrocławia.
Z drugiej strony cała banda Crcovii, 5, maksymalnie 6 dych ( mimo wszystko nie zebraliby w tym czasie większej bandy, Polska -Luxemburg to wyjątek) zebrana tego samego dnia na meczu przy Kałuży.
Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będą dobrą ekipą, bo mieli swój mecz, więc wymoślony na prędce plan był prosty: wchodzimy bezpośrednio na peron, czyli schodami przez parking nad peronami. Tak też zrobiliśmy. Plan z założenia dobry okazał się zgubny. Dym nie trwał wcale krótko i odbył się na zejściu ze schodów, maxymalnie biło się 5/6 osób. Cracovia stanęła pod schodami i.... stała, my próbowaliśmy ich przełamać, ale się nie dało, tył był przyblokowany ze względu na wąskie schody. Pierwsze szeregi zablokowały schody i to rozstrzygnęło wynik. Tył(!) nie wytrzymał ciśnienia ,ktoś krzyknął, że chcą nas obejść od góry, więc my do góry, oni z dołu za nami, próbowaliśmy jeszcze stanąć na parkingu, ale się nie udało powstrzymać paniki. Stało się i tyle. Odpuśćmy sobie legendy.
"Jak mnie słyszysz?
Ja Wisła, Ja Wisła!"

Frugo
Posty: 77
Rejestracja: 16.01.2011, 18:17

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Frugo » 09.10.2013, 20:26

Podsumowałem, przy osiedlach spornych dodałem do tego klubu, który ma przewagę na danym osiedlu stąd Przy Arce do Wisły, a 2PL do Pasów.

Pasy:Oświecenia,Tysiąclecia,Piastów,Bohaterów Września,Kombatantów, Złoty Wiek,Albertyńskie,Niepodległości, 2PL.

Wisła:Kalinowe,Strusia,Lotnisko,Wysokie,Kazimierzowskie,Jagiellońskie,Złotej Jesieni,Mistrzejowice Nowe,D-303, Kościuszkowskie, Przy Arce.

Osiedla Hutnika:Centrum A,B,C,D,E, Hutnicze,Skarpa,Młodości,Zgody,Teatralne,Wandy,Słoneczne,Czyżyny,Zesławice,Szklane Domy,Stalowe,Szkolne,Spółdzielcze,Willowe, Sportowe, Handlowe.

Osiedla KSC i HKS:Górali (przewaga pasów),Krakowiaków,Zielone,Wzgórza (przewaga Hutnika)

Osiedla TSW i HKS:Kolorowe(przewaga Hutnika), Urocze

Do tego Stoki: U góry Wisła, na dole Hutnik plus jakieś jednostki za Cracovią.

zylak
Posty: 126
Rejestracja: 30.06.2013, 20:00

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: zylak » 09.10.2013, 20:52

gnuj pisze:Psiak, a czy stara ekipa Wisły miała jakieś problemy z Sharksami po tym jak oni stali się decyzyjnymi?
Pytam, bo z tego co słyszałem to symboliczne przejęcie władzy miało miejsce w Wodzisławiu w 97 i nie obyło się tam bez rękoczynów.
Podbijam. Obiło mi się o uszy pare wersji.

I jeszcze jedno pytanie, czy przed Sharksami istniała grupa o nazwie Dragons (z tego co pamiętam była w latach 90 nawet taka flaga, szachownica z napisem DRAGONS) ? Można coś więcej na ich temat ?

zylak
Posty: 126
Rejestracja: 30.06.2013, 20:00

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: zylak » 09.10.2013, 21:11

Nrth, opisałbyś wspomniany powrót Wisły z Olsztyna? Chętnie bym poczytał, tym bardziej że naprawde przyjemnie się czyta Twoje relacje. Dzięki.

Don12
Posty: 5
Rejestracja: 07.10.2013, 00:14

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Don12 » 09.10.2013, 22:46

gnuj pisze:Psiak, a czy stara ekipa Wisły miała jakieś problemy z Sharksami po tym jak oni stali się decyzyjnymi?
Pytam, bo z tego co słyszałem to symboliczne przejęcie władzy miało miejsce w Wodzisławiu w 97 i nie obyło się tam bez rękoczynów.
Podeszły 2 osoby do W. i oznajmiły,że od dzisiaj oni rządzą.Wtedy nie było żadnych rękoczynów,przyjęli to spokojnie i chyba wiedzieli,że inaczej się nie da..Za to pamiętam,że w 2000 roku w pociągu na wyjeździe do Szczecina paru starym pojebało się w głowach i były rękoczyny (Devilsi też brali udział w tym)

shotgun2
Posty: 87
Rejestracja: 14.06.2013, 21:04

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: shotgun2 » 09.10.2013, 23:36

zylak pisze:
I jeszcze jedno pytanie, czy przed Sharksami istniała grupa o nazwie Dragons (z tego co pamiętam była w latach 90 nawet taka flaga, szachownica z napisem DRAGONS) ? Można coś więcej na ich temat ?
Szal
Obrazek
''Quot homines, tot sententiae''

zylak
Posty: 126
Rejestracja: 30.06.2013, 20:00

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: zylak » 09.10.2013, 23:57

Jakie to były lata ? 96-97 ? Pamiętam ich flage kiedy Wisła grała w drugiej lidze.

ts06
Posty: 333
Rejestracja: 27.07.2013, 22:21

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: ts06 » 10.10.2013, 00:00

Dragonsi to było chwilę po powstaniu ekipy S.Nawet nie wiem czy juz przyjęli 'oficjalną' nazwę czy tylko wojowali.
Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ale to nie przetrwało zbyt długo
co do Wodzisławia 97 - byłem ale akcji żadnych nie pamiętam.Zresztą nie sądzę by 'starzy' wtedy mieli jakieś obiekcje kto przejmuje stery.

A co do pytanie, które osiedla są mocne, no dajcie spokój;)
Ale jak ktoś jest ciekaw, to jest spora rotacja - kiedyś aktywne osiedla stają się słabymi i odwrotnie.

dratwa06
Posty: 147
Rejestracja: 27.09.2013, 21:27

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: dratwa06 » 10.10.2013, 09:04

Miejsce na rankingi i podziały na osiedla ,czy zabitych jest w komentarzach gazety krakowskiej, tam zainteresowani mogą się boksować na kumatość do woli.
A z tego tematu może jakiś admin usunie te w/w ,,ciekawostki''?

Kamol
Posty: 53
Rejestracja: 10.10.2013, 09:43
Lokalizacja: Bieżanowska Strefa Gazy

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: Kamol » 10.10.2013, 09:47

Wtedy w Wodzisławiu w 1997r. do W. podbili M. i N. i nastąpiła zmiana warty.To później od tego czasu zaczęły się nowe rządy na Wiśle.

cori
Posty: 14
Rejestracja: 04.07.2013, 04:23

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: cori » 10.10.2013, 15:49

Grupa hycle Ksc to jakie lata aktywnosci?

coldgear
Posty: 51
Rejestracja: 22.09.2013, 22:18

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: coldgear » 10.10.2013, 16:52

Dragons z tego co kojarzę tworzyli goście raczej jeszcze z klimatem tamtych pokoleń, tzn starsi od Sharks'ów o parę lat.Krótko mówiąc w pewnym momencie było dla nich za ostro i odpuścili.
Devilsi to byli młodzi po 83r, tutaj się trochę kanar wykazał.

aj low dis gejm
Posty: 10
Rejestracja: 10.10.2013, 21:15

Re: ŚWIĘTA WOJNA – KIBICOWSKO

Post autor: aj low dis gejm » 10.10.2013, 21:23

po stronie Wisły są Sharksi a po stronie KSC JG a co z AW czy jest to inna ekipa czy po prostu ci sami ludzie pod inną nazwą? Łowcy Psów to też zastępcza nazwa czy osobna ekipa?

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Antarktyda1, Czeresnia, Das Reich, gdańszczanin, KSH, niero, WITEK123, ZapytujeWas i 189 gości